Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

680 tävlingar hittades mellan 2018-01-01 och 2018-12-31 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
mån 1/1NyårsorienteringTormestorps IFSkåne
distLResultat
lör 6/1SkidO, OBS-tävling, långOK Renen
Övertorneå IF
Norrbotten
S
natLResultat
sön 7/1SkidO, OBS-tävling, sprintOK Renen
Övertorneå IF
Norrbotten
S
natSResultat
ons 10/1Mila Stockholm by Night, #3Attunda OKStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/1SkidO, OBS-tävling, medelIFK Mora OKDalarna
S
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/1SkidO, OBS-tävling, långIFK Mora OKDalarna
S
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/1SkidO, VOF-cup, deltävling 1Robertsfors IKVästerbottens Orienteringsförbund
S
distLResultat
lör 27/1SkidO, DM, medel, MedelpadSelånger SOKMedelpad
S
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/1 ̶S̶k̶i̶d̶O̶,̶ ̶D̶M̶,̶ ̶m̶e̶d̶e̶l̶,̶ ̶+̶ ̶B̶e̶r̶g̶n̶ä̶s̶e̶t̶s̶ ̶A̶I̶K̶ ̶c̶u̶p̶t̶ä̶v̶l̶i̶n̶g̶Bergnäsets AIKNorrbotten
S
mästM
lör 27/1 ̶S̶k̶i̶d̶O̶,̶ ̶B̶e̶r̶g̶n̶ä̶s̶e̶t̶s̶ ̶A̶I̶K̶ ̶c̶u̶p̶t̶ä̶v̶l̶i̶n̶g̶Bergnäsets AIKNorrbotten
S
distM
sön 28/1SkidO, DM, lång, MedelpadSelånger SOKMedelpad
S
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/1SkidO, medel, Älvsby IF OK Älvsby IF OKNorrbotten
S
distMResultat
mån 29/1SkidO, DM, natt, MedelpadNjurunda OKMedelpad
S
mästMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/2 - sön 4/2Stockholm Indoor CupStockholms InomhusorienterareStockholm
distLResultat
lör 3/2SkidO, DM, sprintOK StorsjönJämtland-Härjedalen
S
distSResultat
sön 4/2SkidO, VOF-cup, deltävling 2IFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
S
distMResultat
ons 7/2Mila Stockholm by Night, #4Gustavsbergs OKStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 7/2SkidO, DM, nattBrunflo IFJämtland-Härjedalen
S
distMNResultat
lör 10/2SkidO, DM, medel, UpplandOK Borgen
OK Rodhen
Uppland
S
mästMResultat
lör 10/2SkidO, DM, sprint, UpplandOK Borgen
OK Rodhen
Uppland
S
mästSResultat
lör 10/2SkidO, BBK/WIK, sprintBodens Bandyklubb OS
Vittjärvs IK
Norrbotten
S
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/2SkidO, DM, sprint, Södermanland + StockholmKjula IFSödermanland
S
mästSResultat
lör 10/2SkidO, DM, sprint, Dalarna/VärmlandHJS-Vansbro OKDalarna
S
distSResultat
lör 10/2SkidO, BBK/WIK, medelBodens Bandyklubb OS
Vittjärvs IK
Norrbotten
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/2SkidO, DM, medel, Dalarna/VärmlandHJS-Vansbro OKDalarna
S
distMResultat
sön 11/2 SkidO, DM, medel, Södermanland +StockholmÄrla IFSödermanland
S
natLResultat
sön 11/2SkidO, VOF-cup, deltävling 3Vännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
LS
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 17/2SkidO, SM/JSM, medel och publiktävlingSundsvalls OKMedelpad
S
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/2SkidO, SM/JSM, stafettSundsvalls OKMedelpad
S
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/2SkidO, SM, publiktävlingSundsvalls OKMedelpad
S
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 24/2SkidO, SM/JSM/USM/VSM och Nordiska Ungdomsspelen, sprintÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/2SkidO, SM/JSM/USM/VSM och Nordiska Ungdomsspelen, långÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 2/3Panvåren, nattOK Pan-KristianstadSkåne
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/3Panvåren, medelOK Pan-KristianstadSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/3Panvåren, sprintOK Pan-KristianstadSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/3SkidO, TvåÅkerVK UvarnaMedelpad
S
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/3SkidO, VOF-cup, deltävling 4Umedalens IFVästerbottens Orienteringsförbund
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/3Panvåren, långOK Pan-KristianstadSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/3 ̶S̶k̶i̶d̶O̶,̶ ̶D̶M̶,̶ ̶m̶e̶d̶e̶l̶ + ̶B̶e̶r̶g̶n̶ä̶s̶e̶t̶s̶ ̶A̶I̶K̶ ̶c̶u̶p̶t̶ä̶v̶l̶i̶n̶g̶Bergnäsets AIKNorrbotten
S
mästM
sön 4/3 ̶S̶k̶i̶d̶O̶,̶m̶e̶d̶e̶l̶,̶ ̶B̶e̶r̶g̶n̶ä̶s̶e̶t̶s̶ ̶A̶I̶K̶ ̶c̶u̶p̶t̶ä̶v̶l̶i̶n̶g̶Bergnäsets AIKNorrbotten
S
distM
ons 7/3Mila Stockholm by Night, #5, final, jaktstartSnättringe SKStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 9/3DM, natt, Halland med KattegattnattOK LindénaHalland
mästSN
lör 10/3Hallandspremiären, medelLaholms IF OKHalland
natM
lör 10/3SkidO, DM, sprint, Norrbotten NOF cup 8OK Vargen
Seskarö IF
Norrbotten
S
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/3SkidO, DM, lång, Norrbotten NOF cup 9OK Vargen
Seskarö IF
Norrbotten
S
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/3Hallandspremiären, långHalmstad OKHalland
natL
sön 11/3SkidO, DM, långFrösö IFJämtland-Härjedalen
S
distLResultat
fre 16/3Vårracet, dag 1, nattOK OrionBlekinge
natLN
fre 16/3SumpnattaSundbybergs IKStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 17/3SkidO, Barents Winter Games, dag 1, sprintOK RenenNorrbotten
S
natSResultat
lör 17/3Vårracet, dag 2, långOK OrionBlekinge
natL
lör 17/3Romeleträffen, medelLunds OKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 17/3SkidO, J-cup, sprint (DM Ångermanland)Härnösands OKÅngermanland
S
natSResultat
sön 18/3Kvillebyns klassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dal
natL
sön 18/3LaxträffenFalkenbergs OKHalland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/3SkidO, Barents Winter Games, dag 2, långOK RenenNorrbotten
S
natLResultat
sön 18/3Vårracet, dag 3, medelOK OrionBlekinge
natM
sön 18/3Romeleträffen, långLunds OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/3SkidO, J-cup, lång (DM Ångermanland)Härnösands OKÅngermanland
S
natLResultat
fre 23/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland
distLN
fre 23/3Partilletrippeln, natt (med DM, natt)Sävedalens AIKGöteborg
natLN
fre 23/3Tibrotrippeln, dag 1, natt, förkortad långTibro OKVästergötland
natLN
fre 23/3 - lör 24/3SkidO, SMSkellefteå OKVästerbottens Orienteringsförbund
S
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 24/3NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland
natL
lör 24/3Partilletrippeln, sprintSävedalens AIKGöteborg
natS
lör 24/3Tibrotrippeln, dag 2, medelTibro OKVästergötland
natM
lör 24/3Vårdubbeln, medelOK SkogsfalkenBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/3Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborg
natM
sön 25/3SkidO, DM, Västerbotten och VOF-cup, deltävling 5Umeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
S
mästMResultat
sön 25/3Tibrotrippeln, dag 3, förlängd medelTibro OKVästergötland
natM
sön 25/3MåsenstafettenOK MåsenSödermanland
natSL
sön 25/3Måsenstafetten, individuella öppna klasserOK MåsenSödermanland
distL
sön 25/3SkidO, DM medel Norrbotten + Bergnäsets AIK cuptävlingBergnäsets AIKNorrbotten
S
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/3Vårdubbeln, långOK SkogsfalkenBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/3SkidO, medel, Bergnäsets AIK cuptävlingBergnäsets AIKNorrbotten
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 29/3Häxjakten, Five-O, #1OK SkogsvargarnaVästergötland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 29/3 - fre 30/3Sydsvenska 7-mannabudkavelnHässleholms OKSkåne
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
fre 30/3FriskusträffenFK Friskus-VarbergHalland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 30/3Kortfredan, Five-O, #2Ryda SKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 30/3PåskorienteringenKjula IFSödermanland
natL
fre 30/3Sydsvenska 7-manna, individuella öppna klasserHässleholms OKSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 31/3Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötland
natM
lör 31/3TyringerundanOK TyringeSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 31/3Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 31/3NackheträffenOK NackheHalland
