Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

37 tävlingar hittades mellan 2018-01-01 och 2018-12-31 med följande urval: Örebro, klubbtävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
v 1mån 1/1
tis 2/1
ons 3/1
tor 4/1
fre 5/1
lör 6/1
sön 7/1
v 2mån 8/1
tis 9/1
ons 10/1
tor 11/1
fre 12/1
lör 13/1
sön 14/1
v 3mån 15/1
tis 16/1
ons 17/1
tor 18/1
fre 19/1
lör 20/1
sön 21/1
v 4mån 22/1
tis 23/1
ons 24/1
tor 25/1
fre 26/1
lör 27/1
sön 28/1
v 5mån 29/1
tis 30/1
ons 31/1
tor 1/2
fre 2/2
lör 3/2
sön 4/2
v 6mån 5/2
tis 6/2
ons 7/2
tor 8/2
fre 9/2
lör 10/2
sön 11/2
v 7mån 12/2
tis 13/2
ons 14/2
tor 15/2
fre 16/2
lör 17/2
sön 18/2
v 8mån 19/2
tis 20/2
ons 21/2
tor 22/2
fre 23/2
lör 24/2
sön 25/2
v 9mån 26/2
tis 27/2
ons 28/2
tor 1/3
fre 2/3
lör 3/3
sön 4/3
v 10mån 5/3
tis 6/3
ons 7/3
tor 8/3
fre 9/3
lör 10/3
sön 11/3Klubbdag med Skid-O KMGarphyttans IFÖrebro34
S
klubbMResultat
v 11mån 12/3
tis 13/3
ons 14/3
tor 15/3
fre 16/3
lör 17/3
sön 18/3
v 12mån 19/3
tis 20/3
ons 21/3
tor 22/3
fre 23/3
lör 24/3
sön 25/3
v 13mån 26/3
tis 27/3
ons 28/3
tor 29/3
fre 30/3
lör 31/3
sön 1/4
v 14mån 2/4
tis 3/4
ons 4/4
tor 5/4Ungdomsträning 2018-04-05Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro12
klubbLResultat
fre 6/4
lör 7/4
sön 8/4
v 15mån 9/4
tis 10/4PoängtävlingOK MilanÖrebro0
klubbM
ons 11/4
tor 12/4
fre 13/4
lör 14/4
sön 15/4
v 16mån 16/4
tis 17/4PoängtävlingOK MilanÖrebro0
klubbM
ons 18/4
tor 19/4
fre 20/4
lör 21/4
sön 22/4
v 17mån 23/4
tis 24/4Poängtävling 1Lindebygdens OK
OK Milan
Örebro177
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 25/4
tor 26/4
fre 27/4
lör 28/4
sön 29/4
v 18mån 30/4
tis 1/5
ons 2/5
tor 3/5
fre 4/5
lör 5/5
sön 6/5
v 19mån 7/5
tis 8/5Poängtävling 2OK MilanÖrebro176
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 9/5
tor 10/5
fre 11/5
lör 12/5
sön 13/5
v 20mån 14/5
tis 15/5Poängtävling 3OK MilanÖrebro169
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 16/5
tor 17/5
fre 18/5
lör 19/5
sön 20/5
v 21mån 21/5
tis 22/5Poängtävling 4OK MilanÖrebro171
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 23/5
tor 24/5
fre 25/5
lör 26/5
sön 27/5
v 22mån 28/5
tis 29/5
ons 30/5
tor 31/5
fre 1/6
lör 2/6
sön 3/6
v 23mån 4/6
tis 5/6Sprint-KMLindebygdens OKÖrebro47
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/6Hagaby KMHagaby GoIF ÖrebroÖrebro51
klubbLResultat
tor 7/6
fre 8/6
lör 9/6
sön 10/6
v 24mån 11/6
tis 12/6Träningsserie 2Lindebygdens OKÖrebro67
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 13/6
tor 14/6
fre 15/6
lör 16/6
sön 17/6
v 25mån 18/6
tis 19/6Träningsserie 3Lindebygdens OKÖrebro78
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 20/6
tor 21/6
fre 22/6
lör 23/6
sön 24/6
v 26mån 25/6
tis 26/6Poängtävling 5Fellingsbro GOIF
OK Milan
Örebro294
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 27/6
tor 28/6
fre 29/6
lör 30/6
sön 1/7
v 27mån 2/7
tis 3/7Poängtävling 6OK MilanÖrebro133
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 4/7
tor 5/7
fre 6/7
lör 7/7
sön 8/7
v 28mån 9/7
tis 10/7Poängtävling 7OK MilanÖrebro249
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 11/7
tor 12/7
fre 13/7
lör 14/7
sön 15/7
v 29mån 16/7
tis 17/7
ons 18/7
tor 19/7
fre 20/7
lör 21/7
sön 22/7
v 30mån 23/7
tis 24/7
