Tävlingskalender

152 tävlingar hittades mellan 2017-11-08 och 2018-01-14 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling.

Ändra sökningen Återställ sökningen Så här går anmälan till
Datum Tävlingens namn Arrangörsorganisationer Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 45on 8/11Veteran-OL nr 8Kristinehamns OKVärmland
närLResultat
MOF Nattcup #2Kovlands IFMedelpad
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
to 9/11Veteran-OLKjula IFSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
Landehofs Nattcup Etapp 1OK LandehofGöteborg
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Öppen träning i KarlslundCentrum OK
Hagaby GoIF Örebro
Stockholm
Örebro Län
närMNResultat
Östra Blekinges nattcup deltävling 4OK OrionBlekinge
närLNResultat
MOX-spets BjursMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna
närLN
fr 10/11Öppet KM Kortdistans NattVästerås SOKVästmanland
närMNResultat
O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötland
natSNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 11/11Novembertävlingarna, medeldistansSkarpnäcks OLStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Öppet KM Kortdistans DagVästerås SOKVästmanland
närMResultat
Kolmårdensprinten, etapp 1OK KolmårdenÖstergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdensprinten, etapp 2, endast landslagsklassernaOK KolmårdenÖstergötland
distSResultat
O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Nordcupen etapp 2Sundbybergs IKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 12/11Novembertävlingarna, långdistansSkarpnäcks OLStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
O-event, dag 3, ZoorienteringIK YmerVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
OK Rodhens PreO avslutning med RMOK RodhenUppland
P
närL
RogainingOK JösseVärmland
närMVisa rutter i Livelox
v 46må 13/11
ti 14/11Norrnatt 171114Forsa OKHälsingland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nyköpings OK VeterantävlingNyköpings OKSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcup 1Trollhättans SOKVästergötland
närLNResultat
Nattcup nr 1Nyköpings OKSödermanland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
on 15/11Veteran-OL nr 9Kristinehamns OKVärmland
närLResultat
Kylklampen 2017-2018 Deltävling 1Säffle OKVärmland
närMN
Mila Stockholm by Night, #1Centrum OKStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
to 16/11GOF NattCup Etapp 3Göteborgs OF
IFK Göteborg
Göteborg
närLNResultat
VikingafejdenVästerås SOKVästmanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VeteranträningKungälvs OKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Bredaryds SOK Natt-cup 1Bredaryds SOKSmåland
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
Östra Blekinges nattcup deltävling 5OK Orion
Ronneby OK
Blekinge
närLN
Natt 7:an Etapp 2OK TrananVästergötland
närLNResultat
Närnattcup etapp 4Frölunda OLGöteborg
närLN
fr 17/11OK Gränsen natt-orienteringOK GränsenSmåland
närLNResultat
lö 18/11FakirenKöping-Kolsva OKVästmanland
distUVisa rutter i LiveloxResultat
FestsprintenOK JösseVärmland
närSResultat
JamtamotÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
närSVisa rutter i Livelox
MUMS 2017Domnarvets GOIF
Stora Tuna OK
Dalarna
närPLN
Stockholm RogainingOK RavinenStockholm
distPU
Viken Indoor, etapp 1OK Pers LärjungarGästrikland
distSResultat
Nordcupen #3Waxholms OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 19/11Viken Indoor, etapp 2OK Pers LärjungarGästrikland
distSResultat
HöstrusketÖrkelljunga FKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SkinkskubbetOK SkogsfalkenBlekinge