natLResultat
lör 31/3Vårracet, dag 1, långOK OrionBlekinge
natLStarttider
sön 1/4Bohuslunken, Five-O, #4 Uddevalla OKBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/4Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland
natSL
sön 1/4OK TorfinnOK TorfinnSkåne
natM
sön 1/4Rigors påskträffIF RigorHalland
natM
sön 1/4Kolmårdskavlen, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötland
distL
sön 1/4Vårracet, dag 2, medelOK OrionBlekinge
natMStarttider
mån 2/4SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 2/4Hästveda OKHästveda OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 2/4Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 2/4AnebyorienteringenSOK AnebySmåland
distL
mån 2/4KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 6/4Nattinatta, GotlandGotlands Bro OKGotland
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 6/4SvartnattaVingåkers OK
Ärla IF
Södermanland
natSLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 6/4Väsby OK, GrymnattaVäsby OKStockholm
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 6/4PreO, Syd NattHärlövs IFSkåne
P
natPNStarttider
lör 7/4Dackefejden, långKarlskrona SOKBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/4LännamedelnLänna IFUppland
natM
lör 7/4Mälarmårdsdubbeln, sprintKatrineholms OKSödermanland
natS
lör 7/4SM, ultralång med Swedish League, #1IK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Småland
mästU
lör 7/4SM, ultralång, publiktävling, medel Gränna-Bygdens OKSmåland
natM
lör 7/4Sydsvenska mästerskapen, individuell, långKarlskrona SOKBlekinge
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/4Ulrikadubbeln, medelIFK Linköpings OSÖstergötland
natM
lör 7/4Västkuststafetten, individuella öppna klasserIFK Göteborg OrienteringGöteborg
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/4PreO, Syd LördagOK Pan-KristianstadSkåne
P
natP
lör 7/4VästkuststafettenIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/4Broruset, GotlandGotlands Bro OKGotland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/4Dackefejden, medelKarlskrona SOKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/4Gudhems vårtävlingGudhems IFVästergötland
natM
sön 8/4Herkules skogsdådFK HerkulesGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/4Mälarmårdsdubbeln, medelKatrineholms OKSödermanland
natL
sön 8/4RånässtafettenRånäs OKUppland
natSL
sön 8/4Sydsvenska mästerskapen, stafettKarlskrona SOKBlekinge
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/4Ulrikadubbeln, långIFK Linköpings OSÖstergötland
natL
sön 8/4MIK-medelnMälarhöjdens IK OKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/4PreO, Syd SöndagFK BokenSkåne
P
natP
tor 12/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
distSLKVisa rutter i LiveloxResultat
fre 13/4Swedish League, #2, sprint (WRE), med CitadellssprintenOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
intSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/4Brudarebackens sprintstafettGöteborgs SKGöteborg
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/4Nybro OK, dag 1, långNybro OKSmåland
natL
lör 14/4Täby OK, långTäby OKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/4 - sön 15/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/4Swedish League, #3, lång (WRE), med KlåverödsdubbelnOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
intLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/4OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötland
natM
lör 14/4AnebyorienteringenSOK AnebySmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/4EnenracetOK EnenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/4Nybro OK, dag 2, medelNybro OKSmåland
natM
sön 15/4Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/4Stigtomtakavlen, individuella öppna klasserOK HällenSödermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/4TraneträffenOK TrananVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/4Täby OK, medelTäby OKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/4Urban Hjärne-kampenOK MotalaÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/4Suderträffen, GotlandIF Hansa-HoburgGotland
distMResultat
sön 15/4Swedish League, #4, medel (WRE), med KlåverödsdubbelnOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
intMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 20/4SM, natt med Swedish League, #5IK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Småland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 20/4Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Uppland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/4Göteborgsdubbeln, långLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/4HagenmedelnIF HagenVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/4OK Tors ungdomstävlingOK TorSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/4RonnebymedelnRonneby OKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/4IFK LidingöIFK Lidingö SOKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/4LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/4Uppsala möte, medelIF ThorUppland
natM
sön 22/4Göteborgsdubbeln, medelLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/4TorfejdenOK TorSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/4Vårträffen, GotlandVisborgs OKGotland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/4Växjö OKVäxjö OKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/4BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/4Järfälla OKJärfälla OKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/4Swedish League, #6, final, jaktstart + LOK:s jubileumstävling, långLinköpings OKÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/4Uppsala möte, långOK LinnéUppland
natL
sön 22/4Öppet Skaraborgsmästerskap, långSOK TräffVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/4GöingefejdenFK GöingarnaSkåne
natLResultat
fre 27/4Tiomila, open individual, FridayIFK Enskede
OK Älvsjö-Örby
Skogsluffarnas OK
Solna OK
Stockholm
natLK
lör 28/4Tiomila, open individual, SaturdayIFK Enskede
OK Älvsjö-Örby
Skogsluffarnas OK
Solna OK
Stockholm
natLKVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/4 - sön 29/4Tiomila i NynäshamnIFK Enskede
OK Älvsjö-Örby
Skogsluffarnas OK
Stockholm
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/4FrostalunkenFrosta OKSkåne
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/4Målilla OKMålilla OKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/4Veteranträffen i GästriklandÖsterfärnebo IFGästrikland
natLResultat
sön 29/4Värst i HerrstaHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/4Ymers vårtävlingIK YmerVästergötland
natL
tis 1/5KlemmingekampenOK KlemmingenSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 1/5OK BävernOK BävernSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 1/5OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 1/5Skaraborgsmästerskap, stafettOK SkogsstjärnanVästergötland
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 1/5DM, sprint, Stockholm (WRE)Järla OrienteringStockholm
intSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 1/5SilverjaktenSala OKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 2/5DM, ultralång, VästmanlandArboga OKVästmanland
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
tor 3/5Ungdomsserien #1, krets norr 2Mälarö SOKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 3/5Ungdomsserien #1, krets norr 3Attunda OKStockholm
distLResultat
tor 3/5Ungdomsserien #1, krets söder 1Tumba-Mälarhöjden OKStockholm
distLResultat
tor 3/5Ungdomsserien #1, krets söder 2Gustavsbergs OKStockholm
distLResultat
tor 3/5Ungdomsserien #1, krets söder 4Snättringe SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 3/5Ungdomsserien #1, krets norr 1Sundbybergs IKStockholm
