Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

591 tävlingar hittades mellan 2018-01-01 och 2018-12-31 med följande urval: orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
mån 1/1NyårsorienteringTormestorps IFSkåne
distLResultat
ons 10/1Mila Stockholm by Night, #3Attunda OKStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/2 - sön 4/2Stockholm Indoor CupStockholms InomhusorienterareStockholm
distLResultat
ons 7/2Mila Stockholm by Night, #4Gustavsbergs OKStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/2SkidO, VOF-cup, deltävling 3Vännäs OKVästerbotten
LS
distMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 2/3Panvåren, nattOK Pan-KristianstadSkåne
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/3Panvåren, medelOK Pan-KristianstadSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/3Panvåren, sprintOK Pan-KristianstadSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/3Panvåren, långOK Pan-KristianstadSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 7/3Mila Stockholm by Night, #5, final, jaktstartSnättringe SKStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 9/3DM, natt, Halland med KattegattnattOK LindénaHalland
mästSN
lör 10/3Hallandspremiären, medelLaholms IF OKHalland
natM
sön 11/3Hallandspremiären, långHalmstad OKHalland
natL
fre 16/3Vårracet, dag 1, nattOK OrionBlekinge
natLN
fre 16/3SumpnattaSundbybergs IKStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 17/3Vårracet, dag 2, långOK OrionBlekinge
natL
lör 17/3Romeleträffen, medelLunds OKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/3Kvillebyns klassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dal
natL
sön 18/3LaxträffenFalkenbergs OKHalland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/3Vårracet, dag 3, medelOK OrionBlekinge
natM
sön 18/3Romeleträffen, långLunds OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 23/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland
distLN
fre 23/3Partilletrippeln, natt (med DM, natt)Sävedalens AIKGöteborg
natLN
fre 23/3Tibrotrippeln, dag 1, natt, förkortad långTibro OKVästergötland
natLN
lör 24/3NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland
natL
lör 24/3Partilletrippeln, sprintSävedalens AIKGöteborg
natS
lör 24/3Tibrotrippeln, dag 2, medelTibro OKVästergötland
natM
lör 24/3Vårdubbeln, medelOK SkogsfalkenBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/3Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborg
natM
sön 25/3Tibrotrippeln, dag 3, förlängd medelTibro OKVästergötland
natM
sön 25/3MåsenstafettenOK MåsenSödermanland
natSL
sön 25/3Måsenstafetten, individuella öppna klasserOK MåsenSödermanland
distL
sön 25/3Vårdubbeln, långOK SkogsfalkenBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 29/3Häxjakten, Five-O, #1OK SkogsvargarnaVästergötland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 29/3 - fre 30/3Sydsvenska 7-mannabudkavelnHässleholms OKSkåne
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
fre 30/3FriskusträffenFK Friskus-VarbergHalland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 30/3Kortfredan, Five-O, #2Ryda SKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 30/3PåskorienteringenKjula IFSödermanland
natL
fre 30/3Sydsvenska 7-manna, individuella öppna klasserHässleholms OKSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 31/3Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötland
natM
lör 31/3TyringerundanOK TyringeSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 31/3Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 31/3NackheträffenOK NackheHalland
natLResultat
lör 31/3Vårracet, dag 1, långOK OrionBlekinge
natLStarttider
sön 1/4Bohuslunken, Five-O, #4 Uddevalla OKBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/4Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland
natSL
sön 1/4OK TorfinnOK TorfinnSkåne
natM
sön 1/4Rigors påskträffIF RigorHalland
natM
sön 1/4Kolmårdskavlen, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötland
distL
sön 1/4Vårracet, dag 2, medelOK OrionBlekinge
natMStarttider
mån 2/4SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 2/4Hästveda OKHästveda OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 2/4Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 2/4AnebyorienteringenSOK AnebySmåland
distL
mån 2/4KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 6/4Nattinatta, GotlandGotlands Bro OKGotland
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 6/4SvartnattaVingåkers OK
Ärla IF
Södermanland
natSLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 6/4Väsby OK, GrymnattaVäsby OKStockholm
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/4Dackefejden, långKarlskrona SOKBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/4LännamedelnLänna IFUppland
natM
lör 7/4Mälarmårdsdubbeln, sprintKatrineholms OKSödermanland
natS
lör 7/4SM, ultralång med Swedish League, #1IK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Småland
mästU
lör 7/4SM, ultralång, publiktävling, medel Gränna-Bygdens OKSmåland
natM
lör 7/4Sydsvenska mästerskapen, individuell, långKarlskrona SOKBlekinge
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/4Ulrikadubbeln, medelIFK Linköpings OSÖstergötland
natM
lör 7/4Västkuststafetten, individuella öppna klasserIFK Göteborg OrienteringGöteborg
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/4VästkuststafettenIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/4Broruset, GotlandGotlands Bro OKGotland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/4Dackefejden, medelKarlskrona SOKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/4Gudhems vårtävlingGudhems IFVästergötland
natM
sön 8/4Herkules skogsdådFK HerkulesGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/4Mälarmårdsdubbeln, medelKatrineholms OKSödermanland
natL
sön 8/4RånässtafettenRånäs OKUppland
natSL
sön 8/4Sydsvenska mästerskapen, stafettKarlskrona SOKBlekinge
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/4Ulrikadubbeln, långIFK Linköpings OSÖstergötland
natL
sön 8/4MIK-medelnMälarhöjdens IK OKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 12/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
distSLKVisa rutter i LiveloxResultat
fre 13/4Swedish League, #2, sprint (WRE), med CitadellssprintenOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
intSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/4Brudarebackens sprintstafettGöteborgs SKGöteborg
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/4Nybro OK, dag 1, långNybro OKSmåland
natL
lör 14/4Täby OK, långTäby OKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/4 - sön 15/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/4Swedish League, #3, lång (WRE), med KlåverödsdubbelnOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
intLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/4OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötland
natM
lör 14/4AnebyorienteringenSOK AnebySmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/4EnenracetOK EnenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/4Nybro OK, dag 2, medelNybro OKSmåland
natM
sön 15/4Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/4Stigtomtakavlen, individuella öppna klasserOK HällenSödermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/4TraneträffenOK TrananVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/4Täby OK, medelTäby OKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/4Urban Hjärne-kampenOK MotalaÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/4Suderträffen, GotlandIF Hansa-HoburgGotland
distMResultat
sön 15/4Swedish League, #4, medel (WRE), med KlåverödsdubbelnOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
intMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 20/4SM, natt med Swedish League, #5IK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Småland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 20/4Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Uppland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/4Göteborgsdubbeln, långLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/4HagenmedelnIF HagenVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/4OK Tors ungdomstävlingOK TorSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/4RonnebymedelnRonneby OKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/4IFK LidingöIFK Lidingö SOKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/4LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/4Uppsala möte, medelIF ThorUppland
natM
sön 22/4Göteborgsdubbeln, medelLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/4TorfejdenOK TorSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/4Vårträffen, GotlandVisborgs OKGotland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/4Växjö OKVäxjö OKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/4BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/4Järfälla OKJärfälla OKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/4Swedish League, #6, final, jaktstart + LOK:s jubileumstävling, långLinköpings OKÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/4Uppsala möte, långOK LinnéUppland
natL
sön 22/4Öppet Skaraborgsmästerskap, långSOK TräffVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/4GöingefejdenFK GöingarnaSkåne
natLResultat
fre 27/4Tiomila, open individual, FridayIFK Enskede
OK Älvsjö-Örby
Skogsluffarnas OK
Solna OK
Stockholm
natLK
lör 28/4Tiomila, open individual, SaturdayIFK Enskede
OK Älvsjö-Örby
Skogsluffarnas OK
Solna OK
Stockholm
natLKVisa rutter i LiveloxResultat
lör 28/4 - sön 29/4Tiomila i NynäshamnIFK Enskede
OK Älvsjö-Örby
Skogsluffarnas OK
Stockholm
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/4FrostalunkenFrosta OKSkåne
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/4Målilla OKMålilla OKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/4Veteranträffen i GästriklandÖsterfärnebo IFGästrikland
natLResultat
sön 29/4Värst i HerrstaHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/4Ymers vårtävlingIK YmerVästergötland
natL
tis 1/5KlemmingekampenOK KlemmingenSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 1/5OK BävernOK BävernSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 1/5OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 1/5Skaraborgsmästerskap, stafettOK SkogsstjärnanVästergötland
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 1/5DM, sprint, Stockholm (WRE)Järla OrienteringStockholm
intSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 1/5SilverjaktenSala OKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 2/5DM, ultralång, VästmanlandArboga OKVästmanland
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
tor 3/5Ungdomsserien #1, krets norr 2Mälarö SOKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 3/5Ungdomsserien #1, krets norr 3Attunda OKStockholm
distLResultat
tor 3/5Ungdomsserien #1, krets söder 1Tumba-Mälarhöjden OKStockholm
distLResultat
tor 3/5Ungdomsserien #1, krets söder 2Gustavsbergs OKStockholm
distLResultat
tor 3/5Ungdomsserien #1, krets söder 4Snättringe SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 3/5Ungdomsserien #1, krets norr 1Sundbybergs IKStockholm
distLResultat
tor 3/5Ungdomsserien #1, krets söder 3Järla OrienteringStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 4/5MarkarydssprintenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 4/5Värmlandstrippeln, sprintOK ÄlgenVärmland
distSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/5Dolkampen, dag 1, medelDalaportens OLDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/5Gällstads medelGällstadbygdens SOKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/5HaningeträffenHaninge SOKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/5Värmlandstrippeln, långSkattkärrs SOKVärmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/5SvartåfejdenMjölby OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/5SkärmenträffenOK SkärmenBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/5Gränsfejden/VättefejdenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/5Roslagshelg, långOK RoslagenUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/5Tisarträffen, dag 1, långOK TisarenÖrebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/5Torsås OKTorsås OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/5Dolkampen, dag 2, långDalaportens OLDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/5LagadalskampenFK FinnSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/5Tisarträffen, dag 2, medelOK TisarenÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/5Ulricehamns OKUlricehamns OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/5PalmsprintenOK KontinentSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/5Roslagshelg, medelOK RoslagenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/5Värmlandstrippeln, medelOK TyrVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/5Sprintcupen i Gammelstad, #2Gammelstads IFNorrbotten
distSResultat
tis 8/5DM, sprint, UpplandIdrottsföreningen OLGY UppsalaUppland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 8/5LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 10/5Orintos vårtävling, medelOK OrintoVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 10/5AlvestaträffenAlvesta SOKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 10/5ÅrsundarundanÅrsunda IFGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 10/5Orintos vårtävling, sprintOK OrintoVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 10/5Närkekvartetten, dag 1, långAlmby IK
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 10/5Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 1, medelNjurunda OK
