Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

106 tävlingar hittades mellan 2017-05-01 och 2017-05-31 med följande urval: orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
mån 1/5GränsfejdenMarkaryds FKSmåland
distM
mån 1/5Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 1/5Sprintcupen i Gammelstad, #1Gammelstads IFNorrbotten
distS
mån 1/5Gnestatrippeln, medelOK KlemmingenSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 1/5Målilla OKMålilla OKSmåland
natMResultat
mån 1/5SilverjaktenSala OKVästmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 1/5Gnestatrippeln, sprintOK KlemmingenSödermanland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/5StorvikssprintenStorviks IFGästrikland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/5Ungdomsserien # 1, krets norr 2Solna OKStockholm
distL
tor 4/5Ungdomsserien # 1, krets söder 2 OK RavinenStockholm
distLResultat
tor 4/5Ungdomsserien # 1, krets norr 1 och 2OK ÖsteråkerStockholm
distLResultat
tor 4/5Ungdomsserien # 1, krets söder 3OK SödertörnStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/5Ungdomsserien # 1, krets söder 4Snättringe SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 4/5Ungdomsserien #1, krets söder 1Tumba-Mälarhöjden OKStockholm
distLResultat
lör 6/5Dolkampen, dag 1, medelDalaportens OLDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5Skärmenträffen OK SkärmenBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5Vårspringet, dag 1, medelLinköpings OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5Järlas medeldistansJärla OrienteringStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5Kexholms SKKexholms SKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5Närkedubbeln dag 1 medel, publiktävling till SM ultraHagaby GoIF Örebro
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5Roslagshelg, långOK RoslagenUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5SM, ultralångHagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5Hökensåsracet, dag 1, medelOK GränsenSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/5Sprintcupen i Gammelstad, #2Gammelstads IFNorrbotten
distSResultat
sön 7/5Dolkampen, dag 2, långDalaportens OLDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5Vårspringet, dag 2, långLinköpings OKÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5Ymers jubileumstävlingIK YmerVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5Närkedubbeln dag 2 långHagaby GoIF Örebro
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5PalmsprintenOK KontinentSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5Hökensåsracet, dag 2, långOK GränsenSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5Roslagshelg, medelOK RoslagenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/5NipstigenOK NipanÅngermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 9/5SkaraborgsstafettenFalköpings AIK OKVästergötland
distSMResultat
tis 9/5Sprintcupen i Gammelstad, #3Gammelstads IFNorrbotten
distSResultat
ons 10/5ForsbackasprintenValbo AIFGästrikland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/5LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/5DM, sprint, StockholmAttunda OKStockholm
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 12/5Swedish League, #5, sprint (WRE), med BollnästräffenRehns BK
Segersta OK
Hälsingland
intSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/5Swedish League, #6, medel (WRE), med BollnästräffenRehns BK
Segersta OK
Hälsingland
intMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/5FellingsbroträffenFellingsbro GOIFÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/5Värmlandstrippeln, långSkattkärrs SOKVärmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5DM, sprint, Bohuslän-DalHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5GarphytteträffenGarphyttans IF
OK Alferna
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5LundasprintenLunds OKSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5SprintstafettenHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal
distSSResultat
sön 14/5Swedish League, #7, förkortad lång, jaktstart, med BollnästräffenRehns BK
Segersta OK
Hälsingland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5DM, sprint, BlekingeOK Vilse 87Blekinge
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5Värmlandstrippeln, medelOK TyrVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5DM, ultralång, VästmanlandNorbergs OKVästmanland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/5DM, sprintstafett, BlekingeOK Vilse 87Blekinge
