Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

121 tävlingar hittades mellan 2016-01-01 och 2019-06-18 med följande urval: precisionsorientering.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 3 tävlingar.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 53fre 1/1
lör 2/1
sön 3/1
v 1mån 4/1
tis 5/1
ons 6/1
tor 7/1
fre 8/1
lör 9/1
sön 10/1
v 2mån 11/1
tis 12/1
ons 13/1
tor 14/1
fre 15/1
lör 16/1
sön 17/1
v 3mån 18/1
tis 19/1
ons 20/1
tor 21/1
fre 22/1
lör 23/1
sön 24/1
v 4mån 25/1
tis 26/1
ons 27/1
tor 28/1
fre 29/1
lör 30/1
sön 31/1
v 5mån 1/2
tis 2/2
ons 3/2
tor 4/2
fre 5/2
lör 6/2
sön 7/2
v 6mån 8/2
tis 9/2
ons 10/2
tor 11/2
fre 12/2
lör 13/2
sön 14/2
v 7mån 15/2
tis 16/2
ons 17/2
tor 18/2
fre 19/2
lör 20/2
sön 21/2
v 8mån 22/2
tis 23/2
ons 24/2
tor 25/2
fre 26/2
lör 27/2
sön 28/2
v 9mån 29/2
tis 1/3
ons 2/3
tor 3/3
fre 4/3
lör 5/3
sön 6/3
v 10mån 7/3
tis 8/3
ons 9/3
tor 10/3
fre 11/3
lör 12/3
sön 13/3
v 11mån 14/3
tis 15/3
ons 16/3
tor 17/3
fre 18/3
lör 19/3
sön 20/3
v 12mån 21/3
tis 22/3
ons 23/3
tor 24/3
fre 25/3
lör 26/3
sön 27/3
v 13mån 28/3
tis 29/3
ons 30/3
tor 31/3
fre 1/4
lör 2/4
sön 3/4
v 14mån 4/4
tis 5/4
ons 6/4
tor 7/4
fre 8/4
lör 9/4
sön 10/4
v 15mån 11/4
tis 12/4
ons 13/4
tor 14/4
fre 15/4PreO, natt, SkåneFK BokenSkånes Orienteringsförbund
P
natL
lör 16/4PreO, SkåneOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
P
natL
sön 17/4PreO, SkåneOK TorfinnSkånes Orienteringsförbund
P
natL
v 16mån 18/4
tis 19/4
ons 20/4
tor 21/4
fre 22/4
lör 23/4
sön 24/4
v 17mån 25/4
tis 26/4
ons 27/4
tor 28/4
fre 29/4
lör 30/4
sön 1/5
v 18mån 2/5
tis 3/5
ons 4/5
tor 5/5
fre 6/5
lör 7/5
sön 8/5
v 19mån 9/5
tis 10/5
ons 11/5
tor 12/5
fre 13/5
lör 14/5PreO, DM, HälsinglandRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
mästL
PreO, TempORehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
natS
sön 15/5PreO, HelsingevårRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
natL
v 20mån 16/5
tis 17/5
ons 18/5
tor 19/5
fre 20/5
lör 21/5
sön 22/5
v 21mån 23/5
tis 24/5
ons 25/5
tor 26/5
fre 27/5
lör 28/5PreO, DM, SkåneOK KompassenSkånes Orienteringsförbund
P
mästL
sön 29/5
v 22mån 30/5
tis 31/5
ons 1/6
tor 2/6
fre 3/6
lör 4/6PreO, HedströmmenOK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
P
natS
sön 5/6PreO, SurahammarSurahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
P
natL
v 23mån 6/6PreO, DM, VästmanlandVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
P
natLStarttider
tis 7/6
ons 8/6
tor 9/6
fre 10/6
lör 11/6PreO, Upplandshelg, DM, TempOOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
P
mästS
PreO, OK LinnéOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natM
sön 12/6PreO, Björklinge SOKBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
natL
v 24mån 13/6
tis 14/6
ons 15/6
tor 16/6
fre 17/6
lör 18/6PreO, DM, Västergötland + Göteborg + Bohuslän-DalFritsla VIK
Skene Sim o IS
Västergötlands Orienteringsförbund
P
mästL
sön 19/6