Selånger SOK
Timrå SOK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 11/5Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 2, förlängd medelKovlands IF
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 11/5Närkekvartetten, dag 2, medelAlmby IK
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 11/5PreO i Väst VänersborgVänersborgs SKVästergötland
LP
natL
lör 12/5Gävleloppet, medelGävle OKGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/5SOKs nationella medeldistansSkellefteå OKVästerbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/5Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 3, medelHärnösands OK
Medelpads OF
Ångermanland
Medelpad
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/5Närkekvartetten, dag 3, långGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/5Gävleloppet, långGävle OKGästrikland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/5Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 4, förkortad långHärnösands OK
Medelpads OF
Ångermanland
Medelpad
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/5Närkekvartetten, dag 4, medelGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 15/5Staffans minneBoxholms OKÖstergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 15/5Ungdomsserien #2, krets söder 1Tullinge SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 15/5Ungdomsserien #2, krets söder 2OK RavinenStockholm
distLResultat
tis 15/5Ungdomsserien #2, krets norr 1Väsby OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 15/5Ungdomsserien #2, krets norr 2Järfälla OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 15/5Ungdomsserien #2, krets söder 4Snättringe SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 15/5Ungdomsserien #2, krets norr 3 Waxholms OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 15/5Ungdomsserien #2, krets söder 3Söders-TyresöStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 16/5Stockholms City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 17/5DM, sprint, GästriklandStorviks IFGästrikland
mästSResultat
fre 18/5Sprintcupen i Gammelstad, #3Gammelstads IFNorrbotten
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/5Bergnäsets AIK vårtävling, dag 1, lång + För-USMBergnäsets AIKNorrbotten
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/5DM, sprint, SmålandSOK AnebySmåland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/5DM, sprint, SödermanlandSträngnäs-Malmby OLSödermanland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/5HammarslagetOK HammarenGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/5Klackenloppet, dag 1Lindebygdens OK
OK Järnbärarna
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/5Mora Youth Challenge, medelIFK Mora OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/5Stöcksjö IS vårtävlingStöcksjö ISVästerbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/5Ungdomstrollet, GotlandSvaide Roma SOKGotland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/5FilipstadsträffenFilipstads OKVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/5DM, sprint, Bohuslän-DalStigsökarnaBohuslän-Dal
mästSResultat
lör 19/5Faxeträffen, medelSöderhamns OKHälsingland
natM
lör 19/5DM, sprintstafett, SmålandSOK AnebySmåland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/5Bergnäsets AIK vårtävling, dag 2, medel + För-USMBergnäsets AIKNorrbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/5DM, sprintstafett, VästergötlandSkene Sim o ISVästergötland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/5Klackenloppet, dag 2Lindebygdens OK
OK Järnbärarna
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/5Mora Youth Challenge, medelIFK Mora OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/5TorvaldsblotetSkogslöparnaÅngermanland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/5Faxeträffen, långSöderhamns OKHälsingland
natL
sön 20/5Pekingduon, individuella öppna klasserMatteus SIÖstergötland
distMResultat
sön 20/5DM, sprint, VästergötlandSkene Sim o ISVästergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/5VikingträffenIK Vikings OKVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/5PekingduonMatteus SIÖstergötland
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 23/5Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 25/5StOF Sommarläger Förkortad Medel UPTumba-Mälarhöjden OKStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/5Bollnästräffen, medelRehns BKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/5Stråken dubbelsprintMullsjö SOKVästergötland
natSResultat
lör 26/5Umeå OK, medelUmeå OKVästerbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/5DM, sprint, HallandIK Trenne UllaredHalland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/5DM, sprint, Västmanland + VPT-4OK HedströmmenVästmanland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/5JVM-test, medelOK Pan-KristianstadSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/5Älvsbyn vårtävling, dag 1, medelÄlvsby IF OKNorrbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/5OK Måsens ungdomstävlingOK MåsenSödermanland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/5DM, sprintstafett, HallandIK Trenne UllaredHalland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/5DM, sprintstafett, VästmanlandOK HedströmmenVästmanland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5Bollnästräffen, långRehns BKHälsingland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5DM, sprint, DalarnaKorsnäs IF OKDalarna
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5DM, sprint, GotlandGotlands Bro OKGotland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5Gällstads sprintGällstadbygdens SOKVästergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5SprintstafettKorsnäs IF OKDalarna
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5Umeå OK, långUmeå OKVästerbotten
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5DM, sprint, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5DM, sprint, SkåneLunds OKSkåne
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5SAIS dubbelsprintStångenäs AISBohuslän-Dal
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5Älvsbyn vårtävling, dag 2, långÄlvsby IF OKNorrbotten
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5StOF Sommarläger LägerstafettTumba-Mälarhöjden OKStockholm
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5LämmeltågetNässjö OKSmåland
distSSResultat
sön 27/5JVM-test, långOK Pan-KristianstadSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5DM, sprintstafett, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5DM, sprintstafett, SkåneLunds OKSkåne
