Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

3160 tävlingar hittades mellan 2017-01-01 och 2017-12-31 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
sön 1/1NyårsorienteringTormestorps IFSkåne
distLResultat
mån 2/1VinterserienLjusdals OKHälsingland
klubbLN
tis 3/1SkidO, OBS-tävling och Skigo cup, medelI 19 IF
Sävast Ski Team IF
Norrbotten
S
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 4/1SkidO, OBS-tävling och Skigo cup, långI 19 IF
Sävast Ski Team IF
Norrbotten
S
natLVisa rutter i LiveloxStarttider
tor 5/1Östra Blekinges nattcup deltävling 8OK OrionBlekinge
närLNResultat
fre 6/1I väntan på nästa 10-milaSöders-TyresöStockholm
klubbL
fre 6/1SprintträningIFK EnskedeStockholm
klubbS
fre 6/1TrettondagsjaktenVisborgs OKGotland
närL
lör 7/1Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
lör 7/1JullovssprintenFalköpings AIK OKVästergötland
närSSResultat
sön 8/1Gröt-OL 2017OK FlundrehofVästergötland
klubbMKResultat
sön 8/1Vintercup, Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkåne
närLResultat
sön 8/1Vintercupen E1, SV Kretsen SkåneLunds OKSkåne
närL
sön 8/1Vintercupen etapp 1Frölunda OLGöteborg
klubbLResultat
sön 8/1IS Kullens PoängjaktIS KullenSkåne
närL
sön 8/1PoängjaktenGarda OKGotland
närL
sön 8/1Vinterrace, etapp 1Herrestads AIFBohuslän-Dal
närMResultat
mån 9/1VinterserienLjusdals OKHälsingland
klubbLN
tis 10/1Go´natt-cupenKalmar OKSmåland
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 10/1Nattcup #4Nyköpings OKSödermanland
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 10/1Gnesta-Trosa NattCup (GTNC-3)OK KlemmingenSödermanland
närLNResultat
ons 11/1Mila Stockholm by Night, #3Järfälla OKStockholm
distLNResultat
ons 11/1Veteran-OL nr 14 Kristinehamns OKVärmland
klubbLResultat
ons 11/1MOF Nattcup #6Sundsvalls OKMedelpad
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 11/1Kylk(l)ampen Deltävling 5OK TyrVärmland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 12/1DOF Nattcup deltävling 2Stora Tuna OKDalarna
närLNResultat
tor 12/1Veteran-OLFrölunda OLGöteborg
närLResultat
tor 12/1GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLN
tor 12/1TestTolered-Utby Ol-klubbGöteborg
klubbL
tor 12/1TOK Vinterkvällscup 1Täby OKStockholm
klubbLNResultat
tor 12/1OK Landehof nattcup E5OK LandehofGöteborg
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 12/1SMOL_Nattcup#4Strängnäs-Malmby OLSödermanland
klubbLN
tor 12/1Vätterbygden by nightIK HakarpspojkarnaSmåland
närLNResultat
tor 12/1Östra Blekinges nattcup deltävling 9OK OrionBlekinge
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 12/1Natt 7:an Etapp 3Rydboholms SKVästergötland
närLNResultat
tor 12/1Skaraborg by NightGudhems IFVästergötland
närLNResultat
tor 12/1Nattcupen nr 3Attunda OK
Väsby OK
Stockholm
klubbLNResultat
fre 13/1 - sön 15/1Vinterläger BlekingeOK OrionBlekinge
närLK
lör 14/1Sprintcup 2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/1SM Sport Vintercup #2Göteborg-Majorna OKGöteborg
närLResultat
lör 14/1SkidO, OBS-tävling, medelIFK Mora OKDalarna
S
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/1Skid-O Cup 1Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
närM
sön 15/1GästriketräningValbo AIFGästrikland
närLResultat
sön 15/1SkidO, OBS-tävling, långIFK Mora OKDalarna
S
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/1Vintercupen 2016-2017FK GöingarnaSkåne
närL
sön 15/1Vintercupen E2, SV Kretsen SkåneEslövs FKSkåne
närL
sön 15/1IS Kullens PoängjaktIS KullenSkåne
närL
sön 15/1Vintercup Etapp 2IK UvenGöteborg
klubbLResultat
sön 15/1Vinterrace 2017 etapp 2OK GipenBohuslän-Dal
närMResultat
sön 15/1VOF-cup 1Umeå OKVästerbotten
LS
närM
sön 15/1B&L Vinterrogaine 2Sundbybergs IKStockholm
klubbU
mån 16/1VinterserienLjusdals OKHälsingland
klubbL
mån 16/1Test RobertTolereds Allmänna IKGöteborg
klubbSNStarttider
tis 17/1Nattcup OKSOK SkogsvargarnaVästergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 17/1OK Denselns natt-cup deltävling 4OK DenselnÖstergötland
klubbLNResultat
tis 17/1OL-NV Nattcup 5FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 17/1Spikcup 1Västerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närMNResultat
ons 18/1Veteran-OL nr 15Kristinehamns OKVärmland
klubbLResultat
ons 18/1Löpex Vinterserie 2016-17, deltävling 3Almby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 18/1Midvinterduell etapp 3Linköpings OK
Tjällmo-Godegårds OK
Östergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 18/1Vintercup IIISkogslöparnaÅngermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 18/1StafetträningJärla OrienteringStockholm
närLNResultat
ons 18/1Vintercupen deltävling 3Sundsvalls OKMedelpad
närMNResultat
ons 18/1VinternattcupSundbybergs IKStockholm
klubbLNResultat
tor 19/1GOF NattCup Etapp 6Frölunda OL
Göteborgs OF
Göteborg
närLNResultat
tor 19/1GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närMK
tor 19/1Vätterbygden by night, deltävling 7IK HakarpspojkarnaSmåland
närLNResultat
tor 19/1Östra Blekinges nattcup deltävling 10OK OrionBlekinge
närLNResultat
fre 20/1VC 6 PlundringsracetOK EnenUppland
närMNResultat
lör 21/1 - sön 22/1Vinterläger 2017Skånes OFSkåne
närL
lör 21/1LOK Sprint Cup deltävling 3Linköpings OKÖstergötland
klubbSResultat
lör 21/1SkidO, SM, medelOK NipanÅngermanland
S
mästM
lör 21/1VinterSerienMTBOLunds OKSkåne
M
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/1SkidO, DM, medel, Ångermanland + SM, publiktävling, medelOK NipanÅngermanland
S
mästM
sön 22/1UltralångHelsingborgs SOKSkåne
närUVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/1AlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
sön 22/1SkidO, SM, stafettOK NipanÅngermanland
S
mästSM
sön 22/1Tjustalliansens vintercup deltävling 4Gamleby OKSmåland
närLResultat
sön 22/1Vintercup, Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkåne
närLResultat
sön 22/1Vintercupen E3, SV Kretsen SkåneOK KontinentSkåne
närL
sön 22/1Vintercupen Etapp 3Mölndal Outdoor IFGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/1IS Kullens PoängjaktIS KullenSkåne
närL
sön 22/1Vinterserien + MTBOIFK EnskedeStockholm
LM
närLResultat
sön 22/1Vinterrace, etapp 3Uddevalla OKBohuslän-Dal
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/1SkidO, DM, sprint, Ångermanland + SM, individuell publiktävling, sprintOK NipanÅngermanland
S
mästS
sön 22/1Nattcup 1Gotlands Bro OKGotland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
mån 23/1VinterserienLjusdals OKHälsingland
klubbLResultat
tis 24/1Natträning 2017-01-24Gamleby OKSmåland
klubbMNResultat
tis 24/1Täby vinterkvällscup 2Täby OKStockholm
klubbLNResultat
tis 24/1Vinterlund nattorienteringLunds OKSkåne
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 24/1Nattcup no 5OK MåsenSödermanland
närMNResultat
ons 25/1Veteran-OL nr 16Kristinehamns OKVärmland
klubbL
ons 25/1Kylklampen deltävling 6Säffle OKVärmland
närLNResultat
ons 25/1MOF Nattcup #7Selånger SOKMedelpad
närMNResultat
ons 25/1Nattugglan VårstaTullinge SKStockholm
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 26/1IFK Göteborg OL Veteran-träningIFK Göteborg OrienteringGöteborg
närLResultat
tor 26/1BSOK Natt-ol cupBredaryds SOKSmåland
närSResultat
tor 26/1DiamantjaktenGävle OKGästrikland
klubbMN
tor 26/1GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
tor 26/1Hagaby Nattcup 1Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län
närLNResultat
tor 26/1Nattcup LeksandLeksands OKDalarna
närLNVisa rutter i Livelox
tor 26/1OK Landehof nattcup E6OK LandehofGöteborg
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 26/1Vätterbygden by night, deltävling 8IK HakarpspojkarnaSmåland
närLNResultat
tor 26/1Östra Blekinges nattcup deltävling 11OK OrionBlekinge
närLNResultat
tor 26/1OKS Natt-cup 2017 #1OK SödertörnStockholm
klubbSNResultat
tor 26/1Natt 7:an Etapp 4Hestra IFVästergötland
närLNResultat
tor 26/1Skaraborg by nightRyda SKVästergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 26/1Nattcupen nr 4Väsby OKStockholm
klubbLNResultat
fre 27/1Refläskbana inkl mikro-OLGävle OKGästrikland
klubbLN
lör 28/1TSK Testlopp 28/1-17Tullinge SKStockholm
klubbLResultat
lör 28/1Mikro/sprintstafettGävle OKGästrikland
klubbS
lör 28/1NärskidOLTäby OKStockholm
S
närM
lör 28/1Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
lör 28/1Sprintcup 3Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/1SkidO, SM, medelSkellefteå OKVästerbotten
S
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/1Skid-O DM LångÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
närL
lör 28/1SkidO, SM, medel, publiktävling Skellefteå OKVästerbotten
S
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/1Inomhus-OL + stadssprintGävle OKGästrikland
klubbSKResultat
sön 29/1ArrangemangsutbildningSvenska Orienteringsförbundet
närL
sön 29/1LSD med soppa (Long Slow Distance)Gävle OKGästrikland
klubbU
sön 29/1RogaineJärfälla OKStockholm
klubbL
sön 29/1SM Sport vintercup #3Sävedalens AIKGöteborg
närLResultat
sön 29/1Vintercupen 2016-2017FK GöingarnaSkåne
närL
sön 29/1VinterserienSkarpnäcks OLStockholm
närLResultat
sön 29/1Vintercup SV etapp 4Frosta OKSkåne
närL
sön 29/1IS Kullens PoängjaktIS KullenSkåne
närL
sön 29/1Vintercup Etapp 4FK HerkulesGöteborg
klubbLResultat
sön 29/1SkidO, SM, stafett Skellefteå OKVästerbotten
S
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/1Vinterrace 4Trollhättans SOKVästergötland
närMResultat
sön 29/1Skid-O Cup 2Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
närM
sön 29/1SkidO-KM IFK Mora OKDalarna
S
klubbS
mån 30/1Inomhus-KMSkogsluffarnas OKStockholm
klubbS
mån 30/1VinterserienLjusdals OKHälsingland
klubbL
tis 31/1Nattcup 4 SlätthultTrollhättans SK
Trollhättans SOK
Västergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 31/1OK Denselns natt-cup deltävling 5OK DenselnÖstergötland
klubbLN
tis 31/1OL-NV Nattcup 6FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 31/1Spik-Cup 2017 - Etapp 2, SurahammarSurahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närLNResultat
ons 1/2Veteran-OL nr 17Kristinehamns OKVärmland
klubbLResultat
ons 1/2Löpex Vinterserie 2016-17, deltävling 4Laxå OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLNResultat
ons 1/2Midvinterduell etapp 4Boxholm-Mjölby OL
Boxholms OK
Linköpings OK
Mjölby OK
Östergötland
närLNResultat
ons 1/2Nattcup #5IFK Lidingö SOKStockholm
klubbLN
ons 1/2Vintercupen deltävling 4Sundsvalls OKMedelpad
närMNResultat
ons 1/2VinterNattCup 4Järfälla OK
Sundbybergs IK
Stockholm
klubbLNResultat
tor 2/2GOF NattCup Etapp 7Chalmers OL
Göteborgs OF
Göteborg
närLNResultat
tor 2/2BSOK Natt-ol cup 2Bredaryds SOKSmåland
närSNResultat
tor 2/2GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLK
tor 2/2SMOL Nattcup#5Strängnäs-Malmby OLSödermanland
klubbMN
tor 2/2Östra Blekinges nattcup deltävling 12OK OrionBlekinge
närLNResultat
tor 2/2Vätterbygden By Night, Deltävling 9IK HakarpspojkarnaSmåland
närLN
lör 4/2Skid-O DM SprintÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
närS
lör 4/2Mattissprinten och Skigo Cup, sprintGammelstads IFNorrbotten
S
distSResultat
lör 4/2 - sön 5/2Stockholm Indoor CupStockholms InomhusorienterareStockholm
distLResultat
lör 4/2Kyrkbynatten och Skigo Cup, nattsprintGammelstads IFNorrbotten
S
distSNResultat
sön 5/2Vintercupen etapp 5Frölunda OLGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/2Vintercupen Etapp 7OK EnenUppland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/2Vintercupen, SV Skåne, E5Malmö OKSkåne
närL
sön 5/2Vintercupen, FjärlövHässleholms OKSkåne
närLResultat
sön 5/2IS Kullens PoängjaktIS KullenSkåne
närL
sön 5/2OL-alliansens VinterträningMålilla OKSmåland
klubbLResultat
sön 5/2SkidO, VOF-cup 2Umeå OKVästerbotten
S
distMResultat
sön 5/2Vinterrace etapp 5Ljungskile FKBohuslän-Dal
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/2Skid-O Cup 3Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
närL
mån 6/2VinterserienLjusdals OKHälsingland
klubbLResultat
tis 7/2NattCup 6OK HällenSödermanland
klubbLNResultat
tis 7/2Go´nattcup Torsås OKTorsås OKSmåland
närLN
tis 7/2GTNC 4Trosabygdens OKSödermanland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 8/2Mila Stockholm by Night, #4OK Älvsjö-Örby
Stockholms OF
Stockholm
distLNResultat
ons 8/2Veteran-OL nr 18Kristinehamns OKVärmland
klubbLResultat
ons 8/2LiU NightSkogspojkarnas OKÖstergötland
närLNResultat
ons 8/2MOF nattcup #8Njurunda OKMedelpad
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 8/2Kylk(l)ampen deltävling 7Deje SFVärmland
närLNResultat
tor 9/2Skaraborg by nightIstrums SKVästergötland
närLNResultat
tor 9/2Vätterbygden by night, deltävling 10IK HakarpspojkarnaSmåland
närLNResultat
tor 9/2Veteran-O GöteborgOK Landehof
OK Orinto
Göteborg
Västergötland
närLResultat
tor 9/2BSOK Natt-ol cup 3Bredaryds SOKSmåland
närSNResultat
tor 9/2GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
