Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

667 tävlingar hittades mellan 2017-01-01 och 2017-12-31 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
sön 1/1NyårsorienteringTormestorps IFSkåne
distLResultat
tis 3/1SkidO, OBS-tävling och Skigo cup, medelI 19 IF
Sävast Ski Team IF
Norrbotten
S
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 4/1SkidO, OBS-tävling och Skigo cup, långI 19 IF
Sävast Ski Team IF
Norrbotten
S
natLVisa rutter i LiveloxStarttider
ons 11/1Mila Stockholm by Night, #3Järfälla OKStockholm
distLNResultat
lör 14/1SkidO, OBS-tävling, medelIFK Mora OKDalarna
S
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/1SkidO, OBS-tävling, långIFK Mora OKDalarna
S
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/1SkidO, SM, medelOK NipanÅngermanland
S
mästM
lör 21/1SkidO, DM, medel, Ångermanland + SM, publiktävling, medelOK NipanÅngermanland
S
mästM
sön 22/1SkidO, SM, stafettOK NipanÅngermanland
S
mästSM
sön 22/1SkidO, DM, sprint, Ångermanland + SM, individuell publiktävling, sprintOK NipanÅngermanland
S
mästS
lör 28/1SkidO, SM, medelSkellefteå OKVästerbotten
S
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/1SkidO, SM, medel, publiktävling Skellefteå OKVästerbotten
S
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/1SkidO, SM, stafett Skellefteå OKVästerbotten
S
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/2Mattissprinten och Skigo Cup, sprintGammelstads IFNorrbotten
S
distSResultat
lör 4/2 - sön 5/2Stockholm Indoor CupStockholms InomhusorienterareStockholm
distLResultat
lör 4/2Kyrkbynatten och Skigo Cup, nattsprintGammelstads IFNorrbotten
S
distSNResultat
sön 5/2SkidO, VOF-cup 2Umeå OKVästerbotten
S
distMResultat
ons 8/2Mila Stockholm by Night, #4OK Älvsjö-Örby
Stockholms OF
Stockholm
distLNResultat
lör 11/2SkidO, DM, sprint, Södermanland + StockholmKjula IF
Stockholms OF
Ärla IF
Södermanland
Stockholm
S
mästS
lör 11/2SikdO, HJS-Vansbro OK, sprintHJS-Vansbro OKDalarna
S
distS
lör 11/2SikdO, HJS-Vansbro OK, medelHJS-Vansbro OKDalarna
S
distM
sön 12/2SkidO, Bergnäsets AIK cuptävling, #1Bergnäsets AIKNorrbotten
S
distMResultat
sön 12/2SkidO, DM, medel, Södermanland + StockholmStockholms OF
Ärla IF
Stockholm
Södermanland
S
mästM
sön 12/2SkidO, VOF-cup 3Vännäs OKVästerbotten
S
distMResultat
sön 12/2SkidO, Bergnäsets AIK cuptävling, #2Bergnäsets AIKNorrbotten
S
distMResultat
lör 18/2SkidO SM/JSM/USM/VSM, sprintHJS-Vansbro OK
IFK Mora OK
IK Jarl Rättvik
Leksands OK
Säterbygdens OK
Dalarna
S
mästSResultat
sön 19/2SkidO SMJSM/USM/VSM, långHJS-Vansbro OK
IFK Mora OK
IK Jarl Rättvik
Leksands OK
Säterbygdens OK
Dalarna
S
mästLResultat
lör 25/2SkidO, Nordiska ungdomsskidspelen, medelÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
natM
lör 25/2Skido, Skigo Cup och Gynnarnas juniorcup, sprintPiteå IF OrienteringsklubbNorrbotten
S
distSResultat
lör 25/2Skigo Cup + Gynnarnas juniorcup + DM, medel, NorrbottenPiteå IF OrienteringsklubbNorrbotten
S
mästMResultat
sön 26/2SkidO, Nordiska ungdomsskidspelen, långÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
natL
fre 3/3Panvåren, nattOK Pan-KristianstadSkåne
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/3Panvåren, medelOK Pan-KristianstadSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/3Panvåren, sprintOK Pan-KristianstadSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/3Panvåren, långOK Pan-KristianstadSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 8/3Mila Stockholm by Night, #5, jaktstart, finalBromma-Vällingby SOKStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 10/3KattegattnattHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/3Hallandspremiären, medelOK LindénaHallands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/3SkidO, DM, medel, MedelpadSelånger SOKMedelpad
S
mästM
sön 12/3Hallandspremiären, långLaholms IF OKHallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/3SkidO, DM, NorrbottenOK RenenNorrbotten
S
mästSResultat
tis 14/3SkidO, DM, natt, MedelpadNjurunda OKMedelpad
S
mästLN
lör 18/3Bosarpsträffen, medelLunds OKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/3Medelpad SkidO Cup, #2Sundsvalls OKMedelpad
S
distL
lör 18/3Ronneby OK, medelRonneby OKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/3SkidO, Skigo Cup, finalhelg, långBodens Bandyklubb OS
Vittjärvs IK
Norrbotten
S
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/3SkidO, VOF-cup 5Robertsfors IKVästerbotten
S
distMResultat
sön 19/3Bosarpsträffen, långLunds OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/3LaxträffenFalkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
natL
sön 19/3Ronneby OK, långRonneby OKBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/3SkidO, Förenings-DM, stafett, MedelpadSundsvalls OKMedelpad
S
mästSL
sön 19/3SkidO, Skigo Cup, finalhelg, medelBodens Bandyklubb OS
Vittjärvs IK
Norrbotten
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/3Ärlaträffen, medelÄrla IFSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland
distLNResultat
fre 24/3SumpnattaSundbybergs IKStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/3NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/3Rigor/Uven-dubbelnIF RigorHallands Orienteringsförbund
natMResultat
lör 25/3Vårdubbeln, medelOK SkogsfalkenBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/3MåsenstafettenOK MåsenSödermanland
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/3Måsenstafetten, individuella öppna klasserOK MåsenSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/3Rigor/Uven-dubbelnIK UvenGöteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/3Vårdubbeln, långOK SkogsfalkenBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 31/3DM, natt, GotlandGotlands Bro OKGotland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 31/3DM, natt, GöteborgGöteborg-Majorna OKGöteborg
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 31/3SvartnattaKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland
natSLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/4AnderstorpAnderstorps OKSmåland
distMResultat
lör 1/4AprilskämtetTullinge SKStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/4Forntidsdubbeln, nattFalköpings AIK OKVästergötland
natLNResultat
lör 1/4StrömstadsprintenIdefjordens SKBohuslän-Dal
natS
lör 1/4Herkules SkogsdådFK HerkulesGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/4Mälarmårdsdubbeln, medelKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/4Sydsvenska mästerskapen, individuell, långFK GöingarnaSkåne
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/4VildmarksfejdenFK GöingarnaSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/4AprilflämtetTullinge SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/4Forntidsdubbeln, medelFalköpings AIK OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/4Sydsvenska mästerskapen, stafettFK GöingarnaSkåne
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/4Göingefejden, medelFK GöingarnaSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/4Mälarmårdsdubbeln, långKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/4VästkuststafettenIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/4Västkuststafetten, individuella öppna klasserIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/4Kvillebyns klassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 5/4BauernattaJönköpings OKSmåland
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 7/4Tibrotrippeln, nattTibro OKVästergötland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 7/4GrymnattaVäsby OKStockholm
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 7/4PreO Syd, Natt-SMOK Pan-KristianstadSkåne
