Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

163 tävlingar hittades mellan 2016-03-01 och 2016-03-31.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
tis 17/11 - tis 1/3Night ExtremeOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
tis 1/3Night Extreme, Etapp 5OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
närLN
tis 1/3Träning OL-NVÖrkelljunga FKSkåne
närLN
tis 1/3Nattcup nr 6OK MåsenSödermanland
närLNResultat
ons 2/3Natt-Cupen i V BlekingeOK Vilse 87
OL Teamet Olofström
Blekinge
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 2/3GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
ons 2/3Veteran-OL nr 17Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
klubbL
ons 2/3Löpex Vinterserie 2015-16, deltävling 7OK Tisaren
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLNResultat
ons 2/3Nattcup #6IFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
klubbMN
ons 2/3Vintercupen deltävling 6Sundsvalls OKMedelpad
närSN
tor 3/3Dalaoffensivens nattcup Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
klubbLN
tor 3/3Vätterbygden By Night deltävling 12IK HakarpspojkarnaSmåland
närLNResultat
tor 3/3Veterantävling OK EnenUppland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 3/3Östra Blekinges nattcup deltävling 13OK OrionBlekinge
närLNResultat
tor 3/3Nattcupen nr 7Attunda OK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
fre 4/3Panvåren, nattOK Pan-KristianstadSkåne
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/3Medelpad SkidO Cup, #2VK UvarnaMedelpad
S
närLResultat
lör 5/3SM Sport Vintercup #4Göteborg-Majorna OKGöteborg
närMResultat
lör 5/3Tour de TGOKTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
lör 5/3Vintercup Etapp 9OK EnenUppland
klubbM
lör 5/3Panvåren, medelOK Pan-KristianstadSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/3Panvåren, långOK Pan-KristianstadSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/3Vintercupen etapp 8Frölunda OLGöteborg
klubbLResultat
mån 7/3VinterserienLjusdals OKHälsingland
klubbLN
tis 8/3Frösö vinter-3 Etapp 1Frösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närMKResultat
tis 8/3GTNC-5OK KlemmingenSödermanland
klubbLNResultat
tis 8/3NattCup 7OK HällenSödermanland
klubbLKResultat
tis 8/3Skaraborgs by night OK KlyftamoOK KlyftamoVästergötland
närLNResultat
tis 8/3SkidO, DM, natt, MedelpadTimrå SOKMedelpad
S
mästLNResultat
ons 9/3Kylklampen - Deltävling 8SK ÖrnenVärmlands Orienteringsförbund
närLNResultat
ons 9/3Mila Stockholm by Night, #5, jaktstartsfinalAttunda OKStockholms Orienteringsförbund
distLNResultat
ons 9/3GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
ons 9/3Veteran-OL nr 18Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
klubbL
ons 9/3Vintercup VSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 10/3Veteran-OL (Skogshjortarna)Göteborg-Majorna OKGöteborg
närLResultat
tor 10/3Vintercupen-6Gamleby OKSmåland
närLNResultat
tor 10/3BjörnölufsenVästerås SOKVästmanland
närMResultat
tor 10/3AdminträningSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
tor 10/3Hagabys Nattcup Deltävling 5Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län
klubbLNResultat
tor 10/3Östra Blekinges nattcup deltävling 14FK Vittus
OK Orion
Blekinge
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 10/3Vätterbygden By Night 2016 deltävling 13IK HakarpspojkarnaSmåland
närLNResultat
tor 10/3Natt 7:an 7-härdsmästerskapUlricehamns OKVästergötland
närLN
tor 10/3GOF NattCup Etapp 11Göteborgs OF
Sävedalens AIK
Göteborg
närLNResultat
fre 11/3Viking Memorial - The NightmareVästerås SOKVästmanland
närMNResultat
fre 11/3 - lör 12/3Gränslöst - TräningslägerFK Göingarna
OK Gynge
OK Skogsfalken
OK Vilse 87
Stigmännen Karlshamns OK
Skåne
Blekinge
klubbLK
fre 11/3 - sön 13/3JuniorCampOK OrionBlekinge
närLK
fre 11/3Aneby Indoor ChampionshipsSOK AnebySmåland
klubbS
fre 11/3StjärnnattenOK OrionBlekinge
närMNResultat
fre 11/3KattegattnattLaholms IF OKHalland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/3Löpex Vinterserie 2015-16, deltävling 8 (final)Askersunds OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLResultat
lör 12/3SkidO - SprintÄrla IFSödermanland
S
närS
lör 12/3Skogsröjarträffen Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
närL