distLResultat
tor 3/5Ungdomsserien #1, krets söder 3Järla OrienteringStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 4/5MarkarydssprintenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 4/5Värmlandstrippeln, sprintOK ÄlgenVärmland
distSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/5Dolkampen, dag 1, medelDalaportens OLDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/5Gällstads medelGällstadbygdens SOKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/5HaningeträffenHaninge SOKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/5Värmlandstrippeln, långSkattkärrs SOKVärmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/5SvartåfejdenMjölby OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/5SkärmenträffenOK SkärmenBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/5Gränsfejden/VättefejdenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/5Roslagshelg, långOK RoslagenUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/5Tisarträffen, dag 1, långOK TisarenÖrebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/5Torsås OKTorsås OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/5Dolkampen, dag 2, långDalaportens OLDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/5LagadalskampenFK FinnSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/5Tisarträffen, dag 2, medelOK TisarenÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/5Ulricehamns OKUlricehamns OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/5PalmsprintenOK KontinentSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/5Roslagshelg, medelOK RoslagenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/5Värmlandstrippeln, medelOK TyrVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/5Sprintcupen i Gammelstad, #2Gammelstads IFNorrbotten
distSResultat
tis 8/5DM, sprint, UpplandIdrottsföreningen OLGY UppsalaUppland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 8/5LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 10/5Orintos vårtävling, medelOK OrintoVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 10/5AlvestaträffenAlvesta SOKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 10/5ÅrsundarundanÅrsunda IFGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 10/5Orintos vårtävling, sprintOK OrintoVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 10/5Närkekvartetten, dag 1, långAlmby IK
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 10/5Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 1, medelNjurunda OK
Selånger SOK
Timrå SOK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 11/5Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 2, förlängd medelKovlands IF
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 11/5Närkekvartetten, dag 2, medelAlmby IK
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 11/5PreO i Väst VänersborgVänersborgs SKVästergötland
LP
natL
lör 12/5Gävleloppet, medelGävle OKGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/5SOKs nationella medeldistansSkellefteå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/5Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 3, medelHärnösands OK
Medelpads OF
Ångermanland
Medelpad
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/5Närkekvartetten, dag 3, långGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/5PreO i Väst TidaholmTidaholm SOK SisuVästergötland
P
natP
sön 13/5Gävleloppet, långGävle OKGästrikland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/5Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 4, förkortad långHärnösands OK
Medelpads OF
Ångermanland
Medelpad
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/5Närkekvartetten, dag 4, medelGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/5PreO i Väst TidaholmTidaholm SOK SisuVästergötland
P
natP
tis 15/5Staffans minneBoxholms OKÖstergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 15/5Ungdomsserien #2, krets söder 1Tullinge SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 15/5Ungdomsserien #2, krets söder 2OK RavinenStockholm
distLResultat
tis 15/5Ungdomsserien #2, krets norr 1Väsby OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 15/5Ungdomsserien #2, krets norr 2Järfälla OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 15/5Ungdomsserien #2, krets söder 4Snättringe SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 15/5Ungdomsserien #2, krets norr 3 Waxholms OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 15/5Ungdomsserien #2, krets söder 3Söders-TyresöStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 16/5Stockholms City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 17/5DM, sprint, GästriklandStorviks IFGästrikland
mästSResultat
fre 18/5Sprintcupen i Gammelstad, #3Gammelstads IFNorrbotten
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/5Bergnäsets AIK vårtävling, dag 1, lång + För-USMBergnäsets AIKNorrbotten
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/5DM, sprint, SmålandSOK AnebySmåland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/5DM, sprint, SödermanlandSträngnäs-Malmby OLSödermanland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/5HammarslagetOK HammarenGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/5Klackenloppet, dag 1Lindebygdens OK
OK Järnbärarna
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/5Mora Youth Challenge, medelIFK Mora OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/5Stöcksjö IS vårtävlingStöcksjö ISVästerbottens Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/5Ungdomstrollet, GotlandSvaide Roma SOKGotland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/5FilipstadsträffenFilipstads OKVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/5DM, sprint, Bohuslän-DalStigsökarnaBohuslän-Dal
mästSResultat
lör 19/5Faxeträffen, medelSöderhamns OKHälsingland
natM
lör 19/5DM, sprintstafett, SmålandSOK AnebySmåland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/5Bergnäsets AIK vårtävling, dag 2, medel + För-USMBergnäsets AIKNorrbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/5DM, sprintstafett, VästergötlandSkene Sim o ISVästergötland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/5Klackenloppet, dag 2Lindebygdens OK
OK Järnbärarna
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/5Mora Youth Challenge, medelIFK Mora OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/5TorvaldsblotetSkogslöparnaÅngermanland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/5Faxeträffen, långSöderhamns OKHälsingland
natL
sön 20/5Pekingduon, individuella öppna klasserMatteus SIÖstergötland
distMResultat
sön 20/5DM, sprint, VästergötlandSkene Sim o ISVästergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/5VikingträffenIK Vikings OKVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/5PekingduonMatteus SIÖstergötland
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 23/5Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 25/5StOF Sommarläger Förkortad Medel UPTumba-Mälarhöjden OKStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/5Bollnästräffen, medelRehns BKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/5Stråken dubbelsprintMullsjö SOKVästergötland
natSResultat
lör 26/5Umeå OK, medelUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/5DM, sprint, HallandIK Trenne UllaredHalland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/5DM, sprint, Västmanland + VPT-4OK HedströmmenVästmanland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/5JVM-test, medelOK Pan-KristianstadSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/5Älvsbyn vårtävling, dag 1, medelÄlvsby IF OKNorrbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/5OK Måsens ungdomstävlingOK MåsenSödermanland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/5DM, sprintstafett, HallandIK Trenne UllaredHalland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/5DM, sprintstafett, VästmanlandOK HedströmmenVästmanland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/5MtbO, Svenska Cupen, # 1, sprintTrollhättans SOKVästergötland
