Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

388 tävlingar hittades mellan 2016-04-01 och 2019-06-26 med följande urval: Upplands Orienteringsförbund.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 13fre 1/4
lör 2/4
sön 3/4
v 14mån 4/4
tis 5/4
ons 6/4
tor 7/4
fre 8/4
lör 9/4LännamedelnLänna IFUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/4Rånässtafetten, individuella öppna motionsklasserRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
distLResultat
RånässtafettenRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
natSLResultat
v 15mån 11/4
tis 12/4
ons 13/4
tor 14/4
fre 15/4
lör 16/4
sön 17/4EnenracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 16mån 18/4
tis 19/4
ons 20/4
tor 21/4RoslagsveteranernaOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närM
fre 22/4Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Upplands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/4Uppsala möte, medelIF ThorUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/4Uppsala möte, långOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 17mån 25/4
tis 26/4
ons 27/4
tor 28/4Uppsala Sprint EventIdrottsföreningen OLGY UppsalaUpplands Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 29/4
lör 30/4
sön 1/5
v 18mån 2/5
tis 3/5RoslagsveteranernaLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 4/5
tor 5/5
fre 6/5
lör 7/5Roslagshelg, långOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/5Roslagshelg, medelOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 19mån 9/5
tis 10/5
ons 11/5
tor 12/5Roslagsveteranerna 2016-05-12Långhundra IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 13/5
lör 14/5
sön 15/5
v 20mån 16/5
tis 17/5U-ringen etapp 1 - OK LinnéIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närLResultat
Till skogs med Roslagens Sparbank - deltävling 1Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 18/5
tor 19/5RoslagsveteranernaHäverödals SKUpplands Orienteringsförbund
närM
fre 20/5
lör 21/5
sön 22/5
v 21mån 23/5
tis 24/5U-ringen etapp 2 - IF ThorIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Till Skogs med Roslagens Sparbank del 2OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 25/5
tor 26/5DM, sprint, UpplandOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
mästSResultat
MtbO, DM, sprint, Uppland + StockholmOK Rodhen
Stockholms Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
M
mästSResultat
fre 27/5
lör 28/5
sön 29/5
v 22mån 30/5
tis 31/5Till Skogs med Roslagens sparbank del 3Länna IFUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
U-ringen etapp 3 - L-100 IFIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 1/6
tor 2/6KM medel OK RodhenOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
klubbM
RoslagsveteranernaOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
fre 3/6
lör 4/6Klubbmatch Skogskarlar och Skogsflickor individuelltOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närL
sön 5/6Klubbmatch Skogskarlar och Skogsflickor budkavleOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närSM
v 23mån 6/6KM långSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
klubbL
tis 7/6Till skogs med Roslagens Sparbank - deltävling 4Vallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 8/6
tor 9/6
fre 10/6
lör 11/6Slottssprinten, individuellSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
natSResultat
PreO, Upplandshelg, DM, TempOOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
P
mästS
Slottssprinten 2-mannastafett, sprintSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
natSSResultat
PreO, OK LinnéOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natM
sön 12/6PreO, Björklinge SOKBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
natL
Skogsflickornas triangelmatch Länna IFUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
v 24mån 13/6Öppet RoslagsMästerskap i StafettHäverödals SKUpplands Orienteringsförbund
närSM
tis 14/6Medel-KM OL-skoleavslutningIF ThorUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
ons 15/6
tor 16/6Rånäs OK / Rimbo SOK SprintCup 2016 deltävling 1IBM Club Sweden
Rånäs OK
S-E Bankens IF
Stockholms Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
närSResultat
fre 17/6
lör 18/6
sön 19/6Öppna SalaortsmästerskapenOK TriangelnUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
v 25mån 20/6
tis 21/6
ons 22/6
tor 23/6
fre 24/6
lör 25/6
sön 26/6
v 26mån 27/6
tis 28/6Rånäs OK/Rimbo SOK sprintcup. 2Rimbo SOKUpplands Orienteringsförbund
närSResultat
ons 29/6Roslagsmästerskap dagOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, DM, dag, UpplandLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
P
mästL
tor 30/6Rånäs OK / Rimbo SOK SprintCup 2016 deltävling 3Rånäs OK
S-E Bankens IF
Upplands Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
närU
fre 1/7
lör 2/7
sön 3/7
v 27mån 4/7
tis 5/7
ons 6/7
tor 7/7
fre 8/7
lör 9/7
sön 10/7
v 28mån 11/7
tis 12/7
ons 13/7
tor 14/7
fre 15/7
lör 16/7
sön 17/7
v 29mån 18/7
tis 19/7Skärgårdssprinten, etapp 1OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 20/7Skärgårdssprinten, etapp 2OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 21/7
fre 22/7
lör 23/7
sön 24/7
v 30mån 25/7
tis 26/7
ons 27/7
tor 28/7
fre 29/7
lör 30/7
sön 31/7
v 31mån 1/8
tis 2/8
ons 3/8
tor 4/8Rånäs OK / Rimbo SOK SprintCup 2016 deltävling 3Rånäs OK
S-E Bankens IF
Upplands Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 5/8
lör 6/8
sön 7/8
v 32mån 8/8
tis 9/8Tävlingsinformation: Rånäs OK / Rimbo SOK SprintCup 2016 deltävling 4Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/8
