Tävlingskalender

148 tävlingar hittades mellan 2017-11-30 och 2018-02-06 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling.

Ändra sökningen Återställ sökningen Så här går anmälan till
Datum Tävlingens namn Arrangörsorganisationer Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 48to 30/11Veteran OL BackavallenTolered-Utby Ol-klubbGöteborg
närMResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närMK
HällmyranattSöderhamns OKHälsingland
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
Pölder Sport Nattcup deltävling 1Orienteringscentrum KristianstadSkåne
närLNResultat
Spetsträning Individuella OL-intervallerMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna
närMN
Östra Blekinges nattcup deltävling 7Karlskrona SOK
OK Orion
Blekinge
närLNResultat
Vätterbygden by night - deltävling 2Jönköpings OKSmåland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Natt 7:an Etapp 3Rydboholms SKVästergötland
närLNResultat
Natt-KMNyköpings OKSödermanland
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
Närnatt Cup, etapp 4Frölunda OL
Göteborgs OF
Göteborg
närLNResultat
GOF NattCup Etapp 4Göteborgs OF
Lerums SOK
Göteborg
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fr 1/12
lö 2/12Nordcupen #5 - sista deltävlingen med prisutdelningen!Täby OKStockholm
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Teknikträning UNGDOM Gbg-ÖstIFK GöteborgGöteborg
närL
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
TräningstävlingStigsökarnaBohuslän-Dal
LSM
närLResultat
sö 3/12Julserien, Etapp 1Arboga OKVästmanland
närLResultat
Vintercup, Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkåne
närLResultat
AdventOrient etapp 2OK SilvaSkåne
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 49må 4/12
ti 5/12OK Tor - Veteran-OL(Grötavlslutning)OK TorSödermanland
närLResultat
OL-NV Natträning 3FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i LiveloxResultat
LiU NightSkogspojkarnas OKÖstergötland
närLNResultat
on 6/12Löpex Vinterserie 2017-18, deltävling 2OK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL nr 12Kristinehamns OKVärmland
närLResultat
Skinkjakten - Deltävling 3Gotlands Bro OK
Visborgs OK
Gotland
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
MOF Nattcup #4Sundsvalls OKMedelpad
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
to 7/12Bredaryds SOK Natt-cup 2Bredaryds SOKSmåland
närSNVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLK
Landehofs Nattcup Etapp 3OK LandehofGöteborg
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Östra Blekinges nattcup deltävling 8OK Orion
Ronneby OK
Blekinge
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Vätterbyggden by Night deltävling 3Os HjälpkurvanSmåland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Skaraborg by NightOK SkogsstjärnanVästergötland
närMNResultat
fr 8/12
lö 9/12SkinkloppetVänersborgs SKVästergötland
närMResultat
Teknikträning Ungdom Göteborg ÖstOK LandehofGöteborg
närL
SM Sport Vintercup #1Göteborg-Majorna OKGöteborg
närLResultat
Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkåne
närMVisa rutter i LiveloxResultat
LuciasprintenOK ÄlgenVärmland
närSNVisa rutter i LiveloxResultat
Lucianatten 2017Lessebo OKSmåland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
sö 10/12Julserien, Etapp 2Arboga OKVästmanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
AdventOrient etapp 3OK SilvaSkåne
närLResultat
LusseloppetIK UvenGöteborg
närUVisa rutter i LiveloxResultat
SpexetOK Gynge
Skene Sim o IS
Skåne
Västergötland
närM
Vintercupen 2017-12-10, deltävling 2Gamleby OKSmåland
