Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

165 tävlingar hittades mellan 2018-01-01 och 2018-12-31 med följande urval: distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
mån 1/1NyårsorienteringTormestorps IFSkåne143
distLResultat
ons 10/1Mila Stockholm by Night, #3Attunda OKStockholm222
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/1SkidO, VOF-cup, deltävling 1Robertsfors IKVästerbotten64
S
distLResultat
lör 27/1 ̶S̶k̶i̶d̶O̶,̶ ̶B̶e̶r̶g̶n̶ä̶s̶e̶t̶s̶ ̶A̶I̶K̶ ̶c̶u̶p̶t̶ä̶v̶l̶i̶n̶g̶Bergnäsets AIKNorrbotten5
S
distM
sön 28/1SkidO, medel, Älvsby IF OK Älvsby IF OKNorrbotten45
S
distMResultat
lör 3/2 - sön 4/2Stockholm Indoor CupStockholms InomhusorienterareStockholm2504
distLResultat
lör 3/2SkidO, DM, sprintOK StorsjönJämtland-Härjedalen33
S
distSResultat
sön 4/2SkidO, VOF-cup, deltävling 2IFK UmeåVästerbotten74
S
distMResultat
ons 7/2Mila Stockholm by Night, #4Gustavsbergs OKStockholm170
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 7/2SkidO, DM, nattBrunflo IFJämtland-Härjedalen36
S
distMNResultat
lör 10/2SkidO, BBK/WIK, sprintBodens Bandyklubb OS
Vittjärvs IK
Norrbotten69
S
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/2SkidO, DM, sprint, Dalarna/VärmlandHJS-Vansbro OKDalarna143
S
distSResultat
lör 10/2SkidO, BBK/WIK, medelBodens Bandyklubb OS
Vittjärvs IK
Norrbotten74
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/2SkidO, DM, medel, Dalarna/VärmlandHJS-Vansbro OKDalarna159
S
distMResultat
sön 11/2SkidO, VOF-cup, deltävling 3Vännäs OKVästerbotten42
LS
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/3SkidO, TvåÅkerVK UvarnaMedelpads Orienteringsförbund8
S
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/3SkidO, VOF-cup, deltävling 4Umedalens IFVästerbotten62
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/3 ̶S̶k̶i̶d̶O̶,̶m̶e̶d̶e̶l̶,̶ ̶B̶e̶r̶g̶n̶ä̶s̶e̶t̶s̶ ̶A̶I̶K̶ ̶c̶u̶p̶t̶ä̶v̶l̶i̶n̶g̶Bergnäsets AIKNorrbotten2
S
distM
ons 7/3Mila Stockholm by Night, #5, final, jaktstartSnättringe SKStockholm169
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/3SkidO, DM, långFrösö IFJämtland-Härjedalen30
S
distLResultat
fre 16/3SumpnattaSundbybergs IKStockholm214
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 23/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland91
distLN
sön 25/3Måsenstafetten, individuella öppna klasserOK MåsenSödermanland0
distL
sön 25/3SkidO, medel, Bergnäsets AIK cuptävlingBergnäsets AIKNorrbotten63
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 30/3Sydsvenska 7-manna, individuella öppna klasserHässleholms OKSkåne84
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/4Kolmårdskavlen, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötland0
distL
mån 2/4AnebyorienteringenSOK AnebySmåland14
distL
fre 6/4Nattinatta, GotlandGotlands Bro OKGotland80
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/4Västkuststafetten, individuella öppna klasserIFK Göteborg OrienteringGöteborg169
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/4Broruset, GotlandGotlands Bro OKGotland179
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 12/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm103
distSLKVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/4Brudarebackens sprintstafettGöteborgs SKGöteborg66
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/4AnebyorienteringenSOK AnebySmåland483
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/4Stigtomtakavlen, individuella öppna klasserOK HällenSödermanland217
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/4Suderträffen, GotlandIF Hansa-HoburgGotland176
distMResultat
sön 22/4Vårträffen, GotlandVisborgs OKGotland160
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/4Växjö OKVäxjö OKSmåland611
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/4FrostalunkenFrosta OKSkåne611
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 1/5Skaraborgsmästerskap, stafettOK SkogsstjärnanVästergötland31
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 3/5Ungdomsserien #1, krets norr 2Mälarö SOKStockholm138
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 3/5Ungdomsserien #1, krets norr 3Attunda OKStockholm134
distLResultat
tor 3/5Ungdomsserien #1, krets söder 1Tumba-Mälarhöjden OKStockholm221
distLResultat
tor 3/5Ungdomsserien #1, krets söder 2Gustavsbergs OKStockholm173
distLResultat
tor 3/5Ungdomsserien #1, krets söder 4Snättringe SKStockholm182
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 3/5Ungdomsserien #1, krets norr 1Sundbybergs IKStockholm174
distLResultat
tor 3/5Ungdomsserien #1, krets söder 3Järla OrienteringStockholm146
distLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 4/5MarkarydssprintenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
197
distSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 4/5Värmlandstrippeln, sprintOK ÄlgenVärmland85
distSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/5Gränsfejden/VättefejdenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
472
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/5PalmsprintenOK KontinentSkåne436
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/5Sprintcupen i Gammelstad, #2Gammelstads IFNorrbotten159
distSResultat
tor 10/5AlvestaträffenAlvesta SOKSmåland393
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 15/5Staffans minneBoxholms OKÖstergötland583
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 15/5Ungdomsserien #2, krets söder 1Tullinge SKStockholm216
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 15/5Ungdomsserien #2, krets söder 2OK RavinenStockholm152
distLResultat
tis 15/5Ungdomsserien #2, krets norr 1Väsby OKStockholm160
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 15/5Ungdomsserien #2, krets norr 2Järfälla OKStockholm176
