Tävlingskalender

199 tävlingar hittades mellan 2017-10-06 och 2017-12-12 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling.

Ändra sökningen Återställ sökningen Så här går anmälan till
Datum Tävlingens namn Arrangörsorganisationer Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 40fr 6/10Östra Natt del 5Haparanda OKNorrbotten
närLNResultat
lö 7/1025mannaIFK Tumba SOK
Tullinge SK
Stockholm
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
25manna, individuella öppna klasserIFK Tumba SOK
Tullinge SK
Stockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
FalkdrevetOK SkogsfalkenBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 8/10KSK-sprinten, etapp 1Kinnaströms SKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
KSK-sprinten, etapp 2Kinnaströms SKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
TorslundssprintenHjärnarps OLSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
25mannamedelnIFK Tumba SOK
Tullinge SK
Stockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
FalkdrevetOK SkogsfalkenBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Öppet PreO KMSurahammars SOKVästmanland
LP
närL
v 41må 9/10
ti 10/10Norrnatt + KM NattLjusdals OKHälsingland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Dala-Veteran OLLeksands OKDalarna
närLResultat
SprintCup 2017 2 av 4Gällstadbygdens SOK
Ulricehamns OK
Västergötland
närSResultat
Peking Night deltävling 2Tjalve IF NorrköpingÖstergötland
närMNResultat
Tisdags-OL HagenstuganIF HagenVästergötland
närLNResultat
on 11/10Rolles Nattcup MTBOKristinehamns OKVärmland
M
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
SkolDM Medelpad 2017Sundsvalls OKMedelpad
närMResultat
LuffarliganEnebybergs IFStockholm
närL
Veteran-OL nr 4Kristinehamns OKVärmland
närL
Vet-OL TrollhättanTrollhättans SOKVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Närnatt Cup, etapp 1Göteborgs OF
Göteborgs SK
Göteborg
närMNResultat
to 12/10GOF NattCup Etapp 1Göteborgs OF
Kungälvs OK
Göteborg
närLNResultat
KFUM VidablickJönköpings OK
KFUM Jönköping IA
Småland
närMResultat
Natt-CupIFK Linköpings OSÖstergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
POL-LidköpingHjobygdens OK
Lidköpings VSK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL HOK 3Hallstahammars OKVästmanland
närM
Veteran-OL tävling 19Almby IKÖrebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
RoslagsveteranernaAttunda OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
GOK VetranOL, Garpe; 2017-10-12Gamleby OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OLBoxholms OKÖstergötland
närLResultat
Kretsträning västra kretsenLidköpings VSKVästergötland
närL
OCK träning Äspet YngsjöOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närLVisa rutter i Livelox
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLK
Höstserien 1IFK Umeå
Vännäs OK
Västerbotten
närLNResultat
fr 13/10Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skåne
natSLNVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Natt-DM, GöteborgHallands OF
OK Löftan
Halland
P
mästPN
ÄlghornsnattenMålilla OKSmåland
närLNResultat
lö 14/10Daladubbeln, individuella öppna klasser lördag Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
Dalarna
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Daladubbeln, stafettKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
Dalarna
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
Växjö OK, medelVäxjö OKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, OK LöftanHallands OF
OK Löftan
Halland
P
natP
sö 15/10Daladubbeln, individuella öppna klasser söndagKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
Dalarna
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
Dalarna
natPUVisa rutter i LiveloxResultat
Hedjakten, partävlingLunds OKSkåne
natPLVisa rutter i LiveloxResultat
KMI 19 IF
Vittjärvs IK
Norrbotten
närSResultat
FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Höstserien 2IFK Umeå
Vännäs OK
Västerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Öppet DM HallandHallands OF
OK Löftan
Halland
P
mästP
Skogis Cup nr 9Garda OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
SprintKM MtbOLunds OKSkåne
M
närSVisa rutter i LiveloxResultat
v 42må 16/10
ti 17/10VeteranorienteringOK MåsenSödermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Dala Veteran OLStora Tuna OKDalarna