lör 12/3Viking Memorial - The HellVästerås SOKVästmanland
närLResultat
lör 12/3Viking Memorial - The TimechaseVästerås SOKVästmanland
närMResultat
lör 12/3J-H Skid O Cup 5Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
närLResultat
lör 12/3Hallandspremiären, medelHalmstad OKHalland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/3OK Ravinens upptaktsdag OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
klubbSResultat
sön 13/3SkidO - LångdistansÄrla IFSödermanland
S
närL
sön 13/3Viking Memorial - The HuntVästerås SOKVästmanland
närUResultat
sön 13/3Frivals-OLOK OrionBlekinge
närLResultat
sön 13/3Hallandspremiären, långOK LindénaHalland
natLResultat
sön 13/3Vinterserien 2016Snättringe SKStockholms Orienteringsförbund
klubbL
sön 13/3Ultra KM Sundbybergs IKSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
klubbU
sön 13/3Skigo Cup + DM, sprint, Norrbotten OK Vargen
Seskarö IF
Norrbotten
S
mästS
sön 13/3Vinter ol Bottnaryds IFSmåland
närL
sön 13/3Salomon SkidO-cup deltävling 5Robertsfors IKVästerbotten
S
närMResultat
sön 13/3Skigo Cup, final + DM, medel, NorrbottenOK Vargen
Seskarö IF
Norrbotten
S
mästM
mån 14/3VinterserienLjusdals OKHälsingland
klubbLNResultat
tis 15/3IK Standards Veteran OLIK StandardSödermanland
närMResultat
tis 15/3Frösö vinter-3 Etapp 2Frösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närMKResultat
tis 15/3Bertils minneTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbPMNResultat
tis 15/3Träning OL-NVÖrkelljunga FKSkåne
närLN
ons 16/3Järla Orientering natt-KMOK SödertörnStockholms Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 16/3Kylklampen deltävling 9 / Kretshelg- nattKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLNResultat
ons 16/3Natt-Cup 3 i Västra BlekingeOK Skogsfalken
OL Teamet Olofström
Blekinge
närLNResultat
ons 16/3GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
ons 16/3Veteran-OL nr 19Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
klubbL
ons 16/3Löpex vinterserie deltävling 3KFUM Örebro OKÖrebro Län
närLNResultat
ons 16/3Nattugglan 6 - Riksten/PålstorpTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
ons 16/3MOF Nattcup #10Sundsvalls OKMedelpad
närLNResultat
tor 17/3NattcupStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
närLN
tor 17/3J-H Skid O Cup 4Östersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
S
närMK
tor 17/3FjällSprintJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
klubbSN
tor 17/3Östra Blekinges nattcup deltävling 15OK OrionBlekinge
närLNResultat
tor 17/3Hagabys Nattcup Deltävling 6Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län
närLNResultat
tor 17/3Natt KM / NattcupsfinalVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
fre 18/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland
distLNResultat
fre 18/3DM, natt, GöteborgGöteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborg
mästLNResultat
lör 19/3KretsträningOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
klubbLResultat
lör 19/3OrustkavelnSvanesunds GIFBohuslän-Dals Orienteringsförbund
distSM
lör 19/3Tiomilaträning förmiddag JonseredSävedalens AIKGöteborg
klubbL
lör 19/3Falkenbergs OK närtävlingFalkenbergs OKHalland
närMResultat
lör 19/3Vårupptakt (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland
närMResultat
lör 19/3NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland
natLResultat
lör 19/3SkidO, DM, medel, Örebro-LänGarphyttans IFÖrebro Län
S
klubbMResultat
lör 19/3SkidO, SM/USM/VSM, sprintÄlvsby IF OKNorrbotten
S
mästSResultat
lör 19/3Vårracet, För-SM, långOK OrionBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/3Tiomilaträning eftermiddag BredaremossenSävedalens AIKGöteborg
klubbMK
sön 20/3MeOS utbildningSävedalens AIKGöteborg
klubbL
sön 20/3MåsenstafettenOK MåsenSödermanland
natSLResultat
sön 20/3LaxträffenFalkenbergs OKHalland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/3Mariestads FK kretsträningMariestads FKVästergötland
närLResultat
sön 20/3Måsenstafetten, individuella öppna motionsklasserOK MåsenSödermanland
distLResultat
sön 20/3SkidO, SM/USM/VSM, långÄlvsby IF OKNorrbotten
S
mästLResultat
sön 20/3Vårracet, För-SM, medelOK OrionBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/3VårupptaktLänna IFUppland
klubbMResultat
