Tävlingskalender

1216 tävlingar hittades mellan 2017-01-01 och 2018-12-31 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Ändra sökningen Återställ sökningen Så här går anmälan till
Datum Tävlingens namn Arrangörsorganisationer Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 52sö 1/1NyårsorienteringTormestorps IFSkåne
distLResultat
v 1må 2/1
ti 3/1SkidO, OBS-tävling och Skigo cup, medelI 19 IF
Sävast Ski Team IF
Norrbotten
S
natMVisa rutter i LiveloxResultat
on 4/1SkidO, OBS-tävling och Skigo cup, långI 19 IF
Sävast Ski Team IF
Norrbotten
S
natLVisa rutter i LiveloxStarttider
to 5/1
fr 6/1
lö 7/1
sö 8/1
v 2må 9/1
ti 10/1
on 11/1Mila Stockholm by Night, #3Järfälla OKStockholm
distLNResultat
to 12/1
fr 13/1
lö 14/1SkidO, OBS-tävling, medelIFK Mora OKDalarna
S
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 15/1SkidO, OBS-tävling, långIFK Mora OKDalarna
S
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 3må 16/1
ti 17/1
on 18/1
to 19/1
fr 20/1
lö 21/1SkidO, SM, medelOK NipanÅngermanland
S
mästM
SkidO, DM, medel, Ångermanland + SM, publiktävling, medelOK NipanÅngermanland
S
mästM
sö 22/1SkidO, SM, stafettOK NipanÅngermanland
S
mästSM
SkidO, DM, sprint, Ångermanland + SM, individuell publiktävling, sprintOK NipanÅngermanland
S
mästS
v 4må 23/1
ti 24/1
on 25/1
to 26/1
fr 27/1
lö 28/1Medelpad SkidO Cup, #1IF StrategenMedelpad
S
distL
SkidO, SM, medelSkellefteå OKVästerbotten
S
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, SM, medel, publiktävling Skellefteå OKVästerbotten
S
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 29/1SkidO, SM, stafett Skellefteå OKVästerbotten
S
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
v 5må 30/1
ti 31/1
on 1/2
to 2/2
fr 3/2
lö 4/2Mattissprinten och Skigo Cup, sprintGammelstads IFNorrbotten
S
distSResultat
Stockholm Indoor Cup, etapp 1Stockholms InomhusorienterareStockholm
distLResultat
Kyrkbynatten och Skigo Cup, nattsprintGammelstads IFNorrbotten
S
distSNResultat
sö 5/2Stockholm Indoor Cup, etapp 2Stockholms InomhusorienterareStockholm
distLResultat
SkidO, VOF-cup 2Umeå OKVästerbotten
S
distMResultat
v 6må 6/2
ti 7/2
on 8/2Mila Stockholm by Night, #4OK Älvsjö-Örby
Stockholms OF
Stockholm
distLNResultat
to 9/2
fr 10/2
lö 11/2SkidO, DM, sprint, Södermanland + StockholmKjula IF
Stockholms OF
Ärla IF
Södermanland
Stockholm
S
mästS
SikdO, HJS-Vansbro OK, sprintHJS-Vansbro OKDalarna
S
distS
SikdO, HJS-Vansbro OK, medelHJS-Vansbro OKDalarna
S
distM
sö 12/2SkidO, Bergnäsets AIK cuptävling, #1Bergnäsets AIKNorrbotten
S
distMResultat
SkidO, DM, medel, Södermanland + StockholmStockholms OF
Ärla IF
Stockholm
Södermanland
S
mästM
SkidO, VOF-cup 3Vännäs OKVästerbotten
S
distMResultat
SkidO, Bergnäsets AIK cuptävling, #2Bergnäsets AIKNorrbotten
S
distMResultat
v 7må 13/2
ti 14/2
on 15/2
to 16/2
fr 17/2
lö 18/2SkidO SM/JSM/USM/VSM, sprintHJS-Vansbro OK
IFK Mora OK
IK Jarl Rättvik
Leksands OK
Säterbygdens OK
Dalarna
S
mästSResultat
sö 19/2SkidO SMJSM/USM/VSM, långHJS-Vansbro OK
IFK Mora OK
IK Jarl Rättvik
Leksands OK
Säterbygdens OK
Dalarna
S
mästLResultat
v 8må 20/2
ti 21/2
on 22/2
to 23/2
fr 24/2
lö 25/2SkidO, Nordiska ungdomsskidspelen, medelÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
natM
Skido, Skigo Cup och Gynnarnas juniorcup, sprintPiteå IF OrienteringNorrbotten
S
distSResultat
Skigo Cup + Gynnarnas juniorcup + DM, medel, NorrbottenPiteå IF OrienteringNorrbotten
S
mästMResultat
sö 26/2SkidO, Nordiska ungdomsskidspelen, långÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
natL
v 9må 27/2
ti 28/2
on 1/3
to 2/3
fr 3/3Panvåren, nattOK Pan-KristianstadSkåne
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 4/3Panvåren, medelOK Pan-KristianstadSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Panvåren, sprintOK Pan-KristianstadSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sö 5/3Panvåren, långOK Pan-KristianstadSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 10må 6/3
ti 7/3
on 8/3Mila Stockholm by Night, #5, jaktstart, finalBromma-Vällingby SOKStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
to 9/3
fr 10/3KattegattnattHalmstad OKHalland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 11/3Hallandspremiären, medelOK LindénaHalland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 12/3SkidO, DM, medel, MedelpadSelånger SOKMedelpad
S
mästM
Hallandspremiären, långLaholms IF OKHalland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, DM, Norrbotten, sprintOK RenenNorrbotten
S
mästSResultat
SkidO, DM, Norrbotten, långOK RenenNorrbotten
S
mästLResultat
v 11må 13/3
ti 14/3SkidO, DM, natt, MedelpadNjurunda OKMedelpad
S
mästLN
on 15/3
to 16/3
fr 17/3
lö 18/3Bosarpsträffen, medelLunds OKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Medelpad SkidO Cup, #2Sundsvalls OKMedelpad
S
distL
Ronneby OK, medelRonneby OKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, Skigo Cup, finalhelg, långBodens Bandyklubb OS
Vittjärvs IK
Norrbotten
S
distLVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, VOF-cup 5Robertsfors IKVästerbotten
S
distMResultat
sö 19/3Bosarpsträffen, långLunds OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
LaxträffenFalkenbergs OKHalland
natL
Ronneby OK, långRonneby OKBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, Förenings-DM, stafett, MedelpadSundsvalls OKMedelpad
S
mästSL
SkidO, Skigo Cup, finalhelg, medelBodens Bandyklubb OS
Vittjärvs IK
Norrbotten
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Ärlaträffen, medelÄrla IFSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 12må 20/3
ti 21/3
on 22/3
to 23/3
fr 24/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland
distLNResultat
SumpnattaSundbybergs IKStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 25/3NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Rigor/Uven-dubbelnIF RigorHalland
natMResultat
Vårdubbeln, medelOK SkogsfalkenBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 26/3MåsenstafettenOK MåsenSödermanland
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Måsenstafetten, individuella öppna klasserOK MåsenSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Rigor/Uven-dubbelnIK UvenGöteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårdubbeln, långOK SkogsfalkenBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 13må 27/3
ti 28/3
on 29/3
to 30/3
fr 31/3DM, natt, GotlandGotlands Bro OKGotland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, GöteborgGöteborg-Majorna OKGöteborg
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
SvartnattaKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland
natSLNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 1/4AnderstorpAnderstorps OKSmåland
distMResultat
AprilskämtetTullinge SKStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Forntidsdubbeln, nattFalköpings AIK OKVästergötland
natLNResultat
StrömstadsprintenIdefjordens SKBohuslän-Dal
natS
Herkules SkogsdådFK HerkulesGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Mälarmårdsdubbeln, medelKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Sydsvenska mästerskapen, individuell, långFK GöingarnaSkåne
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
VildmarksfejdenFK GöingarnaSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 2/4AprilflämtetTullinge SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Forntidsdubbeln, medelFalköpings AIK OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Sydsvenska mästerskapen, stafettFK GöingarnaSkåne
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
Göingefejden, medelFK GöingarnaSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Mälarmårdsdubbeln, långKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
VästkuststafettenIFK GöteborgGöteborg
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
Västkuststafetten, individuella öppna klasserIFK GöteborgGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Kvillebyns klassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 14må 3/4
ti 4/4
on 5/4BauernattaJönköpings OKSmåland
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
to 6/4
fr 7/4Tibrotrippeln, nattTibro OKVästergötland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
GrymnattaVäsby OKStockholm
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
PreO Syd, Natt-SMOK Pan-KristianstadSkåne
P
mästPN
lö 8/4PreO, Andrarums IFAndrarums IFSkåne
P
natP
Swedish League, #1, lång (WRE), med Vårracet, medelOK OrionBlekinge
intLVisa rutter i LiveloxResultat
Tibrotrippeln, långTibro OKVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Göteborgsdubbeln, långLerums SOKGöteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
OK Tors ungdomstävlingOK TorSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
LännamedelnLänna IFUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 9/4BoxholmsloppetBoxholms OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Göteborgsdubbeln, medelSjövalla FKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Lidingös medelIFK Lidingö SOKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO Syd, Dag-SMStigmännen Karlshamns OKBlekinge
P
mästP
RånässtafettenRånäs OKUppland
natSLResultat
Rånässtafetten, öppna klasserRånäs OKUppland
natLResultat
Suderträffen, GotlandIF Hansa-HoburgGotland
natMResultat
Tibrotrippeln, medelTibro OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Torfejden, lång och ungdomar sprintOK TorSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Frosta OKFrosta OKSkåne
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Hultsfreds OKHultsfreds OKSmåland
distMResultat
Swedish League, #2, medel, med Vårracet, långOK OrionBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 15må 10/4
ti 11/4
on 12/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
distSLKVisa rutter i LiveloxResultat
to 13/4Häxjakten, Five-O, #1IF Hagen
IK Gandvik
Västergötland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
fr 14/4FriskusträffenFK Friskus-VarbergHalland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
StigtomtakavlenOK HällenSödermanland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
Växjö OK Växjö OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Kortfredan, Five-O, #2Lidköpings VSKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 15/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
OK Torfinns påskjaktOK TorfinnSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Stigtomtakavlen, individuella öppna klasserOK HällenSödermanland
distLResultat
Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
NackheträffenOK NackheHalland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Nybro OKNybro OKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 16/4Bruksdubbeln, långHallstahammars OK
Surahammars SOK
Västmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Enskede/Skogsluffarna, dag 1, medelIFK Enskede
Skogsluffarnas OK
Stockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Nässjö OK, långBodafors OK
Nässjö OK
Småland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Sydsvenska 7-manna/4-damsBodafors OK
Nässjö OK
Småland
natSLKResultat
Kolmårdsdubbeln MedeldistansOK KolmårdenÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Bohuslunken, Five-O, #4Uddevalla OKBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 16må 17/4Sydsvenska 7-manna/4-damsBodafors OK
Nässjö OK
Småland
natSLKResultat
Bruksdubbeln, medelHallstahammars OK
Surahammars SOK
Västmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
EnenracetOK EnenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdskavlen, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdsdubbeln KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Sydsvenska 7-manna/4-dams, individuella öppna klasserBodafors OK
Nässjö OK
Småland
distLResultat
Enskede/Skogsluffarna, dag 2, långIFK Enskede
Skogsluffarnas OK
Stockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Påsklången mitt i SkåneMalmö OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Snötrampen + DM, lång, HallandFjärås AIK
OK Löftan
Halland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
ti 18/4
on 19/4
to 20/4