närLVisa rutter i LiveloxResultat
SprintCup 2017 3 av 4Gällstadbygdens SOK
Ulricehamns OK
Västergötland
närSResultat
Finding Lights (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland
närSNVisa rutter i LiveloxResultat
Norrnatt 171017Hudiksvalls OKHälsingland
närLNResultat
IK Standards NattIK StandardSödermanland
närLN
Peking Night - Deltävling 3NAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närLResultat
on 18/10Veteran-OL nr 5Kristinehamns OKVärmland
närLResultat
Veteran -OL AlingsåsOK SkogshjortarnaVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Nattjakta KoppomOK HierneVärmland
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
IFK Moras Öppna Natt-KM IFK Mora OKDalarna
närMNResultat
Närnatt Cup, etapp 2FK Herkules
Göteborgs OF
Göteborg
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
to 19/10Nattcup TGOKTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
POL-RankåsHjobygdens OK
Tibro OK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
RoslagsveteranernaOK RoslagenUppland
närM
VeteranorienteringTjalve IF NorrköpingÖstergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-O GöteborgOK Landehof
OK Orinto
Göteborg
Västergötland
närLResultat
OCK träning FurubodaOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närLVisa rutter i Livelox
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
Hagabys öppna Natt-KMHagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län
närLNResultat
Östra Blekinges nattcup deltävling 1OK OrionBlekinge
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
GOF NattCup Etapp 2Frölunda OL
Göteborgs OF
Göteborg
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Höstserien 3IFK Umeå
Vännäs OK
Västerbotten
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fr 20/10SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
AxvallanattaIstrums SKVästergötland
natMNVisa rutter i LiveloxResultat
Nacka by Night, med MotionsorienteringOK RavinenStockholm
distLNResultat
Nattsnurr / YöpyöriäSeskarö IFNorrbotten
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Siljanskrets NattIK Jarl RättvikDalarna
närMNResultat
Motionsorientering i mörketOK RavinenStockholm
närMN
lö 21/10SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
Baltic Junior Cup, stafett, individuella öppna klasserFK GöingarnaSkåne
distMResultat
PreO HedströmmenOK HedströmmenVästmanland
P
natP
PreO, Natt-DM TempO, VästmanlandOK HedströmmenVästmanland
P
mästTN
Helg utan älg, etapp 1, långGotlands Bro OKGotland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Dalaoffensiven 2017Dalarnas OFDalarna
närMVisa rutter i Livelox
MedelSprintEslövs FKSkåne
distMResultat
VallesprintenIstrums SKVästergötland
natSResultat
IFK Göteborgs HöstbudkavlenIFK GöteborgGöteborg
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
IFK Göteborgs Höstbudkavlen, individuella öppna klasserIFK GöteborgGöteborg
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 22/10SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
Helg utan älg, etapp 2, medelGotlands Bro OKGotland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OktoberracetOK EnenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
VilselöpetOK Vilse 87Blekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
TranåsträffenSol TranåsSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, DM, VästmanlandSK Trim/Virsbo
Surahammars SOK
Västmanland
P
mästP
GMOK HöstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Höstserien 4IFK Umeå
Vännäs OK
Västerbotten
närMResultat
Skärmen Cup 5OK SkärmenBohuslän-Dal
närM
v 43må 23/10SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
ti 24/10SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
KM, nattOK Vilse 87Blekinge
närLN
22/10
Visa rutter i Livelox
Norrnatt 171024Forsa OKHälsingland
närLN
23/10
OK Grip HammarslagetOK GripSödermanland
närLVisa rutter i Livelox
Dala Veteran OL 17-10 KvarnsvedenKvarnsvedens GOIF OKDalarna
närL
SprintCup 2017 4 av 4Gällstadbygdens SOK
Ulricehamns OK
Västergötland
närS
24/10*
Peking night deltävling 4OK DenselnÖstergötland
närLN
23/10*
Finding Lights (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland
närSN
21/10
Nattserien EOLEskilstuna OLSödermanland
närLN
on 25/10SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
