Tävlingskalender

668 tävlingar hittades mellan 2017-01-01 och 2017-12-31 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Ändra sökningen Återställ sökningen Så här går anmälan till
Datum Tävlingens namn Arrangörsorganisationer Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 52sö 1/1NyårsorienteringTormestorps IFSkåne
distLResultat
v 1må 2/1
ti 3/1SkidO, OBS-tävling och Skigo cup, medelI 19 IF
Sävast Ski Team IF
Norrbotten
S
natMVisa rutter i LiveloxResultat
on 4/1SkidO, OBS-tävling och Skigo cup, långI 19 IF
Sävast Ski Team IF
Norrbotten
S
natLVisa rutter i LiveloxStarttider
to 5/1
fr 6/1
lö 7/1
sö 8/1
v 2må 9/1
ti 10/1
on 11/1Mila Stockholm by Night, #3Järfälla OKStockholm
distLNResultat
to 12/1
fr 13/1
lö 14/1SkidO, OBS-tävling, medelIFK Mora OKDalarna
S
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 15/1SkidO, OBS-tävling, långIFK Mora OKDalarna
S
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 3må 16/1
ti 17/1
on 18/1
to 19/1
fr 20/1
lö 21/1SkidO, SM, medelOK NipanÅngermanland
S
mästM
SkidO, DM, medel, Ångermanland + SM, publiktävling, medelOK NipanÅngermanland
S
mästM
sö 22/1SkidO, SM, stafettOK NipanÅngermanland
S
mästSM
SkidO, DM, sprint, Ångermanland + SM, individuell publiktävling, sprintOK NipanÅngermanland
S
mästS
v 4må 23/1
ti 24/1
on 25/1
to 26/1
fr 27/1
lö 28/1Medelpad SkidO Cup, #1IF StrategenMedelpad
S
distL
SkidO, SM, medelSkellefteå OKVästerbotten
S
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, SM, medel, publiktävling Skellefteå OKVästerbotten
S
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 29/1SkidO, SM, stafett Skellefteå OKVästerbotten
S
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
v 5må 30/1
ti 31/1
on 1/2
to 2/2
fr 3/2
lö 4/2Mattissprinten och Skigo Cup, sprintGammelstads IFNorrbotten
S
distSResultat
Stockholm Indoor Cup, etapp 1Stockholms InomhusorienterareStockholm
distLResultat
Kyrkbynatten och Skigo Cup, nattsprintGammelstads IFNorrbotten
S
distSNResultat
sö 5/2Stockholm Indoor Cup, etapp 2Stockholms InomhusorienterareStockholm
distLResultat
SkidO, VOF-cup 2Umeå OKVästerbotten
S
distMResultat
v 6må 6/2
ti 7/2
on 8/2Mila Stockholm by Night, #4OK Älvsjö-Örby
Stockholms OF
Stockholm
distLNResultat
to 9/2
fr 10/2
lö 11/2SkidO, DM, sprint, Södermanland + StockholmKjula IF
Stockholms OF
Ärla IF
Södermanland
Stockholm
S
mästS
SikdO, HJS-Vansbro OK, sprintHJS-Vansbro OKDalarna
S
distS
SikdO, HJS-Vansbro OK, medelHJS-Vansbro OKDalarna
S
distM
sö 12/2SkidO, Bergnäsets AIK cuptävling, #1Bergnäsets AIKNorrbotten
S
distMResultat
SkidO, DM, medel, Södermanland + StockholmStockholms OF
Ärla IF
Stockholm
Södermanland
S
mästM
SkidO, VOF-cup 3Vännäs OKVästerbotten
S
distMResultat
SkidO, Bergnäsets AIK cuptävling, #2Bergnäsets AIKNorrbotten
S
distMResultat
v 7må 13/2
ti 14/2
on 15/2
to 16/2
fr 17/2
lö 18/2SkidO SM/JSM/USM/VSM, sprintHJS-Vansbro OK
IFK Mora OK
IK Jarl Rättvik
Leksands OK
Säterbygdens OK
Dalarna
S
mästSResultat
sö 19/2SkidO SMJSM/USM/VSM, långHJS-Vansbro OK
IFK Mora OK
IK Jarl Rättvik
Leksands OK
Säterbygdens OK
Dalarna
S
mästLResultat
v 8må 20/2
ti 21/2
on 22/2
to 23/2
fr 24/2
lö 25/2SkidO, Nordiska ungdomsskidspelen, medelÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
natM
Skido, Skigo Cup och Gynnarnas juniorcup, sprintPiteå IF OrienteringNorrbotten
S
distSResultat
Skigo Cup + Gynnarnas juniorcup + DM, medel, NorrbottenPiteå IF OrienteringNorrbotten
S
mästMResultat
sö 26/2SkidO, Nordiska ungdomsskidspelen, långÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
natL
v 9må 27/2
ti 28/2
on 1/3
to 2/3
fr 3/3Panvåren, nattOK Pan-KristianstadSkåne
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 4/3Panvåren, medelOK Pan-KristianstadSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Panvåren, sprintOK Pan-KristianstadSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sö 5/3Panvåren, långOK Pan-KristianstadSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 10må 6/3
ti 7/3
on 8/3Mila Stockholm by Night, #5, jaktstart, finalBromma-Vällingby SOKStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
to 9/3
fr 10/3KattegattnattHalmstad OKHalland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 11/3Hallandspremiären, medelOK LindénaHalland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 12/3SkidO, DM, medel, MedelpadSelånger SOKMedelpad
S
mästM
Hallandspremiären, långLaholms IF OKHalland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, DM, Norrbotten, sprintOK RenenNorrbotten
S
mästSResultat
SkidO, DM, Norrbotten, långOK RenenNorrbotten
S
mästLResultat
v 11må 13/3
ti 14/3SkidO, DM, natt, MedelpadNjurunda OKMedelpad
S
mästLN
on 15/3
to 16/3
fr 17/3
lö 18/3Bosarpsträffen, medelLunds OKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Medelpad SkidO Cup, #2Sundsvalls OKMedelpad
S
distL
Ronneby OK, medelRonneby OKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, Skigo Cup, finalhelg, långBodens Bandyklubb OS
Vittjärvs IK
Norrbotten
S
distLVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, VOF-cup 5Robertsfors IKVästerbotten
S
distMResultat
sö 19/3Bosarpsträffen, långLunds OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
LaxträffenFalkenbergs OKHalland
natL
Ronneby OK, långRonneby OKBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, Förenings-DM, stafett, MedelpadSundsvalls OKMedelpad
S
mästSL
SkidO, Skigo Cup, finalhelg, medelBodens Bandyklubb OS
Vittjärvs IK
Norrbotten
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Ärlaträffen, medelÄrla IFSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 12må 20/3
ti 21/3
on 22/3
to 23/3
fr 24/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland
distLNResultat
SumpnattaSundbybergs IKStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 25/3NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Rigor/Uven-dubbelnIF RigorHalland
natMResultat
Vårdubbeln, medelOK SkogsfalkenBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 26/3MåsenstafettenOK MåsenSödermanland
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Måsenstafetten, individuella öppna klasserOK MåsenSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Rigor/Uven-dubbelnIK UvenGöteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårdubbeln, långOK SkogsfalkenBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 13må 27/3
ti 28/3
on 29/3
to 30/3
fr 31/3DM, natt, GotlandGotlands Bro OKGotland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, GöteborgGöteborg-Majorna OKGöteborg
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
SvartnattaKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland
natSLNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 1/4AnderstorpAnderstorps OKSmåland
distMResultat
AprilskämtetTullinge SKStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Forntidsdubbeln, nattFalköpings AIK OKVästergötland
natLNResultat
StrömstadsprintenIdefjordens SKBohuslän-Dal
natS
Herkules SkogsdådFK HerkulesGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Mälarmårdsdubbeln, medelKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Sydsvenska mästerskapen, individuell, långFK GöingarnaSkåne
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
VildmarksfejdenFK GöingarnaSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 2/4AprilflämtetTullinge SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Forntidsdubbeln, medelFalköpings AIK OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Sydsvenska mästerskapen, stafettFK GöingarnaSkåne
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
Göingefejden, medelFK GöingarnaSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Mälarmårdsdubbeln, långKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
VästkuststafettenIFK GöteborgGöteborg
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
Västkuststafetten, individuella öppna klasserIFK GöteborgGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Kvillebyns klassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 14må 3/4