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 16/5Staffans minneBoxholms OKÖstergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 17/5Stockholm City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 18/5DM, sprint, SödermanlandOK HällenSödermanland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 18/5Sandvikens öppna kommunmästerskap Årsunda IFGästrikland
distLResultat
tor 18/5Sprintcupen i Gammelstad, finalGammelstads IFNorrbotten
distSResultat
fre 19/5DM, sprint, UpplandOK LinnéUppland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 19/5VM-test, långdistansSvenska Orienteringsförbundet
distLResultat
fre 19/5Sommarlägret, sprintGustavsbergs OKStockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/5MalmiafejdenOK MalmiaDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/5DM, sprintstafett, SkåneHärlövs IFSkåne
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/5DM, sprintstafett, Skåne, individuella öppna klasserHärlövs IFSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/5Tour de Medelpad, dag 1, långNjurunda OKMedelpad
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/5Vikingträffen, dag 1, långIK Vikings OKVärmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/5Värend GNVärend GN OLSmåland
distSResultat
lör 20/5Ungdomstrollet, GotlandVisby IF Gute SOKGotland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/5PekingduonMatteus SIÖstergötland
natSMResultat
lör 20/5Älvsby IF OK, dag 1, förkortad långÄlvsby IF OKNorrbotten
natLResultat
lör 20/5SommarlägerstafettenGustavsbergs OKStockholm
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/55-mannastafettenÖrebro Läns OFÖrebro Län
distSL
sön 21/5DM, sprint, HallandFK Friskus-VarbergHalland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/5DM, sprintstafett, HallandFK Friskus-VarbergHalland
mästSSResultat
sön 21/5ICA-Anders sprint GällstadGällstadbygdens SOKVästergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/5Tour de Medelpad, dag 2, medelVK UvarnaMedelpad
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/5VM-test, medeldistansSvenska Orienteringsförbundet
distMResultat
sön 21/5DM, sprint, SkåneHärlövs IFSkåne
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/5SAIS dubbelsprintStångenäs AISBohuslän-Dal
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/5Vikingträffen, dag 2, medelIK Vikings OKVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/5Älvsby IF OK, dag 2, långÄlvsby IF OKNorrbotten
natLResultat
sön 21/5Centrum TeamsprintCentrum OKStockholm
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/5IFK Hedemora OKIFK Hedemora OKDalarna
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5Ungdomsserien #2, krets söder 1OK Älvsjö-ÖrbyStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5Ungdomsserien #2, krets söder 4IFK EnskedeStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5Ungdomsserien #2, krets, norr 1Täby OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5Ungdomsserien #2, krets, norr 2Järfälla OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5Ungdomsserien #2, krets söder 2Skarpnäcks OLStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/5Ungdomsserien #2, krets söder 3Järla OrienteringStockholm
distLResultat
tor 25/5IFK Mora OK, dag 1, långIFK Mora OKDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 25/5Skaraborgsmästerskap, sprintFrämmestads IKVästergötland
distSResultat
tor 25/5Hälsingehelg, dag 1, Faxeträffen, långSöderhamns OKHälsingland
natLResultat
fre 26/5Hälsingehelg, dag 2, Faxeträffen, medelSöderhamns OKHälsingland
natMResultat
fre 26/5Västerbottens 3-dagars + För-USM, dag 1, sprintUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/5HOK:s vårtävlingar, dag 1, medelHaparanda OKNorrbotten
distM
lör 27/5Hälsingehelg, dag 3, Forsarännet, långForsa OKHälsingland
natLResultat
lör 27/5IFK Mora OK, dag 2, sprintIFK Mora OKDalarna
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/5Västerbottens 3-dagars + För-USM, dag 2, långUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/5HOK:s vårtävlingar, dag 2, långHaparanda OKNorrbotten
distL
sön 28/5Hälsingehelg, dag 4, Forsarännet, medelForsa OKHälsingland
natMResultat
sön 28/5IFK Mora OK, dag 3, medelIFK Mora OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/5OK Måsens ungdomstävlingOK MåsenSödermanland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/5Västerbottens 3-dagars + För-USM, dag 3, medelUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/5OK Kompassen, sprintOK KompassenSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/5LämmeltågetNässjö OKSmåland
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
mån 29/5DM, sprint, GästriklandOK HammarenGästrikland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 31/5Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat

Annonser