närLResultat
Göteborg o-trainingGöteborg-Majorna OKGöteborg
närM
OK Alehofs öppna ultralång KMOK AlehofGöteborg
närUResultat
v 47må 20/11
ti 21/11IKS VeterantävlingIK StandardSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
SkidOlandslagsraceI 19 IFNorrbotten
S
närMResultat
OL-NV Natträning 2FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcup nr 2OK MåsenSödermanland
närMResultat
on 22/11Veteran-OL nr 10Kristinehamns OKVärmland
närLResultat
Skinkjakten - Deltävling 1Gotlands Bro OK
Svaide Roma SOK
Gotland
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
MOF Nattcup #3Njurunda OKMedelpad
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
to 23/11GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLK
Landehofs Nattcup Etapp 2OK LandehofGöteborg
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Vätterbygden by night deltävling 1IK HakarpspojkarnaSmåland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Östra Blekinges nattcup deltävling 6Karlskrona SOK
OK Orion
Blekinge
närLN
Skaraborg by nightFalköpings AIK OKVästergötland
närMNResultat
fr 24/11
lö 25/11Tranan Höst ChallengeOK TrananVästergötland
närU
23/11
Starttider
Nordcupen #4Järfälla OKStockholm
närM
22/11
Visa rutter i LiveloxStarttider
Adventstöpet 2017Selånger SOKMedelpad
närM
24/11*
Visa rutter i Livelox
sö 26/11Löpex Vinterserie deltävling 1Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län
närL
23/11
Skinkloppet Korsnäs IF OKDalarna
närL
22/11*
Tjustalliansens Vintercup 1Västerviks OKSmåland
närL
22/11
AdventOrient etapp 1OK SilvaSkåne
närL
25/11*
Herkules StugloppFK HerkulesGöteborg
närL
22/11
Starttider
v 48må 27/11Skinkjakten - Deltävling 2Gotlands Bro OKGotland
närMN
25/11
ti 28/11Nattcup 2, Vänersborgs SKVänersborgs SKVästergötland
närLN
27/11
on 29/11Veteran-OL nr 11Kristinehamns OKVärmland
närL
28/11*
Midvinterduell etapp 1Linköpings OK
OK Skogsströvarna
Östergötland
närLN
28/11
Kylk(l)ampen 2017-2018 Deltävling 2Sisu Forshaga SKVärmland
närLN
28/11*
to 30/11Veteran OL BackavallenTolered-Utby Ol-klubbGöteborg
närM
12/11*
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närMK
28/11*
HällmyranattSöderhamns OKHälsingland
närMN
29/11
Vätterbygden by night - deltävling 2Jönköpings OKSmåland
närLN
28/11
Pölder Sport Nattcup deltävling 1Orienteringscentrum KristianstadSkåne
närLN
29/11
Spetsträning Individuella OL-intervallerMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna
närMN
26/11
Östra Blekinges nattcup deltävling 7OK OrionBlekinge
närLN
28/11
Natt 7:an Etapp 3Rydboholms SKVästergötland
närLN
27/11
Natt-KMNyköpings OKSödermanland
närMN
27/11
Närnatt Cup, etapp 4Frölunda OL
Göteborgs OF
Göteborg
närLN
29/11*
GOF NattCup Etapp 4Göteborgs OF
Lerums SOK
Göteborg
närLN
27/11
Visa rutter i Livelox
fr 1/12
lö 2/12Nordcupen #5 - sista deltävlingen med prisutdelningen!Täby OKStockholm
närS
28/11
Teknikträning UNGDOM Gbg-ÖstIFK GöteborgGöteborg
närL
30/11
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närL
1/12*
TräningstävlingStigsökarnaBohuslän-Dal
LSM
närL
30/11
sö 3/12Julserien, Etapp 1Arboga OKVästmanland
närL
Vintercup, Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkåne
närL
1/12
AdventOrient etapp 2OK SilvaSkåne
närL
2/12*
v 49må 4/12
ti 5/12OK Tor - Veteran-OL(Grötavlslutning)OK TorSödermanland
närL
1/12
OL-NV Natträning 3FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närL
5/12*
LiU NightSkogspojkarnas OKÖstergötland
närLN
4/12
on 6/12Löpex Vinterserie 2017-18, deltävling 2OK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLNVisa rutter i Livelox