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 15/5Ungdomsserien #2, krets söder 4Snättringe SKStockholm161
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 15/5Ungdomsserien #2, krets norr 3 Waxholms OKStockholm154
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 15/5Ungdomsserien #2, krets söder 3Söders-TyresöStockholm193
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 16/5Stockholms City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm1212
distSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 18/5Sprintcupen i Gammelstad, #3Gammelstads IFNorrbotten163
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/5Ungdomstrollet, GotlandSvaide Roma SOKGotland92
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/5TorvaldsblotetSkogslöparnaÅngermanland205
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/5Pekingduon, individuella öppna klasserMatteus SIÖstergötland49
distMResultat
ons 23/5Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm1145
distSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 25/5StOF Sommarläger Förkortad Medel UPTumba-Mälarhöjden OKStockholm481
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/5OK Måsens ungdomstävlingOK MåsenSödermanland395
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5Gällstads sprintGällstadbygdens SOKVästergötland230
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5SprintstafettKorsnäs IF OKDalarna54
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5StOF Sommarläger LägerstafettTumba-Mälarhöjden OKStockholm91
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5LämmeltågetNässjö OKSmåland67
distSSResultat
sön 27/5DM, sprintstafett, Skåne, öppna individuella klasserLunds OKSkåne28
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 30/5Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm1211
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 31/5Myggmedeln med Trimtex CupOK Pers LärjungarGästrikland94
distMResultat
lör 2/6RenlunkenOK RenenNorrbotten204
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/6KalvdansenOK RenenNorrbotten15
distSMResultat
ons 6/6Nationaldagsmedeln i BodenI 19 IFNorrbotten209
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/6Centrum Team SprintCentrum OKStockholm253
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/6VM-test, medeldistansSvenska Orienteringsförbundet55
distMResultat
lör 9/6VM-test, långdistansSvenska Orienteringsförbundet49
distLResultat
lör 9/6Slättö sand-medelnBredaryds SOKSmåland625
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 12/6SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanland177
distSResultat
sön 17/6Piteå IF OrienteringsklubbPiteå IF OrienteringsklubbNorrbotten197
distMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 2/7 - ons 4/7TrekvällarsOK RavinenStockholm2285
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/7Seskarö IF jubileumSeskarö IFNorrbotten186
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 10/7MastloppetHellas OrienteringStockholm311
distLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 30/7OK Hällens 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanland188
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 31/7OK Hällens 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanland184
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/8OK Hällens 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanland148
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/8Grövelsjöorienteringen - prologenDalarnas OF
Grövelsjöfjällens OK
Dalarna266
distLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/8 - sön 5/8GrövelsjöorienteringenDalarnas OF
Grövelsjöfjällens OK
Dalarna885
distMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/8Malå sprintLångvikens OKVästerbotten46
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/8SpringlispringetLångvikens OKVästerbotten72
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/8Tjamstan medelLångvikens OKVästerbotten68
distMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 6/8Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 1, sprintLudvika OKDalarna140
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 7/8Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 1, medelSkogspojkarnas OKÖstergötland134
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 7/8Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 2, långLudvika OKDalarna148
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 8/8Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 2, stafettSkogspojkarnas OKÖstergötland30
distSMResultat
lör 11/8GM, lång, publiktävlingEksjö SOKSmåland498
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/8GM, medel, publiktävlingEksjö SOKSmåland449
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna klasserArvidsjaurs OKNorrbotten17
distLResultat
sön 19/8Hökensåsracet, medelOK GränsenSmåland467
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8Gotland Team SprintVisborgs OKGotland22
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8Hökensåsracet, sprintOK GränsenSmåland247
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8Gotland Team Sprint, individuella öppna klasserVisborgs OKGotland13
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, Blekinge, Öppna individuella klasserOK OrionBlekinge29
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, Halland, individuella öppna klasserHylte OK
Oskarströms OK
Halland38
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, Medelpad+Ångermanland, individuella öppna klasserSundsvalls OK
Ångermanlands OF
Medelpads Orienteringsförbund
Ångermanland
30
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, Småland, individuella öppna klasserKalmar OKSmåland63
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, Östergötland + Södermanland, individuella öppna klasserNAIS Orienteringsklubb