ti 4/4
on 5/4BauernattaJönköpings OKSmåland
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
to 6/4
fr 7/4Tibrotrippeln, nattTibro OKVästergötland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
GrymnattaVäsby OKStockholm
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
PreO Syd, Natt-SMOK Pan-KristianstadSkåne
P
mästPN
lö 8/4PreO, Andrarums IFAndrarums IFSkåne
P
natP
Swedish League, #1, lång (WRE), med Vårracet, medelOK OrionBlekinge
intLVisa rutter i LiveloxResultat
Tibrotrippeln, långTibro OKVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Göteborgsdubbeln, långLerums SOKGöteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
OK Tors ungdomstävlingOK TorSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
LännamedelnLänna IFUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 9/4BoxholmsloppetBoxholms OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Göteborgsdubbeln, medelSjövalla FKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Lidingös medelIFK Lidingö SOKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO Syd, Dag-SMStigmännen Karlshamns OKBlekinge
P
mästP
RånässtafettenRånäs OKUppland
natSLResultat
Rånässtafetten, öppna klasserRånäs OKUppland
natLResultat
Suderträffen, GotlandIF Hansa-HoburgGotland
natMResultat
Tibrotrippeln, medelTibro OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Torfejden, lång och ungdomar sprintOK TorSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Frosta OKFrosta OKSkåne
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Hultsfreds OKHultsfreds OKSmåland
distMResultat
Swedish League, #2, medel, med Vårracet, långOK OrionBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 15må 10/4
ti 11/4
on 12/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
distSLKVisa rutter i LiveloxResultat
to 13/4Häxjakten, Five-O, #1IF Hagen
IK Gandvik
Västergötland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
fr 14/4FriskusträffenFK Friskus-VarbergHalland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
StigtomtakavlenOK HällenSödermanland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
Växjö OK Växjö OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Kortfredan, Five-O, #2Lidköpings VSKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 15/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
OK Torfinns påskjaktOK TorfinnSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Stigtomtakavlen, individuella öppna klasserOK HällenSödermanland
distLResultat
Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
NackheträffenOK NackheHalland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Nybro OKNybro OKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 16/4Bruksdubbeln, långHallstahammars OK
Surahammars SOK
Västmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Enskede/Skogsluffarna, dag 1, medelIFK Enskede
Skogsluffarnas OK
Stockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Nässjö OK, långBodafors OK
Nässjö OK
Småland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Sydsvenska 7-manna/4-damsBodafors OK
Nässjö OK
Småland
natSLKResultat
Kolmårdsdubbeln MedeldistansOK KolmårdenÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Bohuslunken, Five-O, #4Uddevalla OKBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 16må 17/4Sydsvenska 7-manna/4-damsBodafors OK
Nässjö OK
Småland
natSLKResultat
Bruksdubbeln, medelHallstahammars OK
Surahammars SOK
Västmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
EnenracetOK EnenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdskavlen, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdsdubbeln KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Sydsvenska 7-manna/4-dams, individuella öppna klasserBodafors OK
Nässjö OK
Småland
distLResultat
Enskede/Skogsluffarna, dag 2, långIFK Enskede
Skogsluffarnas OK
Stockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Påsklången mitt i SkåneMalmö OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Snötrampen + DM, lång, HallandFjärås AIK
OK Löftan
Halland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
ti 18/4
on 19/4
to 20/4
fr 21/4Nattinatta, GotlandGotlands Bro OKGotland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Uppland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
SM, natt, med Swedish League, #3OK Tisaren
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 22/4Hammarslaget, etapp 1, sprintOK HammarenGästrikland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Hammarslaget, etapp 2, medelOK HammarenGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
LagadalskampenFK FinnSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OdenracetOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SM, natt, publiktävling (dag), (Tisarträffen)OK TisarenÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gudhems vårtävling med Öppet Skaraborgsmästerskap, medelGudhems IFVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Haningeträffen, medelHaninge SOKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Uppsala möte, medelOK LinnéUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 23/4Broruset, GotlandGotlands Bro OKGotland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Hästvedas nationellaHästveda OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Omega KortIK OmegaVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, #4, lång (WRE), För-SM med publiktävlingIK HakarpspojkarnaSmåland
intLVisa rutter i LiveloxResultat
Uppsala möte, långIF ThorUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Urban Hjärne-kampenOK MotalaÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Haningeträffen, långHaninge SOKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 17må 24/4
ti 25/4
on 26/4
to 27/4
fr 28/4Tiomila, open individual, FridayFrölunda OL
Göteborgs OF
Stockholms OF
Göteborg
Stockholm
natLKVisa rutter i LiveloxResultat
lö 29/4Tiomila, open individual, SaturdayFrölunda OL
Göteborgs OF
Stockholms OF
Göteborg
Stockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Tiomila i Göteborg-PartilleGöteborgs OF
Stockholms OF
Göteborg
Stockholm
natSLKResultat
Tockarps Vättefejden/Gränsfejden, medelMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
natMResultat
PolkaluffenGränna-Bygdens OKSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 30/4Tiomila i Göteborg-PartilleGöteborgs OF
Stockholms OF
Göteborg
Stockholm
natSLKResultat
Gällstads medelGällstadbygdens SOKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tockarps Vättefejden/Gränsfejden, långMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
natLResultat
Veteranträffen i GästriklandÖsterfärnebo IFGästrikland
natLResultat
Vårträffen, GotlandVisborgs OKGotland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 18må 1/5GränsfejdenMarkaryds FKSmåland
distM
Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcupen i Gammelstad, #1Gammelstads IFNorrbotten
distS
Gnestatrippeln, medelOK KlemmingenSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Målilla OKMålilla OKSmåland
natMResultat
SilverjaktenSala OKVästmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Gnestatrippeln, sprintOK KlemmingenSödermanland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Gnestatrippeln, MtbOOK KlemmingenSödermanland
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
ti 2/5
on 3/5
to 4/5StorvikssprintenStorviks IFGästrikland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien # 1, krets norr 2Solna OKStockholm
distL
Ungdomsserien # 1, krets söder 2 OK RavinenStockholm
distLResultat
Ungdomsserien # 1, krets norr 1 och 2OK ÖsteråkerStockholm
distLResultat
Ungdomsserien # 1, krets söder 3OK SödertörnStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien # 1, krets söder 4Snättringe SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #1, krets söder 1Tumba-Mälarhöjden OKStockholm
distLResultat
fr 5/5