tor 11/8
fre 12/8
lör 13/8
sön 14/8LinnéklassikernOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 33mån 15/8
tis 16/8KM-Medel Rånäs OKRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
ons 17/8
tor 18/8RoslagsveteranernaRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närL
Träning 18 Augusti-Erlandsholm.Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
klubbL
Sprint-tävlingOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närSResultat
Sprint-KM VÖOL, OKÖ och WOKVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
klubbSResultat
fre 19/8
lör 20/8Långhundradubbeln, medelLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/8Långhundradubbeln, långLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 34mån 22/8
tis 23/8KM Rasbo IK och Länna IFRasbo IKUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 24/8
tor 25/8RoslagsveteranernaLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
KM orienteringsskytteVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
fre 26/8Öppet Natt RMRimbo SOKUpplands Orienteringsförbund
närLNResultat
lör 27/8
sön 28/8
v 35mån 29/8
tis 30/8
ons 31/8
tor 1/9
fre 2/9DM, natt, UpplandOK TriangelnUpplands Orienteringsförbund
mästLNResultat
lör 3/9
sön 4/9DM, lång, UpplandRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 36mån 5/9
tis 6/9Medel KM 2016OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbM
ons 7/9
tor 8/9RoslagveteranernaHäverödals SKUpplands Orienteringsförbund
närL
fre 9/9
lör 10/9DM, medel, UpplandIF ThorUpplands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/9DM, stafett, UpplandLänna IFUpplands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Uppland, individuella öppna klasserLänna IFUpplands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 12/9
tis 13/9
ons 14/9
tor 15/9
fre 16/9
lör 17/9
sön 18/9
v 38mån 19/9
tis 20/9Sprint-KM 2016OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbSResultat
ons 21/9
tor 22/9Veterantouren i SigtunaSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 23/9
lör 24/9
sön 25/9KM-Lång Rånäs OKRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
klubbL
v 39mån 26/9
tis 27/9
ons 28/9
tor 29/9
fre 30/9
lör 1/10PreO, DM, natt, UpplandBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
mästLN
PreO, OK LinnéOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natL
Skogskarlsmatch Uppland-GästriklandSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
närM
sön 2/10PreO, Länna IFLänna IFUpplands Orienteringsförbund
P
natL
Upplandsfinalen, medeldistansIdrottsföreningen OLGY UppsalaUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 40mån 3/10
tis 4/10
ons 5/10
tor 6/10RoslagsveteranernaOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närL
fre 7/10
lör 8/10
sön 9/10
v 41mån 10/10
tis 11/10
ons 12/10
tor 13/10
fre 14/10
lör 15/10
sön 16/10
v 42mån 17/10
tis 18/10
ons 19/10
tor 20/10RoslagsveteranernaOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närL
fre 21/10
lör 22/10
sön 23/10OktoberracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 43mån 24/10
tis 25/10
ons 26/10
tor 27/10RoslagsveteranernaOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
fre 28/10
lör 29/10
sön 30/10
v 44mån 31/10
tis 1/11
ons 2/11
tor 3/11
fre 4/11
lör 5/11MtbO, RodhenloppetOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
M
natPLN
Rodhenloppet, patrullOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
natPLNVisa rutter i Livelox
sön 6/11
v 45mån 7/11
tis 8/11
ons 9/11
tor 10/11
fre 11/11
lör 12/11
sön 13/11Skogsflickorna, höstblotLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
klubbL
OK Rodhens November PreO samt RoslagsmästerskapOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
LP
närM
v 46mån 14/11
tis 15/11
ons 16/11
tor 17/11
fre 18/11
lör 19/11SkinkloppetVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
klubbM
Sprint KM 2016Länna IFUpplands Orienteringsförbund
klubbSResultat
sön 20/11
v 47mån 21/11
tis 22/11
ons 23/11
tor 24/11
fre 25/11
lör 26/11
sön 27/11
v 48mån 28/11
tis 29/11
ons 30/11
tor 1/12
fre 2/12
lör 3/12
sön 4/12
v 49mån 5/12
tis 6/12
ons 7/12
tor 8/12
fre 9/12
lör 10/12
sön 11/12Grisloppet 2016OK EnenUpplands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ROKs skinklopp 2016Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
klubbLResultat
v 50mån 12/12
tis 13/12
ons 14/12
tor 15/12
fre 16/12
lör 17/12
sön 18/12
v 51mån 19/12
tis 20/12
ons 21/12
tor 22/12
fre 23/12
lör 24/12
sön 25/12
v 52mån 26/12Annandagsloppet 2016OK EnenUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
tis 27/12
ons 28/12
tor 29/12
fre 30/12
lör 31/12Sylvestersprinten 2016Länna IFUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
sön 1/1
v 1mån 2/1
tis 3/1
ons 4/1
tor 5/1
fre 6/1
lör 7/1
sön 8/1
v 2mån 9/1
tis 10/1
ons 11/1
tor 12/1
fre 13/1
lör 14/1
sön 15/1
v 3mån 16/1
tis 17/1
ons 18/1
tor 19/1
fre 20/1VC 6 PlundringsracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
närMNResultat
lör 21/1
sön 22/1
v 4mån 23/1
tis 24/1
ons 25/1
tor 26/1
fre 27/1
lör 28/1
sön 29/1
v 5mån 30/1
tis 31/1
ons 1/2
tor 2/2
fre 3/2
lör 4/2
sön 5/2Vintercupen Etapp 7OK EnenUpplands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
v 6mån 6/2
tis 7/2
ons 8/2
tor 9/2
fre 10/2
lör 11/2
sön 12/2
v 7mån 13/2
tis 14/2
ons 15/2
tor 16/2
fre 17/2
lör 18/2
sön 19/2
v 8mån 20/2
tis 21/2
ons 22/2
tor 23/2
fre 24/2
lör 25/2
sön 26/2
v 9mån 27/2
tis 28/2
ons 1/3Luffarligan OK EnenUpplands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i Livelox