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5Bollnästräffen, långRehns BKHälsingland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5DM, sprint, DalarnaKorsnäs IF OKDalarna
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5DM, sprint, GotlandGotlands Bro OKGotland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5Gällstads sprintGällstadbygdens SOKVästergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5SprintstafettKorsnäs IF OKDalarna
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5Umeå OK, långUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5DM, sprint, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5DM, sprint, SkåneLunds OKSkåne
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5MtbO, Svenska Cupen, # 2, medelTrollhättans SOKVästergötland
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5SAIS dubbelsprintStångenäs AISBohuslän-Dal
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5Älvsbyn vårtävling, dag 2, långÄlvsby IF OKNorrbotten
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5StOF Sommarläger LägerstafettTumba-Mälarhöjden OKStockholm
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5LämmeltågetNässjö OKSmåland
distSSResultat
sön 27/5JVM-test, långOK Pan-KristianstadSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5DM, sprintstafett, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5DM, sprintstafett, SkåneLunds OKSkåne
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5DM, sprintstafett, Skåne, öppna individuella klasserLunds OKSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 30/5Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 31/5Myggmedeln med Trimtex CupOK Pers LärjungarGästrikland
distMResultat
fre 1/6Ösaträffen, dag 1, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/6KinnekullesprintenOK KlyftamoVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/6PreO, TempO-DM, UpplandBjörklinge SOKUppland
P
mästT
lör 2/6PreO, UpplandBjörklinge SOKUppland
P
natP
lör 2/6RenlunkenOK RenenNorrbotten
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/6SM, sprint, individuellIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Småland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/6SM, sprint, publiktävlingIK Hakarpspojkarna
OK Gränsen
Småland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/6Ösaträffen, dag 2, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/6BruksträffenRobertsfors IKVästerbottens Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/6DM, medel, ÅngermanlandOK NipanÅngermanland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/6KalvdansenOK RenenNorrbotten
distSMResultat
sön 3/6PreO, UpplandOK LinnéUppland
P
natP
sön 3/6Ösaträffen, dag 3, långAlfta-Ösa OKHälsingland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/6SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/6SM, sprint, stafettIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Småland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 5/6DM, sprint, ÖstergötlandOK SkogsströvarnaÖstergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 5/6 - ons 6/6SprinthelgenOK OrionBlekinge
natSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 5/6DM, sprint, GöteborgMölndal Outdoor IFGöteborg
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/6DM, sprint, MedelpadSelånger SOKMedelpad
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/6EdetdubbelnOK GipenBohuslän-Dal
natSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/6MtbO, Kvarnsveden, MTBO-touren Dalarna, medelKvarnsvedens GOIF OKDalarna
M
natMResultat
ons 6/6DM, sprint, VärmlandOK DjerfVärmland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/6Nationaldagsmedeln i BodenI 19 IFNorrbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/6Centrum Team SprintCentrum OKStockholm
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/6VM-test, medeldistansSvenska Orienteringsförbundet
distMResultat
fre 8/6MtbO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #3, sprintOK KåreDalarna
M
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 8/6 - sön 10/6Västerbottens 3-dagarsIFK Umeå
Umedalens IF
Västerbottens Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/6DM, medel, Medelpad + Jämtland-HärjedalenJämtland-Härjedalens OF
Ånge OK
Jämtland-Härjedalen
Medelpad
mästMResultat
lör 9/6MtbO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #4, långOK KåreDalarna
M
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/6VM-test, långdistansSvenska Orienteringsförbundet
distLResultat
lör 9/6SlottssprintenSigtuna OKUppland
natSResultat
lör 9/6PreO på Öland + DM, SmålandNybro OKSmåland
P
mästP
lör 9/6Slottssprinten, 2-mannastafettSigtuna OKUppland
natSSResultat
lör 9/6Slättö sand-medelnBredaryds SOKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/6DM, lång, Jämtland-Härjedalen + BräcketräffenJämtland-Härjedalens OF
Ånge OK
Jämtland-Härjedalen
Medelpad
mästLResultat
sön 10/6DM, sprint, Örebro LänOK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/6DM, sprintstafett, Örebro LänOK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/6MtbO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #5, medelOK KåreDalarna
M
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/6PreO på ÖlandNybro OKSmåland
P
natP
tis 12/6SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanland
distSResultat
tor 14/6DM, sprint, Jämtland/HärjedalenFältjägarnas IFJämtland-Härjedalen
mästS
fre 15/6 - sön 17/6Tre skåningar och en danskHelsingborgs SOKSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/6PreO, Öppet DM Göteborg + Bohuslän/Dal + VästergötlandBohuslän-Dals OF
Kungälvs OK
Västergötlands OF
Bohuslän-Dal
Göteborg
Västergötland
P
mästL
sön 17/6MtbO, DM, medel, VärmlandKristinehamns OKVärmland
M
mästMResultat
sön 17/6Piteå IF OrienteringsklubbPiteå IF OrienteringsklubbNorrbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 19/6Melkers MinneSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 20/6DM, ultralång, Gästrikland + Hälsingland med Trimtex CupHälsinglands OF
Valbo AIF
Hälsingland
Gästrikland
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/6Idreveckan Fjäll-OIdrefjällens OKDalarna
natLResultat
sön 24/6Örebro City Sprint (WRE)Almby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
intSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/6Örebro City SprintstafettAlmby IKÖrebro Län
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
mån 25/6IdresprintenIdrefjällens OKDalarna
natSResultat
tis 26/6 - tor 28/6Idre 3-dagarsIdrefjällens OKDalarna
natLResultat
ons 27/6PreO, Dag-DM, UpplandLänna IFUppland
P
mästP
fre 29/6 - sön 1/73+3 i SälenMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/6 - sön 1/7Gränsjakten i StrömstadIdefjordens SKBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/6 - sön 1/7TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
mån 2/7 - ons 4/7TrekvällarsOK RavinenStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 3/7Tjust 2-dagars, dag 1Ankarsrums OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 4/7Tjust 2-dagars, dag 2Ankarsrums OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 4/7Havs-OL, dag 1, långStigmännen Karlshamns OKBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 5/7Havs-OL, dag 2, sprintStigmännen Karlshamns OKBlekinge
natSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 5/7Havs-OL, dag 2, medelStigmännen Karlshamns OKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 6/7 - sön 8/7Eskilstuna weekendIK Standard
Ärla IF
Södermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 6/7Vålådalens 3-dagars, etapp 1, sprintFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natSResultat
lör 7/7Seskarö IF jubileumSeskarö IFNorrbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/7 - sön 8/7Gotlands 2-dagarsSvaide Roma SOKGotland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/7Vålådalens 3-dagars, etapp 2, medelFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natMResultat
lör 7/7 - sön 8/7Morokulien 2-dagarsÅmotfors OKVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/7Vålådalens 3-dagars, etapp 3, långFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natLResultat
tis 10/7 - tor 12/7Gotlands 3-dagarsGotlands Bro OKGotland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 10/7MastloppetHellas OrienteringStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 13/7 - sön 15/7Hallands 3-dagarsHalmstad OK
Laholms IF OK
OK Lindéna
Oskarströms OK
Simlångsdalens IF
Halland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 16/7 - ons 18/7Österlens 3-kvällarsAndrarums IFSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 17/7 - ons 18/7SkärgårdssprintenOK RoslagenUppland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 18/7Forsa OK, medelForsa OKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 19/7Forsa OK, långForsa OKHälsingland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 20/7PreO, DM, HälsinglandRehns BKHälsingland
P
mästL
lör 21/7O-Ringen Höga Kusten, BagheerastafettenO-Ringen
intSSVisa rutter i Livelox
sön 22/7 - fre 27/7O-Ringen Höga KustenO-Ringen
Ångermanlands OF
Ångermanland
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/7 - fre 27/7O-Ringen Höga Kusten, MTBOO-Ringen
M
intLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 24/7O-Ringen Höga Kusten, elitsprintenO-Ringen
natSResultat
fre 27/7PreO, Elitserien & A-CupenÖrnsköldsviks OKÅngermanland
P
natL
mån 30/7OK Hällens 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 31/7OK Hällens 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/8OK Hällens 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/8Grövelsjöorienteringen - prologenDalarnas OF
Grövelsjöfjällens OK
Dalarna
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/8StjärnorpsmedelnOK DenselnÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/8Ungdomens 10milaIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/8 - sön 5/8GrövelsjöorienteringenDalarnas OF
Grövelsjöfjällens OK
Dalarna
distMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/8Malå sprintLångvikens OKVästerbottens Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/8GötenemedelnIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/8 - sön 5/8Medeltidskampen, GotlandGarda OKGotland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/8SpringlispringetLångvikens OKVästerbottens Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/8MtbO, TällbergssprintenLeksands OKDalarna
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/8GötenelångenIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/8MtbO, Leksands orienteringssöndagLeksands OKDalarna
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/8Augustiloppet i MotalaMotala AIF OLÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/8Tjamstan medelLångvikens OKVästerbottens Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 6/8Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 1, sprintLudvika OKDalarna
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 7/8Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 1, medelSkogspojkarnas OKÖstergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 7/8Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 2, långLudvika OKDalarna
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 8/8Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 2, stafettSkogspojkarnas OKÖstergötland
distSMResultat
tor 9/8TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 10/8GM, sprintEksjö SOKSmåland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 10/8Öppna Norrlandsmästerskapen, sprintOckelbo OKGästrikland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/8GM, långEksjö SOKSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/8GM, lång, publiktävlingEksjö SOKSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/8Hjo 2-dagars, medelHjobygdens OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/8Öppna Norrlandsmästerskapen, medelOckelbo OKGästrikland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/8Öppna Norrlandsmästerskapen, stafettOckelbo OKGästrikland
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/8Bruksdubbeln, medelHallstahammars OK
Surahammars SOK
Västmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/8Tuna Ting, dag 1, medelStora Tuna OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/8GM, medel, publiktävlingEksjö SOKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/8GM, stafettEksjö SOKSmåland
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/8Hjo 2-dagars, långHjobygdens OKVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/8Ändå någotÅmåls OKBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/8Öppna Norrlandsmästerskapen, långOckelbo OKGästrikland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/8Bruksdubbeln, långHallstahammars OK
Surahammars SOK
Västmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/8Tuna Ting, dag 2, medelStora Tuna OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/8MtbO, RodhenmedelnOK RodhenUppland
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/8RodhenmedelnOK RodhenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/8Storviks natt med DM, GästriklandStorviks IFGästrikland
mästLNResultat
fre 17/8Partilletrippeln, natt (med DM, natt, Göteborg)Sävedalens AIKGöteborg
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/8Golden Weekend, dag 1Arboga OKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/8Kolmårdsträffen, medelTjalve IF NorrköpingÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/8MockfjärdsflåsetGagnefs OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/8MTBO, Golden Weekend, SprintArboga OKVästmanland
M
natL
lör 18/8RSK-träffenRydboholms SKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/8Kils OKKils OKVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/8Långhundradubbeln, medelLånghundra IFUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/8DM, lång, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbotten
mästLResultat
lör 18/8Partilletrippeln, sprintSävedalens AIKGöteborg
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/8Pan-Kristianstads jubileumstävlingar, dag 1OK Pan-KristianstadSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/8MTBO, Golden Weekend, MedelArboga OKVästmanland
M
natL
sön 19/8BjursåsluffenBjursås OKDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8Golden Weekend, dag 2Arboga OKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8Kolmårdsträffen, långTjalve IF NorrköpingÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8SISU/Deje TräffenDeje SF
Sisu Forshaga SK
Värmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8DM, stafett, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbotten
mästSLResultat
sön 19/8DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna klasserArvidsjaurs OKNorrbotten
distLResultat
sön 19/8Hökensåsracet, medelOK GränsenSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8MtbO, KolmårdsträffenTjalve IF NorrköpingÖstergötland
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8Pan-Kristianstads jubileumstävlingar, dag 2OK Pan-KristianstadSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8SvartviksmedelnOK SödertörnStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8Långhundradubbeln, långLånghundra IFUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8DM, sprint, ÅngermanlandOK BrantenÅngermanland
