Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

91 tävlingar hittades mellan 2017-01-01 och 2017-12-31 med följande urval: Upplands Orienteringsförbund, orienteringslöpning.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 52sön 1/1
v 1mån 2/1
tis 3/1
ons 4/1
tor 5/1
fre 6/1
lör 7/1
sön 8/1
v 2mån 9/1
tis 10/1
ons 11/1
tor 12/1
fre 13/1
lör 14/1
sön 15/1
v 3mån 16/1
tis 17/1
ons 18/1
tor 19/1
fre 20/1VC 6 PlundringsracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
närMNResultat
lör 21/1
sön 22/1
v 4mån 23/1
tis 24/1
ons 25/1
tor 26/1
fre 27/1
lör 28/1
sön 29/1
v 5mån 30/1
tis 31/1
ons 1/2
tor 2/2
fre 3/2
lör 4/2
sön 5/2Vintercupen Etapp 7OK EnenUpplands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
v 6mån 6/2
tis 7/2
ons 8/2
tor 9/2
fre 10/2
lör 11/2
sön 12/2
v 7mån 13/2
tis 14/2
ons 15/2
tor 16/2
fre 17/2
lör 18/2
sön 19/2
v 8mån 20/2
tis 21/2
ons 22/2
tor 23/2
fre 24/2
lör 25/2
sön 26/2
v 9mån 27/2
tis 28/2
ons 1/3Luffarligan OK EnenUpplands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i Livelox
tor 2/3Veterantävling OK EnenUpplands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i Livelox
fre 3/3
lör 4/3
sön 5/3
v 10mån 6/3
tis 7/3
ons 8/3
tor 9/3
fre 10/3
lör 11/3
sön 12/3
v 11mån 13/3
tis 14/3
ons 15/3
tor 16/3RoslagsveteranernaOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närM
fre 17/3
lör 18/3
sön 19/3Vintercup Etapp 10 (Final)OK EnenUpplands Orienteringsförbund
närM
VårupptaktLänna IFUpplands Orienteringsförbund
klubbM
v 12mån 20/3
tis 21/3
ons 22/3
tor 23/3
fre 24/3
lör 25/3
sön 26/3
v 13mån 27/3
tis 28/3
ons 29/3
tor 30/3
fre 31/3
lör 1/4
sön 2/4KM lång VÖOL, OKÖ, WOKVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
klubbLResultat
Öppet Sprint-KMOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närS
v 14mån 3/4
tis 4/4
ons 5/4
tor 6/4
fre 7/4
lör 8/4LännamedelnLänna IFUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/4RånässtafettenRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
natSLResultat
Rånässtafetten, öppna klasserRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
natLResultat
v 15mån 10/4
tis 11/4
ons 12/4
tor 13/4
fre 14/4
lör 15/4
sön 16/4
v 16mån 17/4EnenracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 18/4
ons 19/4
tor 20/4
fre 21/4Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Upplands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/4Uppsala möte, medelOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/4Uppsala möte, långIF ThorUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 17mån 24/4
tis 25/4KlubbträningLänna IFUpplands Orienteringsförbund
klubbLResultat
ons 26/4
tor 27/4
fre 28/4
lör 29/4
sön 30/4
v 18mån 1/5
tis 2/5
ons 3/5
tor 4/5Roslagsveteranerna Länna IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 5/5
lör 6/5Roslagshelg, långOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5Roslagshelg, medelOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 19mån 8/5
tis 9/5Till skogs med Roslagens Sparbank - deltävling 1Vallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/5
tor 11/5RoslagsveteranernaLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 12/5
lör 13/5
sön 14/5
v 20mån 15/5
tis 16/5U-ringen etapp 1 - Långhundra IFIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närMResultat
Till skogs med Roslagens Sparbank - deltävling 2Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 17/5MtbO Uppland, träning, Hammarskog retroIF Thor
OK Rodhen
Upplands Orienteringsförbund
LM
närMVisa rutter i Livelox
tor 18/5
fre 19/5DM, sprint, UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/5
sön 21/5
v 21mån 22/5
tis 23/5RoslagsveteranernaOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
Till Skogs med Roslagens Sparbank del 3OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
Öppet KM medelOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