tor 2/3Veterantävling OK EnenUpplands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i Livelox
fre 3/3
lör 4/3
sön 5/3
v 10mån 6/3
tis 7/3
ons 8/3
tor 9/3
fre 10/3
lör 11/3
sön 12/3
v 11mån 13/3
tis 14/3
ons 15/3
tor 16/3RoslagsveteranernaOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närM
fre 17/3
lör 18/3
sön 19/3Vintercup Etapp 10 (Final)OK EnenUpplands Orienteringsförbund
närM
VårupptaktLänna IFUpplands Orienteringsförbund
klubbM
v 12mån 20/3
tis 21/3
ons 22/3
tor 23/3
fre 24/3
lör 25/3
sön 26/3
v 13mån 27/3
tis 28/3
ons 29/3
tor 30/3
fre 31/3
lör 1/4
sön 2/4KM lång VÖOL, OKÖ, WOKVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
klubbLResultat
Öppet Sprint-KMOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närS
v 14mån 3/4
tis 4/4
ons 5/4MtbO Uppland, träning, UppsalaOK Linné
OK Rodhen
Upplands Orienteringsförbund
M
närMVisa rutter i Livelox
tor 6/4
fre 7/4
lör 8/4LännamedelnLänna IFUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/4RånässtafettenRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
natSLResultat
Rånässtafetten, öppna klasserRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
natLResultat
v 15mån 10/4
tis 11/4
ons 12/4
tor 13/4
fre 14/4
lör 15/4
sön 16/4
v 16mån 17/4EnenracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 18/4
ons 19/4MtbO Uppland, träning, UppsalaOK Linné
OK Rodhen
Upplands Orienteringsförbund
M
närMVisa rutter i Livelox
tor 20/4
fre 21/4Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Upplands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/4Uppsala möte, medelOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/4Uppsala möte, långIF ThorUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 17mån 24/4
tis 25/4KlubbträningLänna IFUpplands Orienteringsförbund
klubbLResultat
ons 26/4
tor 27/4
fre 28/4
lör 29/4
sön 30/4
v 18mån 1/5
tis 2/5
ons 3/5MtbO Uppland, träning, UppsalaOK Linné
OK Rodhen
Upplands Orienteringsförbund
M
närMVisa rutter i Livelox
tor 4/5Roslagsveteranerna Länna IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 5/5
lör 6/5PreO, DM, TempO, UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
mästT
Roslagshelg, långOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, UpplandLänna IFUpplands Orienteringsförbund
P
natP
sön 7/5PreO, UpplandBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
natP
Roslagshelg, medelOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 19mån 8/5
tis 9/5Till skogs med Roslagens Sparbank - deltävling 1Vallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/5
tor 11/5RoslagsveteranernaLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 12/5
lör 13/5
sön 14/5
v 20mån 15/5
tis 16/5U-ringen etapp 1 - Långhundra IFIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närMResultat
Till skogs med Roslagens Sparbank - deltävling 2Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 17/5MtbO Uppland, träning, Hammarskog retroIF Thor
OK Rodhen
Upplands Orienteringsförbund
LM
närMVisa rutter i Livelox
tor 18/5
fre 19/5DM, sprint, UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/5
sön 21/5
v 21mån 22/5
tis 23/5RoslagsveteranernaOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
Till Skogs med Roslagens Sparbank del 3OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
Öppet KM medelOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
U-ringen etapp 2 - OK LinnéIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 24/5
tor 25/5
fre 26/5
lör 27/5
sön 28/5
v 22mån 29/5
tis 30/5U-ringen etapp 3 - IF ThorIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Till skogs med Roslagens Sparbank - deltävling 4Länna IFUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 31/5MtbO Uppland, träning, UppsalaOK Linné
OK Rodhen
Upplands Orienteringsförbund
M
närMVisa rutter i Livelox
Öppet Sprint-KMOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närSResultat
tor 1/6RoslagsveteranernaHäverödals SKUpplands Orienteringsförbund
närM
fre 2/6
lör 3/6
sön 4/6
v 23mån 5/6
tis 6/6KM Sprint OK SödertörnRasbo IKUpplands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
KM Lång OK SödertörnRasbo IKUpplands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 7/6
tor 8/6
fre 9/6
lör 10/6SlottssprintenSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
natSResultat
Slottssprinten, 2-mannastafett, sprintSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
natSSResultat
sön 11/6KM långOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
OL-skytte Mälarcupen #1IF ThorUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
OK Triangeln NärtävlingOK TriangelnUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
v 24mån 12/6
tis 13/6
ons 14/6MtbO Uppland, träning, Uppsala, SM uppladningOK Linné
OK Rodhen
Upplands Orienteringsförbund
M
närMVisa rutter i Livelox
tor 15/6Medel-KM, Klubbdagen IF ThorIF ThorUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 16/6
lör 17/6
sön 18/6
v 25mån 19/6
tis 20/6FiggesVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
ons 21/6
tor 22/6
fre 23/6
lör 24/6
sön 25/6
v 26mån 26/6Rånäs OK/ Rimbo SOK sprintcup etapp 1Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närSResultat
tis 27/6
ons 28/6Rånäs OK/ Rimbo SOK sprintcup etapp 2Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närSResultat
tor 29/6
fre 30/6
lör 1/7
sön 2/7
v 27mån 3/7Rånäs OK/ Rimbo SOK sprintcup etapp 3Rimbo SOKUpplands Orienteringsförbund
närS
tis 4/7
ons 5/7PreO, DM, dag, UpplandLänna IFUpplands Orienteringsförbund
P
mästP
tor 6/7
fre 7/7
lör 8/7
sön 9/7