fr 21/4Nattinatta, GotlandGotlands Bro OKGotland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Uppland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
SM, natt, med Swedish League, #3OK Tisaren
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 22/4Hammarslaget, etapp 1, sprintOK HammarenGästrikland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Hammarslaget, etapp 2, medelOK HammarenGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
LagadalskampenFK FinnSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OdenracetOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SM, natt, publiktävling (dag), (Tisarträffen)OK TisarenÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gudhems vårtävling med Öppet Skaraborgsmästerskap, medelGudhems IFVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Haningeträffen, medelHaninge SOKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Uppsala möte, medelOK LinnéUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 23/4Broruset, GotlandGotlands Bro OKGotland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Hästvedas nationellaHästveda OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Omega KortIK OmegaVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, #4, lång (WRE), För-SM med publiktävlingIK HakarpspojkarnaSmåland
intLVisa rutter i LiveloxResultat
Uppsala möte, långIF ThorUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Urban Hjärne-kampenOK MotalaÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Haningeträffen, långHaninge SOKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 17må 24/4
ti 25/4
on 26/4
to 27/4
fr 28/4Tiomila, open individual, FridayFrölunda OL
Göteborgs OF
Stockholms OF
Göteborg
Stockholm
natLKVisa rutter i LiveloxResultat
lö 29/4Tiomila, open individual, SaturdayFrölunda OL
Göteborgs OF
Stockholms OF
Göteborg
Stockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Tiomila i Göteborg-PartilleGöteborgs OF
Stockholms OF
Göteborg
Stockholm
natSLKResultat
Tockarps Vättefejden/Gränsfejden, medelMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
natMResultat
PolkaluffenGränna-Bygdens OKSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 30/4Tiomila i Göteborg-PartilleGöteborgs OF
Stockholms OF
Göteborg
Stockholm
natSLKResultat
Gällstads medelGällstadbygdens SOKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tockarps Vättefejden/Gränsfejden, långMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
natLResultat
Veteranträffen i GästriklandÖsterfärnebo IFGästrikland
natLResultat
Vårträffen, GotlandVisborgs OKGotland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 18må 1/5GränsfejdenMarkaryds FKSmåland
distM
Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcupen i Gammelstad, #1Gammelstads IFNorrbotten
distS
Gnestatrippeln, medelOK KlemmingenSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Målilla OKMålilla OKSmåland
natMResultat
SilverjaktenSala OKVästmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Gnestatrippeln, sprintOK KlemmingenSödermanland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Gnestatrippeln, MtbOOK KlemmingenSödermanland
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
ti 2/5
on 3/5
to 4/5StorvikssprintenStorviks IFGästrikland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien # 1, krets norr 2Solna OKStockholm
distL
Ungdomsserien # 1, krets söder 2 OK RavinenStockholm
distLResultat
Ungdomsserien # 1, krets norr 1 och 2OK ÖsteråkerStockholm
distLResultat
Ungdomsserien # 1, krets söder 3OK SödertörnStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien # 1, krets söder 4Snättringe SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #1, krets söder 1Tumba-Mälarhöjden OKStockholm
distLResultat
fr 5/5
lö 6/5Dolkampen, dag 1, medelDalaportens OLDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, DM, TempO, UpplandOK LinnéUppland
P
mästT
Skärmenträffen OK SkärmenBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårspringet, dag 1, medelLinköpings OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Järlas medeldistansJärla OrienteringStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Kexholms SKKexholms SKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Närkedubbeln dag 1 medel, publiktävling till SM ultraHagaby GoIF Örebro
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Roslagshelg, långOK RoslagenUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SM, ultralångHagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
Hökensåsracet, dag 1, medelOK GränsenSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcupen i Gammelstad, #2Gammelstads IFNorrbotten
distSResultat
PreO, UpplandLänna IFUppland
P
natP
sö 7/5Dolkampen, dag 2, långDalaportens OLDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårspringet, dag 2, långLinköpings OKÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Ymers jubileumstävlingIK YmerVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Närkedubbeln dag 2 långHagaby GoIF Örebro
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PalmsprintenOK KontinentSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, UpplandBjörklinge SOKUppland
P
natP
Hökensåsracet, dag 2, långOK GränsenSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Roslagshelg, medelOK RoslagenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
NipstigenOK NipanÅngermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 19må 8/5
ti 9/5SkaraborgsstafettenFalköpings AIK OKVästergötland
distSMResultat
Sprintcupen i Gammelstad, #3Gammelstads IFNorrbotten
distSResultat
on 10/5ForsbackasprintenValbo AIFGästrikland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, StockholmAttunda OKStockholm
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
to 11/5
fr 12/5Swedish League, #5, sprint (WRE), med BollnästräffenRehns BK
Segersta OK
Hälsingland
intSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 13/5MtbO, Svenska Cupen, #1, sprintOK MarkVästergötland
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, #6, medel (WRE), med BollnästräffenRehns BK
Segersta OK
Hälsingland
intMVisa rutter i LiveloxResultat
FellingsbroträffenFellingsbro GOIFÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Värmlandstrippeln, långSkattkärrs SOKVärmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 14/5DM, sprint, Bohuslän-DalHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
GarphytteträffenGarphyttans IF
OK Alferna
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
LundasprintenLunds OKSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, Svenska Cupen, #2, medelOK MarkVästergötland
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SprintstafettenHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal
distSSResultat
Swedish League, #7, förkortad lång, jaktstart, med BollnästräffenRehns BK
Segersta OK
Hälsingland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, BlekingeOK Vilse 87Blekinge
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Värmlandstrippeln, medelOK TyrVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, ultralång, VästmanlandNorbergs OKVästmanland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, BlekingeOK Vilse 87Blekinge
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
v 20må 15/5
ti 16/5Staffans minneBoxholms OKÖstergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
on 17/5Stockholm City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
BergebosprintenDomnarvets GOIFDalarna
M
distSResultat
to 18/5DM, sprint, SödermanlandOK HällenSödermanland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Sandvikens öppna kommunmästerskap Årsunda IFGästrikland
distLResultat
Sprintcupen i Gammelstad, finalGammelstads IFNorrbotten
distSResultat
fr 19/5DM, sprint, UpplandOK LinnéUppland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
VM-test, långdistansSvenska Orienteringsförbundet
distLResultat
Sommarlägret, sprintGustavsbergs OKStockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 20/5MalmiafejdenOK MalmiaDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, SkåneHärlövs IFSkåne
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, Skåne, individuella öppna klasserHärlövs IFSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Tour de Medelpad, dag 1, långNjurunda OKMedelpad
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vikingträffen, dag 1, långIK Vikings OKVärmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Värend GNVärend GN OLSmåland
distSResultat
Ungdomstrollet, GotlandVisby IF Gute SOKGotland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
PekingduonMatteus SIÖstergötland
natSMResultat
Älvsby IF OK, dag 1, förkortad långÄlvsby IF OKNorrbotten
natLResultat
SommarlägerstafettenGustavsbergs OKStockholm
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 21/55-mannastafettenÖrebro Läns OFÖrebro Län
distSL
DM, sprint, HallandFK Friskus-VarbergHalland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, HallandFK Friskus-VarbergHalland
mästSSResultat
ICA-Anders sprint GällstadGällstadbygdens SOKVästergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Tour de Medelpad, dag 2, medelVK UvarnaMedelpad
natMVisa rutter i LiveloxResultat
VM-test, medeldistansSvenska Orienteringsförbundet
distMResultat
DM, sprint, SkåneHärlövs IFSkåne
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
SAIS dubbelsprint, etapp 1Stångenäs AISBohuslän-Dal
natSVisa rutter i LiveloxResultat
SAIS dubbelsprint, etapp 2Stångenäs AISBohuslän-Dal
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Vikingträffen, dag 2, medelIK Vikings OKVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Älvsby IF OK, dag 2, långÄlvsby IF OKNorrbotten
natLResultat
Centrum TeamsprintCentrum OKStockholm
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
IFK Hedemora OKIFK Hedemora OKDalarna
distMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, DM, SkåneHärlövs IFSkåne
P
mästPResultat
v 21må 22/5
ti 23/5Ungdomsserien #2, krets söder 1OK Älvsjö-ÖrbyStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets söder 4IFK EnskedeStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets, norr 1Täby OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets, norr 2Järfälla OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets söder 2Skarpnäcks OLStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets söder 3Järla OrienteringStockholm
distLResultat
on 24/5
to 25/5IFK Mora OK, dag 1, långIFK Mora OKDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Skaraborgsmästerskap, sprintFrämmestads IKVästergötland
distSResultat
Hälsingehelg, dag 1, Faxeträffen, långSöderhamns OKHälsingland
natLResultat
fr 26/5PreO i VästKungälvs OKGöteborg
P
natL
Hälsingehelg, dag 2, Faxeträffen, medelSöderhamns OKHälsingland
natMResultat
Västerbottens 3-dagars + För-USM, dag 1, sprintUmeå OKVästerbotten
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 27/5HOK:s vårtävlingar, dag 1, medelHaparanda OKNorrbotten
distM
Hälsingehelg, dag 3, Forsarännet, långForsa OKHälsingland
natLResultat
IFK Mora OK, dag 2, sprintIFK Mora OKDalarna
natSVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, Svenska Cupen, #3, sprintEdsbyns OKHälsingland
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
PreO i VästTolereds Allmänna IKGöteborg
P
natL
Västerbottens 3-dagars + För-USM, dag 2, långUmeå OKVästerbotten
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 28/5HOK:s vårtävlingar, dag 2, långHaparanda OKNorrbotten
distL
Hälsingehelg, dag 4, Forsarännet, medelForsa OKHälsingland
natMResultat
IFK Mora OK, dag 3, medelIFK Mora OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, Svenska Cupen, #4, medelEdsbyns OKHälsingland
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OK Måsens ungdomstävlingOK MåsenSödermanland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Västerbottens 3-dagars + För-USM, dag 3, medelUmeå OKVästerbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO i VästSkene Sim o ISVästergötland
P
natL
OK Kompassen, sprintOK KompassenSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
LämmeltågetNässjö OKSmåland
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
