Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

33 tävlingar hittades mellan 2017-01-01 och 2017-12-31 med följande urval: Dalarnas Orienteringsförbund, orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 52sön 1/1
v 1mån 2/1
tis 3/1
ons 4/1
tor 5/1
fre 6/1
lör 7/1
sön 8/1
v 2mån 9/1
tis 10/1
ons 11/1
tor 12/1
fre 13/1
lör 14/1
sön 15/1
v 3mån 16/1
tis 17/1
ons 18/1
tor 19/1
fre 20/1
lör 21/1
sön 22/1
v 4mån 23/1
tis 24/1
ons 25/1
tor 26/1
fre 27/1
lör 28/1
sön 29/1
v 5mån 30/1
tis 31/1
ons 1/2
tor 2/2
fre 3/2
lör 4/2
sön 5/2
v 6mån 6/2
tis 7/2
ons 8/2
tor 9/2
fre 10/2
lör 11/2
sön 12/2
v 7mån 13/2
tis 14/2
ons 15/2
tor 16/2
fre 17/2
lör 18/2
sön 19/2
v 8mån 20/2
tis 21/2
ons 22/2
tor 23/2
fre 24/2
lör 25/2
sön 26/2
v 9mån 27/2
tis 28/2
ons 1/3
tor 2/3
fre 3/3
lör 4/3
sön 5/3
v 10mån 6/3
tis 7/3
ons 8/3
tor 9/3
fre 10/3
lör 11/3
sön 12/3
v 11mån 13/3
tis 14/3
ons 15/3
tor 16/3
fre 17/3
lör 18/3
sön 19/3
v 12mån 20/3
tis 21/3
ons 22/3
tor 23/3
fre 24/3
lör 25/3
sön 26/3
v 13mån 27/3
tis 28/3
ons 29/3
tor 30/3
fre 31/3
lör 1/4
sön 2/4
v 14mån 3/4
tis 4/4
ons 5/4
tor 6/4
fre 7/4
lör 8/4
sön 9/4
v 15mån 10/4
tis 11/4
ons 12/4
tor 13/4
fre 14/4
lör 15/4
sön 16/4
v 16mån 17/4
tis 18/4
ons 19/4
tor 20/4
fre 21/4
lör 22/4
sön 23/4
v 17mån 24/4
tis 25/4
ons 26/4
tor 27/4
fre 28/4
lör 29/4
sön 30/4
v 18mån 1/5
tis 2/5
ons 3/5
tor 4/5
fre 5/5
lör 6/5Dolkampen, dag 1, medelDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5Dolkampen, dag 2, långDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 19mån 8/5
tis 9/5
ons 10/5
tor 11/5
fre 12/5
lör 13/5
sön 14/5
v 20mån 15/5
tis 16/5
ons 17/5
tor 18/5
fre 19/5
lör 20/5MalmiafejdenOK MalmiaDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/5IFK Hedemora OKIFK Hedemora OKDalarnas Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 21mån 22/5
tis 23/5
ons 24/5
tor 25/5IFK Mora OK, dag 1, långIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 26/5
lör 27/5IFK Mora OK, dag 2, sprintIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/5IFK Mora OK, dag 3, medelIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 22mån 29/5
tis 30/5
ons 31/5
tor 1/6
fre 2/6
lör 3/6
sön 4/6
v 23mån 5/6
tis 6/6
ons 7/6
tor 8/6
fre 9/6
lör 10/6DM, sprint , DalarnaLudvika OKDalarnas Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Trampen, medelLudvika OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
sön 11/6
v 24mån 12/6
tis 13/6
ons 14/6
tor 15/6
fre 16/6
lör 17/6
sön 18/6
v 25mån 19/6
tis 20/6
ons 21/6
tor 22/6
fre 23/6
lör 24/6
sön 25/6Idre Fjäll-OIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natLResultat
v 26mån 26/6IdresprintenIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natSResultat
tis 27/6Idre 3-dagars, etapp 1, långIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natLResultat
ons 28/6Idre 3-dagars, etapp 2, medelIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
tor 29/6Idre 3-dagars, etapp 3, långIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natLResultat
fre 30/63+3 i Sälen, etapp 1, medelMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/73+3 i Sälen, etapp 2, långMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/73+3 i Sälen, etapp 3, medelMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 27mån 3/7
tis 4/7
ons 5/7
tor 6/7
fre 7/7
lör 8/7
sön 9/7
v 28mån 10/7
tis 11/7
ons 12/7
tor 13/7
fre 14/7
lör 15/7
sön 16/7
v 29mån 17/7
tis 18/7
ons 19/7
tor 20/7
fre 21/7
lör 22/7
sön 23/7
v 30mån 24/7
tis 25/7
ons 26/7
tor 27/7
fre 28/7
lör 29/7