U-ringen etapp 2 - OK LinnéIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 24/5
tor 25/5
fre 26/5
lör 27/5
sön 28/5
v 22mån 29/5
tis 30/5U-ringen etapp 3 - IF ThorIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Till skogs med Roslagens Sparbank - deltävling 4Länna IFUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 31/5Öppet Sprint-KMOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närSResultat
tor 1/6RoslagsveteranernaHäverödals SKUpplands Orienteringsförbund
närM
fre 2/6
lör 3/6
sön 4/6
v 23mån 5/6
tis 6/6KM Sprint OK SödertörnRasbo IKUpplands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
KM Lång OK SödertörnRasbo IKUpplands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 7/6
tor 8/6
fre 9/6
lör 10/6SlottssprintenSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
natSResultat
Slottssprinten, 2-mannastafett, sprintSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
natSSResultat
sön 11/6KM långOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
OL-skytte Mälarcupen #1IF ThorUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
OK Triangeln NärtävlingOK TriangelnUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
v 24mån 12/6
tis 13/6
ons 14/6
tor 15/6Medel-KM, Klubbdagen IF ThorIF ThorUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 16/6
lör 17/6
sön 18/6
v 25mån 19/6
tis 20/6FiggesVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
ons 21/6
tor 22/6
fre 23/6
lör 24/6
sön 25/6
v 26mån 26/6Rånäs OK/ Rimbo SOK sprintcup etapp 1Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närSResultat
tis 27/6
ons 28/6Rånäs OK/ Rimbo SOK sprintcup etapp 2Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närSResultat
tor 29/6
fre 30/6
lör 1/7
sön 2/7
v 27mån 3/7Rånäs OK/ Rimbo SOK sprintcup etapp 3Rimbo SOKUpplands Orienteringsförbund
närS
tis 4/7
ons 5/7
tor 6/7
fre 7/7
lör 8/7
sön 9/7
v 28mån 10/7
tis 11/7
ons 12/7
tor 13/7
fre 14/7
lör 15/7
sön 16/7
v 29mån 17/7
tis 18/7Skärgårdssprinten, etapp 1OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 19/7Skärgårdssprinten, etapp 2OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 20/7
fre 21/7
lör 22/7
sön 23/7
v 30mån 24/7
tis 25/7
ons 26/7
tor 27/7
fre 28/7
lör 29/7
sön 30/7
v 31mån 31/7
tis 1/8
ons 2/8
tor 3/8
fre 4/8
lör 5/8
sön 6/8
v 32mån 7/8Rånäs OK/ Rimbo SOK sprintcup etapp 4Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närSResultat
tis 8/8
ons 9/8Distriktsmatch (Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland), långLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 10/8Roslagsveteranerna VÖOLVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närL
Distriktsmatch (Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland), sprintLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 11/8
lör 12/8KM-Lång Rånäs OKRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
klubbL
sön 13/8OK RodhenOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 33mån 14/8
tis 15/8Orienteringsträning OK EnenUpplands Orienteringsförbund
närM
ons 16/8
tor 17/8Roslagsveteranerna Rånäs OKRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
KM-Medel Rånäs OKRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
klubbM
fre 18/8
lör 19/8Upplandscupen 2017 laganmälan , etapp 1Upplands OrienteringsförbundUpplands Orienteringsförbund
närSL
Långhundradubbeln, medelLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/8Långhundradubbeln, långLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 34mån 21/8
tis 22/8
ons 23/8
tor 24/8RoslagsveteranernaLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
KlubbmästerskapSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
klubbM
FM MedelIF Thor
Långhundra IF
Upplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 25/8
lör 26/8
sön 27/8Upplandscupen 2017 laganmälan , etapp 2Upplands OrienteringsförbundUpplands Orienteringsförbund