mästSResultat
sön 19/8DM, lång, Västerbotten med Rallarsvängen Vännäs OKVästerbottens Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8Gotland Team SprintVisborgs OKGotland
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8Hökensåsracet, sprintOK GränsenSmåland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8Gotland Team Sprint, individuella öppna klasserVisborgs OKGotland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/8DM, natt, Södermanland + Västmanland + Örebro LänOK Tor
Västmanlands OF
Örebro Läns OF
Södermanland
Västmanland
Örebro Län
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/8DM, natt, VärmlandSK ÖrnenVärmland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/8 - lör 25/8Vittjärvs 2-dagarsVittjärvs IKNorrbotten
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/8DM, natt, UpplandRånäs OKUppland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/8DM, natt, HälsinglandAlfta-Ösa OKHälsingland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/8DM, lång, Medelpad+ÅngermanlandMedelpads OF
Sundsvalls OK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/8DM, lång, StockholmIFK Enskede
Snättringe SK
Stockholm
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/8DM, medel, BlekingeOK OrionBlekinge
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/8DM, medel, Bohuslän-DalIdefjordens SKBohuslän-Dal
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/8DM, medel, DalarnaAvesta OKDalarna
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/8DM, medel, GotlandSvaide Roma SOKGotland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/8DM, medel, SmålandÅlems OKSmåland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/8DM, medel, Örebro länHagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/8DM, medel, ÖstergötlandNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/8DM, stafett, inofficiell Jämtland/HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
mästSMResultat
lör 25/8DM, medel, HallandFalkenbergs OKHalland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/8DM, medel, SkåneHelsingborgs SOKSkåne
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/8DM, medel, VästergötlandIK Gandvik
Lidköpings VSK
Västergötland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/8DM, medel, VästerbottenUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, lång, Bohuslän-DalIdefjordens SKBohuslän-Dal
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, lång, GöteborgGöteborg-Majorna OKGöteborg
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, lång, UpplandLänna IFUppland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, lång, VärmlandOK HierneVärmland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, lång, Örebro länHagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, medel, StockholmIFK Enskede
Snättringe SK
Stockholm
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, BlekingeOK OrionBlekinge
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, Blekinge, Öppna individuella klasserOK OrionBlekinge
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, Dalarna + VästmanlandAvesta OK
Västmanlands OF
Dalarna
Västmanland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, GotlandSvaide Roma SOKGotland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, HallandHylte OK
Oskarströms OK
Halland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, Halland, individuella öppna klasserHylte OK
Oskarströms OK
Halland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, Medelpad+ÅngermanlandMedelpads OF
Sundsvalls OK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, Medelpad+Ångermanland, individuella öppna klasserSundsvalls OK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, SmålandKalmar OKSmåland
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, Småland, individuella öppna klasserKalmar OKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, Östergötland + SödermanlandNAIS Orienteringsklubb
Södermanlands OF
Östergötland
Södermanland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, Östergötland + Södermanland, individuella öppna klasserNAIS Orienteringsklubb
Södermanlands OF
Östergötland
Södermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, ultralång, Jämtland/Härjedalen + MagnumloppetÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, ultralång, Norrbotten I 19 IFNorrbotten
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, Västergötland, individuella öppna klasserIK Gandvik
Lidköpings VSK
Västergötland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, SkåneHelsingborgs SOKSkåne
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, Skåne, individuella öppna klasserHelsingborgs SOKSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, VästergötlandIK Gandvik
Lidköpings VSK
Västergötland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, lång, Gästrikland + HälsinglandHälsinglands OF
Valbo AIF
Hälsingland
Gästrikland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, VästerbottenUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, Västerbotten, individuella öppna klasserUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/8Ungdomsserien, regionsfinal söder ÖSkarpnäcks OLStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/8Ungdomsserien, regionsfinal, norrBromma-Vällingby SOKStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/8Ungomdsserien, regionsfinal söder VHaninge SOKStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 31/8Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skåne
natSLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 31/8Ungdoms-SM, sprintBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 31/8Ungdoms-SM, sprint, publiktävlingBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
distSResultat
lör 1/9MtbO, Svenska Cupen, #9, sprintSäterbygdens OKDalarna
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/9OL-rounden, dag 1, medelOK HedströmmenVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/9PreO, Natt-DM, UpplandLånghundra IFUppland
P
mästP
lör 1/9PreO, TempO, UpplandOK LinnéUppland
P
natT
lör 1/9Ungdoms-SM, långBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/9Åkers IF 100-årstävlingÅkers IFSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/9AleträffenOK AlehofGöteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/9Ulrikadubbeln, medelIFK Linköpings OSÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/9Kristinehamns OL-WeekendKristinehamns OKVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/9OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/9Ungdoms-SM, lång, publiktävlingBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/9Hedjakten, partävlingLunds OKSkåne
natPLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/9Kristinehamns OL-WeekendKristinehamns OKVärmland
natM
sön 2/9MtbO, Svenska Cupen, #10, masstart, finalSäterbygdens OKDalarna
M
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/9OL-rounden, dag 2, långOK HedströmmenVästmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/9PreO, UpplandOK LinnéUppland
P
natP
sön 2/9Sandvikens öppna kommunmästerskapÖsterfärnebo IFGästrikland
distLResultat
sön 2/9Ungdoms-SM, distriktsstafettBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/9PepparkaksluffenKungälvs OKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/9PilaboträffenAnnebergs GIFSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/9TyresöorienteringenSöders-TyresöStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/9Ulrikadubbeln, långIFK Linköpings OSÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/9Öppet Skaraborgsmästerskap, medelTibro OKVästergötland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/9GripträffenOK GripSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 7/9DM, natt, Dalarna och Öppna FalumästerskapetBjursås OKDalarna