v 22må 29/5DM, sprint, GästriklandOK HammarenGästrikland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
ti 30/5
on 31/5Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
to 1/6
fr 2/6SM, sprint, publiktävling, #1 (kväll)Almby IKÖrebro Län
natSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprintstafett, kval (kväll)Almby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSS
SM, sprint, individuell, kval Almby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 3/6Ösaträffen, dag 1, långAlfta-Ösa OKHälsingland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprinthelgen, etapp 1OK OrionBlekinge
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Sprinthelgen, etapp 2OK OrionBlekinge
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Renlunken, dag 1, långOK RenenNorrbotten
distLVisa rutter i LiveloxResultat
BussbyloppetÖrnsköldsviks OKÅngermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Kinnekulledubbeln, etapp 1OK KlyftamoVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Kinnekulledubbeln, etapp 2OK KlyftamoVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprint, individuell, finalAlmby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprint, publiktävling #2, (Örebro City Sprint)Almby IKÖrebro Län
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sö 4/6Sprinthelgen, etapp 3OK OrionBlekinge
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Skogslöparnas NordiskaSkogslöparnaÅngermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprint, publiktävling, #3 (Örebro City Sprintstafett)Almby IKÖrebro Län
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
Ösaträffen, dag 2, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprintstafett, finalAlmby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
Renlunken, dag 2, stafettOK RenenNorrbotten
distSMResultat
v 23må 5/6Ösaträffen, dag 3, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ti 6/6Ösaträffen, dag 4, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, VärmlandOK TyrVärmland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Stöcksjö IS NationalStöcksjö ISVästerbotten
natMResultat
on 7/6Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, GöteborgUtby IKGöteborg
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
to 8/6DM, sprint, Jämtland-HärjedalenBrunflo IFJämtland-Härjedalen
mästSResultat
DM, sprint, ÖstergötlandNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
fr 9/6
lö 10/6BAIK:s vårtävlingar, dag 1, långBergnäsets AIKNorrbotten
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, Medelpad Selånger SOKMedelpad
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint , DalarnaLudvika OKDalarna
natSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, SmålandBredaryds SOKSmåland
mästSSVisa rutter i Livelox
SlottssprintenSigtuna OKUppland
natSResultat
Trampen, medelLudvika OKDalarna
natM
DM, inofficiell stafett, Jämtland-HärjedalenFrösö IFJämtland-Härjedalen
distSLResultat
MtbO, Svenska Cupen, #5, sprintÅrsunda IFGästrikland
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Slottssprinten, 2-mannastafett, sprintSigtuna OKUppland
natSSResultat
DM, sprint, SmålandBredaryds SOKSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sö 11/6BAIK:s vårtävlingar, dag 2, medelBergnäsets AIKNorrbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Västmanland + Örebro LänArboga OK
Örebro Läns OF
Västmanland
Örebro Län
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, Västmanland + Örebro LänArboga OK
Örebro Läns OF
Västmanland
Örebro Län
mästSSResultat
Edetdubbeln, etapp 1OK GipenBohuslän-Dal
natSResultat
Edetdubbeln, etapp 2OK GipenBohuslän-Dal
natSResultat
High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, Svenska Cupen, #6, masstartÅrsunda IFGästrikland
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, ultralång, Jämtland-Härjedalen + MagnumloppetFrösö IFJämtland-Härjedalen
mästUResultat
UmedalsrännetUmedalens IFVästerbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 24må 12/6
ti 13/6SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
on 14/6
to 15/6
fr 16/6Tre skåningar och en dansk, etapp 1, sprintHelsingborgs SOKSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #7, sprintÄrla IFSödermanland
M
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 17/6Tre skåningar och en dansk, etapp 2, medelHelsingborgs SOKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tre skåningar och en dansk, etapp 3, sprintHelsingborgs SOKSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
PreO i Väst DM Bohuslän/Dals, Göteborgs och Västergötlands OFIdefjordens SKBohuslän-Dal
P
mästL
MtbO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #8, medelÄrla IFSödermanland
M
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 18/6Tre skåningar och en dansk, etapp 4, sprint i skogsmiljöHelsingborgs SOKSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #9, final, långSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
M
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 25må 19/6
ti 20/6
on 21/6Brödkampen med DM, ultralång, Gästrikland + HälsinglandHälsinglands OF
Ockelbo OK
Hälsingland
Gästrikland
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, GotlandSvaide Roma SOKGotland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
to 22/6
fr 23/6
lö 24/6
sö 25/6Idre Fjäll-OIdrefjällens OKDalarna
natLResultat
v 26må 26/6IdresprintenIdrefjällens OKDalarna
natSResultat
ti 27/6Idre 3-dagars, etapp 1, långIdrefjällens OKDalarna
natLResultat
on 28/6Idre 3-dagars, etapp 2, medelIdrefjällens OKDalarna
natMResultat
Skene SoIS SommarorienteringSkene Sim o ISVästergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
to 29/6Idre 3-dagars, etapp 3, långIdrefjällens OKDalarna
natLResultat
fr 30/63+3 i Sälen, etapp 1, medelMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Eskilstuna Weekend , etapp 1, medelIK Standard
Ärla IF
Södermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 1/73+3 i Sälen, etapp 2, långMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Eskilstuna Weekend , etapp 2, långIK Standard
Ärla IF
Södermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Gränsjakten i Strömstad, etapp 1Idefjordens SKBohuslän-Dal
natMResultat
SOKs nordiska långdistansSkellefteå OKVästerbotten
natL
TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
sö 2/73+3 i Sälen, etapp 3, medelMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Eskilstuna Weekend , etapp 3, långIK Standard
Ärla IF
Södermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Gränsjakten i Strömstad, etapp 2Idefjordens SKBohuslän-Dal
natLResultat
v 27må 3/7Trekvällars, etapp 1OK RavinenStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ti 4/7Trekvällars, etapp 2OK RavinenStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Tjust 2-dagars, dag 1Västerviks OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
on 5/7Trekvällars, etapp 3OK RavinenStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, DM, dag, UpplandLänna IFUppland
P
mästP
Tjust 2-dagars, dag 2Västerviks OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
to 6/7
fr 7/7Vålådalens 3-dagars, etapp 1, sprintÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
natSResultat
lö 8/7Vålådalens 3-dagars, etapp 2, medelÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
natMResultat
Gotlands 2-dagars, etapp 1, medelSvaide Roma SOKGotland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Vittjärvs 2-dagars, etapp 1, långVittjärvs IKNorrbotten
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Havs-OL, dag 1, medelStigmännen Karlshamns OKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 9/7Gotlands 2-dagars, etapp 2, långSvaide Roma SOKGotland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vittjärvs 2-dagars, etapp 2, medelVittjärvs IKNorrbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Vålådalens 3-dagars, etapp 3, långFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Havs-OL, dag 2, långStigmännen Karlshamns OKBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 28må 10/7Österlens 3-kvällars, kväll 1, medelAndrarums IFSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ti 11/7Österlens 3-kvällars, kväll 2, medelAndrarums IFSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gotlands 3-dagars, etapp 1, medelVisborgs OKGotland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MastloppetHellas OrienteringStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
on 12/7Österlens 3-kvällars, kväll 3, medelAndrarums IFSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gotlands 3-dagars, etapp 2, medelVisborgs OKGotland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
to 13/7Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartVisborgs OKGotland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fr 14/7Hallands 3-dagars, etapp 1, medelFalkenbergs OK
Hylte OK
IK Trenne Ullared
OK Gläntan Vessigebro
Ätrans IF
Halland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 15/7Hallands 3-dagars, etapp 2, långFalkenbergs OK
Hylte OK
IK Trenne Ullared
OK Gläntan Vessigebro
Ätrans IF
Halland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 16/7Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartFalkenbergs OK
Hylte OK
IK Trenne Ullared
OK Gläntan Vessigebro
Ätrans IF
Halland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 29må 17/7
ti 18/7Skärgårdssprinten, etapp 1OK RoslagenUppland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
on 19/7Skärgårdssprinten, etapp 2OK RoslagenUppland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Morokuliens 2-dagars, etapp 1, medelOK Hierne
Åmotfors OK
Värmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
to 20/7Morokuliens 2-dagars, etapp 2, förlängd medelOK Hierne
Åmotfors OK
Värmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fr 21/7
lö 22/7
sö 23/7O-Ringen Värmland 2017, etapp 1, långO-Ringen
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
O-Ringen Värmland 2017, MtbO, etapp 1O-Ringen
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 30må 24/7O-Ringen Värmland 2017, etapp 2, långO-Ringen
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
O-Ringen Värmland 2017, MtbO, etapp 2O-Ringen
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ti 25/7
on 26/7O-Ringen Värmland 2017, etapp 3, långO-Ringen
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
O-Ringen Värmland 2017, MtbO, etapp 3O-Ringen
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
to 27/7O-Ringen Värmland 2017, etapp 4, medelO-Ringen
LMP
natMVisa rutter i LiveloxResultat
O-Ringen Värmland 2017, MtbO, etapp 4O-Ringen
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fr 28/7O-Ringen Värmland 2017, etapp 5, lång, jaktstartO-Ringen
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
O-Ringen Värmland 2017, MtbO, etapp 5O-Ringen
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lö 29/7
sö 30/7
v 31må 31/7OK Hällens 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ti 1/8OK Hällens 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
on 2/8OK Hällens 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
to 3/8StjärnorpsmedelnStjärnorps SKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fr 4/8Ungdomens 10milaOK Tranan
Ulricehamns OK
Västergötland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
lö 5/8Ultraträffen, dag 1, medelOK Tranan
Ulricehamns OK
Västergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Medeltidskampen, Gotland, etapp 1, sprintGarda OKGotland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Medeltidskampen, Gotland, etapp 2, medelGarda OKGotland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 6/8Medeltidskampen, Gotland, etapp 3, långGarda OKGotland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Ultraträffen, dag 2, långOK Tranan
Ulricehamns OK
Västergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Källan OpenLångvikens OKVästerbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
SäterträffenSäterbygdens OKDalarna
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 32må 7/8
ti 8/8Distriktsmatch för Södermanland, Värmland, Örebro län och ÖstergötlandAlleskolans IF
