Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

60 tävlingar hittades mellan 2017-01-01 och 2017-12-31 med följande urval: Bohuslän-Dals Orienteringsförbund, orienteringslöpning.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 52sön 1/1
v 1mån 2/1
tis 3/1
ons 4/1
tor 5/1
fre 6/1
lör 7/1
sön 8/1Vinterrace, etapp 1Herrestads AIFBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMResultat
v 2mån 9/1
tis 10/1
ons 11/1
tor 12/1
fre 13/1
lör 14/1
sön 15/1Vinterrace 2017 etapp 2OK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMResultat
v 3mån 16/1
tis 17/1
ons 18/1
tor 19/1
fre 20/1
lör 21/1
sön 22/1Vinterrace, etapp 3Uddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
v 4mån 23/1
tis 24/1
ons 25/1
tor 26/1
fre 27/1
lör 28/1
sön 29/1
v 5mån 30/1
tis 31/1
ons 1/2
tor 2/2
fre 3/2
lör 4/2
sön 5/2Vinterrace etapp 5Ljungskile FKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
v 6mån 6/2
tis 7/2
ons 8/2
tor 9/2
fre 10/2
lör 11/2
sön 12/2
v 7mån 13/2
tis 14/2
ons 15/2
tor 16/2
fre 17/2
lör 18/2
sön 19/2Vinterrace 2017, etapp 7OK SkärmenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMResultat
v 8mån 20/2
tis 21/2
ons 22/2
tor 23/2
fre 24/2
lör 25/2
sön 26/2
v 9mån 27/2
tis 28/2
ons 1/3
tor 2/3
fre 3/3
lör 4/3
sön 5/3
v 10mån 6/3
tis 7/3
ons 8/3
tor 9/3
fre 10/3
lör 11/3
sön 12/3
v 11mån 13/3
tis 14/3
ons 15/3
tor 16/3
fre 17/3
lör 18/3
sön 19/3
v 12mån 20/3
tis 21/3
ons 22/3
tor 23/3
fre 24/3
lör 25/3
sön 26/3
v 13mån 27/3
tis 28/3
ons 29/3Veteran OL 3-stadSvanesunds GIF
Trollhättans SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 30/3
fre 31/3
lör 1/4StrömstadsprintenIdefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natS
sön 2/4Kvillebyns klassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 14mån 3/4
tis 4/4
ons 5/4
tor 6/4
fre 7/4
lör 8/4
sön 9/4
v 15mån 10/4
tis 11/4
ons 12/4Veteran OL 3-stadTrollhättans SK
Uddevalla IS
Västergötlands Orienteringsförbund
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMResultat
tor 13/4
fre 14/4
lör 15/4
sön 16/4Bohuslunken, Five-O, #4Uddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 16mån 17/4
tis 18/4
ons 19/4
tor 20/4
fre 21/4
lör 22/4Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/4
v 17mån 24/4
tis 25/4
ons 26/4Veteran OL 3-stadOK Gipen
Trollhättans SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 27/4
fre 28/4
lör 29/4
sön 30/4
v 18mån 1/5
tis 2/5SAKO Ungdomstävling etapp 2OK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMResultat
ons 3/5Veteral OL 3-stadTrollhättans SK
Uddevalla OK
Västergötlands Orienteringsförbund
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMResultat
tor 4/5MotionsorienteringUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närL
Skogssprint-KM Stenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbS
fre 5/5
lör 6/5Skärmenträffen OK SkärmenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5
v 19mån 8/5
tis 9/5
ons 10/5Veteral OL 3-stadStenungsunds OK
Trollhättans SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
närMResultat
O-LiganEds SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närLResultat
tor 11/5MotionsorienteringLjungskile FKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMResultat
fre 12/5
lör 13/5
sön 14/5DM, sprint, Bohuslän-DalHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
SprintstafettenHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
distSSResultat
v 20mån 15/5
tis 16/5
ons 17/5O-ligan deltävling 2Åmåls OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMResultat
tor 18/5MotionsorienteringUddevalla ISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närLResultat
fre 19/5
lör 20/5USM Träning BDOF/GOFOK KroppefjällBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/5SAIS dubbelsprint, etapp 1Stångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
SAIS dubbelsprint, etapp 2Stångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
v 21mån 22/5
tis 23/5
ons 24/5Motionsorientering-Herrestads AIFHerrestads AIFBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närLResultat
tor 25/5
fre 26/5
lör 27/5
sön 28/5
v 22mån 29/5
tis 30/5
ons 31/5Veteran Ol 3-stadLjungskile FK
Trollhättans SK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
närM
Skärmen Cup 1OK SkärmenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närLResultat
tor 1/6
fre 2/6
lör 3/6
sön 4/6
v 23mån 5/6
tis 6/6
ons 7/6Skärmen Cup 2OK SkärmenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närLResultat
tor 8/6
fre 9/6
lör 10/6
sön 11/6Edetdubbeln, etapp 1OK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natSResultat
Edetdubbeln, etapp 2OK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natSResultat