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/9GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/9Öppna FalumästerskapenKarlsbyhedens OKDalarna
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/9Bredareds höstmedelBredareds IFVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/9Ombergsjakten, dag 1Mjölby OK
Ödeshögs SK
Östergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/9Skärgårdsdubbeln, långdistansGustavsbergs OKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/9 - sön 9/9SM, långIK HakarpspojkarnaSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/9Linnéklassikern, medelOK LinnéUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/9FyrklubbsHärlövs IFSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/9Linnéklassikern, långOK LinnéUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/9SM, lång, final, publiktävling medel IK Hakarpspojkarna
Skillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/9Ombergsjakten, dag 2Mjölby OK
Ödeshögs SK
Östergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/9Skärgårdsdubbeln, medeldistans OK RavinenStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/9Två på en pinne, lagtävlingÅrsunda IFGästrikland
natPL
sön 9/9TrätäljalunkenSäffle OKVärmland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/9HjortsöndanOK SkogshjortarnaVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/9Vandrarringens höstträffVandrarringenVästmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/9PreO, FyrklubbsHärlövs IFSkåne
P
distMStarttider
fre 14/9 - lör 15/9SM, medelIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Vaggeryds SOK
Småland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/9Veteran-SM, sprintFK BokenSkåne
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/9PreO, Natt-DM, GöteborgOK LandehofGöteborg
P
mästLNResultat
lör 15/9LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/9SM, medel, final, publiktävling medel IK Hakarpspojkarna
Skillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/9ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholm
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/9Dubbelfajten, långGarphyttans IFÖrebro Län
natL
lör 15/9OK Österåker, medelOK ÖsteråkerStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/9Norbergs OK:s nationellaNorbergs OKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/9OK Landehofs höstweekend, medelOK LandehofGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/9Veteran-SM, medelFK BokenSkåne
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/9Dubbelfajten, patrulltävlingGarphyttans IF
OK Letstigen
Örebro Län
natPLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/9OK Landehofs höstweekend, långOK LandehofGöteborg
natL
sön 16/9BergslagsträffenNorbergs OKVästmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/9SM, stafettIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Småland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/9BjörkforskampenBjörkfors GOIFÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/9Waxholms OKWaxholms OKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/9Veteran-SM, långFK BokenSkåne
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/9VärmlandsserienOK JösseVärmland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/9ÄlgjaktenFrösö IFJämtland-Härjedalen
natSMResultat
fre 21/9DM, natt, VästergötlandOK Mark
Skene Sim o IS
Västergötland
mästLNStarttider
fre 21/9DM, natt, Småland + ÖstergötlandSOK Aneby
Östergötlands OF
Småland
Östergötland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 21/9DM, natt, StockholmIFK Tumba SOKStockholm
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 21/9DM, natt, ÅngermanlandHärnösands OKÅngermanland
mästLNResultat
fre 21/9DM, natt, Bohuslän-DalKvillebyns SKBohuslän-Dal
mästLNStarttider
fre 21/9DM, natt, BlekingeOK Vilse 87Blekinge
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 21/9DM, natt, Skåne med TormestorpsträffenTormestorps IFSkåne
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 21/9DM, natt, HallandOK LindénaHalland
mästSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/9DM, medel, GöteborgUtby IKGöteborg
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/9DM, natt, GotlandVisborgs OKGotland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/9DM, natt, NorrbottenOK RenenNorrbotten
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/9DM, sprint, Norrbotten OK RenenNorrbotten
mästSResultat
lör 22/9DM, sprint, HälsinglandForsa OKHälsingland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/9DM, stafett, Örebro länLaxå OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/9TivedsorienteringenLaxå OKÖrebro Län
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/9DM, medel, GästriklandOK HammarenGästrikland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/9DM, medel, SödermanlandIK Standard
OK Tjärnen
Södermanland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/9DM, medel, UpplandOK TriangelnUppland
mästMResultat
lör 22/9DM, lång, Dalarna + VästmanlandSmedjebackens OKDalarna
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/9DM, medel, VärmlandKroppa IFVärmland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/9DM, medel, HälsinglandForsa OKHälsingland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, lång, BlekingeRonneby OKBlekinge
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, lång, HallandOK LöftanHalland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, lång, Småland + ÖstergötlandSmålands OF
Sol Tranås
Östergötlands OF
Småland
Östergötland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, lång, VästergötlandOK Mark
Skene Sim o IS
Västergötland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, medel, VästmanlandKöping-Kolsva OKVästmanland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, stafett, GöteborgTolereds Allmänna IKGöteborg
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, stafett, StockholmTullinge SKStockholm
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, stafett, VärmlandIK Vikings OKVärmland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, stafett, Värmland, individuella öppna klasserIK Vikings OKVärmland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, lång, SkåneFK ÅsenSkåne
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, lång, SödermanlandIK Standard
OK Tjärnen
Södermanland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, stafett, GästriklandOK HammarenGästrikland
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, stafett, Göteborg, individuella öppna klasserTolereds Allmänna IKGöteborg
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, stafett, HälsinglandSegersta OKHälsingland
mästSLResultat
sön 23/9DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasserTullinge SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9BarkenträffenSmedjebackens OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, stafett, UpplandLånghundra IFUppland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, stafett, Uppland, individuella öppna klasserLånghundra IFUppland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, stafett, Bohuslän-DalLjungskile FK
Uddevalla OK
Bohuslän-Dal
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9LappmannaLycksele IFVästerbottens Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 26/9Natti NattiIFK EnskedeStockholm
distSSNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 26/9Natti Natti, MotionsorienteringIFK EnskedeStockholm
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 27/9DM, natt, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 28/9Pölder OL-cup, avslutning, dag 1, nattOK NjudungSmåland
natMNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 28/9DM, natt, MedelpadNjurunda OKMedelpad