OK Tisaren
Örebro Län
distMVisa rutter i LiveloxResultat
on 9/8Distriktsmatch för Södermanland, Värmland, Örebro län och ÖstergötlandAlleskolans IF
OK Tisaren
Örebro Län
distSSResultat
Distriktsmatch (Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland), långLånghundra IFUppland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
to 10/8Distriktsmatch (Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland), sprintLånghundra IFUppland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
fr 11/8Norrlandsmästerskapen, sprintSundsvalls OKMedelpad
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Götalandsmästerskapen, sprintKarlskrona SOKBlekinge
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 12/8Hjo 2-dagars, dag 1, medelHjobygdens OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Norrlandsmästerskapen, medelSundsvalls OKMedelpad
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Norrlandsmästerskapen, stafettSundsvalls OKMedelpad
mästSMResultat
Dackefejden, dag 1, långKarlskrona SOKBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Götalandsmästerskapen, långKarlskrona SOKBlekinge
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Tuna TingStora Tuna OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 13/8Hjo 2-dagars, dag 2 och Skaraborgsmästerskap, långHjobygdens OKVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, OK RodhenOK RodhenUppland
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Dackefejden, dag 2, medelKarlskrona SOKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Götalandsmästerskapen, stafettKarlskrona SOKBlekinge
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
Norrlandsmästerskapen, långSundsvalls OKMedelpad
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Tuna TingStora Tuna OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OK RodhenOK RodhenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 33må 14/8
ti 15/8
on 16/8Melkers Minne - PubliktävlingSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
distLResultat
Storviks nattStorviks IFGästrikland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
Melkers minneSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natSMResultat
to 17/8
fr 18/8Göteborg O-meeting, etapp 1, medelFrölunda OLGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 19/8Göteborg O-meeting, etapp 2, sprintFrölunda OLGöteborg
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Bjursåsluffen, dag 1, medelBjursås OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Norrbotten Piteå IF OrienteringNorrbotten
mästLResultat
DM, medel, VästerbottenSkellefteå OKVästerbotten
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Hemfosadubbeln, långOK Södertörn
Söders-Tyresö
Stockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, HelsingehelgRehns BKHälsingland
P
natL
PreO, Helsingehelg, TempO-SMRehns BKHälsingland
P
mästT
Augustidubbeln, medelSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Långhundradubbeln, medelLånghundra IFUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OL-rounden, dag 1, sprintOK HedströmmenVästmanland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
StockenfejdenSträngnäs-Malmby OLSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OL-rounden, dag 1, sprintrogainingOK HedströmmenVästmanland
natLSStarttider
sö 20/8Göteborg O-meeting, etapp 3, långFrölunda OLGöteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Bjursåsluffen, dag 2, långBjursås OKDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, ÅngermanlandSkogslöparnaÅngermanland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Norrbotten Piteå IF OrienteringNorrbotten
mästSMResultat
DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna motionsklasserPiteå IF OrienteringNorrbotten
distMResultat
Hemfosadubbeln, medelOK Södertörn
Söders-Tyresö
Stockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Helsingehelg, DM, HälsinglandRehns BKHälsingland
P
natP
TyringerundanOK TyringeSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Augustidubbeln, långSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
KolmårdsträffenTjalve IF NorrköpingÖstergötland
natLResultat
Långhundradubbeln, långLånghundra IFUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
OL-rounden, dag 2, medelOK HedströmmenVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 34må 21/8
ti 22/8
on 23/8Ungdomsserien, region söderJärla OrienteringStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, region norrTäby OKStockholm
distMResultat
to 24/8
fr 25/8
lö 26/8Avestapropagandan, dag 1, medelAvesta OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Medelpad + ÅngermanlandMedelpads OF
OK Nolaskogsarna
Medelpad
Ångermanland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, VästerbottenIFK UmeåVästerbotten
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, ultralång, Blekinge + Höstracet, medelOK OrionBlekinge
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
Golden Weekend, dag 1, medelKöping-Kolsva OKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, Golden Weekend, medelKöping-Kolsva OKVästmanland
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, Golden Weekend, sprintKöping-Kolsva OKVästmanland
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
RamunderträffenSkogspojkarnas OKÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vimmerby OKVimmerby OKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Sundbybergs IKSundbybergs IKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
RSK-Hestraträffen, dag 1Hestra IF
Rydboholms SK
Västergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, NorrbottenSeskarö IFNorrbotten
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 27/8Avestapropagandan, dag 2, medelAvesta OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, individuella öppna klasserIFK UmeåVästerbotten
distLResultat
DM, stafett, Medelpad + ÅngermanlandMedelpads OF
OK Nolaskogsarna
Medelpad
Ångermanland
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
Golden Weekend, dag 2, medelKöping-Kolsva OKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Jönköpings OKJönköpings OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
NAIS-träffenNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Vimmerby OKVimmerby OKSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Medelpad + Ångermanland, individuella öppna klasserMedelpads OF
OK Nolaskogsarna
Medelpad
Ångermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, VästerbottenIFK UmeåVästerbotten
mästSLResultat
DM, ultralång, NorrbottenSeskarö IFNorrbotten
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
DM, ultralång, Skåne + medeldistanstävlingOK GyngeSkåne
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
RSK-Hestraträffen, dag 2Hestra IF
Rydboholms SK
Västergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Waxholms OKWaxholms OKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
LinnéklassikernOK LinnéUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
VärmlandsserienKils OKVärmland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 35må 28/8
ti 29/8
on 30/8
to 31/8
fr 1/9DM, natt, Gästrikland + HälsinglandHälsinglands OF
Ockelbo OK
Hälsingland
Gästrikland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, UpplandVallentuna-Össeby OLUppland
mästLNResultat
DM, natt, HallandOK NackheHalland
mästLNResultat
DM, natt, SkåneLunds OKSkåne
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, SödermanlandEskilstuna OLSödermanland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, VärmlandOK JösseVärmland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, ÅngermanlandHusums IF OKÅngermanland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 2/9DM, medel, DalarnaDomnarvets GOIF
Kvarnsvedens GOIF OK
Dalarna
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, BlekingeKarlskrona SOKBlekinge
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, Bohuslän-DalÅmåls OKBohuslän-Dal
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, GotlandIF Hansa-HoburgGotland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, SmålandEksjö SOKSmåland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, StockholmVäsby OKStockholm
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, VästergötlandOK Orinto
OK Räven
Västergötland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, Örebro länLindebygdens OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, ÖstergötlandIFK Linköpings OSÖstergötland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Jonas Larssons minne, etapp 1Bergnäsets AIKNorrbotten
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, VästmanlandVandrarringenVästmanland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, MedelpadSundsvalls OKMedelpad
mästS
DM, medel, GöteborgOK LandehofGöteborg
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, MtbO, ÅngermanlandHärnösands OKÅngermanland
M
mästMResultat
sö 3/9Jonas Larssons minne, etapp 2Bergnäsets AIKNorrbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Bohuslän-DalÅmåls OKBohuslän-Dal
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, GästriklandÅrsunda IFGästrikland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Södermanland + VästmanlandEskilstuna OL
Vandrarringen
Södermanland
Västmanland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Örebro länLindebygdens OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, BlekingeKarlskrona SOKBlekinge
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, GotlandGarda OKGotland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Gotland, individuella öppna klasserGarda OKGotland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Göteborg, Halland + VästergötlandOK OrintoVästergötland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Göteborg, Halland + Västergötland, individuella öppna klasserOK OrintoVästergötland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, SmålandEksjö SOKSmåland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, ÖstergötlandIFK Linköpings OSÖstergötland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Östergötland, individuella öppna klasserIFK Linköpings OSÖstergötland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, DalarnaDomnarvets GOIF
Kvarnsvedens GOIF OK
Dalarna
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Småland, individuella öppna klasserEksjö SOKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Skåne + TormestorpsträffenTormestorps IFSkåne
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Stockholm + UpplandJärfälla OK
Upplands OF
Stockholm
Uppland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, HälsinglandHudiksvalls OKHälsingland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Blekinge, individuella öppna klasserKarlskrona SOKBlekinge
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, VärmlandOK ÄlgenVärmland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
RallarsvängenVännäs OKVästerbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, HälsinglandHudiksvalls OKHälsingland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Ångermanland + MedelpadHärnösands OK
Medelpads OF
Ångermanland
Medelpad
mästSResultat
SprintstafettHärnösands OKÅngermanland
distSSResultat
v 36må 4/9
ti 5/9
on 6/9
to 7/9
fr 8/9DM, natt, BlekingeRonneby OKBlekinge
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, Dalarna och Öppna FalumästerskapetKorsnäs IF OKDalarna
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, SmålandOK NorrvirdarnaSmåland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, StockholmHellas OrienteringStockholm
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, VästergötlandMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, ÖstergötlandOK DenselnÖstergötland
mästLNResultat
DM, natt, Bohuslän-DalOK GipenBohuslän-Dal
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, Örebro länHällefors OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästLNResultat
DM, natt, VästmanlandSurahammars SOKVästmanland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 9/9DM, lång, GöteborgOK AlehofGöteborg
