Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

582 tävlingar hittades mellan 2017-01-01 och 2017-12-31 med följande urval: orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 2 tävlingar.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
sön 1/1NyårsorienteringTormestorps IFSkåne
distLResultat
ons 11/1Mila Stockholm by Night, #3Järfälla OKStockholm
distLNResultat
lör 4/2 - sön 5/2Stockholm Indoor CupStockholms InomhusorienterareStockholm
distLResultat
ons 8/2Mila Stockholm by Night, #4OK Älvsjö-Örby
Stockholms OF
Stockholm
distLNResultat
fre 3/3Panvåren, nattOK Pan-KristianstadSkåne
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/3Panvåren, medelOK Pan-KristianstadSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/3Panvåren, sprintOK Pan-KristianstadSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/3Panvåren, långOK Pan-KristianstadSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 8/3Mila Stockholm by Night, #5, jaktstart, finalBromma-Vällingby SOKStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 10/3KattegattnattHalmstad OKHalland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/3Hallandspremiären, medelOK LindénaHalland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/3Hallandspremiären, långLaholms IF OKHalland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/3Bosarpsträffen, medelLunds OKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/3Ronneby OK, medelRonneby OKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/3Bosarpsträffen, långLunds OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/3LaxträffenFalkenbergs OKHalland
natL
sön 19/3Ronneby OK, långRonneby OKBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/3Ärlaträffen, medelÄrla IFSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland
distLNResultat
fre 24/3SumpnattaSundbybergs IKStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/3NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/3Rigor/Uven-dubbelnIF RigorHalland
natMResultat
lör 25/3Vårdubbeln, medelOK SkogsfalkenBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/3MåsenstafettenOK MåsenSödermanland
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/3Måsenstafetten, individuella öppna klasserOK MåsenSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/3Rigor/Uven-dubbelnIK UvenGöteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/3Vårdubbeln, långOK SkogsfalkenBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 31/3DM, natt, GotlandGotlands Bro OKGotland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 31/3DM, natt, GöteborgGöteborg-Majorna OKGöteborg
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 31/3SvartnattaKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland
natSLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/4AnderstorpAnderstorps OKSmåland
distMResultat
lör 1/4AprilskämtetTullinge SKStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/4Forntidsdubbeln, nattFalköpings AIK OKVästergötland
natLNResultat
lör 1/4StrömstadsprintenIdefjordens SKBohuslän-Dal
natS
lör 1/4Herkules SkogsdådFK HerkulesGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/4Mälarmårdsdubbeln, medelKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/4Sydsvenska mästerskapen, individuell, långFK GöingarnaSkåne
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/4VildmarksfejdenFK GöingarnaSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/4AprilflämtetTullinge SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/4Forntidsdubbeln, medelFalköpings AIK OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/4Sydsvenska mästerskapen, stafettFK GöingarnaSkåne
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/4Göingefejden, medelFK GöingarnaSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/4Mälarmårdsdubbeln, långKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/4VästkuststafettenIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/4Västkuststafetten, individuella öppna klasserIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/4Kvillebyns klassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 5/4BauernattaJönköpings OKSmåland
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 7/4Tibrotrippeln, nattTibro OKVästergötland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 7/4GrymnattaVäsby OKStockholm
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/4Swedish League, #1, lång (WRE), med Vårracet, medelOK OrionBlekinge
intLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/4Tibrotrippeln, långTibro OKVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/4Göteborgsdubbeln, långLerums SOKGöteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/4OK Tors ungdomstävlingOK TorSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/4LännamedelnLänna IFUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/4BoxholmsloppetBoxholms OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/4Göteborgsdubbeln, medelSjövalla FKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/4Lidingös medelIFK Lidingö SOKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/4RånässtafettenRånäs OKUppland
natSLResultat
sön 9/4Rånässtafetten, öppna klasserRånäs OKUppland
natLResultat
sön 9/4Suderträffen, GotlandIF Hansa-HoburgGotland
natMResultat
sön 9/4Tibrotrippeln, medelTibro OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/4Torfejden, lång och ungdomar sprintOK TorSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/4Frosta OKFrosta OKSkåne
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/4Hultsfreds OKHultsfreds OKSmåland
distMResultat
sön 9/4Swedish League, #2, medel, med Vårracet, långOK OrionBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 12/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
distSLKVisa rutter i LiveloxResultat
tor 13/4Häxjakten, Five-O, #1IF Hagen
IK Gandvik
Västergötland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/4FriskusträffenFK Friskus-VarbergHalland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/4 - lör 15/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/4Växjö OK Växjö OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/4Kortfredan, Five-O, #2Lidköpings VSKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/4OK Torfinns påskjaktOK TorfinnSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/4Stigtomtakavlen, individuella öppna klasserOK HällenSödermanland
distLResultat
lör 15/4Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/4NackheträffenOK NackheHalland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/4Nybro OKNybro OKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/4Bruksdubbeln, långHallstahammars OK
Surahammars SOK
Västmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/4Enskede/Skogsluffarna, dag 1, medelIFK Enskede
Skogsluffarnas OK
Stockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/4Nässjö OK, långBodafors OK
Nässjö OK
Småland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/4 - mån 17/4Sydsvenska 7-manna/4-damsBodafors OK
Nässjö OK
Småland
natSLKResultat
sön 16/4Kolmårdsdubbeln MedeldistansOK KolmårdenÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/4Bohuslunken, Five-O, #4Uddevalla OKBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 17/4Bruksdubbeln, medelHallstahammars OK
Surahammars SOK
Västmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 17/4EnenracetOK EnenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 17/4Kolmårdskavlen, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 17/4Kolmårdsdubbeln KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 17/4Sydsvenska 7-manna/4-dams, individuella öppna klasserBodafors OK
Nässjö OK
Småland
distLResultat
mån 17/4Enskede/Skogsluffarna, dag 2, långIFK Enskede
Skogsluffarnas OK
Stockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 17/4Påsklången mitt i SkåneMalmö OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 17/4Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 17/4Snötrampen + DM, lång, HallandFjärås AIK
OK Löftan
Halland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 21/4Nattinatta, GotlandGotlands Bro OKGotland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 21/4Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Uppland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 21/4SM, natt, med Swedish League, #3OK Tisaren
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/4HammarslagetOK HammarenGästrikland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/4LagadalskampenFK FinnSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/4OdenracetOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/4SM, natt, publiktävling (dag), (Tisarträffen)OK TisarenÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/4Gudhems vårtävling med Öppet Skaraborgsmästerskap, medelGudhems IFVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/4Haningeträffen, medelHaninge SOKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/4LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/4Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/4Uppsala möte, medelOK LinnéUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/4Broruset, GotlandGotlands Bro OKGotland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/4Hästvedas nationellaHästveda OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/4Omega KortIK OmegaVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/4Swedish League, #4, lång (WRE), För-SM med publiktävlingIK HakarpspojkarnaSmåland
intLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/4Uppsala möte, långIF ThorUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/4Urban Hjärne-kampenOK MotalaÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/4BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/4Haningeträffen, långHaninge SOKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 28/4Tiomila, open individual, FridayFrölunda OL
Göteborgs OF
Stockholms OF
Göteborg
Stockholm
natLKVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/4Tiomila, open individual, SaturdayFrölunda OL
Göteborgs OF
Stockholms OF
Göteborg
Stockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/4 - sön 30/4Tiomila i Göteborg-PartilleGöteborgs OF
Stockholms OF
Göteborg
Stockholm
natSLKResultat
lör 29/4Tockarps Vättefejden/Gränsfejden, medelMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
natMResultat
lör 29/4PolkaluffenGränna-Bygdens OKSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/4Gällstads medelGällstadbygdens SOKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/4Tockarps Vättefejden/Gränsfejden, långMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
natLResultat
sön 30/4Veteranträffen i GästriklandÖsterfärnebo IFGästrikland
natLResultat
sön 30/4Vårträffen, GotlandVisborgs OKGotland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 1/5GränsfejdenMarkaryds FKSmåland
distM
mån 1/5Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 1/5Sprintcupen i Gammelstad, #1Gammelstads IFNorrbotten
distS
mån 1/5Gnestatrippeln, medelOK KlemmingenSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 1/5Målilla OKMålilla OKSmåland
natMResultat
mån 1/5SilverjaktenSala OKVästmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 1/5Gnestatrippeln, sprintOK KlemmingenSödermanland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/5StorvikssprintenStorviks IFGästrikland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/5Ungdomsserien # 1, krets norr 2Solna OKStockholm
distL
tor 4/5Ungdomsserien # 1, krets söder 2 OK RavinenStockholm
distLResultat
tor 4/5Ungdomsserien # 1, krets norr 1 och 2OK ÖsteråkerStockholm
distLResultat
tor 4/5Ungdomsserien # 1, krets söder 3OK SödertörnStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/5Ungdomsserien # 1, krets söder 4Snättringe SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/5Ungdomsserien #1, krets söder 1Tumba-Mälarhöjden OKStockholm
distLResultat
lör 6/5Dolkampen, dag 1, medelDalaportens OLDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5Skärmenträffen OK SkärmenBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5Vårspringet, dag 1, medelLinköpings OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5Järlas medeldistansJärla OrienteringStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5Kexholms SKKexholms SKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5Närkedubbeln dag 1 medel, publiktävling till SM ultraHagaby GoIF Örebro
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5Roslagshelg, långOK RoslagenUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5SM, ultralångHagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5Hökensåsracet, dag 1, medelOK GränsenSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5Sprintcupen i Gammelstad, #2Gammelstads IFNorrbotten
distSResultat
sön 7/5Dolkampen, dag 2, långDalaportens OLDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5Vårspringet, dag 2, långLinköpings OKÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5Ymers jubileumstävlingIK YmerVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5Närkedubbeln dag 2 långHagaby GoIF Örebro
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5PalmsprintenOK KontinentSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5Hökensåsracet, dag 2, långOK GränsenSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5Roslagshelg, medelOK RoslagenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5NipstigenOK NipanÅngermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 9/5SkaraborgsstafettenFalköpings AIK OKVästergötland