tor 9/2Hagaby Nattcup 2Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län
närLNResultat
tor 9/2TOK Vinterkvällscup 3Täby OKStockholm
klubbLNResultat
tor 9/2Östra Blekinges nattcup deltävling 13OK OrionBlekinge
närLNResultat
tor 9/2Natt-cupOK KåreDalarna
närLN
tor 9/2Natt 7:an Etapp 5OK OrintoVästergötland
närLNResultat
tor 9/2Nattcupen nr 5Väsby OKStockholm
klubbLNResultat
lör 11/2SkidO, DM, sprint, Södermanland + StockholmKjula IF
Stockholms OF
Ärla IF
Södermanland
Stockholm
S
mästS
lör 11/2SikdO, HJS-Vansbro OK, sprintHJS-Vansbro OKDalarna
S
distS
lör 11/2Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
lör 11/2Zonträning Torsås OKTorsås OKSmåland
närL
lör 11/2LOK Sprint Cup deltävling 4Linköpings OKÖstergötland
klubbSResultat
lör 11/2SikdO, HJS-Vansbro OK, medelHJS-Vansbro OKDalarna
S
distM
sön 12/2Löpex Vinterserie 2016-17, deltävling 5KFUM Örebro OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLResultat
sön 12/2Tjustalliansens Vintercup 5Västerviks OKSmåland
närLResultat
sön 12/2Vintercup, Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkåne
närL
sön 12/2Vintercupen E6, SV Kretsen SkåneRingsjö OKSkåne
närL
sön 12/2B&L Vinterrrogaine 3Sundbybergs IKStockholm
klubbU
sön 12/2IS Kullens PoängjaktIS KullenSkåne
närL
sön 12/2SkidO, Bergnäsets AIK cuptävling, #1Bergnäsets AIKNorrbotten
S
distMResultat
sön 12/2SkidO, DM, medel, Södermanland + StockholmStockholms OF
Ärla IF
Stockholm
Södermanland
S
mästM
sön 12/2SkidO, VOF-cup 3Vännäs OKVästerbotten
S
distMResultat
sön 12/2Vinterrace Etapp 6OK FlundrehofVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/2SkidO, Bergnäsets AIK cuptävling, #2Bergnäsets AIKNorrbotten
S
distMResultat
sön 12/2Nattcup 2Svaide Roma SOKGotland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
mån 13/2VinterserienLjusdals OKHälsingland
klubbLResultat
tis 14/2Nattcup 6Vänersborgs SKVästergötland
närLNResultat
tis 14/2OK Denselns natt-cup deltävling 6OK DenselnÖstergötland
klubbLNResultat
tis 14/2OL-NV Nattcup 7FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 14/2Spikcup 3Västerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närMNResultat
ons 15/2Veteran-OL nr 19Kristinehamns OKVärmland
klubbLResultat
ons 15/2Vintercup 4OK NolaskogsarnaÅngermanland
närLNResultat
ons 15/2InomhusorienteringKatrineholms OKSödermanland
närSResultat
ons 15/2Vintercupen deltävling 5Sundsvalls OKMedelpad
närMN
ons 15/2Vinternattcup 5Järfälla OKStockholm
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/2Skid-O DM NattÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
närMN
tor 16/2GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närSK
tor 16/2Hagaby nattcup 3Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län
närLNResultat
tor 16/2Östra Blekinges nattcup deltävling 14OK OrionBlekinge
närLNResultat
fre 17/2Skid-O Saxnäs SkogslöparnaÅngermanland
S
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/2TSK Testlopp 18/2-17Tullinge SKStockholm
klubbLResultat
lör 18/2GästriketräningGävle OKGästrikland
närL
lör 18/2SkidO SM/JSM/USM/VSM, sprintHJS-Vansbro OK
IFK Mora OK
IK Jarl Rättvik
Leksands OK
Säterbygdens OK
Dalarna
S
mästSResultat
sön 19/2Vintercupen Rävetofta OKRävetofta OKSkåne
närM
sön 19/2SkidO SMJSM/USM/VSM, långHJS-Vansbro OK
IFK Mora OK
IK Jarl Rättvik
Leksands OK
Säterbygdens OK
Dalarna
S
mästLResultat
sön 19/2Vintercup, FK ÅsenFK ÅsenSkåne
närL
sön 19/2Vintercupen etapp 6Göteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/2VinterrogaineJärfälla OKStockholm
klubbU
sön 19/2IS Kullens PoängjaktIS KullenSkåne
närL
sön 19/2VinterserienTumba-Mälarhöjden OKStockholm
närLResultat
sön 19/2ÖSeT SkidO Träningstävling VåtsjönÖSeT SkidOVärmland
S
närM
sön 19/2Stof 15-16 RogainingOK SödertörnStockholm
närL
sön 19/2Vinterrace 2017, etapp 7OK SkärmenBohuslän-Dal
närMResultat
mån 20/2VinterserienLjusdals OKHälsingland
klubbLResultat
tis 21/2Täby vinterkvällscup 4Täby OKStockholm
klubbLNResultat
tis 21/2Kylk(l)ampen deltävling 8OK ÄlgenVärmland
närLNResultat
ons 22/2Veteran-OL nr 20Kristinehamns OKVärmland
klubbLResultat
ons 22/2Midvinterduell etapp 5Björkfors GOIF
Linköpings OK
Östergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/2Nattugglan EklidTullinge SKStockholm
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/2MOF Nattcup #9Kovlands IFMedelpad
närMNResultat
tor 23/2GOF NattCup Etapp 8Göteborg-Majorna OK
Göteborgs OF
Göteborg
närLNResultat
tor 23/2Veteran-OL GöteborgIK SternGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/2GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLK
tor 23/2Natt-cupDomnarvets GOIFDalarna
närLN
tor 23/2Vätterbygden by Night, deltävling 11Jönköpings OKSmåland
närLNResultat
tor 23/2OCK träningFK GöingarnaSkåne
närLNVisa rutter i Livelox
tor 23/2Östra Blekinges nattcup deltävling 15OK OrionBlekinge
närLNResultat
tor 23/2OKS Natt-cup 2017 #2OK SödertörnStockholm
klubbMNResultat
tor 23/2Natt 7:an Etapp 6Ulricehamns OKVästergötland
närMNResultat
tor 23/2Nattcupen nr 6Väsby OKStockholm
klubbLNResultat
tor 23/2Skaraborg by Night VIILidköpings VSKVästergötland
närMNResultat
lör 25/2SkidO, Nordiska ungdomsskidspelen, medelÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
natM
lör 25/2Skido, Skigo Cup och Gynnarnas juniorcup, sprintPiteå IF OrienteringsklubbNorrbotten
S
distSResultat
lör 25/2SM Sport Vintercup #4 finalGöteborg-Majorna OKGöteborg
närMResultat
lör 25/2Three Challanges, långpassOK SödertörnStockholm
klubbSResultat
lör 25/2Skigo Cup + Gynnarnas juniorcup + DM, medel, NorrbottenPiteå IF OrienteringsklubbNorrbotten
S
mästMResultat
sön 26/2Nattcup 3Garda OKGotland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/2SkidO, Nordiska ungdomsskidspelen, långÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
natL
sön 26/2Vintercupen E8, SV Kretsen SkåneOK SilvaSkåne
närL
sön 26/2Vintercupen 2016-2017 UddarpHärlövs IFSkåne
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/2IS Kullens PoängjaktIS KullenSkåne
närL
sön 26/2Vintercup Etapp 7IK UvenGöteborg
klubbLResultat
sön 26/2Först i mål Etapp 4Gudhems IFVästergötland
närMResultat
sön 26/2Skigo cupIFK UmeåVästerbotten
LS
närM
sön 26/2Vinterrace etapp 8Vänersborgs SKVästergötland
närMResultat
mån 27/2VinterserienLjusdals OKHälsingland
klubbLResultat
tis 28/2Nattcup 7Nyköpings OKSödermanland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 28/2OK Denselns natt-cup deltävling 7OK DenselnÖstergötland
klubbLNResultat
tis 28/2OL-NV Nattcup 8 FinalFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 28/2Nattcup 7Trollhättans SOKVästergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 28/2Natttmästerskap SÖ kretsen / Andrarums IFAndrarums IFSkåne
närLNResultat
ons 1/3Luffarligan OK EnenUppland
närMVisa rutter i Livelox
ons 1/3Veteran-OL nr 21Kristinehamns OKVärmland
klubbLResultat
ons 1/3Löpex Vinterserie 2016-17, deltävling 6Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLNResultat
ons 1/3Nattcup #7IFK Lidingö SOKStockholm
klubbLN
ons 1/3Vintercupen deltävling 6Sundsvalls OKMedelpad
närMNResultat
tor 2/3Veterantävling OK EnenUppland
närMVisa rutter i Livelox
tor 2/3BSOK Natt-ol cup 4Bredaryds SOKSmåland
närSNResultat
tor 2/3GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLK
tor 2/3Vätterbygden by Night, deltävling 12IF Hallby SOKSmåland
närLNResultat
tor 2/3OK Landehof nattcup E7OK LandehofGöteborg
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/3Östra Blekinges nattcup deltävling 16OK OrionBlekinge
närLNResultat
fre 3/3Panvåren, nattOK Pan-KristianstadSkåne
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/3Västmanlandsserien etapp 1Arboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
närLResultat
lör 4/3OKM Gemensam tränings-OLOK MotalaÖstergötland
klubbMResultat
lör 4/3Panvåren, medelOK Pan-KristianstadSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/3Hällen öppna Inomhus KMOK HällenSödermanland
närSStarttider
lör 4/3Panvåren, sprintOK Pan-KristianstadSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/3Panvåren, långOK Pan-KristianstadSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/3Vintercup etapp 8Frölunda OLGöteborg
klubbLResultat
sön 5/3VinterserienOK SödertörnStockholm
närLResultat
mån 6/3VinterserienLjusdals OKHälsingland
klubbLResultat
tis 7/3NattCup 8OK HällenSödermanland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 7/3Gnesta-Trosa NattCup (GTNC-5)OK KlemmingenSödermanland
närLNResultat
tis 7/3Skaraborgs By Night Tibro OKTibro OKVästergötland
närL
ons 8/3Veteran-OL nr 22Kristinehamns OKVärmland
klubbL
ons 8/3Löpex Vinterserie 2016-17, deltävling 7OK Tisaren
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLNResultat
ons 8/3Marscupen 8/3Gävle OKGästrikland
klubbLN
ons 8/3Midvinterduell etapp 6Linköpings OK
OK Eken
Östergötland
närLNResultat
ons 8/3Kylk(l)ampen deltävling 9Kristinehamns OKVärmland
närLNResultat
ons 8/3Mila Stockholm by Night, #5, jaktstart, finalBromma-Vällingby SOKStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/3GOF NattCup Etapp 9Göteborgs OF
OK Alehof
Göteborg
närLNResultat
tor 9/3S BjörnölufsenVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/3Veteran OL IK UvenIK UvenGöteborg
närLResultat
tor 9/3OCK träning ImmelnFK GöingarnaSkåne
närLNVisa rutter i Livelox
tor 9/3GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLK
tor 9/3Täby vinterkvällscup 5Täby OKStockholm
klubbLNResultat
tor 9/3Östra Blekinges nattcup deltävling 17OK OrionBlekinge
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 9/3Vätterbygden by night, deltävling 13IK HakarpspojkarnaSmåland
närLNResultat
tor 9/3Tjustalliansens vintercup del 6Gamleby OKSmåland
närLNResultat
tor 9/3Nattcupen nr 7Attunda OK
Väsby OK
Stockholm
klubbLNResultat
fre 10/3KattegattnattHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 10/3StjärnnattenOK OrionBlekinge
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 10/3Viking Memorial - The NightmareVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närMNResultat
fre 10/3 - sön 12/3Junior CampOK OrionBlekinge
närLK
lör 11/3Hallandspremiären, medelOK LindénaHallands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/3Viking Memorial - The HellVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närLResultat
lör 11/3Viking Memorial - The TimechaseVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närMResultat
lör 11/3Västmanlandsserien etapp 2Västerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närMResultat
lör 11/3StafetträningJärfälla OKStockholm
klubbL
lör 11/3Tour de TGOKTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/3Frivals-OLOK OrionBlekinge
närMResultat
sön 12/3SkidO, DM, medel, MedelpadSelånger SOKMedelpad
S
mästM
sön 12/3Viking Memorial - The HuntVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närUResultat
sön 12/3Intensivkurs i orienteringFK HerkulesGöteborg
klubbLResultat
sön 12/3AlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
sön 12/3Hallandspremiären, långLaholms IF OKHallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/3O-ringenträning OKSOK SkogsströvarnaÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/3SkidO, DM, NorrbottenOK RenenNorrbotten
S
mästSResultat
sön 12/3Klubbdag med Skid-O KMGarphyttans IFÖrebro Län
S
klubbMResultat
sön 12/3IS Kullens PoängjaktIS KullenSkåne
närL
sön 12/3Ultra KM (inofficiellt)Sundbybergs IKStockholm
klubbUResultat
sön 12/3SkidO Träning 1Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
närMResultat
sön 12/3Nattcup 4Visborgs OKGotland
närLNResultat
mån 13/3VinterserienLjusdals OKHälsingland
klubbLResultat
tis 14/3 - tis 4/4Semla CupAvesta OKDalarna
närLResultat
tis 14/3OK Denselns natt-cup deltävling 8OK DenselnÖstergötland
klubbLNResultat
tis 14/3SkidO, DM, natt, MedelpadNjurunda OKMedelpad
S
mästLN
tis 14/3Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLNVisa rutter i Livelox
tis 14/3Skaraborgs By Night Tibro OK 14e marsTibro OKVästergötland
närLResultat
ons 15/3Vintercup VISkogslöparnaÅngermanland
närMNResultat
ons 15/3Veteran-OL nr 23Kristinehamns OKVärmland
klubbLResultat
ons 15/3Midvinterduell etapp 7IFK Linköpings OS
Linköpings OK
Östergötland
närLNResultat
ons 15/3Vintercupen deltävling 7Sundsvalls OKMedelpad
närMNResultat
ons 15/3Vinternattcup 8Attunda OKStockholm
klubbLN
tor 16/3RoslagsveteranernaOK RoslagenUppland
närM
tor 16/3IK Standards Veteran OLIK StandardSödermanland
närMResultat
tor 16/3DOF Natt-cup deltävling 4Korsnäs IF OKDalarna
närLN
tor 16/3GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närMK
tor 16/3Hagaby nattcup 4Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län
närLNResultat
tor 16/3Östra Blekinges nattcup deltävling 18OK OrionBlekinge
närLNResultat
tor 16/3Vätterbygden by night, deltävling 14IK HakarpspojkarnaSmåland
närLNResultat
tor 16/3Natt 7:an Etapp 7 + Sjuhäradsmästerskap NattOK MarkVästergötland