lö 6/5Dolkampen, dag 1, medelDalaportens OLDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, DM, TempO, UpplandOK LinnéUppland
P
mästT
Skärmenträffen OK SkärmenBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårspringet, dag 1, medelLinköpings OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Järlas medeldistansJärla OrienteringStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Kexholms SKKexholms SKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Närkedubbeln dag 1 medel, publiktävling till SM ultraHagaby GoIF Örebro
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Roslagshelg, långOK RoslagenUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SM, ultralångHagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
Hökensåsracet, dag 1, medelOK GränsenSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcupen i Gammelstad, #2Gammelstads IFNorrbotten
distSResultat
PreO, UpplandLänna IFUppland
P
natP
sö 7/5Dolkampen, dag 2, långDalaportens OLDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårspringet, dag 2, långLinköpings OKÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Ymers jubileumstävlingIK YmerVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Närkedubbeln dag 2 långHagaby GoIF Örebro
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PalmsprintenOK KontinentSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, UpplandBjörklinge SOKUppland
P
natP
Hökensåsracet, dag 2, långOK GränsenSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Roslagshelg, medelOK RoslagenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
NipstigenOK NipanÅngermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 19må 8/5
ti 9/5SkaraborgsstafettenFalköpings AIK OKVästergötland
distSMResultat
Sprintcupen i Gammelstad, #3Gammelstads IFNorrbotten
distSResultat
on 10/5ForsbackasprintenValbo AIFGästrikland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, StockholmAttunda OKStockholm
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
to 11/5
fr 12/5Swedish League, #5, sprint (WRE), med BollnästräffenRehns BK
Segersta OK
Hälsingland
intSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 13/5MtbO, Svenska Cupen, #1, sprintOK MarkVästergötland
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, #6, medel (WRE), med BollnästräffenRehns BK
Segersta OK
Hälsingland
intMVisa rutter i LiveloxResultat
FellingsbroträffenFellingsbro GOIFÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Värmlandstrippeln, långSkattkärrs SOKVärmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 14/5DM, sprint, Bohuslän-DalHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
GarphytteträffenGarphyttans IF
OK Alferna
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
LundasprintenLunds OKSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, Svenska Cupen, #2, medelOK MarkVästergötland
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SprintstafettenHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal
distSSResultat
Swedish League, #7, förkortad lång, jaktstart, med BollnästräffenRehns BK
Segersta OK
Hälsingland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, BlekingeOK Vilse 87Blekinge
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Värmlandstrippeln, medelOK TyrVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, ultralång, VästmanlandNorbergs OKVästmanland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, BlekingeOK Vilse 87Blekinge
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
v 20må 15/5
ti 16/5Staffans minneBoxholms OKÖstergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
on 17/5Stockholm City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
BergebosprintenDomnarvets GOIFDalarna
M
distSResultat
to 18/5DM, sprint, SödermanlandOK HällenSödermanland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Sandvikens öppna kommunmästerskap Årsunda IFGästrikland
distLResultat
Sprintcupen i Gammelstad, finalGammelstads IFNorrbotten
distSResultat
fr 19/5DM, sprint, UpplandOK LinnéUppland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
VM-test, långdistansSvenska Orienteringsförbundet
distLResultat
Sommarlägret, sprintGustavsbergs OKStockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 20/5MalmiafejdenOK MalmiaDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, SkåneHärlövs IFSkåne
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, Skåne, individuella öppna klasserHärlövs IFSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Tour de Medelpad, dag 1, långNjurunda OKMedelpad
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vikingträffen, dag 1, långIK Vikings OKVärmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Värend GNVärend GN OLSmåland
distSResultat
Ungdomstrollet, GotlandVisby IF Gute SOKGotland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
PekingduonMatteus SIÖstergötland
natSMResultat
Älvsby IF OK, dag 1, förkortad långÄlvsby IF OKNorrbotten
natLResultat
SommarlägerstafettenGustavsbergs OKStockholm
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 21/55-mannastafettenÖrebro Läns OFÖrebro Län
distSL
DM, sprint, HallandFK Friskus-VarbergHalland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, HallandFK Friskus-VarbergHalland
mästSSResultat
ICA-Anders sprint GällstadGällstadbygdens SOKVästergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Tour de Medelpad, dag 2, medelVK UvarnaMedelpad
natMVisa rutter i LiveloxResultat
VM-test, medeldistansSvenska Orienteringsförbundet
distMResultat
DM, sprint, SkåneHärlövs IFSkåne
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
SAIS dubbelsprint, etapp 1Stångenäs AISBohuslän-Dal
natSVisa rutter i LiveloxResultat
SAIS dubbelsprint, etapp 2Stångenäs AISBohuslän-Dal
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Vikingträffen, dag 2, medelIK Vikings OKVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Älvsby IF OK, dag 2, långÄlvsby IF OKNorrbotten
natLResultat
Centrum TeamsprintCentrum OKStockholm
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
IFK Hedemora OKIFK Hedemora OKDalarna
distMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, DM, SkåneHärlövs IFSkåne
P
mästPResultat
v 21må 22/5
ti 23/5Ungdomsserien #2, krets söder 1OK Älvsjö-ÖrbyStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets söder 4IFK EnskedeStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets, norr 1Täby OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets, norr 2Järfälla OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets söder 2Skarpnäcks OLStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets söder 3Järla OrienteringStockholm
distLResultat
on 24/5
to 25/5IFK Mora OK, dag 1, långIFK Mora OKDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Skaraborgsmästerskap, sprintFrämmestads IKVästergötland
distSResultat
Hälsingehelg, dag 1, Faxeträffen, långSöderhamns OKHälsingland
natLResultat
fr 26/5PreO i VästKungälvs OKGöteborg
P
natL
Hälsingehelg, dag 2, Faxeträffen, medelSöderhamns OKHälsingland
natMResultat
Västerbottens 3-dagars + För-USM, dag 1, sprintUmeå OKVästerbotten
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 27/5HOK:s vårtävlingar, dag 1, medelHaparanda OKNorrbotten
distM
Hälsingehelg, dag 3, Forsarännet, långForsa OKHälsingland
natLResultat
IFK Mora OK, dag 2, sprintIFK Mora OKDalarna
natSVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, Svenska Cupen, #3, sprintEdsbyns OKHälsingland
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
PreO i VästTolereds Allmänna IKGöteborg
P
natL
Västerbottens 3-dagars + För-USM, dag 2, långUmeå OKVästerbotten
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 28/5HOK:s vårtävlingar, dag 2, långHaparanda OKNorrbotten
distL
Hälsingehelg, dag 4, Forsarännet, medelForsa OKHälsingland
natMResultat
IFK Mora OK, dag 3, medelIFK Mora OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, Svenska Cupen, #4, medelEdsbyns OKHälsingland