distSMResultat
tis 9/5Sprintcupen i Gammelstad, #3Gammelstads IFNorrbotten
distSResultat
ons 10/5ForsbackasprintenValbo AIFGästrikland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/5LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/5DM, sprint, StockholmAttunda OKStockholm
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 12/5Swedish League, #5, sprint (WRE), med BollnästräffenRehns BK
Segersta OK
Hälsingland
intSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/5Swedish League, #6, medel (WRE), med BollnästräffenRehns BK
Segersta OK
Hälsingland
intMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/5FellingsbroträffenFellingsbro GOIFÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/5Värmlandstrippeln, långSkattkärrs SOKVärmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5DM, sprint, Bohuslän-DalHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5GarphytteträffenGarphyttans IF
OK Alferna
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5LundasprintenLunds OKSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5SprintstafettenHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal
distSSResultat
sön 14/5Swedish League, #7, förkortad lång, jaktstart, med BollnästräffenRehns BK
Segersta OK
Hälsingland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5DM, sprint, BlekingeOK Vilse 87Blekinge
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5Värmlandstrippeln, medelOK TyrVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5DM, ultralång, VästmanlandNorbergs OKVästmanland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5DM, sprintstafett, BlekingeOK Vilse 87Blekinge
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 16/5Staffans minneBoxholms OKÖstergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 17/5Stockholm City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 18/5DM, sprint, SödermanlandOK HällenSödermanland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 18/5Sandvikens öppna kommunmästerskap Årsunda IFGästrikland
distLResultat
tor 18/5Sprintcupen i Gammelstad, finalGammelstads IFNorrbotten
distSResultat
fre 19/5DM, sprint, UpplandOK LinnéUppland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 19/5VM-test, långdistansSvenska Orienteringsförbundet
distLResultat
fre 19/5Sommarlägret, sprintGustavsbergs OKStockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/5MalmiafejdenOK MalmiaDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/5DM, sprintstafett, SkåneHärlövs IFSkåne
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/5DM, sprintstafett, Skåne, individuella öppna klasserHärlövs IFSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/5Tour de Medelpad, dag 1, långNjurunda OKMedelpad
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/5Vikingträffen, dag 1, långIK Vikings OKVärmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/5Värend GNVärend GN OLSmåland
distSResultat
lör 20/5Ungdomstrollet, GotlandVisby IF Gute SOKGotland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/5PekingduonMatteus SIÖstergötland
natSMResultat
lör 20/5Älvsby IF OK, dag 1, förkortad långÄlvsby IF OKNorrbotten
natLResultat
lör 20/5SommarlägerstafettenGustavsbergs OKStockholm
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/55-mannastafettenÖrebro Läns OFÖrebro Län
distSL
sön 21/5DM, sprint, HallandFK Friskus-VarbergHalland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/5DM, sprintstafett, HallandFK Friskus-VarbergHalland
mästSSResultat
sön 21/5ICA-Anders sprint GällstadGällstadbygdens SOKVästergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/5Tour de Medelpad, dag 2, medelVK UvarnaMedelpad
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/5VM-test, medeldistansSvenska Orienteringsförbundet
distMResultat
sön 21/5DM, sprint, SkåneHärlövs IFSkåne
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/5SAIS dubbelsprintStångenäs AISBohuslän-Dal
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/5Vikingträffen, dag 2, medelIK Vikings OKVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/5Älvsby IF OK, dag 2, långÄlvsby IF OKNorrbotten
natLResultat
sön 21/5Centrum TeamsprintCentrum OKStockholm
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/5IFK Hedemora OKIFK Hedemora OKDalarna
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5Ungdomsserien #2, krets söder 1OK Älvsjö-ÖrbyStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5Ungdomsserien #2, krets söder 4IFK EnskedeStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5Ungdomsserien #2, krets, norr 1Täby OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5Ungdomsserien #2, krets, norr 2Järfälla OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5Ungdomsserien #2, krets söder 2Skarpnäcks OLStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5Ungdomsserien #2, krets söder 3Järla OrienteringStockholm
distLResultat
tor 25/5IFK Mora OK, dag 1, långIFK Mora OKDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 25/5Skaraborgsmästerskap, sprintFrämmestads IKVästergötland
distSResultat
tor 25/5Hälsingehelg, dag 1, Faxeträffen, långSöderhamns OKHälsingland
natLResultat
fre 26/5Hälsingehelg, dag 2, Faxeträffen, medelSöderhamns OKHälsingland
natMResultat
fre 26/5Västerbottens 3-dagars + För-USM, dag 1, sprintUmeå OKVästerbotten
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/5HOK:s vårtävlingar, dag 1, medelHaparanda OKNorrbotten
distM
lör 27/5Hälsingehelg, dag 3, Forsarännet, långForsa OKHälsingland
natLResultat
lör 27/5IFK Mora OK, dag 2, sprintIFK Mora OKDalarna
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/5Västerbottens 3-dagars + För-USM, dag 2, långUmeå OKVästerbotten
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/5HOK:s vårtävlingar, dag 2, långHaparanda OKNorrbotten
distL
sön 28/5Hälsingehelg, dag 4, Forsarännet, medelForsa OKHälsingland
natMResultat
sön 28/5IFK Mora OK, dag 3, medelIFK Mora OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/5OK Måsens ungdomstävlingOK MåsenSödermanland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/5Västerbottens 3-dagars + För-USM, dag 3, medelUmeå OKVästerbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/5OK Kompassen, sprintOK KompassenSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/5LämmeltågetNässjö OKSmåland
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
mån 29/5DM, sprint, GästriklandOK HammarenGästrikland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 31/5Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 2/6SM, sprint, publiktävling, #1 (kväll)Almby IKÖrebro Län
natSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 2/6SM, sprintstafett, kval (kväll)Almby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSS
fre 2/6SM, sprint, individuell, kval Almby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/6Ösaträffen, dag 1, långAlfta-Ösa OKHälsingland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/6 - sön 4/6SprinthelgenOK OrionBlekinge
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/6Renlunken, dag 1, långOK RenenNorrbotten
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/6BussbyloppetÖrnsköldsviks OKÅngermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/6KinnekulledubbelnOK KlyftamoVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/6SM, sprint, individuell, finalAlmby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/6SM, sprint, publiktävling #2, (Örebro City Sprint)Almby IKÖrebro Län
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/6Skogslöparnas NordiskaSkogslöparnaÅngermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/6SM, sprint, publiktävling, #3 (Örebro City Sprintstafett)Almby IKÖrebro Län
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/6Ösaträffen, dag 2, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/6SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/6SM, sprintstafett, finalAlmby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/6Renlunken, dag 2, stafettOK RenenNorrbotten
distSMResultat
mån 5/6Ösaträffen, dag 3, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 6/6Ösaträffen, dag 4, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 6/6DM, sprint, VärmlandOK TyrVärmland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 6/6Stöcksjö IS NationalStöcksjö ISVästerbotten
natMResultat
ons 7/6Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 7/6DM, sprint, GöteborgUtby IKGöteborg
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 8/6DM, sprint, Jämtland-HärjedalenBrunflo IFJämtland-Härjedalen
mästSResultat
tor 8/6DM, sprint, ÖstergötlandNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/6BAIK:s vårtävlingar, dag 1, långBergnäsets AIKNorrbotten
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/6DM, medel, Medelpad Selånger SOKMedelpad
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/6DM, sprint , DalarnaLudvika OKDalarna
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/6DM, sprintstafett, SmålandBredaryds SOKSmåland
mästSSVisa rutter i Livelox
lör 10/6SlottssprintenSigtuna OKUppland
natSResultat
lör 10/6Trampen, medelLudvika OKDalarna
natM
lör 10/6DM, inofficiell stafett, Jämtland-HärjedalenFrösö IFJämtland-Härjedalen
distSLResultat
lör 10/6Slottssprinten, 2-mannastafett, sprintSigtuna OKUppland
natSSResultat
lör 10/6DM, sprint, SmålandBredaryds SOKSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/6BAIK:s vårtävlingar, dag 2, medelBergnäsets AIKNorrbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/6DM, sprint, Västmanland + Örebro LänArboga OK
Örebro Läns OF
Västmanland
Örebro Län
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/6DM, sprintstafett, Västmanland + Örebro LänArboga OK
Örebro Läns OF
Västmanland
Örebro Län
mästSSResultat
sön 11/6EdetdubbelnOK GipenBohuslän-Dal
natSResultat
sön 11/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/6DM, ultralång, Jämtland-Härjedalen + MagnumloppetFrösö IFJämtland-Härjedalen
mästUResultat
sön 11/6UmedalsrännetUmedalens IFVästerbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 13/6SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 16/6 - sön 18/6Tre skåningar och en danskHelsingborgs SOKSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 21/6Brödkampen med DM, ultralång, Gästrikland + HälsinglandHälsinglands OF
Ockelbo OK
Hälsingland
Gästrikland
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
ons 21/6DM, sprint, GotlandSvaide Roma SOKGotland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/6Idre Fjäll-OIdrefjällens OKDalarna
natLResultat
mån 26/6IdresprintenIdrefjällens OKDalarna
natSResultat
tis 27/6 - tor 29/6Idre 3-dagarsIdrefjällens OKDalarna
natLResultat
ons 28/6Skene SoIS SommarorienteringSkene Sim o ISVästergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 30/6 - sön 2/73+3 i SälenMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 30/6 - sön 2/7Eskilstuna Weekend IK Standard
Ärla IF
Södermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/7 - sön 2/7Gränsjakten i StrömstadIdefjordens SKBohuslän-Dal
natMResultat
lör 1/7SOKs nordiska långdistansSkellefteå OKVästerbotten
natL
lör 1/7TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
mån 3/7 - ons 5/7TrekvällarsOK RavinenStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 4/7Tjust 2-dagars, dag 1Västerviks OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 5/7Tjust 2-dagars, dag 2Västerviks OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 7/7Vålådalens 3-dagars, etapp 1, sprintÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
natSResultat
lör 8/7Vålådalens 3-dagars, etapp 2, medelÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
natMResultat
lör 8/7 - sön 9/7Gotlands 2-dagarsSvaide Roma SOKGotland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/7 - sön 9/7Vittjärvs 2-dagarsVittjärvs IKNorrbotten
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/7Havs-OL, dag 1, medelStigmännen Karlshamns OKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/7Vålådalens 3-dagars, etapp 3, långFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/7Havs-OL, dag 2, långStigmännen Karlshamns OKBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 10/7 - ons 12/7Österlens 3-kvällarsAndrarums IFSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 11/7 - tor 13/7Gotlands 3-dagarsVisborgs OKGotland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 11/7MastloppetHellas OrienteringStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/7 - sön 16/7Hallands 3-dagarsFalkenbergs OK
Hylte OK
IK Trenne Ullared
OK Gläntan Vessigebro
Ätrans IF
Halland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 18/7 - ons 19/7SkärgårdssprintenOK RoslagenUppland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 19/7 - tor 20/7Morokuliens 2-dagarsOK Hierne
Åmotfors OK
Värmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/7 - fre 28/7O-Ringen Värmland 2017O-Ringen
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 31/7OK Hällens 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 1/8OK Hällens 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 2/8OK Hällens 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 3/8StjärnorpsmedelnStjärnorps SKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 4/8Ungdomens 10milaOK Tranan
Ulricehamns OK