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5DM, sprintstafett, Skåne, öppna individuella klasserLunds OKSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 30/5Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 31/5Myggmedeln med Trimtex CupOK Pers LärjungarGästrikland
distMResultat
fre 1/6Ösaträffen, dag 1, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/6KinnekullesprintenOK KlyftamoVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/6RenlunkenOK RenenNorrbotten
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/6SM, sprint, individuellIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Småland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/6SM, sprint, publiktävlingIK Hakarpspojkarna
OK Gränsen
Småland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 2/6Ösaträffen, dag 2, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/6BruksträffenRobertsfors IKVästerbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/6DM, medel, ÅngermanlandOK NipanÅngermanland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/6KalvdansenOK RenenNorrbotten
distSMResultat
sön 3/6Ösaträffen, dag 3, långAlfta-Ösa OKHälsingland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/6SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/6SM, sprint, stafettIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Småland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 5/6DM, sprint, ÖstergötlandOK SkogsströvarnaÖstergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 5/6 - ons 6/6SprinthelgenOK OrionBlekinge
natSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 5/6DM, sprint, GöteborgMölndal Outdoor IFGöteborg
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/6DM, sprint, MedelpadSelånger SOKMedelpad
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/6EdetdubbelnOK GipenBohuslän-Dal
natSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/6DM, sprint, VärmlandOK DjerfVärmland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/6Nationaldagsmedeln i BodenI 19 IFNorrbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/6Centrum Team SprintCentrum OKStockholm
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/6VM-test, medeldistansSvenska Orienteringsförbundet
distMResultat
fre 8/6 - sön 10/6Västerbottens 3-dagarsIFK Umeå
Umedalens IF
Västerbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/6DM, medel, Medelpad + Jämtland-HärjedalenJämtland-Härjedalens OF
Ånge OK
Jämtland-Härjedalen
Medelpad
mästMResultat
lör 9/6VM-test, långdistansSvenska Orienteringsförbundet
distLResultat
lör 9/6SlottssprintenSigtuna OKUppland
natSResultat
lör 9/6Slottssprinten, 2-mannastafettSigtuna OKUppland
natSSResultat
lör 9/6Slättö sand-medelnBredaryds SOKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/6DM, lång, Jämtland-Härjedalen + BräcketräffenJämtland-Härjedalens OF
Ånge OK
Jämtland-Härjedalen
Medelpad
mästLResultat
sön 10/6DM, sprint, Örebro LänOK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/6DM, sprintstafett, Örebro LänOK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 12/6SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanland
distSResultat
tor 14/6DM, sprint, Jämtland/HärjedalenFältjägarnas IFJämtland-Härjedalen
mästS
fre 15/6 - sön 17/6Tre skåningar och en danskHelsingborgs SOKSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/6Piteå IF OrienteringsklubbPiteå IF OrienteringsklubbNorrbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 19/6Melkers MinneSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 20/6DM, ultralång, Gästrikland + Hälsingland med Trimtex CupHälsinglands OF
Valbo AIF
Hälsingland
Gästrikland
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/6Idreveckan Fjäll-OIdrefjällens OKDalarna
natLResultat
sön 24/6Örebro City Sprint (WRE)Almby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
intSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 24/6Örebro City SprintstafettAlmby IKÖrebro Län
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
mån 25/6IdresprintenIdrefjällens OKDalarna
natSResultat
tis 26/6 - tor 28/6Idre 3-dagarsIdrefjällens OKDalarna
natLResultat
fre 29/6 - sön 1/73+3 i SälenMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/6 - sön 1/7Gränsjakten i StrömstadIdefjordens SKBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 30/6 - sön 1/7TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
mån 2/7 - ons 4/7TrekvällarsOK RavinenStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 3/7Tjust 2-dagars, dag 1Ankarsrums OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 4/7Tjust 2-dagars, dag 2Ankarsrums OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 4/7Havs-OL, dag 1, långStigmännen Karlshamns OKBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 5/7Havs-OL, dag 2, sprintStigmännen Karlshamns OKBlekinge
natSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 5/7Havs-OL, dag 2, medelStigmännen Karlshamns OKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 6/7 - sön 8/7Eskilstuna weekendIK Standard
Ärla IF
Södermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 6/7Vålådalens 3-dagars, etapp 1, sprintFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natSResultat
lör 7/7Seskarö IF jubileumSeskarö IFNorrbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/7 - sön 8/7Gotlands 2-dagarsSvaide Roma SOKGotland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/7Vålådalens 3-dagars, etapp 2, medelFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natMResultat
lör 7/7 - sön 8/7Morokulien 2-dagarsÅmotfors OKVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/7Vålådalens 3-dagars, etapp 3, långFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natLResultat
tis 10/7 - tor 12/7Gotlands 3-dagarsGotlands Bro OKGotland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 10/7MastloppetHellas OrienteringStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 13/7 - sön 15/7Hallands 3-dagarsHalmstad OK
Laholms IF OK
OK Lindéna
Oskarströms OK
Simlångsdalens IF
Halland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 16/7 - ons 18/7Österlens 3-kvällarsAndrarums IFSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 17/7 - ons 18/7SkärgårdssprintenOK RoslagenUppland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 18/7Forsa OK, medelForsa OKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 19/7Forsa OK, långForsa OKHälsingland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/7O-Ringen Höga Kusten, BagheerastafettenO-Ringen
intSSVisa rutter i Livelox
sön 22/7 - fre 27/7O-Ringen Höga KustenO-Ringen
Ångermanlands OF
Ångermanland
LMP
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 24/7O-Ringen Höga Kusten, elitsprintenO-Ringen
natSResultat
mån 30/7OK Hällens 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 31/7OK Hällens 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/8OK Hällens 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/8Grövelsjöorienteringen - prologenDalarnas OF
