Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

48 tävlingar hittades mellan 2017-10-01 och 2017-10-31 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 39sön 1/10MidälvastaffettenKovlands IFMedelpad
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
Skärmjakten, dag 2, medelHJS-Vansbro OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserie BDOF, E5Brattås CKBohuslän-Dal
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsseriefinalen i StockholmSnättringe SKStockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
VargsöndanOK Flundrehof
OK Skogsvargarna
Västergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
FinspångsorienteringenFinspångs SOKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
GöingeträffenHässleholms OKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsstafetten i SkåneHässleholms OKSkåne
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
UpplandscupsfinalenRasbo IKUppland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
OK GisleOK GisleSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
KjulaorienteringenKjula IFSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 40mån 2/10
tis 3/10
ons 4/10
tor 5/10
fre 6/10
lör 7/1025mannaIFK Tumba SOK
Tullinge SK
Stockholm
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
25manna, individuella öppna klasserIFK Tumba SOK
Tullinge SK
Stockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
FalkdrevetOK SkogsfalkenBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/10KSK-sprinten, etapp 1Kinnaströms SKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
KSK-sprinten, etapp 2Kinnaströms SKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
TorslundssprintenHjärnarps OLSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
25mannamedelnIFK Tumba SOK
Tullinge SK
Stockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
FalkdrevetOK SkogsfalkenBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 41mån 9/10
tis 10/10
ons 11/10
tor 12/10
fre 13/10Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skåne
natSLNVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Natt-DM, GöteborgHallands OF
OK Löftan
Halland
P
mästPN
lör 14/10Daladubbeln, individuella öppna klasser lördag Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
Dalarna
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Daladubbeln, stafettKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
Dalarna
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
Växjö OK, medelVäxjö OKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, OK LöftanHallands OF
OK Löftan
Halland
P
natP
sön 15/10Daladubbeln, individuella öppna klasser söndagKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
Dalarna
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
Dalarna
natPUVisa rutter i LiveloxResultat
Hedjakten, partävlingLunds OKSkåne
natPLVisa rutter i LiveloxResultat
FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Öppet DM HallandHallands OF
OK Löftan
Halland
P
mästP
v 42mån 16/10
tis 17/10
ons 18/10
tor 19/10
fre 20/10AxvallanattaIstrums SKVästergötland
natMNVisa rutter i LiveloxResultat
Nacka by Night, med MotionsorienteringOK RavinenStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/10Baltic Junior Cup, stafett, individuella öppna klasserFK GöingarnaSkåne
distMResultat
PreO HedströmmenOK HedströmmenVästmanland
P
natP
PreO, Natt-DM TempO, VästmanlandOK HedströmmenVästmanland
P
mästTN
Helg utan älg, etapp 1, långGotlands Bro OKGotland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
MedelSprintEslövs FKSkåne
distSResultat
VallesprintenIstrums SKVästergötland
natSResultat
IFK Göteborgs HöstbudkavlenIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
IFK Göteborgs Höstbudkavlen, individuella öppna klasserIFK Göteborg OrienteringGöteborg
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/10Helg utan älg, etapp 2, medelGotlands Bro OKGotland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OktoberracetOK EnenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
VilselöpetOK Vilse 87Blekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
TranåsträffenSol TranåsSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, DM, VästmanlandSK Trim/Virsbo
Surahammars SOK
Västmanland
P
mästP
GMOK HöstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 43mån 23/10
tis 24/10
ons 25/10
tor 26/10
fre 27/10HaningenattenHaninge SOKStockholm
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/10Haninge sprintstafettHaninge SOKStockholm
distSS
SmålandskavlenEksjö SOK
SOK Aneby
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/10SmålandskavlenEksjö SOK
SOK Aneby
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
Smålandskavlen, öppna klasserSOK AnebySmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 44mån 30/10
tis 31/10

Annonser