Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

53 tävlingar hittades mellan 2018-01-01 och 2018-12-31 med följande urval: Hallands Orienteringsförbund, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1mån 1/1
tis 2/1
ons 3/1
tor 4/1
fre 5/1
lör 6/1
sön 7/1
v 2mån 8/1
tis 9/1
ons 10/1
tor 11/1
fre 12/1
lör 13/1
sön 14/1
v 3mån 15/1
tis 16/1
ons 17/1
tor 18/1
fre 19/1
lör 20/1
sön 21/1
v 4mån 22/1
tis 23/1
ons 24/1
tor 25/1
fre 26/1
lör 27/1
sön 28/1
v 5mån 29/1
tis 30/1
ons 31/1
tor 1/2
fre 2/2
lör 3/2
sön 4/2
v 6mån 5/2
tis 6/2
ons 7/2
tor 8/2
fre 9/2
lör 10/2
sön 11/2
v 7mån 12/2
tis 13/2
ons 14/2
tor 15/2
fre 16/2
lör 17/2
sön 18/2
v 8mån 19/2
tis 20/2
ons 21/2
tor 22/2
fre 23/2
lör 24/2
sön 25/2
v 9mån 26/2
tis 27/2
ons 28/2
tor 1/3
fre 2/3
lör 3/3
sön 4/3
v 10mån 5/3
tis 6/3
ons 7/3
tor 8/3
fre 9/3DM, natt, Halland med KattegattnattOK LindénaHallands Orienteringsförbund
mästSN
lör 10/3Hallandspremiären, medelLaholms IF OKHallands Orienteringsförbund
natM
sön 11/3Hallandspremiären, långHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
natL
v 11mån 12/3
tis 13/3
ons 14/3
tor 15/3
fre 16/3
lör 17/3
sön 18/3LaxträffenFalkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 12mån 19/3
tis 20/3
ons 21/3
tor 22/3
fre 23/3
lör 24/3
sön 25/3
v 13mån 26/3
tis 27/3
ons 28/3
tor 29/3
fre 30/3FriskusträffenFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 31/3NackheträffenOK NackheHallands Orienteringsförbund
natLResultat
sön 1/4Rigors påskträffIF RigorHallands Orienteringsförbund
natM
v 14mån 2/4SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 3/4
ons 4/4
tor 5/4
fre 6/4OL-skytte sprint Halmstad Garnisons IF
Halmstad OK
Hallands Orienteringsförbund
närSResultat
lör 7/4OL-skytte klassisk distansHalmstad Garnisons IF
Halmstad OK
Hallands Orienteringsförbund
närLResultat
Halmstad OKHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
närLResultat
sön 8/4OL-skytte stafettHalmstad Garnisons IF
Halmstad OK
Hallands Orienteringsförbund
närSMResultat
v 15mån 9/4
tis 10/4
ons 11/4
tor 12/4
fre 13/4
lör 14/4
sön 15/4
v 16mån 16/4
tis 17/4
ons 18/4
tor 19/4
fre 20/4
lör 21/4
sön 22/4Södra Hallands ungdomsserie - Etapp 1Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närLResultat
v 17mån 23/4
tis 24/4
ons 25/4
tor 26/4
fre 27/4
lör 28/4
sön 29/4
v 18mån 30/4
tis 1/5
ons 2/5
tor 3/5
fre 4/5
lör 5/5Norra Hallands ungdomsserie Etapp 1IF RigorHallands Orienteringsförbund
närLResultat
sön 6/5OK Löftan PreO NärtävlingOK LöftanHallands Orienteringsförbund
P
närPResultat
v 19mån 7/5
tis 8/5FOK:s sprintcup etapp 1Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 9/5
tor 10/5
fre 11/5
lör 12/5
sön 13/5
v 20mån 14/5
tis 15/5FOK:s sprintcup etapp 2Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 16/5
tor 17/5
fre 18/5
lör 19/5Norra Hallandsungdomsserie Etapp 2OK NackheHallands Orienteringsförbund
närLResultat
sön 20/5
v 21mån 21/5
tis 22/5
ons 23/5FOK:s sprintcup etapp 3Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 24/5
fre 25/5
lör 26/5DM, sprint, HallandIK Trenne UllaredHallands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, HallandIK Trenne UllaredHallands Orienteringsförbund
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 3Fjärås AIKHallands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Södra Hallands ungdomsserie - Etapp 2Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närLResultat
v 22mån 28/5
tis 29/5FOK:s sprintcup etapp 4Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSResultat
ons 30/5
tor 31/5
fre 1/6
lör 2/6
sön 3/6
v 23mån 4/6
tis 5/6FOK:s sprintcup etapp 5Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/6Södra Hallands Ungdomsserie Etapp 3Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
närLResultat
tor 7/6
fre 8/6
lör 9/6
sön 10/6
v 24mån 11/6
tis 12/6
ons 13/6
tor 14/6Öppet Varbergsmästerskap SprintFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
närSResultat
fre 15/6
lör 16/6
sön 17/6
v 25mån 18/6
tis 19/6FOK:s sprintcup etapp 6Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 20/6
tor 21/6
fre 22/6
lör 23/6
sön 24/6
v 26mån 25/6
tis 26/6
ons 27/6
tor 28/6
fre 29/6
lör 30/6
sön 1/7
v 27mån 2/7
tis 3/7
ons 4/7
tor 5/7
fre 6/7
lör 7/7
sön 8/7
v 28mån 9/7
tis 10/7
ons 11/7
tor 12/7
fre 13/7Hallands 3-dagars, etapp 1, medelHalmstad OK
Laholms IF OK
OK Lindéna
Oskarströms OK
Simlångsdalens IF
Hallands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 14/7Hallands 3-dagars, etapp 2, långHalmstad OK