P
mästPN
lör 8/4PreO, Andrarums IFAndrarums IFSkåne
P
natP
lör 8/4Swedish League, #1, lång (WRE), med Vårracet, medelOK OrionBlekinge
intLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/4Tibrotrippeln, långTibro OKVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/4Göteborgsdubbeln, långLerums SOKGöteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/4OK Tors ungdomstävlingOK TorSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/4LännamedelnLänna IFUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/4BoxholmsloppetBoxholms OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/4Göteborgsdubbeln, medelSjövalla FKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/4Lidingös medelIFK Lidingö SOKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/4PreO Syd, Dag-SMStigmännen Karlshamns OKBlekinge
P
mästP
sön 9/4RånässtafettenRånäs OKUppland
natSLResultat
sön 9/4Rånässtafetten, öppna klasserRånäs OKUppland
natLResultat
sön 9/4Suderträffen, GotlandIF Hansa-HoburgGotland
natMResultat
sön 9/4Tibrotrippeln, medelTibro OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/4Torfejden, lång och ungdomar sprintOK TorSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/4Frosta OKFrosta OKSkåne
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/4Hultsfreds OKHultsfreds OKSmåland
distMResultat
sön 9/4Swedish League, #2, medel, med Vårracet, långOK OrionBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 12/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
distSLKVisa rutter i LiveloxResultat
tor 13/4Häxjakten, Five-O, #1IF Hagen
IK Gandvik
Västergötland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/4FriskusträffenFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/4 - lör 15/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/4Växjö OK Växjö OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/4Kortfredan, Five-O, #2Lidköpings VSKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/4OK Torfinns påskjaktOK TorfinnSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/4Stigtomtakavlen, individuella öppna klasserOK HällenSödermanland
distLResultat
lör 15/4Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/4NackheträffenOK NackheHallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/4Nybro OKNybro OKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/4Bruksdubbeln, långHallstahammars OK
Surahammars SOK
Västmanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/4Enskede/Skogsluffarna, dag 1, medelIFK Enskede
Skogsluffarnas OK
Stockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/4Nässjö OK, långBodafors OK
Nässjö OK
Småland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/4 - mån 17/4Sydsvenska 7-manna/4-damsBodafors OK
Nässjö OK
Småland
natSLKResultat
sön 16/4Kolmårdsdubbeln MedeldistansOK KolmårdenÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/4Bohuslunken, Five-O, #4Uddevalla OKBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 17/4Bruksdubbeln, medelHallstahammars OK
Surahammars SOK
Västmanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 17/4EnenracetOK EnenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 17/4Kolmårdskavlen, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 17/4Kolmårdsdubbeln KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 17/4Sydsvenska 7-manna/4-dams, individuella öppna klasserBodafors OK
Nässjö OK
Småland
distLResultat
mån 17/4Enskede/Skogsluffarna, dag 2, långIFK Enskede
Skogsluffarnas OK
Stockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 17/4Påsklången mitt i SkåneMalmö OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 17/4Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 17/4Snötrampen + DM, lång, HallandFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 21/4Nattinatta, GotlandGotlands Bro OKGotland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 21/4Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Uppland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 21/4SM, natt, med Swedish League, #3OK Tisaren
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/4HammarslagetOK HammarenGästrikland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/4LagadalskampenFK FinnSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/4OdenracetOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/4SM, natt, publiktävling (dag), (Tisarträffen)OK TisarenÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/4Gudhems vårtävling med Öppet Skaraborgsmästerskap, medelGudhems IFVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/4Haningeträffen, medelHaninge SOKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/4LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/4Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/4Uppsala möte, medelOK LinnéUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/4Broruset, GotlandGotlands Bro OKGotland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/4Hästvedas nationellaHästveda OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/4Omega KortIK OmegaVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/4Swedish League, #4, lång (WRE), För-SM med publiktävlingIK HakarpspojkarnaSmåland
intLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/4Uppsala möte, långIF ThorUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/4Urban Hjärne-kampenOK MotalaÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/4BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/4Haningeträffen, långHaninge SOKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 28/4Tiomila, open individual, FridayFrölunda OL
Göteborgs OF
Stockholms OF
Göteborg
Stockholm
natLKVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/4Tiomila, open individual, SaturdayFrölunda OL
Göteborgs OF
Stockholms OF
Göteborg
Stockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/4 - sön 30/4Tiomila i Göteborg-PartilleGöteborgs OF
Stockholms OF
Göteborg
Stockholm
natSLKResultat
lör 29/4Tockarps Vättefejden/Gränsfejden, medelMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
natMResultat
lör 29/4PolkaluffenGränna-Bygdens OKSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/4Gällstads medelGällstadbygdens SOKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/4Tockarps Vättefejden/Gränsfejden, långMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
natLResultat
sön 30/4Veteranträffen i GästriklandÖsterfärnebo IFGästrikland
natLResultat
sön 30/4Vårträffen, GotlandVisborgs OKGotland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 1/5GränsfejdenMarkaryds FKSmåland
distM
mån 1/5Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 1/5Sprintcupen i Gammelstad, #1Gammelstads IFNorrbotten
distS
mån 1/5Gnestatrippeln, medelOK KlemmingenSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 1/5Målilla OKMålilla OKSmåland
natMResultat
mån 1/5SilverjaktenSala OKVästmanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 1/5Gnestatrippeln, sprintOK KlemmingenSödermanland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
mån 1/5Gnestatrippeln, MtbOOK KlemmingenSödermanland
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/5StorvikssprintenStorviks IFGästrikland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/5Ungdomsserien # 1, krets norr 2Solna OKStockholm
distL
tor 4/5Ungdomsserien # 1, krets söder 2 OK RavinenStockholm
distLResultat
tor 4/5Ungdomsserien # 1, krets norr 1 och 2OK ÖsteråkerStockholm
distLResultat
tor 4/5Ungdomsserien # 1, krets söder 3OK SödertörnStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/5Ungdomsserien # 1, krets söder 4Snättringe SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/5Ungdomsserien #1, krets söder 1Tumba-Mälarhöjden OKStockholm