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OK Måsens ungdomstävlingOK MåsenSödermanland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Västerbottens 3-dagars + För-USM, dag 3, medelUmeå OKVästerbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO i VästSkene Sim o ISVästergötland
P
natL
OK Kompassen, sprintOK KompassenSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
LämmeltågetNässjö OKSmåland
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
v 22må 29/5DM, sprint, GästriklandOK HammarenGästrikland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
ti 30/5
on 31/5Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
to 1/6
fr 2/6SM, sprint, publiktävling, #1 (kväll)Almby IKÖrebro Län
natSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprintstafett, kval (kväll)Almby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSS
SM, sprint, individuell, kval Almby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 3/6Ösaträffen, dag 1, långAlfta-Ösa OKHälsingland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprinthelgen, etapp 1OK OrionBlekinge
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Sprinthelgen, etapp 2OK OrionBlekinge
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Renlunken, dag 1, långOK RenenNorrbotten
distLVisa rutter i LiveloxResultat
BussbyloppetÖrnsköldsviks OKÅngermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Kinnekulledubbeln, etapp 1OK KlyftamoVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Kinnekulledubbeln, etapp 2OK KlyftamoVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprint, individuell, finalAlmby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprint, publiktävling #2, (Örebro City Sprint)Almby IKÖrebro Län
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sö 4/6Sprinthelgen, etapp 3OK OrionBlekinge
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Skogslöparnas NordiskaSkogslöparnaÅngermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprint, publiktävling, #3 (Örebro City Sprintstafett)Almby IKÖrebro Län
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
Ösaträffen, dag 2, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprintstafett, finalAlmby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
Renlunken, dag 2, stafettOK RenenNorrbotten
distSMResultat
v 23må 5/6Ösaträffen, dag 3, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ti 6/6Ösaträffen, dag 4, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, VärmlandOK TyrVärmland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Stöcksjö IS NationalStöcksjö ISVästerbotten
natMResultat
on 7/6Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, GöteborgUtby IKGöteborg
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
to 8/6DM, sprint, Jämtland-HärjedalenBrunflo IFJämtland-Härjedalen
mästSResultat
DM, sprint, ÖstergötlandNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
fr 9/6
lö 10/6BAIK:s vårtävlingar, dag 1, långBergnäsets AIKNorrbotten
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, Medelpad Selånger SOKMedelpad
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint , DalarnaLudvika OKDalarna
natSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, SmålandBredaryds SOKSmåland
mästSSVisa rutter i Livelox
SlottssprintenSigtuna OKUppland
natSResultat
Trampen, medelLudvika OKDalarna
natM
DM, inofficiell stafett, Jämtland-HärjedalenFrösö IFJämtland-Härjedalen
distSLResultat
MtbO, Svenska Cupen, #5, sprintÅrsunda IFGästrikland
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Slottssprinten, 2-mannastafett, sprintSigtuna OKUppland
natSSResultat
DM, sprint, SmålandBredaryds SOKSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sö 11/6BAIK:s vårtävlingar, dag 2, medelBergnäsets AIKNorrbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Västmanland + Örebro LänArboga OK
Örebro Läns OF
Västmanland
Örebro Län
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, Västmanland + Örebro LänArboga OK
Örebro Läns OF
Västmanland
Örebro Län
mästSSResultat
Edetdubbeln, etapp 1OK GipenBohuslän-Dal
natSResultat
Edetdubbeln, etapp 2OK GipenBohuslän-Dal
natSResultat
High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, Svenska Cupen, #6, masstartÅrsunda IFGästrikland
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, ultralång, Jämtland-Härjedalen + MagnumloppetFrösö IFJämtland-Härjedalen
mästUResultat
UmedalsrännetUmedalens IFVästerbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 24må 12/6
ti 13/6SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
on 14/6
to 15/6
fr 16/6Tre skåningar och en dansk, etapp 1, sprintHelsingborgs SOKSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #7, sprintÄrla IFSödermanland
M
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 17/6Tre skåningar och en dansk, etapp 2, medelHelsingborgs SOKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tre skåningar och en dansk, etapp 3, sprintHelsingborgs SOKSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
PreO i Väst DM Bohuslän/Dals, Göteborgs och Västergötlands OFIdefjordens SKBohuslän-Dal
P
mästL
MtbO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #8, medelÄrla IFSödermanland
M
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 18/6Tre skåningar och en dansk, etapp 4, sprint i skogsmiljöHelsingborgs SOKSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #9, final, långSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
M
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 25må 19/6
ti 20/6
on 21/6Brödkampen med DM, ultralång, Gästrikland + HälsinglandHälsinglands OF
Ockelbo OK
Hälsingland
Gästrikland
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, GotlandSvaide Roma SOKGotland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
to 22/6
fr 23/6
lö 24/6
sö 25/6Idre Fjäll-OIdrefjällens OKDalarna
natLResultat
v 26må 26/6IdresprintenIdrefjällens OKDalarna
natSResultat
ti 27/6Idre 3-dagars, etapp 1, långIdrefjällens OKDalarna
natLResultat
on 28/6Idre 3-dagars, etapp 2, medelIdrefjällens OKDalarna
natMResultat
Skene SoIS SommarorienteringSkene Sim o ISVästergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
to 29/6Idre 3-dagars, etapp 3, långIdrefjällens OKDalarna
natLResultat
fr 30/63+3 i Sälen, etapp 1, medelMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Eskilstuna Weekend , etapp 1, medelIK Standard
Ärla IF
Södermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 1/73+3 i Sälen, etapp 2, långMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Eskilstuna Weekend , etapp 2, långIK Standard
Ärla IF
Södermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Gränsjakten i Strömstad, etapp 1Idefjordens SKBohuslän-Dal
natMResultat
SOKs nordiska långdistansSkellefteå OKVästerbotten
natL
TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
sö 2/73+3 i Sälen, etapp 3, medelMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Eskilstuna Weekend , etapp 3, långIK Standard
Ärla IF
Södermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Gränsjakten i Strömstad, etapp 2Idefjordens SKBohuslän-Dal
natLResultat
v 27må 3/7Trekvällars, etapp 1OK RavinenStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ti 4/7Trekvällars, etapp 2OK RavinenStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Tjust 2-dagars, dag 1Västerviks OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
on 5/7Trekvällars, etapp 3OK RavinenStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, DM, dag, UpplandLänna IFUppland
P
mästP
Tjust 2-dagars, dag 2Västerviks OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
to 6/7
fr 7/7Vålådalens 3-dagars, etapp 1, sprintÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
natSResultat
lö 8/7Vålådalens 3-dagars, etapp 2, medelÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
natMResultat
Gotlands 2-dagars, etapp 1, medelSvaide Roma SOKGotland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Vittjärvs 2-dagars, etapp 1, långVittjärvs IKNorrbotten