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, HälsinglandLjusdals OKHälsingland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, GästriklandGävle OKGästrikland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, SkåneRingsjö OKSkåne
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, SödermanlandTrosabygdens OKSödermanland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, VärmlandDegerfors OKVärmland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, VästergötlandMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, UpplandOK RoslagenUppland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Öppna FalumästerskapetGrycksbo IF OKDalarna
distMResultat
MtbO, DM, medel, SmålandSOK ViljanSmåland
M
mästMResultat
DM, sprint, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbotten
mästSResultat
DM, natt, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbotten
mästLNResultat
sö 10/9DM, lång, GotlandGotlands Bro OKGotland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, SmålandSOK ViljanSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, VästergötlandMullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, ÖstergötlandOK MotalaÖstergötland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, HallandIF RigorHalland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Gästrikland + DalarnaDalarnas OF
Gävle OK
Dalarna
Gästrikland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, HälsinglandLjusdals OKHälsingland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, SkåneRingsjö OKSkåne
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Skåne, individuella öppna klasserRingsjö OKSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, SödermanlandNyköpings OKSödermanland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Södermanland, individuella öppna klasserNyköpings OKSödermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Västmanland + Örebro län, individuella öppna klasserArboga OK
Örebro Läns OF
Västmanland
Örebro Län
distLResultat
PepparkaksluffenKungälvs OKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ÄlgjaktenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
natSMResultat
DM, lång, BlekingeBroSö OKBlekinge
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Västmanland + Örebro länArboga OK
Västmanlands OF
Örebro Läns OF
Västmanland
Örebro Län
mästSLResultat
DM stafett Hälsingland, individuella öppna klasserLjusdals OKHälsingland
distLResultat
DM, stafett, UpplandSigtuna OKUppland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, VärmlandFilipstads OKVärmland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Bohuslän-DalEds SKBohuslän-Dal
mästSLResultat
DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasserOK RavinenStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, StockholmOK RavinenStockholm
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Värmland, individuella öppna klasserFilipstads OKVärmland
distMResultat
v 37må 11/9
ti 12/9
on 13/9
to 14/9
fr 15/9Ungdoms-SM, sprint, publiktävlingUmeå OKVästerbotten
distSVisa rutter i Livelox
Ungdoms-SM, sprintUmeå OKVästerbotten
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 16/9Arosträffen, dag 1, medelVästerås SOKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM Medel MtbOKils OKVärmland
M
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, FalunOK KåreDalarna
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
OL-touren Falun, dag 1, medelOK KåreDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SM, lång, kval, publiktävling, #1, medelKFUM Örebro OKÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdoms-SM, långUmeå OKVästerbotten
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdoms-SM, lång, publiktävlingUmeå OKVästerbotten
distLVisa rutter i Livelox
Attunda OK, dag 1, långAttunda OKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Pre-O, FyrklubbsFK BokenSkåne
P
distL
SM, lång, kvalKFUM Örebro OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Sävedalens AIKSävedalens AIKGöteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
KalmarträffenKalmar OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Mariestads FK:s medel på TorsöMariestads FKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 17/9Alstermo IFAlstermo IFSmåland
natL
Arosträffen, dag 2, långVästerås SOKVästmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
HjortsöndanOK SkogshjortarnaVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, Falun; SprintOK KåreDalarna
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
OL-touren Falun, dag 2, långOK KåreDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SM, lång, finalKFUM Örebro OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
SM, lång, final, publiktävling, #2KFUM Örebro OKÖrebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdoms-SM, distriktsstafettUmeå OKVästerbotten
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
Attunda OK, dag 2, medelAttunda OKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
BjörkforskampenBjörkfors GOIFÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
FyrklubbsFK BokenSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Pilaboträffen i AnnebergAnnebergs GIFSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 38må 18/9
ti 19/9
on 20/9
to 21/9
fr 22/9SM, medel, kval OK Tisaren
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-SM, sprintMotala AIF OL
Tjällmo-Godegårds OK
Östergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 23/9Bahco CupLidköpings VSKVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
BergslagsträffenFagersta OK
Norbergs OK
Västmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OK ÖsteråkerOK ÖsteråkerStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SM, medel, finalOK Tisaren
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
SM, medel, final, publiktävlingOK TisarenÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Valbo AIF:s nationella, medelValbo AIFGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-SM, medelMotala AIF OL
Tjällmo-Godegårds OK
Östergötland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholm
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Uppland, ECTOBjörklinge SOKUppland
P
natP
PreO, Uppland, TempOOK LinnéUppland
P
natT
PreO, DM, natt, UpplandOK RodhenUppland
P
natPN
sö 24/9BahcostafettenLidköpings VSKVästergötland
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
Bredareds medelBredareds IFVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
FK ÅsenFK ÅsenSkåne
distL
NOK:s nationellaFagersta OK
Norbergs OK
Västmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Uppland, ECTOOK LinnéUppland
P
natP
Valbo AIF:s nationella, förlängd medelValbo AIFGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-SM, långMotala AIF OL
Tjällmo-Godegårds OK
Östergötland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
SM, stafettHagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
v 39må 25/9
ti 26/9
on 27/9Natti-NattiIFK EnskedeStockholm
distSLNVisa rutter i LiveloxResultat
Natti-Natti, MotionsorienteringIFK EnskedeStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
to 28/9
fr 29/9DM, natt, MedelpadKovlands IFMedelpad
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
Vetlanda OL-sport Cup, nattOK NjudungSmåland
natMNVisa rutter i LiveloxResultat
Öppet Skaraborgsmästerskap, nattTidaholm SOK SisuVästergötland
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
Publiktävling vid Skol-SM, sprintVästerbergslagens OLDalarna
distSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, Jämtland-HärjedalenOK StorsjönJämtland-Härjedalen
mästLN
lö 30/9Dubbelfajten (nationell individuell tävling)Garphyttans IF
Örebro Läns OF
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Ekorren CupLinköpings OKÖstergötland
distSLResultat
Skärmjakten, dag 1, långHJS-Vansbro OKDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vetlanda OL-sport Cup, medelOK NjudungSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gustavsbergs OKGustavsbergs OKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Dubbelfajten (patrulltävling)Garphyttans IF
Örebro Läns OF
Örebro Län
natPLVisa rutter i LiveloxResultat
VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Älgots cup, finalHässleholms OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ÖviksmästerskapetSidensjö IKÅngermanland
distMResultat
ÄrlaträffenÄrla IFSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, VästerbottenHögåkers OKVästerbotten
mästSResultat
DM, natt, VästerbottenHögåkers OKVästerbotten
mästMNResultat
sö 1/10Höstträffen, GotlandGarda IKGotland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
MidälvastaffettenKovlands IFMedelpad
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
Skärmjakten, dag 2, medelHJS-Vansbro OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserie BDOF, E5Brattås CKBohuslän-Dal
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsseriefinalen i StockholmSnättringe SKStockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
VargsöndanOK Flundrehof
OK Skogsvargarna
Västergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
FinspångsorienteringenFinspångs SOKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
GöingeträffenHässleholms OKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsstafetten i SkåneHässleholms OKSkåne
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
UpplandscupsfinalenRasbo IKUppland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
OK GisleOK GisleSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
KjulaorienteringenKjula IFSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 40må 2/10
ti 3/10
on 4/10
to 5/10
fr 6/10
lö 7/1025mannaIFK Tumba SOK
Tullinge SK
Stockholm
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
25manna, individuella öppna klasserIFK Tumba SOK
Tullinge SK
Stockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
FalkdrevetOK SkogsfalkenBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 8/10KSK-sprinten, etapp 1Kinnaströms SKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
KSK-sprinten, etapp 2Kinnaströms SKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
TorslundssprintenHjärnarps OLSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
25mannamedelnIFK Tumba SOK
Tullinge SK
Stockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
FalkdrevetOK SkogsfalkenBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 41må 9/10
ti 10/10
on 11/10
to 12/10
fr 13/10Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skåne
natSLNVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Natt-DM, GöteborgHallands OF
OK Löftan
Halland
P
mästPN
lö 14/10Daladubbeln, individuella öppna klasser lördag Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
Dalarna
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Daladubbeln, stafettKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
Dalarna
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
Växjö OK, medelVäxjö OKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, OK LöftanHallands OF
OK Löftan
Halland
P
natP
sö 15/10Daladubbeln, individuella öppna klasser söndagKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
Dalarna
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
Dalarna
natPUVisa rutter i LiveloxResultat
Hedjakten, partävlingLunds OKSkåne
natPLVisa rutter i LiveloxResultat
FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Öppet DM HallandHallands OF
OK Löftan
Halland
P
mästP
v 42må 16/10
ti 17/10
on 18/10
to 19/10
fr 20/10AxvallanattaIstrums SKVästergötland
natMNVisa rutter i LiveloxResultat
Nacka by Night, med MotionsorienteringOK RavinenStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 21/10Baltic Junior Cup, stafett, individuella öppna klasserFK GöingarnaSkåne
distMResultat
PreO HedströmmenOK HedströmmenVästmanland
P
natP
PreO, Natt-DM TempO, VästmanlandOK HedströmmenVästmanland
P
mästTN
Helg utan älg, etapp 1, långGotlands Bro OKGotland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
MedelSprintEslövs FKSkåne
distMResultat
VallesprintenIstrums SKVästergötland
natSResultat
IFK Göteborgs HöstbudkavlenIFK GöteborgGöteborg
