Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

50 tävlingar hittades mellan 2017-01-01 och 2017-12-31 med följande urval: Västergötlands Orienteringsförbund, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 52sön 1/1
v 1mån 2/1
tis 3/1
ons 4/1
tor 5/1
fre 6/1
lör 7/1
sön 8/1
v 2mån 9/1
tis 10/1
ons 11/1
tor 12/1
fre 13/1
lör 14/1
sön 15/1
v 3mån 16/1
tis 17/1
ons 18/1
tor 19/1
fre 20/1
lör 21/1
sön 22/1
v 4mån 23/1
tis 24/1
ons 25/1
tor 26/1
fre 27/1
lör 28/1
sön 29/1
v 5mån 30/1
tis 31/1
ons 1/2
tor 2/2
fre 3/2
lör 4/2
sön 5/2
v 6mån 6/2
tis 7/2
ons 8/2
tor 9/2
fre 10/2
lör 11/2
sön 12/2
v 7mån 13/2
tis 14/2
ons 15/2
tor 16/2
fre 17/2
lör 18/2
sön 19/2
v 8mån 20/2
tis 21/2
ons 22/2
tor 23/2
fre 24/2
lör 25/2
sön 26/2
v 9mån 27/2
tis 28/2
ons 1/3
tor 2/3
fre 3/3
lör 4/3
sön 5/3
v 10mån 6/3
tis 7/3
ons 8/3
tor 9/3
fre 10/3
lör 11/3
sön 12/3
v 11mån 13/3
tis 14/3
ons 15/3
tor 16/3
fre 17/3
lör 18/3
sön 19/3
v 12mån 20/3
tis 21/3
ons 22/3
tor 23/3
fre 24/3
lör 25/3
sön 26/3
v 13mån 27/3
tis 28/3
ons 29/3
tor 30/3
fre 31/3
lör 1/4Forntidsdubbeln, nattFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
natLNResultat
sön 2/4Forntidsdubbeln, medelFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 14mån 3/4
tis 4/4
ons 5/4
tor 6/4
fre 7/4Tibrotrippeln, nattTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/4Tibrotrippeln, långTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/4Tibrotrippeln, medelTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 15mån 10/4
tis 11/4
ons 12/4
tor 13/4Häxjakten, Five-O, #1IF Hagen
IK Gandvik
Västergötlands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/4Kortfredan, Five-O, #2Lidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/4Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/4
v 16mån 17/4Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 18/4
ons 19/4
tor 20/4
fre 21/4
lör 22/4Gudhems vårtävling med Öppet Skaraborgsmästerskap, medelGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/4Omega KortIK OmegaVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 17mån 24/4
tis 25/4
ons 26/4
tor 27/4
fre 28/4
lör 29/4
sön 30/4Gällstads medelGällstadbygdens SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 18mån 1/5Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 2/5
ons 3/5
tor 4/5
fre 5/5
lör 6/5
sön 7/5Ymers jubileumstävlingIK YmerVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 19mån 8/5
tis 9/5SkaraborgsstafettenFalköpings AIK OKVästergötlands Orienteringsförbund
distSMResultat
ons 10/5
tor 11/5
fre 12/5
lör 13/5MtbO, Svenska Cupen, #1, sprintOK MarkVästergötlands Orienteringsförbund
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5MtbO, Svenska Cupen, #2, medelOK MarkVästergötlands Orienteringsförbund
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 20mån 15/5
tis 16/5
ons 17/5
tor 18/5
fre 19/5
lör 20/5
sön 21/5ICA-Anders sprint GällstadGällstadbygdens SOKVästergötlands Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
v 21mån 22/5
tis 23/5
ons 24/5
tor 25/5Skaraborgsmästerskap, sprintFrämmestads IKVästergötlands Orienteringsförbund
distSResultat
fre 26/5
lör 27/5
sön 28/5PreO i VästSkene Sim o ISVästergötlands Orienteringsförbund
P
natL
v 22mån 29/5
tis 30/5
ons 31/5
tor 1/6
fre 2/6
lör 3/6Kinnekulledubbeln, etapp 1OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Kinnekulledubbeln, etapp 2OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/6SommarlandssprintenIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
v 23mån 5/6
tis 6/6
ons 7/6
tor 8/6
fre 9/6
lör 10/6
sön 11/6
v 24mån 12/6
tis 13/6
ons 14/6
tor 15/6
fre 16/6
lör 17/6
sön 18/6
v 25mån 19/6
tis 20/6
ons 21/6
tor 22/6
fre 23/6
lör 24/6
sön 25/6
v 26mån 26/6
tis 27/6
ons 28/6Skene SoIS SommarorienteringSkene Sim o ISVästergötlands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 29/6
fre 30/6
lör 1/7
sön 2/7
v 27mån 3/7
tis 4/7
ons 5/7
tor 6/7
fre 7/7
lör 8/7
sön 9/7
v 28mån 10/7
tis 11/7
ons 12/7
tor 13/7
fre 14/7
lör 15/7
sön 16/7
v 29mån 17/7
tis 18/7
ons 19/7
tor 20/7
fre 21/7
lör 22/7
sön 23/7
v 30mån 24/7
tis 25/7
ons 26/7
tor 27/7
fre 28/7
lör 29/7
sön 30/7
v 31mån 31/7
tis 1/8
ons 2/8
tor 3/8
fre 4/8Ungdomens 10milaOK Tranan