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Havs-OL, dag 1, medelStigmännen Karlshamns OKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 9/7Gotlands 2-dagars, etapp 2, långSvaide Roma SOKGotland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vittjärvs 2-dagars, etapp 2, medelVittjärvs IKNorrbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Vålådalens 3-dagars, etapp 3, långFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Havs-OL, dag 2, långStigmännen Karlshamns OKBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 28må 10/7Österlens 3-kvällars, kväll 1, medelAndrarums IFSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ti 11/7Österlens 3-kvällars, kväll 2, medelAndrarums IFSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gotlands 3-dagars, etapp 1, medelVisborgs OKGotland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MastloppetHellas OrienteringStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
on 12/7Österlens 3-kvällars, kväll 3, medelAndrarums IFSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gotlands 3-dagars, etapp 2, medelVisborgs OKGotland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
to 13/7Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartVisborgs OKGotland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fr 14/7Hallands 3-dagars, etapp 1, medelFalkenbergs OK
Hylte OK
IK Trenne Ullared
OK Gläntan Vessigebro
Ätrans IF
Halland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 15/7Hallands 3-dagars, etapp 2, långFalkenbergs OK
Hylte OK
IK Trenne Ullared
OK Gläntan Vessigebro
Ätrans IF
Halland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 16/7Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartFalkenbergs OK
Hylte OK
IK Trenne Ullared
OK Gläntan Vessigebro
Ätrans IF
Halland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 29må 17/7
ti 18/7Skärgårdssprinten, etapp 1OK RoslagenUppland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
on 19/7Skärgårdssprinten, etapp 2OK RoslagenUppland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Morokuliens 2-dagars, etapp 1, medelOK Hierne
Åmotfors OK
Värmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
to 20/7Morokuliens 2-dagars, etapp 2, förlängd medelOK Hierne
Åmotfors OK
Värmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fr 21/7
lö 22/7
sö 23/7O-Ringen Värmland 2017, etapp 1, långO-Ringen
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
O-Ringen Värmland 2017, MtbO, etapp 1O-Ringen
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 30må 24/7O-Ringen Värmland 2017, etapp 2, långO-Ringen
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
O-Ringen Värmland 2017, MtbO, etapp 2O-Ringen
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ti 25/7
on 26/7O-Ringen Värmland 2017, etapp 3, långO-Ringen
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
O-Ringen Värmland 2017, MtbO, etapp 3O-Ringen
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
to 27/7O-Ringen Värmland 2017, etapp 4, medelO-Ringen
LMP
natMVisa rutter i LiveloxResultat
O-Ringen Värmland 2017, MtbO, etapp 4O-Ringen
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fr 28/7O-Ringen Värmland 2017, etapp 5, lång, jaktstartO-Ringen
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
O-Ringen Värmland 2017, MtbO, etapp 5O-Ringen
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lö 29/7
sö 30/7
v 31må 31/7OK Hällens 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ti 1/8OK Hällens 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
on 2/8OK Hällens 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
to 3/8StjärnorpsmedelnStjärnorps SKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fr 4/8Ungdomens 10milaOK Tranan
Ulricehamns OK
Västergötland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
lö 5/8Ultraträffen, dag 1, medelOK Tranan
Ulricehamns OK
Västergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Medeltidskampen, Gotland, etapp 1, sprintGarda OKGotland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Medeltidskampen, Gotland, etapp 2, medelGarda OKGotland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 6/8Medeltidskampen, Gotland, etapp 3, långGarda OKGotland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Ultraträffen, dag 2, långOK Tranan
Ulricehamns OK
Västergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Källan OpenLångvikens OKVästerbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
SäterträffenSäterbygdens OKDalarna
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 32må 7/8
ti 8/8Distriktsmatch för Södermanland, Värmland, Örebro län och ÖstergötlandAlleskolans IF
OK Tisaren
Örebro Län
distMVisa rutter i LiveloxResultat
on 9/8Distriktsmatch för Södermanland, Värmland, Örebro län och ÖstergötlandAlleskolans IF
OK Tisaren
Örebro Län
distSSResultat
Distriktsmatch (Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland), långLånghundra IFUppland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
to 10/8Distriktsmatch (Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland), sprintLånghundra IFUppland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
fr 11/8Norrlandsmästerskapen, sprintSundsvalls OKMedelpad
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Götalandsmästerskapen, sprintKarlskrona SOKBlekinge
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 12/8Hjo 2-dagars, dag 1, medelHjobygdens OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Norrlandsmästerskapen, medelSundsvalls OKMedelpad
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Norrlandsmästerskapen, stafettSundsvalls OKMedelpad
mästSMResultat
Dackefejden, dag 1, långKarlskrona SOKBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Götalandsmästerskapen, långKarlskrona SOKBlekinge
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Tuna TingStora Tuna OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 13/8Hjo 2-dagars, dag 2 och Skaraborgsmästerskap, långHjobygdens OKVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, OK RodhenOK RodhenUppland
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Dackefejden, dag 2, medelKarlskrona SOKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Götalandsmästerskapen, stafettKarlskrona SOKBlekinge
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
Norrlandsmästerskapen, långSundsvalls OKMedelpad
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Tuna TingStora Tuna OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OK RodhenOK RodhenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 33må 14/8
ti 15/8
on 16/8Melkers Minne - PubliktävlingSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
distLResultat
Storviks nattStorviks IFGästrikland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
Melkers minneSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natSMResultat
to 17/8
fr 18/8Göteborg O-meeting, etapp 1, medelFrölunda OLGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 19/8Göteborg O-meeting, etapp 2, sprintFrölunda OLGöteborg
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Bjursåsluffen, dag 1, medelBjursås OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Norrbotten Piteå IF OrienteringNorrbotten
mästLResultat
DM, medel, VästerbottenSkellefteå OKVästerbotten
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Hemfosadubbeln, långOK Södertörn
Söders-Tyresö
Stockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, HelsingehelgRehns BKHälsingland
P
natL
PreO, Helsingehelg, TempO-SMRehns BKHälsingland
P
mästT
Augustidubbeln, medelSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Långhundradubbeln, medelLånghundra IFUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OL-rounden, dag 1, sprintOK HedströmmenVästmanland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
StockenfejdenSträngnäs-Malmby OLSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OL-rounden, dag 1, sprintrogainingOK HedströmmenVästmanland