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
IFK Göteborgs Höstbudkavlen, individuella öppna klasserIFK GöteborgGöteborg
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 22/10Helg utan älg, etapp 2, medelGotlands Bro OKGotland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OktoberracetOK EnenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
VilselöpetOK Vilse 87Blekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
TranåsträffenSol TranåsSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, DM, VästmanlandSK Trim/Virsbo
Surahammars SOK
Västmanland
P
mästP
GMOK HöstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 43må 23/10
ti 24/10
on 25/10
to 26/10
fr 27/10HaningenattenHaninge SOKStockholm
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 28/10Haninge sprintstafettHaninge SOKStockholm
distSS
SmålandskavlenEksjö SOK
SOK Aneby
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
sö 29/10SmålandskavlenEksjö SOK
SOK Aneby
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
Smålandskavlen, öppna klasserSOK AnebySmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 44må 30/10
ti 31/10
on 1/11
to 2/11
fr 3/11
lö 4/11SvartåfejdenMjölby OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Uddevallatrofén, patrulltävlingUddevalla OKBohuslän-Dal
distPLVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO RodhenloppetOK RodhenUppland
M
natPLNVisa rutter i LiveloxResultat
RodhenloppetOK RodhenUppland
natPLNVisa rutter i LiveloxResultat
sö 5/11NovembersprintenMjölby OKÖstergötland
natSM
Sydsvenska 2-milenHylte OKHalland
natU
HöstlunkenSnättringe SKStockholm
distPUVisa rutter i LiveloxResultat
v 45må 6/11
ti 7/11
on 8/11
to 9/11
fr 10/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötland
natSNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 11/11Novembertävlingarna, medeldistansSkarpnäcks OLStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdensprinten, etapp 1OK KolmårdenÖstergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdensprinten, etapp 2, endast landslagsklassernaOK KolmårdenÖstergötland
distSResultat
O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sö 12/11Novembertävlingarna, långdistansSkarpnäcks OLStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
O-event, dag 3, ZoorienteringIK YmerVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
v 46må 13/11
ti 14/11
on 15/11Mila Stockholm by Night, #1Centrum OKStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
to 16/11
fr 17/11
lö 18/11FakirenKöping-Kolsva OKVästmanland
distUVisa rutter i LiveloxResultat
Stockholm RogainingOK RavinenStockholm
distPU
Viken Indoor, etapp 1OK Pers LärjungarGästrikland
distSResultat
sö 19/11Viken Indoor, etapp 2OK Pers LärjungarGästrikland
distSResultat
HöstrusketÖrkelljunga FKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 47må 20/11
ti 21/11
on 22/11
to 23/11
fr 24/11
lö 25/11
sö 26/11
v 48må 27/11
ti 28/11
on 29/11
to 30/11
fr 1/12
lö 2/12
sö 3/12
v 49må 4/12
ti 5/12
on 6/12
to 7/12
fr 8/12
lö 9/12
sö 10/12
v 50må 11/12
ti 12/12
on 13/12Mila Stockholm by Night, #2IFK EnskedeStockholm
distLN
6/12
to 14/12
fr 15/12
lö 16/12
sö 17/12
v 51må 18/12
ti 19/12
on 20/12
to 21/12
fr 22/12
lö 23/12
sö 24/12
v 52må 25/12
ti 26/12
on 27/12
to 28/12
fr 29/12
lö 30/12I 19 IF,s JulsprintI 19 IFNorrbotten
S
distS
26/12
I 19 IF,s JulmedelI 19 IFNorrbotten
S
distM
26/12
sö 31/12
v 1må 1/1NyårsorienteringTormestorps IFSkåne
distL
ti 2/1
on 3/1
to 4/1
fr 5/1
lö 6/1SkidO, OBS-tävling, långOK Renen
Övertorneå IF
Norrbotten
S
natL
sö 7/1SkidO, OBS-tävling, sprintOK Renen
Övertorneå IF
Norrbotten
S
natS
v 2må 8/1
ti 9/1
on 10/1Mila Stockholm by Night, #3Attunda OKStockholm
distLN
to 11/1
fr 12/1
lö 13/1SkidO, OBS-tävling, medelIFK Mora OKDalarna
S
natM
7/1
sö 14/1SkidO, OBS-tävling, långIFK Mora OKDalarna
S
natL
7/1
v 3må 15/1
ti 16/1
on 17/1
to 18/1
fr 19/1
lö 20/1
sö 21/1
v 4må 22/1
ti 23/1
on 24/1
to 25/1
fr 26/1
lö 27/1SkidO, DM, medel, MedelpadSelånger SOKMedelpad
S
mästM
SkidO, DM, medel, Norrbotten + Bergnäsets AIK cuptävlingBergnäsets AIKNorrbotten
S
mästM
21/1
SkidO, Bergnäsets AIK cuptävlingBergnäsets AIKNorrbotten
S
distM
21/1
sö 28/1SkidO, DM, lång, MedelpadSelånger SOKMedelpad
S
mästL
v 5må 29/1
ti 30/1SkidO, DM, natt, MedelpadNjurunda OKMedelpad
S
mästMN
on 31/1
to 1/2
fr 2/2
lö 3/2Stockholm Indoor Cup, etapp 1Stockholms InomhusorienterareStockholm
distS
sö 4/2Stockholm Indoor Cup, etapp 2Stockholms InomhusorienterareStockholm
distS
v 6må 5/2
ti 6/2
on 7/2Mila Stockholm by Night, #4Gustavsbergs OKStockholm
distLN
to 8/2
fr 9/2
lö 10/2SkidO, DM, sprint, SödermanlandKjula IFSödermanland
S
mästS
SkidO, TvåÅkerIF StrategenMedelpad
S
distSM
sö 11/2 SkidO, DM, lång, SödermanlandÄrla IFSödermanland
S
natL
Medelpad SkidO Cup, #1IF StrategenMedelpad
S
distM
v 7må 12/2
ti 13/2
on 14/2
to 15/2
fr 16/2
lö 17/2SkidO, Förenings-DM, stafett, MedelpadSundsvalls OKMedelpad
S
mästSM
sö 18/2Medelpad SkidO Cup, #2Sundsvalls OKMedelpad
S
distL
v 8må 19/2
ti 20/2
on 21/2
to 22/2
fr 23/2
lö 24/2SkidO, SM/JSM/USM/VSM och Nordiska Ungdomsspelen, sprintÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
mästS
sö 25/2SkidO, SM/JSM/USM/VSM och Nordiska Ungdomsspelen, långÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
mästL
v 9må 26/2
ti 27/2
on 28/2
to 1/3
fr 2/3Panvåren, nattOK Pan-KristianstadSkåne
natLN
lö 3/3Panvåren, medelOK Pan-KristianstadSkåne
natM
Panvåren, sprintOK Pan-KristianstadSkåne
natS
sö 4/3Panvåren, långOK Pan-KristianstadSkåne
natL
v 10må 5/3
ti 6/3
on 7/3Mila Stockholm by Night, #5, final, jaktstartStockholms OFStockholm
distLN
to 8/3
fr 9/3KattegattnattOK LindénaHalland
natSN
lö 10/3Hallandspremiären, medelLaholms IF OKHalland
natM
SkidO, DM, lång, NorrbottenOK Vargen
Seskarö IF
Norrbotten
S
mästL
SkidO, DM, sprint, NorrbottenOK Vargen
Seskarö IF
Norrbotten
S
mästS
sö 11/3Hallandspremiären, långHalmstad OKHalland
natL
v 11må 12/3
ti 13/3
on 14/3
to 15/3
fr 16/3Vårracet, dag 1, nattOK OrionBlekinge
natLN
SumpnattaSundbybergs IKStockholm
distLN
lö 17/3Romeleträffen, medelLunds OKSkåne
natM
SkidO, Barents Winter Games, dag 1, sprintOK RenenNorrbotten
S
natS
Vårracet, dag 2, långOK OrionBlekinge
natL
SkidO, J-cup, sprintHärnösands OKÅngermanland
S
natS
sö 18/3Kvillebyns klassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dal
natL
LaxträffenFalkenbergs OKHalland
natL
Romeleträffen, långLunds OKSkåne
natL
SkidO, Barents Winter Games, dag 2, långOK RenenNorrbotten
S
natL
Vårracet, dag 3, medelOK OrionBlekinge
natM
SkidO, J-cup, långHärnösands OKÅngermanland
S
natL
v 12må 19/3
ti 20/3
on 21/3
to 22/3
fr 23/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland
distLN
18/3
Partilletrippeln, natt (med DM, natt)Sävedalens AIKGöteborg
natLN
18/3
Tibrotrippeln, dag 1, natt, förkortad långTibro OKVästergötland
natLN
SkidO, SM, sprint prologSkellefteå OKVästerbotten
S
mästS
12/3
lö 24/3SkidO, SM, medel jaktstartSkellefteå OKVästerbotten
S
mästM
12/3
NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland
natL
18/3
Partilletrippeln, sprintSävedalens AIKGöteborg
natS
18/3
Tibrotrippeln, dag 2, medelTibro OKVästergötland
natM
Vårdubbeln, medelOK SkogsfalkenBlekinge
natM
sö 25/3MåsenstafettenOK MåsenSödermanland
natSL
Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborg
natM
18/3
Tibrotrippeln, dag 3, förlängd medelTibro OKVästergötland
natM
Vårdubbeln, långOK SkogsfalkenBlekinge
natL
v 13må 26/3
ti 27/3
on 28/3
to 29/3Häxjakten, Five-O, #1OK SkogsvargarnaVästergötland
natLN
Sydsvenska 7-mannabudkavelnHässleholms OKSkåne
natSLK
fr 30/3FriskusträffenFK Friskus-VarbergHalland
natM
Kortfredan, Five-O, #2Ryda SKVästergötland
natS
PåskorienteringenKjula IFSödermanland
natL
lö 31/3Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötland
natM
NackheträffenOK NackheHalland
natL
TyringerundanOK TyringeSkåne
natL
Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland
natL
sö 1/4Bohuslunken, Five-O, #4 Uddevalla OKBohuslän-Dal
natM
Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland
natSL
OK TorfinnOK TorfinnSkåne
natM
Rigors påskträffIF RigorHalland
natM
v 14må 2/4Hästveda OKHästveda OKSkåne
natL
KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natM
SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland
natL
Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötland
natM
ti 3/4
on 4/4
to 5/4
fr 6/4Nattinatta, GotlandGotlands Bro OKGotland
distLN
PreO, Syd NattSkånes OFSkåne
P
natPN
SvartnattaKatrineholms OK
Vingåkers OK
Södermanland
natSLN
Väsby OK, GrymnattaVäsby OKStockholm
natLN
lö 7/4Dackefejden, långKarlskrona SOKBlekinge
natL
IFK Linköpings OS, medelIFK Linköpings OSÖstergötland
natM
LännamedelnLänna IFUppland
natM
Mälarmårdsdubbeln, sprintKatrineholms OKSödermanland
natS
PreO, Syd LördagOK Pan-KristianstadSkåne
P
natP
SM, ultralång med Swedish League, #1IK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Småland
mästU
26/3
SM, ultralång, publiktävling, medel Gränna-Bygdens OKSmåland
natM
Sydsvenska mästerskapen, individuell, långKarlskrona SOKBlekinge
mästL
VästkuststafettenIFK GöteborgGöteborg
natSM
Västkuststafetten, individuella öppna klasserIFK GöteborgGöteborg
distM
sö 8/4Broruset, GotlandGotlands Bro OKGotland
distM
Dackefejden, medelKarlskrona SOKBlekinge
natM
Gudhems vårtävlingGudhems IFVästergötland
natM
Herkules skogsdådFK HerkulesGöteborg
natM
IFK Linköpings OS, långIFK Linköpings OSÖstergötland
natL
Mälarhöjdens IKMälarhöjdens IK OKStockholm
natM
Mälarmårdsdubbeln, medelKatrineholms OKSödermanland
natL
PreO, Syd SöndagFK BokenSkåne
P
natP
RånässtafettenRånäs OKUppland
natSL
Sydsvenska mästerskapen, stafettKarlskrona SOKBlekinge
mästSM
v 15må 9/4
ti 10/4
on 11/4
to 12/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
distSLK
fr 13/4Swedish League, #2, sprint (WRE), med CitadellssprintenOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
intS
lö 14/4Nybro OK, dag 1, långNybro OKSmåland
natL
OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötland
natM
Swedish League, #3, lång (WRE), med KlåverödsdubbelnOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
intL
Täby OK, långTäby OKStockholm
natL
StigtomtakavlenOK HällenSödermanland
natSLK
sö 15/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland
natSLK
EnenracetOK EnenUppland
natM
Nybro OK, dag 2, medelNybro OKSmåland
natM
Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dal
natL
Stigtomtakavlen, individuella öppna klasserOK HällenSödermanland
distL
Suderträffen, GotlandIF Hansa-HoburgGotland
distM
Swedish League, #4, medel (WRE), med KlåverödsdubbelnOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
intM
TraneträffenOK TrananVästergötland
natM
Täby OK, medelTäby OKStockholm
natM
Urban Hjärne-kampenOK MotalaÖstergötland
natL
v 16må 16/4
ti 17/4
on 18/4
to 19/4
fr 20/4SM, natt med Swedish League, #5IK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Småland
mästLN
9/4
Uppsala möte, nattRasbo IKUppland
natLN
lö 21/4DM, ultralång, VästmanlandArboga OKVästmanland
mästU
Göteborgsdubbeln, långLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborg
natL
HagenmedelnIF HagenVästergötland
natM
IFK LidingöIFK Lidingö SOKStockholm
natL
LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natM
OK Tors ungdomstävlingOK TorSödermanland
natL
RonnebymedelnRonneby OKBlekinge
natM
Uppsala möte, medelIF ThorUppland
natM
sö 22/4BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natL
GöingefejdenFK GöingarnaSkåne
natL
Göteborgsdubbeln, medelLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborg
natM
Swedish League, #6, final, jaktstart + LOK:s jubileumstävling, långLinköpings OKÖstergötland
natL
TorfejdenOK TorSödermanland
natM
Uppsala möte, långOK LinnéUppland
natL
Vårträffen, GotlandVisborgs OKGotland
distL
Växjö OKVäxjö OKSmåland
distM
Öppet Skaraborgsmästerskap, långSOK TräffVästergötland
natL
Järfälla OKJärfälla OKStockholm
natM
v 17må 23/4
ti 24/4
on 25/4
to 26/4
fr 27/4Tiomila, open individual, FridayIFK Enskede
OK Älvsjö-Örby
Skogsluffarnas OK
Stockholm
natLK
lö 28/4Tiomila i NynäshamnIFK Enskede
OK Älvsjö-Örby
Skogsluffarnas OK
Stockholm
natSLK