Ulricehamns OK
Västergötlands Orienteringsförbund
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/8Ultraträffen, dag 1, medelOK Tranan
Ulricehamns OK
Västergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/8Ultraträffen, dag 2, långOK Tranan
Ulricehamns OK
Västergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 32mån 7/8
tis 8/8
ons 9/8
tor 10/8
fre 11/8
lör 12/8Hjo 2-dagars, dag 1, medelHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/8Hjo 2-dagars, dag 2 och Skaraborgsmästerskap, långHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 33mån 14/8
tis 15/8
ons 16/8
tor 17/8
fre 18/8
lör 19/8
sön 20/8
v 34mån 21/8
tis 22/8
ons 23/8
tor 24/8
fre 25/8
lör 26/8RSK-Hestraträffen, dag 1Hestra IF
Rydboholms SK
Västergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/8RSK-Hestraträffen, dag 2Hestra IF
Rydboholms SK
Västergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 35mån 28/8
tis 29/8
ons 30/8
tor 31/8
fre 1/9
lör 2/9DM, medel, VästergötlandOK Orinto
OK Räven
Västergötlands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, stafett, Göteborg, Halland + VästergötlandOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Göteborg, Halland + Västergötland, individuella öppna klasserOK OrintoVästergötlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 36mån 4/9
tis 5/9
ons 6/9
tor 7/9
fre 8/9DM, natt, VästergötlandMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötlands Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/9DM, sprint, VästergötlandMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötlands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9DM, lång, VästergötlandMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötlands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 11/9
tis 12/9
ons 13/9
tor 14/9
fre 15/9
lör 16/9Mariestads FK:s medel på TorsöMariestads FKVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/9HjortsöndanOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 38mån 18/9
tis 19/9
ons 20/9
tor 21/9
fre 22/9
lör 23/9Bahco CupLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/9BahcostafettenLidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
Bredareds medelBredareds IFVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 39mån 25/9
tis 26/9
ons 27/9
tor 28/9
fre 29/9Öppet Skaraborgsmästerskap, nattTidaholm SOK SisuVästergötlands Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/9VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/10VargsöndanOK Flundrehof
OK Skogsvargarna
Västergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 40mån 2/10
tis 3/10
ons 4/10
tor 5/10
fre 6/10
lör 7/10
sön 8/10KSK-sprinten, etapp 1Kinnaströms SKVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
KSK-sprinten, etapp 2Kinnaströms SKVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
v 41mån 9/10
tis 10/10
ons 11/10
tor 12/10
fre 13/10
lör 14/10
sön 15/10
v 42mån 16/10
tis 17/10
ons 18/10
tor 19/10
fre 20/10AxvallanattaIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
natMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/10VallesprintenIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
natSResultat
sön 22/10
v 43mån 23/10
tis 24/10
ons 25/10
tor 26/10
fre 27/10
lör 28/10
sön 29/10
v 44mån 30/10
tis 31/10
ons 1/11
tor 2/11
fre 3/11
lör 4/11
sön 5/11
v 45mån 6/11
tis 7/11
ons 8/11
tor 9/11
fre 10/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötlands Orienteringsförbund
natSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/11O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/11O-event, dag 3, ZoorienteringIK YmerVästergötlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
v 46mån 13/11
tis 14/11
ons 15/11
tor 16/11
fre 17/11
lör 18/11
sön 19/11
v 47mån 20/11
tis 21/11
ons 22/11
tor 23/11
fre 24/11
lör 25/11
sön 26/11
v 48mån 27/11
tis 28/11
ons 29/11
tor 30/11
fre 1/12
lör 2/12
sön 3/12
v 49mån 4/12
tis 5/12
ons 6/12
tor 7/12
fre 8/12
lör 9/12
sön 10/12
v 50mån 11/12
tis 12/12
ons 13/12
tor 14/12
fre 15/12
lör 16/12
sön 17/12
v 51mån 18/12
tis 19/12
ons 20/12
tor 21/12
fre 22/12
lör 23/12
sön 24/12
v 52mån 25/12
tis 26/12
ons 27/12
tor 28/12
fre 29/12
lör 30/12
sön 31/12

Annonser