Västergötland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/8Ultraträffen, dag 1, medelOK Tranan
Ulricehamns OK
Västergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/8 - sön 6/8Medeltidskampen, GotlandGarda OKGotland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/8Ultraträffen, dag 2, långOK Tranan
Ulricehamns OK
Västergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/8Källan OpenLångvikens OKVästerbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 8/8Distriktsmatch för Södermanland, Värmland, Örebro län och ÖstergötlandAlleskolans IF
OK Tisaren
Örebro Län
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 9/8Distriktsmatch för Södermanland, Värmland, Örebro län och ÖstergötlandAlleskolans IF
OK Tisaren
Örebro Län
distSSResultat
ons 9/8Distriktsmatch (Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland), långLånghundra IFUppland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 10/8Distriktsmatch (Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland), sprintLånghundra IFUppland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 11/8Norrlandsmästerskapen, sprintSundsvalls OKMedelpad
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 11/8Götalandsmästerskapen, sprintKarlskrona SOKBlekinge
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/8Hjo 2-dagars, dag 1, medelHjobygdens OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/8Norrlandsmästerskapen, medelSundsvalls OKMedelpad
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/8Norrlandsmästerskapen, stafettSundsvalls OKMedelpad
mästSMResultat
lör 12/8Dackefejden, dag 1, långKarlskrona SOKBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/8Götalandsmästerskapen, långKarlskrona SOKBlekinge
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/8Tuna TingStora Tuna OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/8Hjo 2-dagars, dag 2 och Skaraborgsmästerskap, långHjobygdens OKVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/8Dackefejden, dag 2, medelKarlskrona SOKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/8Götalandsmästerskapen, stafettKarlskrona SOKBlekinge
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/8Norrlandsmästerskapen, långSundsvalls OKMedelpad
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/8Tuna TingStora Tuna OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/8OK RodhenOK RodhenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 16/8Melkers Minne - PubliktävlingSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
distLResultat
ons 16/8Storviks nattStorviks IFGästrikland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 16/8Melkers minneSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natSMResultat
fre 18/8 - sön 20/8Göteborg O-meetingFrölunda OLGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/8Bjursåsluffen, dag 1, medelBjursås OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/8DM, lång, Norrbotten Piteå IF OrienteringsklubbNorrbotten
mästLResultat
lör 19/8DM, medel, VästerbottenSkellefteå OKVästerbotten
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/8Hemfosadubbeln, långOK Södertörn
Söders-Tyresö
Stockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/8Augustidubbeln, medelSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/8DM, medel, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/8Långhundradubbeln, medelLånghundra IFUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/8OL-rounden, dag 1, sprintOK HedströmmenVästmanland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/8StockenfejdenSträngnäs-Malmby OLSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/8OL-rounden, dag 1, sprintrogainingOK HedströmmenVästmanland
natLSStarttider
sön 20/8Bjursåsluffen, dag 2, långBjursås OKDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/8DM, medel, ÅngermanlandSkogslöparnaÅngermanland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/8DM, stafett, Norrbotten Piteå IF OrienteringsklubbNorrbotten
mästSMResultat
sön 20/8DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna motionsklasserPiteå IF OrienteringsklubbNorrbotten
distMResultat
sön 20/8Hemfosadubbeln, medelOK Södertörn
Söders-Tyresö
Stockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/8TyringerundanOK TyringeSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/8Augustidubbeln, långSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/8DM, lång, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/8KolmårdsträffenTjalve IF NorrköpingÖstergötland
natLResultat
sön 20/8Långhundradubbeln, långLånghundra IFUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/8OL-rounden, dag 2, medelOK HedströmmenVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 23/8Ungdomsserien, region söderJärla OrienteringStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 23/8Ungdomsserien, region norrTäby OKStockholm
distMResultat
lör 26/8Avestapropagandan, dag 1, medelAvesta OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/8DM, lång, Medelpad + ÅngermanlandMedelpads OF
OK Nolaskogsarna
Medelpad
Ångermanland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/8DM, lång, VästerbottenIFK UmeåVästerbotten
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/8DM, ultralång, Blekinge + Höstracet, medelOK OrionBlekinge
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/8Golden Weekend, dag 1, medelKöping-Kolsva OKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/8RamunderträffenSkogspojkarnas OKÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/8Vimmerby OKVimmerby OKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/8Sundbybergs IKSundbybergs IKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/8RSK-Hestraträffen, dag 1Hestra IF
Rydboholms SK
Västergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/8DM, medel, NorrbottenSeskarö IFNorrbotten
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/8Avestapropagandan, dag 2, medelAvesta OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/8DM, stafett, individuella öppna klasserIFK UmeåVästerbotten
distLResultat
sön 27/8DM, stafett, Medelpad + ÅngermanlandMedelpads OF
OK Nolaskogsarna
Medelpad
Ångermanland
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/8Golden Weekend, dag 2, medelKöping-Kolsva OKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/8Jönköpings OKJönköpings OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/8NAIS-träffenNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/8Vimmerby OKVimmerby OKSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/8DM, stafett, Medelpad + Ångermanland, individuella öppna klasserMedelpads OF
OK Nolaskogsarna
Medelpad
Ångermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/8DM, stafett, VästerbottenIFK UmeåVästerbotten