Tiomila, open individual, SaturdayIFK Enskede
OK Älvsjö-Örby
Skogsluffarnas OK
Stockholm
natLK
sö 29/4FrostalunkenFrosta OKSkåne
distL
Målilla OKMålilla OKSmåland
natM
Veteranträffen i GästriklandÖsterfärnebo IFGästrikland
natL
Värst i HerrstaHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal
natM
Ymers vårtävlingIK YmerVästergötland
natL
v 18må 30/4
ti 1/5DM, sprint, Stockholm (WRE)Järla OrienteringStockholm
intS
KlemmingekampenOK KlemmingenSödermanland
natM
OK BävernOK BävernSmåland
natM
OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmåland
natM
SilverjaktenSala OKVästmanland
natM
Skaraborgsmästerskap, stafettOK SkogsstjärnanVästergötland
distSL
on 2/5
to 3/5Ungdomsserien, Stockholm, kretstävlingar #1Stockholms OFStockholm
distL
fr 4/5MarkarydssprintenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
distS
lö 5/5Dolkampen, dag 1, medelDalaportens OLDalarna
natM
Gränsfejden/VättefejdenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
distM
Gällstads medelGällstadbygdens SOKVästergötland
natM
HaningeträffenHaninge SOKStockholm
natL
Roslagshelg, långOK RoslagenUppland
natL
SkärmenträffenOK SkärmenBohuslän-Dal
natM
SvartåfejdenMjölby OKÖstergötland
natM
Tisarträffen, dag 1, långOK TisarenÖrebro Län
natL
Torsås OKTorsås OKSmåland
natL
Värmlandstrippeln, långSkattkärrs SOKVärmland
natL
sö 6/5Dolkampen, dag 2, långDalaportens OLDalarna
natL
LagadalskampenFK FinnSmåland
natM
PalmsprintenOK KontinentSkåne
distS
Roslagshelg, medelOK RoslagenUppland
natM
Tisarträffen, dag 2, medelOK TisarenÖrebro Län
natM
Ulricehamns OKUlricehamns OKVästergötland
natM
Värmlandstrippeln, medelOK TyrVärmland
natM
Ändå någotÅmåls OKBohuslän-Dal
natM
v 19må 7/5
ti 8/5LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötland
natM
on 9/5
to 10/5AlvestaträffenAlvesta SOKSmåland
distM
Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland
natM
Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 1, medelNjurunda OK
Selånger SOK
Timrå SOK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
natM
ÅrsundarundanÅrsunda IFGästrikland
natM
Närkekvartetten, dag 1, långAlmby IK
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natL
fr 11/5PreO i Väst VänersborgVänersborgs SKVästergötland
LP
natL
Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 2, förkortad långKovlands IF
Sundsvalls OK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
natL
Närkekvartetten, dag 2, medelAlmby IK
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natM
lö 12/5Gävleloppet, medelGävle OKGästrikland
natM
Närkekvartetten, dag 3, långGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
natL
PreO i Väst TidaholmTidaholm SOK SisuVästergötland
P
natP
SOKs nationella medeldistansSkellefteå OKVästerbotten
natM
5/5
Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 3, medelHärnösands OK
Medelpads OF
Ångermanland
Medelpad
natM
sö 13/5Gävleloppet, långGävle OKGästrikland
natL
Närkekvartetten, dag 4, medelGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
natM
PreO i Väst TidaholmTidaholm SOK SisuVästergötland
P
natP
Seskarö IF jubileumSeskarö IFNorrbotten
distM
Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 4, långHärnösands OK
Medelpads OF
Ångermanland
Medelpad
natL
v 20må 14/5
ti 15/5Staffans minneBoxholms OKÖstergötland
distS
Ungdomsserien, Stockholm, kretstävlingar #2Stockholms OFStockholm
distL
on 16/5Stockholms City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distS
to 17/5DM, sprint, GästriklandStorviks IFGästrikland
mästS
fr 18/5
lö 19/5Bergnäsets AIK vårtävling, dag 1, långBergnäsets AIKNorrbotten
natL
DM, sprint, Bohuslän-DalStigsökarnaBohuslän-Dal
mästS
DM, sprint, SmålandSOK AnebySmåland
mästS
DM, sprint, SödermanlandSträngnäs-Malmby OLSödermanland
mästS
DM, sprintstafett, SmålandSOK AnebySmåland
mästSS
Faxeträffen, medelSöderhamns OKHälsingland
natM
FilipstadsloppetFilipstads OKVärmland
natM
HammarslagetOK HammarenGästrikland
natM
Klackenloppet, dag 1OK JärnbärarnaÖrebro Län
natM
Mora Youth Challenge, långIFK Mora OKDalarna
natL
Stöcksjö IS vårtävlingStöcksjö ISVästerbotten
natM
Ungdomstrollet, GotlandSvaide Roma SOKGotland
distL
sö 20/5Bergnäsets AIK vårtävling, dag 2, medelBergnäsets AIKNorrbotten
natM
DM, sprint, VästergötlandSkene Sim o ISVästergötland
mästS
DM, sprintstafett, VästergötlandSkene Sim o ISVästergötland
mästSS
Faxeträffen, långSöderhamns OKHälsingland
natL
Klackenloppet, dag 2OK JärnbärarnaÖrebro Län
natM
Mora Youth Challenge, medelIFK Mora OKDalarna
natM
PekingduonMatteus SIÖstergötland
natSM
VikingträffenIK Vikings OKVärmland
natM
v 21må 21/5
ti 22/5
on 23/5Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distS
to 24/5
fr 25/5
lö 26/5Bollnästräffen, medelRehns BKHälsingland
natM
DM, sprint, HallandIK Trenne UllaredHalland
mästS
DM, sprintstafett, HallandIK Trenne UllaredHalland
mästSS
OK Måsens ungdomstävlingOK MåsenSödermanland
distM
Stråken dubbelsprint, etapp 1Mullsjö SOKVästergötland
natS
Stråken dubbelsprint, etapp 2Mullsjö SOKVästergötland
natS
Umeå OK, medelUmeå OKVästerbotten
natM
Älvsbyn vårtävling, dag 1, medelÄlvsby IF OKNorrbotten
natM
DM, sprint, VästmanlandOK HedströmmenVästmanland
mästS
DM, sprintstafett, VästmanlandOK HedströmmenVästmanland
mästSS
MtbO, Svenska Cupen, # 1, sprintTrollhättans SOKVästergötland
M
natS
sö 27/5Bollnästräffen, långRehns BKHälsingland
natL
DM, sprint, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge
mästS
DM, sprint, GotlandGotlands Bro OKGotland
mästS
DM, sprint, SkåneLunds OKSkåne
mästS
DM, sprintstafett, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge
mästSS
DM, sprintstafett, SkåneLunds OKSkåne
mästSS
DM, sprintstafett, Skåne, öppna individuella klasserLunds OKSkåne
distS
Gällstads sprintGällstadbygdens SOKVästergötland
distS
LämmeltågetNässjö OKSmåland
distSS
Umeå OK, långUmeå OKVästerbotten
natL
Älvsbyn vårtävling, dag 2, långÄlvsby IF OKNorrbotten
natL
MtbO, Svenska Cupen, # 2, medelTrollhättans SOKVästergötland
M
natM
SAIS dubbelsprint, etapp 1Stångenäs AISBohuslän-Dal
natS
20/5
SAIS dubbelsprint, etapp 2Stångenäs AISBohuslän-Dal
natS
20/5
v 22må 28/5
ti 29/5
on 30/5Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distL
to 31/5
fr 1/6Ösaträffen, dag 1, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natM
lö 2/6Kinnekullesprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötland
natS
Kinnekullesprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötland
natS
RenlunkenOK RenenNorrbotten
distL
SM, sprint, individuell, kvalIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Småland
mästS
20/5
SM, sprint, individuell, finalIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Småland
mästS
20/5
SM, sprint, publiktävlingOK GränsenSmåland
natS
Ösaträffen, dag 2, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natM
sö 3/6BruksträffenRobertsfors IKVästerbotten
natM
DM, medel, ÅngermanlandOK NipanÅngermanland
mästM
27/5
KalvdansenOK RenenNorrbotten
distSM
SM, sprint, stafett, kvalIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Småland
mästSS
20/5
SM, sprint, stafett, finalIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Småland
mästSS
20/5
SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland
natS
Ösaträffen, dag 3, långAlfta-Ösa OKHälsingland
natL
v 23må 4/6
ti 5/6DM, sprint, GöteborgMölndal Outdoor IFGöteborg
mästS
DM, sprint, ÖstergötlandOK SkogsströvarnaÖstergötland
mästS
SprinthelgenOK OrionBlekinge
natS
on 6/6Centrum Team SprintCentrum OKStockholm
distSS
DM, sprint, MedelpadSelånger SOKMedelpad
mästS
DM, sprint, VärmlandOK DjerfVärmland
mästS
Edetdubbeln, etapp 1OK GipenBohuslän-Dal
natS
28/5
Edetdubbeln, etapp 2OK GipenBohuslän-Dal
natS
28/5
Sprinthelgen, etapp 1OK OrionBlekinge
natS
Sprinthelgen, etapp 2OK OrionBlekinge
natS
to 7/6
fr 8/6MtbO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #3, sprintOK KåreDalarna
M
mästS
Västerbottens 3-dagars, etapp 1, medelIFK Umeå
Umedalens IF
Västerbotten
natM
lö 9/6Västerbottens 3-dagars, etapp 2, långIFK Umeå
Umedalens IF
Västerbotten
natL
DM, medel, Medelpad + Jämtland-HärjedalenJämtland-Härjedalens OF
Ånge OK
Jämtland-Härjedalen
Medelpad
mästM
MtbO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #4, långOK KåreDalarna
M
mästL
SlottssprintenSigtuna OKUppland
natS
Slottssprinten, 2-mannastafettSigtuna OKUppland
natSS
Wild West-sprintenBredaryds SOKSmåland
natS
sö 10/6Västerbottens 3-dagars, etapp 3, medelIFK Umeå
Umedalens IF
Västerbotten
natM
DM, lång, Jämtland-Härjedalen + BräcketräffenJämtland-Härjedalens OF
Ånge OK
Jämtland-Härjedalen
Medelpad
mästL
DM, sprint, Örebro LänOK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästS
3/6
DM, sprintstafett, Örebro LänOK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSS
3/6
High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmåland
natS
MtbO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #5, medelOK KåreDalarna
M
mästM
v 24må 11/6
ti 12/6
on 13/6
to 14/6DM, sprint, Jämtland/HärjedalenFältjägarnas IFJämtland-Härjedalen
mästS
fr 15/6Tre skåningar och en dansk, etapp 1, sprintHelsingborgs SOKSkåne
natS
lö 16/6Tre skåningar och en dansk, etapp 2, medelHelsingborgs SOKSkåne
natM
Tre skåningar och en dansk, etapp 3, sprintHelsingborgs SOKSkåne
natS
PreO, Öppet DM Göteborg + Bohuslän/Dal + VästergötlandKungälvs OKGöteborg
P
mästL
sö 17/6Tre skåningar och en dansk, etapp 4, sprintHelsingborgs SOKSkåne
natS
v 25må 18/6
ti 19/6Melkers MinneSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natSL
on 20/6DM, ultralång, Gästrikland + Hälsingland med ungdomstävlingHälsinglands OF
Valbo AIF
Hälsingland
Gästrikland
mästU
to 21/6
fr 22/6
lö 23/6
sö 24/6Idreveckan Fjäll-OIdrefjällens OKDalarna
natL
31/12
Örebro City Sprint (WRE)Almby IKÖrebro Län
intS
Örebro City SprintstafettAlmby IKÖrebro Län
natSS
v 26må 25/6IdresprintenIdrefjällens OKDalarna
natS
ti 26/6Idre 3-dagars, etapp 1, långIdrefjällens OKDalarna
natL
on 27/6Idre 3-dagars, etapp 2, medelIdrefjällens OKDalarna
natM
to 28/6Idre 3-dagars, etapp 3, långIdrefjällens OKDalarna
natL
fr 29/63+3 i Sälen, etapp 1, medelMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna
natM
lö 30/63+3 i Sälen, etapp 2, långMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna
natL
Gränsjakten i Strömstad, etapp 1Idefjordens SKBohuslän-Dal
natM
TjogetEmmaboda Verda OKSmåland
natSLK
sö 1/73+3 i Sälen, etapp 3, medelMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna
natM
Gränsjakten i Strömstad, etapp 2Idefjordens SKBohuslän-Dal
natL
TjogetEmmaboda Verda OKSmåland
natSLK
v 27må 2/7Trekvällars, etapp 1, långOK RavinenStockholm
distL
ti 3/7Tjust 2-dagars, dag 1Ankarsrums OKSmåland
natL
Trekvällars, etapp 2, medelOK RavinenStockholm
distM
on 4/7Havs-OL, dag 1, långStigmännen Karlshamns OKBlekinge
natL
Tjust 2-dagars, dag 2Ankarsrums OKSmåland
natL
Trekvällars, etapp 3, långOK RavinenStockholm
distL
to 5/7Havs-OL, dag 2, medelStigmännen Karlshamns OKBlekinge
natM
Havs-OL, dag 2, sprintStigmännen Karlshamns OKBlekinge
natS
fr 6/7Vålådalens 3-dagars, etapp 1, sprintFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natS
Eskilstuna weekend, etapp 1, medelÄrla IFSödermanland
natM
lö 7/7Eskilstuna weekend, etapp 2, långÄrla IFSödermanland
natL
Vålådalens 3-dagars, etapp 2, medelFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natM
Gotlands 2-dagars, etapp 1, medelSvaide Roma SOKGotland
natM
Morokulien 2-dagars, etapp 1, medelÅmotfors OKVärmland
natM
sö 8/7Eskilstuna weekend, etapp 3, långÄrla IFSödermanland
natL
Gotlands 2-dagars, etapp 2, långSvaide Roma SOKGotland
natL
Morokulien 2-dagars, etapp 2, långÅmotfors OKVärmland
natL
Vålådalens 3-dagars, etapp 3, långFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natL
v 28må 9/7
ti 10/7Gotlands 3-dagars, etapp 1, medelGotlands Bro OKGotland
natM
on 11/7Gotlands 3-dagars, etapp 2, medelGotlands Bro OKGotland
natM
to 12/7Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartGotlands Bro OKGotland
natL
fr 13/7Hallands 3-dagars, etapp 1, medelHalmstad OK
Laholms IF OK
OK Lindéna
Oskarströms OK
Simlångsdalens IF
Halland
natM
lö 14/7Hallands 3-dagars, etapp 2, långHalmstad OK
Laholms IF OK
OK Lindéna
Oskarströms OK
Simlångsdalens IF
Halland
natL