Grövelsjöfjällens OK
Dalarna
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/8StjärnorpsmedelnOK DenselnÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/8Ungdomens 10milaIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/8 - sön 5/8GrövelsjöorienteringenDalarnas OF
Grövelsjöfjällens OK
Dalarna
distMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/8Malå sprintLångvikens OKVästerbotten
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/8GötenemedelnIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/8 - sön 5/8Medeltidskampen, GotlandGarda OKGotland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 4/8SpringlispringetLångvikens OKVästerbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/8GötenelångenIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/8Augustiloppet i MotalaMotala AIF OLÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/8Tjamstan medelLångvikens OKVästerbotten
distMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 6/8Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 1, sprintLudvika OKDalarna
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 7/8Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 1, medelSkogspojkarnas OKÖstergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 7/8Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 2, långLudvika OKDalarna
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 8/8Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 2, stafettSkogspojkarnas OKÖstergötland
distSMResultat
tor 9/8TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 10/8GM, sprintEksjö SOKSmåland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 10/8Öppna Norrlandsmästerskapen, sprintOckelbo OKGästrikland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/8GM, långEksjö SOKSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/8GM, lång, publiktävlingEksjö SOKSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/8Hjo 2-dagars, medelHjobygdens OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/8Öppna Norrlandsmästerskapen, medelOckelbo OKGästrikland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/8Öppna Norrlandsmästerskapen, stafettOckelbo OKGästrikland
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/8Bruksdubbeln, medelHallstahammars OK
Surahammars SOK
Västmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/8Tuna Ting, dag 1, medelStora Tuna OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/8GM, medel, publiktävlingEksjö SOKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/8GM, stafettEksjö SOKSmåland
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/8Hjo 2-dagars, långHjobygdens OKVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/8Ändå någotÅmåls OKBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/8Öppna Norrlandsmästerskapen, långOckelbo OKGästrikland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/8Bruksdubbeln, långHallstahammars OK
Surahammars SOK
Västmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/8Tuna Ting, dag 2, medelStora Tuna OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/8RodhenmedelnOK RodhenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/8Storviks natt med DM, GästriklandStorviks IFGästrikland
mästLNResultat
fre 17/8Partilletrippeln, natt (med DM, natt, Göteborg)Sävedalens AIKGöteborg
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/8Golden Weekend, dag 1Arboga OKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/8Kolmårdsträffen, medelTjalve IF NorrköpingÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/8MockfjärdsflåsetGagnefs OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/8RSK-träffenRydboholms SKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/8Kils OKKils OKVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/8Långhundradubbeln, medelLånghundra IFUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/8DM, lång, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbotten
mästLResultat
lör 18/8Partilletrippeln, sprintSävedalens AIKGöteborg
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/8Pan-Kristianstads jubileumstävlingar, dag 1OK Pan-KristianstadSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8BjursåsluffenBjursås OKDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8Golden Weekend, dag 2Arboga OKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8Kolmårdsträffen, långTjalve IF NorrköpingÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8SISU/Deje TräffenDeje SF
Sisu Forshaga SK
Värmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8DM, stafett, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbotten
mästSLResultat
sön 19/8DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna klasserArvidsjaurs OKNorrbotten
distLResultat
sön 19/8Hökensåsracet, medelOK GränsenSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8Pan-Kristianstads jubileumstävlingar, dag 2OK Pan-KristianstadSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8SvartviksmedelnOK SödertörnStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8Långhundradubbeln, långLånghundra IFUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8DM, sprint, ÅngermanlandOK BrantenÅngermanland
mästSResultat
sön 19/8DM, lång, Västerbotten med Rallarsvängen Vännäs OKVästerbotten
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8Gotland Team SprintVisborgs OKGotland
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8Hökensåsracet, sprintOK GränsenSmåland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8Gotland Team Sprint, individuella öppna klasserVisborgs OKGotland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/8DM, natt, Södermanland + Västmanland + Örebro LänOK Tor
Västmanlands OF
Örebro Läns OF
Södermanland
Västmanland
Örebro Län
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/8DM, natt, VärmlandSK ÖrnenVärmland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/8 - lör 25/8Vittjärvs 2-dagarsVittjärvs IKNorrbotten
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/8DM, natt, UpplandRånäs OKUppland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/8DM, natt, HälsinglandAlfta-Ösa OKHälsingland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/8DM, lång, Medelpad+ÅngermanlandMedelpads OF
Sundsvalls OK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/8DM, lång, StockholmIFK Enskede
Snättringe SK
Stockholm
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/8DM, medel, BlekingeOK OrionBlekinge
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/8DM, medel, Bohuslän-DalIdefjordens SKBohuslän-Dal
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/8DM, medel, DalarnaAvesta OKDalarna