närLNResultat
tor 16/3Natt-KM för FK Herkules, IK Uven, Frölunda OL, Mölndal Outdoor IFMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbMNResultat
tor 16/3NattsprintJärfälla OKStockholm
klubbSN
fre 17/3KM-nattKungälvs OKGöteborg
klubbLNResultat
fre 17/3Kretsträningshelg-KOK-nattKristinehamns OKVärmland
närMNResultat
fre 17/3Ärla NightmareÄrla IFSödermanland
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 17/310milagenrepet nattSävedalens AIKGöteborg
klubbLNVisa rutter i Livelox
lör 18/3Bosarpsträffen, medelLunds OKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/3Medelpad SkidO Cup, #2Sundsvalls OKMedelpad
S
distL
lör 18/3Ronneby OK, medelRonneby OKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/3SkidO, Skigo Cup, finalhelg, långBodens Bandyklubb OS
Vittjärvs IK
Norrbotten
S
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/3TSKs Testlopp 18/3-17Tullinge SKStockholm
klubbLResultat
lör 18/3Ärla ResurrectionÄrla IFSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/3Löpex Vinterserie 2016-17, deltävling 8 (final)Lindebygdens OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/3Gästriketräning (JUIG)Ockelbo OKGästrikland
närL
lör 18/3LOK Sprint Cup deltävling 5Linköpings OKÖstergötland
klubbSResultat
lör 18/3Vårupptakt (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/3Västmanlandsserien etapp 3Köping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/310milagenrepet dagSävedalens AIKGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
lör 18/3TiomilavargenOK SkogsvargarnaVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/3StegringsbanaSkarpnäcks OLStockholm
klubbLVisa rutter i LiveloxStarttider
lör 18/3Kretsträningshelg - DOK - medeldistansDegerfors OKVärmland
närMResultat
lör 18/3SkidO, VOF-cup 5Robertsfors IKVästerbotten
S
distMResultat
lör 18/3Inoficiellt KM i InomhusorenteringOK RavinenStockholm
klubbSResultat
sön 19/3Bosarpsträffen, långLunds OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/3LaxträffenFalkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
natL
sön 19/3LaxträffenFalkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/3Ronneby OK, långRonneby OKBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/3SkidO, Förenings-DM, stafett, MedelpadSundsvalls OKMedelpad
S
mästSL
sön 19/3SkidO, Skigo Cup, finalhelg, medelBodens Bandyklubb OS
Vittjärvs IK
Norrbotten
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/3Kretsträningshelg-Djerf-LångdistansOK DjerfVärmland
närLResultat
sön 19/3OLA träningUlricehamns OKVästergötland
närM
sön 19/3TräningstävlingIFK EnskedeStockholm
klubbLResultat
sön 19/3Vintercup Etapp 10 (Final)OK EnenUppland
närM
sön 19/3VårupptaktLänna IFUppland
klubbM
sön 19/3Ärlaträffen, medelÄrla IFSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/3IS Kullens PoängjaktIS KullenSkåne
närL
mån 20/3VinterserienLjusdals OKHälsingland
klubbLResultat
tis 21/3Veteran-OLKjula IFSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 21/3Bertils minneTjalve IF NorrköpingÖstergötland
klubbMNResultat
tis 21/3OL-NV KostföreläsningFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närL
tis 21/3Järlas Natt-KMJärla OrienteringStockholm
klubbLNResultat
ons 22/3Veteran-OL nr 24Kristinehamns OKVärmland
klubbLResultat
ons 22/3Kretsträning Norra och Östra kretsenOK SkogsstjärnanVästergötland
närLKVisa rutter i Livelox
ons 22/3Marscupen 22/3Gävle OKGästrikland
klubbLN
ons 22/3OLGYS Öppna NATT-KMOL Teamet OlofströmBlekinge
klubbLNResultat
ons 22/3Nattugglan - BjörnkullaTullinge SKStockholm
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/3MOFs Nattcup Deltävling 10Sundsvalls OKMedelpad
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/3KYLK(L)AMPEN 2016-2017 FinalSisu Forshaga SKVärmland
närLNResultat
tor 23/3GOF NattCup Etapp 10Göteborgs OF
IFK Göteborg Orientering
Göteborg
närLNResultat
tor 23/3POL-PetterburgHjobygdens OK
IK Gandvik
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/3Veteran-OLKungälvs OKGöteborg
närLResultat
tor 23/3Veteran-OL tävling 1Almby IKÖrebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/3Veteran-OLMjölby OKÖstergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/3OCK träningOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närM
tor 23/3GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närMK
tor 23/3Östra Blekinges nattcup deltävling 19OK OrionBlekinge
närLNResultat
tor 23/3Natt KM / NattcupsfinalVäsby OKStockholm
klubbLNResultat
tor 23/3Natt-KMHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbLN
tor 23/3Natt-KMTäby OKStockholm
klubbLNResultat
fre 24/3Nyköpingshelgen Korsnäs IF OKDalarna
klubbL
fre 24/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland
distLNResultat
fre 24/3SumpnattaSundbybergs IKStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/3Natt-KM AlingsåskretsenOK SkogshjortarnaVästergötland
närLNResultat
fre 24/3Solna OK Natt-KMSolna OKStockholm
klubbLN
lör 25/3NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/3Rigor/Uven-dubbelnIF RigorHallands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 25/3 - sön 26/3Skogsröjarträffen 2017Ludvika OKDalarna
närMResultat
lör 25/3Vårdubbeln, medelOK SkogsfalkenBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/3Västmanlandsserien etapp 4OK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/3Kretsträningsupptakt Västra KretsenLidköpings VSKVästergötland
närL
sön 26/3InomhustrampenLudvika OKDalarna
närSResultat
sön 26/3MåsenstafettenOK MåsenSödermanland
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/3Måsenstafetten, individuella öppna klasserOK MåsenSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/3Rigor/Uven-dubbelnIK UvenGöteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/3Träningstävling intensivkursIF Marin VästGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/3Vårdubbeln, långOK SkogsfalkenBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/3Tränings-OLHudiksvalls OKHälsingland
klubbMResultat
sön 26/3Öppen kretsträning, Mariestads FKMariestads FKVästergötland
närMResultat
sön 26/3Öppen träning MTBO-nattIFK Lidingö SOKStockholm
M
klubbLK
mån 27/3Inomhussprint Hosjöskolan Korsnäs IF OKDalarna
klubbL
mån 27/3VinterserienLjusdals OKHälsingland
klubbLResultat
tis 28/3Tisdags-OL SkultorpIF Hagen
OK P4
Västergötland
närLResultat
tis 28/3Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
tis 28/3UOKs KontrollplockningUlricehamns OKVästergötland
närM
tis 28/3NattserienÄrla IFSödermanland
närL
ons 29/3GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLK
ons 29/3Veteran OL 3-stadSvanesunds GIF
Trollhättans SK
Bohuslän-Dal
Västergötland
närMResultat
ons 29/3Motionsorientering - GranskogJärfälla OKStockholm
närMResultat
ons 29/3Klubb-OL #1Linköpings OKÖstergötland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/3Marscupen 29/3Gävle OKGästrikland
klubbLNResultat
tor 30/3Krets natt-KM Hjobygdens OKVästergötland
närLResultat
tor 30/3OK Tor - Veteran-OLOK TorSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 30/3POL-GrästorpFrämmestads IK
Hjobygdens OK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 30/3Veteran-OL tävling 2KFUM Örebro OKÖrebro Län
närLResultat
tor 30/3RoslagsveteranernaOK ÖsteråkerStockholm
närLResultat
tor 30/3Veteran orienteringMotala AIF OLÖstergötland
närLResultat
tor 30/3Motions-OL BergkrossenKristinehamns OKVärmland
närMResultat
tor 30/3OCK träning FrisebodaOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närLVisa rutter i Livelox
tor 30/3Orienteringsträning HaverdalsreservatetHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i Livelox
tor 30/3VårkickoffHagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län
klubbLResultat
tor 30/3DOF Natträning(masstart) IFK Mora OKDalarna
närLNResultat
fre 31/3DM, natt, GotlandGotlands Bro OKGotland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 31/3DM, natt, GöteborgGöteborg-Majorna OKGöteborg
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 31/3SvartnattaKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland
natSLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/4AnderstorpAnderstorps OKSmåland
distMResultat
lör 1/4AprilskämtetTullinge SKStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/4Forntidsdubbeln, nattFalköpings AIK OKVästergötland
natLNResultat
lör 1/4StrömstadsprintenIdefjordens SKBohuslän-Dal
natS
lör 1/4Träningslägret 2017Stjärnorps SKÖstergötland
klubbM
lör 1/4Herkules SkogsdådFK HerkulesGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/4Mälarmårdsdubbeln, medelKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/4Sydsvenska mästerskapen, individuell, långFK GöingarnaSkåne
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/4VildmarksfejdenFK GöingarnaSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/4Allians Folkets Park VimmerbyVimmerby OKSmåland
klubbLResultat
sön 2/4AprilflämtetTullinge SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/4Forntidsdubbeln, medelFalköpings AIK OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/4Sydsvenska mästerskapen, stafettFK GöingarnaSkåne
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/4Göingefejden, medelFK GöingarnaSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/4Mälarmårdsdubbeln, långKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/4VästkuststafettenIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/4Västkuststafetten, individuella öppna klasserIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/4KurstävlingHelsingborgs SOKSkåne
klubbMResultat
sön 2/4Kvillebyns klassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/4KM lång VÖOL, OKÖ, WOKVallentuna-Össeby OLUppland
klubbLResultat
sön 2/4Motionsorientering 2 april UmeåUmeå OKVästerbotten
närLResultat
sön 2/4Skogis Cup nr 1Garda OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/4Öppet Sprint-KMOK RodhenUppland
närS
sön 2/4Pre-O ProvtävlingKristinehamns OK
OK Tyr
Värmland
P
närP
sön 2/4TesttävlingStigmännen Karlshamns OKBlekinge
P
klubbL
mån 3/4Motionsorientering HembygdsparkenHässleholms OKSkåne
närS
tis 4/4Tisdags-OL RydskogenIF HagenVästergötland
närLResultat
tis 4/4OK Grip VeteranorienteringOK GripSödermanland
närL
tis 4/4Dala Veteran OL 17-04 KvarnsvedenKvarnsvedens GOIF OKDalarna
närLResultat
tis 4/4NOK-träning FinspångFinspångs SOKÖstergötland
närLVisa rutter i Livelox
tis 4/4Ekeby HagarBoxholm-Mjölby OLÖstergötland
klubbM
tis 4/4Motions-OL SandfalletKristinehamns OKVärmland
närMResultat
tis 4/4SAKO-träning HultsjönTrollhättans SOKVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 4/4Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
tis 4/4Norrcupen 170404OK DellenHälsingland
närSResultat
tis 4/4Träningsserie 1Lindebygdens OKÖrebro Län
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 4/4ZonträningNässjö OKSmåland
närL
tis 4/4DalaNatta NärOlKvarnsvedens GOIF OKDalarna
närLN
ons 5/4BauernattaJönköpings OKSmåland
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 5/4Veteran OL 3-stadOK Flundrehof
Trollhättans SK
Västergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 5/4Kretsträning Norra och Östra kretsenOK SkogsstjärnanVästergötland
närPM
ons 5/4MtbO Uppland, träning, UppsalaOK Linné
OK Rodhen
Uppland
M
närMVisa rutter i Livelox
ons 5/4OnsdagsträningOK KompassenSkåne
närM
tor 6/4MOL 1Gotlands Bro OKGotland
närLResultat
tor 6/4POL-MostuganHjobygdens OK
OK Skogsstjärnan
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 6/4Torsdagsträning 6/4Göteborgs SKGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 6/4Veteran OLLinköpings AIKÖstergötland
närLResultat
tor 6/4VeteranOL GMOKGöteborg-Majorna OKGöteborg
närLResultat
tor 6/4Veteran-OL tävling 3OK TisarenÖrebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 6/4VeteranorienteringOK GränsenSmåland
närMResultat
tor 6/4Veteran-OLKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 6/4RoslagsveteranernaTäby OKStockholm
närLResultat
tor 6/4VeteranOL AOKGamleby OKSmåland
närLResultat
tor 6/4DOK:s motions-OL RåbäckDegerfors OKVärmland
närMResultat
tor 6/4OCK-träningOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närMVisa rutter i Livelox
tor 6/4Motions-OL HembygdsgårdenKristinehamns OKVärmland
närMResultat
tor 6/4NissadalsträningOK StigenSmåland
närLResultat
tor 6/4Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbLResultat
tor 6/4TorsdagsträningFrölunda OLGöteborg
klubbL
tor 6/4Orienteringsträning KanebergHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i Livelox
tor 6/410-milaträning/träningsorientering DalarnaDomnarvets GOIFDalarna
närL
tor 6/4Fyrklöver, Örebro Län, OK TisarenOK TisarenÖrebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 6/4GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
tor 6/4MarkbygdsträningMarkbygdens OKVästergötland
närL
tor 6/4Poängjakt 1Trosabygdens OKSödermanland
klubbMResultat