v 25mån 20/6
tis 21/6
ons 22/6
tor 23/6
fre 24/6
lör 25/6
sön 26/6
v 26mån 27/6
tis 28/6
ons 29/6PreO, DM, dag, UpplandLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
P
mästL
tor 30/6
fre 1/7
lör 2/7
sön 3/7
v 27mån 4/7
tis 5/7
ons 6/7
tor 7/7
fre 8/7
lör 9/7
sön 10/7
v 28mån 11/7
tis 12/7
ons 13/7
tor 14/7
fre 15/7
lör 16/7
sön 17/7
v 29mån 18/7
tis 19/7
ons 20/7
tor 21/7PreO, "Helsingehelg" i IdreRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
natL
fre 22/7PreO, "Helsingehelg" i Idre, DM DalarnaRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
mästL
lör 23/7
sön 24/7O-Ringen Sälen 2016 Pre-O, etapp 1O-Ringen
P
natL
v 30mån 25/7O-Ringen Sälen 2016 Pre-O, etapp 2O-Ringen
P
natL
tis 26/7O-Ringen Sälen 2016 Pre-O, etapp 3O-Ringen
P
natL
ons 27/7
tor 28/7O-Ringen Sälen 2016 Pre-O, etapp 4O-Ringen
P
natL
fre 29/7O-Ringen Sälen 2016 Pre-O, etapp 5O-Ringen
P
natL
lör 30/7
sön 31/7
v 31mån 1/8
tis 2/8
ons 3/8
tor 4/8
fre 5/8
lör 6/8
sön 7/8
v 32mån 8/8
tis 9/8
ons 10/8
tor 11/8
fre 12/8
lör 13/8
sön 14/8
v 33mån 15/8
tis 16/8
ons 17/8
tor 18/8
fre 19/8
lör 20/8PreO/TrailO Gläntan, dag 1OK Gläntan VessigebroHallands Orienteringsförbund
P
natL
sön 21/8PreO/TrailO Gläntan, dag 2OK Gläntan VessigebroHallands Orienteringsförbund
P
natL
v 34mån 22/8
tis 23/8
ons 24/8PreO, ROC, publiktävling VM, dag 1OK SkogsmunkenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
natL
tor 25/8
fre 26/8PreO, ROC, publiktävling VM, dag 2OK SkogsmunkenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
natL
lör 27/8
sön 28/8
v 35mån 29/8
tis 30/8
ons 31/8
tor 1/9
fre 2/9
lör 3/9
sön 4/9
v 36mån 5/9
tis 6/9
ons 7/9
tor 8/9
fre 9/9
lör 10/9
sön 11/9
v 37mån 12/9
tis 13/9
ons 14/9
tor 15/9
fre 16/9
lör 17/9PreO, FyrklubbsHärlövs IFSkånes Orienteringsförbund
P
distL
sön 18/9
v 38mån 19/9
tis 20/9
ons 21/9
tor 22/9
fre 23/9
lör 24/9
sön 25/9
v 39mån 26/9
tis 27/9
ons 28/9
tor 29/9
fre 30/9
lör 1/10PreO, DM, natt, UpplandBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
mästLN
PreO, OK LinnéOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natL
sön 2/10PreO, Länna IFLänna IFUpplands Orienteringsförbund
P
natL
v 40mån 3/10
tis 4/10
ons 5/10
tor 6/10
fre 7/10
lör 8/10
sön 9/10
v 41mån 10/10
tis 11/10
ons 12/10
tor 13/10
fre 14/10
lör 15/10
sön 16/10PreO, DM, dag, HallandHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
P
mästL
v 42mån 17/10
tis 18/10
ons 19/10
tor 20/10
fre 21/10
lör 22/10PreO, DM, SödermanlandSträngnäs-Malmby OLSödermanlands Orienteringsförbund
P
mästL
sön 23/10
v 43mån 24/10
tis 25/10
ons 26/10
tor 27/10
fre 28/10PreO, Natt-SM, Vänersborgs SKVänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
P
mästLN
lör 29/10PreO, TempO-SM, Vänersborgs SKVänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
P
mästS
sön 30/10PreO, Dag-SM, Kungälvs OKKungälvs OKGöteborgs Orienteringsförbund
P
mästL
v 44mån 31/10
tis 1/11
ons 2/11
tor 3/11
fre 4/11
lör 5/11
sön 6/11
v 45mån 7/11