sön 20/3Kretsträningshelg - MedelDegerfors OKVärmlands Orienteringsförbund
närMResultat
sön 20/3Stafett-OL ÖjersjökartanSävedalens AIKGöteborg
klubbLResultat
sön 20/3Frölunda OL, medelFrölunda OLGöteborg
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/3Vintercup Etapp 10 (Final)OK EnenUppland
klubbM
sön 20/3Västkust-stafettenIFK Göteborg OrienteringGöteborg
närSLResultat
sön 20/3Nattcup 4Svaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
närLNResultat
mån 21/3VinterserienLjusdals OKHälsingland
klubbLNResultat
tis 22/3Natt-KM SSK & TMOKTumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
närMNResultat
tis 22/3POL-SkaraHjobygdens OK
IK Gandvik
Västergötland
närLResultat
tis 22/3RoslagsveteranernaOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
närLResultat
tis 22/3HammarslagetOK GripSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 22/3POL IK GandvikIK GandvikVästergötland
närL
tis 22/3Frösö vinter-3 Etapp 3Frösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närMKResultat
tis 22/3Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLNVisa rutter i Livelox
tis 22/3Nattserien IK StandardIK StandardSödermanland
närMN
tis 22/3Natt-KMTäby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLNResultat
ons 23/3TräningLjusdals OKHälsingland
klubbLKResultat
ons 23/3GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
ons 23/3Vintercupen deltävling 7Sundsvalls OKMedelpad
närSNResultat
tor 24/3DM, natt, SkåneMalmö OKSkåne
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 24/3Östra Blekinges nattcup deltävling 16OK OrionBlekinge
närLNResultat
tor 24/3Häxjakten, Five-O, #1IK GandvikVästergötland
natLNResultat
fre 25/3PåskrisetIF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
närLResultat
fre 25/3PåskorienteringenKjula IFSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 25/3FriskusträffenFK Friskus-VarbergHalland
natMResultat
fre 25/3Kortfredan, Five-O, #2Ryda SKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/3DM, ultralång, SkåneTockarps IKSkåne
mästU
lör 26/3KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/3Tockarps IK, medelTockarps IKSkåne
natM
lör 26/3Vårlöpet, För-SM, långOK Vilse 87Blekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/3Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland
natLResultat
lör 26/3Frosta OK, medelFrosta OKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/3NackheträffenOK NackheHalland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/3Bohuslunken, Five-O, #4Uddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/3Påskdubbeln, långOK SkogsfalkenBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/3Skogis Cup nr 1Garda OKGotlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 28/3Frosta OK, långFrosta OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 28/3Påskdubbeln, medelOK SkogsfalkenBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 28/3SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 28/3Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötland
natMResultat
mån 28/3NAIS NOK-TräningNAIS OrienteringsklubbÖstergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
tis 29/3Ärla IF Veteran-olÄrla IFSödermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 29/3Tisdags-OL HeneIF Hagen
OK P4
Västergötland
närLResultat
tis 29/3AlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
tis 29/3HöglandsträningSOK AnebySmåland
närL
tis 29/3Nattserien Ärla Ärla IFSödermanland
närLNResultat
ons 30/3GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närS
ons 30/3Natt-KMLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 30/3Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
ons 30/3Kretsträning OK SkogsstjärnanOK SkogsstjärnanVästergötland
närL
tor 31/3Veteran-OLKöping-Kolsva OKVästmanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 31/3Veteran-OL tävling 1Almby IKÖrebro Län
närLResultat
tor 31/3POL RydaHjobygdens OK
IF Hagen
Ryda SK
Västergötland
närLResultat
tor 31/3MOL 2Gotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 31/3Kretsträning i RydaRyda SKVästergötland
närL
tor 31/3Kretsträning Marks OrienteringskretsMarkbygdens OKVästergötland
närSResultat
tor 31/3NattcupDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
närLK

Annonser