Veteran-OL nr 12Kristinehamns OKVärmland
närL
5/12*
Skinkjakten - Deltävling 3Gotlands Bro OK
Visborgs OK
Gotland
närMN
4/12
MOF Nattcup #4Sundsvalls OKMedelpad
närLN
4/12
to 7/12Bredaryds SOK Natt-cup 2Bredaryds SOKSmåland
närSN
6/12
Landehofs Nattcup Etapp 3OK LandehofGöteborg
närLN
5/12
Östra Blekinges nattcup deltävling 8OK Orion
Ronneby OK
Blekinge
närLN
5/12
Skaraborg by NightOK SkogsstjärnanVästergötland
närMN
4/12
fr 8/12
lö 9/12Teknikträning Ungdom Göteborg ÖstOK LandehofGöteborg
närL
7/12
SM Sport Vintercup #1Göteborg-Majorna OKGöteborg
närL
7/12
Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkåne
närM
7/12*
LuciasprintenOK ÄlgenVärmland
närSN
7/12
Lucianatten 2017Lessebo OKSmåland
närLN
8/12
sö 10/12Julserien, Etapp 2Arboga OKVästmanland
närL
LusseloppetIK UvenGöteborg
närU
3/12
SkinkloppetOK HierneVärmland
närM
9/12
SpexetOK Gynge
Skene Sim o IS
Skåne
Västergötland
närM
8/12*
AdventOrient etapp 3OK SilvaSkåne
närM
9/12*
LucianattLaholms IF OKHalland
närLN
7/12*
Lusse-OL 2017Ryda SKVästergötland
närSN
27/11
v 50må 11/12
ti 12/12
on 13/12Mila Stockholm by Night, #2IFK EnskedeStockholm
distLN
6/12
Veteran-OL nr 13Kristinehamns OKVärmland
närL
12/12*
Midvinterduell etapp 2Linköpings OKÖstergötland
närLN
12/12
Skinkjakten - Le Grand FinalGotlands Bro OKGotland
närMN
11/12
to 14/12GOF NattCup Etapp 5Göteborgs OF
Sävedalens AIK
Göteborg
närLN
11/12
Veteran OL SAIKSävedalens AIKGöteborg
närL
11/12
Östra Blekinges nattcup deltävling 9OK OrionBlekinge
närLN
12/12
Natt 7:an Etapp 4Skene Sim o ISVästergötland
närLN
11/12
fr 15/12
lö 16/12KOK ZonträningKalmar OKSmåland
närM
14/12
Visa rutter i Livelox
Qpoolen IndoorHässleholms OKSkåne
närS
14/12
sö 17/12Julserien, Etapp 3Arboga OKVästmanland
närL
AdventOrient etapp 4OK SilvaSkåne
närL
16/12*
v 51må 18/12
ti 19/12OL-NV Natträning 4FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLN
19/12*
on 20/12MOF nattcupVK UvarnaMedelpad
närLN
to 21/12Östra Blekinges nattcup deltävling 10Karlskrona SOK
OK Orion
Blekinge
närLN
19/12
Skaraborg by NightIF HagenVästergötland
närMN
18/12*
fr 22/12
lö 23/12
sö 24/12xxxxxxxxxLinköpings OKÖstergötland
närL
16/5
v 52må 25/12
ti 26/12Julserien, Etapp 4Arboga OKVästmanland
närL
Vintercup, Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkåne
närL
23/12
on 27/12Kylklampen deltävling 4Kils OKVärmland
närLN
25/12
to 28/12Landehofs Nattcup Etapp 4OK LandehofGöteborg
närLN
26/12
Pölder Sport Nattcup Etapp 3OK Pan-KristianstadSkåne
närLN
fr 29/12
lö 30/12I 19 IF,s JulsprintI 19 IFNorrbotten
S
distS
26/12
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närL
I 19 IF,s JulmedelI 19 IFNorrbotten
S
distM
26/12
sö 31/12NyårslöpetAnkarsrums OKSmåland
närL
v 1må 1/1NyårsorienteringTormestorps IFSkåne
distL
ti 2/1
on 3/1
to 4/1Östra Blekinges nattcup deltävling 11OK OrionBlekinge
närLN
2/1
fr 5/1
lö 6/1SkidO, OBS-tävling, långOK Renen
Övertorneå IF
Norrbotten
S
natL
sö 7/1SkidO, OBS-tävling, sprintOK Renen
Övertorneå IF
Norrbotten
S
natS
Vinterrace etapp1 Herrestads AIFBohuslän-Dal
närL
4/1
v 2må 8/1
ti 9/1
on 10/1Mila Stockholm by Night, #3Attunda OKStockholm
distLN
Veteran-OL nr 14Kristinehamns OKVärmland
närL
9/1*
Kylklampen deltävling 5Kristinehamns OKVärmland
närLN
8/1
to 11/1Bredaryds SOK Natt-cup 3Bredaryds SOKSmåland
närMN
10/1
Landehofs Nattcup Etapp 5OK LandehofGöteborg
närLN
6/1
Östra Blekinges nattcup deltävling 12OK OrionBlekinge
närLN
9/1
fr 12/1
lö 13/1Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närL
12/1*
SkidO, OBS-tävling, medelIFK Mora OKDalarna
S
natM
7/1
sö 14/1SkidO, OBS-tävling, långIFK Mora OKDalarna
S
natL
7/1

Annonser