Veteran-OL nr 6Kristinehamns OKVärmland
närL
31/10*
MOFs Nattcup Deltävling 1Sundsvalls OKMedelpad
närLN
24/10
NattjaktaÅmotfors OKVärmland
närMN
23/10
to 26/10SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
POL-HögalidenHjobygdens OKVästergötland
närL
Veteran-Ol avslutningenIK HakarpspojkarnaSmåland
närMVisa rutter i Livelox
Veteran-OLSala OKVästmanland
närL
Veteranorientering VOVästerviks OKSmåland
närL
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
25/10*
Östra Blekinges nattcup deltävling 2OK OrionBlekinge
närLN
24/10
Närnatt Cup, etapp 3Göteborgs OF
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
närLN
25/10*
Visa rutter i LiveloxStarttider
fr 27/10SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
Haninge MTBO Natt ABCD-CupenHaninge SOKStockholm
M
närMN
24/10
UngdomskretsavslutningFalköpings AIK OKVästergötland
närLN
23/10
NattungdomsmatchOK SkogshjortarnaVästergötland
närLN
23/10
HaningenattenHaninge SOKStockholm
distMN
25/10*
Livebevakning
lö 28/10SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
Haninge sprintstafettHaninge SOKStockholm
distSS
27/10*
Nordcupen #1Attunda OKStockholm
närL
24/10
SKK Västmanland HösttingHallstahammars OKVästmanland
närM
23/10
SmålandskavlenEksjö SOK
SOK Aneby
Småland
natSLK
26/10
Starttider Livebevakning
sö 29/10SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
SmålandskavlenEksjö SOK
SOK Aneby
Småland
natSLK
26/10
Starttider Livebevakning
Smålandskavlen, öppna klasserSOK AnebySmåland
närL
26/10
Skogis Cup nr 10Garda OKGotland
närL
Skärmen Cup 6OK SkärmenBohuslän-Dal
närM
26/10*
v 44må 30/10SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
ti 31/10SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
Natträvarnas NattSkene Sim o ISVästergötland
närLN
29/10
Natt-serienKjula IFSödermanland
närLN
NorrnattLjusdals OKHälsingland
närLN
30/10
on 1/11SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
Veteran-OL nr 7Kristinehamns OKVärmland
närL
24/10*
Halloween-nattenOK DjerfVärmland
närMN
1/11*
to 2/11SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
POL-SnapenHjobygdens OK
Mariestads FK
Västergötland
närL
Halloween-OLOK LindénaHalland
närMN
31/10
Natt 7:an Etapp 1OK OrintoVästergötland
närLN
30/10
fr 3/11SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
KM-Natt för MOK & OKK, Krets-Natt för SÖ KretsenMalmö OKSkåne
närLN
29/10*
lö 4/11SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
SvartåfejdenMjölby OKÖstergötland
natM
29/10
Uddevallatrofén, patrulltävlingUddevalla OKBohuslän-Dal
natPL
29/10
LångenOK TyrVärmland
närU
1/11
MtbO RodhenloppetOK RodhenUppland
M
natPLN
29/10
RodhenloppetOK RodhenUppland
natPLN
29/10
sö 5/11SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
NovembersprintenMjölby OKÖstergötland
natSM
Sydsvenska 2-milenHylte OKHalland
natU
HöstlunkenSnättringe SKStockholm
distPU
29/10
Träningstävling, gemensam startHalmstad OKHalland
närL
3/11
KortenOK TyrVärmland
närM
1/11
v 45må 6/11SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
ti 7/11SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
Norrnatt 171107Hudiksvalls OKHälsingland
närLN
6/11
OL-NV Natträning 1FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLN
7/11*
Natt-KM OKK och GTNC-1OK KlemmingenSödermanland
närLN
5/11
on 8/11SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
Veteran-OL nr 8Kristinehamns OKVärmland
närL
7/11*
Natt-serienÄrla IFSödermanland
närLN
MOF Nattcup #2Kovlands IFMedelpad
närMN
5/11
to 9/11SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
Öppen träning i KarlslundCentrum OK
Hagaby GoIF Örebro
Stockholm
Örebro Län
närMN
8/11*
fr 10/11SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötland
natSN
5/11
lö 11/11SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
Novembertävlingarna, medeldistansSkarpnäcks OLStockholm
distM
5/11
Kolmårdensprinten, etapp 1OK KolmårdenÖstergötland
distS
30/10
Kolmårdensprinten, etapp 2OK KolmårdenÖstergötland
distS
30/10
O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötland
natS
5/11
Nordcupen etapp 2Sundbybergs IKStockholm
närL
7/11
sö 12/11SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
Novembertävlingarna, långdistansSkarpnäcks OLStockholm
distL
5/11
O-event, dag 3, ZoorienteringIK YmerVästergötland
natS
5/11
