Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

591 tävlingar hittades mellan 2018-01-01 och 2018-12-31 med följande urval: orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1mån 1/1NyårsorienteringTormestorps IFSkåne
distLResultat
tis 2/1
ons 3/1
tor 4/1
fre 5/1
lör 6/1
sön 7/1
v 2mån 8/1
tis 9/1
ons 10/1Mila Stockholm by Night, #3Attunda OKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 11/1
fre 12/1
lör 13/1
sön 14/1
v 3mån 15/1
tis 16/1
ons 17/1
tor 18/1
fre 19/1
lör 20/1
sön 21/1
v 4mån 22/1
tis 23/1
ons 24/1
tor 25/1
fre 26/1
lör 27/1
sön 28/1
v 5mån 29/1
tis 30/1
ons 31/1
tor 1/2
fre 2/2
lör 3/2Stockholm Indoor Cup, etapp 1Stockholms InomhusorienterareStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
sön 4/2Stockholm Indoor Cup, etapp 2Stockholms InomhusorienterareStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
v 6mån 5/2
tis 6/2
ons 7/2Mila Stockholm by Night, #4Gustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 8/2
fre 9/2
lör 10/2
sön 11/2SkidO, VOF-cup, deltävling 3Vännäs OKVästerbotten
LS
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 7mån 12/2
tis 13/2
ons 14/2
tor 15/2
fre 16/2
lör 17/2
sön 18/2
v 8mån 19/2
tis 20/2
ons 21/2
tor 22/2
fre 23/2
lör 24/2
sön 25/2
v 9mån 26/2
tis 27/2
ons 28/2
tor 1/3
fre 2/3Panvåren, nattOK Pan-KristianstadSkåne
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/3Panvåren, medelOK Pan-KristianstadSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Panvåren, sprintOK Pan-KristianstadSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/3Panvåren, långOK Pan-KristianstadSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 10mån 5/3
tis 6/3
ons 7/3Mila Stockholm by Night, #5, final, jaktstartSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 8/3
fre 9/3DM, natt, Halland med KattegattnattOK LindénaHalland
mästSN
lör 10/3Hallandspremiären, medelLaholms IF OKHalland
natM
sön 11/3Hallandspremiären, långHalmstad OKHalland
natL
v 11mån 12/3
tis 13/3
ons 14/3
tor 15/3
fre 16/3Vårracet, dag 1, nattOK OrionBlekinge
natLN
SumpnattaSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 17/3Vårracet, dag 2, långOK OrionBlekinge
natL
Romeleträffen, medelLunds OKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/3Kvillebyns klassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
LaxträffenFalkenbergs OKHalland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårracet, dag 3, medelOK OrionBlekinge
natM
Romeleträffen, långLunds OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 12mån 19/3
tis 20/3
ons 21/3
tor 22/3
fre 23/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland
distLN
Partilletrippeln, natt (med DM, natt)Sävedalens AIKGöteborg
natLN
Tibrotrippeln, dag 1, natt, förkortad långTibro OKVästergötland
natLN
lör 24/3NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland
natL
Partilletrippeln, sprintSävedalens AIKGöteborg
natS
Tibrotrippeln, dag 2, medelTibro OKVästergötland
natM
Vårdubbeln, medelOK SkogsfalkenBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/3Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborg
natM
Tibrotrippeln, dag 3, förlängd medelTibro OKVästergötland
natM
MåsenstafettenOK MåsenSödermanland
natSL
Måsenstafetten, individuella öppna klasserOK MåsenSödermanland
distL
Vårdubbeln, långOK SkogsfalkenBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 13mån 26/3
tis 27/3
ons 28/3
tor 29/3Häxjakten, Five-O, #1OK SkogsvargarnaVästergötland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
Sydsvenska 7-mannabudkavelnHässleholms OKSkåne
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
fre 30/3Sydsvenska 7-mannabudkavelnHässleholms OKSkåne
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
FriskusträffenFK Friskus-VarbergHalland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Kortfredan, Five-O, #2Ryda SKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
PåskorienteringenKjula IFSödermanland
natL
Sydsvenska 7-manna, individuella öppna klasserHässleholms OKSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 31/3Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
TyringerundanOK TyringeSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
NackheträffenOK NackheHalland
natLResultat
Vårracet, dag 1, långOK OrionBlekinge
natLStarttider
sön 1/4Bohuslunken, Five-O, #4 Uddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natSL
OK TorfinnOK TorfinnSkåne
natM
Rigors påskträffIF RigorHalland
natM
Kolmårdskavlen, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
distL
Vårracet, dag 2, medelOK OrionBlekinge
natMStarttider
v 14mån 2/4SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Hästveda OKHästveda OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
AnebyorienteringenSOK AnebySmåland
distL
KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 3/4
ons 4/4
tor 5/4
fre 6/4Nattinatta, GotlandGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
SvartnattaVingåkers OK
Ärla IF
Södermanland
natSLNVisa rutter i LiveloxResultat
Väsby OK, GrymnattaVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/4Dackefejden, långKarlskrona SOKBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
LännamedelnLänna IFUppland
natM
Mälarmårdsdubbeln, sprintKatrineholms OKSödermanland
natS
SM, ultralång med Swedish League, #1IK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Småland
mästU
SM, ultralång, publiktävling, medel Gränna-Bygdens OKSmåland
natM
Sydsvenska mästerskapen, individuell, långKarlskrona SOKBlekinge
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Ulrikadubbeln, medelIFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
Västkuststafetten, individuella öppna klasserIFK Göteborg OrienteringGöteborg
distMVisa rutter i LiveloxResultat
VästkuststafettenIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/4Broruset, GotlandGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Dackefejden, medelKarlskrona SOKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gudhems vårtävlingGudhems IFVästergötland
natM
Herkules skogsdådFK HerkulesGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Mälarmårdsdubbeln, medelKatrineholms OKSödermanland
natL
RånässtafettenRånäs OKUppland
natSL
Sydsvenska mästerskapen, stafettKarlskrona SOKBlekinge
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
Ulrikadubbeln, långIFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
MIK-medelnMälarhöjdens IK OKStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 15mån 9/4
tis 10/4
ons 11/4
tor 12/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distSLKVisa rutter i LiveloxResultat
fre 13/4Swedish League, #2, sprint (WRE), med CitadellssprintenOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
intSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/4Brudarebackens sprintstafettGöteborgs SKGöteborg
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
Nybro OK, dag 1, långNybro OKSmåland
natL
Täby OK, långTäby OKStockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
StigtomtakavlenOK HällenSödermanland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, #3, lång (WRE), med KlåverödsdubbelnOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
intLVisa rutter i LiveloxResultat
OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötland
natM