närLResultat
SkinkloppetOK HierneVärmland
närMResultat
Vintercup, FK GöingarnaFK GöingarnaSkåne
närLResultat
LucianattLaholms IF OKHalland
närLN
Lusse-OL 2017Ryda SKVästergötland
närSN
v 50må 11/12
ti 12/12Nattcup 3Trollhättans SOKVästergötland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
on 13/12Veteran-OL nr 13Kristinehamns OKVärmland
närLResultat
Midvinterduell etapp 2Linköpings OKÖstergötland
närLNResultat
DOF Natt-cup deltävling 1OK KåreDalarna
närLN
Vintercupen deltävling 1Sundsvalls OKMedelpad
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
Skinkjakten - Le Grand FinalGotlands Bro OKGotland
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
Kylklampen 2017-2018 deltävling 3OK TyrVärmland
närMNResultat
Mila Stockholm by Night, #2IFK EnskedeStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
to 14/12GOF NattCup Etapp 5Göteborgs OF
Sävedalens AIK
Göteborg
närLNResultat
Veteran-OL SAIK 2Sävedalens AIKGöteborg
närLResultat
Veteran OL SAIKSävedalens AIKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLK
Pölder Sport Nattcup Etapp 2Härlövs IFSkåne
närLNResultat
Östra Blekinges nattcup deltävling 9OK OrionBlekinge
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Vätterbygden by night, deltävling 4IK HakarpspojkarnaSmåland
närLNResultat
Natt 7:an Etapp 4Skene Sim o ISVästergötland
närLNResultat
fr 15/12
lö 16/12KOK ZonträningKalmar OKSmåland
närM
14/12
Visa rutter i Livelox
MTB-O ungdoms träning/prova påHaninge SOKStockholm
M
närM
13/12
Qpoolen IndoorHässleholms OKSkåne
närS
13/12
Starttider
Teknikträning UNGDOM Gbg-ÖstSävedalens AIKGöteborg
närL
14/12
Visa rutter i Livelox
SkidO Träning 1Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
närM
15/12
sö 17/12Julserien, Etapp 3Arboga OKVästmanland
närL
Vintercupen 2017-2018 Bockeboda-BaslinjenHärlövs IFSkåne
närL
15/12
AdventOrient etapp 4OK SilvaSkåne
närL
16/12*
JulasletetOK SkogshjortarnaVästergötland
närU
15/12
Jullöpet 2017Trollhättans SKVästergötland
närM
14/12
v 51må 18/12
ti 19/12OL-NV Natträning 4FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLN
19/12*
Nattcup nr 4Nyköpings OKSödermanland
närM
18/12
Visa rutter i Livelox
on 20/12MOF nattcupVK UvarnaMedelpad
närLN
19/12*
DOF Natt-träning "Natt-medel"OK KåreDalarna
närMN
20/12*
Vintercup 2OK NolaskogsarnaÅngermanland
närLN
20/12*
to 21/12Östra Blekinges nattcup deltävling 10OK OrionBlekinge
närLN
19/12
Skaraborg by NightIF HagenVästergötland
närMN
18/12
fr 22/12
lö 23/12
sö 24/12xxxxxxxxxLinköpings OKÖstergötland
närL
16/5
v 52må 25/12
ti 26/12Julserien, Etapp 4Arboga OKVästmanland
närL
Vintercup, Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkåne
närL
23/12
on 27/12Landehofs Nattcup Etapp 4OK LandehofGöteborg
närLN
25/12
Kylklampen deltävling 4Kils OKVärmland
närLN
25/12
MIdvintersprintenGammelstads IFNorrbotten
närSK
23/12
to 28/12Pölder Sport Nattcup Etapp 3OK Pan-KristianstadSkåne
närLN
fr 29/12Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkåne
närM
27/12*
lö 30/12I 19 IF:s JulsprintI 19 IFNorrbotten
S
distS
26/12
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närL
I 19 IF:s JulmedelI 19 IFNorrbotten
S
distM
26/12
sö 31/12Nyårs-OLSvaide Roma SOKGotland
närL
NyårslöpetAnkarsrums OKSmåland
närL
6/12*
SylvestermissenHudiksvalls OKHälsingland
närL
29/12
v 1må 1/1NyårsorienteringTormestorps IFSkåne
distL
ti 2/1
on 3/1VinterserienSnättringe SKStockholm
närL
1/1
Vintercupen deltävling 2Sundsvalls OKMedelpad
närMN
26/12
to 4/1Östra Blekinges nattcup deltävling 11Karlskrona SOK
OK Orion
Blekinge
närLN
2/1
fr 5/1
lö 6/1SkidO, OBS-tävling, långOK Renen