mästSLResultat
sön 27/8DM, ultralång, NorrbottenSeskarö IFNorrbotten
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/8DM, ultralång, Skåne + medeldistanstävlingOK GyngeSkåne
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/8RSK-Hestraträffen, dag 2Hestra IF
Rydboholms SK
Västergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/8Waxholms OKWaxholms OKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/8LinnéklassikernOK LinnéUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/8VärmlandsserienKils OKVärmland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/8GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 1/9DM, natt, Gästrikland + HälsinglandHälsinglands OF
Ockelbo OK
Hälsingland
Gästrikland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 1/9DM, natt, UpplandVallentuna-Össeby OLUppland
mästLNResultat
fre 1/9DM, natt, HallandOK NackheHalland
mästLNResultat
fre 1/9DM, natt, SkåneLunds OKSkåne
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 1/9DM, natt, SödermanlandEskilstuna OLSödermanland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 1/9DM, natt, VärmlandOK JösseVärmland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 1/9DM, natt, ÅngermanlandHusums IF OKÅngermanland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/9DM, medel, DalarnaDomnarvets GOIF
Kvarnsvedens GOIF OK
Dalarna
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/9DM, medel, BlekingeKarlskrona SOKBlekinge
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/9DM, medel, Bohuslän-DalÅmåls OKBohuslän-Dal
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/9DM, medel, GotlandIF Hansa-HoburgGotland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/9DM, medel, SmålandEksjö SOKSmåland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/9DM, medel, StockholmVäsby OKStockholm
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/9DM, medel, VästergötlandOK Orinto
OK Räven
Västergötland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/9DM, medel, Örebro länLindebygdens OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/9DM, medel, ÖstergötlandIFK Linköpings OSÖstergötland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/9 - sön 3/9Jonas Larssons minneBergnäsets AIKNorrbotten
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/9DM, medel, VästmanlandVandrarringenVästmanland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/9DM, sprint, MedelpadSundsvalls OKMedelpad
mästS
lör 2/9DM, medel, GöteborgOK LandehofGöteborg
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, lång, Bohuslän-DalÅmåls OKBohuslän-Dal
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, lång, GästriklandÅrsunda IFGästrikland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, lång, Södermanland + VästmanlandEskilstuna OL
Vandrarringen
Södermanland
Västmanland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, lång, Örebro länLindebygdens OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, stafett, BlekingeKarlskrona SOKBlekinge
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, stafett, GotlandGarda OKGotland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, stafett, Gotland, individuella öppna klasserGarda OKGotland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, stafett, Göteborg, Halland + VästergötlandOK OrintoVästergötland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, stafett, Göteborg, Halland + Västergötland, individuella öppna klasserOK OrintoVästergötland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, stafett, SmålandEksjö SOKSmåland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, stafett, ÖstergötlandIFK Linköpings OSÖstergötland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, stafett, Östergötland, individuella öppna klasserIFK Linköpings OSÖstergötland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, lång, DalarnaDomnarvets GOIF
Kvarnsvedens GOIF OK
Dalarna
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, stafett, Småland, individuella öppna klasserEksjö SOKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, lång, Skåne + TormestorpsträffenTormestorps IFSkåne
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, lång, Stockholm + UpplandJärfälla OK
Upplands OF
Stockholm
Uppland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, sprint, HälsinglandHudiksvalls OKHälsingland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, stafett, Blekinge, individuella öppna klasserKarlskrona SOKBlekinge
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, lång, VärmlandOK ÄlgenVärmland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9RallarsvängenVännäs OKVästerbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, medel, HälsinglandHudiksvalls OKHälsingland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, sprint, Ångermanland + MedelpadHärnösands OK
Medelpads OF
Ångermanland
Medelpad
mästSResultat
sön 3/9SprintstafettHärnösands OKÅngermanland
distSSResultat
fre 8/9DM, natt, BlekingeRonneby OKBlekinge
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 8/9DM, natt, Dalarna och Öppna FalumästerskapetKorsnäs IF OKDalarna
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 8/9DM, natt, SmålandOK NorrvirdarnaSmåland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 8/9DM, natt, StockholmHellas OrienteringStockholm
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 8/9DM, natt, VästergötlandMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 8/9DM, natt, ÖstergötlandOK DenselnÖstergötland
mästLNResultat
fre 8/9DM, natt, Bohuslän-DalOK GipenBohuslän-Dal
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 8/9DM, natt, Örebro länHällefors OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästLNResultat
fre 8/9DM, natt, VästmanlandSurahammars SOKVästmanland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/9DM, lång, GöteborgOK AlehofGöteborg
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/9DM, lång, HälsinglandLjusdals OKHälsingland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/9DM, medel, GästriklandGävle OKGästrikland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/9DM, medel, SkåneRingsjö OKSkåne
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/9DM, medel, SödermanlandTrosabygdens OKSödermanland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/9DM, medel, VärmlandDegerfors OKVärmland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/9DM, sprint, VästergötlandMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/9LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/9DM, medel, UpplandOK RoslagenUppland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/9Öppna FalumästerskapetGrycksbo IF OKDalarna