AnebyorienteringenSOK AnebySmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
EnenracetOK EnenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Nybro OK, dag 2, medelNybro OKSmåland
natM
Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Stigtomtakavlen, individuella öppna klasserOK HällenSödermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
TraneträffenOK TrananVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Täby OK, medelTäby OKStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Urban Hjärne-kampenOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Suderträffen, GotlandIF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
distMResultat
Swedish League, #4, medel (WRE), med KlåverödsdubbelnOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
intMVisa rutter i LiveloxResultat
v 16mån 16/4
tis 17/4
ons 18/4
tor 19/4
fre 20/4SM, natt med Swedish League, #5IK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Småland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Uppland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/4Göteborgsdubbeln, långLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
HagenmedelnIF HagenVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OK Tors ungdomstävlingOK TorSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
RonnebymedelnRonneby OKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
IFK LidingöIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Uppsala möte, medelIF ThorUppland
natM
sön 22/4Göteborgsdubbeln, medelLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
TorfejdenOK TorSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårträffen, GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Växjö OKVäxjö OKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Järfälla OKJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, #6, final, jaktstart + LOK:s jubileumstävling, långLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Uppsala möte, långOK LinnéUppland
natL
Öppet Skaraborgsmästerskap, långSOK TräffVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
GöingefejdenFK GöingarnaSkåne
natLResultat
v 17mån 23/4
tis 24/4
ons 25/4
tor 26/4
fre 27/4Tiomila, open individual, FridayIFK Enskede
OK Älvsjö-Örby
Skogsluffarnas OK
Solna OK
Stockholms Orienteringsförbund
natLK
lör 28/4Tiomila, open individual, SaturdayIFK Enskede
OK Älvsjö-Örby
Skogsluffarnas OK
Solna OK
Stockholms Orienteringsförbund
natLKVisa rutter i LiveloxResultat
Tiomila i NynäshamnIFK Enskede
OK Älvsjö-Örby
Skogsluffarnas OK
Stockholms Orienteringsförbund
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/4Tiomila i NynäshamnIFK Enskede
OK Älvsjö-Örby
Skogsluffarnas OK
Stockholms Orienteringsförbund
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
FrostalunkenFrosta OKSkåne
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Målilla OKMålilla OKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteranträffen i GästriklandÖsterfärnebo IFGästrikland
natLResultat
Värst i HerrstaHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ymers vårtävlingIK YmerVästergötland
natL
v 18mån 30/4
tis 1/5KlemmingekampenOK KlemmingenSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OK BävernOK BävernSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Skaraborgsmästerskap, stafettOK SkogsstjärnanVästergötland
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Stockholm (WRE)Järla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
intSVisa rutter i LiveloxResultat
SilverjaktenSala OKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 2/5DM, ultralång, VästmanlandArboga OKVästmanland
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
tor 3/5Ungdomsserien #1, krets norr 2Mälarö SOKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #1, krets norr 3Attunda OKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien #1, krets söder 1Tumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien #1, krets söder 2Gustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien #1, krets söder 4Snättringe SKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #1, krets norr 1Sundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien #1, krets söder 3Järla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 4/5MarkarydssprintenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Värmlandstrippeln, sprintOK ÄlgenVärmlands Orienteringsförbund
distSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/5Dolkampen, dag 1, medelDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gällstads medelGällstadbygdens SOKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
HaningeträffenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Värmlandstrippeln, långSkattkärrs SOKVärmlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SvartåfejdenMjölby OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SkärmenträffenOK SkärmenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gränsfejden/VättefejdenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Roslagshelg, långOK RoslagenUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Tisarträffen, dag 1, långOK TisarenÖrebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Torsås OKTorsås OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/5Dolkampen, dag 2, långDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
LagadalskampenFK FinnSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tisarträffen, dag 2, medelOK TisarenÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ulricehamns OKUlricehamns OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PalmsprintenOK KontinentSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Roslagshelg, medelOK RoslagenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Värmlandstrippeln, medelOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcupen i Gammelstad, #2Gammelstads IFNorrbotten
distSResultat
v 19mån 7/5
tis 8/5DM, sprint, UpplandIdrottsföreningen OLGY UppsalaUppland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 9/5
tor 10/5Orintos vårtävling, medelOK OrintoVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
AlvestaträffenAlvesta SOKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ÅrsundarundanÅrsunda IFGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Orintos vårtävling, sprintOK OrintoVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, dag 1, långAlmby IK
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 1, medelNjurunda OK
Selånger SOK
Timrå SOK
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpad
Ångermanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 11/5Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 2, förlängd medelKovlands IF
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpad
Ångermanlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, dag 2, medelAlmby IK
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO i Väst VänersborgVänersborgs SKVästergötland
LP
natL
lör 12/5Gävleloppet, medelGävle OKGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SOKs nationella medeldistansSkellefteå OKVästerbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 3, medelHärnösands OK
Medelpads OF
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpad
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, dag 3, långGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/5Gävleloppet, långGävle OKGästrikland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 4, förkortad långHärnösands OK
Medelpads OF
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpad
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, dag 4, medelGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 20mån 14/5
tis 15/5Staffans minneBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets söder 1Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets söder 2OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien #2, krets norr 1Väsby OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets norr 2Järfälla OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets söder 4Snättringe SKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets norr 3 Waxholms OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets söder 3Söders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 16/5Stockholms City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 17/5DM, sprint, GästriklandStorviks IFGästrikland
mästSResultat
fre 18/5Sprintcupen i Gammelstad, #3Gammelstads IFNorrbotten
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/5Bergnäsets AIK vårtävling, dag 1, lång + För-USMBergnäsets AIKNorrbotten
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, SmålandSOK AnebySmåland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, SödermanlandSträngnäs-Malmby OLSödermanland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
HammarslagetOK HammarenGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Klackenloppet, dag 1Lindebygdens OK
OK Järnbärarna
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Mora Youth Challenge, medelIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Stöcksjö IS vårtävlingStöcksjö ISVästerbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomstrollet, GotlandSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
FilipstadsträffenFilipstads OKVärmlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Bohuslän-DalStigsökarnaBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSResultat
Faxeträffen, medelSöderhamns OKHälsingland
natM
DM, sprintstafett, SmålandSOK AnebySmåland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/5Bergnäsets AIK vårtävling, dag 2, medel + För-USMBergnäsets AIKNorrbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, VästergötlandSkene Sim o ISVästergötland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
Klackenloppet, dag 2Lindebygdens OK
OK Järnbärarna
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Mora Youth Challenge, medelIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
TorvaldsblotetSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Faxeträffen, långSöderhamns OKHälsingland
natL
Pekingduon, individuella öppna klasserMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
distMResultat
DM, sprint, VästergötlandSkene Sim o ISVästergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
VikingträffenIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PekingduonMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
v 21mån 21/5
tis 22/5
ons 23/5Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 24/5
fre 25/5StOF Sommarläger Förkortad Medel UPTumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/5Bollnästräffen, medelRehns BKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Stråken dubbelsprint, etapp 1Mullsjö SOKVästergötland
natSResultat
Stråken dubbelsprint, etapp 2Mullsjö SOKVästergötland
natSResultat
Umeå OK, medelUmeå OKVästerbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, HallandIK Trenne UllaredHalland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Västmanland + VPT-4OK HedströmmenVästmanland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
JVM-test, medelOK Pan-KristianstadSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Älvsbyn vårtävling, dag 1, medelÄlvsby IF OKNorrbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OK Måsens ungdomstävlingOK MåsenSödermanland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, HallandIK Trenne UllaredHalland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, VästmanlandOK HedströmmenVästmanland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5Bollnästräffen, långRehns BKHälsingland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, DalarnaKorsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, GotlandGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Gällstads sprintGällstadbygdens SOKVästergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
SprintstafettKorsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
Umeå OK, långUmeå OKVästerbotten
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, SkåneLunds OKSkåne
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
SAIS dubbelsprint, etapp 1Stångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
SAIS dubbelsprint, etapp 2Stångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Älvsbyn vårtävling, dag 2, långÄlvsby IF OKNorrbotten
natLVisa rutter i LiveloxResultat
StOF Sommarläger LägerstafettTumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
LämmeltågetNässjö OKSmåland
distSSResultat
JVM-test, långOK Pan-KristianstadSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, SkåneLunds OKSkåne
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, Skåne, öppna individuella klasserLunds OKSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
v 22mån 28/5
tis 29/5
ons 30/5Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 31/5Myggmedeln med Trimtex CupOK Pers LärjungarGästrikland
distMResultat
fre 1/6Ösaträffen, dag 1, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/6Kinnekullesprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Kinnekullesprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
RenlunkenOK RenenNorrbotten
distLVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprint, individuell, kvalIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Småland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprint, individuell, finalIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Småland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprint, publiktävlingIK Hakarpspojkarna
OK Gränsen
Småland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Ösaträffen, dag 2, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/6BruksträffenRobertsfors IKVästerbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, ÅngermanlandOK NipanÅngermanlands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
KalvdansenOK RenenNorrbotten
distSMResultat
Ösaträffen, dag 3, långAlfta-Ösa OKHälsingland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprint, stafettIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Småland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
v 23mån 4/6
tis 5/6DM, sprint, ÖstergötlandOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Sprinthelgen, etapp 1OK OrionBlekinge
natSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, GöteborgMölndal Outdoor IFGöteborg
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/6Sprinthelgen, etapp 2OK OrionBlekinge
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Sprinthelgen, etapp 3OK OrionBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, MedelpadSelånger SOKMedelpad
