Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

55 tävlingar hittades mellan 2017-01-01 och 2017-12-31 med följande urval: Bohuslän-Dal, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 52sö 1/1
v 1må 2/1
ti 3/1
on 4/1
to 5/1
fr 6/1
lö 7/1
sö 8/1Vinterrace, etapp 1Herrestads AIFBohuslän-Dal
närMResultat
v 2må 9/1
ti 10/1
on 11/1
to 12/1
fr 13/1
lö 14/1
sö 15/1Vinterrace 2017 etapp 2OK GipenBohuslän-Dal
närMResultat
v 3må 16/1
ti 17/1
on 18/1
to 19/1
fr 20/1
lö 21/1
sö 22/1Vinterrace, etapp 3Uddevalla OKBohuslän-Dal
närMVisa rutter i LiveloxResultat
v 4må 23/1
ti 24/1
on 25/1
to 26/1
fr 27/1
lö 28/1
sö 29/1
v 5må 30/1
ti 31/1
on 1/2
to 2/2
fr 3/2
lö 4/2
sö 5/2Vinterrace etapp 5Ljungskile FKBohuslän-Dal
närMVisa rutter i LiveloxResultat
v 6må 6/2
ti 7/2
on 8/2
to 9/2
fr 10/2
lö 11/2
sö 12/2
v 7må 13/2
ti 14/2
on 15/2
to 16/2
fr 17/2
lö 18/2
sö 19/2Vinterrace 2017, etapp 7OK SkärmenBohuslän-Dal
närMResultat
v 8må 20/2
ti 21/2
on 22/2
to 23/2
fr 24/2
lö 25/2
sö 26/2
v 9må 27/2
ti 28/2
on 1/3
to 2/3
fr 3/3
lö 4/3
sö 5/3
v 10må 6/3
ti 7/3
on 8/3
to 9/3
fr 10/3
lö 11/3
sö 12/3
v 11må 13/3
ti 14/3
on 15/3
to 16/3
fr 17/3
lö 18/3
sö 19/3
v 12må 20/3
ti 21/3
on 22/3
to 23/3
fr 24/3
lö 25/3
sö 26/3
v 13må 27/3
ti 28/3
on 29/3Veteran OL 3-stadSvanesunds GIF
Trollhättans SK
Bohuslän-Dal
Västergötland
närMResultat
to 30/3
fr 31/3
lö 1/4StrömstadsprintenIdefjordens SKBohuslän-Dal
natS
sö 2/4Kvillebyns klassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 14må 3/4
ti 4/4
on 5/4
to 6/4
fr 7/4
lö 8/4
sö 9/4
v 15må 10/4
ti 11/4
on 12/4Veteran OL 3-stadTrollhättans SK
Uddevalla IS
Västergötland
Bohuslän-Dal
närMResultat
to 13/4
fr 14/4
lö 15/4
sö 16/4Bohuslunken, Five-O, #4Uddevalla OKBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 16må 17/4
ti 18/4
on 19/4
to 20/4
fr 21/4
lö 22/4Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 23/4
v 17må 24/4
ti 25/4
on 26/4Veteran OL 3-stadOK Gipen
Trollhättans SK
Bohuslän-Dal
Västergötland
närMResultat
to 27/4
fr 28/4
lö 29/4
sö 30/4
v 18må 1/5
ti 2/5SAKO Ungdomstävling etapp 2OK GipenBohuslän-Dal
närMResultat
on 3/5Veteral OL 3-stadTrollhättans SK
Uddevalla OK
Västergötland
Bohuslän-Dal
närMResultat
to 4/5MotionsorienteringUddevalla OKBohuslän-Dal
närL
fr 5/5
lö 6/5Skärmenträffen OK SkärmenBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 7/5
v 19må 8/5
ti 9/5
on 10/5Veteral OL 3-stadStenungsunds OK
Trollhättans SK
Bohuslän-Dal
Västergötland
närMResultat
O-LiganEds SKBohuslän-Dal
närLResultat
to 11/5MotionsorienteringLjungskile FKBohuslän-Dal
närMResultat
fr 12/5
lö 13/5
sö 14/5DM, sprint, Bohuslän-DalHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
SprintstafettenHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal
distSSResultat
v 20må 15/5
ti 16/5
on 17/5O-ligan deltävling 2Åmåls OKBohuslän-Dal
närMResultat
to 18/5MotionsorienteringUddevalla ISBohuslän-Dal
närLResultat
fr 19/5
lö 20/5USM Träning BDOF/GOFOK KroppefjällBohuslän-Dal
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 21/5SAIS dubbelsprint, etapp 1Stångenäs AISBohuslän-Dal
natSVisa rutter i LiveloxResultat
SAIS dubbelsprint, etapp 2Stångenäs AISBohuslän-Dal
natSVisa rutter i LiveloxResultat
v 21må 22/5
ti 23/5
on 24/5Motionsorientering-Herrestads AIFHerrestads AIFBohuslän-Dal
närLResultat
to 25/5
fr 26/5
lö 27/5
sö 28/5
v 22må 29/5
ti 30/5
on 31/5Veteran Ol 3-stadLjungskile FK
Trollhättans SK
Bohuslän-Dal
Västergötland
närM
Skärmen Cup 1OK SkärmenBohuslän-Dal
närLResultat
to 1/6
fr 2/6
lö 3/6
sö 4/6
v 23må 5/6
ti 6/6
on 7/6Skärmen Cup 2OK SkärmenBohuslän-Dal
närLResultat
to 8/6
fr 9/6
lö 10/6
sö 11/6Edetdubbeln, etapp 1OK GipenBohuslän-Dal