Laholms IF OK
OK Lindéna
Oskarströms OK
Simlångsdalens IF
Hallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO närtävling Hallands 3-dagars Halmstad OK
Oskarströms OK
Hallands Orienteringsförbund
P
närP
sön 15/7Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartHalmstad OK
Laholms IF OK
OK Lindéna
Oskarströms OK
Simlångsdalens IF
Hallands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 29mån 16/7
tis 17/7
ons 18/7
tor 19/7
fre 20/7
lör 21/7
sön 22/7
v 30mån 23/7
tis 24/7
ons 25/7
tor 26/7
fre 27/7
lör 28/7
sön 29/7
v 31mån 30/7
tis 31/7
ons 1/8
tor 2/8Närtävling LångasandOK LindénaHallands Orienteringsförbund
närLResultat
fre 3/8
lör 4/8
sön 5/8
v 32mån 6/8
tis 7/8
ons 8/8
tor 9/8
fre 10/8
lör 11/8
sön 12/8
v 33mån 13/8
tis 14/8FOK:s höstcup etapp 1Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närMResultat
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 4FK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
närSResultat
ons 15/8
tor 16/8
fre 17/8
lör 18/8Norra Hallands ungdomsserie etapp 5IK Trenne UllaredHallands Orienteringsförbund
närLResultat
sön 19/8
v 34mån 20/8
tis 21/8FOK:s höstcup etapp 2Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 22/8
tor 23/8
fre 24/8
lör 25/8DM, medel, HallandFalkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, HallandHylte OK
Oskarströms OK
Hallands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Halland, individuella öppna klasserHylte OK
Oskarströms OK
Hallands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 35mån 27/8
tis 28/8FOK:s höstcup etapp 3Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Öppet Varbergsmästerskap MedeldistansOK NackheHallands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 29/8
tor 30/8
fre 31/8
lör 1/9Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 6. FinalOK LöftanHallands Orienteringsförbund
närMResultat
sön 2/9Södra Hallands Ungdomsserie, Etapp 4Laholms IF OKHallands Orienteringsförbund
närLResultat
v 36mån 3/9
tis 4/9FOK:s höstcup etapp 4Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 5/9
tor 6/9
fre 7/9
lör 8/9
sön 9/9Södra Hallands Ungdomsserie Etapp 5Halmstad OKHallands Orienteringsförbund
närLResultat
v 37mån 10/9
tis 11/9FOK:s höstcup etapp 5Falkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
närLResultat
KM-Friskus och KM-Nackhe / Sprint-OLOK NackheHallands Orienteringsförbund
närSResultat
ons 12/9
tor 13/9
fre 14/9
lör 15/9
sön 16/9
v 38mån 17/9
tis 18/9
ons 19/9
tor 20/9
fre 21/9DM, natt, HallandOK LindénaHallands Orienteringsförbund
mästSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/9
sön 23/9DM, lång, HallandOK LöftanHallands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 39mån 24/9
tis 25/9
ons 26/9
tor 27/9
fre 28/9
lör 29/9
sön 30/9
v 40mån 1/10
tis 2/10
ons 3/10
tor 4/10
fre 5/10
lör 6/10
sön 7/10
v 41mån 8/10
tis 9/10
ons 10/10
tor 11/10
fre 12/10
lör 13/10
sön 14/10
v 42mån 15/10
tis 16/10
ons 17/10
tor 18/10
fre 19/10
lör 20/10Varbergsträffen PreOFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Hallands Orienteringsförbund
P
natL
sön 21/10PreO, Öppet DM HallandFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Hallands Orienteringsförbund
P
mästL
Vilselöpet + DM, ultralång, Blekinge, Halland, Skåne och SmålandHallands Orienteringsförbund
OK Vilse 87
Skånes Orienteringsförbund
Smålands Orienteringsförbund
Hallands Orienteringsförbund
Blekinge Orienteringsförbund
Skånes Orienteringsförbund
Smålands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 43mån 22/10
tis 23/10
ons 24/10
tor 25/10
fre 26/10
lör 27/10
sön 28/10
v 44mån 29/10
tis 30/10
ons 31/10
tor 1/11Halloween-OLOK LindénaHallands Orienteringsförbund
närMNResultat
fre 2/11
lör 3/11
sön 4/11
v 45mån 5/11
tis 6/11
ons 7/11
tor 8/11
fre 9/11
lör 10/11
sön 11/11
v 46mån 12/11
tis 13/11
ons 14/11
tor 15/11
fre 16/11
lör 17/11
sön 18/11
v 47mån 19/11
tis 20/11
ons 21/11
tor 22/11
fre 23/11
lör 24/11
sön 25/11
v 48mån 26/11
tis 27/11
ons 28/11
tor 29/11
fre 30/11
lör 1/12
sön 2/12
v 49mån 3/12
tis 4/12
ons 5/12
tor 6/12
fre 7/12
lör 8/12
sön 9/12LucianattenLaholms IF OKHallands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
v 50mån 10/12
tis 11/12
ons 12/12
tor 13/12
fre 14/12
lör 15/12
sön 16/12
v 51mån 17/12
tis 18/12
ons 19/12
tor 20/12
fre 21/12
lör 22/12
sön 23/12
v 52mån 24/12
tis 25/12
ons 26/12
tor 27/12
fre 28/12
lör 29/12
sön 30/12
v 1mån 31/12

Annonser