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Edetdubbeln, etapp 1OK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Edetdubbeln, etapp 2OK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, VärmlandOK DjerfVärmlands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Nationaldagsmedeln i BodenI 19 IFNorrbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Centrum Team SprintCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/6VM-test, medeldistansSvenska Orienteringsförbundet
distMResultat
fre 8/6Västerbottens 3-dagars, etapp 1, medelIFK Umeå
Umedalens IF
Västerbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/6Västerbottens 3-dagars, etapp 2, långIFK Umeå
Umedalens IF
Västerbotten
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, Medelpad + Jämtland-HärjedalenJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
Ånge OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
Medelpad
mästMResultat
VM-test, långdistansSvenska Orienteringsförbundet
distLResultat
SlottssprintenSigtuna OKUppland
natSResultat
Slottssprinten, 2-mannastafettSigtuna OKUppland
natSSResultat
Slättö sand-medelnBredaryds SOKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/6Västerbottens 3-dagars, etapp 3, medelIFK Umeå
Umedalens IF
Västerbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Jämtland-Härjedalen + BräcketräffenJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
Ånge OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
Medelpad
mästLResultat
DM, sprint, Örebro LänOK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, Örebro LänOK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
v 24mån 11/6
tis 12/6SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanlands Orienteringsförbund
distSResultat
ons 13/6
tor 14/6DM, sprint, Jämtland/HärjedalenFältjägarnas IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästS
fre 15/6Tre skåningar och en dansk, etapp 1, sprintHelsingborgs SOKSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/6Tre skåningar och en dansk, etapp 2, medelHelsingborgs SOKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tre skåningar och en dansk, etapp 3, sprintHelsingborgs SOKSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/6Tre skåningar och en dansk, etapp 4, sprintHelsingborgs SOKSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Piteå IF OrienteringsklubbPiteå IF OrienteringsklubbNorrbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 25mån 18/6
tis 19/6Melkers MinneSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 20/6DM, ultralång, Gästrikland + Hälsingland med Trimtex CupHälsinglands OF
Valbo AIF
Hälsingland
Gästrikland
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
tor 21/6
fre 22/6
lör 23/6
sön 24/6Idreveckan Fjäll-OIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natLResultat
Örebro City Sprint (WRE)Almby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
intSVisa rutter i LiveloxResultat
Örebro City SprintstafettAlmby IKÖrebro Län
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
v 26mån 25/6IdresprintenIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natSResultat
tis 26/6Idre 3-dagars, etapp 1, långIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natLResultat
ons 27/6Idre 3-dagars, etapp 2, medelIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natMResultat
tor 28/6Idre 3-dagars, etapp 3, långIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natLResultat
fre 29/63+3 i Sälen, etapp 1, förkortad medeldistansMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/63+3 i Sälen, etapp 2, långMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Gränsjakten i Strömstad, etapp 1Idefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/73+3 i Sälen, etapp 3, medelMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gränsjakten i Strömstad, etapp 2Idefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
v 27mån 2/7Trekvällars, etapp 1OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 3/7Trekvällars, etapp 2OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Tjust 2-dagars, dag 1Ankarsrums OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 4/7Trekvällars, etapp 3OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Tjust 2-dagars, dag 2Ankarsrums OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Havs-OL, dag 1, långStigmännen Karlshamns OKBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 5/7Havs-OL, dag 2, sprintStigmännen Karlshamns OKBlekinge
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Havs-OL, dag 2, medelStigmännen Karlshamns OKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 6/7Eskilstuna weekend, etapp 1, medelIK Standard
Ärla IF
Södermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Vålådalens 3-dagars, etapp 1, sprintFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natSResultat
lör 7/7Eskilstuna weekend, etapp 2, långIK Standard
Ärla IF
Södermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Seskarö IF jubileumSeskarö IFNorrbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Gotlands 2-dagars, etapp 1, medelSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Vålådalens 3-dagars, etapp 2, medelFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natMResultat
Morokulien 2-dagars, etapp 1, medelÅmotfors OKVärmlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/7Eskilstuna weekend, etapp 3, långIK Standard
Ärla IF
Södermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Gotlands 2-dagars, etapp 2, långSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Morokulien 2-dagars, etapp 2, långÅmotfors OKVärmlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vålådalens 3-dagars, etapp 3, långFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natLResultat
v 28mån 9/7
tis 10/7Gotlands 3-dagars, etapp 1, medelGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MastloppetHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 11/7Gotlands 3-dagars, etapp 2, medelGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 12/7Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 13/7Hallands 3-dagars, etapp 1, medelHalmstad OK
Laholms IF OK
OK Lindéna
Oskarströms OK
Simlångsdalens IF
Halland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/7Hallands 3-dagars, etapp 2, långHalmstad OK
Laholms IF OK
OK Lindéna
Oskarströms OK
Simlångsdalens IF
Halland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/7Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartHalmstad OK
Laholms IF OK
OK Lindéna
Oskarströms OK
Simlångsdalens IF
Halland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 29mån 16/7Österlens 3-kvällars, kväll 1Andrarums IFSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 17/7Österlens 3-kvällars, kväll 2Andrarums IFSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Skärgårdssprinten, etapp 1OK RoslagenUppland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 18/7Österlens 3-kvällars, kväll 3Andrarums IFSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Skärgårdssprinten, etapp 2OK RoslagenUppland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Forsa OK, medelForsa OKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 19/7Forsa OK, långForsa OKHälsingland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 20/7