OK Rodhens PreO avslutning med RMOK RodhenUppland
P
närL
10/11
v 46må 13/11SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
ti 14/11SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
Norrnatt 171114Forsa OKHälsingland
närLN
Nyköpings OK VeterantävlingNyköpings OKSödermanland
närL
on 15/11SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
Veteran-OL nr 9Kristinehamns OKVärmland
närL
14/11*
Mila Stockholm by Night, #1Centrum OKStockholm
distLN
8/11
to 16/11SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
GOF NattCup Etapp 3Göteborgs OF
IFK Göteborg
Göteborg
närLN
13/11
Bredaryds SOK Natt-cup 1Bredaryds SOKSmåland
närMN
15/11
Natt 7:an Etapp 2OK TrananVästergötland
närLN
13/11
Närnatt Cup, etapp 4Frölunda OL
Göteborgs OF
Göteborg
närLN
9/11
fr 17/11SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
lö 18/11SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
FakirenKöping-Kolsva OKVästmanland
distU
12/11
MUMS 2017Domnarvets GOIF
Stora Tuna OK
Dalarna
närPLN
12/11
Stockholm RogainingOK RavinenStockholm
distPU
Viken Indoor, etapp 1OK Pers LärjungarGästrikland
distS
12/11
sö 19/11SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
Viken Indoor, etapp 2OK Pers LärjungarGästrikland
distS
12/11
HöstrusketÖrkelljunga FKSkåne
natM
12/11
SkinkskubbetOK SkogsfalkenBlekinge
närL
15/11*
OK Alehofs öppna ultralång KMOK AlehofGöteborg
närU
12/11
v 47må 20/11SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
ti 21/11SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
OL-NV Natträning 2FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLN
21/11*
on 22/11SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
Veteran-OL nr 10Kristinehamns OKVärmland
närL
21/11*
MOF Nattcup #3Njurunda OKMedelpad
närLN
21/11*
to 23/11SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
fr 24/11SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
lö 25/11SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
Nordcupen #4Järfälla OKStockholm
närM
21/11
Adventstöpet 2017Selånger SOKMedelpad
närM
24/11*
sö 26/11SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
Löpex Vinterserie 2017-18, deltävling 1Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
Skinkloppet Korsnäs IF OKDalarna
närL
22/11*
AdventOrient etapp 1OK SilvaSkåne
närL
Herkules StugloppFK HerkulesGöteborg
närL
22/11
v 48må 27/11SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
ti 28/11SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
on 29/11SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
Veteran-OL nr 11Kristinehamns OKVärmland
närL
28/11*
to 30/11SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
GOF NattCup Etapp 4Göteborgs OF
Lerums SOK
Göteborg
närLN
27/11
Natt 7:an Etapp 3Rydboholms SKVästergötland
närLN
27/11
fr 1/12SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
lö 2/12SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
Nordcupen #5 - sista deltävlingen med prisutdelningen!Täby OKStockholm
närS
28/11
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närL
1/12*
sö 3/12SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
Julserien, Etapp 1Arboga OKVästmanland
närL
AdventOrient etapp 2OK SilvaSkåne
närL
v 49må 4/12SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
ti 5/12SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
OK Tor - Veteran-OL(Grötavlslutning)OK TorSödermanland
närL
OL-NV Natträning 3FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närL
5/12*
on 6/12SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
Löpex Vinterserie 2017-18, deltävling 2OK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLN
Veteran-OL nr 12Kristinehamns OKVärmland
närL
5/12*
to 7/12SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
Bredaryds SOK Natt-cup 2Bredaryds SOKSmåland
närSN
6/11
fr 8/12SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
lö 9/12SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkåne
närM
LuciasprintenOK ÄlgenVärmland
närSN
7/12
sö 10/12SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
Julserien, Etapp 2Arboga OKVästmanland
närL
LusseloppetIK UvenGöteborg
närU
AdventOrient etapp 3OK SilvaSkåne
närL
Lusse-OL 2017Ryda SKVästergötland
närSN
3/12
v 50må 11/12SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat
ti 12/12SörgårdenJönköpings OKSmåland
närMResultat

Annonser