natSResultat
Edetdubbeln, etapp 2OK GipenBohuslän-Dal
natSResultat
v 24må 12/6
ti 13/6
on 14/6
to 15/6
fr 16/6
lö 17/6PreO i Väst DM Bohuslän/Dals, Göteborgs och Västergötlands OFIdefjordens SKBohuslän-Dal
P
mästL
sö 18/6
v 25må 19/6
ti 20/6
on 21/6
to 22/6
fr 23/6
lö 24/6
sö 25/6
v 26må 26/6
ti 27/6
on 28/6
to 29/6
fr 30/6
lö 1/7Gränsjakten i Strömstad, etapp 1Idefjordens SKBohuslän-Dal
natMResultat
sö 2/7Gränsjakten i Strömstad, etapp 2Idefjordens SKBohuslän-Dal
natLResultat
v 27må 3/7
ti 4/7
on 5/7
to 6/7
fr 7/7
lö 8/7
sö 9/7
v 28må 10/7
ti 11/7
on 12/7
to 13/7
fr 14/7
lö 15/7
sö 16/7
v 29må 17/7
ti 18/7
on 19/7
to 20/7
fr 21/7
lö 22/7
sö 23/7
v 30må 24/7
ti 25/7
on 26/7
to 27/7
fr 28/7
lö 29/7
sö 30/7
v 31må 31/7
ti 1/8
on 2/8
to 3/8
fr 4/8
lö 5/8
sö 6/8
v 32må 7/8
ti 8/8
on 9/8
to 10/8
fr 11/8
lö 12/8
sö 13/8
v 33må 14/8
ti 15/8
on 16/8O-ligan deltävling 3OK SkärmenBohuslän-Dal
närLVisa rutter i LiveloxResultat
to 17/8
fr 18/8
lö 19/8
sö 20/8
v 34må 21/8
ti 22/8
on 23/8O-ligan deltävling 4OK KroppefjällBohuslän-Dal
närSVisa rutter i LiveloxResultat
to 24/8Motionsorientering-Herrestads AIFHerrestads AIFBohuslän-Dal
närMResultat
fr 25/8
lö 26/8
sö 27/8GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 35må 28/8
ti 29/8
on 30/8Veteran OL LFKLjungskile FKBohuslän-Dal
närM
O-ligan deltävling 5 Final OK Skärmen
Stigsökarna
Bohuslän-Dal
närLResultat
to 31/8Motions OL LFKLjungskile FKBohuslän-Dal
närLResultat
fr 1/9
lö 2/9DM, medel, Bohuslän-DalÅmåls OKBohuslän-Dal
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 3/9DM, lång, Bohuslän-DalÅmåls OKBohuslän-Dal
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 36må 4/9
ti 5/9
on 6/9Skärmen Cup 3OK SkärmenBohuslän-Dal
närMResultat
to 7/9MotionsorienteringUddevalla OKBohuslän-Dal
närLResultat
fr 8/9DM, natt, Bohuslän-DalOK GipenBohuslän-Dal
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 9/9
sö 10/9Öppna banor DM stafettEds SKBohuslän-Dal
närLResultat
DM, stafett, Bohuslän-DalEds SKBohuslän-Dal
mästSLResultat
v 37må 11/9
ti 12/9
on 13/9
to 14/9Uddevalla IS / MotionsorienteringUddevalla ISBohuslän-Dal
närMResultat
fr 15/9
lö 16/9
sö 17/9
v 38må 18/9
ti 19/9
on 20/9Skärmen Cup 4OK SkärmenBohuslän-Dal
närMResultat
to 21/9
fr 22/9
lö 23/9
sö 24/9
v 39må 25/9
ti 26/9
on 27/9Veteran OL 3stadTrollhättans SK
Uddevalla OK
Västergötland
Bohuslän-Dal
närM
to 28/9
fr 29/9
lö 30/9
sö 1/10Ungdomsserie BDOF, E5Brattås CKBohuslän-Dal
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 40må 2/10
ti 3/10
on 4/10
to 5/10
fr 6/10
lö 7/10
sö 8/10
v 41må 9/10
ti 10/10
on 11/10
to 12/10
fr 13/10
lö 14/10
sö 15/10FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 42må 16/10
ti 17/10
on 18/10
to 19/10
fr 20/10
lö 21/10
sö 22/10Skärmen Cup 5OK SkärmenBohuslän-Dal
närM
v 43må 23/10
ti 24/10
on 25/10
to 26/10
fr 27/10
lö 28/10
sö 29/10Skärmen Cup 6OK SkärmenBohuslän-Dal
närM
v 44må 30/10
ti 31/10
on 1/11
to 2/11
fr 3/11
lö 4/11Uddevallatrofén, patrulltävlingUddevalla OKBohuslän-Dal
distPLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 5/11
v 45må 6/11
ti 7/11
on 8/11
to 9/11
fr 10/11
lö 11/11
sö 12/11
v 46må 13/11
ti 14/11
on 15/11
to 16/11
fr 17/11
lö 18/11
sö 19/11
v 47må 20/11
ti 21/11
on 22/11
to 23/11
fr 24/11
lö 25/11
sö 26/11
v 48må 27/11
ti 28/11
on 29/11
to 30/11
fr 1/12
lö 2/12TräningstävlingStigsökarnaBohuslän-Dal
LSM
närLResultat
sö 3/12
v 49må 4/12
ti 5/12
on 6/12
to 7/12
fr 8/12
lö 9/12
sö 10/12
v 50må 11/12
ti 12/12
on 13/12
to 14/12
fr 15/12
lö 16/12
sö 17/12
v 51må 18/12
ti 19/12
on 20/12
to 21/12
fr 22/12
lö 23/12
sö 24/12
v 52må 25/12
ti 26/12
on 27/12
to 28/12
fr 29/12
lö 30/12
sö 31/12

Annonser