Tävlingskalender

57 tävlingar hittades mellan 2018-01-01 och 2018-12-31 med följande urval: skidorientering, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Ändra sökningen Återställ sökningen Så här går anmälan till
Datum Tävlingens namn Arrangörsorganisationer Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
sö 7/1Skid-O 1Östersunds OKJämtland-Härjedalen24
S
närLResultat
sö 7/1 - ti 9/1NOF's Vinterläger 2018Norrbottens OF
OK Renen
Övertorneå IF
Norrbotten26
S
närL
lö 13/1SkidO, OBS-tävling, medelIFK Mora OKDalarna356
S
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 13/1Skid-O 2Östersunds OKJämtland-Härjedalen16
LS
närLResultat
sö 14/1SkidO, OBS-tävling, långIFK Mora OKDalarna321
S
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lö 20/1Skido-cup. TorneåSeskarö IFNorrbotten22
S
närS
lö 20/1Parsprint, TorneåSeskarö IFNorrbotten0
S
närSS
sö 21/1SkidO, VOF-cup, deltävling 1Robertsfors IKVästerbotten64
S
distLResultat
sö 21/1Skid-O 3Östersunds OKJämtland-Härjedalen29
S
närMResultat
lö 27/1SkidO, DM, medel, MedelpadSelånger SOKMedelpad80
S
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 27/1 ̶S̶k̶i̶d̶O̶,̶ ̶D̶M̶,̶ ̶m̶e̶d̶e̶l̶,̶ ̶+̶ ̶B̶e̶r̶g̶n̶ä̶s̶e̶t̶s̶ ̶A̶I̶K̶ ̶c̶u̶p̶t̶ä̶v̶l̶i̶n̶g̶Bergnäsets AIKNorrbotten6
S
mästM
lö 27/1 ̶S̶k̶i̶d̶O̶,̶ ̶B̶e̶r̶g̶n̶ä̶s̶e̶t̶s̶ ̶A̶I̶K̶ ̶c̶u̶p̶t̶ä̶v̶l̶i̶n̶g̶Bergnäsets AIKNorrbotten5
S
distM
lö 27/1Skid-O 4Östersunds OKJämtland-Härjedalen26
S
närMResultat
sö 28/1SkidO, DM, lång, MedelpadSelånger SOKMedelpad44
S
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 28/1NärskidOLTäby OKStockholm12
S
närM
sö 28/1SkidO, medel, Älvsby IF OK Älvsby IF OKNorrbotten45
S
distMResultat
må 29/1SkidO, DM, natt, MedelpadNjurunda OKMedelpad23
S
mästMNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 3/2SkidO, DM, sprintOK StorsjönJämtland-Härjedalen33
S
distSResultat
sö 4/2SkidO, VOF-cup, deltävling 2IFK UmeåVästerbotten74
S
distMResultat
on 7/2SkidO, DM, nattBrunflo IFJämtland-Härjedalen36
S
distMNResultat
fr 9/2Saxnäs Skid-O 2018SkogslöparnaÅngermanland32
S
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lö 10/2SkidO, DM, medel, UpplandOK Borgen
OK Rodhen
Uppland23
S
mästMResultat
lö 10/2SkidO, DM, sprint, UpplandOK Borgen
OK Rodhen
Uppland25
S
mästSResultat
lö 10/2SkidO, BBK/WIK, sprintBodens Bandyklubb OS
Vittjärvs IK
Norrbotten69
S
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 10/2SkidO, DM, sprint, Södermanland + StockholmKjula IFSödermanland28
S
mästSResultat
lö 10/2SkidO, DM, sprint, Dalarna/VärmlandHJS-Vansbro OKDalarna143
S
distSResultat
lö 10/2SkidO, BBK/WIK, medelBodens Bandyklubb OS
Vittjärvs IK
Norrbotten74