lör 21/7O-Ringen Höga Kusten, BagheerastafettenO-Ringen
intSSVisa rutter i Livelox
sön 22/7O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, långO-Ringen
Ångermanlands Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 30mån 23/7O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, långO-Ringen
Ångermanlands Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 24/7O-Ringen Höga Kusten, elitsprintenO-Ringen
natSResultat
ons 25/7O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medelO-Ringen
Ångermanlands Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
LMP
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 26/7O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, långO-Ringen
Ångermanlands Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 27/7O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstartO-Ringen
Ångermanlands Orienteringsförbund
Ångermanlands Orienteringsförbund
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/7
sön 29/7
v 31mån 30/7OK Hällens 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 31/7OK Hällens 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/8OK Hällens 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/8Grövelsjöorienteringen - prologenDalarnas Orienteringsförbund
Grövelsjöfjällens OK
Dalarnas Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
StjärnorpsmedelnOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/8Ungdomens 10milaIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
Grövelsjöorienteringen, etapp 1, medelDalarnas Orienteringsförbund
Grövelsjöfjällens OK
Dalarnas Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Malå sprintLångvikens OKVästerbotten
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/8Grövelsjöorienteringen, etapp 2, långDalarnas Orienteringsförbund
Grövelsjöfjällens OK
Dalarnas Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
GötenemedelnIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Medeltidskampen, Gotland, etapp 1, sprintGarda OKGotlands Orienteringsförbund
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Medeltidskampen, Gotland, etapp 2, medelGarda OKGotlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SpringlispringetLångvikens OKVästerbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/8Grövelsjöorienteringen, etapp 3, medelDalarnas Orienteringsförbund
Grövelsjöfjällens OK
Dalarnas Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Medeltidskampen, Gotland, etapp 3, lång, jaktstartGarda OKGotlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
GötenelångenIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Augustiloppet i MotalaMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tjamstan medelLångvikens OKVästerbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 32mån 6/8Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 1, sprintLudvika OKDalarnas Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 7/8Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 1, medelSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 2, långLudvika OKDalarnas Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 8/8Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 2, stafettSkogspojkarnas OKÖstergötlands Orienteringsförbund
distSMResultat
tor 9/8TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 10/8GM, sprintEksjö SOKSmåland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Öppna Norrlandsmästerskapen, sprintOckelbo OKGästrikland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/8GM, långEksjö SOKSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
GM, lång, publiktävlingEksjö SOKSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Hjo 2-dagars, medelHjobygdens OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Öppna Norrlandsmästerskapen, medelOckelbo OKGästrikland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Öppna Norrlandsmästerskapen, stafettOckelbo OKGästrikland
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
Bruksdubbeln, medelHallstahammars OK
Surahammars SOK
Västmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tuna Ting, dag 1, medelStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/8GM, medel, publiktävlingEksjö SOKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
GM, stafettEksjö SOKSmåland
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Hjo 2-dagars, långHjobygdens OKVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Ändå någotÅmåls OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Öppna Norrlandsmästerskapen, långOckelbo OKGästrikland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Bruksdubbeln, långHallstahammars OK
Surahammars SOK
Västmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Tuna Ting, dag 2, medelStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
RodhenmedelnOK RodhenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 33mån 13/8
tis 14/8
ons 15/8Storviks natt med DM, GästriklandStorviks IFGästrikland
mästLNResultat
tor 16/8
fre 17/8Partilletrippeln, natt (med DM, natt, Göteborg)Sävedalens AIKGöteborg
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/8Golden Weekend, dag 1Arboga OKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdsträffen, medelTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MockfjärdsflåsetGagnefs OKDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
RSK-träffenRydboholms SKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Kils OKKils OKVärmlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Långhundradubbeln, medelLånghundra IFUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbotten
mästLResultat
Partilletrippeln, sprintSävedalens AIKGöteborg
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Pan-Kristianstads jubileumstävlingar, dag 1OK Pan-KristianstadSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8BjursåsluffenBjursås OKDalarnas Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Golden Weekend, dag 2Arboga OKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdsträffen, långTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SISU/Deje TräffenDeje SF
Sisu Forshaga SK
Värmlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbotten
mästSLResultat
DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna klasserArvidsjaurs OKNorrbotten
distLResultat
Hökensåsracet, medelOK GränsenSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Pan-Kristianstads jubileumstävlingar, dag 2OK Pan-KristianstadSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SvartviksmedelnOK SödertörnStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Långhundradubbeln, långLånghundra IFUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, ÅngermanlandOK BrantenÅngermanlands Orienteringsförbund
mästSResultat
DM, lång, Västerbotten med Rallarsvängen Vännäs OKVästerbotten
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Gotland Team SprintVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
Hökensåsracet, sprintOK GränsenSmåland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Gotland Team Sprint, individuella öppna klasserVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
v 34mån 20/8
tis 21/8
ons 22/8
tor 23/8
fre 24/8DM, natt, Södermanland + Västmanland + Örebro LänOK Tor