tor 6/4Torsdagsträning 1Täby OKStockholm
klubbL
tor 6/4Natt-KMIFK Lidingö SOKStockholm
klubbMNResultat
tor 6/4Natt-KMLinköpings OKÖstergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 7/4Tibrotrippeln, nattTibro OKVästergötland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 7/4Tjustmästerskap NattVästerviks OKSmåland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 7/4GrymnattaVäsby OKStockholm
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 7/4PreO Syd, Natt-SMOK Pan-KristianstadSkåne
P
mästPN
lör 8/4PreO, Andrarums IFAndrarums IFSkåne
P
natP
lör 8/4Swedish League, #1, lång (WRE), med Vårracet, medelOK OrionBlekinge
intLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/4Tibrotrippeln, långTibro OKVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/4Göteborgsdubbeln, långLerums SOKGöteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/450turen NaturpassetSkogsluffarnas OKStockholm
närU
lör 8/4OK Tors ungdomstävlingOK TorSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/4LännamedelnLänna IFUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/4BoxholmsloppetBoxholms OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/4Göteborgsdubbeln, medelSjövalla FKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/4Lidingös medelIFK Lidingö SOKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/4PreO Syd, Dag-SMStigmännen Karlshamns OKBlekinge
P
mästP
sön 9/4RånässtafettenRånäs OKUppland
natSLResultat
sön 9/4Rånässtafetten, öppna klasserRånäs OKUppland
natLResultat
sön 9/4Suderträffen, GotlandIF Hansa-HoburgGotland
natMResultat
sön 9/4Tibrotrippeln, medelTibro OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/4Torfejden, lång och ungdomar sprintOK TorSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/4Frosta OKFrosta OKSkåne
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/4Hultsfreds OKHultsfreds OKSmåland
distMResultat
sön 9/4Swedish League, #2, medel, med Vårracet, långOK OrionBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/4Motionsorientering UmeåUmedalens IFVästerbotten
närSResultat
tis 11/4Kretsmästerskap nattTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närLNResultat
tis 11/4NOK-träningTjalve IF NorrköpingÖstergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 11/4POL-RydaHjobygdens OK
Ryda SK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 11/4RallybananJönköpings OKSmåland
närMResultat
tis 11/4Tisdags-OL BjärsjöIF HagenVästergötland
närLResultat
tis 11/4Veteran-OLOK KlemmingenSödermanland
närLResultat
tis 11/4Dala Veteran OL 2017Säterbygdens OKDalarna
närLResultat
tis 11/4Poängtävling 1Lindebygdens OK
OK Milan
Örebro Län
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 11/4Motions-OL RävåsskolanOK DjerfVärmland
närLResultat
tis 11/4Sörklubbs 1 - 170411Alfta-Ösa OKHälsingland
närMResultat
tis 11/4VårspringetEskilstuna OLSödermanland
närL
tis 11/4Målilla OK OL-alliansenMålilla OKSmåland
närMResultat
tis 11/4Motions-OL MarielundKristinehamns OKVärmland
närMResultat
tis 11/4Motionsorientering för alla!Avesta OKDalarna
närL
tis 11/4Sakoträning OnsjöVänersborgs SKVästergötland
närLResultat
tis 11/4Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
tis 11/4HöglandsträningSOK AnebySmåland
närL
tis 11/4Kretsträning Västra KretsenRyda SKVästergötland
närL
tis 11/4Norrcupen 170411Forsa OKHälsingland
närMResultat
ons 12/4testIK OmegaVästergötland
klubbL
ons 12/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
distSLKVisa rutter i LiveloxResultat
ons 12/4Veteran OL 3-stadTrollhättans SK
Uddevalla IS
Västergötland
Bohuslän-Dal
närMResultat
ons 12/4Veteranorientering HOKHultsfreds OKSmåland
närMResultat
ons 12/4MotionsorienteringLessebo OKSmåland
närLResultat
ons 12/4MTBO-träning Tegera Arena, LeksandLeksands OKDalarna
M
närL
ons 12/4ABCD-cupen 2017 #1 Järfälla OKJärfälla OKStockholm
M
närMResultat
ons 12/4Allans PrövelöpOK TyrVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 12/4Vintercup 6OK NolaskogsarnaÅngermanland
närLResultat
tor 13/4VeteranorienteringNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 13/4TorsdagsträningIK UvenGöteborg
klubbL
tor 13/4GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
tor 13/4Häxjakten, Five-O, #1IF Hagen
IK Gandvik
Västergötland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/4FriskusträffenFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/4 - lör 15/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/4GOK sekretariat testtävlingGustavsbergs OKStockholm
klubbSLResultat
fre 14/4Långfredags-OLBoxholm-Mjölby OLÖstergötland
klubbLResultat
fre 14/4MOL 2, PåskrisetIF Hansa-HoburgGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/4Växjö OK Växjö OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/4Kortfredan, Five-O, #2Lidköpings VSKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/4OK Torfinns påskjaktOK TorfinnSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/4Stigtomtakavlen, individuella öppna klasserOK HällenSödermanland
distLResultat
lör 15/4Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/4NackheträffenOK NackheHallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/4Nybro OKNybro OKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/4Bruksdubbeln, långHallstahammars OK
Surahammars SOK
Västmanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/4Enskede/Skogsluffarna, dag 1, medelIFK Enskede
Skogsluffarnas OK
Stockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/4Nässjö OK, långBodafors OK
Nässjö OK
Småland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/4StafetträningOK Vilse 87Blekinge
klubbMVisa rutter i Livelox
sön 16/4 - mån 17/4Sydsvenska 7-manna/4-damsBodafors OK
Nässjö OK
Småland
natSLKResultat
sön 16/4Kolmårdsdubbeln MedeldistansOK KolmårdenÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/4Skogis Cup nr 2Garda OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/4Bohuslunken, Five-O, #4Uddevalla OKBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 17/4Bruksdubbeln, medelHallstahammars OK
Surahammars SOK
Västmanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 17/4EnenracetOK EnenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 17/4Kolmårdskavlen, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 17/4Kolmårdsdubbeln KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 17/4Sydsvenska 7-manna/4-dams, individuella öppna klasserBodafors OK
Nässjö OK
Småland
distLResultat
mån 17/4Enskede/Skogsluffarna, dag 2, långIFK Enskede
Skogsluffarnas OK
Stockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 17/4Påsklången mitt i SkåneMalmö OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 17/4Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 17/4Snötrampen + DM, lång, HallandFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 17/4Motionsorientering i Umeå 17 aprilUmeå OKVästerbotten
närLResultat
tis 18/4Sörklubbs 2 - 170418Ljusne-Ala OK
Söderhamns OK
Hälsingland
närMResultat
tis 18/4Tisdags-OL HagenstuganIF HagenVästergötland
närLResultat
tis 18/4VET-OLEskilstuna OLSödermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 18/4Dala Veteran-OL i ÅrsundaÅrsunda IFGästrikland
närLResultat
tis 18/4Poängtävling 2OK MilanÖrebro Län
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 18/4VårspringetKjula IFSödermanland
närLResultat
tis 18/4ParkO 1Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närSResultat
tis 18/4Motions-OL SättraKristinehamns OKVärmland
närMResultat
tis 18/4Norrcupen 2017-04-18Ljusdals OKHälsingland
närLResultat
tis 18/4Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
tis 18/4Motionsorientering StyckåsenOK JösseVärmland
närLResultat
tis 18/4MTB-O SäterSäterbygdens OKDalarna
M
närL
tis 18/4SSOK Tuggeliterännet 2017Skattkärrs SOKVärmland
klubbLResultat
ons 19/4Veteran OL 3-stadTrollhättans SKVästergötland
närMResultat
ons 19/4MotionsorienteringVäxjö AISSmåland
närLResultat
ons 19/4Medel-KM GävleGävle OKGästrikland
klubbMResultat
ons 19/4Motionsorientering GarnisonenHässleholms OKSkåne
närM
ons 19/4Kretsträning Norra och Östra kretsenOK SkogsstjärnanVästergötland
närL
ons 19/4MtbO Uppland, träning, UppsalaOK Linné
OK Rodhen
Uppland
M
närMVisa rutter i Livelox
ons 19/4OnsdagsträningOK KompassenSkåne
klubbM
ons 19/4TräningOK NorrvirdarnaSmåland
klubbLResultat
ons 19/410milaträningOK KåreDalarna
närLK
ons 19/4GOF 10-milaträningGöteborg-Majorna OKGöteborg
närL
ons 19/4NattmackanSelånger SOKMedelpad
närLN
tor 20/4Gillberga GilleVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 20/4POL HöglidenHjobygdens OKVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 20/4VeteranorienteringIK VistaSmåland
närM
tor 20/4Veteran-OL tävling 4Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 20/4Finspångs SOK`s Vet-OLFinspångs SOKÖstergötland
närLVisa rutter i Livelox
tor 20/4Veteranorientering VOVästerviks OKSmåland
närLResultat
tor 20/4OCK träning BreanäsOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närL
tor 20/4SkärmjaktenÅrsunda IFGästrikland
närLResultat
tor 20/4ParkO 2Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närSResultat
tor 20/4Motions-OLOK SkogshjortarnaVästergötland
närLResultat
tor 20/4Motions-OL Skogssprint HultetKristinehamns OKVärmland
närSResultat
tor 20/4TorsdagsträningFK HerkulesGöteborg
klubbS
tor 20/4Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbSResultat
tor 20/4Motionsorientering StockfalletOK TyrVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 20/4Kretsträning Västra KretsenOK KlyftamoVästergötland
närL
tor 20/4Orienteringsträning Skedala Ö (cup)Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i Livelox
tor 20/4GnestasprintenOK KlemmingenSödermanland
närSResultat
tor 20/4MarkbygdsträningMarkbygdens OK
OK Mark
Västergötland
närL
tor 20/4Torsdagsträning 2Täby OKStockholm
klubbL
tor 20/4Motionsorientering 1 2017Ankarsrums OKSmåland
klubbLResultat
tor 20/4KretsungdomsmatchOK SkogshjortarnaVästergötland
klubbLResultat
tor 20/410-mila natt träningHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbLN
fre 21/4Nattinatta, GotlandGotlands Bro OKGotland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 21/4Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Uppland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 21/4SM, natt, med Swedish League, #3OK Tisaren
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/4HammarslagetOK HammarenGästrikland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/4LagadalskampenFK FinnSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/4OdenracetOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/4SM, natt, publiktävling (dag), (Tisarträffen)OK TisarenÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/4Gudhems vårtävling med Öppet Skaraborgsmästerskap, medelGudhems IFVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/4Haningeträffen, medelHaninge SOKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/4LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/4Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/4Uppsala möte, medelOK LinnéUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/4Broruset, GotlandGotlands Bro OKGotland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/4Hästvedas nationellaHästveda OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/4Omega KortIK OmegaVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/4Swedish League, #4, lång (WRE), För-SM med publiktävlingIK HakarpspojkarnaSmåland
intLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/4Uppsala möte, långIF ThorUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/4Urban Hjärne-kampenOK MotalaÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/4BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/4Haningeträffen, långHaninge SOKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/4MotionsorienteringIFK UmeåVästerbotten
närMResultat
mån 24/4MåndagsracetOK GränsenSmåland
klubbM
mån 24/4Naturpasset Högdalen-Gubbängen-SvedmyraIFK EnskedeStockholm
närL
tis 25/4FyrklövernStora Tuna OKDalarna
närLResultat
tis 25/4Tisdags-OL RankåsIF Hagen
Tibro OK
Västergötland
närLResultat
tis 25/4Veteran-OLTrosabygdens OKSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 25/4Dala veteran-olDomnarvets GOIFDalarna
närLResultat
tis 25/4Vårspringet - OK TorOK TorSödermanland
närMResultat
tis 25/4Stafett-OL med LandslagetOK Vilse 87
OL Teamet Olofström
Blekinge
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 25/4Poängtävling 3OK MilanÖrebro Län
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 25/4NOK-träningMatteus SIÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 25/4ParkO 3Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närSResultat
tis 25/4Motionsorientering HärskogenLerums SOKGöteborg
närLResultat
tis 25/4Motions-OLOK SkogshjortarnaVästergötland
närLResultat