v 28mån 10/7
tis 11/7
ons 12/7
tor 13/7
fre 14/7
lör 15/7
sön 16/7
v 29mån 17/7
tis 18/7Skärgårdssprinten, etapp 1OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 19/7Skärgårdssprinten, etapp 2OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 20/7
fre 21/7
lör 22/7
sön 23/7
v 30mån 24/7
tis 25/7
ons 26/7
tor 27/7
fre 28/7
lör 29/7
sön 30/7
v 31mån 31/7
tis 1/8
ons 2/8
tor 3/8
fre 4/8
lör 5/8
sön 6/8
v 32mån 7/8Rånäs OK/ Rimbo SOK sprintcup etapp 4Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närSResultat
tis 8/8
ons 9/8Distriktsmatch (Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland), långLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 10/8Roslagsveteranerna VÖOLVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
Distriktsmatch (Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland), sprintLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 11/8
lör 12/8KM-Lång Rånäs OKRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
klubbL
sön 13/8MtbO, OK RodhenOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OK RodhenOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 33mån 14/8
tis 15/8Orienteringsträning OK EnenUpplands Orienteringsförbund
närM
ons 16/8
tor 17/8Roslagsveteranerna Rånäs OKRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
KM-Medel Rånäs OKRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
klubbM
fre 18/8
lör 19/8Upplandscupen 2017 laganmälan , etapp 1Upplands OrienteringsförbundUpplands Orienteringsförbund
närSL
Långhundradubbeln, medelLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/8Långhundradubbeln, långLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 34mån 21/8
tis 22/8
ons 23/8
tor 24/8RoslagsveteranernaLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
KlubbmästerskapSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
klubbM
FM MedelIF Thor
Långhundra IF
Upplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 25/8
lör 26/8
sön 27/8Upplandscupen 2017 laganmälan , etapp 2Upplands OrienteringsförbundUpplands Orienteringsförbund
närSL
LinnéklassikernOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 35mån 28/8
tis 29/8Sprint-KMOK EnenUpplands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i Livelox
ons 30/8
tor 31/8
fre 1/9DM, natt, UpplandVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
mästLNResultat
lör 2/9
sön 3/9DM, lång, Stockholm + UpplandJärfälla OK
Upplands Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 36mån 4/9
tis 5/9Öppet Natt RMLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närLN
ons 6/9MTBO Uppland, träning, UppsalaOK Linné
OK Rodhen
Upplands Orienteringsförbund
M
närMVisa rutter i Livelox
tor 7/9RoslagsveteranernaHäverödals SKUpplands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i Livelox
fre 8/9
lör 9/9Upplandscupen 2017 laganmälan , etapp 3Upplands OrienteringsförbundUpplands Orienteringsförbund
närSL
DM, medel, UpplandOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9DM, stafett, UpplandSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 11/9
tis 12/9
ons 13/9
tor 14/9
fre 15/9
lör 16/9
sön 17/9Luta Pre-RaidRasbo IKUpplands Orienteringsförbund
LM
klubbPLVisa rutter i LiveloxResultat
v 38mån 18/9
tis 19/9
ons 20/9ABCD-cupen 2017, MTBO Uppland, UppsalaOK Linné
OK Rodhen
Upplands Orienteringsförbund
M
närMKVisa rutter i LiveloxResultat
tor 21/9RoslagsveteranernaOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 22/9
lör 23/9PreO, Uppland, ECTOBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
natP
PreO, Uppland, TempOOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natT
PreO, DM, natt, UpplandOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
P
natPN
sön 24/9PreO, Uppland, ECTOOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natP
v 39mån 25/9
tis 26/9
ons 27/9
tor 28/9
fre 29/9OL-skytte Sprint, World Cup och Svenska CupenVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närSResultat
lör 30/9OL-skytte SM Klassisk, World Cup 8, Svenska Cupen Vallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
sön 1/10Upplandscupen 2017 laganmälan , etapp 4Upplands OrienteringsförbundUpplands Orienteringsförbund
närSL
SM Stafett OL-SkytteHäverödals SKUpplands Orienteringsförbund
närSMResultat
UpplandscupsfinalenRasbo IKUpplands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 40mån 2/10MTBO Uppland, specialträning och prova på MTBOOK Linné
OK Rodhen
Upplands Orienteringsförbund
M
närM
tis 3/10Natt-KMOK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMNVisa rutter i Livelox
ons 4/10
tor 5/10Roslagsveteranerna 5 okt i SigtunaSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 6/10
lör 7/10
sön 8/10
v 41mån 9/10
tis 10/10
ons 11/10
tor 12/10
fre 13/10
lör 14/10
sön 15/10
v 42mån 16/10
tis 17/10
ons 18/10
tor 19/10RoslagsveteranernaOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närM
Natt-KM 2017Rasbo IKUpplands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 20/10
lör 21/10
sön 22/10OktoberracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 43mån 23/10
tis 24/10
ons 25/10
tor 26/10KM nattVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
klubbLN
fre 27/10
lör 28/10
sön 29/10
v 44mån 30/10
tis 31/10
ons 1/11
tor 2/11
fre 3/11
lör 4/11MtbO RodhenloppetOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
M
natPLNVisa rutter i LiveloxResultat
RodhenloppetOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
natPLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/11Sprint KM 2017Länna IFUpplands Orienteringsförbund
