Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

47 tävlingar hittades mellan 2017-01-01 och 2017-12-31 med följande urval: Småland, orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 52sön 1/1
v 1mån 2/1
tis 3/1
ons 4/1
tor 5/1
fre 6/1
lör 7/1
sön 8/1
v 2mån 9/1
tis 10/1
ons 11/1
tor 12/1
fre 13/1
lör 14/1
sön 15/1
v 3mån 16/1
tis 17/1
ons 18/1
tor 19/1
fre 20/1
lör 21/1
sön 22/1
v 4mån 23/1
tis 24/1
ons 25/1
tor 26/1
fre 27/1
lör 28/1
sön 29/1
v 5mån 30/1
tis 31/1
ons 1/2
tor 2/2
fre 3/2
lör 4/2
sön 5/2
v 6mån 6/2
tis 7/2
ons 8/2
tor 9/2
fre 10/2
lör 11/2
sön 12/2
v 7mån 13/2
tis 14/2
ons 15/2
tor 16/2
fre 17/2
lör 18/2
sön 19/2
v 8mån 20/2
tis 21/2
ons 22/2
tor 23/2
fre 24/2
lör 25/2
sön 26/2
v 9mån 27/2
tis 28/2
ons 1/3
tor 2/3
fre 3/3
lör 4/3
sön 5/3
v 10mån 6/3
tis 7/3
ons 8/3
tor 9/3
fre 10/3
lör 11/3
sön 12/3
v 11mån 13/3
tis 14/3
ons 15/3
tor 16/3
fre 17/3
lör 18/3
sön 19/3
v 12mån 20/3
tis 21/3
ons 22/3
tor 23/3
fre 24/3
lör 25/3
sön 26/3
v 13mån 27/3
tis 28/3
ons 29/3
tor 30/3
fre 31/3
lör 1/4AnderstorpAnderstorps OKSmåland
distMResultat
sön 2/4
v 14mån 3/4
tis 4/4
ons 5/4BauernattaJönköpings OKSmåland
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 6/4
fre 7/4
lör 8/4
sön 9/4Hultsfreds OKHultsfreds OKSmåland
distMResultat
v 15mån 10/4
tis 11/4
ons 12/4
tor 13/4
fre 14/4Växjö OK Växjö OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/4Nybro OKNybro OKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/4Nässjö OK, långBodafors OK
Nässjö OK
Småland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Sydsvenska 7-manna/4-damsBodafors OK
Nässjö OK
Småland
natSLKResultat
v 16mån 17/4Sydsvenska 7-manna/4-damsBodafors OK
Nässjö OK
Småland
natSLKResultat
Sydsvenska 7-manna/4-dams, individuella öppna klasserBodafors OK
Nässjö OK
Småland
distLResultat
tis 18/4
ons 19/4
tor 20/4
fre 21/4
lör 22/4LagadalskampenFK FinnSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/4Swedish League, #4, lång (WRE), För-SM med publiktävlingIK HakarpspojkarnaSmåland
intLVisa rutter i LiveloxResultat
v 17mån 24/4
tis 25/4
ons 26/4
tor 27/4
fre 28/4
lör 29/4Tockarps Vättefejden/Gränsfejden, medelMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
natMResultat
PolkaluffenGränna-Bygdens OKSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/4Tockarps Vättefejden/Gränsfejden, långMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
natLResultat
v 18mån 1/5GränsfejdenMarkaryds FKSmåland
distM
Målilla OKMålilla OKSmåland
natMResultat
tis 2/5
ons 3/5
tor 4/5
fre 5/5
lör 6/5Kexholms SKKexholms SKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Hökensåsracet, dag 1, medelOK GränsenSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Hökensåsracet, dag 2, långOK GränsenSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 19mån 8/5
tis 9/5
ons 10/5
tor 11/5
fre 12/5
lör 13/5
sön 14/5
v 20mån 15/5
tis 16/5
ons 17/5
tor 18/5
fre 19/5
lör 20/5Värend GNVärend GN OLSmåland
distSResultat
sön 21/5
v 21mån 22/5
tis 23/5
ons 24/5
tor 25/5
fre 26/5
lör 27/5
sön 28/5LämmeltågetNässjö OKSmåland
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
v 22mån 29/5
tis 30/5
ons 31/5
tor 1/6
fre 2/6
lör 3/6
sön 4/6
v 23mån 5/6
tis 6/6
ons 7/6
tor 8/6
fre 9/6
lör 10/6DM, sprintstafett, SmålandBredaryds SOKSmåland
mästSSVisa rutter i Livelox
DM, sprint, SmålandBredaryds SOKSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
v 24mån 12/6
tis 13/6
ons 14/6
tor 15/6
fre 16/6
lör 17/6
sön 18/6
v 25mån 19/6
tis 20/6
ons 21/6
tor 22/6
fre 23/6
lör 24/6
sön 25/6
v 26mån 26/6
tis 27/6
ons 28/6
tor 29/6
fre 30/6
lör 1/7TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/7