tis 25/4Motions-OL AllétorpKristinehamns OKVärmland
närLResultat
tis 25/4Motionsorientering för alla!Avesta OKDalarna
närL
tis 25/4Månadens Bana AprilUlricehamns OKVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 25/4Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
tis 25/4KlubbträningLänna IFUppland
klubbLResultat
tis 25/4Motionsorientering Edevi IP EdaneOK MangenVärmland
närLResultat
tis 25/4Norrcupen 170425Forsa OKHälsingland
närM
tis 25/4GrandalskampenOK OrintoVästergötland
klubbLResultat
tis 25/410-Mila TräningOK MilanÖrebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 25/4SAKO Ungdomstävling Etapp 1OK Flundrehof
Trollhättans SK
Västergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 25/4Höglandsserien, Deltävling 1Eksjö SOKSmåland
närLResultat
tis 25/4Öppet kretsmästerskap stafettFalköpings AIK OKVästergötland
närSMResultat
ons 26/4Grand PrixAlvesta SOKSmåland
närLResultat
ons 26/4Höglandets veteran-OLSol TranåsSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 26/4Veteran OL 3-stadOK Gipen
Trollhättans SK
Bohuslän-Dal
Västergötland
närMResultat
ons 26/4Veckoturen OKÖOK ÖdmårdenGästrikland
närL
ons 26/4MotionsorienteringAlvesta SOKSmåland
närMResultat
ons 26/4MTBO-träning Gruvlig sprintOK KåreDalarna
M
närS
ons 26/4Ungdomsserien deltävling 1OK SkogsströvarnaÖstergötland
närLResultat
ons 26/4Kalmarsundscupen MTBOKalmar OK
Nybro OK
SOK Viljan
Ålems OK
Småland
M
närMResultat
ons 26/4OnsdagsträningOK KompassenSkåne
klubbM
ons 26/410mila peppSävedalens AIKGöteborg
klubbMKVisa rutter i Livelox
tor 27/4POL-VarnhemHjobygdens OK
Istrums SK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 27/4Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbLResultat
tor 27/4Ungdomens 5-dagarsIF Hallby SOKSmåland
närLResultat
tor 27/4VetranOL PorteshultJönköpings OKSmåland
närLResultat
tor 27/4Veteran-OL tävling 5OK AlfernaÖrebro Län
närLResultat
tor 27/4Motions-OL och Krets MagasinsvägenKristinehamns OKVärmland
närLResultat
tor 27/4Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholm
närLResultat
tor 27/4MOL 3Garda OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 27/4Motionsorientering Katrineholm, våren 2017Katrineholms OKSödermanland
närM
tor 27/4ParkO 4Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närSResultat
tor 27/4Motionsorientering TumbaIFK Tumba SOKStockholm
närMResultat
tor 27/4OCK träning VångaOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närLVisa rutter i Livelox
tor 27/4Motionsorientering SannaOK TyrVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 27/4SkärmjaktenOK HammarenGästrikland
närLResultat
tor 27/4Orienteringsträning GullbrandstorpHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i Livelox
tor 27/4GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
tor 27/4MarkbygdsträningOK RävenVästergötland
närM
tor 27/4Poängjakt 2Trosabygdens OKSödermanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 27/4Teknikträning Intervall-OLStora Tuna OKDalarna
närL
tor 27/4Torsdagsträning 3Täby OKStockholm
klubbL
tor 27/4Gillevi 27 april 2017OK HierneVärmland
närLResultat
tor 27/4Kretsträning Västra KretsenIstrums SKVästergötland
närS
tor 27/4Motionsorientering 2 2017Ankarsrums OKSmåland
klubbLResultat
tor 27/4Motionsorientering vid HellasgårdenOK RavinenStockholm
närLResultat
fre 28/4Tiomila, open individual, FridayFrölunda OL
Göteborgs OF
Stockholms OF
Göteborg
Stockholm
natLKVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/4Tiomila, open individual, SaturdayFrölunda OL
Göteborgs OF
Stockholms OF
Göteborg
Stockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/4 - sön 30/4Tiomila i Göteborg-PartilleGöteborgs OF
Stockholms OF
Göteborg
Stockholm
natSLKResultat
lör 29/4Tockarps Vättefejden/Gränsfejden, medelMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
natMResultat
lör 29/4Run to the Hills 2017 (E1)Selånger SOKMedelpad
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/4Solna OK, motionsorienteringSolna OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/4PolkaluffenGränna-Bygdens OKSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/4Ica-sprinten 2017Vännäs OKVästerbotten
närSResultat
lör 29/4Långa NattenLjusdals OKHälsingland
klubbLResultat
lör 29/4Korta natten Ockelbo OKGästrikland
klubbLNResultat
sön 30/4Gällstads medelGällstadbygdens SOKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/4Tockarps Vättefejden/Gränsfejden, långMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
natLResultat
sön 30/4Veteranträffen i GästriklandÖsterfärnebo IFGästrikland
natLResultat
sön 30/4Intensivkurs tävlingNorbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/4Motionsorientering - GranskogJärfälla OKStockholm
närMResultat
sön 30/4Vårträffen, GotlandVisborgs OKGotland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/4Motionsorientering i Umeå 30 aprilUmeå OKVästerbotten
närLResultat
mån 1/5GränsfejdenMarkaryds FKSmåland
distM
mån 1/5När-OLSundsvalls OKMedelpad
närL
mån 1/5Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 1/5Sprintcupen i Gammelstad, #1Gammelstads IFNorrbotten
distS
mån 1/5Gnestatrippeln, medelOK KlemmingenSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 1/5Motionsorientering EnebybergEnebybergs IFStockholm
närM
mån 1/5Målilla OKMålilla OKSmåland
natMResultat
mån 1/5VOL: 3 EssvikNjurunda OKMedelpad
närL
mån 1/5Klubbmästerskap, Malmö OKMalmö OKSkåne
klubbL
mån 1/5När-OLSundsvalls OKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 1/5SilverjaktenSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 1/5Gnestatrippeln, sprintOK KlemmingenSödermanland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
mån 1/5ParkO 5Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närSResultat
mån 1/5Gnestatrippeln, MtbOOK KlemmingenSödermanland
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 2/5Tisdags-OL RånnaIF HagenVästergötland
närLResultat
tis 2/5Dala-Veteran 2 maj 2017Smedjebackens OKDalarna
närMResultat
tis 2/5Lång-KM 2017OK Skogsfalken
OL Teamet Olofström
Blekinge
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 2/5Poängtävling 4OK MilanÖrebro Län
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 2/5Motions-OL KedjeåsenOK DjerfVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 2/5Motionsorientering HärskogenLerums SOKGöteborg
närLResultat
tis 2/5Sörklubbs 3 - 170502Rehns BKHälsingland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 2/55-dagars på hemmaplan, etapp 1OK StigenSmåland
närLResultat
tis 2/5Motions-OL HarbergetKristinehamns OKVärmland
närMResultat
tis 2/5Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
tis 2/5Pokaljakten Deltävling 1Kils OKVärmland
närLResultat
tis 2/5Eskilstuna Sprint CUP #1Kjula IFSödermanland
närSResultat
tis 2/5GOK sprint testtävlingGustavsbergs OKStockholm
klubbSResultat
tis 2/5Motionsorientering IngestrandOK JösseVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 2/5NAIS - Ungdomsserien+NOKNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 2/5Norrcupen 170502Hudiksvalls OKHälsingland
närLResultat
tis 2/5Poängjakt 3Trosabygdens OKSödermanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 2/5Motionsorientering 3 2017Ankarsrums OKSmåland
klubbLResultat
tis 2/5Kalmar OK U-5 DagarsKalmar OKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 2/5Sprint-KMTäby OKStockholm
klubbSResultat
tis 2/5Höglandsserien, deltävling 2OK 64 Torpa
Sol Tranås
Östergötland
Småland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 2/5SAKO Ungdomstävling etapp 2OK GipenBohuslän-Dal
närMResultat
tis 2/5VPT-1Västerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 3/5MTBO-cupen Gotland 1 Gotlands Bro OKGotland
M
närL
ons 3/5Veteral OL 3-stadTrollhättans SK
Uddevalla OK
Västergötland
Bohuslän-Dal
närMResultat
ons 3/5mtbVisborgs OKGotland
M
klubbLResultat
ons 3/5Motions 5-dagars OK NorrvirdarnaOK NorrvirdarnaSmåland
närLResultat
ons 3/5Veckoturen 3/5 Gävle OKGävle OKGästrikland
närL
ons 3/5Ungdomsserie 1 Blekinge VästraOK Vilse 87Blekinge
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 3/5MTBO-träning TrollhättanTrollhättans SOKVästergötland
M
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 3/5Park Tour Värmland (PTV) - Deltävling 1Kristinehamns OKVärmland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 3/5Kretssprint Västra SkaraborgIK GandvikVästergötland
närSResultat
ons 3/5OnsdagsträningOK KompassenSkåne
klubbM
ons 3/5Provlöpning GarphytteträffenGarphyttans IFÖrebro Län
klubbM
ons 3/5UngdomskretstävlingIF HagenVästergötland
närLResultat
ons 3/5Kretsmästerskap Medel + UngdomsserieOK MotalaÖstergötland
närMResultat
ons 3/5MtbO Uppland, träning, UppsalaOK Linné
OK Rodhen
Uppland
M
närMVisa rutter i Livelox
ons 3/5Grand Prix OK NorrvirdarnaOK NorrvirdarnaSmåland
närLResultat
ons 3/5Ungdomsserie 1 Östra BlekingeOK OrionBlekinge
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/5Först i MålEskilstuna OLSödermanland
närM
tor 4/5POL-AlbionHjobygdens OK
IK Albion
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/5StorvikssprintenStorviks IFGästrikland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/5VeteranorienteringIK HakarpspojkarnaSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/5Roslagsveteranerna Länna IFUppland
närMResultat
tor 4/5Veteran-OL tävling 6OK MilanÖrebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/5Veteral-OL, Gamleby OKGamleby OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/5Veteran-OLOK MotalaÖstergötland
närMResultat
tor 4/5OK Skogshjortarna Veteran-OLOK SkogshjortarnaVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/5MOL 4Visborgs OKGotland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/5DOK:s motions-OL LidetorpDegerfors OKVärmland
närMResultat
tor 4/5Frösö 5-Dagars E1Frösö IFJämtland-Härjedalen
närMResultat
tor 4/5Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholm
närLResultat
tor 4/5MotionsorienteringUddevalla OKBohuslän-Dal
närL
tor 4/5TorsdagsträningMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbL
tor 4/5Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbMResultat
tor 4/5UngdomscupSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
närLResultat
tor 4/5Öppen Kretsträning Södra SkbgIK WilskeVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/5Motionsorientering KronoparkenOK TyrVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/5OCK träning Äspet-YngsjöOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närMVisa rutter i Livelox
tor 4/54-klubbsmatch nr 1OK HällenSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/5GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närS
tor 4/5MarkbygdsträningMarkbygdens OKVästergötland
närL
tor 4/5MomentbanaSäterbygdens OKDalarna
närL
tor 4/5Motionsorientering HuddingeSnättringe SKStockholm
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/5Motionsorientering TallmonÅmotfors OKVärmland
närLResultat
tor 4/5Motionsorientering UmeåUmedalens IFVästerbotten
närMResultat
tor 4/5Nissadalszonens Ungdomscup Etapp 1Burseryds IFSmåland
närLResultat
tor 4/5Nybörjarkurs TräningstävlingNjurunda OKMedelpad
klubbLVisa rutter i Livelox
tor 4/5Tjustalliansens ungdomsserie del 1Gamleby OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/5Torsdagsträning 4Täby OKStockholm
klubbL
tor 4/5Ungdomsserien # 1, krets norr 2Solna OKStockholm
distL
tor 4/5Skogssprint-KM Stenungsunds OKBohuslän-Dal
klubbS
tor 4/5USM-träningSurahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbL
tor 4/5Ungdomsserien # 1, krets söder 2 OK RavinenStockholm
distLResultat
tor 4/5Kretsträning Norra och Östra KretsenIF HagenVästergötland
närLResultat
tor 4/5Dag-KM AlingsåskretsenOK KullingshofVästergötland
närMResultat
tor 4/5Ungdomsserien # 1, krets norr 1 och 2OK ÖsteråkerStockholm
distLResultat
tor 4/5Ungdomsserien # 1, krets söder 3OK SödertörnStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/5Ungdomsserien # 1, krets söder 4Snättringe SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/5Ungdomsserien #1, krets söder 1Tumba-Mälarhöjden OKStockholm
distLResultat
tor 4/5Träningstävling grön - gulSjövalla FKGöteborg
klubbM
tor 4/5Siljansserien, deltävling 1Älvdalens IF OKDalarna
närMResultat
lör 6/5Dolkampen, dag 1, medelDalaportens OLDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5Lillkorpen GotlandGotlands Bro OKGotland
närPL
lör 6/5PreO, DM, TempO, UpplandOK LinnéUppland
P
mästT
lör 6/5Skärmenträffen OK SkärmenBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5Vårserien Etapp 1Göteborgs OF
OK Alehof
Göteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5Vårspringet, dag 1, medelLinköpings OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5Järlas medeldistansJärla OrienteringStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5Kexholms SKKexholms SKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5Motionsorientering FlatenJärla OrienteringStockholm