Västmanlands OF
Örebro Läns OF
Södermanland
Västmanland
Örebro Län
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, VärmlandSK ÖrnenVärmlands Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
Vittjärvs 2-dagars, etapp 1, sprint, NorrbottenVittjärvs IKNorrbotten
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, UpplandRånäs OKUppland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, HälsinglandAlfta-Ösa OKHälsingland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/8Vittjärvs 2-dagars, etapp 2, medel + DM, medel, NorrbottenVittjärvs IKNorrbotten
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Medelpad+ÅngermanlandMedelpads OF
Sundsvalls OK
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpad
Ångermanlands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, StockholmIFK Enskede
Snättringe SK
Stockholms Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, BlekingeOK OrionBlekinge
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, Bohuslän-DalIdefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, DalarnaAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, GotlandSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, SmålandÅlems OKSmåland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, Örebro länHagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, ÖstergötlandNAIS OrienteringsklubbÖstergötlands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, inofficiell Jämtland/HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästSMResultat
DM, medel, HallandFalkenbergs OKHalland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, SkåneHelsingborgs SOKSkåne
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, VästergötlandIK Gandvik
Lidköpings VSK
Västergötland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, VästerbottenUmeå OKVästerbotten
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, lång, Bohuslän-DalIdefjordens SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, GöteborgGöteborg-Majorna OKGöteborg
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, UpplandLänna IFUppland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, VärmlandOK HierneVärmlands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Örebro länHagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, StockholmIFK Enskede
Snättringe SK
Stockholms Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, BlekingeOK OrionBlekinge
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Blekinge, Öppna individuella klasserOK OrionBlekinge
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Dalarna + VästmanlandAvesta OK
Västmanlands OF
Dalarnas Orienteringsförbund
Västmanland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, GotlandSvaide Roma SOKGotlands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, HallandHylte OK
Oskarströms OK
Halland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Halland, individuella öppna klasserHylte OK
Oskarströms OK
Halland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Medelpad+ÅngermanlandMedelpads OF
Sundsvalls OK
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpad
Ångermanlands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Medelpad+Ångermanland, individuella öppna klasserSundsvalls OK
Ångermanlands Orienteringsförbund
Medelpad
Ångermanlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, SmålandKalmar OKSmåland
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Småland, individuella öppna klasserKalmar OKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Östergötland + SödermanlandNAIS Orienteringsklubb
Södermanlands OF
Östergötlands Orienteringsförbund
Södermanland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Östergötland + Södermanland, individuella öppna klasserNAIS Orienteringsklubb
Södermanlands OF
Östergötlands Orienteringsförbund
Södermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, ultralång, Jämtland/Härjedalen + MagnumloppetÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
DM, ultralång, Norrbotten I 19 IFNorrbotten
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Västergötland, individuella öppna klasserIK Gandvik
Lidköpings VSK
Västergötland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, SkåneHelsingborgs SOKSkåne
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Skåne, individuella öppna klasserHelsingborgs SOKSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, VästergötlandIK Gandvik
Lidköpings VSK
Västergötland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Gästrikland + HälsinglandHälsinglands OF
Valbo AIF
Hälsingland
Gästrikland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, VästerbottenUmeå OKVästerbotten
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Västerbotten, individuella öppna klasserUmeå OKVästerbotten
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 35mån 27/8
tis 28/8
ons 29/8Ungdomsserien, regionsfinal söder ÖSkarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, regionsfinal, norrBromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungomdsserien, regionsfinal söder VHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 30/8
fre 31/8Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skåne
natSLNVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdoms-SM, sprintBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdoms-SM, sprint, publiktävlingBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
distSResultat
lör 1/9OL-rounden, dag 1, medelOK HedströmmenVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdoms-SM, långBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Åkers IF 100-årstävlingÅkers IFSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
AleträffenOK AlehofGöteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Ulrikadubbeln, medelIFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Kristinehamns OL-WeekendKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdoms-SM, lång, publiktävlingBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/9Hedjakten, partävlingLunds OKSkåne
natPLVisa rutter i LiveloxResultat
Kristinehamns OL-WeekendKristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
natM
OL-rounden, dag 2, långOK HedströmmenVästmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Sandvikens öppna kommunmästerskapÖsterfärnebo IFGästrikland
distLResultat
Ungdoms-SM, distriktsstafettBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
PepparkaksluffenKungälvs OKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PilaboträffenAnnebergs GIFSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
TyresöorienteringenSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Ulrikadubbeln, långIFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Öppet Skaraborgsmästerskap, medelTibro OKVästergötland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
GripträffenOK GripSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 36mån 3/9
tis 4/9
ons 5/9
tor 6/9
fre 7/9DM, natt, Dalarna och Öppna FalumästerskapetBjursås OKDalarnas Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/9GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Öppna FalumästerskapenKarlsbyhedens OKDalarnas Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Bredareds höstmedelBredareds IFVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ombergsjakten, dag 1Mjölby OK
Ödeshögs SK
Östergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Skärgårdsdubbeln, långdistansGustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SM, lång, kvalIK HakarpspojkarnaSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Linnéklassikern, medelOK LinnéUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/9SM, lång, finalIK HakarpspojkarnaSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
FyrklubbsHärlövs IFSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Linnéklassikern, långOK LinnéUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SM, lång, final, publiktävling medel IK Hakarpspojkarna
Skillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ombergsjakten, dag 2Mjölby OK
Ödeshögs SK
Östergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Skärgårdsdubbeln, medeldistans OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Två på en pinne, lagtävlingÅrsunda IFGästrikland
natPL
TrätäljalunkenSäffle OKVärmlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
HjortsöndanOK SkogshjortarnaVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vandrarringens höstträffVandrarringenVästmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 10/9
tis 11/9
ons 12/9
tor 13/9
fre 14/9SM, medel, kvalIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Vaggeryds SOK
Småland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-SM, sprintFK BokenSkåne
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/9SM, medel, finalIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Vaggeryds SOK
Småland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SM, medel, final, publiktävling medel IK Hakarpspojkarna
Skillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Dubbelfajten, långGarphyttans IFÖrebro Län
natL
OK Österåker, medelOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Norbergs OK:s nationellaNorbergs OKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OK Landehofs höstweekend, medelOK LandehofGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-SM, medelFK BokenSkåne
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Dubbelfajten, patrulltävlingGarphyttans IF
OK Letstigen
Örebro Län
natPLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/9OK Landehofs höstweekend, långOK LandehofGöteborg
natL
BergslagsträffenNorbergs OKVästmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SM, stafettIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Småland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
BjörkforskampenBjörkfors GOIFÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Waxholms OKWaxholms OKStockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-SM, långFK BokenSkåne
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
VärmlandsserienOK JösseVärmlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ÄlgjaktenFrösö IFJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
natSMResultat
v 38mån 17/9
tis 18/9
ons 19/9
tor 20/9
fre 21/9DM, natt, VästergötlandOK Mark
Skene Sim o IS
Västergötland
mästLNStarttider
DM, natt, Småland + ÖstergötlandSOK Aneby
Östergötlands Orienteringsförbund
Småland
Östergötlands Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, StockholmIFK Tumba SOKStockholms Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, ÅngermanlandHärnösands OKÅngermanlands Orienteringsförbund
mästLNResultat
DM, natt, Bohuslän-DalKvillebyns SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästLNStarttider
DM, natt, BlekingeOK Vilse 87Blekinge
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, Skåne med TormestorpsträffenTormestorps IFSkåne
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, HallandOK LindénaHalland
mästSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/9DM, medel, GöteborgUtby IKGöteborg
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, NorrbottenOK RenenNorrbotten
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Norrbotten OK RenenNorrbotten
mästSResultat
DM, sprint, HälsinglandForsa OKHälsingland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Örebro länLaxå OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
TivedsorienteringenLaxå OKÖrebro Län
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, GästriklandOK HammarenGästrikland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, SödermanlandIK Standard
OK Tjärnen
Södermanland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, UpplandOK TriangelnUppland
mästMResultat
DM, lång, Dalarna + VästmanlandSmedjebackens OKDalarnas Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, VärmlandKroppa IFVärmlands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, HälsinglandForsa OKHälsingland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, lång, BlekingeRonneby OKBlekinge
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, HallandOK LöftanHalland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, Småland + ÖstergötlandSmålands OF
Sol Tranås
Östergötlands Orienteringsförbund
Småland
Östergötlands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, VästergötlandOK Mark
Skene Sim o IS
Västergötland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, medel, VästmanlandKöping-Kolsva OKVästmanland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, GöteborgTolereds Allmänna IKGöteborg
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, StockholmTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, VärmlandIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Värmland, individuella öppna klasserIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, SkåneFK ÅsenSkåne
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, SödermanlandIK Standard
OK Tjärnen
Södermanland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, GästriklandOK HammarenGästrikland
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Göteborg, individuella öppna klasserTolereds Allmänna IKGöteborg
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, HälsinglandSegersta OKHälsingland
mästSLResultat
DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasserTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
BarkenträffenSmedjebackens OKDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, UpplandLånghundra IFUppland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Uppland, individuella öppna klasserLånghundra IFUppland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Bohuslän-DalLjungskile FK
Uddevalla OK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
LappmannaLycksele IFVästerbotten
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 39mån 24/9
tis 25/9
ons 26/9Natti NattiIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distSSNVisa rutter i LiveloxResultat
Natti Natti, MotionsorienteringIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 27/9DM, natt, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 28/9Pölder OL-cup, avslutning, dag 1, nattOK NjudungSmåland
natMNVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, MedelpadNjurunda OKMedelpad
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
Öppet Skaraborgsmästerskap, nattTibro OKVästergötland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/9Bahco cup, långLidköpings VSKVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
MedeluvenIK UvenGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Skärmjakten, dag 1, långHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Älgots CupÖrkelljunga FKSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Tibrotrippeln höst, långTibro OKVästergötland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ekorren cupLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
Pölder OL-cup, avslutning, dag 2, medelOK NjudungSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsseriefinalen, StockholmSkogsluffarnas OKStockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
VÖOL-dubbeln, dag 1Vallentuna-Össeby OLUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, VästerbottenIFK UmeåVästerbotten
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, natt, VästerbottenIFK UmeåVästerbotten
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/9Höstrusket i ÖrkelljungaÖrkelljunga FKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Skärmjakten, dag 2, medelHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomsstafettenÖrkelljunga FKSkåne
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Bahco cup, stafettLidköpings VSKVästergötland
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, lång, GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
FolskubbetFrölunda OLGöteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Trosa skogsloppTrosabygdens OKSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
VÖOL-dubbeln, dag 2Vallentuna-Össeby OLUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Martinsons cup, avslutning, sprintstafettSK BjörnenVästerbotten
distSSResultat
MidälvastafettenNjurunda OKMedelpad
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
Martinsons cup, avslutning, medel, individuella öppna klasserSK BjörnenVästerbotten
distMResultat
Martinsons cup, avslutning, medel, patrullSK BjörnenVästerbotten
distPMResultat
v 40mån 1/10
tis 2/10
ons 3/10
tor 4/10BaikanattaBergnäsets AIKNorrbotten
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 5/10
lör 6/10Falkdrevet, dag 1OK SkogsfalkenBlekinge
natM
25mannaAttunda OK
Järfälla OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/10Falkdrevet, dag 2OK SkogsfalkenBlekinge
natM
25mannamedelnAttunda OK
Järfälla OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 41mån 8/10
tis 9/10
ons 10/10
tor 11/10
fre 12/10DM, natt, Bohuslän-DalKvillebyns SKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
mästMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/10Helg utan älg, etapp 1Garda OKGotlands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Tullinge teamsprintTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distSSVisa rutter i Livelox
VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/10Helg utan älg, etapp 2Garda OKGotlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ÄlgfrittOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
FräknefejdenLjungskile FK
Uddevalla OK
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 42mån 15/10
tis 16/10
ons 17/10
tor 18/10
fre 19/10AxvallanattaIstrums SKVästergötland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
distSNResultat
lör 20/10Daladubbeln, individuella öppna klasser lördag Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Daladubbeln, stafettKarlsbyhedens IK
Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
VallesprintenIstrums SKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
HöststafettenIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
Höststafetten, individuella öppna klasserIFK Göteborg OrienteringGöteborg
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/10Daladubbeln, individuella öppna klasser söndag Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens IK
Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natPUVisa rutter i LiveloxResultat
GMOK:s HöstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Vilselöpet + DM, ultralång, Blekinge, Halland, Skåne och SmålandHallands OF
OK Vilse 87
Skånes OF
Smålands OF
Halland
Blekinge
Skåne
Småland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 43mån 22/10
tis 23/10
ons 24/10
tor 25/10
fre 26/10HaningenattenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/10ArosträffenVästerås SOKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Haninge sprintstafettHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distSSResultat
StockenfejdenSträngnäs-Malmby OLSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SmålandskavlenAlvesta SOK
OK Norrvirdarna
Värend GN OL
Växjö OK
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/10SmålandskavlenAlvesta SOK
OK Norrvirdarna
Värend GN OL
Växjö OK
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
OktoberracetOK EnenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Smålandskavlen, individuell tävlingAlvesta SOK
OK Norrvirdarna
Värend GN OL
Växjö OK
Småland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 44mån 29/10
tis 30/10
ons 31/10
tor 1/11
fre 2/11
lör 3/11LångenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
distUVisa rutter i LiveloxResultat
Rodhenloppet, nattpatrullOK RodhenUppland
natPLNVisa rutter i LiveloxResultat
UddevallatrofénUddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
distPLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/11KortenOK TyrVärmlands Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
RåbockalångenHjärnarps OLSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
SM, ultralång, publiktävling, medel Gränna-Bygdens OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Höstlunken, patrullSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
distUVisa rutter i LiveloxResultat
SM, ultralångIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Småland
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
v 45mån 5/11
tis 6/11
ons 7/11
tor 8/11
fre 9/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötland
natSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/11Novembertävlingarna, långTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/11Novembertävlingarna, medelTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
O-event, dag 3, ZoorienteringIK YmerVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
v 46mån 12/11
tis 13/11
ons 14/11Mila Stockholm by Night, #1OK SödertörnStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 15/11
fre 16/11
lör 17/11Viken Indoor, etapp 1OK Pers LärjungarGästrikland
distSResultat
Stockholm RogainingOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
LM
distPUK
sön 18/11Viken Indoor, etapp 2OK Pers LärjungarGästrikland
distSResultat
v 47mån 19/11
tis 20/11
ons 21/11
tor 22/11
fre 23/11
lör 24/11FakirenArboga OKVästmanland
natUVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/11
v 48mån 26/11
tis 27/11
ons 28/11
tor 29/11
fre 30/11
lör 1/12
sön 2/12
v 49mån 3/12
tis 4/12
ons 5/12
tor 6/12
fre 7/12
lör 8/12
sön 9/12
v 50mån 10/12
tis 11/12
ons 12/12Mila Stockholm by Night, #2Enebybergs IF
Solna OK
Stockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 13/12
fre 14/12
lör 15/12
sön 16/12
v 51mån 17/12
tis 18/12
ons 19/12
tor 20/12
fre 21/12
lör 22/12
sön 23/12
v 52mån 24/12
tis 25/12
ons 26/12
tor 27/12
fre 28/12
lör 29/12
sön 30/12
v 1mån 31/12

Annonser