klubbSResultat
v 45mån 6/11
tis 7/11
ons 8/11
tor 9/11
fre 10/11
lör 11/11
sön 12/11OK Rodhens PreO avslutning med RMOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
P
närL
v 46mån 13/11
tis 14/11
ons 15/11
tor 16/11
fre 17/11Vintercupen E1OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/11
sön 19/11Vintercup Etapp 2OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Dag KM 2017Länna IFUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
v 47mån 20/11
tis 21/11
ons 22/11
tor 23/11
fre 24/11
lör 25/11
sön 26/11
v 48mån 27/11
tis 28/11
ons 29/11
tor 30/11
fre 1/12
lör 2/12
sön 3/12Vintercupen Etapp 3OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 49mån 4/12
tis 5/12
ons 6/12
tor 7/12
fre 8/12
lör 9/12
sön 10/12Skinkracet 2017Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
v 50mån 11/12
tis 12/12
ons 13/12
tor 14/12
fre 15/12
lör 16/12
sön 17/12
v 51mån 18/12
tis 19/12
ons 20/12
tor 21/12
fre 22/12
lör 23/12
sön 24/12
v 52mån 25/12
tis 26/12Vintercupen Etapp 4OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 27/12
tor 28/12
fre 29/12
lör 30/12
sön 31/12Sylvestersprinten 2017Länna IFUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
v 1mån 1/1
tis 2/1
ons 3/1
tor 4/1
fre 5/1
lör 6/1
sön 7/1
v 2mån 8/1
tis 9/1
ons 10/1
tor 11/1
fre 12/1
lör 13/1
sön 14/1
v 3mån 15/1
tis 16/1
ons 17/1
tor 18/1
fre 19/1
lör 20/1
sön 21/1
v 4mån 22/1
tis 23/1
ons 24/1
tor 25/1
fre 26/1
lör 27/1
sön 28/1Vintercupen Etapp 5OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbM
v 5mån 29/1
tis 30/1
ons 31/1
tor 1/2
fre 2/2Vintercupen Etapp 6OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMNResultat
lör 3/2
sön 4/2
v 6mån 5/2
tis 6/2
ons 7/2
tor 8/2
fre 9/2
lör 10/2SkidO, DM, medel, UpplandOK Borgen
OK Rodhen
Upplands Orienteringsförbund
S
mästMResultat
SkidO, DM, sprint, UpplandOK Borgen
OK Rodhen
Upplands Orienteringsförbund
S
mästSResultat
sön 11/2Vintercupen Etapp 7OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
MTBO träning och planeringslunchIFK Enskede
OK Linné
OK Rodhen
Stockholms Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
LM
närL
v 7mån 12/2
tis 13/2
ons 14/2
tor 15/2
fre 16/2
lör 17/2
sön 18/2
v 8mån 19/2
tis 20/2
ons 21/2
tor 22/2
fre 23/2Vintercupen Etapp 8OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 24/2
sön 25/2Vintercupen Etapp 9OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 9mån 26/2
tis 27/2
ons 28/2
tor 1/3
fre 2/3
lör 3/3
sön 4/3
v 10mån 5/3
tis 6/3
ons 7/3
tor 8/3
fre 9/3
lör 10/3
sön 11/3Vintercupen Etapp 10OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 11mån 12/3
tis 13/3
ons 14/3
tor 15/3Veterantour NorrtäljeOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närM
fre 16/3
lör 17/3
sön 18/3
v 12mån 19/3
tis 20/3
ons 21/3
tor 22/3KM natt 2018 VÖOL OKÖ WOKVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
klubbLN
fre 23/3
lör 24/3
sön 25/3
v 13mån 26/3
tis 27/3
ons 28/3
tor 29/3
fre 30/3
lör 31/3
sön 1/4
v 14mån 2/4
tis 3/4
ons 4/4
tor 5/4
fre 6/4
lör 7/4LännamedelnLänna IFUpplands Orienteringsförbund
natM
sön 8/4RånässtafettenRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
natSL
v 15mån 9/4
tis 10/4
ons 11/4
tor 12/4
fre 13/4
lör 14/4
sön 15/4EnenracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 16mån 16/4
tis 17/4
ons 18/4MTBO Uppland, träning, Gränby sportfältOK Linné
OK Rodhen
Upplands Orienteringsförbund
M
närMVisa rutter i Livelox
tor 19/4Motionsorientering UpplandOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närM
fre 20/4Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Upplands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/4Uppsala möte, medelIF ThorUpplands Orienteringsförbund
natM
sön 22/4Uppsala möte, långOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
natL
v 17mån 23/4
tis 24/4Tisdagsträning OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbM
Motionsorientering UpplandLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närL
ons 25/4
tor 26/4
fre 27/4
lör 28/4
sön 29/4
v 18mån 30/4
tis 1/5
ons 2/5MTBO Uppland, träning, StenhagenOK Linné
OK Rodhen
Upplands Orienteringsförbund
M
närMVisa rutter i Livelox
tor 3/5RoslagsveteranernaLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
Motionsorientering i UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
fre 4/5
lör 5/5Roslagshelg, långOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/5Roslagshelg, medelOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 19mån 7/5
tis 8/5DM, sprint, UpplandIdrottsföreningen OLGY UppsalaUpplands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 9/5RoslagsveteranernaLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 10/5
fre 11/5
lör 12/5
sön 13/5
v 20mån 14/5
tis 15/5Motionsorientering UpplandIF ThorUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
Till Skogs #1 VÖOLVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
U-ringen 2018 Etapp 1: IF ThorIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 16/5MTBO Uppland, träning, LurboIF Thor
OK Rodhen
Upplands Orienteringsförbund
M
närLVisa rutter i Livelox
tor 17/5
fre 18/5
lör 19/5
sön 20/5
v 21mån 21/5
tis 22/5Motionsorientering UpplandRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
Till Skogs med Roslagens Sparbank del 2Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
U-ringen 2018 Etapp 2: Långhundra IFIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 23/5Öppet KM medelOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering Sprint i Uppland på VärldsorienteringsdagenOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