ons 25/7
tor 26/7
fre 27/7
lör 28/7
sön 29/7
v 31mån 30/7
tis 31/7Poängtävling 8OK MilanÖrebro168
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/8
tor 2/8
fre 3/8
lör 4/8
sön 5/8
v 32mån 6/8
tis 7/8Poängtävling 9OK MilanÖrebro215
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 8/8
tor 9/8
fre 10/8
lör 11/8
sön 12/8
v 33mån 13/8
tis 14/8Poängtävling 10OK MilanÖrebro188
klubbMResultat
ons 15/8
tor 16/8
fre 17/8
lör 18/8
sön 19/8
v 34mån 20/8
tis 21/8Poängtävling 11OK MilanÖrebro223
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/8
tor 23/8
fre 24/8
lör 25/8
sön 26/8
v 35mån 27/8
tis 28/8Träningsserie 4Lindebygdens OKÖrebro65
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/8
tor 30/8
fre 31/8
lör 1/9
sön 2/9
v 36mån 3/9
tis 4/9Träningsserie 5Lindebygdens OKÖrebro79
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 5/9
tor 6/9
fre 7/9
lör 8/9
sön 9/9
v 37mån 10/9
tis 11/9Träningsserie 6Lindebygdens OKÖrebro54
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 12/9Medel-KMOK TisarenÖrebro28
klubbMResultat
tor 13/9
fre 14/9
lör 15/9
sön 16/9
v 38mån 17/9
tis 18/9Natt-KMLindebygdens OKÖrebro53
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 19/9
tor 20/9Ungdomsträning BlankhultAlmby IKÖrebro12
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 21/9
lör 22/9
sön 23/9
v 39mån 24/9
tis 25/9 Träningsserie 7, nattLindebygdens OKÖrebro37
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 26/9
tor 27/9
fre 28/9
lör 29/9
sön 30/9KM DjerfstuganGarphyttans IFÖrebro30
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 40mån 1/10
tis 2/10Träningsserie 8, nattLindebygdens OKÖrebro35
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 3/1025-mannaträningOK Tisaren
Örebro OF
Örebro108
klubbLResultat
tor 4/10
fre 5/10
lör 6/10
sön 7/10
v 41mån 8/10
tis 9/10
ons 10/10
tor 11/10Ungdomsträning (natt) (veteranbanor)Almby IKÖrebro-
klubbLNVisa rutter i Livelox
fre 12/10
lör 13/10
sön 14/10
v 42mån 15/10
tis 16/10
ons 17/10KM Natt GIFGarphyttans IFÖrebro18
klubbMNResultat
tor 18/10
fre 19/10
lör 20/10
sön 21/10
v 43mån 22/10
tis 23/10
ons 24/10
tor 25/10
fre 26/10
lör 27/10
sön 28/10SlutskubbetOK MilanÖrebro26
klubbL
v 44mån 29/10
tis 30/10
ons 31/10
tor 1/11
fre 2/11
lör 3/11
sön 4/11
v 45mån 5/11
tis 6/11
ons 7/11
tor 8/11
fre 9/11
lör 10/11
sön 11/11
v 46mån 12/11
tis 13/11
ons 14/11
tor 15/11Nattsprintercup 2018Almby IKÖrebro15
klubbSN
fre 16/11
lör 17/11
sön 18/11
v 47mån 19/11
tis 20/11Natt-stads-OLLindebygdens OKÖrebro22
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 21/11
tor 22/11
fre 23/11
lör 24/11
sön 25/11
v 48mån 26/11
tis 27/11
ons 28/11
tor 29/11
fre 30/11
lör 1/12
sön 2/12
v 49mån 3/12
tis 4/12
ons 5/12
tor 6/12
fre 7/12
lör 8/12
sön 9/12LusselunkenLindebygdens OKÖrebro31
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 50mån 10/12
tis 11/12
ons 12/12
tor 13/12
fre 14/12
lör 15/12SkinkloppetOK TisarenÖrebro23
klubbMResultat
sön 16/12
v 51mån 17/12
tis 18/12
ons 19/12
tor 20/12
fre 21/12
lör 22/12
sön 23/12
v 52mån 24/12
tis 25/12
ons 26/12
tor 27/12
fre 28/12
lör 29/12Vit-gul jullovsträningAlmby IKÖrebro15
klubbMResultat
sön 30/12
v 1mån 31/12

Annonser

Hallands 3 dagars
World Maze Race
Orienteringsmagasinet 1 kr