distLResultat
lör 6/5Dolkampen, dag 1, medelDalaportens OLDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5PreO, DM, TempO, UpplandOK LinnéUppland
P
mästT
lör 6/5Skärmenträffen OK SkärmenBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5Vårspringet, dag 1, medelLinköpings OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5Järlas medeldistansJärla OrienteringStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5Kexholms SKKexholms SKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5Närkedubbeln dag 1 medel, publiktävling till SM ultraHagaby GoIF Örebro
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5Roslagshelg, långOK RoslagenUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5SM, ultralångHagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5Hökensåsracet, dag 1, medelOK GränsenSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5Sprintcupen i Gammelstad, #2Gammelstads IFNorrbotten
distSResultat
lör 6/5PreO, UpplandLänna IFUppland
P
natP
sön 7/5Dolkampen, dag 2, långDalaportens OLDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5Vårspringet, dag 2, långLinköpings OKÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5Ymers jubileumstävlingIK YmerVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5Närkedubbeln dag 2 långHagaby GoIF Örebro
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5PalmsprintenOK KontinentSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5PreO, UpplandBjörklinge SOKUppland
P
natP
sön 7/5Hökensåsracet, dag 2, långOK GränsenSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5Roslagshelg, medelOK RoslagenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5NipstigenOK NipanÅngermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 9/5SkaraborgsstafettenFalköpings AIK OKVästergötland
distSMResultat
tis 9/5Sprintcupen i Gammelstad, #3Gammelstads IFNorrbotten
distSResultat
ons 10/5ForsbackasprintenValbo AIFGästrikland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/5LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/5DM, sprint, StockholmAttunda OKStockholm
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 12/5Swedish League, #5, sprint (WRE), med BollnästräffenRehns BK
Segersta OK
Hälsingland
intSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/5MtbO, Svenska Cupen, #1, sprintOK MarkVästergötland
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/5Swedish League, #6, medel (WRE), med BollnästräffenRehns BK
Segersta OK
Hälsingland
intMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/5FellingsbroträffenFellingsbro GOIFÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/5Värmlandstrippeln, långSkattkärrs SOKVärmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5DM, sprint, Bohuslän-DalHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5GarphytteträffenGarphyttans IF
OK Alferna
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5LundasprintenLunds OKSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5MtbO, Svenska Cupen, #2, medelOK MarkVästergötland
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5SprintstafettenHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal
distSSResultat
sön 14/5Swedish League, #7, förkortad lång, jaktstart, med BollnästräffenRehns BK
Segersta OK
Hälsingland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5DM, sprint, BlekingeOK Vilse 87Blekinge
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5Värmlandstrippeln, medelOK TyrVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5DM, ultralång, VästmanlandNorbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5DM, sprintstafett, BlekingeOK Vilse 87Blekinge
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 16/5Staffans minneBoxholms OKÖstergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 17/5Stockholm City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 17/5BergebosprintenDomnarvets GOIFDalarna
M
distSResultat
tor 18/5DM, sprint, SödermanlandOK HällenSödermanland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 18/5Sandvikens öppna kommunmästerskap Årsunda IFGästrikland
distLResultat
tor 18/5Sprintcupen i Gammelstad, finalGammelstads IFNorrbotten
distSResultat
fre 19/5DM, sprint, UpplandOK LinnéUppland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 19/5VM-test, långdistansSvenska Orienteringsförbundet
distLResultat
fre 19/5Sommarlägret, sprintGustavsbergs OKStockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/5MalmiafejdenOK MalmiaDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/5DM, sprintstafett, SkåneHärlövs IFSkåne
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/5DM, sprintstafett, Skåne, individuella öppna klasserHärlövs IFSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/5Tour de Medelpad, dag 1, långNjurunda OKMedelpad
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/5Vikingträffen, dag 1, långIK Vikings OKVärmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/5Värend GNVärend GN OLSmåland
distSResultat
lör 20/5Ungdomstrollet, GotlandVisby IF Gute SOKGotland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/5PekingduonMatteus SIÖstergötland
natSMResultat
lör 20/5Älvsby IF OK, dag 1, förkortad långÄlvsby IF OKNorrbotten
natLResultat
lör 20/5SommarlägerstafettenGustavsbergs OKStockholm
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/55-mannastafettenÖrebro Läns OFÖrebro Län
distSL
sön 21/5DM, sprint, HallandFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/5DM, sprintstafett, HallandFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
mästSSResultat
sön 21/5ICA-Anders sprint GällstadGällstadbygdens SOKVästergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/5Tour de Medelpad, dag 2, medelVK UvarnaMedelpad
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/5VM-test, medeldistansSvenska Orienteringsförbundet
distMResultat
sön 21/5DM, sprint, SkåneHärlövs IFSkåne
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/5SAIS dubbelsprintStångenäs AISBohuslän-Dal
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/5Vikingträffen, dag 2, medelIK Vikings OKVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/5Älvsby IF OK, dag 2, långÄlvsby IF OKNorrbotten
natLResultat
sön 21/5Centrum TeamsprintCentrum OKStockholm
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/5IFK Hedemora OKIFK Hedemora OKDalarna
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/5PreO, DM, SkåneHärlövs IFSkåne
P
mästPResultat
tis 23/5Ungdomsserien #2, krets söder 1OK Älvsjö-ÖrbyStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5Ungdomsserien #2, krets söder 4IFK EnskedeStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5Ungdomsserien #2, krets, norr 1Täby OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5Ungdomsserien #2, krets, norr 2Järfälla OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5Ungdomsserien #2, krets söder 2Skarpnäcks OLStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5Ungdomsserien #2, krets söder 3Järla OrienteringStockholm
distLResultat
tor 25/5IFK Mora OK, dag 1, långIFK Mora OKDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 25/5Skaraborgsmästerskap, sprintFrämmestads IKVästergötland
distSResultat
tor 25/5Hälsingehelg, dag 1, Faxeträffen, långSöderhamns OKHälsingland
natLResultat
fre 26/5PreO i VästKungälvs OKGöteborg
P
natL
fre 26/5Hälsingehelg, dag 2, Faxeträffen, medelSöderhamns OKHälsingland
natMResultat
fre 26/5Västerbottens 3-dagars + För-USM, dag 1, sprintUmeå OKVästerbotten
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/5HOK:s vårtävlingar, dag 1, medelHaparanda OKNorrbotten
distM
lör 27/5Hälsingehelg, dag 3, Forsarännet, långForsa OKHälsingland
natLResultat
lör 27/5IFK Mora OK, dag 2, sprintIFK Mora OKDalarna
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/5MtbO, Svenska Cupen, #3, sprintEdsbyns OKHälsingland
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/5PreO i VästTolereds Allmänna IKGöteborg
P
natL
lör 27/5Västerbottens 3-dagars + För-USM, dag 2, långUmeå OKVästerbotten
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/5HOK:s vårtävlingar, dag 2, långHaparanda OKNorrbotten
distL
sön 28/5Hälsingehelg, dag 4, Forsarännet, medelForsa OKHälsingland
natMResultat
sön 28/5IFK Mora OK, dag 3, medelIFK Mora OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/5MtbO, Svenska Cupen, #4, medelEdsbyns OKHälsingland
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/5OK Måsens ungdomstävlingOK MåsenSödermanland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/5Västerbottens 3-dagars + För-USM, dag 3, medelUmeå OKVästerbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/5PreO i VästSkene Sim o ISVästergötland
P
natL
sön 28/5OK Kompassen, sprintOK KompassenSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/5LämmeltågetNässjö OKSmåland
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
mån 29/5DM, sprint, GästriklandOK HammarenGästrikland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 31/5Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 2/6SM, sprint, publiktävling, #1 (kväll)Almby IKÖrebro Län
natSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 2/6SM, sprintstafett, kval (kväll)Almby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSS
fre 2/6SM, sprint, individuell, kval Almby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/6Ösaträffen, dag 1, långAlfta-Ösa OKHälsingland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/6 - sön 4/6SprinthelgenOK OrionBlekinge
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/6Renlunken, dag 1, långOK RenenNorrbotten
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/6BussbyloppetÖrnsköldsviks OKÅngermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/6KinnekulledubbelnOK KlyftamoVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/6SM, sprint, individuell, finalAlmby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/6SM, sprint, publiktävling #2, (Örebro City Sprint)Almby IKÖrebro Län
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/6Skogslöparnas NordiskaSkogslöparnaÅngermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/6SM, sprint, publiktävling, #3 (Örebro City Sprintstafett)Almby IKÖrebro Län
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/6Ösaträffen, dag 2, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/6SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/6SM, sprintstafett, finalAlmby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/6Renlunken, dag 2, stafettOK RenenNorrbotten
distSMResultat
mån 5/6Ösaträffen, dag 3, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 6/6Ösaträffen, dag 4, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 6/6DM, sprint, VärmlandOK TyrVärmland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 6/6Stöcksjö IS NationalStöcksjö ISVästerbotten
natMResultat
ons 7/6Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 7/6DM, sprint, GöteborgUtby IKGöteborg
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 8/6DM, sprint, Jämtland-HärjedalenBrunflo IFJämtland-Härjedalen
mästSResultat
tor 8/6DM, sprint, ÖstergötlandNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/6BAIK:s vårtävlingar, dag 1, långBergnäsets AIKNorrbotten
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/6DM, medel, Medelpad Selånger SOKMedelpad
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/6DM, sprint , DalarnaLudvika OKDalarna
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/6DM, sprintstafett, SmålandBredaryds SOKSmåland
mästSSVisa rutter i Livelox
lör 10/6SlottssprintenSigtuna OKUppland
natSResultat
lör 10/6Trampen, medelLudvika OKDalarna
natM
lör 10/6DM, inofficiell stafett, Jämtland-HärjedalenFrösö IFJämtland-Härjedalen
distSLResultat
lör 10/6MtbO, Svenska Cupen, #5, sprintÅrsunda IFGästrikland
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/6Slottssprinten, 2-mannastafett, sprintSigtuna OKUppland
natSSResultat
lör 10/6DM, sprint, SmålandBredaryds SOKSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/6BAIK:s vårtävlingar, dag 2, medelBergnäsets AIKNorrbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/6DM, sprint, Västmanland + Örebro LänArboga OK
Örebro Läns OF
Västmanlands Orienteringsförbund
Örebro Län
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/6DM, sprintstafett, Västmanland + Örebro LänArboga OK
Örebro Läns OF
Västmanlands Orienteringsförbund
Örebro Län
mästSSResultat
sön 11/6EdetdubbelnOK GipenBohuslän-Dal
natSResultat
sön 11/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/6MtbO, Svenska Cupen, #6, masstartÅrsunda IFGästrikland
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/6DM, ultralång, Jämtland-Härjedalen + MagnumloppetFrösö IFJämtland-Härjedalen
mästUResultat
sön 11/6UmedalsrännetUmedalens IFVästerbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 13/6SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 16/6 - sön 18/6Tre skåningar och en danskHelsingborgs SOKSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 16/6MtbO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #7, sprintÄrla IFSödermanland
M
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 17/6PreO i Väst DM Bohuslän/Dals, Göteborgs och Västergötlands OFIdefjordens SKBohuslän-Dal
P
mästL
lör 17/6MtbO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #8, medelÄrla IFSödermanland
M
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/6MtbO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #9, final, långSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
M
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 21/6Brödkampen med DM, ultralång, Gästrikland + HälsinglandHälsinglands OF
Ockelbo OK
Hälsingland
Gästrikland
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
ons 21/6DM, sprint, GotlandSvaide Roma SOKGotland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/6Idre Fjäll-OIdrefjällens OKDalarna
natLResultat
mån 26/6IdresprintenIdrefjällens OKDalarna
natSResultat
tis 27/6 - tor 29/6Idre 3-dagarsIdrefjällens OKDalarna
natLResultat
ons 28/6Skene SoIS SommarorienteringSkene Sim o ISVästergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 30/6 - sön 2/73+3 i SälenMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 30/6 - sön 2/7Eskilstuna Weekend IK Standard
Ärla IF
Södermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/7 - sön 2/7Gränsjakten i StrömstadIdefjordens SKBohuslän-Dal
natMResultat
lör 1/7SOKs nordiska långdistansSkellefteå OKVästerbotten
natL
lör 1/7TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
mån 3/7 - ons 5/7TrekvällarsOK RavinenStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 4/7Tjust 2-dagars, dag 1Västerviks OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 5/7PreO, DM, dag, UpplandLänna IFUppland
P
mästP
ons 5/7Tjust 2-dagars, dag 2Västerviks OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 7/7Vålådalens 3-dagars, etapp 1, sprintÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
natSResultat
lör 8/7Vålådalens 3-dagars, etapp 2, medelÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
natMResultat
lör 8/7 - sön 9/7Gotlands 2-dagarsSvaide Roma SOKGotland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/7 - sön 9/7Vittjärvs 2-dagarsVittjärvs IKNorrbotten
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/7Havs-OL, dag 1, medelStigmännen Karlshamns OKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/7Vålådalens 3-dagars, etapp 3, långFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/7Havs-OL, dag 2, långStigmännen Karlshamns OKBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 10/7 - ons 12/7Österlens 3-kvällarsAndrarums IFSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 11/7 - tor 13/7Gotlands 3-dagarsVisborgs OKGotland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 11/7MastloppetHellas OrienteringStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/7 - sön 16/7Hallands 3-dagarsFalkenbergs OK
Hylte OK
IK Trenne Ullared
OK Gläntan Vessigebro
Ätrans IF
Hallands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 18/7 - ons 19/7SkärgårdssprintenOK RoslagenUppland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 19/7 - tor 20/7Morokuliens 2-dagarsOK Hierne
Åmotfors OK
Värmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/7 - fre 28/7O-Ringen Värmland 2017O-Ringen
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/7 - fre 28/7O-Ringen Värmland 2017, MtbOO-Ringen
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 31/7OK Hällens 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 1/8OK Hällens 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 2/8OK Hällens 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 3/8StjärnorpsmedelnStjärnorps SKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 4/8Ungdomens 10milaOK Tranan
Ulricehamns OK
Västergötland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/8Ultraträffen, dag 1, medelOK Tranan
Ulricehamns OK
Västergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/8 - sön 6/8Medeltidskampen, GotlandGarda OKGotland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/8Ultraträffen, dag 2, långOK Tranan
Ulricehamns OK
Västergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/8Källan OpenLångvikens OKVästerbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/8SäterträffenSäterbygdens OKDalarna
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 8/8Distriktsmatch för Södermanland, Värmland, Örebro län och ÖstergötlandAlleskolans IF
OK Tisaren
Örebro Län
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 9/8Distriktsmatch för Södermanland, Värmland, Örebro län och ÖstergötlandAlleskolans IF
OK Tisaren
Örebro Län
distSSResultat
ons 9/8Distriktsmatch (Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland), långLånghundra IFUppland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 10/8Distriktsmatch (Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland), sprintLånghundra IFUppland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 11/8Norrlandsmästerskapen, sprintSundsvalls OKMedelpad
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 11/8Götalandsmästerskapen, sprintKarlskrona SOKBlekinge
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/8Hjo 2-dagars, dag 1, medelHjobygdens OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/8Norrlandsmästerskapen, medelSundsvalls OKMedelpad
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/8Norrlandsmästerskapen, stafettSundsvalls OKMedelpad
mästSMResultat
lör 12/8Dackefejden, dag 1, långKarlskrona SOKBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/8Götalandsmästerskapen, långKarlskrona SOKBlekinge
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/8Tuna TingStora Tuna OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/8Hjo 2-dagars, dag 2 och Skaraborgsmästerskap, långHjobygdens OKVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/8MtbO, OK RodhenOK RodhenUppland
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/8Dackefejden, dag 2, medelKarlskrona SOKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/8Götalandsmästerskapen, stafettKarlskrona SOKBlekinge
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/8Norrlandsmästerskapen, långSundsvalls OKMedelpad
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/8Tuna TingStora Tuna OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/8OK RodhenOK RodhenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 16/8Melkers Minne - PubliktävlingSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
distLResultat
ons 16/8Storviks nattStorviks IFGästrikland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 16/8Melkers minneSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natSMResultat
fre 18/8 - sön 20/8Göteborg O-meetingFrölunda OLGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/8Bjursåsluffen, dag 1, medelBjursås OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/8DM, lång, Norrbotten Piteå IF OrienteringsklubbNorrbotten
mästLResultat
lör 19/8DM, medel, VästerbottenSkellefteå OKVästerbotten
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/8Hemfosadubbeln, långOK Södertörn
Söders-Tyresö
Stockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/8PreO, HelsingehelgRehns BKHälsingland
P
natL
lör 19/8PreO, Helsingehelg, TempO-SMRehns BKHälsingland
P
mästT
lör 19/8Augustidubbeln, medelSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/8DM, medel, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/8Långhundradubbeln, medelLånghundra IFUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/8OL-rounden, dag 1, sprintOK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/8StockenfejdenSträngnäs-Malmby OLSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/8OL-rounden, dag 1, sprintrogainingOK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
natLSStarttider
sön 20/8Bjursåsluffen, dag 2, långBjursås OKDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/8DM, medel, ÅngermanlandSkogslöparnaÅngermanland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/8DM, stafett, Norrbotten Piteå IF OrienteringsklubbNorrbotten
mästSMResultat
sön 20/8DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna motionsklasserPiteå IF OrienteringsklubbNorrbotten
distMResultat
sön 20/8Hemfosadubbeln, medelOK Södertörn
Söders-Tyresö
Stockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/8PreO, Helsingehelg, DM, HälsinglandRehns BKHälsingland
P
natP
sön 20/8TyringerundanOK TyringeSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/8Augustidubbeln, långSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/8DM, lång, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/8KolmårdsträffenTjalve IF NorrköpingÖstergötland
natLResultat
sön 20/8Långhundradubbeln, långLånghundra IFUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/8OL-rounden, dag 2, medelOK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 23/8Ungdomsserien, region söderJärla OrienteringStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 23/8Ungdomsserien, region norrTäby OKStockholm
distMResultat
lör 26/8Avestapropagandan, dag 1, medelAvesta OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/8DM, lång, Medelpad + ÅngermanlandMedelpads OF
OK Nolaskogsarna
Medelpad
Ångermanland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/8DM, lång, VästerbottenIFK UmeåVästerbotten
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/8DM, ultralång, Blekinge + Höstracet, medelOK OrionBlekinge
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/8Golden Weekend, dag 1, medelKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/8MtbO, Golden Weekend, medelKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/8MtbO, Golden Weekend, sprintKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/8RamunderträffenSkogspojkarnas OKÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/8Vimmerby OKVimmerby OKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/8Sundbybergs IKSundbybergs IKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/8RSK-Hestraträffen, dag 1Hestra IF
Rydboholms SK
Västergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/8DM, medel, NorrbottenSeskarö IFNorrbotten
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/8Avestapropagandan, dag 2, medelAvesta OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/8DM, stafett, individuella öppna klasserIFK UmeåVästerbotten
distLResultat
sön 27/8DM, stafett, Medelpad + ÅngermanlandMedelpads OF
OK Nolaskogsarna
Medelpad
Ångermanland
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/8Golden Weekend, dag 2, medelKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/8Jönköpings OKJönköpings OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/8NAIS-träffenNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/8Vimmerby OKVimmerby OKSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/8DM, stafett, Medelpad + Ångermanland, individuella öppna klasserMedelpads OF
OK Nolaskogsarna
Medelpad
Ångermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/8DM, stafett, VästerbottenIFK UmeåVästerbotten
mästSLResultat
sön 27/8DM, ultralång, NorrbottenSeskarö IFNorrbotten
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/8DM, ultralång, Skåne + medeldistanstävlingOK GyngeSkåne
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/8RSK-Hestraträffen, dag 2Hestra IF
Rydboholms SK
Västergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/8Waxholms OKWaxholms OKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/8LinnéklassikernOK LinnéUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/8VärmlandsserienKils OKVärmland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/8GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 1/9DM, natt, Gästrikland + HälsinglandHälsinglands OF
Ockelbo OK
Hälsingland
Gästrikland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 1/9DM, natt, UpplandVallentuna-Össeby OLUppland
mästLNResultat
fre 1/9DM, natt, HallandOK NackheHallands Orienteringsförbund
mästLNResultat
fre 1/9DM, natt, SkåneLunds OKSkåne
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 1/9DM, natt, SödermanlandEskilstuna OLSödermanland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 1/9DM, natt, VärmlandOK JösseVärmland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 1/9DM, natt, ÅngermanlandHusums IF OKÅngermanland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/9DM, medel, DalarnaDomnarvets GOIF
Kvarnsvedens GOIF OK
Dalarna
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/9DM, medel, BlekingeKarlskrona SOKBlekinge
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/9DM, medel, Bohuslän-DalÅmåls OKBohuslän-Dal
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/9DM, medel, GotlandIF Hansa-HoburgGotland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/9DM, medel, SmålandEksjö SOKSmåland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/9DM, medel, StockholmVäsby OKStockholm
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/9DM, medel, VästergötlandOK Orinto
OK Räven
Västergötland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/9DM, medel, Örebro länLindebygdens OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/9DM, medel, ÖstergötlandIFK Linköpings OSÖstergötland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/9 - sön 3/9Jonas Larssons minneBergnäsets AIKNorrbotten
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/9DM, medel, VästmanlandVandrarringenVästmanlands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/9DM, sprint, MedelpadSundsvalls OKMedelpad
mästS
lör 2/9DM, medel, GöteborgOK LandehofGöteborg
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/9DM, MtbO, ÅngermanlandHärnösands OKÅngermanland
M
mästMResultat
sön 3/9DM, lång, Bohuslän-DalÅmåls OKBohuslän-Dal
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, lång, GästriklandÅrsunda IFGästrikland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, lång, Södermanland + VästmanlandEskilstuna OL
Vandrarringen
Södermanland
Västmanlands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, lång, Örebro länLindebygdens OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, stafett, BlekingeKarlskrona SOKBlekinge
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, stafett, GotlandGarda OKGotland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, stafett, Gotland, individuella öppna klasserGarda OKGotland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, stafett, Göteborg, Halland + VästergötlandOK OrintoVästergötland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, stafett, Göteborg, Halland + Västergötland, individuella öppna klasserOK OrintoVästergötland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, stafett, SmålandEksjö SOKSmåland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, stafett, ÖstergötlandIFK Linköpings OSÖstergötland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, stafett, Östergötland, individuella öppna klasserIFK Linköpings OSÖstergötland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, lång, DalarnaDomnarvets GOIF
Kvarnsvedens GOIF OK
Dalarna
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, stafett, Småland, individuella öppna klasserEksjö SOKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, lång, Skåne + TormestorpsträffenTormestorps IFSkåne
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, lång, Stockholm + UpplandJärfälla OK
Upplands OF
Stockholm
Uppland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, sprint, HälsinglandHudiksvalls OKHälsingland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, stafett, Blekinge, individuella öppna klasserKarlskrona SOKBlekinge
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, lång, VärmlandOK ÄlgenVärmland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9RallarsvängenVännäs OKVästerbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, medel, HälsinglandHudiksvalls OKHälsingland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, sprint, Ångermanland + MedelpadHärnösands OK
Medelpads OF
Ångermanland
Medelpad
mästSResultat
sön 3/9SprintstafettHärnösands OKÅngermanland
distSSResultat
fre 8/9DM, natt, BlekingeRonneby OKBlekinge
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 8/9DM, natt, Dalarna och Öppna FalumästerskapetKorsnäs IF OKDalarna
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 8/9DM, natt, SmålandOK NorrvirdarnaSmåland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 8/9DM, natt, StockholmHellas OrienteringStockholm
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 8/9DM, natt, VästergötlandMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 8/9DM, natt, ÖstergötlandOK DenselnÖstergötland
mästLNResultat
fre 8/9DM, natt, Bohuslän-DalOK GipenBohuslän-Dal
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 8/9DM, natt, Örebro länHällefors OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästLNResultat
fre 8/9DM, natt, VästmanlandSurahammars SOKVästmanlands Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/9DM, lång, GöteborgOK AlehofGöteborg
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/9DM, lång, HälsinglandLjusdals OKHälsingland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/9DM, medel, GästriklandGävle OKGästrikland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/9DM, medel, SkåneRingsjö OKSkåne