närS
tor 24/5RoslagsveteranernaOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering UpplandOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närM
fre 25/5
lör 26/5Östhammars cykeläventyrOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
M
klubbLLVisa rutter i Livelox
sön 27/5
v 22mån 28/5
tis 29/5Enen 3-dagars, etapp 1OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
U-ringen 2018 Etapp 3: OK LinnéIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närLResultat
Till Skogs med Roslagens Sparbank del 3OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
Motionsorientering UpplandOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närM
ons 30/5MTBO Uppland, träning, HammarskogOK Linné
OK Rodhen
Upplands Orienteringsförbund
M
närMVisa rutter i Livelox
tor 31/5RoslagsveteranernaHäverödals SKUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
fre 1/6
lör 2/6PreO, TempO-DM, UpplandBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
mästT
PreO, UpplandBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
natP
sön 3/6PreO, UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natP
v 23mån 4/6
tis 5/6Enen 3-dagars, etapp 2OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbM
Enen 3-dagars E2OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering UpplandRasbo IKUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Till Skogs med Roslagens Sparbank del 4Länna IFUpplands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/6
tor 7/6
fre 8/6
lör 9/6SlottssprintenSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
natSResultat
Slottssprinten, 2-mannastafettSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
natSSResultat
sön 10/6Lång-KMJärfälla OK
OK Roslagen
Stockholms Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
klubbLResultat
v 24mån 11/6
tis 12/6Enen 3-dagars, etapp 3OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbM
Tredagars 2018 Etapp 3OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 13/6Motionsorientering Uppland i TjäderleksbergenOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 14/6Medel-KM, Klubbdagen IF Thor, OL-skoleavslutningIF ThorUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 15/6
lör 16/6
sön 17/6
v 25mån 18/6
tis 19/6Motionsorientering Uppland, SunnerstastuganIF ThorUpplands Orienteringsförbund
närL
ons 20/6Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup, Etapp 1Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 21/6
fre 22/6
lör 23/6
sön 24/6
v 26mån 25/6
tis 26/6Motionsorientering L-100 IFLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup, Etapp 2Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Figges 2018Vallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
ons 27/6PreO, Dag-DM, UpplandLänna IFUpplands Orienteringsförbund
P
mästP
tor 28/6
fre 29/6
lör 30/6
sön 1/7
v 27mån 2/7
tis 3/7Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup, Etapp 3Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 4/7
tor 5/7
fre 6/7
lör 7/7
sön 8/7
v 28mån 9/7
tis 10/7
ons 11/7Motionsorientering i UpplandLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 12/7
fre 13/7
lör 14/7
sön 15/7
v 29mån 16/7
tis 17/7Skärgårdssprinten, etapp 1OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 18/7Skärgårdssprinten, etapp 2OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 19/7
fre 20/7
lör 21/7
sön 22/7
v 30mån 23/7
tis 24/7
ons 25/7
tor 26/7
fre 27/7
lör 28/7
sön 29/7
v 31mån 30/7
tis 31/7
ons 1/8
tor 2/8
fre 3/8
lör 4/8
sön 5/8
v 32mån 6/8
tis 7/8Rimbo/Rånäs Sprintcup del 4 samt RM-sprintRimbo SOKUpplands Orienteringsförbund
närSResultat
ons 8/8
tor 9/8Roslagsveteranerna VÖOLVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närM
fre 10/8
lör 11/8
sön 12/8MtbO, RodhenmedelnOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
RodhenmedelnOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 33mån 13/8
tis 14/8Motionsorientering UpplandOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närM
ons 15/8Öppet KM långOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
KM medel VÖOL WOK OKÖVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
tor 16/8Roslagsveteranerna.Långhundra IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
Motionsorientering Uppland i Stenhagen OK LinnéOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 17/8
lör 18/8Långhundradubbeln, medelLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8Långhundradubbeln, långLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 34mån 20/8
tis 21/8Motionsorientering L-100Långhundra IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 22/8
tor 23/8RoslagsveteranernaRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
fre 24/8DM, natt, UpplandRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/8
sön 26/8DM, lång, UpplandLänna IFUpplands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 35mån 27/8
tis 28/8FM L-100 IF/Sigtuna OKLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 29/8
tor 30/8RoslagsveteranernaLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
Motionsorientering Uppland i Hammarskog OK LinnéOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 31/8
lör 1/9PreO, Natt-DM, UpplandLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
P
mästP
PreO, TempO, UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natT
Öppet Roslagsmästerskap medeldistansRånäs OK
Vallentuna-Össeby OL
Upplands Orienteringsförbund
närMResultat
sön 2/9PreO, UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natP