tis 8/11
ons 9/11
tor 10/11
fre 11/11
lör 12/11
sön 13/11OK Rodhens November PreO samt RoslagsmästerskapOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
LP
närM
v 46mån 14/11
tis 15/11
ons 16/11
tor 17/11
fre 18/11
lör 19/11
sön 20/11
v 47mån 21/11
tis 22/11
ons 23/11
tor 24/11
fre 25/11
lör 26/11KM i PreORonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
P
klubbL
sön 27/11
v 48mån 28/11
tis 29/11
ons 30/11
tor 1/12
fre 2/12
lör 3/12
sön 4/12
v 49mån 5/12
tis 6/12
ons 7/12
tor 8/12
fre 9/12
lör 10/12
sön 11/12
v 50mån 12/12
tis 13/12
ons 14/12
tor 15/12
fre 16/12
lör 17/12
sön 18/12
v 51mån 19/12
tis 20/12
ons 21/12
tor 22/12
fre 23/12
lör 24/12
sön 25/12
v 52mån 26/12
tis 27/12
ons 28/12
tor 29/12
fre 30/12
lör 31/12
sön 1/1
v 1mån 2/1
tis 3/1
ons 4/1
tor 5/1
fre 6/1
lör 7/1
sön 8/1
v 2mån 9/1
tis 10/1
ons 11/1
tor 12/1
fre 13/1
lör 14/1
sön 15/1
v 3mån 16/1
tis 17/1
ons 18/1
tor 19/1
fre 20/1
lör 21/1
sön 22/1
v 4mån 23/1
tis 24/1
ons 25/1
tor 26/1
fre 27/1
lör 28/1
sön 29/1
v 5mån 30/1
tis 31/1
ons 1/2
tor 2/2
fre 3/2
lör 4/2
sön 5/2
v 6mån 6/2
tis 7/2
ons 8/2
tor 9/2
fre 10/2
lör 11/2
sön 12/2
v 7mån 13/2
tis 14/2
ons 15/2
tor 16/2
fre 17/2
lör 18/2
sön 19/2
v 8mån 20/2
tis 21/2
ons 22/2
tor 23/2
fre 24/2
lör 25/2
sön 26/2
v 9mån 27/2
tis 28/2
ons 1/3
tor 2/3
fre 3/3
lör 4/3
sön 5/3
v 10mån 6/3
tis 7/3
ons 8/3
tor 9/3
fre 10/3
lör 11/3
sön 12/3
v 11mån 13/3
tis 14/3
ons 15/3
tor 16/3
fre 17/3
lör 18/3
sön 19/3
v 12mån 20/3
tis 21/3
ons 22/3
tor 23/3
fre 24/3
lör 25/3
sön 26/3
v 13mån 27/3
tis 28/3
ons 29/3
tor 30/3
fre 31/3
lör 1/4
sön 2/4Pre-O ProvtävlingKristinehamns OK
OK Tyr
Värmlands Orienteringsförbund
P
närP
TesttävlingStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
P
klubbL
v 14mån 3/4
tis 4/4
ons 5/4
tor 6/4
fre 7/4PreO Syd, Natt-SMOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
P
mästPN
lör 8/4PreO, Andrarums IFAndrarums IFSkånes Orienteringsförbund
P
natP
sön 9/4PreO Syd, Dag-SMStigmännen Karlshamns OKBlekinge Orienteringsförbund
P
mästP
v 15mån 10/4
tis 11/4
ons 12/4
tor 13/4
fre 14/4
lör 15/4
sön 16/4
v 16mån 17/4
tis 18/4
ons 19/4
tor 20/4
fre 21/4
lör 22/4
sön 23/4
v 17mån 24/4
tis 25/4
ons 26/4
tor 27/4
fre 28/4
lör 29/4
sön 30/4
v 18mån 1/5
tis 2/5
ons 3/5
tor 4/5
fre 5/5
lör 6/5PreO, DM, TempO, UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
mästT
PreO, UpplandLänna IFUpplands Orienteringsförbund
P
natP
sön 7/5PreO, UpplandBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
natP
v 19mån 8/5
tis 9/5
ons 10/5
tor 11/5
fre 12/5
lör 13/5
sön 14/5
v 20mån 15/5
tis 16/5
ons 17/5
tor 18/5
fre 19/5
lör 20/5
sön 21/5PreO, DM, SkåneHärlövs IFSkånes Orienteringsförbund
P
mästPResultat
v 21mån 22/5
tis 23/5
ons 24/5
tor 25/5
fre 26/5PreO i VästKungälvs OKGöteborgs Orienteringsförbund
P
natL
lör 27/5PreO i VästTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
P
natL
sön 28/5PreO i VästSkene Sim o ISVästergötlands Orienteringsförbund
P