v 24mån 12/6
tis 13/6
ons 14/6
tor 15/6
fre 16/6
lör 17/6
sön 18/6KM Uddevalla OKUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbMResultat
v 25mån 19/6
tis 20/6
ons 21/6
tor 22/6
fre 23/6
lör 24/6
sön 25/6
v 26mån 26/6
tis 27/6
ons 28/6
tor 29/6OL-träningStenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbM
fre 30/6
lör 1/7Gränsjakten i Strömstad, etapp 1Idefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMResultat
sön 2/7Gränsjakten i Strömstad, etapp 2Idefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLResultat
v 27mån 3/7
tis 4/7
ons 5/7
tor 6/7
fre 7/7
lör 8/7
sön 9/7
v 28mån 10/7
tis 11/7
ons 12/7
tor 13/7Stenungsunds OK, OL-träning Stenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbL
fre 14/7
lör 15/7
sön 16/7
v 29mån 17/7
tis 18/7
ons 19/7
tor 20/7
fre 21/7
lör 22/7
sön 23/7
v 30mån 24/7
tis 25/7
ons 26/7
tor 27/7
fre 28/7
lör 29/7
sön 30/7
v 31mån 31/7
tis 1/8
ons 2/8
tor 3/8Stenungsunds OK, OL-träning Stenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbL
fre 4/8
lör 5/8
sön 6/8
v 32mån 7/8
tis 8/8
ons 9/8
tor 10/8Stenungsunds OK, OL-träning Stenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
klubbL
fre 11/8
lör 12/8
sön 13/8
v 33mån 14/8
tis 15/8
ons 16/8O-ligan deltävling 3OK SkärmenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 17/8
fre 18/8
lör 19/8
sön 20/8
v 34mån 21/8
tis 22/8
ons 23/8O-ligan deltävling 4OK KroppefjällBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 24/8Motionsorientering-Herrestads AIFHerrestads AIFBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMResultat
fre 25/8
lör 26/8
sön 27/8GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 35mån 28/8
tis 29/8
ons 30/8Veteran OL LFKLjungskile FKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närM
O-ligan deltävling 5 Final OK Skärmen
Stigsökarna
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
närLResultat
tor 31/8Motions OL LFKLjungskile FKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närLResultat
fre 1/9
lör 2/9DM, medel, Bohuslän-DalÅmåls OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, lång, Bohuslän-DalÅmåls OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 36mån 4/9
tis 5/9
ons 6/9Skärmen Cup 3OK SkärmenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMResultat
tor 7/9MotionsorienteringUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närLResultat
fre 8/9DM, natt, Bohuslän-DalOK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/9
sön 10/9Öppna banor DM stafettEds SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närLResultat
DM, stafett, Bohuslän-DalEds SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSLResultat
v 37mån 11/9
tis 12/9
ons 13/9
tor 14/9Uddevalla IS / MotionsorienteringUddevalla ISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMResultat
fre 15/9
lör 16/9
sön 17/9
v 38mån 18/9
tis 19/9
ons 20/9Skärmen Cup 4OK SkärmenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närMResultat
tor 21/9
fre 22/9
lör 23/9
sön 24/9
v 39mån 25/9
tis 26/9
ons 27/9Veteran OL 3stadTrollhättans SK
Uddevalla OK
Västergötlands Orienteringsförbund
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
närM
tor 28/9
fre 29/9
lör 30/9
sön 1/10Ungdomsserie BDOF, E5Brattås CKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 40mån 2/10
tis 3/10
ons 4/10
tor 5/10
fre 6/10
lör 7/10
sön 8/10
v 41mån 9/10
tis 10/10
ons 11/10
tor 12/10
fre 13/10
lör 14/10
sön 15/10FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 42mån 16/10
tis 17/10
ons 18/10
tor 19/10
fre 20/10
lör 21/10
sön 22/10Skärmen Cup 5OK SkärmenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närM
v 43mån 23/10
tis 24/10
ons 25/10
tor 26/10
fre 27/10
lör 28/10
sön 29/10Skärmen Cup 6OK SkärmenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
närM
v 44mån 30/10
tis 31/10
ons 1/11
tor 2/11
fre 3/11
lör 4/11Uddevallatrofén, patrulltävlingUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
distPLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/11
v 45mån 6/11
tis 7/11
ons 8/11
tor 9/11
fre 10/11
lör 11/11
sön 12/11
v 46mån 13/11
tis 14/11
ons 15/11
tor 16/11
fre 17/11
lör 18/11
sön 19/11
v 47mån 20/11
tis 21/11
ons 22/11
tor 23/11
fre 24/11
lör 25/11
sön 26/11
v 48mån 27/11
tis 28/11
ons 29/11
tor 30/11
fre 1/12
lör 2/12TräningstävlingStigsökarnaBohuslän-Dals Orienteringsförbund
LSM
närLResultat
sön 3/12
v 49mån 4/12
tis 5/12
ons 6/12
tor 7/12
fre 8/12
lör 9/12
sön 10/12
v 50mån 11/12
tis 12/12
ons 13/12
tor 14/12
fre 15/12
lör 16/12
sön 17/12
v 51mån 18/12
tis 19/12
ons 20/12
tor 21/12
fre 22/12
lör 23/12
sön 24/12
v 52mån 25/12
tis 26/12
ons 27/12
tor 28/12
fre 29/12
lör 30/12
sön 31/12

Annonser