natLSStarttider
sö 20/8Göteborg O-meeting, etapp 3, långFrölunda OLGöteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Bjursåsluffen, dag 2, långBjursås OKDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, ÅngermanlandSkogslöparnaÅngermanland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Norrbotten Piteå IF OrienteringNorrbotten
mästSMResultat
DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna motionsklasserPiteå IF OrienteringNorrbotten
distMResultat
Hemfosadubbeln, medelOK Södertörn
Söders-Tyresö
Stockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Helsingehelg, DM, HälsinglandRehns BKHälsingland
P
natP
TyringerundanOK TyringeSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Augustidubbeln, långSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
KolmårdsträffenTjalve IF NorrköpingÖstergötland
natLResultat
Långhundradubbeln, långLånghundra IFUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
OL-rounden, dag 2, medelOK HedströmmenVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 34må 21/8
ti 22/8
on 23/8Ungdomsserien, region söderJärla OrienteringStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, region norrTäby OKStockholm
distMResultat
to 24/8
fr 25/8
lö 26/8Avestapropagandan, dag 1, medelAvesta OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Medelpad + ÅngermanlandMedelpads OF
OK Nolaskogsarna
Medelpad
Ångermanland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, VästerbottenIFK UmeåVästerbotten
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, ultralång, Blekinge + Höstracet, medelOK OrionBlekinge
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
Golden Weekend, dag 1, medelKöping-Kolsva OKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, Golden Weekend, medelKöping-Kolsva OKVästmanland
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, Golden Weekend, sprintKöping-Kolsva OKVästmanland
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
RamunderträffenSkogspojkarnas OKÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vimmerby OKVimmerby OKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Sundbybergs IKSundbybergs IKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
RSK-Hestraträffen, dag 1Hestra IF
Rydboholms SK
Västergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, NorrbottenSeskarö IFNorrbotten
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 27/8Avestapropagandan, dag 2, medelAvesta OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, individuella öppna klasserIFK UmeåVästerbotten
distLResultat
DM, stafett, Medelpad + ÅngermanlandMedelpads OF
OK Nolaskogsarna
Medelpad
Ångermanland
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
Golden Weekend, dag 2, medelKöping-Kolsva OKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Jönköpings OKJönköpings OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
NAIS-träffenNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Vimmerby OKVimmerby OKSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Medelpad + Ångermanland, individuella öppna klasserMedelpads OF
OK Nolaskogsarna
Medelpad
Ångermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, VästerbottenIFK UmeåVästerbotten
mästSLResultat
DM, ultralång, NorrbottenSeskarö IFNorrbotten
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
DM, ultralång, Skåne + medeldistanstävlingOK GyngeSkåne
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
RSK-Hestraträffen, dag 2Hestra IF
Rydboholms SK
Västergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Waxholms OKWaxholms OKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
LinnéklassikernOK LinnéUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
VärmlandsserienKils OKVärmland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 35må 28/8
ti 29/8
on 30/8
to 31/8
fr 1/9DM, natt, Gästrikland + HälsinglandHälsinglands OF
Ockelbo OK
Hälsingland
Gästrikland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, UpplandVallentuna-Össeby OLUppland
mästLNResultat
DM, natt, HallandOK NackheHalland
mästLNResultat
DM, natt, SkåneLunds OKSkåne
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, SödermanlandEskilstuna OLSödermanland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, VärmlandOK JösseVärmland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, ÅngermanlandHusums IF OKÅngermanland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 2/9DM, medel, DalarnaDomnarvets GOIF
Kvarnsvedens GOIF OK
Dalarna
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, BlekingeKarlskrona SOKBlekinge
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, Bohuslän-DalÅmåls OKBohuslän-Dal
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, GotlandIF Hansa-HoburgGotland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, SmålandEksjö SOKSmåland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, StockholmVäsby OKStockholm
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, VästergötlandOK Orinto
OK Räven
Västergötland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, Örebro länLindebygdens OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, ÖstergötlandIFK Linköpings OSÖstergötland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Jonas Larssons minne, etapp 1Bergnäsets AIKNorrbotten
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, VästmanlandVandrarringenVästmanland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, MedelpadSundsvalls OKMedelpad
mästS
DM, medel, GöteborgOK LandehofGöteborg
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, MtbO, ÅngermanlandHärnösands OKÅngermanland
M
mästMResultat
sö 3/9Jonas Larssons minne, etapp 2Bergnäsets AIKNorrbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Bohuslän-DalÅmåls OKBohuslän-Dal
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, GästriklandÅrsunda IFGästrikland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Södermanland + VästmanlandEskilstuna OL
Vandrarringen
Södermanland
Västmanland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Örebro länLindebygdens OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, BlekingeKarlskrona SOKBlekinge
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, GotlandGarda OKGotland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Gotland, individuella öppna klasserGarda OKGotland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Göteborg, Halland + VästergötlandOK OrintoVästergötland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Göteborg, Halland + Västergötland, individuella öppna klasserOK OrintoVästergötland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, SmålandEksjö SOKSmåland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, ÖstergötlandIFK Linköpings OSÖstergötland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Östergötland, individuella öppna klasserIFK Linköpings OSÖstergötland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, DalarnaDomnarvets GOIF
Kvarnsvedens GOIF OK
Dalarna
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Småland, individuella öppna klasserEksjö SOKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Skåne + TormestorpsträffenTormestorps IFSkåne
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Stockholm + UpplandJärfälla OK
Upplands OF
Stockholm
Uppland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, HälsinglandHudiksvalls OKHälsingland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Blekinge, individuella öppna klasserKarlskrona SOKBlekinge
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, VärmlandOK ÄlgenVärmland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
RallarsvängenVännäs OKVästerbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, HälsinglandHudiksvalls OKHälsingland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Ångermanland + MedelpadHärnösands OK
Medelpads OF
Ångermanland
Medelpad
mästSResultat
SprintstafettHärnösands OKÅngermanland