v 27mån 3/7
tis 4/7Tjust 2-dagars, dag 1Västerviks OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 5/7Tjust 2-dagars, dag 2Västerviks OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 6/7
fre 7/7
lör 8/7
sön 9/7
v 28mån 10/7
tis 11/7
ons 12/7
tor 13/7
fre 14/7
lör 15/7
sön 16/7
v 29mån 17/7
tis 18/7
ons 19/7
tor 20/7
fre 21/7
lör 22/7
sön 23/7
v 30mån 24/7
tis 25/7
ons 26/7
tor 27/7
fre 28/7
lör 29/7
sön 30/7
v 31mån 31/7
tis 1/8
ons 2/8
tor 3/8
fre 4/8
lör 5/8
sön 6/8
v 32mån 7/8
tis 8/8
ons 9/8
tor 10/8
fre 11/8
lör 12/8
sön 13/8
v 33mån 14/8
tis 15/8
ons 16/8
tor 17/8
fre 18/8
lör 19/8Augustidubbeln, medelSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/8Augustidubbeln, långSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 34mån 21/8
tis 22/8
ons 23/8
tor 24/8
fre 25/8
lör 26/8Vimmerby OKVimmerby OKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/8Jönköpings OKJönköpings OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vimmerby OKVimmerby OKSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 35mån 28/8
tis 29/8
ons 30/8
tor 31/8
fre 1/9
lör 2/9DM, medel, SmålandEksjö SOKSmåland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, stafett, SmålandEksjö SOKSmåland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Småland, individuella öppna klasserEksjö SOKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 36mån 4/9
tis 5/9
ons 6/9
tor 7/9
fre 8/9DM, natt, SmålandOK NorrvirdarnaSmåland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/9
sön 10/9DM, lång, SmålandSOK ViljanSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 11/9
tis 12/9
ons 13/9
tor 14/9
fre 15/9
lör 16/9KalmarträffenKalmar OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/9Alstermo IFAlstermo IFSmåland
natL
Pilaboträffen i AnnebergAnnebergs GIFSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 38mån 18/9
tis 19/9
ons 20/9
tor 21/9
fre 22/9
lör 23/9
sön 24/9
v 39mån 25/9
tis 26/9
ons 27/9
tor 28/9
fre 29/9Vetlanda OL-sport Cup, nattOK NjudungSmåland
natMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/9Vetlanda OL-sport Cup, medelOK NjudungSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/10OK GisleOK GisleSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 40mån 2/10
tis 3/10
ons 4/10
tor 5/10
fre 6/10
lör 7/10
sön 8/10
v 41mån 9/10
tis 10/10
ons 11/10
tor 12/10
fre 13/10
lör 14/10Växjö OK, medelVäxjö OKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/10
v 42mån 16/10
tis 17/10
ons 18/10
tor 19/10
fre 20/10
lör 21/10
sön 22/10TranåsträffenSol TranåsSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 43mån 23/10
tis 24/10
ons 25/10
tor 26/10
fre 27/10
lör 28/10SmålandskavlenEksjö SOK
SOK Aneby
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/10SmålandskavlenEksjö SOK
SOK Aneby
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
Smålandskavlen, öppna klasserSOK AnebySmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 44mån 30/10
tis 31/10
ons 1/11
tor 2/11
fre 3/11
lör 4/11
sön 5/11
v 45mån 6/11
tis 7/11
ons 8/11
tor 9/11
fre 10/11
lör 11/11
sön 12/11
v 46mån 13/11
tis 14/11
ons 15/11
tor 16/11
fre 17/11
lör 18/11
sön 19/11
v 47mån 20/11
tis 21/11
ons 22/11
tor 23/11
fre 24/11
lör 25/11
sön 26/11
v 48mån 27/11
tis 28/11
ons 29/11
tor 30/11
fre 1/12
lör 2/12
sön 3/12
v 49mån 4/12
tis 5/12
ons 6/12
tor 7/12
fre 8/12
lör 9/12
sön 10/12
v 50mån 11/12
tis 12/12
ons 13/12
tor 14/12
fre 15/12
lör 16/12
sön 17/12
v 51mån 18/12
tis 19/12
ons 20/12
tor 21/12
fre 22/12
lör 23/12
sön 24/12
v 52mån 25/12
tis 26/12
ons 27/12
tor 28/12
fre 29/12
lör 30/12
sön 31/12

Annonser