närSL
LinnéklassikernOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 35mån 28/8
tis 29/8Sprint-KMOK EnenUpplands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i Livelox
ons 30/8
tor 31/8
fre 1/9DM, natt, UpplandVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
mästLNResultat
lör 2/9
sön 3/9DM, lång, Stockholm + UpplandJärfälla OK
Upplands Orienteringsförbund
Stockholms Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 36mån 4/9
tis 5/9Öppet Natt RMLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närLN
ons 6/9
tor 7/9RoslagsveteranernaHäverödals SKUpplands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i Livelox
fre 8/9
lör 9/9Upplandscupen 2017 laganmälan , etapp 3Upplands OrienteringsförbundUpplands Orienteringsförbund
närSL
DM, medel, UpplandOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/9DM, stafett, UpplandSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 11/9
tis 12/9
ons 13/9
tor 14/9
fre 15/9
lör 16/9
sön 17/9Luta Pre-RaidRasbo IKUpplands Orienteringsförbund
LM
klubbPLVisa rutter i LiveloxResultat
v 38mån 18/9
tis 19/9
ons 20/9
tor 21/9RoslagsveteranernaOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 22/9
lör 23/9
sön 24/9
v 39mån 25/9
tis 26/9
ons 27/9
tor 28/9
fre 29/9OL-skytte Sprint, World Cup och Svenska CupenVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närSResultat
lör 30/9OL-skytte SM Klassisk, World Cup 8, Svenska Cupen Vallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
sön 1/10Upplandscupen 2017 laganmälan , etapp 4Upplands OrienteringsförbundUpplands Orienteringsförbund
närSL
SM Stafett OL-SkytteHäverödals SKUpplands Orienteringsförbund
närSMResultat
UpplandscupsfinalenRasbo IKUpplands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 40mån 2/10
tis 3/10Natt-KMOK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMNVisa rutter i Livelox
ons 4/10
tor 5/10Roslagsveteranerna 5 okt i SigtunaSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 6/10
lör 7/10
sön 8/10
v 41mån 9/10
tis 10/10
ons 11/10
tor 12/10
fre 13/10
lör 14/10
sön 15/10
v 42mån 16/10
tis 17/10
ons 18/10
tor 19/10RoslagsveteranernaOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närM
Natt-KM 2017Rasbo IKUpplands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 20/10
lör 21/10
sön 22/10OktoberracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 43mån 23/10
tis 24/10
ons 25/10
tor 26/10KM nattVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
klubbLN
fre 27/10
lör 28/10
sön 29/10
v 44mån 30/10
tis 31/10
ons 1/11
tor 2/11
fre 3/11
lör 4/11RodhenloppetOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
natPLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/11Sprint KM 2017Länna IFUpplands Orienteringsförbund
klubbSResultat
v 45mån 6/11
tis 7/11
ons 8/11
tor 9/11
fre 10/11
lör 11/11
sön 12/11
v 46mån 13/11
tis 14/11
ons 15/11
tor 16/11
fre 17/11Vintercupen E1OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/11
sön 19/11Vintercup Etapp 2OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Dag KM 2017Länna IFUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
v 47mån 20/11
tis 21/11
ons 22/11
tor 23/11
fre 24/11
lör 25/11
sön 26/11
v 48mån 27/11
tis 28/11
ons 29/11
tor 30/11
fre 1/12
lör 2/12
sön 3/12Vintercupen Etapp 3OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 49mån 4/12
tis 5/12
ons 6/12
tor 7/12
fre 8/12
lör 9/12
sön 10/12Skinkracet 2017Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat
v 50mån 11/12
tis 12/12
ons 13/12
tor 14/12
fre 15/12
lör 16/12
sön 17/12
v 51mån 18/12
tis 19/12
ons 20/12
tor 21/12
fre 22/12
lör 23/12
sön 24/12
v 52mån 25/12
tis 26/12Vintercupen Etapp 4OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 27/12
tor 28/12
fre 29/12
lör 30/12
sön 31/12Sylvestersprinten 2017Länna IFUpplands Orienteringsförbund
klubbMResultat

Annonser