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 28/9Öppet Skaraborgsmästerskap, nattTibro OKVästergötland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/9Bahco cup, långLidköpings VSKVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/9MedeluvenIK UvenGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/9PreO, SM, KristinehamnKristinehamns OKVärmland
P
mästP
lör 29/9PreO, SM, TempO, KristinehamnKristinehamns OKVärmland
P
mästT
lör 29/9Skärmjakten, dag 1, långHJS-Vansbro OKDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/9Älgots CupÖrkelljunga FKSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/9Tibrotrippeln höst, långTibro OKVästergötland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/9Ekorren cupLinköpings OKÖstergötland
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/9Pölder OL-cup, avslutning, dag 2, medelOK NjudungSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/9Ungdomsseriefinalen, StockholmSkogsluffarnas OKStockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/9VÖOL-dubbeln, dag 1Vallentuna-Össeby OLUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/9DM, sprint, VästerbottenIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/9DM, natt, VästerbottenIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/9Höstrusket i ÖrkelljungaÖrkelljunga FKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/9PreO, DM, öppet, VärmlandKristinehamns OK
OK Tyr
Värmland
P
mästP
sön 30/9Skärmjakten, dag 2, medelHJS-Vansbro OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/9UngdomsstafettenÖrkelljunga FKSkåne
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/9Bahco cup, stafettLidköpings VSKVästergötland
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/9DM, lång, GotlandVisborgs OKGotland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/9FolskubbetFrölunda OLGöteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/9Trosa skogsloppTrosabygdens OKSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/9VÖOL-dubbeln, dag 2Vallentuna-Össeby OLUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/9Martinsons cup, avslutning, sprintstafettSK BjörnenVästerbottens Orienteringsförbund
distSSResultat
sön 30/9MidälvastafettenNjurunda OKMedelpad
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/9Martinsons cup, avslutning, medel, individuella öppna klasserSK BjörnenVästerbottens Orienteringsförbund
distMResultat
sön 30/9Martinsons cup, avslutning, medel, patrullSK BjörnenVästerbottens Orienteringsförbund
distPMResultat
tor 4/10BaikanattaBergnäsets AIKNorrbotten
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/10Falkdrevet, dag 1OK SkogsfalkenBlekinge
natM
lör 6/1025mannaAttunda OK
Järfälla OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholm
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/10Falkdrevet, dag 2OK SkogsfalkenBlekinge
natM
sön 7/1025mannamedelnAttunda OK
Järfälla OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 12/10DM, natt, Bohuslän-DalKvillebyns SKBohuslän-Dal
mästMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/10 - sön 14/10Helg utan älgGarda OKGotland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/10Tullinge teamsprintTullinge SKStockholm
distSSVisa rutter i Livelox
lör 13/10VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/10ÄlgfrittOK MotalaÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/10FräknefejdenLjungskile FK
Uddevalla OK
Bohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 19/10AxvallanattaIstrums SKVästergötland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 19/10Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
distSNResultat
lör 20/10Daladubbeln, individuella öppna klasser lördag Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/10Daladubbeln, stafettKarlsbyhedens IK
Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/10VallesprintenIstrums SKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/10Varbergsträffen PreOFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Halland
P
natL
lör 20/10HöststafettenIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/10Höststafetten, individuella öppna klasserIFK Göteborg OrienteringGöteborg
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/10Daladubbeln, individuella öppna klasser söndag Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/10Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens IK
Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
natPUVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/10GMOK:s HöstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/10PreO, Öppet DM HallandFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Halland
P
mästL
sön 21/10Vilselöpet + DM, ultralång, Blekinge, Halland, Skåne och SmålandHallands OF
OK Vilse 87
Skånes OF
Smålands OF
Halland
Blekinge
Skåne
Småland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 26/10HaningenattenHaninge SOKStockholm
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/10ArosträffenVästerås SOKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/10Haninge sprintstafettHaninge SOKStockholm
distSSResultat
lör 27/10StockenfejdenSträngnäs-Malmby OLSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/10 - sön 28/10SmålandskavlenAlvesta SOK
OK Norrvirdarna
Värend GN OL
Växjö OK
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/10PreO, Natt-SMSurahammars SOKVästmanland
P
mästLN
sön 28/10OktoberracetOK EnenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/10Smålandskavlen, individuell tävlingAlvesta SOK
OK Norrvirdarna
Värend GN OL
Växjö OK
Småland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/10PreO, Öppet DM, VästmanlandVästerås SOKVästmanland
P
mästPStarttider
lör 3/11LångenOK TyrVärmland
distUVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/11Rodhenloppet, nattpatrullOK RodhenUppland
natPLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/11MTBO DM SmålandNybro OKSmåland
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/11UddevallatrofénUddevalla OKBohuslän-Dal
distPLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/11MtbO, RodhenloppetOK RodhenUppland
M
natPLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/11KortenOK TyrVärmland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/11RåbockalångenHjärnarps OLSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/11SM, ultralång, publiktävling, medel Gränna-Bygdens OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/11Höstlunken, patrullSnättringe SKStockholm
distUVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/11SM, ultralångIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Småland
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
fre 9/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötland
natSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/11Novembertävlingarna, långTullinge SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/11O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/11Novembertävlingarna, medelTullinge SKStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/11O-event, dag 3, ZoorienteringIK YmerVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 14/11Mila Stockholm by Night, #1OK SödertörnStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 17/11 - sön 18/11Viken IndoorOK Pers LärjungarGästrikland
distSResultat
lör 17/11PreO, DM, öppet, Skåne och BlekingeBlekinge OF
OK Pan-Kristianstad
Blekinge
Skåne
P
mästL
lör 17/11Stockholm RogainingOK RavinenStockholm
LM
distPUK
lör 24/11FakirenArboga OKVästmanland
natUVisa rutter i LiveloxResultat
ons 12/12Mila Stockholm by Night, #2Enebybergs IF
Solna OK
Stockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/12SkidO, Nyårssprinten i BodenI 19 IFNorrbotten
S
distSResultat
sön 30/12SkidO, Nyårsmedeln i BodenI 19 IFNorrbotten
S
distMResultat

Annonser