närM
lör 6/5Norra Hallands UngdomsserieIK Trenne UllaredHallands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5Närkedubbeln dag 1 medel, publiktävling till SM ultraHagaby GoIF Örebro
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5Run to the Hills 2017 (E2)Selånger SOKMedelpad
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5Roslagshelg, långOK RoslagenUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5SM, ultralångHagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5Hökensåsracet, dag 1, medelOK GränsenSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5Sprintcupen i Gammelstad, #2Gammelstads IFNorrbotten
distSResultat
lör 6/5PreO, UpplandLänna IFUppland
P
natP
sön 7/5Dolkampen, dag 2, långDalaportens OLDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5Vårspringet, dag 2, långLinköpings OKÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5Ymers jubileumstävlingIK YmerVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5Närkedubbeln dag 2 långHagaby GoIF Örebro
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5PalmsprintenOK KontinentSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5PreO, UpplandBjörklinge SOKUppland
P
natP
sön 7/5Intensivkurs TävlingenForsa OKHälsingland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5Hökensåsracet, dag 2, långOK GränsenSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5MotionsorienteringIFK UmeåVästerbotten
närMResultat
sön 7/5Roslagshelg, medelOK RoslagenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5Skogis Cup nr 3Garda OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5NipstigenOK NipanÅngermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 8/5Värmlandsserien MTBO deltävling 1OK JösseVärmland
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 9/5MorotsloppetGotlands Bro OKGotland
närLResultat
tis 9/5Norrcupen 170509Forsa OKHälsingland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 9/5SkaraborgsstafettenFalköpings AIK OKVästergötland
distSMResultat
tis 9/5Tisdags-OL HögalidenIF HagenVästergötland
närLResultat
tis 9/5VPT-2OK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
närSResultat
tis 9/5Siljanskrets, SprintHJS-Vansbro OKDalarna
närSResultat
tis 9/5Dala Veteran OL 2017OK KåreDalarna
närMResultat
tis 9/5Motionsorientering - ViksjöJärfälla OKStockholm
närMResultat
tis 9/5Poängtävling 5OK MilanÖrebro Län
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 9/5Frösö 5-Dagars E2 Frösö IFJämtland-Härjedalen
närMResultat
tis 9/57-KlubbsSkogslöparnaÅngermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 9/5NOK-träningOK KolmårdenÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 9/55-dagars på hemmaplan, etapp 2OK StigenSmåland
närMResultat
tis 9/5Sprint-OL (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland
närSResultat
tis 9/5Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
tis 9/5Sörklubbs 4 - 170509Edsbyns OKHälsingland
närMResultat
tis 9/5AlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
tis 9/5EES 2017 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 1Eslövs FKSkåne
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 9/5Eskilstuna Sprint CUP #2Ärla IFSödermanland
närSResultat
tis 9/5Motionsorientering SandvikenOK MangenVärmland
närLResultat
tis 9/5NybörjarkursNjurunda OKMedelpad
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 9/5Park Tour Värmland (PTV) - Deltävling 2OK GraneVärmland
närSResultat
tis 9/5Motionsorientering 4 2017Ankarsrums OKSmåland
klubbLResultat
tis 9/5Ungdomens 5-dagars samt Södra Vätterbygds-Mästerskap i dag orientering 2017Bottnaryds IFSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 9/5Ungdomens 5-Dagars Etapp 2Torsås OKSmåland
närLResultat
tis 9/5Falukretsen deltävling 1OK KåreDalarna
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 9/5Höglandsserien, deltävling 3SOK AnebySmåland
närLResultat
tis 9/5Till skogs med Roslagens Sparbank - deltävling 1Vallentuna-Össeby OLUppland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 9/5Sprintcupen i Gammelstad, #3Gammelstads IFNorrbotten
distSResultat
ons 10/5ForsbackasprintenValbo AIFGästrikland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/5Veteral OL 3-stadStenungsunds OK
Trollhättans SK
Bohuslän-Dal
Västergötland
närMResultat
ons 10/5MotionsorienteringVäxjö OKSmåland
närLResultat
ons 10/5Motionsorientering SkatåsGöteborgs SKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/5LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/5Motionsorientering - Borås 1 av 5 VTBredareds IF
Elfsborg SOK
Västergötland
närMResultat
ons 10/5MTBO-träning TrollhättanTrollhättans SOKVästergötland
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/5Motionsorientering LjungdalaHässleholms OKSkåne
närS
ons 10/5GMOK sprintcup etapp 1Göteborg-Majorna OKGöteborg
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/5Grand Prix Växjö OKVäxjö OKSmåland
närLResultat
ons 10/5Ungdomsserie 2 Blekinge VästraBroSö OKBlekinge
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/5Ungdomsserien Östra KretsenHjobygdens OKVästergötland
närMResultat
ons 10/5OnsdagsträningOK KompassenSkåne
klubbS
ons 10/5O-LiganEds SKBohuslän-Dal
närLResultat
ons 10/5Ungdomsserie 2 Östra BlekingeKarlskrona SOKBlekinge
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/5DM, sprint, StockholmAttunda OKStockholm
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/5Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 11/5POL-MariestadHjobygdens OK
Mariestads FK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 11/5Ungdoms-KMOK KlemmingenSödermanland
klubbLResultat
tor 11/5VeteranOL HOK-1Hallstahammars OKVästmanlands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 11/5VeteranorienteringTenhults SOKSmåland
närM
tor 11/5Veteran-OL tävling 7OK TylöskogÖrebro Län
närLResultat
tor 11/5RoslagsveteranernaLånghundra IFUppland
närMResultat
tor 11/5VOL 1Sundsvalls OKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 11/5Frösö 5-Dagars E3Frösö IFJämtland-Härjedalen
närMResultat
tor 11/5Motionsorientering HärskogenLerums SOKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 11/5Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholm
närLResultat
tor 11/5MOL 5Garda OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 11/5Motionsorientering TyresöSöders-TyresöStockholm
närLResultat
tor 11/5Motionsorientering MTBO och Challenge, HultetKristinehamns OKVärmland
LM
närMResultat
tor 11/5TorsdagsträningFK HerkulesGöteborg
klubbL
tor 11/5Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbLResultat
tor 11/5Motionsorientering KileneOK TyrVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 11/5MotionsorienteringLjungskile FKBohuslän-Dal
närMResultat
tor 11/5OCK träning HögskolanOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närS
tor 11/5Orienteringsträning FrennarpHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i Livelox
tor 11/5Borlänge-Säter träningKvarnsvedens GOIF OKDalarna
närL
tor 11/5GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
tor 11/5MarkbygdsträningMarkbygdens OK
OK Räven
Västergötland
närL
tor 11/5Motionsorientering i Umeå 11majUmeå OKVästerbotten
närLResultat
tor 11/5Poängjakt 4Trosabygdens OKSödermanland
klubbLResultat
tor 11/5SMOL KM 2017Strängnäs-Malmby OLSödermanland
närM
tor 11/5Sommarserien 1Njurunda OKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 11/5Torsdagsträning 5Täby OKStockholm
klubbL
tor 11/5Ungdomsserien Vimmerby 11-MajVimmerby OKSmåland
närL
tor 11/5Stegen 11 maj 2017OK HierneVärmland
närLResultat
tor 11/5Tjustalliansens u-serie 2Västerviks OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 11/5Skärmjakten nr 3Storviks IFGästrikland
närL
fre 12/5Swedish League, #5, sprint (WRE), med BollnästräffenRehns BK
Segersta OK
Hälsingland
intSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 12/5Värmlandstrippeln - nattsprintOK ÄlgenVärmland
närSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/5MtbO, Svenska Cupen, #1, sprintOK MarkVästergötland
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/5SkogskarlsfejdenBroSö OKBlekinge
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/5Swedish League, #6, medel (WRE), med BollnästräffenRehns BK
Segersta OK
Hälsingland
intMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/5 - sön 14/5Orienteringsläger södra skaraborgskretsen Tidaholm SOK SisuVästergötland
närL
lör 13/5FellingsbroträffenFellingsbro GOIFÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/5Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkåne
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/5Motionsorientering i Upplands VäsbyVäsby OKStockholm
närLResultat
lör 13/5Norra Hallandsungdomsserie Etapp 2OK NackheHallands Orienteringsförbund
närLResultat
lör 13/5Skogsflicksmatch Blekinge, Göteborg, Skåne, Småland, Västergötland och HallandFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
närMResultat
lör 13/5Vårserien Etapp 2Göteborgs OF
Lerums SOK
Göteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/5Karlskoga Energi & Miljölopp 2017OK DjerfVärmland
klubbLResultat
lör 13/5Värmlandstrippeln, långSkattkärrs SOKVärmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/5Älgots Cup SV kretsenLunds OKSkåne
närL
sön 14/5DM, sprint, Bohuslän-DalHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5GarphytteträffenGarphyttans IF
OK Alferna
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5LundasprintenLunds OKSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5MtbO, Svenska Cupen, #2, medelOK MarkVästergötland
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5SprintstafettenHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal
distSSResultat
sön 14/5Swedish League, #7, förkortad lång, jaktstart, med BollnästräffenRehns BK
Segersta OK
Hälsingland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5GMOK Intensivkurs #1 2017 TräningstävlingGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5DM, sprint, BlekingeOK Vilse 87Blekinge
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5KM LångdistansSkarpnäcks OLStockholm
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5Värmlandstrippeln, medelOK TyrVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5Nybörjarkurs för vuxnaSvaide Roma SOKGotland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5DM, ultralång, VästmanlandNorbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5GOF JukolaträningGöteborg-Majorna OK
Göteborgs OF
Sävedalens AIK
Göteborg
närL
sön 14/5DM, sprintstafett, BlekingeOK Vilse 87Blekinge
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
mån 15/5Skol-OL KålltorpskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
mån 15/5Skol-OL LundenskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
mån 15/5VärmlandsSerien MTBO Del. 2Deje SFVärmland
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 15/5Motionsorientering ÄlvsjöskogenOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 15/5Vännäs OK Motionsorientering 2017:1 MarahällanVännäs OKVästerbotten
närMResultat
tis 16/5Motionsorientering FallebergetOK JösseVärmland
närLResultat
tis 16/5Tisdags-OL RydskogenIF HagenVästergötland
närLResultat
tis 16/5VPT-3Köping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
närSResultat
tis 16/5Ärla IF Veteran-OLÄrla IFSödermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 16/5Skol-OL KärralundsskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
tis 16/5Dala Veteran OL Bjursås OKDalarna
närLResultat
tis 16/5Skol-OL TorpaskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
tis 16/5Poängtävling 6OK MilanÖrebro Län
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 16/5Frösö 5-Dagars E4Frösö IFJämtland-Härjedalen
närMResultat
tis 16/5Motions-OL BåsbergenOK DjerfVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 16/55-dagars på hemmaplan, etapp 3OK StigenSmåland
närMResultat
tis 16/5Klubbmästerskap i Sprint för OK Orion och Karlskrona SOKOK OrionBlekinge
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 16/5Motions-OL MagasinsvägenKristinehamns OKVärmland
närMResultat
tis 16/5Norrcupen 2017-05-16Ljusdals OKHälsingland
LM
närLResultat
tis 16/5OL-NV KlubbmästerskapFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 16/5Sprint-OL (Motions-OL) och UngdomsmatchOK Kullingshof
OK Skogshjortarna
Västergötland
närSResultat
tis 16/5Motionsorientering för alla!Avesta OKDalarna
närL
tis 16/5EES 2017 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 2Eslövs FKSkåne
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 16/5Örnligan 1 och 7-klubbsHusums IF OKÅngermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 16/5Park Tour Värmland (PTV) - Deltävling 3OK ÄlgenVärmland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 16/5Sörklubbs 5 - 170516Vallsta SKHälsingland
närMResultat