distMResultat
lör 9/9DM, sprint, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbotten
mästSResultat
lör 9/9DM, natt, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbotten
mästLNResultat
sön 10/9DM, lång, GotlandGotlands Bro OKGotland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9DM, lång, SmålandSOK ViljanSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9DM, lång, VästergötlandMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9DM, lång, ÖstergötlandOK MotalaÖstergötland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9DM, medel, HallandIF RigorHalland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9DM, stafett, Gästrikland + DalarnaDalarnas OF
Gävle OK
Dalarna
Gästrikland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9DM, stafett, HälsinglandLjusdals OKHälsingland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9DM, stafett, SkåneRingsjö OKSkåne
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9DM, stafett, Skåne, individuella öppna klasserRingsjö OKSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9DM, stafett, SödermanlandNyköpings OKSödermanland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9DM, stafett, Södermanland, individuella öppna klasserNyköpings OKSödermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9DM, stafett, Västmanland + Örebro län, individuella öppna klasserArboga OK
Örebro Läns OF
Västmanland
Örebro Län
distLResultat
sön 10/9PepparkaksluffenKungälvs OKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9ÄlgjaktenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
natSMResultat
sön 10/9DM, lång, BlekingeBroSö OKBlekinge
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9DM, stafett, Västmanland + Örebro länArboga OK
Västmanlands OF
Örebro Läns OF
Västmanland
Örebro Län
mästSLResultat
sön 10/9DM stafett Hälsingland, individuella öppna klasserLjusdals OKHälsingland
distLResultat
sön 10/9DM, stafett, UpplandSigtuna OKUppland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9DM, stafett, VärmlandFilipstads OKVärmland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9DM, stafett, Bohuslän-DalEds SKBohuslän-Dal
mästSLResultat
sön 10/9DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasserOK RavinenStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9DM, stafett, StockholmOK RavinenStockholm
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9DM, stafett, Värmland, individuella öppna klasserFilipstads OKVärmland
distMResultat
fre 15/9Ungdoms-SM, sprint, publiktävlingUmeå OKVästerbotten
distSVisa rutter i Livelox
fre 15/9Ungdoms-SM, sprintUmeå OKVästerbotten
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/9Arosträffen, dag 1, medelVästerås SOKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/9OL-touren Falun, dag 1, medelOK KåreDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/9SM, lång, kval, publiktävling, #1, medelKFUM Örebro OKÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/9Ungdoms-SM, långUmeå OKVästerbotten
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/9Ungdoms-SM, lång, publiktävlingUmeå OKVästerbotten
distLVisa rutter i Livelox
lör 16/9Attunda OK, dag 1, långAttunda OKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/9SM, lång, kvalKFUM Örebro OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/9Sävedalens AIKSävedalens AIKGöteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/9KalmarträffenKalmar OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/9Mariestads FK:s medel på TorsöMariestads FKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/9Alstermo IFAlstermo IFSmåland
natL
sön 17/9Arosträffen, dag 2, långVästerås SOKVästmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/9HjortsöndanOK SkogshjortarnaVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/9OL-touren Falun, dag 2, långOK KåreDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/9SM, lång, finalKFUM Örebro OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/9SM, lång, final, publiktävling, #2KFUM Örebro OKÖrebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/9Ungdoms-SM, distriktsstafettUmeå OKVästerbotten
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/9Attunda OK, dag 2, medelAttunda OKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/9BjörkforskampenBjörkfors GOIFÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/9FyrklubbsFK BokenSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/9Pilaboträffen i AnnebergAnnebergs GIFSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 22/9SM, medel, kval OK Tisaren
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 22/9Veteran-SM, sprintMotala AIF OL
Tjällmo-Godegårds OK
Östergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/9Bahco CupLidköpings VSKVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/9BergslagsträffenFagersta OK
Norbergs OK
Västmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/9OK ÖsteråkerOK ÖsteråkerStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/9SM, medel, finalOK Tisaren
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/9SM, medel, final, publiktävlingOK TisarenÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/9Valbo AIF:s nationella, medelValbo AIFGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/9Veteran-SM, medelMotala AIF OL
Tjällmo-Godegårds OK
Östergötland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/9ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholm
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/9BahcostafettenLidköpings VSKVästergötland
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/9Bredareds medelBredareds IFVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/9FK ÅsenFK ÅsenSkåne
distL
sön 24/9NOK:s nationellaFagersta OK
Norbergs OK
Västmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/9Valbo AIF:s nationella, förlängd medelValbo AIFGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/9Veteran-SM, långMotala AIF OL
Tjällmo-Godegårds OK
Östergötland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/9SM, stafettHagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 27/9Natti-NattiIFK EnskedeStockholm
distSLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 27/9Natti-Natti, MotionsorienteringIFK EnskedeStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 29/9DM, natt, MedelpadKovlands IFMedelpad
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 29/9Vetlanda OL-sport Cup, nattOK NjudungSmåland
natMNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 29/9Öppet Skaraborgsmästerskap, nattTidaholm SOK SisuVästergötland
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 29/9Publiktävling vid Skol-SM, sprintVästerbergslagens OLDalarna
distSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 29/9DM, natt, Jämtland-HärjedalenOK StorsjönJämtland-Härjedalen
mästLN
lör 30/9Dubbelfajten (nationell individuell tävling)Garphyttans IF
Örebro Läns OF
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/9Ekorren CupLinköpings OKÖstergötland
distSLResultat
lör 30/9Skärmjakten, dag 1, långHJS-Vansbro OKDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/9Vetlanda OL-sport Cup, medelOK NjudungSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/9Gustavsbergs OKGustavsbergs OKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/9Dubbelfajten (patrulltävling)Garphyttans IF
Örebro Läns OF
Örebro Län
natPLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/9VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/9Älgots cup, finalHässleholms OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/9ÖviksmästerskapetSidensjö IKÅngermanland
distMResultat
lör 30/9ÄrlaträffenÄrla IFSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/9DM, sprint, VästerbottenHögåkers OKVästerbotten
mästSResultat
lör 30/9DM, natt, VästerbottenHögåkers OKVästerbotten
mästMNResultat
sön 1/10MidälvastaffettenKovlands IFMedelpad
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/10Skärmjakten, dag 2, medelHJS-Vansbro OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/10Ungdomsserie BDOF, E5Brattås CKBohuslän-Dal
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/10Ungdomsseriefinalen i StockholmSnättringe SKStockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/10VargsöndanOK Flundrehof
OK Skogsvargarna
Västergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/10FinspångsorienteringenFinspångs SOKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/10GöingeträffenHässleholms OKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/10Ungdomsstafetten i SkåneHässleholms OKSkåne
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/10UpplandscupsfinalenRasbo IKUppland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/10OK GisleOK GisleSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/10KjulaorienteringenKjula IFSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/1025mannaIFK Tumba SOK
Tullinge SK
Stockholm
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/1025manna, individuella öppna klasserIFK Tumba SOK
Tullinge SK
Stockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/10FalkdrevetOK SkogsfalkenBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/10KSK-sprintenKinnaströms SKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/10TorslundssprintenHjärnarps OLSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/1025mannamedelnIFK Tumba SOK
Tullinge SK
Stockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/10FalkdrevetOK SkogsfalkenBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 13/10Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skåne
natSLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/10Daladubbeln, individuella öppna klasser lördag Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
Dalarna
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/10Daladubbeln, stafettKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
Dalarna
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/10Växjö OK, medelVäxjö OKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/10Daladubbeln, individuella öppna klasser söndagKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
Dalarna
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/10Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
Dalarna
natPUVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/10Hedjakten, partävlingLunds OKSkåne
natPLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/10FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 20/10AxvallanattaIstrums SKVästergötland
natMNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 20/10Nacka by Night, med MotionsorienteringOK RavinenStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/10Baltic Junior Cup, stafett, individuella öppna klasserFK GöingarnaSkåne
distMResultat
lör 21/10 - sön 22/10Helg utan älgGotlands Bro OKGotland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/10MedelSprintEslövs FKSkåne
distSResultat
lör 21/10VallesprintenIstrums SKVästergötland
natSResultat
lör 21/10IFK Göteborgs HöstbudkavlenIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/10IFK Göteborgs Höstbudkavlen, individuella öppna klasserIFK Göteborg OrienteringGöteborg
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/10OktoberracetOK EnenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/10VilselöpetOK Vilse 87Blekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/10TranåsträffenSol TranåsSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/10GMOK HöstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 27/10HaningenattenHaninge SOKStockholm
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/10Haninge sprintstafettHaninge SOKStockholm
distSS
lör 28/10 - sön 29/10SmålandskavlenEksjö SOK
SOK Aneby
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/10Smålandskavlen, öppna klasserSOK AnebySmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/11SvartåfejdenMjölby OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/11Uddevallatrofén, patrulltävlingUddevalla OKBohuslän-Dal
distPLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/11RodhenloppetOK RodhenUppland
natPLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/11NovembersprintenMjölby OKÖstergötland
natSM
sön 5/11Sydsvenska 2-milenHylte OKHalland
natU
sön 5/11HöstlunkenSnättringe SKStockholm
distPUVisa rutter i LiveloxResultat
fre 10/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötland
natSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/11Novembertävlingarna, medeldistansSkarpnäcks OLStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/11KolmårdensprintenOK KolmårdenÖstergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/11O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/11Novembertävlingarna, långdistansSkarpnäcks OLStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/11O-event, dag 3, ZoorienteringIK YmerVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/11Mila Stockholm by Night, #1Centrum OKStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/11FakirenKöping-Kolsva OKVästmanland
distUVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/11Stockholm RogainingOK RavinenStockholm
distPU
lör 18/11 - sön 19/11Viken IndoorOK Pers LärjungarGästrikland
distSResultat
sön 19/11HöstrusketÖrkelljunga FKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 13/12Mila Stockholm by Night, #2IFK EnskedeStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat

Annonser