distSSResultat
v 36må 4/9
ti 5/9
on 6/9
to 7/9
fr 8/9DM, natt, BlekingeRonneby OKBlekinge
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, Dalarna och Öppna FalumästerskapetKorsnäs IF OKDalarna
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, SmålandOK NorrvirdarnaSmåland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, StockholmHellas OrienteringStockholm
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, VästergötlandMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, ÖstergötlandOK DenselnÖstergötland
mästLNResultat
DM, natt, Bohuslän-DalOK GipenBohuslän-Dal
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, Örebro länHällefors OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästLNResultat
DM, natt, VästmanlandSurahammars SOKVästmanland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 9/9DM, lång, GöteborgOK AlehofGöteborg
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, HälsinglandLjusdals OKHälsingland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, GästriklandGävle OKGästrikland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, SkåneRingsjö OKSkåne
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, SödermanlandTrosabygdens OKSödermanland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, VärmlandDegerfors OKVärmland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, VästergötlandMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, UpplandOK RoslagenUppland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Öppna FalumästerskapetGrycksbo IF OKDalarna
distMResultat
MtbO, DM, medel, SmålandSOK ViljanSmåland
M
mästMResultat
DM, sprint, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbotten
mästSResultat
DM, natt, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbotten
mästLNResultat
sö 10/9DM, lång, GotlandGotlands Bro OKGotland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, SmålandSOK ViljanSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, VästergötlandMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, ÖstergötlandOK MotalaÖstergötland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, HallandIF RigorHalland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Gästrikland + DalarnaDalarnas OF
Gävle OK
Dalarna
Gästrikland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, HälsinglandLjusdals OKHälsingland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, SkåneRingsjö OKSkåne
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Skåne, individuella öppna klasserRingsjö OKSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, SödermanlandNyköpings OKSödermanland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Södermanland, individuella öppna klasserNyköpings OKSödermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Västmanland + Örebro län, individuella öppna klasserArboga OK
Örebro Läns OF
Västmanland
Örebro Län
distLResultat
PepparkaksluffenKungälvs OKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ÄlgjaktenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
natSMResultat
DM, lång, BlekingeBroSö OKBlekinge
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Västmanland + Örebro länArboga OK
Västmanlands OF
Örebro Läns OF
Västmanland
Örebro Län
mästSLResultat
DM stafett Hälsingland, individuella öppna klasserLjusdals OKHälsingland
distLResultat
DM, stafett, UpplandSigtuna OKUppland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, VärmlandFilipstads OKVärmland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Bohuslän-DalEds SKBohuslän-Dal
mästSLResultat
DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasserOK RavinenStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, StockholmOK RavinenStockholm
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Värmland, individuella öppna klasserFilipstads OKVärmland
distMResultat
v 37må 11/9
ti 12/9
on 13/9
to 14/9
fr 15/9Ungdoms-SM, sprint, publiktävlingUmeå OKVästerbotten
distSVisa rutter i Livelox
Ungdoms-SM, sprintUmeå OKVästerbotten
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 16/9Arosträffen, dag 1, medelVästerås SOKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM Medel MtbOKils OKVärmland
M
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, FalunOK KåreDalarna
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
OL-touren Falun, dag 1, medelOK KåreDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SM, lång, kval, publiktävling, #1, medelKFUM Örebro OKÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdoms-SM, långUmeå OKVästerbotten
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdoms-SM, lång, publiktävlingUmeå OKVästerbotten
distLVisa rutter i Livelox
Attunda OK, dag 1, långAttunda OKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Pre-O, FyrklubbsFK BokenSkåne
P
distL
SM, lång, kvalKFUM Örebro OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Sävedalens AIKSävedalens AIKGöteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
KalmarträffenKalmar OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Mariestads FK:s medel på TorsöMariestads FKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 17/9Alstermo IFAlstermo IFSmåland
natL
Arosträffen, dag 2, långVästerås SOKVästmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
HjortsöndanOK SkogshjortarnaVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, Falun; SprintOK KåreDalarna
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
OL-touren Falun, dag 2, långOK KåreDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SM, lång, finalKFUM Örebro OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
SM, lång, final, publiktävling, #2KFUM Örebro OKÖrebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdoms-SM, distriktsstafettUmeå OKVästerbotten
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
Attunda OK, dag 2, medelAttunda OKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
BjörkforskampenBjörkfors GOIFÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
FyrklubbsFK BokenSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Pilaboträffen i AnnebergAnnebergs GIFSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 38må 18/9
ti 19/9
on 20/9
to 21/9
fr 22/9SM, medel, kval OK Tisaren
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-SM, sprintMotala AIF OL
Tjällmo-Godegårds OK
Östergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 23/9Bahco CupLidköpings VSKVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
BergslagsträffenFagersta OK
Norbergs OK
Västmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OK ÖsteråkerOK ÖsteråkerStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SM, medel, finalOK Tisaren
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
SM, medel, final, publiktävlingOK TisarenÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Valbo AIF:s nationella, medelValbo AIFGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-SM, medelMotala AIF OL
Tjällmo-Godegårds OK
Östergötland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholm
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Uppland, ECTOBjörklinge SOKUppland
P
natP
PreO, Uppland, TempOOK LinnéUppland
P
natT
PreO, DM, natt, UpplandOK RodhenUppland
P
natPN
sö 24/9BahcostafettenLidköpings VSKVästergötland
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
Bredareds medelBredareds IFVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
FK ÅsenFK ÅsenSkåne
distL
NOK:s nationellaFagersta OK
Norbergs OK
Västmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Uppland, ECTOOK LinnéUppland
P
natP
Valbo AIF:s nationella, förlängd medelValbo AIFGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-SM, långMotala AIF OL
Tjällmo-Godegårds OK
Östergötland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
SM, stafettHagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
v 39må 25/9
ti 26/9
on 27/9Natti-NattiIFK EnskedeStockholm
distSLNVisa rutter i LiveloxResultat