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/8DM, medel, GotlandSvaide Roma SOKGotland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/8DM, medel, SmålandÅlems OKSmåland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/8DM, medel, Örebro länHagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/8DM, medel, ÖstergötlandNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/8DM, stafett, inofficiell Jämtland/HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
mästSMResultat
lör 25/8DM, medel, HallandFalkenbergs OKHalland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/8DM, medel, SkåneHelsingborgs SOKSkåne
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/8DM, medel, VästergötlandIK Gandvik
Lidköpings VSK
Västergötland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/8DM, medel, VästerbottenUmeå OKVästerbotten
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, lång, Bohuslän-DalIdefjordens SKBohuslän-Dal
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, lång, GöteborgGöteborg-Majorna OKGöteborg
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, lång, UpplandLänna IFUppland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, lång, VärmlandOK HierneVärmland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, lång, Örebro länHagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, medel, StockholmIFK Enskede
Snättringe SK
Stockholm
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, BlekingeOK OrionBlekinge
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, Blekinge, Öppna individuella klasserOK OrionBlekinge
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, Dalarna + VästmanlandAvesta OK
Västmanlands OF
Dalarna
Västmanland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, GotlandSvaide Roma SOKGotland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, HallandHylte OK
Oskarströms OK
Halland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, Halland, individuella öppna klasserHylte OK
Oskarströms OK
Halland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, Medelpad+ÅngermanlandMedelpads OF
Sundsvalls OK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, Medelpad+Ångermanland, individuella öppna klasserSundsvalls OK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, SmålandKalmar OKSmåland
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, Småland, individuella öppna klasserKalmar OKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, Östergötland + SödermanlandNAIS Orienteringsklubb
Södermanlands OF
Östergötland
Södermanland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, Östergötland + Södermanland, individuella öppna klasserNAIS Orienteringsklubb
Södermanlands OF
Östergötland
Södermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, ultralång, Jämtland/Härjedalen + MagnumloppetÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, ultralång, Norrbotten I 19 IFNorrbotten
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, Västergötland, individuella öppna klasserIK Gandvik
Lidköpings VSK
Västergötland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, SkåneHelsingborgs SOKSkåne
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, Skåne, individuella öppna klasserHelsingborgs SOKSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, VästergötlandIK Gandvik
Lidköpings VSK
Västergötland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, lång, Gästrikland + HälsinglandHälsinglands OF
Valbo AIF
Hälsingland
Gästrikland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, VästerbottenUmeå OKVästerbotten
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, Västerbotten, individuella öppna klasserUmeå OKVästerbotten
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/8Ungdomsserien, regionsfinal söder ÖSkarpnäcks OLStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/8Ungdomsserien, regionsfinal, norrBromma-Vällingby SOKStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/8Ungomdsserien, regionsfinal söder VHaninge SOKStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 31/8Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skåne
natSLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 31/8Ungdoms-SM, sprintBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 31/8Ungdoms-SM, sprint, publiktävlingBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
distSResultat
lör 1/9OL-rounden, dag 1, medelOK HedströmmenVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/9Ungdoms-SM, långBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/9Åkers IF 100-årstävlingÅkers IFSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/9AleträffenOK AlehofGöteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/9Ulrikadubbeln, medelIFK Linköpings OSÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/9Kristinehamns OL-WeekendKristinehamns OKVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/9OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 1/9Ungdoms-SM, lång, publiktävlingBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/9Hedjakten, partävlingLunds OKSkåne
natPLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/9Kristinehamns OL-WeekendKristinehamns OKVärmland
natM
sön 2/9OL-rounden, dag 2, långOK HedströmmenVästmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/9Sandvikens öppna kommunmästerskapÖsterfärnebo IFGästrikland
distLResultat
sön 2/9Ungdoms-SM, distriktsstafettBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/9PepparkaksluffenKungälvs OKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/9PilaboträffenAnnebergs GIFSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/9TyresöorienteringenSöders-TyresöStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/9Ulrikadubbeln, långIFK Linköpings OSÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/9Öppet Skaraborgsmästerskap, medelTibro OKVästergötland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/9GripträffenOK GripSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 7/9DM, natt, Dalarna och Öppna FalumästerskapetBjursås OKDalarna
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/9GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/9Öppna FalumästerskapenKarlsbyhedens OKDalarna
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/9Bredareds höstmedelBredareds IFVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/9Ombergsjakten, dag 1Mjölby OK
Ödeshögs SK
Östergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/9Skärgårdsdubbeln, långdistansGustavsbergs OKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/9 - sön 9/9SM, långIK HakarpspojkarnaSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 8/9Linnéklassikern, medelOK LinnéUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/9FyrklubbsHärlövs IFSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/9Linnéklassikern, långOK LinnéUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/9SM, lång, final, publiktävling medel IK Hakarpspojkarna
Skillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/9Ombergsjakten, dag 2Mjölby OK
Ödeshögs SK
Östergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/9Skärgårdsdubbeln, medeldistans OK RavinenStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/9Två på en pinne, lagtävlingÅrsunda IFGästrikland
natPL
sön 9/9TrätäljalunkenSäffle OKVärmland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/9HjortsöndanOK SkogshjortarnaVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/9Vandrarringens höstträffVandrarringenVästmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/9 - lör 15/9SM, medelIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Vaggeryds SOK
Småland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/9Veteran-SM, sprintFK BokenSkåne
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/9LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/9SM, medel, final, publiktävling medel IK Hakarpspojkarna
Skillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/9ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholm
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/9Dubbelfajten, långGarphyttans IFÖrebro Län
natL
lör 15/9OK Österåker, medelOK ÖsteråkerStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/9Norbergs OK:s nationellaNorbergs OKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/9OK Landehofs höstweekend, medelOK LandehofGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/9Veteran-SM, medelFK BokenSkåne
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/9Dubbelfajten, patrulltävlingGarphyttans IF
OK Letstigen
Örebro Län
natPLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/9OK Landehofs höstweekend, långOK LandehofGöteborg
natL
sön 16/9BergslagsträffenNorbergs OKVästmanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/9SM, stafettIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Småland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/9BjörkforskampenBjörkfors GOIFÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/9Waxholms OKWaxholms OKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/9Veteran-SM, långFK BokenSkåne
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/9VärmlandsserienOK JösseVärmland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/9ÄlgjaktenFrösö IFJämtland-Härjedalen
natSMResultat
fre 21/9DM, natt, VästergötlandOK Mark
Skene Sim o IS
Västergötland
mästLNStarttider
fre 21/9DM, natt, Småland + ÖstergötlandSOK Aneby
Östergötlands OF
Småland
Östergötland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 21/9DM, natt, StockholmIFK Tumba SOKStockholm
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 21/9DM, natt, ÅngermanlandHärnösands OKÅngermanland
mästLNResultat
fre 21/9DM, natt, Bohuslän-DalKvillebyns SKBohuslän-Dal
mästLNStarttider
fre 21/9DM, natt, BlekingeOK Vilse 87Blekinge
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 21/9DM, natt, Skåne med TormestorpsträffenTormestorps IFSkåne
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 21/9DM, natt, HallandOK LindénaHalland
mästSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/9DM, medel, GöteborgUtby IKGöteborg
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/9DM, natt, GotlandVisborgs OKGotland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/9DM, natt, NorrbottenOK RenenNorrbotten
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/9DM, sprint, Norrbotten OK RenenNorrbotten
mästSResultat
lör 22/9DM, sprint, HälsinglandForsa OKHälsingland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/9DM, stafett, Örebro länLaxå OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/9TivedsorienteringenLaxå OKÖrebro Län
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/9DM, medel, GästriklandOK HammarenGästrikland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/9DM, medel, SödermanlandIK Standard
OK Tjärnen
Södermanland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/9DM, medel, UpplandOK TriangelnUppland
mästMResultat
lör 22/9DM, lång, Dalarna + VästmanlandSmedjebackens OKDalarna
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/9DM, medel, VärmlandKroppa IFVärmland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/9DM, medel, HälsinglandForsa OKHälsingland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, lång, BlekingeRonneby OKBlekinge
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, lång, HallandOK LöftanHalland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, lång, Småland + ÖstergötlandSmålands OF
Sol Tranås
Östergötlands OF
Småland
Östergötland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, lång, VästergötlandOK Mark
Skene Sim o IS
Västergötland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, medel, VästmanlandKöping-Kolsva OKVästmanland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, stafett, GöteborgTolereds Allmänna IKGöteborg
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, stafett, StockholmTullinge SKStockholm
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, stafett, VärmlandIK Vikings OKVärmland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, stafett, Värmland, individuella öppna klasserIK Vikings OKVärmland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, lång, SkåneFK ÅsenSkåne
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, lång, SödermanlandIK Standard
OK Tjärnen
Södermanland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, stafett, GästriklandOK HammarenGästrikland
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, stafett, Göteborg, individuella öppna klasserTolereds Allmänna IKGöteborg
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, stafett, HälsinglandSegersta OKHälsingland
mästSLResultat
sön 23/9DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasserTullinge SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9BarkenträffenSmedjebackens OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, stafett, UpplandLånghundra IFUppland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, stafett, Uppland, individuella öppna klasserLånghundra IFUppland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, stafett, Bohuslän-DalLjungskile FK
Uddevalla OK
Bohuslän-Dal
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9LappmannaLycksele IFVästerbotten
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 26/9Natti NattiIFK EnskedeStockholm
distSSNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 26/9Natti Natti, MotionsorienteringIFK EnskedeStockholm
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 27/9DM, natt, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 28/9Pölder OL-cup, avslutning, dag 1, nattOK NjudungSmåland
natMNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 28/9DM, natt, MedelpadNjurunda OKMedelpad