tis 16/5Staffans minneBoxholms OKÖstergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 16/5Ungdomens 5-Dagars Etapp 3Emmaboda Verda OKSmåland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 16/5Öppet Kretsmästerskap Sprint Södra SkaraborgskretsenGudhems IFVästergötland
närSResultat
tis 16/5Eskilstuna Sprint Cup #3IK StandardSödermanland
närSResultat
tis 16/5Klubbmästerskap SprintAndrarums IFSkåne
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 16/5KretsungdomsserieBjursås OKDalarna
närLResultat
tis 16/5Sako 3 OKSOK SkogsvargarnaVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 16/5U-ringen etapp 1 - Långhundra IFIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland
närMResultat
tis 16/5Till skogs med Roslagens Sparbank - deltävling 2Rånäs OKUppland
närLResultat
ons 17/5Herrmatch Västra kretsen 2017Främmestads IKVästergötland
närMResultat
ons 17/5Stockholm City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 17/5Ungdomsserie 3, VästraOK SkogsfalkenBlekinge
närLResultat
ons 17/5Veteran-OL 3 stadOK SkogsvargarnaVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 17/5Motionsorientering SkatåsIFK Göteborg OrienteringGöteborg
närLResultat
ons 17/5Motionsorientering - Borås 2 av 5 VTHestra IF
SOK 68
Västergötland
närMResultat
ons 17/5Motionsorientering ÅhusfältetHässleholms OKSkåne
närM
ons 17/5BergebosprintenDomnarvets GOIFDalarna
M
distSResultat
ons 17/5Fjällfemman 1Åre OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
ons 17/5GMOK sprintcup etapp 2Göteborg-Majorna OKGöteborg
närSResultat
ons 17/5O-ligan deltävling 2Åmåls OKBohuslän-Dal
närMResultat
ons 17/5Ungdomsserien Östra kretsenSOK TräffVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 17/5MtbO Uppland, träning, Hammarskog retroIF Thor
OK Rodhen
Uppland
LM
närMVisa rutter i Livelox
ons 17/5Ungdomsserien östra etapp 3Ronneby OKBlekinge
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 17/5U-serienMjölby OKÖstergötland
närLResultat
ons 17/5Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 18/5DM, sprint, SödermanlandOK HällenSödermanland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 18/5Motionsorientering HärskogenLerums SOKGöteborg
närLResultat
tor 18/5PO L-KarlsborgHjobygdens OK
SOK Träff
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 18/5Sandvikens öppna kommunmästerskap Årsunda IFGästrikland
distLResultat
tor 18/5SpånhultJönköpings OKSmåland
närMResultat
tor 18/5Veteran OLLerums SOKGöteborg
närLResultat
tor 18/5Veteran-OLOK KolmårdenÖstergötland
närMResultat
tor 18/5Veteran-OLOK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
närL
tor 18/5Veteran-OL tävling 8Lindebygdens OKÖrebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 18/5Roslagsveteranerna, Attunda OKAttunda OKStockholm
närLResultat
tor 18/5VOL 2Kovlands IFMedelpad
närMResultat
tor 18/5DOK:s motions-OL LidetorpDegerfors OKVärmland
närMResultat
tor 18/5Frösö 5-Dagars E5Frösö IFJämtland-Härjedalen
närMResultat
tor 18/5MOL 6Svaide Roma SOKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 18/5Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 18/5Motionsorientering vid KåsjönSävedalens AIKGöteborg
närMResultat
tor 18/5Motions-OL HultetKristinehamns OKVärmland
närMResultat
tor 18/5MotionsorienteringUddevalla ISBohuslän-Dal
närLResultat
tor 18/5Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbLResultat
tor 18/5Motionsorientering UlvsbyOK TyrVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 18/5OCK träning Åhus CentrumOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närS
tor 18/5Klubbmästerskap 2017Göteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborg
klubbLResultat
tor 18/5Ungdomsserien 3 2017Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
tor 18/5Orienteringsträning Skedala V (cup)Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 18/5Borlänge-Säter träningStora Tuna OKDalarna
närL
tor 18/5GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
tor 18/5KM, sprintOK KolmårdenÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 18/5MarkbygdsträningOK MarkVästergötland
närL
tor 18/5Motionsorientering i Umeå 18 majUmeå OKVästerbotten
närMResultat
tor 18/5Motionsorientering VittenstenÅmotfors OKVärmland
närLResultat
tor 18/5Torsdagsträning 6Täby OKStockholm
klubbL
tor 18/5IKHP Sprint-Cup 1IK HakarpspojkarnaSmåland
närSResultat
tor 18/5Motionsorientering vid HellasgårdenOK RavinenStockholm
närLResultat
tor 18/5Ungdomsserien deltävling 2Linköpings OKÖstergötland
närLResultat
tor 18/5Run to the Hills 2017 (E3)Selånger SOKMedelpad
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 18/5Sprint-KM för IK Uven, Mölndal Outdoor IF, FK Herkules och Frölunda OLIK UvenGöteborg
klubbSResultat
tor 18/5VasarundanOK KompassenSkåne
klubbM
tor 18/5Sprintcupen i Gammelstad, finalGammelstads IFNorrbotten
distSResultat
fre 19/5DM, sprint, UpplandOK LinnéUppland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 19/5VM-test, långdistansSvenska Orienteringsförbundet
distLResultat
fre 19/5Sommarlägret, sprintGustavsbergs OKStockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/5MalmiafejdenOK MalmiaDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/5DM, sprintstafett, SkåneHärlövs IFSkåne
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/5DM, sprintstafett, Skåne, individuella öppna klasserHärlövs IFSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/5Lång KMOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/5Sommarlägret, ÄventyrsstafettenGustavsbergs OKStockholm
närSMResultat
lör 20/5Tour de Medelpad, dag 1, långNjurunda OKMedelpad
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/5USM Träning BDOF/GOFOK KroppefjällBohuslän-Dal
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/5Norra Hallands Ungdomsserie etapp 3Fjärås AIKHallands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/5IF Marin Väst öppen klubbträningIF Marin VästGöteborg
klubbM
lör 20/5Vikingträffen, dag 1, långIK Vikings OKVärmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/5Värend GNVärend GN OLSmåland
distSResultat
lör 20/5Ungdomstrollet, GotlandVisby IF Gute SOKGotland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/5PekingduonMatteus SIÖstergötland
natSMResultat
lör 20/5Älvsby IF OK, dag 1, förkortad långÄlvsby IF OKNorrbotten
natLResultat
lör 20/5GOK sekretariat testtävling SommarlägerstafettGustavsbergs OKStockholm
klubbSM
lör 20/5SommarlägerstafettenGustavsbergs OKStockholm
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/5Sommarlägret, TrailrunGustavsbergs OKStockholm
närMResultat
sön 21/55-mannastafettenÖrebro Läns OFÖrebro Län
distSL
sön 21/5DM, sprint, HallandFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/5DM, sprintstafett, HallandFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
mästSSResultat
sön 21/5ICA-Anders sprint GällstadGällstadbygdens SOKVästergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/5Motionsorientering på Centrum Team SprintCentrum OKStockholm
närSResultat
sön 21/5Tour de Medelpad, dag 2, medelVK UvarnaMedelpad
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/5VM-test, medeldistansSvenska Orienteringsförbundet
distMResultat
sön 21/5DM, sprint, SkåneHärlövs IFSkåne
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/5SAIS dubbelsprintStångenäs AISBohuslän-Dal
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/5Vikingträffen, dag 2, medelIK Vikings OKVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/5Älvsby IF OK, dag 2, långÄlvsby IF OKNorrbotten
natLResultat
sön 21/5Centrum TeamsprintCentrum OKStockholm
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/5IFK Hedemora OKIFK Hedemora OKDalarna
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/5PreO, DM, SkåneHärlövs IFSkåne
P
mästPResultat
mån 22/5OLGY Sprint-KMOK Vilse 87
OL Teamet Olofström
Blekinge
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
mån 22/5Motionsorientering MatyasvallenHässleholms OKSkåne
närS
mån 22/5Värmlandsserien MTBO deltävling 3Kristinehamns OKVärmland
M
närMResultat
mån 22/5Vännäs OK Motionsorientering 2017:2 ÖverbodaVännäs OKVästerbotten
närMResultat
tis 23/5POL-ÖlenbadetHjobygdens OK
Tibro OK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5Skogsfemman 1Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
tis 23/5Sprint-KMLinköpings OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5Tisdags-OL HagenstuganIF HagenVästergötland
närLResultat
tis 23/5Ungdomsserien #2, krets söder 1OK Älvsjö-ÖrbyStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5Ungdomsserien #2, krets söder 4IFK EnskedeStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5Ungdomsserien #2, krets, norr 1Täby OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5Ungdomsserien #2, krets, norr 2Järfälla OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5Veteran OLIK HakarpspojkarnaSmåland
närMResultat
tis 23/5VeterantävlingNyköpings OKSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5Skolmästerskap MariefredsskolanOK GripSödermanland
närLResultat
tis 23/5Dala Veteran Korsnäs IF OKKorsnäs IF OKDalarna
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5RoslagsveteranernaOK RodhenUppland
närLResultat
tis 23/5MiniAlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
tis 23/5Eskilstuna Sprint CUP #4OK TorSödermanland
närSResultat
tis 23/5Motions-OL NorhammarOK DjerfVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5Ungdomsserie-NokSkogspojkarnas OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/55-dagars på hemmaplan, etapp 4OK StigenSmåland
närMResultat
tis 23/5Motions OL BjörkvallenKristinehamns OKVärmland
närMResultat
tis 23/5Månadens Bana MajUlricehamns OKVästergötland
närM
tis 23/5Sprint-OL (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
tis 23/5TräningsorienteringSkattkärrs SOKVärmland
klubbLResultat
tis 23/5Motionsorientering för alla!Avesta OKDalarna
närLResultat
tis 23/5EES 2017 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 3Eslövs FKSkåne
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5Fyrklöver, Örebro län, Garphyttans IFGarphyttans IFÖrebro Län
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5Klubbmästerskap sprint, Lunds OKEslövs FK
Lunds OK
Skåne
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5Motionsorientering Mangskog (starten el-ljusspåret)OK MangenVärmland
närLResultat
tis 23/5Norrcupen 170523Hudiksvalls OKHälsingland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5OK-Tisaren Medel-KMOK TisarenÖrebro Län
närMVisa rutter i Livelox
tis 23/5Sprintcupen Etapp 1Markbygdens OK
OK Räven
Västergötland
närSResultat
tis 23/5Tränings-OLLindebygdens OKÖrebro Län
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5BolidenpremiärBolidens SKVästerbotten
närMVisa rutter i Livelox
tis 23/57-klubbsÖrnsköldsviks OKÅngermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5Ungdomskretstävling Mullsjö SOKVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5Ungdomsserien #2, krets söder 2Skarpnäcks OLStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5Ålems OK U-5-dagars, etapp 4Ålems OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5VB-serien 23 maj 2017Smedjebackens OKDalarna
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5Dammatchen 2017Ryda SKVästergötland
närLMResultat
tis 23/5Höglandsserien Deltävling 5Annebergs GIFSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5SAKO ungdomstävling etapp 4Vänersborgs SKVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5Till Skogs med Roslagens Sparbank del 3OK RoslagenUppland
närMResultat
tis 23/5Ungdomsserien #2, krets söder 3Järla OrienteringStockholm
distLResultat
tis 23/5VPT-4Fagersta OK
Norbergs OK
Västmanlands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5Öppet KM medelOK RodhenUppland
närMResultat
tis 23/5U-ringen etapp 2 - OK LinnéIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/54-Sprinten 1Selånger SOKMedelpad
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5Kretsträning Västra KretsenRyda SKVästergötland
närL
ons 24/5Gripsholmsskolans skolmästerskapOK GripSödermanland
närL
ons 24/5Vandrarringens Veteran OLVandrarringenVästmanlands Orienteringsförbund
närSResultat
ons 24/5Veteran Ol 3-stadTrollhättans SK
Trollhättans SOK
Västergötland
närMResultat
ons 24/5Motionsorientering Mariebergsskogen, World Orienteering DayOK TyrVärmland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 24/5Korpen #3Sundsvalls OKMedelpad
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 24/5Motionsorientering i SkatåsGöteborg-Majorna OKGöteborg
närMResultat
ons 24/5Motionsorientering - Borås 3 av 5 VTBorås GIF
Elfsborg SOK
Västergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 24/5Motionsorientering-Herrestads AIFHerrestads AIFBohuslän-Dal
närLResultat
ons 24/5MTBO-cupen Gotland 2Visborgs OKGotland
M
närLResultat
ons 24/5MTBO-träning TällbergLeksands OKDalarna