sö 15/7Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartHalmstad OK
Laholms IF OK
OK Lindéna
Oskarströms OK
Simlångsdalens IF
Halland
natL
v 29må 16/7Österlens 3-kvällars, etapp 1Andrarums IFSkåne
natM
ti 17/7Österlens 3-kvällars, etapp 2Andrarums IFSkåne
natM
Skärgårdssprinten, etapp 1OK RoslagenUppland
mästS
Sommarorientering (nostalgitävling)OK Tylöskog
Örebro Läns OF
Örebro Län
distL
on 18/7Österlens 3-kvällars, etapp 3Andrarums IFSkåne
natM
Skärgårdssprinten, etapp 2OK RoslagenUppland
mästS
Forsa OK, medelForsa OKHälsingland
natM
to 19/7Forsa OK, långForsa OKHälsingland
natL
fr 20/7PreO, DM, HälsinglandRehns BKHälsingland
P
mästL
lö 21/7
sö 22/7O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, långO-Ringen
Ångermanlands OF
Ångermanland
LMP
natL
v 30må 23/7O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, långO-Ringen
Ångermanlands OF
Ångermanland
LMP
natL
ti 24/7
on 25/7O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medelO-Ringen
Ångermanlands OF
Ångermanland
LMP
natM
to 26/7O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, långO-Ringen
Ångermanlands OF
Ångermanland
LMP
natL
fr 27/7O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstartO-Ringen
Ångermanlands OF
Ångermanland
LMP
natL
lö 28/7
sö 29/7
v 31må 30/7OK Hällens 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanland
distM
ti 31/7OK Hällens 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanland
distL
on 1/8OK Hällens 3-dagars, dag 3, medelOK HällenSödermanland
distM
to 2/8Grövelsjöorienteringen - prologenDalarnas OF
Lapplandsfjällens Orienteringsklubb
Dalarna
Norrbotten
distL
StjärnorpsmedelnOK DenselnÖstergötland
natM
fr 3/8Ungdomens 10milaIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
natSLK
Grövelsjöorienteringen, etapp 1, medelDalarnas OF
Lapplandsfjällens Orienteringsklubb
Dalarna
Norrbotten
distM
lö 4/8Grövelsjöorienteringen, etapp 2, långDalarnas OF
Lapplandsfjällens Orienteringsklubb
Dalarna
Norrbotten
distL
GötenemedelnIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
natM
Medeltidskampen, Gotland, etapp 1, sprintGarda OKGotland
natS
Medeltidskampen, Gotland, etapp 2, medelGarda OKGotland
natM
MtbO, TällbergssprintenLeksands OKDalarna
M
natS
23/7
sö 5/8Grövelsjöorienteringen, etapp 3, medelDalarnas OF
Lapplandsfjällens Orienteringsklubb
Dalarna
Norrbotten
distM
Medeltidskampen, Gotland, etapp 3, lång, jaktstartGarda OKGotland
natL
GötenelångenIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
natL
MtbO, Leksands orienteringssöndagLeksands OKDalarna
M
natL
23/7
Augustiloppet i MotalaMotala AIF OLÖstergötland
natL
v 32må 6/8
ti 7/8
on 8/8
to 9/8TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
natM
fr 10/8GM, sprintEksjö SOKSmåland
mästS
Norrlandsmästerskapen, sprintOckelbo OKGästrikland
mästS
lö 11/8Bruksdubbeln, medelHallstahammars OK
Surahammars SOK
Västmanland
natM
GM, långEksjö SOKSmåland
mästL
GM, lång, publiktävlingEksjö SOKSmåland
distL
Hjo 2-dagars, medelHjobygdens OKVästergötland
natM
Norrlandsmästerskapen, medelOckelbo OKGästrikland
mästM
Norrlandsmästerskapen, stafettOckelbo OKGästrikland
mästSM
Tuna Ting, dag 1, medelStora Tuna OKDalarna
natM
sö 12/8Bruksdubbeln, långHallstahammars OK
Surahammars SOK
Västmanland
natL
GM, medel, publiktävlingEksjö SOKSmåland
distL
GM, stafettEksjö SOKSmåland
natSL
Hjo 2-dagars, långHjobygdens OKVästergötland
natL
Norrlandsmästerskapen, långOckelbo OKGästrikland
mästL
Tuna Ting, dag 2, medelStora Tuna OKDalarna
natM
v 33må 13/8
ti 14/8
on 15/8Storviks natt med DM, GästriklandStorviks IFGästrikland
mästLN
to 16/8
fr 17/8
lö 18/8DM, lång, NorrbottenHaparanda OKNorrbotten
mästL
Golden Weekend, dag 1Arboga OKVästmanland
natM
Kils OKKils OKVärmland
natM
Kolmårdsträffen, medelTjalve IF NorrköpingÖstergötland
natM
Långhundradubbeln, medelLånghundra IFUppland
natM
MockfjärdsflåsetGagnefs OKDalarna
natM
RSK-träffenRydboholms SKVästergötland
natM
sö 19/8BjursåsluffenBjursås OKDalarna
natL
DM, lång, Västerbotten med Rallarsvängen Vännäs OKVästerbotten
mästL
DM, stafett, NorrbottenHaparanda OKNorrbotten
mästSL
DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna klasserHaparanda OKNorrbotten
distL
Golden Weekend, dag 2Arboga OKVästmanland
natM
Gotland Team SprintVisborgs OKGotland
distSS
GripträffenOK GripSödermanland
natM
Kolmårdsträffen, långTjalve IF NorrköpingÖstergötland
natL
Långhundradubbeln, långLånghundra IFUppland
natL
OK SödertörnOK SödertörnStockholm
natM
Tomteträffen Sisu/Deje Deje SF
Sisu Forshaga SK
Värmland
natL
v 34må 20/8
ti 21/8
on 22/8
to 23/8
fr 24/8DM, natt, HälsinglandAlfta-Ösa OKHälsingland
mästLN
DM, natt, Södermanland + Västmanland + Örebro LänOK Tor
Västmanlands OF
Örebro Läns OF
Södermanland
Västmanland
Örebro Län
mästLN
DM, natt, UpplandRånäs OKUppland
mästLN
DM, natt, VärmlandSK ÖrnenVärmland
mästLN
Vittjärvs 2-dagars, etapp 1, sprint, NorrbottenVittjärvs IKNorrbotten
mästS
lö 25/8Vittjärvs 2-dagars, etapp 2, medel + DM, medel, NorrbottenVittjärvs IKNorrbotten
mästM
DM, lång, Medelpad+ÅngermanlandMedelpads OF
Sundsvalls OK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
mästL
DM, lång, StockholmIFK Enskede
Snättringe SK
Stockholm
mästL
DM, medel, BlekingeOK OrionBlekinge
mästM
DM, medel, Bohuslän-DalIdefjordens SKBohuslän-Dal
mästM
DM, medel, DalarnaAvesta OKDalarna
mästM
DM, medel, GotlandSvaide Roma SOKGotland
mästM
DM, medel, HallandFalkenbergs OKHalland
mästM
DM, medel, SkåneHelsingborgs SOKSkåne
mästM
DM, medel, SmålandÅlems OKSmåland
mästM
DM, medel, VästerbottenUmeå OKVästerbotten
mästM
DM, medel, VästergötlandIK Gandvik
Lidköpings VSK
Västergötland
mästM
DM, medel, Örebro länHagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästM
DM, medel, ÖstergötlandNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
mästM
DM, stafett, inofficiell Jämtland/HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
mästSM
sö 26/8DM, lång, Bohuslän-DalIdefjordens SKBohuslän-Dal
mästL
DM, lång, Gästrikland + HälsinglandHälsinglands OF
Valbo AIF
Hälsingland
Gästrikland
mästL
DM, lång, GöteborgGöteborg-Majorna OKGöteborg
mästL
DM, lång, UpplandLänna IFUppland
mästL
DM, lång, VärmlandOK HierneVärmland
mästL
DM, lång, VästmanlandKöping-Kolsva OKVästmanland
mästL
DM, lång, Örebro länHagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästL
DM, medel, StockholmIFK Enskede
Snättringe SK
Stockholm
mästM
DM, stafett, BlekingeOK OrionBlekinge
mästSL
DM, stafett, DalarnaAvesta OKDalarna
mästSL
DM, stafett, GotlandSvaide Roma SOKGotland
mästSL
DM, stafett, HallandHylte OK
Oskarströms OK
Halland
mästSL
DM, stafett, Halland, individuella öppna klasserHylte OK
Oskarströms OK
Halland
distL
DM, stafett, Medelpad+ÅngermanlandMedelpads OF
Sundsvalls OK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
mästSL
DM, stafett, Medelpad+Ångermanland, individuella öppna klasserSundsvalls OK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
distL
DM, stafett, SkåneHelsingborgs SOKSkåne
mästSL
DM, stafett, SmålandKalmar OKSmåland
mästSM
DM, stafett, Småland, individuella öppna klasserKalmar OKSmåland
distM
DM, stafett, VästerbottenUmeå OKVästerbotten
mästL
DM, stafett, VästergötlandIK Gandvik
Lidköpings VSK
Västergötland
mästSL
DM, stafett, Östergötland + SödermanlandNAIS Orienteringsklubb
Södermanlands OF
Östergötland
Södermanland
mästSL
DM, stafett, Östergötland + Södermanland, individuella öppna klasserNAIS Orienteringsklubb
Södermanlands OF
Östergötland
Södermanland
distL
DM, ultralång, Jämtland/Härjedalen + MagnumloppetÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
mästU
DM, ultralång, Norrbotten I 19 IFNorrbotten
mästU
v 35må 27/8
ti 28/8
on 29/8Ungdomsserien, regionsfinal söder ÖSkarpnäcks OLStockholm
distM
Ungdomsserien, regionsfinal, norrBromma-Vällingby SOKStockholm
distM
Ungomdsserien, regionsfinal söder VStockholms OFStockholm
distM
to 30/8
fr 31/8DM, natt, ÅngermanlandHärnösands OKÅngermanland
mästLN
Ungdoms-SM, sprintBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
mästS
lö 1/9AleträffenOK AlehofGöteborg
natM
Kristinehamns OL-WeekendKristinehamns OKVärmland
natM
MtbO, DM, medel, VärmlandKristinehamns OKVärmland
M
mästM
OL-rounden, dag 1, medelOK HedströmmenVästmanland
natM
Ungdoms-SM, långBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
mästL
Åkers IF 100-årstävlingÅkers IFSödermanland
natM
sö 2/9DM, sprint, ÅngermanlandOK BrantenÅngermanland
mästS
Kristinehamns OL-WeekendKristinehamns OKVärmland
natM
MtbO, nationell medel, KristinehamnKristinehamns OKVärmland
M
natM
MtbO, OK RodhenOK RodhenUppland
M
natM
OK RodhenOK RodhenUppland
natM
OL-rounden, dag 2, långOK HedströmmenVästmanland
natL
PepparkaksluffenKungälvs OKGöteborg
natL
PilaboträffenAnnebergs GIFSmåland
distM
Sandvikens öppna kommunmästerskapÖsterfärnebo IFGästrikland
distL
StockenfejdenSträngnäs-Malmby OLSödermanland
natL
TyresöorienteringenSöders-TyresöStockholm
natL
Ungdoms-SM, stafettBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
mästSL
v 36må 3/9
ti 4/9
on 5/9
to 6/9
fr 7/9
lö 8/9Bredareds höstmedelBredareds IFVästergötland
natM
GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dal
natL
Linnéklassikern, medelOK LinnéUppland
natM
LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
natM
OK RavinenOK RavinenStockholm
natL
Ombergsjakten, dag 1Mjölby OK
Ödeshögs SK
Östergötland
natM
Öppna FalumästerskapenKarlsbyhedens OKDalarna
distL
SM, lång, kvalIK HakarpspojkarnaSmåland
mästL
26/8
sö 9/9SM, lång, finalIK HakarpspojkarnaSmåland
mästL
26/8
FyrklubbsHärlövs IFSkåne
distL
Gustavsbergs OKGustavsbergs OKStockholm
natM
HjortsöndanOK SkogshjortarnaVästergötland
natL
Linnéklassikern, långOK LinnéUppland
natL
Ombergsjakten, dag 2Mjölby OK
Ödeshögs SK
Östergötland
natM
PreO, FyrklubbsHärlövs IFSkåne
P
distM
SM, lång, final, publiktävling medel Skillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natM
Tre på en pinne, lagtävlingÅrsunda IFGästrikland
natLL
TrätäljalunkenSäffle OKVärmland
distL
Vandrarringens höstträffVandrarringenVästmanland
natL
ÄlgjaktenFrösö IFJämtland-Härjedalen
natSM
v 37må 10/9
ti 11/9
on 12/9
to 13/9
fr 14/9Veteran-SM, sprintFK BokenSkåne
mästS
SM, medel, kvalIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Småland
mästM
2/9
lö 15/9SM, medel, finalIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Småland
mästM
2/9
Norbergs OK:s nationellaNorbergs OKVästmanland
natM
OK Landehofs höstweekend, medelOK LandehofGöteborg
natM
OK Österåker, medelOK ÖsteråkerStockholm
natM
SM, medel, final, publiktävling medel Skillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natM
Veteran-SM, medelFK BokenSkåne
mästM
ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholm
natL
Dubbelfajten, patrulltävlingGarphyttans IFÖrebro Län
natPL
Dubbelfajten, långGarphyttans IFÖrebro Län
natL
sö 16/9BergslagsträffenFagersta OK
Norbergs OK
Västmanland
natL
BjörkforskampenBjörkfors GOIFÖstergötland
natM
Korpen propagandaorienteringNärkes Skogskarlars Klubb
Örebro Läns OF
Örebro Län
distL
OK Landehofs höstweekend, långOK LandehofGöteborg
natL
SM, stafettIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Småland
mästSL
Waxholms OKWaxholms OKStockholm
natL
Veteran-SM, långFK BokenSkåne
mästL
VärmlandsserienOK JösseVärmland
distL
v 38må 17/9
ti 18/9
on 19/9
to 20/9
fr 21/9DM, natt, BlekingeOK Vilse 87Blekinge
mästLN
DM, natt, Bohuslän-DalKvillebyns SKBohuslän-Dal
mästLN
DM, natt, Skåne med TormestorpsträffenTormestorps IFSkåne
mästLN
DM, natt, Småland + ÖstergötlandSOK Aneby
Östergötlands OF
Småland
Östergötland
mästLN
DM, natt, StockholmIFK Tumba SOKStockholm
mästL
DM, natt, VästergötlandOK Mark
Skene Sim o IS
Västergötland
mästLN
lö 22/9DM, lång, DalarnaSmedjebackens OKDalarna
mästL
DM, medel, GästriklandOK HammarenGästrikland
mästM
DM, medel, GöteborgUtby IKGöteborg
mästM
DM, medel, SödermanlandOK TjärnenSödermanland
mästM
DM, medel, UpplandOK TriangelnUppland
mästM
DM, medel, VärmlandKroppa IFVärmland
mästM
DM, natt, GotlandVisborgs OKGotland
mästLN
DM, natt, NorrbottenOK RenenNorrbotten
mästLN
DM, sprint, Norrbotten OK RenenNorrbotten
mästS
DM, stafett, VästmanlandVästerås SOKVästmanland
mästSM
sö 23/9BarkenträffenSmedjebackens OKDalarna
natM
DM, lång, Blekinge