Södermanlands OF
Östergötland
Södermanland
126
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, Västergötland, individuella öppna klasserIK Gandvik
Lidköpings VSK
Västergötland72
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, Skåne, individuella öppna klasserHelsingborgs SOKSkåne114
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, Västerbotten, individuella öppna klasserUmeå OKVästerbotten32
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/8Ungdomsserien, regionsfinal söder ÖSkarpnäcks OLStockholm296
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/8Ungdomsserien, regionsfinal, norrBromma-Vällingby SOKStockholm361
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/8Ungomdsserien, regionsfinal söder VHaninge SOKStockholm287
distMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 31/8Ungdoms-SM, sprint, publiktävlingBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten64
distSResultat
lör 1/9Ungdoms-SM, lång, publiktävlingBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten104
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/9Sandvikens öppna kommunmästerskapÖsterfärnebo IFGästrikland212
distLResultat
sön 2/9PilaboträffenAnnebergs GIFSmåland463
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/9Öppna FalumästerskapenKarlsbyhedens OKDalarna373
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/9FyrklubbsHärlövs IFSkåne1062
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/9TrätäljalunkenSäffle OKVärmland237
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/9PreO, FyrklubbsHärlövs IFSkåne21
P
distMStarttider
sön 16/9VärmlandsserienOK JösseVärmland298
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/9TivedsorienteringenLaxå OKÖrebro66
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, stafett, Värmland, individuella öppna klasserIK Vikings OKVärmland54
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, stafett, Göteborg, individuella öppna klasserTolereds Allmänna IKGöteborg130
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasserTullinge SKStockholm313
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, stafett, Uppland, individuella öppna klasserLånghundra IFUppland130
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9LappmannaLycksele IFVästerbotten153
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 26/9Natti NattiIFK EnskedeStockholm38
distSSNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 26/9Natti Natti, MotionsorienteringIFK EnskedeStockholm22
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/9Älgots CupÖrkelljunga FKSkåne584
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/9Tibrotrippeln höst, långTibro OKVästergötland169
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/9Ekorren cupLinköpings OKÖstergötland22
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/9Ungdomsseriefinalen, StockholmSkogsluffarnas OKStockholm996
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/9Martinsons cup, avslutning, sprintstafettSK BjörnenVästerbotten46
distSSResultat
sön 30/9MidälvastafettenNjurunda OKMedelpads Orienteringsförbund13
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/9Martinsons cup, avslutning, medel, individuella öppna klasserSK BjörnenVästerbotten30
distMResultat
sön 30/9Martinsons cup, avslutning, medel, patrullSK BjörnenVästerbotten47
distPMResultat
tor 4/10BaikanattaBergnäsets AIKNorrbotten58
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/10Tullinge teamsprintTullinge SKStockholm69
distSSVisa rutter i Livelox
fre 19/10Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna369
distSNResultat
lör 20/10Daladubbeln, individuella öppna klasser lördag Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna743
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/10Höststafetten, individuella öppna klasserIFK Göteborg OrienteringGöteborg87
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/10Daladubbeln, individuella öppna klasser söndag Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna962
distLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 26/10HaningenattenHaninge SOKStockholm224
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/10Haninge sprintstafettHaninge SOKStockholm23
distSSResultat
sön 28/10Smålandskavlen, individuell tävlingAlvesta SOK
OK Norrvirdarna
Värend GN OL
Växjö OK
Småland176
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/11LångenOK TyrVärmland216
distUVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/11MTBO DM SmålandNybro OKSmåland97
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/11UddevallatrofénUddevalla OKBohuslän-Dal268
distPLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/11KortenOK TyrVärmland289
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/11RåbockalångenHjärnarps OLSkåne616
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/11Höstlunken, patrullSnättringe SKStockholm642
distUVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/11Novembertävlingarna, långTullinge SKStockholm758
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/11Novembertävlingarna, medelTullinge SKStockholm753
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 14/11Mila Stockholm by Night, #1OK SödertörnStockholm250
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 17/11 - sön 18/11Viken IndoorOK Pers LärjungarGästrikland997
distSResultat
lör 17/11Stockholm RogainingOK RavinenStockholm1
LM
distPUK
ons 12/12Mila Stockholm by Night, #2Enebybergs IF
Solna OK
Stockholm312
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/12SkidO, Nyårssprinten i BodenI 19 IFNorrbotten103
S
distSResultat
sön 30/12SkidO, Nyårsmedeln i BodenI 19 IFNorrbotten106
S
distMResultat

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Hallands 3 dagars
Hallands 3 dagars