M
närL
ons 24/5OnsdagsträningOK KompassenSkåne
klubbM
ons 24/5Södra Hallands Ungdomsserie Etapp 1Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 25/5IFK Mora OK, dag 1, långIFK Mora OKDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 25/5Motionsorientering UmeåIFK UmeåVästerbotten
närLResultat
tor 25/5Skaraborgsmästerskap, sprintFrämmestads IKVästergötland
distSResultat
tor 25/5Vårserien Etapp 3Göteborgs OF
Sjövalla FK
Göteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 25/5Kalmar OK NärtävlingKalmar OKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 25/5Klubbstafett Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbM
tor 25/5Hälsingehelg, dag 1, Faxeträffen, långSöderhamns OKHälsingland
natLResultat
tor 25/5USM-läger 2017 SprintMålilla OKSmåland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 25/5MOL 7Garda OKGotland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 25/5GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
tor 25/5Motionsorientering VittenstenÅmotfors OKVärmland
närLResultat
fre 26/5PreO i VästKungälvs OKGöteborg
P
natL
fre 26/5USM-Läger ÅrenaMålilla OKSmåland
närLVisa rutter i Livelox
fre 26/5Hälsingehelg, dag 2, Faxeträffen, medelSöderhamns OKHälsingland
natMResultat
fre 26/5Västerbottens 3-dagars + För-USM, dag 1, sprintUmeå OKVästerbotten
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/5HOK:s vårtävlingar, dag 1, medelHaparanda OKNorrbotten
distM
lör 27/5Hälsingehelg, dag 3, Forsarännet, långForsa OKHälsingland
natLResultat
lör 27/5IFK Mora OK, dag 2, sprintIFK Mora OKDalarna
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/5MtbO, Svenska Cupen, #3, sprintEdsbyns OKHälsingland
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/5PreO i VästTolereds Allmänna IKGöteborg
P
natL
lör 27/5Unionsmatchen 2017 - IndividuelltOK LöftanHallands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/5Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkåne
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/5MOTIONSORIENTERINGIK UvenGöteborg
närLResultat
lör 27/5Västerbottens 3-dagars + För-USM, dag 2, långUmeå OKVästerbotten
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/5Älgotscup och KM sydöstra kretsenSimrishamns OKSkåne
närMResultat
lör 27/5RambergssprintenTolereds Allmänna IKGöteborg
närSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/5HOK:s vårtävlingar, dag 2, långHaparanda OKNorrbotten
distL
sön 28/5Hälsingehelg, dag 4, Forsarännet, medelForsa OKHälsingland
natMResultat
sön 28/5IFK Mora OK, dag 3, medelIFK Mora OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/5MtbO, Svenska Cupen, #4, medelEdsbyns OKHälsingland
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/5OK Måsens ungdomstävlingOK MåsenSödermanland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/5Unionsmatchen 2017 - StafettOK LöftanHallands Orienteringsförbund
närSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/5Västerbottens 3-dagars + För-USM, dag 3, medelUmeå OKVästerbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/5PreO i VästSkene Sim o ISVästergötland
P
natL
sön 28/5OK Kompassen, sprintOK KompassenSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/5LämmeltågetNässjö OKSmåland
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/5Skogis Cup nr 4Garda OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 29/5Montessori skolorienteringLerums SOKGöteborg
klubbLResultat
mån 29/5DM, sprint, GästriklandOK HammarenGästrikland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
mån 29/5Värmlandsserien MTBO, Kilene deltävling 4OK TyrVärmland
M
närMResultat
mån 29/5Vännäs OK Motionsorientering 2017:3 HällforsVännäs OKVästerbotten
närMResultat
tis 30/5Motionsorientering HärskogenLerums SOKGöteborg
närLResultat
tis 30/5Pokaljakten, deltävling 3Deje SF
Sisu Forshaga SK
Värmland
närMResultat
tis 30/5Tisdags-OL LövsjötorpIF HagenVästergötland
närLResultat
tis 30/5Dala veteran OL 2017HJS-Vansbro OKDalarna
närLResultat
tis 30/5Jaktstarten Grand Prix 2017OL Teamet OlofströmBlekinge
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 30/510milabanor 1968Tullinge SKStockholm
klubbL
tis 30/5Mattila Grand Prix Trollhättans SK
Trollhättans SOK
Västergötland
närM
tis 30/5OL-alliansenMålilla OKSmåland
närMResultat
tis 30/5Haninge SOK Motionsorientering RudanHaninge SOKStockholm
LM
närLResultat
tis 30/5Träning HanarpBoxholm-Mjölby OLÖstergötland
klubbL
tis 30/55-dagars på hemmaplan, etapp 5OK StigenSmåland
närLResultat
tis 30/5Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
tis 30/5Frida City Sprint E1Vänersborgs SKVästergötland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 30/5Sörklubbs 6 - 170530Segersta OKHälsingland
närMResultat
tis 30/5Skogsfemman 2Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
tis 30/5Brödkavlen Korsnäs IF OKDalarna
klubbL
tis 30/5Motionsorientering TaserudOK JösseVärmland
närL
tis 30/5NOK och UngdomsserienTjalve IF NorrköpingÖstergötland
närMResultat
tis 30/5Norrcup 170530OK DellenHälsingland
närLResultat
tis 30/5Sprintcupen Etapp 2Markbygdens OK
OK Mark
Västergötland
närS
tis 30/5Sprint-KMLindebygdens OKÖrebro Län
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 30/5Våravslutning "Götes minne"Väsby OKStockholm
klubbS
tis 30/5Höglandets Sprint Cup del tävling 1Eksjö SOKSmåland
närSResultat
tis 30/5Örnligan 2 och 7-klubbsOK NolaskogsarnaÅngermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 30/54-Klubbsmatch nr 2Nyköpings OKSödermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 30/5Ungdomskretstävling/ KretsträningTidaholm SOK SisuVästergötland
närSResultat
tis 30/5U-5 DagarsNybro OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 30/5Klubbmästerskap Hellas Orientering Hellas OrienteringStockholm
klubbMResultat
tis 30/5Sprint-KMJönköpings OKSmåland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 30/5Sprint-KM för Solna, Österåker, WaxholmSolna OKStockholm
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 30/5U-ringen etapp 3 - IF ThorIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 30/5Veckans BanaGammelstads IFNorrbotten
närM
tis 30/5VPT finalSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 30/5Eskilstuna Sprint CUP #5Eskilstuna OLSödermanland
närSResultat
tis 30/54-Sprinten nr 2Timrå SOKMedelpad
närSResultat
tis 30/5Till skogs med Roslagens Sparbank - deltävling 4Länna IFUppland
närLResultat
ons 31/5Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 31/5GOk VeteranOL, Heda 2017-05-31Gamleby OKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 31/5Veteran Ol 3-stadLjungskile FK
Trollhättans SK
Bohuslän-Dal
Västergötland
närM
ons 31/5Veckoturen Gävle OKGästrikland
närL
ons 31/5Motionsorientering SkatåsIFK Göteborg OrienteringGöteborg
närLResultat
ons 31/5Motionsorientering - Borås 4 av 5 VTDalsjöfors GoIF
Rydboholms SK
Västergötland
närMResultat
ons 31/5Fjällfemman 2Åre OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
ons 31/5MtbO Uppland, träning, UppsalaOK Linné
OK Rodhen
Uppland
M
närMVisa rutter i Livelox
ons 31/5MTBO-träning KårestuganOK KåreDalarna
M
närL
ons 31/5Skärmen Cup 1OK SkärmenBohuslän-Dal
närLResultat
ons 31/5Ungdomskrets Östra TibroTibro OKVästergötland
närLResultat
ons 31/5Ungdomsserie 4 Blekinge VästraStigmännen Karlshamns OKBlekinge
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 31/5Park Tour Värmland (PTV) - Deltävling 4Kils OKVärmland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 31/5Ungdomsserie 4 Östra BlekingeKarlskrona SOKBlekinge
närSResultat
ons 31/5Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närMResultat
ons 31/5Öppet Sprint-KMOK RodhenUppland
närSResultat
tor 1/6Lilla 5 dagars etapp 1Rävetofta OKSkåne
närL
tor 1/6POL-LidköpingHjobygdens OK
Lidköpings VSK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 1/6SMOL-KavelnSträngnäs-Malmby OLSödermanland
närSMStarttider
tor 1/6Veteran-OL tävling 9Hällefors OK
OK Milan
Örebro Län
närLResultat
tor 1/6VOL 3 EssvikNjurunda OKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 1/6Veteran OLTolered-Utby Ol-klubbGöteborg
närMResultat
tor 1/6RoslagsveteranernaHäverödals SKUppland
närM
tor 1/6Motions-OL och Krets LunedetOK DjerfVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 1/6MOL 8Visby IF Gute SOKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 1/6Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 1/6Motionsorientering Öjersjö, Sävedalens AIKSävedalens AIKGöteborg
närLResultat
tor 1/6OCK träning SporrakullaOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närL
tor 1/6TorsdagsträningFK HerkulesGöteborg
klubbL
tor 1/6Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 1/6UngdomsserienHultsfreds OKSmåland
närMResultat
tor 1/6Motionsorientering TuggeliteOK TyrVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 1/6Skogsfemman 3OK StorsjönJämtland-Härjedalen
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 1/6Skärmjakt nr 4Storviks IFGästrikland
närM
tor 1/6Orienteringsträning SvaliltHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i Livelox
tor 1/6GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närS
tor 1/6Kresträning Västra KretsenLidköpings VSKVästergötland
närL
tor 1/6Motionsorientering i Umeå 1 juniUmeå OKVästerbotten
närMResultat
tor 1/6OL-träning Borlänge-SäterDomnarvets GOIFDalarna
närM
tor 1/6Sommarserien 2Njurunda OKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 1/6Sprintcupen Etapp 3Markbygdens OK
Skene Sim o IS
Västergötland
närSResultat
tor 1/6Ängebråten 1 juni 2017OK HierneVärmland
närMResultat
tor 1/6IKHP Sprint-Cup 2IK HakarpspojkarnaSmåland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 1/6Skärmjakten nr 4Storviks IFGästrikland
närL
tor 1/6Poängjakt 5Trosabygdens OKSödermanland
klubbSResultat
tor 1/6Falukretsen deltävling 3Karlsbyhedens OKDalarna
närMResultat
fre 2/6SM, sprint, publiktävling, #1 (kväll)Almby IKÖrebro Län
natSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 2/6SM, sprintstafett, kval (kväll)Almby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSS
fre 2/6SM, sprint, individuell, kval Almby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 2/6Björkstubben 2017Sjövalla FKGöteborg
närLVisa rutter i Livelox
lör 3/6Vårserien Etapp 4Göteborgs OF
Göteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/6Ösaträffen 2017 Camping/MatAlfta-Ösa OKHälsingland
klubbMResultat
lör 3/6Ösaträffen, dag 1, långAlfta-Ösa OKHälsingland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/6 - sön 4/6SprinthelgenOK OrionBlekinge
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/6Älgots cup ungdomstävling + Öppna banorHjärnarps OLSkåne
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/6Renlunken, dag 1, långOK RenenNorrbotten
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/6BussbyloppetÖrnsköldsviks OKÅngermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/6KinnekulledubbelnOK KlyftamoVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/6SM, sprint, individuell, finalAlmby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/6SM, sprint, publiktävling #2, (Örebro City Sprint)Almby IKÖrebro Län
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/6Skogslöparnas NordiskaSkogslöparnaÅngermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/6SM, sprint, publiktävling, #3 (Örebro City Sprintstafett)Almby IKÖrebro Län
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/6Ösaträffen, dag 2, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/6SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/6SM, sprintstafett, finalAlmby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/6Renlunken, dag 2, stafettOK RenenNorrbotten
distSMResultat
sön 4/6KM för Dalarnas SkogskarlarGagnefs OKDalarna
klubbMResultat
mån 5/6Ösaträffen, dag 3, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 5/6Vännäs OK Motionsorientering 2017:4 StarbergetVännäs OKVästerbotten
närMResultat
tis 6/6KlubbmästerskapOK Vilse 87Blekinge
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 6/6Lång-KMCentrum OKStockholm
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 6/6Lång-KMTullinge SKStockholm
klubbLResultat
tis 6/6Ösaträffen, dag 4, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 6/6Attunda OK, KM-långAttunda OKStockholm
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 6/6Attunda OK, KMälångAttunda OKStockholm
klubbL
tis 6/6DM, sprint, VärmlandOK TyrVärmland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 6/6KlubbmästerskapFK GöingarnaSkåne
klubbLResultat
tis 6/6Klubbmästerskap Fjärås AIK, IF Rigor, OK LöftanFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
klubbMResultat
tis 6/6KM långdistansVäsby OKStockholm
klubbLResultat
tis 6/6KM Sprint OK SödertörnRasbo IKUppland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 6/6Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL