Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

24 tävlingar hittades mellan 2017-01-01 och 2017-12-31 med följande urval: orienteringslöpning, Nivå 1.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 52sön 1/1
v 1mån 2/1
tis 3/1
ons 4/1
tor 5/1
fre 6/1
lör 7/1
sön 8/1
v 2mån 9/1
tis 10/1
ons 11/1
tor 12/1
fre 13/1
lör 14/1
sön 15/1
v 3mån 16/1
tis 17/1
ons 18/1
tor 19/1
fre 20/1
lör 21/1
sön 22/1
v 4mån 23/1
tis 24/1
ons 25/1
tor 26/1
fre 27/1
lör 28/1
sön 29/1
v 5mån 30/1
tis 31/1
ons 1/2
tor 2/2
fre 3/2
lör 4/2
sön 5/2
v 6mån 6/2
tis 7/2
ons 8/2
tor 9/2
fre 10/2
lör 11/2
sön 12/2
v 7mån 13/2
tis 14/2
ons 15/2
tor 16/2
fre 17/2
lör 18/2
sön 19/2
v 8mån 20/2
tis 21/2
ons 22/2
tor 23/2
fre 24/2
lör 25/2
sön 26/2
v 9mån 27/2
tis 28/2
ons 1/3
tor 2/3
fre 3/3
lör 4/3
sön 5/3
v 10mån 6/3
tis 7/3
ons 8/3
tor 9/3
fre 10/3
lör 11/3
sön 12/3
v 11mån 13/3
tis 14/3
ons 15/3
tor 16/3
fre 17/3
lör 18/3
sön 19/3
v 12mån 20/3
tis 21/3
ons 22/3
tor 23/3
fre 24/3
lör 25/3
sön 26/3
v 13mån 27/3
tis 28/3
ons 29/3
tor 30/3
fre 31/3
lör 1/4
sön 2/4
v 14mån 3/4
tis 4/4
ons 5/4
tor 6/4
fre 7/4
lör 8/4Swedish League, #1, lång (WRE), med Vårracet, medelOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
intLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/4Swedish League, #2, medel, med Vårracet, långOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 15mån 10/4
tis 11/4
ons 12/4
tor 13/4
fre 14/4
lör 15/4
sön 16/4
v 16mån 17/4
tis 18/4
ons 19/4
tor 20/4
fre 21/4SM, natt, med Swedish League, #3OK Tisaren
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/4
sön 23/4Swedish League, #4, lång (WRE), För-SM med publiktävlingIK HakarpspojkarnaSmålands Orienteringsförbund
intLVisa rutter i LiveloxResultat
v 17mån 24/4
tis 25/4
ons 26/4
tor 27/4
fre 28/4
lör 29/4Tiomila i Göteborg-PartilleGöteborgs Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
natSLKResultat
sön 30/4Tiomila i Göteborg-PartilleGöteborgs Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
natSLKResultat
v 18mån 1/5
tis 2/5
ons 3/5
tor 4/5
fre 5/5
lör 6/5SM, ultralångHagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5
v 19mån 8/5
tis 9/5
ons 10/5
tor 11/5
fre 12/5Swedish League, #5, sprint (WRE), med BollnästräffenRehns BK
Segersta OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
intSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/5Swedish League, #6, medel (WRE), med BollnästräffenRehns BK
Segersta OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
intMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5Swedish League, #7, förkortad lång, jaktstart, med BollnästräffenRehns BK
Segersta OK
Hälsinglands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 20mån 15/5
tis 16/5
ons 17/5
tor 18/5
fre 19/5VM-test, långdistansSvenska Orienteringsförbundet
distLResultat
lör 20/5
sön 21/5VM-test, medeldistansSvenska Orienteringsförbundet
distMResultat
v 21mån 22/5
tis 23/5
ons 24/5
tor 25/5
fre 26/5
lör 27/5
sön 28/5
v 22mån 29/5
tis 30/5
ons 31/5
tor 1/6
fre 2/6SM, sprintstafett, kval (kväll)Almby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästSS
SM, sprint, individuell, kval Almby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/6
sön 4/6SM, sprintstafett, finalAlmby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
v 23mån 5/6
tis 6/6
ons 7/6
tor 8/6
fre 9/6
lör 10/6
sön 11/6
v 24mån 12/6
tis 13/6
ons 14/6
tor 15/6
fre 16/6
lör 17/6
sön 18/6
v 25mån 19/6
tis 20/6
ons 21/6
tor 22/6
fre 23/6
lör 24/6
sön 25/6
v 26mån 26/6
tis 27/6
ons 28/6
tor 29/6
fre 30/6
lör 1/7
sön 2/7
v 27mån 3/7
tis 4/7
ons 5/7
tor 6/7
fre 7/7
lör 8/7
sön 9/7
v 28mån 10/7
tis 11/7
ons 12/7
tor 13/7
fre 14/7
lör 15/7
sön 16/7
v 29mån 17/7
tis 18/7
ons 19/7
tor 20/7
fre 21/7
lör 22/7
sön 23/7O-Ringen Värmland 2017, etapp 1, långO-Ringen
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 30mån 24/7O-Ringen Värmland 2017, etapp 2, långO-Ringen
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 25/7
ons 26/7O-Ringen Värmland 2017, etapp 3, långO-Ringen
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 27/7O-Ringen Värmland 2017, etapp 4, medelO-Ringen
LMP
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 28/7O-Ringen Värmland 2017, etapp 5, lång, jaktstartO-Ringen
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/7
sön 30/7
v 31mån 31/7
tis 1/8
ons 2/8
tor 3/8
fre 4/8
lör 5/8
sön 6/8
v 32mån 7/8
tis 8/8
ons 9/8
tor 10/8
fre 11/8
lör 12/8
sön 13/8
v 33mån 14/8
tis 15/8
ons 16/8
tor 17/8
fre 18/8
lör 19/8
sön 20/8
v 34mån 21/8
tis 22/8
ons 23/8
tor 24/8
fre 25/8
lör 26/8
sön 27/8
v 35mån 28/8
tis 29/8
ons 30/8
tor 31/8
fre 1/9
lör 2/9
sön 3/9
v 36mån 4/9
tis 5/9
ons 6/9
tor 7/9
fre 8/9
lör 9/9
sön 10/9
v 37mån 11/9
tis 12/9
ons 13/9
tor 14/9
fre 15/9Ungdoms-SM, sprintUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/9Ungdoms-SM, långUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
SM, lång, kvalKFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/9SM, lång, finalKFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 38mån 18/9
tis 19/9
ons 20/9
tor 21/9
fre 22/9SM, medel, kval OK Tisaren
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/9SM, medel, finalOK Tisaren
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/9SM, stafettHagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
v 39mån 25/9
tis 26/9
ons 27/9
tor 28/9
fre 29/9
lör 30/9
sön 1/10
v 40mån 2/10
tis 3/10
ons 4/10
tor 5/10
fre 6/10
lör 7/1025mannaIFK Tumba SOK
Tullinge SK
Stockholms Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/10
v 41mån 9/10
tis 10/10
ons 11/10
tor 12/10
fre 13/10
lör 14/10
sön 15/10
v 42mån 16/10
tis 17/10
ons 18/10
tor 19/10
fre 20/10
lör 21/10
sön 22/10
v 43mån 23/10
tis 24/10
ons 25/10
tor 26/10
fre 27/10
lör 28/10SmålandskavlenEksjö SOK
SOK Aneby
Smålands Orienteringsförbund
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/10SmålandskavlenEksjö SOK
SOK Aneby
Smålands Orienteringsförbund
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
v 44mån 30/10
tis 31/10
ons 1/11
tor 2/11
fre 3/11
lör 4/11
sön 5/11
v 45mån 6/11
tis 7/11
ons 8/11
tor 9/11
fre 10/11
lör 11/11
sön 12/11
v 46mån 13/11
tis 14/11
ons 15/11
tor 16/11
fre 17/11
lör 18/11
sön 19/11
v 47mån 20/11
tis 21/11
ons 22/11
tor 23/11
fre 24/11
lör 25/11
sön 26/11
v 48mån 27/11
tis 28/11
ons 29/11
tor 30/11
fre 1/12
lör 2/12
sön 3/12
v 49mån 4/12
tis 5/12
ons 6/12
tor 7/12
fre 8/12
lör 9/12
sön 10/12
v 50mån 11/12
tis 12/12
ons 13/12
tor 14/12
fre 15/12
lör 16/12
sön 17/12
v 51mån 18/12
tis 19/12
ons 20/12
tor 21/12
fre 22/12
lör 23/12
sön 24/12
v 52mån 25/12
tis 26/12
ons 27/12
tor 28/12
fre 29/12
lör 30/12
sön 31/12

Annonser