Natti-Natti, MotionsorienteringIFK EnskedeStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
to 28/9
fr 29/9DM, natt, MedelpadKovlands IFMedelpad
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
Vetlanda OL-sport Cup, nattOK NjudungSmåland
natMNVisa rutter i LiveloxResultat
Öppet Skaraborgsmästerskap, nattTidaholm SOK SisuVästergötland
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
Publiktävling vid Skol-SM, sprintVästerbergslagens OLDalarna
distSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, Jämtland-HärjedalenOK StorsjönJämtland-Härjedalen
mästLN
lö 30/9Dubbelfajten (nationell individuell tävling)Garphyttans IF
Örebro Läns OF
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Ekorren CupLinköpings OKÖstergötland
distSLResultat
Skärmjakten, dag 1, långHJS-Vansbro OKDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vetlanda OL-sport Cup, medelOK NjudungSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gustavsbergs OKGustavsbergs OKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Dubbelfajten (patrulltävling)Garphyttans IF
Örebro Läns OF
Örebro Län
natPLVisa rutter i LiveloxResultat
VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Älgots cup, finalHässleholms OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ÖviksmästerskapetSidensjö IKÅngermanland
distMResultat
ÄrlaträffenÄrla IFSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, VästerbottenHögåkers OKVästerbotten
mästSResultat
DM, natt, VästerbottenHögåkers OKVästerbotten
mästMNResultat
sö 1/10Höstträffen, GotlandGarda IKGotland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
MidälvastaffettenKovlands IFMedelpad
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
Skärmjakten, dag 2, medelHJS-Vansbro OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserie BDOF, E5Brattås CKBohuslän-Dal
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsseriefinalen i StockholmSnättringe SKStockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
VargsöndanOK Flundrehof
OK Skogsvargarna
Västergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
FinspångsorienteringenFinspångs SOKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
GöingeträffenHässleholms OKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsstafetten i SkåneHässleholms OKSkåne
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
UpplandscupsfinalenRasbo IKUppland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
OK GisleOK GisleSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
KjulaorienteringenKjula IFSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 40må 2/10
ti 3/10
on 4/10
to 5/10
fr 6/10
lö 7/1025mannaIFK Tumba SOK
Tullinge SK
Stockholm
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
25manna, individuella öppna klasserIFK Tumba SOK
Tullinge SK
Stockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
FalkdrevetOK SkogsfalkenBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 8/10KSK-sprinten, etapp 1Kinnaströms SKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
KSK-sprinten, etapp 2Kinnaströms SKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
TorslundssprintenHjärnarps OLSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
25mannamedelnIFK Tumba SOK
Tullinge SK
Stockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
FalkdrevetOK SkogsfalkenBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 41må 9/10
ti 10/10
on 11/10
to 12/10
fr 13/10Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skåne
natSLNVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Natt-DM, GöteborgHallands OF
OK Löftan
Halland
P
mästPN
lö 14/10Daladubbeln, individuella öppna klasser lördag Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
Dalarna
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Daladubbeln, stafettKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
Dalarna
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
Växjö OK, medelVäxjö OKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, OK LöftanHallands OF
OK Löftan
Halland
P
natP
sö 15/10Daladubbeln, individuella öppna klasser söndagKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
Dalarna
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
Dalarna
natPUVisa rutter i LiveloxResultat
Hedjakten, partävlingLunds OKSkåne
natPLVisa rutter i LiveloxResultat
FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Öppet DM HallandHallands OF
OK Löftan
Halland
P
mästP
v 42må 16/10
ti 17/10
on 18/10
to 19/10
fr 20/10AxvallanattaIstrums SKVästergötland
natMNVisa rutter i LiveloxResultat
Nacka by Night, med MotionsorienteringOK RavinenStockholm
distLNResultat
lö 21/10Baltic Junior Cup, stafett, individuella öppna klasserFK GöingarnaSkåne
distMResultat
PreO HedströmmenOK HedströmmenVästmanland
P
natP
PreO, Natt-DM TempO, VästmanlandOK HedströmmenVästmanland
P
mästTN
Helg utan älg, etapp 1, långGotlands Bro OKGotland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
MedelSprintEslövs FKSkåne
distMResultat
VallesprintenIstrums SKVästergötland
natSResultat
IFK Göteborgs HöstbudkavlenIFK GöteborgGöteborg
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
IFK Göteborgs Höstbudkavlen, individuella öppna klasserIFK GöteborgGöteborg
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 22/10Helg utan älg, etapp 2, medelGotlands Bro OKGotland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OktoberracetOK EnenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
VilselöpetOK Vilse 87Blekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
TranåsträffenSol TranåsSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, DM, VästmanlandSK Trim/Virsbo
Surahammars SOK
Västmanland
P
mästP
GMOK HöstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 43må 23/10
ti 24/10
on 25/10
to 26/10
fr 27/10HaningenattenHaninge SOKStockholm
distMN
25/10*
Livebevakning
lö 28/10Haninge sprintstafettHaninge SOKStockholm
distSS
27/10*
SmålandskavlenEksjö SOK
SOK Aneby
Småland
natSLK
26/10
Starttider Livebevakning
sö 29/10SmålandskavlenEksjö SOK
SOK Aneby
Småland
natSLK
26/10
Starttider Livebevakning
v 44må 30/10
ti 31/10
on 1/11
to 2/11
fr 3/11
lö 4/11SvartåfejdenMjölby OKÖstergötland
natM
29/10
Uddevallatrofén, patrulltävlingUddevalla OKBohuslän-Dal
natPL
29/10
MtbO RodhenloppetOK RodhenUppland
M
natPLN
29/10
RodhenloppetOK RodhenUppland
natPLN
29/10
sö 5/11NovembersprintenMjölby OKÖstergötland
natSM
Sydsvenska 2-milenHylte OKHalland
natU
HöstlunkenSnättringe SKStockholm
distPU
29/10
v 45må 6/11
ti 7/11
on 8/11
to 9/11
fr 10/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötland
natSN
5/11
lö 11/11Novembertävlingarna, medeldistansSkarpnäcks OLStockholm
distM
5/11
Kolmårdensprinten, etapp 1OK KolmårdenÖstergötland
distS
30/10
Kolmårdensprinten, etapp 2OK KolmårdenÖstergötland
distS
30/10
O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötland
natS
5/11
sö 12/11Novembertävlingarna, långdistansSkarpnäcks OLStockholm
distL
5/11
O-event, dag 3, ZoorienteringIK YmerVästergötland
natS
5/11
v 46må 13/11
ti 14/11
on 15/11Mila Stockholm by Night, #1Centrum OKStockholm
distLN
8/11
to 16/11
fr 17/11
lö 18/11FakirenKöping-Kolsva OKVästmanland
distU
12/11
Stockholm RogainingOK RavinenStockholm
distPU
Viken Indoor, etapp 1OK Pers LärjungarGästrikland
distS
12/11
sö 19/11Viken Indoor, etapp 2OK Pers LärjungarGästrikland
distS
12/11
HöstrusketÖrkelljunga FKSkåne
natM
12/11
v 47må 20/11
ti 21/11
on 22/11
to 23/11
fr 24/11
lö 25/11
sö 26/11
v 48må 27/11
ti 28/11
on 29/11
to 30/11
fr 1/12
lö 2/12
sö 3/12
v 49må 4/12
ti 5/12
on 6/12
to 7/12
fr 8/12
lö 9/12
sö 10/12
v 50må 11/12
ti 12/12
on 13/12Mila Stockholm by Night, #2IFK EnskedeStockholm
distLN
to 14/12
fr 15/12
lö 16/12
sö 17/12
v 51må 18/12
ti 19/12
on 20/12
to 21/12
fr 22/12
lö 23/12
sö 24/12
v 52må 25/12
ti 26/12
on 27/12
to 28/12
fr 29/12
lö 30/12I 19 IF,s JulsprintI 19 IFNorrbotten
S
distS
I 19 IF,s JulmedelI 19 IFNorrbotten
S
distM
sö 31/12

Annonser