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/9DM, medel, SödermanlandTrosabygdens OKSödermanland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/9DM, medel, VärmlandDegerfors OKVärmland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/9DM, sprint, VästergötlandMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/9LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/9DM, medel, UpplandOK RoslagenUppland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/9Öppna FalumästerskapetGrycksbo IF OKDalarna
distMResultat
lör 9/9MtbO, DM, medel, SmålandSOK ViljanSmåland
M
mästMResultat
lör 9/9DM, sprint, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbotten
mästSResultat
lör 9/9DM, natt, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbotten
mästLNResultat
sön 10/9DM, lång, GotlandGotlands Bro OKGotland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9DM, lång, SmålandSOK ViljanSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9DM, lång, VästergötlandMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9DM, lång, ÖstergötlandOK MotalaÖstergötland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9DM, medel, HallandIF RigorHallands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9DM, stafett, Gästrikland + DalarnaDalarnas OF
Gävle OK
Dalarna
Gästrikland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9DM, stafett, HälsinglandLjusdals OKHälsingland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9DM, stafett, SkåneRingsjö OKSkåne
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9DM, stafett, Skåne, individuella öppna klasserRingsjö OKSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9DM, stafett, SödermanlandNyköpings OKSödermanland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9DM, stafett, Södermanland, individuella öppna klasserNyköpings OKSödermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9DM, stafett, Västmanland + Örebro län, individuella öppna klasserArboga OK
Örebro Läns OF
Västmanlands Orienteringsförbund
Örebro Län
distLResultat
sön 10/9PepparkaksluffenKungälvs OKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9ÄlgjaktenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
natSMResultat
sön 10/9DM, lång, BlekingeBroSö OKBlekinge
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9DM, stafett, Västmanland + Örebro länArboga OK
Västmanlands Orienteringsförbund
Örebro Läns OF
Västmanlands Orienteringsförbund
Örebro Län
mästSLResultat
sön 10/9DM stafett Hälsingland, individuella öppna klasserLjusdals OKHälsingland
distLResultat
sön 10/9DM, stafett, UpplandSigtuna OKUppland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9DM, stafett, VärmlandFilipstads OKVärmland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9DM, stafett, Bohuslän-DalEds SKBohuslän-Dal
mästSLResultat
sön 10/9DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasserOK RavinenStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9DM, stafett, StockholmOK RavinenStockholm
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9DM, stafett, Värmland, individuella öppna klasserFilipstads OKVärmland
distMResultat
fre 15/9Ungdoms-SM, sprint, publiktävlingUmeå OKVästerbotten
distSVisa rutter i Livelox
fre 15/9Ungdoms-SM, sprintUmeå OKVästerbotten
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/9Arosträffen, dag 1, medelVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/9DM Medel MtbOKils OKVärmland
M
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/9MtbO, FalunOK KåreDalarna
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/9OL-touren Falun, dag 1, medelOK KåreDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/9SM, lång, kval, publiktävling, #1, medelKFUM Örebro OKÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/9Ungdoms-SM, långUmeå OKVästerbotten
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/9Ungdoms-SM, lång, publiktävlingUmeå OKVästerbotten
distLVisa rutter i Livelox
lör 16/9Attunda OK, dag 1, långAttunda OKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/9Pre-O, FyrklubbsFK BokenSkåne
P
distL
lör 16/9SM, lång, kvalKFUM Örebro OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/9Sävedalens AIKSävedalens AIKGöteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/9KalmarträffenKalmar OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/9Mariestads FK:s medel på TorsöMariestads FKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/9Alstermo IFAlstermo IFSmåland
natL
sön 17/9Arosträffen, dag 2, långVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/9HjortsöndanOK SkogshjortarnaVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/9MtbO, Falun; SprintOK KåreDalarna
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/9OL-touren Falun, dag 2, långOK KåreDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/9SM, lång, finalKFUM Örebro OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/9SM, lång, final, publiktävling, #2KFUM Örebro OKÖrebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/9Ungdoms-SM, distriktsstafettUmeå OKVästerbotten
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/9Attunda OK, dag 2, medelAttunda OKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/9BjörkforskampenBjörkfors GOIFÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/9FyrklubbsFK BokenSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/9Pilaboträffen i AnnebergAnnebergs GIFSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 22/9SM, medel, kval OK Tisaren
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 22/9Veteran-SM, sprintMotala AIF OL
Tjällmo-Godegårds OK
Östergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/9Bahco CupLidköpings VSKVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/9BergslagsträffenFagersta OK
Norbergs OK
Västmanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/9OK ÖsteråkerOK ÖsteråkerStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/9SM, medel, finalOK Tisaren
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/9SM, medel, final, publiktävlingOK TisarenÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/9Valbo AIF:s nationella, medelValbo AIFGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/9Veteran-SM, medelMotala AIF OL
Tjällmo-Godegårds OK
Östergötland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/9ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholm
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/9PreO, Uppland, ECTOBjörklinge SOKUppland
P
natP
lör 23/9PreO, Uppland, TempOOK LinnéUppland
P
natT
lör 23/9PreO, DM, natt, UpplandOK RodhenUppland
P
natPN
sön 24/9BahcostafettenLidköpings VSKVästergötland
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/9Bredareds medelBredareds IFVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/9FK ÅsenFK ÅsenSkåne
distL
sön 24/9NOK:s nationellaFagersta OK
Norbergs OK
Västmanlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/9PreO, Uppland, ECTOOK LinnéUppland
P
natP
sön 24/9Valbo AIF:s nationella, förlängd medelValbo AIFGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/9Veteran-SM, långMotala AIF OL
Tjällmo-Godegårds OK
Östergötland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/9SM, stafettHagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 27/9Natti-NattiIFK EnskedeStockholm
distSLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 27/9Natti-Natti, MotionsorienteringIFK EnskedeStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 29/9DM, natt, MedelpadKovlands IFMedelpad
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 29/9Vetlanda OL-sport Cup, nattOK NjudungSmåland
natMNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 29/9Öppet Skaraborgsmästerskap, nattTidaholm SOK SisuVästergötland
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 29/9Publiktävling vid Skol-SM, sprintVästerbergslagens OLDalarna
distSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 29/9DM, natt, Jämtland-HärjedalenOK StorsjönJämtland-Härjedalen