v 36mån 3/9
tis 4/9Motionsorientering UpplandRasbo IKUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 5/9
tor 6/9
fre 7/9
lör 8/9Linnéklassikern, medelOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/9Linnéklassikern, långOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 10/9
tis 11/9Dag-KM 2018OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
ons 12/9Sprint-KMOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
klubbS
tor 13/9Roslagsveteranerna.Häverödals SKUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 14/9
lör 15/9
sön 16/9
v 38mån 17/9
tis 18/9
ons 19/9
tor 20/9
fre 21/9
lör 22/9DM, medel, UpplandOK TriangelnUpplands Orienteringsförbund
mästMResultat
sön 23/9DM, stafett, UpplandLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Uppland, individuella öppna klasserLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 39mån 24/9
tis 25/9
ons 26/9
tor 27/9RoslagsveteranernaOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 28/9
lör 29/9VÖOL-dubbeln, dag 1Vallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/9VÖOL-dubbeln, dag 2Vallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, IF Thor ABCD-cupIF ThorUpplands Orienteringsförbund
M
närSVisa rutter i LiveloxResultat
v 40mån 1/10
tis 2/10Natt KMOK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMNResultat
ons 3/10
tor 4/10
fre 5/10
lör 6/10
sön 7/10
v 41mån 8/10
tis 9/10Sprint-KM 2018OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/10
tor 11/10VeterantourenSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 12/10
lör 13/10
sön 14/10
v 42mån 15/10
tis 16/10
ons 17/10
tor 18/10
fre 19/10
lör 20/10
sön 21/10
v 43mån 22/10
tis 23/10
ons 24/10
tor 25/10
fre 26/10
lör 27/10Skogskarlsmatch Uppland - GästriklandOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/10OktoberracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 44mån 29/10
tis 30/10Länna öppna natt-KMLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 31/10
tor 1/11
fre 2/11
lör 3/11Rodhenloppet, nattpatrullOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
natPLNVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, RodhenloppetOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
M
natPLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/11
v 45mån 5/11
tis 6/11
ons 7/11
tor 8/11
fre 9/11
lör 10/11
sön 11/11
v 46mån 12/11
tis 13/11
ons 14/11
tor 15/11
fre 16/11Vintercup Etapp 1OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbLResultat
lör 17/11Upplands skogsflickors HöstblotOK Borgen
OK Triangeln
Tierps SOK
Upplands Orienteringsförbund
klubbL
sön 18/11Vintercup Etapp 2OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 47mån 19/11
tis 20/11
ons 21/11
tor 22/11
fre 23/11
lör 24/11
sön 25/11Höstrusket MedelRimbo SOKUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
v 48mån 26/11
tis 27/11
ons 28/11
tor 29/11
fre 30/11
lör 1/12
sön 2/12
v 49mån 3/12
tis 4/12
ons 5/12
tor 6/12
fre 7/12
lör 8/12
sön 9/12Vintercup Etapp 3OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 50mån 10/12
tis 11/12
ons 12/12
tor 13/12
fre 14/12
lör 15/12
sön 16/12Rånäs OK's SkinkraceRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
klubbM
v 51mån 17/12
tis 18/12
ons 19/12
tor 20/12
fre 21/12
lör 22/12
sön 23/12
v 52mån 24/12
tis 25/12
ons 26/12Vintercup Etapp 4OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i Livelox
tor 27/12
fre 28/12
lör 29/12
sön 30/12
v 1mån 31/12Sylvestersprinten 2018Länna IFUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 1/1TestPatrullOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
klubbLL
TestPatull IIOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
klubbSL
ons 2/1
tor 3/1
fre 4/1
lör 5/1
sön 6/1
v 2mån 7/1
tis 8/1
ons 9/1
tor 10/1
fre 11/1
lör 12/1
sön 13/1Vintercup Etapp 5OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbM
v 3mån 14/1
tis 15/1
ons 16/1Luffarligan i OkvistaskogenVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
tor 17/1
fre 18/1
lör 19/1
sön 20/1
v 4mån 21/1
tis 22/1
ons 23/1
tor 24/1
fre 25/1Vintercup Etapp 6OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbM
lör 26/1
sön 27/1Vintercup Etapp 7OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 5mån 28/1
tis 29/1
ons 30/1
tor 31/1
fre 1/2
lör 2/2
sön 3/2
v 6mån 4/2
tis 5/2
ons 6/2
tor 7/2
fre 8/2
lör 9/2
sön 10/2
v 7mån 11/2
tis 12/2
ons 13/2Luffarligan i villaområdeVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
tor 14/2
fre 15/2Vintercup Etapp 8OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
lör 16/2
sön 17/2Vintercup Etapp 9OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 8mån 18/2
tis 19/2
ons 20/2
tor 21/2
fre 22/2
lör 23/2
sön 24/2
v 9mån 25/2
tis 26/2
ons 27/2
tor 28/2
fre 1/3
lör 2/3
sön 3/3
v 10mån 4/3
tis 5/3
ons 6/3
tor 7/3VeterantourOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närM
fre 8/3
lör 9/3Upptaktsdag för Upplands ungdomar 13-16 årSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
klubbM
sön 10/3Vintercup Etapp 10 (Final)OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 11mån 11/3
tis 12/3
ons 13/3Luffarligan i VallentunaVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
tor 14/3Roslagsveteranerna VÖOLVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
Roslagsveteranerna VÖOLVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
Veterantouren i VallentunaVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
fre 15/3
lör 16/3
sön 17/3
v 12mån 18/3
tis 19/3
ons 20/3
tor 21/3
fre 22/3
lör 23/3Upplands Skogsflickors vårblot OK RodhenUpplands Orienteringsförbund