sön 30/7
v 31mån 31/7
tis 1/8
ons 2/8
tor 3/8
fre 4/8
lör 5/8
sön 6/8
v 32mån 7/8
tis 8/8
ons 9/8
tor 10/8
fre 11/8
lör 12/8Tuna TingStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/8Tuna TingStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 33mån 14/8
tis 15/8
ons 16/8
tor 17/8
fre 18/8
lör 19/8Bjursåsluffen, dag 1, medelBjursås OKDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/8Bjursåsluffen, dag 2, långBjursås OKDalarnas Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 34mån 21/8
tis 22/8
ons 23/8
tor 24/8
fre 25/8
lör 26/8Avestapropagandan, dag 1, medelAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/8Avestapropagandan, dag 2, medelAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 35mån 28/8
tis 29/8
ons 30/8
tor 31/8
fre 1/9
lör 2/9DM, medel, DalarnaDomnarvets GOIF
Kvarnsvedens GOIF OK
Dalarnas Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/9DM, lång, DalarnaDomnarvets GOIF
Kvarnsvedens GOIF OK
Dalarnas Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 36mån 4/9
tis 5/9
ons 6/9
tor 7/9
fre 8/9DM, natt, Dalarna och Öppna FalumästerskapetKorsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/9Öppna FalumästerskapetGrycksbo IF OKDalarnas Orienteringsförbund
distMResultat
sön 10/9DM, stafett, Gästrikland + DalarnaDalarnas Orienteringsförbund
Gävle OK
Dalarnas Orienteringsförbund
Gästriklands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 11/9
tis 12/9
ons 13/9
tor 14/9
fre 15/9
lör 16/9OL-touren Falun, dag 1, medelOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/9OL-touren Falun, dag 2, långOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 38mån 18/9
tis 19/9
ons 20/9
tor 21/9
fre 22/9
lör 23/9
sön 24/9
v 39mån 25/9
tis 26/9
ons 27/9
tor 28/9
fre 29/9Publiktävling vid Skol-SM, sprintVästerbergslagens OLDalarnas Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/9Skärmjakten, dag 1, långHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/10Skärmjakten, dag 2, medelHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 40mån 2/10
tis 3/10
ons 4/10
tor 5/10
fre 6/10
lör 7/10
sön 8/10
v 41mån 9/10
tis 10/10
ons 11/10
tor 12/10
fre 13/10
lör 14/10Daladubbeln, individuella öppna klasser lördag Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
Dalarnas Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Daladubbeln, stafettKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
Dalarnas Orienteringsförbund
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/10Daladubbeln, individuella öppna klasser söndagKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
Dalarnas Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
Dalarnas Orienteringsförbund
natPUVisa rutter i LiveloxResultat
v 42mån 16/10
tis 17/10
ons 18/10
tor 19/10
fre 20/10
lör 21/10
sön 22/10
v 43mån 23/10
tis 24/10
ons 25/10
tor 26/10
fre 27/10
lör 28/10
sön 29/10
v 44mån 30/10
tis 31/10
ons 1/11
tor 2/11
fre 3/11
lör 4/11
sön 5/11
v 45mån 6/11
tis 7/11
ons 8/11
tor 9/11
fre 10/11
lör 11/11
sön 12/11
v 46mån 13/11
tis 14/11
ons 15/11
tor 16/11
fre 17/11
lör 18/11
sön 19/11
v 47mån 20/11
tis 21/11
ons 22/11
tor 23/11
fre 24/11
lör 25/11
sön 26/11
v 48mån 27/11
tis 28/11
ons 29/11
tor 30/11
fre 1/12
lör 2/12
sön 3/12
v 49mån 4/12
tis 5/12
ons 6/12
tor 7/12
fre 8/12
lör 9/12
sön 10/12
v 50mån 11/12
tis 12/12
ons 13/12
tor 14/12
fre 15/12
lör 16/12
sön 17/12
v 51mån 18/12
tis 19/12
ons 20/12
tor 21/12
fre 22/12
lör 23/12
sön 24/12
v 52mån 25/12
tis 26/12
ons 27/12
tor 28/12
fre 29/12
lör 30/12
sön 31/12

Annonser