Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

44 tävlingar hittades mellan 2018-01-01 och 2018-12-31 med följande urval: Stockholm, distriktstävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
ons 10/1Mila Stockholm by Night, #3Attunda OKStockholm222
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/2 - sön 4/2Stockholm Indoor CupStockholms InomhusorienterareStockholm2504
distLResultat
ons 7/2Mila Stockholm by Night, #4Gustavsbergs OKStockholm170
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 7/3Mila Stockholm by Night, #5, final, jaktstartSnättringe SKStockholm169
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 16/3SumpnattaSundbybergs IKStockholm214
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 12/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm103
distSLKVisa rutter i LiveloxResultat
tor 3/5Ungdomsserien #1, krets norr 2Mälarö SOKStockholm138
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 3/5Ungdomsserien #1, krets norr 3Attunda OKStockholm134
distLResultat
tor 3/5Ungdomsserien #1, krets söder 1Tumba-Mälarhöjden OKStockholm221
distLResultat
tor 3/5Ungdomsserien #1, krets söder 2Gustavsbergs OKStockholm173
distLResultat
tor 3/5Ungdomsserien #1, krets söder 4Snättringe SKStockholm182
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 3/5Ungdomsserien #1, krets norr 1Sundbybergs IKStockholm174
distLResultat
tor 3/5Ungdomsserien #1, krets söder 3Järla OrienteringStockholm146
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 15/5Ungdomsserien #2, krets söder 1Tullinge SKStockholm216
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 15/5Ungdomsserien #2, krets söder 2OK RavinenStockholm152
distLResultat
tis 15/5Ungdomsserien #2, krets norr 1Väsby OKStockholm160
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 15/5Ungdomsserien #2, krets norr 2Järfälla OKStockholm176
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 15/5Ungdomsserien #2, krets söder 4Snättringe SKStockholm161
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 15/5Ungdomsserien #2, krets norr 3 Waxholms OKStockholm154
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 15/5Ungdomsserien #2, krets söder 3Söders-TyresöStockholm193
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 16/5Stockholms City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm1212
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 23/5Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm1145
distSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 25/5StOF Sommarläger Förkortad Medel UPTumba-Mälarhöjden OKStockholm481
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5StOF Sommarläger LägerstafettTumba-Mälarhöjden OKStockholm91
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 30/5Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm1211
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/6Centrum Team SprintCentrum OKStockholm253
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
mån 2/7 - ons 4/7TrekvällarsOK RavinenStockholm2285
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 10/7MastloppetHellas OrienteringStockholm311
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/8Ungdomsserien, regionsfinal söder ÖSkarpnäcks OLStockholm296
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/8Ungdomsserien, regionsfinal, norrBromma-Vällingby SOKStockholm361
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/8Ungomdsserien, regionsfinal söder VHaninge SOKStockholm287
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasserTullinge SKStockholm313
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 26/9Natti NattiIFK EnskedeStockholm38
distSSNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 26/9Natti Natti, MotionsorienteringIFK EnskedeStockholm22
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/9Ungdomsseriefinalen, StockholmSkogsluffarnas OKStockholm996
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/10Tullinge teamsprintTullinge SKStockholm69
distSSVisa rutter i Livelox
fre 26/10HaningenattenHaninge SOKStockholm224
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/10Haninge sprintstafettHaninge SOKStockholm23
distSSResultat
sön 4/11Höstlunken, patrullSnättringe SKStockholm642
distUVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/11Novembertävlingarna, långTullinge SKStockholm758
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/11Novembertävlingarna, medelTullinge SKStockholm753
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 14/11Mila Stockholm by Night, #1OK SödertörnStockholm250
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 17/11Stockholm RogainingOK RavinenStockholm1
LM
distPUK
ons 12/12Mila Stockholm by Night, #2Enebybergs IF
Solna OK
Stockholm312
distLNVisa rutter i LiveloxResultat

Annonser

Mila