klubbL
sön 24/3
v 13mån 25/3
tis 26/3
ons 27/3
tor 28/3KM natt VÖOL, OKÖ och WOKVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
fre 29/3
lör 30/3OK PuhOK EnenUpplands Orienteringsförbund
närM
sön 31/3
v 14mån 1/4
tis 2/4
ons 3/4
tor 4/4RoslagsveteranerSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
fre 5/4
lör 6/4LännamedelnLänna IFUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/4RånässtafettenRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Rånässtafetten, individuella öppna klasserRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 15mån 8/4
tis 9/4
ons 10/4
tor 11/4VeterantourOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närM
fre 12/4
lör 13/4
sön 14/4EnenracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 16mån 15/4
tis 16/4RoslagsveteranernaRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 17/4Luffarligan i VallentunaVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
tor 18/4
fre 19/4Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Upplands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/4Uppsala möte, sprintLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/4Uppsala möte, medelOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 17mån 22/4Uppsala möte, långIF ThorUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/4
ons 24/4
tor 25/4
fre 26/4
lör 27/4
sön 28/4
v 18mån 29/4
tis 30/4
ons 1/5
tor 2/5RoslagsveteranernaLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 3/5
lör 4/5Roslagshelg, långOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/5Roslagshelg, medelOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 19mån 6/5
tis 7/5Till Skogs #1 med Roslagens SparbankVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
SprintövningRimbo SOKUpplands Orienteringsförbund
närSResultat
ons 8/5
tor 9/5Roslagsveteranerna 9 majLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
Knock-out dag UppsalaOK Linné
Svenska Orienteringsförbundet
Upplands Orienteringsförbund
närSResultat
fre 10/5
lör 11/5
sön 12/5
v 20mån 13/5
tis 14/5DM, sprint, UpplandOK EnenUpplands Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5Öppet Sprint KMOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närSResultat
tor 16/5TorsdagsträningLänna IFUpplands Orienteringsförbund
klubbM
Motionsorientering i UpplandOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närL
fre 17/5
lör 18/5
sön 19/5
v 21mån 20/5Skogsflicksmatch mellan Uppland och StockholmLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
tis 21/5U-ringen 2019 etapp 1IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närLResultat
Till Skogs med Roslagens Sparbank del 2Länna IFUpplands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/5Öppet KM medelOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/5RoslagsveteranernaOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering i UpplandOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närM
fre 24/5
lör 25/5Provlöpning O-Ringen Uppsala 2020IF Thor
Långhundra IF
Länna IF
OK Enen
OK Linné
OK Rodhen
Rasbo IK
Sigtuna OK
Upplands Orienteringsförbund
närM
sön 26/5
v 22mån 27/5
tis 28/5Roslagsveteranerna på ÅlandHäverödals SKUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
Lång KMOK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i Livelox
Motionsorientering IF ThorIF ThorUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
U-ringen 2019 etapp 2IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närLResultat
Till skogs med Roslagens Sparbank + Motionsorientering för UpplandOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 29/5Öppet Lång KMOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
tor 30/5Klubbmästerskap Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
fre 31/5
lör 1/6
sön 2/6SlottssprintenSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Slottssprinten, 2-mannastafettSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
v 23mån 3/6
tis 4/6Medel KMOK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
MotionsorienteringRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Till Skogs med Roslagens SparbankRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
U-ringen 2019 etapp 3IF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 5/6
tor 6/6
fre 7/6
lör 8/6
sön 9/6
v 24mån 10/6
tis 11/6
ons 12/6KM sprint VÖOL, OKÖ och WOKVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
klubbSResultat
Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup 2019, Etapp 1Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 13/6Sprint KMOK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbS
Medel-KMIF ThorUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
Motionsorientering StenhagenOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/6
lör 15/6PreO, TempO-DM, UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
mästT
PreO, UpplandshelgOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natP
sön 16/6PreO, UpplandshelgBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
natP
Skogsflickornas Triangelmatch i UpplandIF ThorUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
v 25mån 17/6
tis 18/6
ons 19/6Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup 2019, Etapp 2Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 20/6
fre 21/6
lör 22/6
sön 23/6
v 26mån 24/6
tis 25/6FiggesVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
ons 26/6Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup 2019, Etapp 3Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat

Annonser