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 28/9Öppet Skaraborgsmästerskap, nattTibro OKVästergötland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/9Bahco cup, långLidköpings VSKVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/9MedeluvenIK UvenGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/9Skärmjakten, dag 1, långHJS-Vansbro OKDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/9Älgots CupÖrkelljunga FKSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/9Tibrotrippeln höst, långTibro OKVästergötland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/9Ekorren cupLinköpings OKÖstergötland
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/9Pölder OL-cup, avslutning, dag 2, medelOK NjudungSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/9Ungdomsseriefinalen, StockholmSkogsluffarnas OKStockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/9VÖOL-dubbeln, dag 1Vallentuna-Össeby OLUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/9DM, sprint, VästerbottenIFK UmeåVästerbotten
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/9DM, natt, VästerbottenIFK UmeåVästerbotten
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/9Höstrusket i ÖrkelljungaÖrkelljunga FKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/9Skärmjakten, dag 2, medelHJS-Vansbro OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/9UngdomsstafettenÖrkelljunga FKSkåne
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/9Bahco cup, stafettLidköpings VSKVästergötland
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/9DM, lång, GotlandVisborgs OKGotland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/9FolskubbetFrölunda OLGöteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/9Trosa skogsloppTrosabygdens OKSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/9VÖOL-dubbeln, dag 2Vallentuna-Össeby OLUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/9Martinsons cup, avslutning, sprintstafettSK BjörnenVästerbotten
distSSResultat
sön 30/9MidälvastafettenNjurunda OKMedelpad
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/9Martinsons cup, avslutning, medel, individuella öppna klasserSK BjörnenVästerbotten
distMResultat
sön 30/9Martinsons cup, avslutning, medel, patrullSK BjörnenVästerbotten
distPMResultat
tor 4/10BaikanattaBergnäsets AIKNorrbotten
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 6/10Falkdrevet, dag 1OK SkogsfalkenBlekinge
natM
lör 6/1025mannaAttunda OK
Järfälla OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholm
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/10Falkdrevet, dag 2OK SkogsfalkenBlekinge
natM
sön 7/1025mannamedelnAttunda OK
Järfälla OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 12/10DM, natt, Bohuslän-DalKvillebyns SKBohuslän-Dal
mästMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/10 - sön 14/10Helg utan älgGarda OKGotland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/10Tullinge teamsprintTullinge SKStockholm
distSSVisa rutter i Livelox
lör 13/10VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/10ÄlgfrittOK MotalaÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 14/10FräknefejdenLjungskile FK
Uddevalla OK
Bohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 19/10AxvallanattaIstrums SKVästergötland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 19/10Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
distSNResultat
lör 20/10Daladubbeln, individuella öppna klasser lördag Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/10Daladubbeln, stafettKarlsbyhedens IK
Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/10VallesprintenIstrums SKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/10HöststafettenIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 20/10Höststafetten, individuella öppna klasserIFK Göteborg OrienteringGöteborg
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/10Daladubbeln, individuella öppna klasser söndag Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/10Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens IK
Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
natPUVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/10GMOK:s HöstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 21/10Vilselöpet + DM, ultralång, Blekinge, Halland, Skåne och SmålandHallands OF
OK Vilse 87
Skånes OF
Smålands OF
Halland
Blekinge
Skåne
Småland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 26/10HaningenattenHaninge SOKStockholm
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/10ArosträffenVästerås SOKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/10Haninge sprintstafettHaninge SOKStockholm
distSSResultat
lör 27/10StockenfejdenSträngnäs-Malmby OLSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/10 - sön 28/10SmålandskavlenAlvesta SOK
OK Norrvirdarna
Värend GN OL
Växjö OK
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/10OktoberracetOK EnenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/10Smålandskavlen, individuell tävlingAlvesta SOK
OK Norrvirdarna
Värend GN OL
Växjö OK
Småland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/11LångenOK TyrVärmland
distUVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/11Rodhenloppet, nattpatrullOK RodhenUppland
natPLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/11UddevallatrofénUddevalla OKBohuslän-Dal
distPLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/11KortenOK TyrVärmland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/11RåbockalångenHjärnarps OLSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/11SM, ultralång, publiktävling, medel Gränna-Bygdens OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/11Höstlunken, patrullSnättringe SKStockholm
distUVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/11SM, ultralångIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Småland
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
fre 9/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötland
natSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/11Novembertävlingarna, långTullinge SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/11O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/11Novembertävlingarna, medelTullinge SKStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/11O-event, dag 3, ZoorienteringIK YmerVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 14/11Mila Stockholm by Night, #1OK SödertörnStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 17/11 - sön 18/11Viken IndoorOK Pers LärjungarGästrikland
distSResultat
lör 17/11Stockholm RogainingOK RavinenStockholm
LM
distPUK
lör 24/11FakirenArboga OKVästmanland
natUVisa rutter i LiveloxResultat
ons 12/12Mila Stockholm by Night, #2Enebybergs IF
Solna OK
Stockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat

Annonser