Övertorneå IF
Norrbotten
S
natL
31/12
Skinkloppet 2018Säffle OKVärmland
närM
5/1
sö 7/1SkidO, OBS-tävling, sprintOK Renen
Övertorneå IF
Norrbotten
S
natS
31/12
Vintercup, OK SkogsfalkenOK SkogsfalkenBlekinge
närL
5/1
Vintercupen E1, SV Kretsen SkåneLunds OKSkåne
närL
Skid-O 1Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
närL
31/12
Vinterrace etapp1 Herrestads AIFBohuslän-Dal
närL
4/1
v 2må 8/1
ti 9/1
on 10/1Mila Stockholm by Night, #3Attunda OKStockholm
distLN
3/1
Veteran-OL nr 14Kristinehamns OKVärmland
närL
9/1*
MOF Nattcup #6Sundsvalls OKMedelpad
närLN
8/1
Kylklampen deltävling 5Kristinehamns OKVärmland
närLN
8/1
to 11/1Test IOL KalenderSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
närL
Bredaryds SOK Natt-cup 3Bredaryds SOKSmåland
närMN
10/1
Landehofs Nattcup Etapp 5OK LandehofGöteborg
närLN
6/1
Östra Blekinges nattcup deltävling 12OK OrionBlekinge
närLN
9/1
fr 12/1
lö 13/1Teknikträning Ungdom Gbg ÖstLerums SOKGöteborg
närL
12/1
Visa rutter i Livelox
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närL
12/1*
SkidO, OBS-tävling, medelIFK Mora OKDalarna
S
natM
7/1
Skid-O 2Östersunds OKJämtland-Härjedalen
LS
närL
31/12
sö 14/1SkidO, OBS-tävling, långIFK Mora OKDalarna
S
natL
7/1
v 3må 15/1
ti 16/1OL-NV Natträning 5FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLN
16/1*
Nattcup 4 OKSOK SkogsvargarnaVästergötland
närLN
15/1
on 17/1Löpex Vinterserie 2017-18, deltävling 3Almby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLN
Veteran-OL nr 15Kristinehamns OKVärmland
närL
16/1*
Midvinterduell etapp 3Linköpings OK
Tjällmo-Godegårds OK
Östergötland
närLN
16/1
Vintercupen deltävling 3Sundsvalls OKMedelpad
närMN
16/1
to 18/1Östra Blekinges nattcup deltävling 13Karlskrona SOK
OK Orion
Blekinge
närLN
16/1
fr 19/1
lö 20/1
sö 21/1Vintercup, Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkåne
närL
19/1
v 4må 22/1
ti 23/1Vinterlund nattorienteringLunds OKSkåne
närLN
21/1*
on 24/1Veteran-OL nr 16Kristinehamns OKVärmland
närL
23/1*
Kylklampen deltävling 6Skattkärrs SOKVärmland
närLN
23/1*
to 25/1GOF NattCup Etapp 6Göteborgs OF
Sjövalla FK
Göteborg
närLN
22/1
Pölder Sport Nattcup Etapp 5BroSö OKBlekinge
närLN
Östra Blekinges nattcup deltävling 14OK Orion
Ronneby OK
Blekinge
närLN
23/1
fr 26/1
lö 27/1SkidO, DM, medel, MedelpadSelånger SOKMedelpad
S
mästM
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närL
26/1*
SkidO, DM, medel, Norrbotten + Bergnäsets AIK cuptävlingBergnäsets AIKNorrbotten
S
mästM
21/1
SkidO, Bergnäsets AIK cuptävlingBergnäsets AIKNorrbotten
S
distM
21/1
sö 28/1SkidO, DM, lång, MedelpadSelånger SOKMedelpad
S
mästL
v 5må 29/1SkidO, DM, natt, MedelpadNjurunda OKMedelpad
S
mästMN
ti 30/1OL-NV Natträning 6FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLN
30/1*
on 31/1Löpex Vinterserie 2017-18, deltävling 4Laxå OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLN
Veteran-OL nr 17Kristinehamns OKVärmland
närL
30/1*
Midvinterduell etapp 4Boxholms OK
Linköpings OK
Mjölby OK
Östergötland
närLN
13/2
Vintercupen deltävling 4Sundsvalls OKMedelpad
närMN
30/1
to 1/2Landehofs Nattcup Etapp 6OK LandehofGöteborg
närLN
30/1
Östra Blekinges nattcup deltävling 15OK OrionBlekinge
närLN
30/1
fr 2/2
lö 3/2Stockholm Indoor Cup, etapp 1Stockholms InomhusorienterareStockholm
distL
28/1
DM SprintOK StorsjönJämtland-Härjedalen
S
närS
31/1
sö 4/2Stockholm Indoor Cup, etapp 2Stockholms InomhusorienterareStockholm
distL
28/1
Vinterrace Etapp 5OK Flundrehof
Trollhättans SK
Västergötland
närM
1/2*
VOF - cupIFK UmeåVästerbotten
S
närM
v 6må 5/2
ti 6/2

Annonser