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 11/2SkidO, DM, medel, Dalarna/VärmlandHJS-Vansbro OKDalarna159
S
distMResultat
sö 11/2 SkidO, DM, medel, Södermanland +StockholmÄrla IFSödermanland44
S
natLResultat
sö 11/2SkidO, VOF-cup, deltävling 3Vännäs OKVästerbotten42
LS
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 11/2Skid-O 5Östersunds OKJämtland-Härjedalen38
S
närMResultat
lö 17/2SkidO, SM/JSM, medel och publiktävlingSundsvalls OKMedelpad193
S
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 18/2SkidO, SM/JSM, stafettSundsvalls OKMedelpad39
S
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
sö 18/2Närtävling skid-oDomnarvets GOIFDalarna91
S
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 18/2SkidO, SM, publiktävlingSundsvalls OKMedelpad74
S
natMVisa rutter i LiveloxResultat
to 22/2Öppet KM-natt i skidOSundsvalls OKMedelpad-
S
närMN
lö 24/2SkidO, SM/JSM/USM/VSM och Nordiska Ungdomsspelen, sprintÖstersunds OKJämtland-Härjedalen202
S
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sö 25/2SkidO, SM/JSM/USM/VSM och Nordiska Ungdomsspelen, långÖstersunds OKJämtland-Härjedalen205
S
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
on 28/2SkidO nattSäterbygdens OKDalarna3
S
närLN
26/2
lö 3/3SkidO, TvåÅkerVK UvarnaMedelpad0
S
distSM
28/2
lö 3/3SkidO, VOF-cup, deltävling 4Umedalens IFVästerbotten12
S
distM
1/3*
sö 4/3Medelpad SkidO Cup, #1IF StrategenMedelpad-
S
distM
sö 4/3 ̶S̶k̶i̶d̶O̶,̶ ̶D̶M̶,̶ ̶m̶e̶d̶e̶l̶ + ̶B̶e̶r̶g̶n̶ä̶s̶e̶t̶s̶ ̶A̶I̶K̶ ̶c̶u̶p̶t̶ä̶v̶l̶i̶n̶g̶Bergnäsets AIKNorrbotten2
S
mästM
25/2
sö 4/3 ̶S̶k̶i̶d̶O̶,̶m̶e̶d̶e̶l̶,̶ ̶B̶e̶r̶g̶n̶ä̶s̶e̶t̶s̶ ̶A̶I̶K̶ ̶c̶u̶p̶t̶ä̶v̶l̶i̶n̶g̶Bergnäsets AIKNorrbotten2
S
distM
25/2
lö 10/3SkidO, DM, sprint, Norrbotten NOF cup 8OK Vargen
Seskarö IF
Norrbotten2
S
mästS
4/3
lö 10/3SkidO, DM, lång, Norrbotten NOF cup 9OK Vargen
Seskarö IF
Norrbotten2
S
mästL
4/3
sö 11/3SkidO, DM, långFrösö IFJämtland-Härjedalen3
S
distL
9/3*
sö 11/3Klubbdag med Skid-O KMGarphyttans IFÖrebro Län7
S
klubbM
7/3
sö 11/3NärskidOTäby OKStockholm0
S
närM
7/3
lö 17/3SkidO, Barents Winter Games, dag 1, sprintOK RenenNorrbotten-
S
natS
lö 17/3SkidO, J-cup, sprint (DM Ångermanland)Härnösands OKÅngermanland12
S
natS
11/3
sö 18/3SkidO, Barents Winter Games, dag 2, långOK RenenNorrbotten-
S
natL
sö 18/3SkidO, J-cup, lång (DM Ångermanland)Härnösands OKÅngermanland12
S
natL
11/3
fr 23/3 - lö 24/3SkidO, SMSkellefteå OKVästerbotten3
S
mästS
12/3
sö 25/3SkidO, DM, Västerbotten och VOF-cup, deltävling 5Umeå OKVästerbotten0
S
mästM
20/3
sö 25/3SkidO, DM medel Norrbotten + Bergnäsets AIK cuptävlingBergnäsets AIKNorrbotten0
S
mästM
18/3
sö 25/3SkidO, medel, Bergnäsets AIK cuptävlingBergnäsets AIKNorrbotten0
S
distM
18/3

Annonser