mästLN
lör 30/9Dubbelfajten (nationell individuell tävling)Garphyttans IF
Örebro Läns OF
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/9Ekorren CupLinköpings OKÖstergötland
distSLResultat
lör 30/9Skärmjakten, dag 1, långHJS-Vansbro OKDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/9Vetlanda OL-sport Cup, medelOK NjudungSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/9Gustavsbergs OKGustavsbergs OKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/9Dubbelfajten (patrulltävling)Garphyttans IF
Örebro Läns OF
Örebro Län
natPLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/9VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/9Älgots cup, finalHässleholms OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/9ÖviksmästerskapetSidensjö IKÅngermanland
distMResultat
lör 30/9ÄrlaträffenÄrla IFSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/9DM, sprint, VästerbottenHögåkers OKVästerbotten
mästSResultat
lör 30/9DM, natt, VästerbottenHögåkers OKVästerbotten
mästMNResultat
sön 1/10MidälvastaffettenKovlands IFMedelpad
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/10Skärmjakten, dag 2, medelHJS-Vansbro OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/10Ungdomsserie BDOF, E5Brattås CKBohuslän-Dal
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/10Ungdomsseriefinalen i StockholmSnättringe SKStockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/10VargsöndanOK Flundrehof
OK Skogsvargarna
Västergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/10FinspångsorienteringenFinspångs SOKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/10GöingeträffenHässleholms OKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/10Ungdomsstafetten i SkåneHässleholms OKSkåne
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/10UpplandscupsfinalenRasbo IKUppland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/10OK GisleOK GisleSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/10KjulaorienteringenKjula IFSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/1025mannaIFK Tumba SOK
Tullinge SK
Stockholm
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/1025manna, individuella öppna klasserIFK Tumba SOK
Tullinge SK
Stockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/10FalkdrevetOK SkogsfalkenBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/10KSK-sprintenKinnaströms SKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/10TorslundssprintenHjärnarps OLSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/1025mannamedelnIFK Tumba SOK
Tullinge SK
Stockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/10FalkdrevetOK SkogsfalkenBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 13/10Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skåne
natSLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 13/10PreO, Natt-DM, GöteborgHallands Orienteringsförbund
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
mästPN
lör 14/10Daladubbeln, individuella öppna klasser lördag Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
Dalarna
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/10Daladubbeln, stafettKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
Dalarna
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/10Växjö OK, medelVäxjö OKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/10PreO, OK LöftanHallands Orienteringsförbund
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
natP
sön 15/10Daladubbeln, individuella öppna klasser söndagKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
Dalarna
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/10Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
Dalarna
natPUVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/10Hedjakten, partävlingLunds OKSkåne
natPLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/10FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/10PreO, Öppet DM HallandHallands Orienteringsförbund
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
P
mästP
fre 20/10AxvallanattaIstrums SKVästergötland
natMNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 20/10Nacka by Night, med MotionsorienteringOK RavinenStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/10Baltic Junior Cup, stafett, individuella öppna klasserFK GöingarnaSkåne
distMResultat
lör 21/10PreO HedströmmenOK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
P
natP
lör 21/10PreO, Natt-DM TempO, VästmanlandOK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
P
mästTN
lör 21/10 - sön 22/10Helg utan älgGotlands Bro OKGotland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/10MedelSprintEslövs FKSkåne
distSResultat
lör 21/10VallesprintenIstrums SKVästergötland
natSResultat
lör 21/10IFK Göteborgs HöstbudkavlenIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/10IFK Göteborgs Höstbudkavlen, individuella öppna klasserIFK Göteborg OrienteringGöteborg
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/10OktoberracetOK EnenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/10VilselöpetOK Vilse 87Blekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/10TranåsträffenSol TranåsSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/10PreO, DM, VästmanlandSK Trim/Virsbo
Surahammars SOK
Västmanlands Orienteringsförbund
P
mästP
sön 22/10GMOK HöstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 27/10HaningenattenHaninge SOKStockholm
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/10Haninge sprintstafettHaninge SOKStockholm
distSS
lör 28/10 - sön 29/10SmålandskavlenEksjö SOK
SOK Aneby
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/10Smålandskavlen, öppna klasserSOK AnebySmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/11SvartåfejdenMjölby OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/11Uddevallatrofén, patrulltävlingUddevalla OKBohuslän-Dal
distPLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/11MtbO RodhenloppetOK RodhenUppland
M
natPLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/11RodhenloppetOK RodhenUppland
natPLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/11NovembersprintenMjölby OKÖstergötland
natSM
sön 5/11Sydsvenska 2-milenHylte OKHallands Orienteringsförbund
natU
sön 5/11HöstlunkenSnättringe SKStockholm
distPUVisa rutter i LiveloxResultat
fre 10/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötland
natSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/11Novembertävlingarna, medeldistansSkarpnäcks OLStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/11KolmårdensprintenOK KolmårdenÖstergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/11O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/11Novembertävlingarna, långdistansSkarpnäcks OLStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/11O-event, dag 3, ZoorienteringIK YmerVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/11Mila Stockholm by Night, #1Centrum OKStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/11FakirenKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
distUVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/11Stockholm RogainingOK RavinenStockholm
distPU
lör 18/11 - sön 19/11Viken IndoorOK Pers LärjungarGästrikland
distSResultat
sön 19/11HöstrusketÖrkelljunga FKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 13/12Mila Stockholm by Night, #2IFK EnskedeStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/12I 19 IF:s JulsprintI 19 IFNorrbotten
S
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/12I 19 IF:s JulmedelI 19 IFNorrbotten
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat

Annonser