natL
v 22mån 29/5
tis 30/5
ons 31/5
tor 1/6
fre 2/6
lör 3/6
sön 4/6
v 23mån 5/6
tis 6/6
ons 7/6
tor 8/6
fre 9/6
lör 10/6
sön 11/6
v 24mån 12/6
tis 13/6
ons 14/6
tor 15/6
fre 16/6
lör 17/6PreO i Väst DM Bohuslän/Dals, Göteborgs och Västergötlands OFIdefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
mästL
sön 18/6
v 25mån 19/6
tis 20/6
ons 21/6
tor 22/6Tömte 22 juni 2017OK HierneVärmlands Orienteringsförbund
LP
närLResultat
fre 23/6
lör 24/6
sön 25/6
v 26mån 26/6
tis 27/6
ons 28/6
tor 29/6
fre 30/6
lör 1/7
sön 2/7
v 27mån 3/7
tis 4/7
ons 5/7PreO, DM, dag, UpplandLänna IFUpplands Orienteringsförbund
P
mästP
tor 6/7
fre 7/7
lör 8/7
sön 9/7
v 28mån 10/7
tis 11/7
ons 12/7
tor 13/7
fre 14/7
lör 15/7PreO närtävling Hallands 3-dagars Hallands Orienteringsförbund
OK Gläntan Vessigebro
Hallands Orienteringsförbund
P
närM
sön 16/7
v 29mån 17/7
tis 18/7
ons 19/7
tor 20/7
fre 21/7
lör 22/7
sön 23/7O-Ringen Värmland 2017, etapp 1, långO-Ringen
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 30mån 24/7O-Ringen Värmland 2017, etapp 2, långO-Ringen
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 25/7
ons 26/7O-Ringen Värmland 2017, etapp 3, långO-Ringen
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 27/7O-Ringen Värmland 2017, etapp 4, medelO-Ringen
LMP
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 28/7O-Ringen Värmland 2017, etapp 5, lång, jaktstartO-Ringen
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/7
sön 30/7
v 31mån 31/7
tis 1/8
ons 2/8
tor 3/8
fre 4/8
lör 5/8
sön 6/8
v 32mån 7/8
tis 8/8
ons 9/8
tor 10/8
fre 11/8
lör 12/8
sön 13/8
v 33mån 14/8
tis 15/8
ons 16/8
tor 17/8Stenungsunds OK, öppet KM i PreOStenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
klubbP
fre 18/8
lör 19/8PreO, HelsingehelgRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
natL
PreO, Helsingehelg, TempO-SMRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
mästT
sön 20/8PreO, Helsingehelg, DM, HälsinglandRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
natP
v 34mån 21/8
tis 22/8
ons 23/8
tor 24/8
fre 25/8
lör 26/8
sön 27/8
v 35mån 28/8
tis 29/8
ons 30/8
tor 31/8
fre 1/9
lör 2/9
sön 3/9
v 36mån 4/9
tis 5/9
ons 6/9
tor 7/9
fre 8/9
lör 9/9
sön 10/9
v 37mån 11/9
tis 12/9
ons 13/9
tor 14/9
fre 15/9
lör 16/9Pre-O, FyrklubbsFK BokenSkånes Orienteringsförbund
P
distL
sön 17/9
v 38mån 18/9
tis 19/9
ons 20/9
tor 21/9
fre 22/9
lör 23/9PreO, Uppland, ECTOBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
natP
PreO, Uppland, TempOOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natT
PreO, DM, natt, UpplandOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
P
natPN
sön 24/9PreO, Uppland, ECTOOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natP
v 39mån 25/9
tis 26/9
ons 27/9
tor 28/9
fre 29/9
lör 30/9
sön 1/10
v 40mån 2/10
tis 3/10
ons 4/10
tor 5/10
fre 6/10
lör 7/10
sön 8/10Öppet PreO KMSurahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
LP
närL
v 41mån 9/10
tis 10/10
ons 11/10
tor 12/10
fre 13/10PreO, Natt-DM, GöteborgHallands Orienteringsförbund
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
mästPN
lör 14/10PreO, OK LöftanHallands Orienteringsförbund
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
sön 15/10PreO, Öppet DM HallandHallands Orienteringsförbund
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
mästP
v 42mån 16/10
tis 17/10
ons 18/10
tor 19/10
fre 20/10
lör 21/10PreO HedströmmenOK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
P
natP
PreO, Natt-DM TempO, VästmanlandOK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
P
mästTN
sön 22/10PreO, DM, VästmanlandSK Trim/Virsbo
Surahammars SOK
Västmanlands Orienteringsförbund
P
mästP
v 43mån 23/10
tis 24/10
ons 25/10
tor 26/10
fre 27/10
lör 28/10
sön 29/10
v 44mån 30/10
tis 31/10
ons 1/11
tor 2/11
fre 3/11
lör 4/11
sön 5/11
v 45mån 6/11
tis 7/11
ons 8/11
tor 9/11
fre 10/11
lör 11/11
sön 12/11OK Rodhens PreO avslutning med RMOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
P
närL
v 46mån 13/11
tis 14/11
ons 15/11
tor 16/11
fre 17/11
lör 18/11KM i PreORonneby OKBlekinge Orienteringsförbund
P
klubbP
sön 19/11
v 47mån 20/11
tis 21/11
ons 22/11
tor 23/11
fre 24/11
lör 25/11
sön 26/11
v 48mån 27/11
tis 28/11
ons 29/11
tor 30/11
fre 1/12
lör 2/12
sön 3/12
v 49mån 4/12
tis 5/12
ons 6/12
tor 7/12
fre 8/12
lör 9/12
sön 10/12
v 50mån 11/12
tis 12/12
ons 13/12
tor 14/12
fre 15/12
lör 16/12
sön 17/12
v 51mån 18/12
tis 19/12
ons 20/12
tor 21/12
fre 22/12
lör 23/12
sön 24/12
v 52mån 25/12
tis 26/12
ons 27/12
tor 28/12
fre 29/12
lör 30/12
sön 31/12
v 1mån 1/1
tis 2/1
ons 3/1
tor 4/1
fre 5/1
lör 6/1
sön 7/1
v 2mån 8/1
tis 9/1
ons 10/1
tor 11/1
fre 12/1
lör 13/1
sön 14/1
v 3mån 15/1
tis 16/1
ons 17/1
tor 18/1
fre 19/1
lör 20/1
sön 21/1
v 4mån 22/1
tis 23/1
ons 24/1
tor 25/1
fre 26/1
lör 27/1
sön 28/1
v 5mån 29/1
tis 30/1
ons 31/1
tor 1/2
fre 2/2
lör 3/2
sön 4/2
v 6mån 5/2
tis 6/2
ons 7/2
tor 8/2
fre 9/2
lör 10/2
sön 11/2
v 7mån 12/2
tis 13/2
ons 14/2
tor 15/2
fre 16/2
lör 17/2
sön 18/2
v 8mån 19/2
tis 20/2
ons 21/2
tor 22/2
fre 23/2
lör 24/2
sön 25/2
v 9mån 26/2
tis 27/2
ons 28/2
tor 1/3
fre 2/3
lör 3/3
sön 4/3
v 10mån 5/3
tis 6/3
ons 7/3
tor 8/3
fre 9/3
lör 10/3
sön 11/3
v 11mån 12/3
tis 13/3
ons 14/3
tor 15/3
fre 16/3
lör 17/3
sön 18/3
v 12mån 19/3
tis 20/3
ons 21/3
tor 22/3
fre 23/3
lör 24/3
sön 25/3
v 13mån 26/3
tis 27/3
ons 28/3
tor 29/3
fre 30/3
lör 31/3
sön 1/4
v 14mån 2/4
tis 3/4
ons 4/4
tor 5/4
fre 6/4PreO, Syd NattHärlövs IFSkånes Orienteringsförbund
P
natPNStarttider
lör 7/4PreO, Syd LördagOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
P
natP
sön 8/4PreO, Syd SöndagFK BokenSkånes Orienteringsförbund
P
natP
v 15mån 9/4
tis 10/4
ons 11/4
tor 12/4
fre 13/4
lör 14/4
sön 15/4
v 16mån 16/4
tis 17/4
ons 18/4
tor 19/4
fre 20/4
lör 21/4
sön 22/4
v 17mån 23/4
tis 24/4
ons 25/4
tor 26/4
fre 27/4
lör 28/4
sön 29/4
v 18mån 30/4
tis 1/5
ons 2/5
tor 3/5
fre 4/5
lör 5/5
sön 6/5OK Löftan PreO NärtävlingOK LöftanHallands Orienteringsförbund
P
närPResultat
v 19mån 7/5
tis 8/5
ons 9/5
tor 10/5
fre 11/5PreO i Väst VänersborgVänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
LP
natL
lör 12/5PreO i Väst TidaholmTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
P
natP
sön 13/5PreO i Väst TidaholmTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
P
natP
v 20mån 14/5
tis 15/5
ons 16/5
tor 17/5
fre 18/5
lör 19/5
sön 20/5
v 21mån 21/5
tis 22/5
ons 23/5
tor 24/5
fre 25/5
lör 26/5
sön 27/5
v 22mån 28/5
tis 29/5
ons 30/5
tor 31/5
fre 1/6
lör 2/6PreO, TempO-DM, UpplandBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
mästT
PreO, UpplandBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
natP
sön 3/6PreO, UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natP
v 23mån 4/6
tis 5/6
ons 6/6
tor 7/6
fre 8/6
lör 9/6PreO på Öland + DM, SmålandNybro OKSmålands Orienteringsförbund
P
mästP
sön 10/6PreO på ÖlandNybro OKSmålands Orienteringsförbund
P
natP
v 24mån 11/6
tis 12/6
ons 13/6
tor 14/6
fre 15/6
lör 16/6PreO, Öppet DM Göteborg + Bohuslän/Dal + VästergötlandBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Kungälvs OK
Västergötlands Orienteringsförbund
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
P
mästL
sön 17/6
v 25mån 18/6
tis 19/6
ons 20/6
tor 21/6
fre 22/6
lör 23/6
sön 24/6
v 26mån 25/6
tis 26/6
ons 27/6PreO, Dag-DM, UpplandLänna IFUpplands Orienteringsförbund
P
mästP
tor 28/6
fre 29/6
lör 30/6
sön 1/7
v 27mån 2/7
tis 3/7
ons 4/7
tor 5/7
fre 6/7
lör 7/7
sön 8/7
v 28mån 9/7
tis 10/7
ons 11/7
tor 12/7
fre 13/7
lör 14/7PreO närtävling Hallands 3-dagars Halmstad OK
Oskarströms OK
Hallands Orienteringsförbund
P
närP
sön 15/7
v 29mån 16/7
tis 17/7
ons 18/7
tor 19/7
fre 20/7PreO, DM, HälsinglandRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
mästL
lör 21/7
sön 22/7O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, långO-Ringen
Ångermanlands Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 30mån 23/7O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, långO-Ringen
Ångermanlands Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 24/7
ons 25/7O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medelO-Ringen
Ångermanlands Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
LMP
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 26/7O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, långO-Ringen
Ångermanlands Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 27/7O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstartO-Ringen
Ångermanlands Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Elitserien & A-CupenÖrnsköldsviks OKÅngermanlands Orienteringsförbund
P
natL
lör 28/7
sön 29/7
v 31mån 30/7
tis 31/7
ons 1/8
tor 2/8
fre 3/8
lör 4/8
sön 5/8
v 32mån 6/8
tis 7/8
ons 8/8
tor 9/8
fre 10/8
lör 11/8
sön 12/8
v 33mån 13/8
tis 14/8
ons 15/8
tor 16/8
fre 17/8
lör 18/8KlubbmästerskapOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
LP
klubbM
sön 19/8
v 34mån 20/8
tis 21/8
ons 22/8
tor 23/8
fre 24/8
lör 25/8
sön 26/8
v 35mån 27/8
tis 28/8
ons 29/8
tor 30/8
fre 31/8
lör 1/9PreO, Natt-DM, UpplandLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
P
mästP
PreO, TempO, UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natT
sön 2/9PreO, UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natP
v 36mån 3/9
tis 4/9
ons 5/9
tor 6/9
fre 7/9
lör 8/9
sön 9/9PreO, FyrklubbsHärlövs IFSkånes Orienteringsförbund
P
distMStarttider
v 37mån 10/9
tis 11/9
ons 12/9
tor 13/9Motion-OL Hultet / PreOKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
LP
närPResultat
fre 14/9PreO, Natt-DM, GöteborgOK LandehofGöteborgs Orienteringsförbund
P
mästLNResultat
lör 15/9
sön 16/9
v 38mån 17/9
tis 18/9
ons 19/9
tor 20/9
fre 21/9
lör 22/9
sön 23/9
v 39mån 24/9
tis 25/9
ons 26/9
tor 27/9
fre 28/9
lör 29/9PreO, SM, KristinehamnKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
P
mästP
PreO, SM, TempO, KristinehamnKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
P
mästT
sön 30/9PreO, DM, öppet, VärmlandKristinehamns OK
OK Tyr
Värmlands Orienteringsförbund
P
mästP
v 40mån 1/10
tis 2/10
ons 3/10
tor 4/10
fre 5/10
lör 6/10
sön 7/10
v 41mån 8/10
tis 9/10
ons 10/10
tor 11/10
fre 12/10
lör 13/10
sön 14/10
v 42mån 15/10
tis 16/10
ons 17/10
tor 18/10
fre 19/10
lör 20/10Varbergsträffen PreOFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Hallands Orienteringsförbund
P
natL
sön 21/10PreO, Öppet DM HallandFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Hallands Orienteringsförbund
P
mästL
v 43mån 22/10
tis 23/10
ons 24/10
tor 25/10
fre 26/10
lör 27/10PreO, Natt-SMSurahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
P
mästLN
sön 28/10PreO, Öppet DM VästmanlandVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
P
närP
PreO, Öppet DM, VästmanlandVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
P
mästPStarttider
v 44mån 29/10
tis 30/10
ons 31/10
tor 1/11ÖstansjönattSöderhamns OKHälsinglands Orienteringsförbund
LP
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 2/11
lör 3/11Öppet Pre-O KMRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
klubbL
sön 4/11
v 45mån 5/11
tis 6/11
ons 7/11
tor 8/11
fre 9/11
lör 10/11
sön 11/11
v 46mån 12/11
tis 13/11
ons 14/11
tor 15/11
fre 16/11
lör 17/11PreO-KM för Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
P
klubbL
PreO, DM, öppet, Skåne och BlekingeBlekinge Orienteringsförbund
OK Pan-Kristianstad
Blekinge Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
P
mästL
sön 18/11
v 47mån 19/11
tis 20/11
ons 21/11
tor 22/11
fre 23/11
lör 24/11
sön 25/11
v 48mån 26/11
tis 27/11
ons 28/11
tor 29/11
fre 30/11
lör 1/12
sön 2/12
v 49mån 3/12
tis 4/12
ons 5/12
tor 6/12
fre 7/12
lör 8/12
sön 9/12
v 50mån 10/12
tis 11/12
ons 12/12
tor 13/12
fre 14/12
lör 15/12
sön 16/12
v 51mån 17/12
tis 18/12
ons 19/12
tor 20/12
fre 21/12
lör 22/12
sön 23/12
v 52mån 24/12
tis 25/12
ons 26/12
tor 27/12
fre 28/12
lör 29/12
sön 30/12
v 1mån 31/12
tis 1/1
ons 2/1
tor 3/1
fre 4/1
lör 5/1
sön 6/1
v 2mån 7/1
tis 8/1
ons 9/1
tor 10/1
fre 11/1
lör 12/1
sön 13/1
v 3mån 14/1
tis 15/1
ons 16/1
tor 17/1
fre 18/1
lör 19/1
sön 20/1
v 4mån 21/1
tis 22/1
ons 23/1
tor 24/1
fre 25/1
lör 26/1
sön 27/1
v 5mån 28/1
tis 29/1
ons 30/1
tor 31/1
fre 1/2
lör 2/2
sön 3/2
v 6mån 4/2
tis 5/2
ons 6/2
tor 7/2
fre 8/2
lör 9/2
sön 10/2
v 7mån 11/2
tis 12/2
ons 13/2
tor 14/2
fre 15/2
lör 16/2
sön 17/2
v 8mån 18/2
tis 19/2
ons 20/2
tor 21/2
fre 22/2
lör 23/2
sön 24/2
v 9mån 25/2
tis 26/2
ons 27/2
tor 28/2
fre 1/3
lör 2/3
sön 3/3
v 10mån 4/3
tis 5/3
ons 6/3
tor 7/3
fre 8/3
lör 9/3
sön 10/3
v 11mån 11/3
tis 12/3
ons 13/3
tor 14/3
fre 15/3
lör 16/3
sön 17/3
v 12mån 18/3
tis 19/3
ons 20/3
tor 21/3
fre 22/3
lör 23/3
sön 24/3
v 13mån 25/3
tis 26/3
ons 27/3
tor 28/3
fre 29/3
lör 30/3
sön 31/3
v 14mån 1/4
tis 2/4
ons 3/4
tor 4/4
fre 5/4PreO Syd, nattOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
P
natLNResultat
lör 6/4PreO Syd, BrösarpAndrarums IFSkånes Orienteringsförbund
P
natP
sön 7/4PreO Syd, ÄngelholmHjärnarps OLSkånes Orienteringsförbund
P
natP
v 15mån 8/4
tis 9/4
ons 10/4
tor 11/4
fre 12/4
lör 13/4
sön 14/4
v 16mån 15/4
tis 16/4
ons 17/4
tor 18/4
fre 19/4
lör 20/4
sön 21/4
v 17mån 22/4
tis 23/4
ons 24/4
tor 25/4
fre 26/4
lör 27/4
sön 28/4
v 18mån 29/4
tis 30/4
ons 1/5
tor 2/5
fre 3/5
lör 4/5
sön 5/5
v 19mån 6/5
tis 7/5
ons 8/5
tor 9/5
fre 10/5
lör 11/5PreO, Kungsbackatrippeln Fjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
PreO, Kungsbackatrippeln, TempOFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natT
sön 12/5PreO, KungsbackatrippelnFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
v 20mån 13/5
tis 14/5
ons 15/5
tor 16/5
fre 17/5
lör 18/5
sön 19/5
v 21mån 20/5
tis 21/5
ons 22/5
tor 23/5
fre 24/5
lör 25/5
sön 26/5PreO DM HälsinglandRehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
mästP
TempORehns BKHälsinglands Orienteringsförbund
P
natT
v 22mån 27/5
tis 28/5
ons 29/5
tor 30/5PreO, DM, VärmlandKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
P
mästP
fre 31/5PreO i VästBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
natP
lör 1/6PreO i VästBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Stångenäs AIS
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
natP
sön 2/6PreO i VästBohuslän-Dals Orienteringsförbund
Uddevalla OK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
P
natP
v 23mån 3/6
tis 4/6
ons 5/6
tor 6/6
fre 7/6
lör 8/6
sön 9/6
v 24mån 10/6
tis 11/6
ons 12/6
tor 13/6
fre 14/6
lör 15/6PreO, TempO-DM, UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
mästT
PreO, UpplandshelgOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natP
sön 16/6PreO, UpplandshelgBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
natP
v 25mån 17/6Regionsläger Halland PreOOK LöftanHallands Orienteringsförbund
P
närL
tis 18/6

Annonser