Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

68 tävlingar hittades mellan 2018-01-01 och 2018-12-31 med följande urval: Stockholms Orienteringsförbund, orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1mån 1/1
tis 2/1
ons 3/1
tor 4/1
fre 5/1
lör 6/1
sön 7/1
v 2mån 8/1
tis 9/1
ons 10/1Mila Stockholm by Night, #3Attunda OKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 11/1
fre 12/1
lör 13/1
sön 14/1
v 3mån 15/1
tis 16/1
ons 17/1
tor 18/1
fre 19/1
lör 20/1
sön 21/1
v 4mån 22/1
tis 23/1
ons 24/1
tor 25/1
fre 26/1
lör 27/1
sön 28/1
v 5mån 29/1
tis 30/1
ons 31/1
tor 1/2
fre 2/2
lör 3/2Stockholm Indoor Cup, etapp 1Stockholms InomhusorienterareStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
sön 4/2Stockholm Indoor Cup, etapp 2Stockholms InomhusorienterareStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
v 6mån 5/2
tis 6/2
ons 7/2Mila Stockholm by Night, #4Gustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 8/2
fre 9/2
lör 10/2
sön 11/2
v 7mån 12/2
tis 13/2
ons 14/2
tor 15/2
fre 16/2
lör 17/2
sön 18/2
v 8mån 19/2
tis 20/2
ons 21/2
tor 22/2
fre 23/2
lör 24/2
sön 25/2
v 9mån 26/2
tis 27/2
ons 28/2
tor 1/3
fre 2/3
lör 3/3
sön 4/3
v 10mån 5/3
tis 6/3
ons 7/3Mila Stockholm by Night, #5, final, jaktstartSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 8/3
fre 9/3
lör 10/3
sön 11/3
v 11mån 12/3
tis 13/3
ons 14/3
tor 15/3
fre 16/3SumpnattaSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 17/3
sön 18/3
v 12mån 19/3
tis 20/3
ons 21/3
tor 22/3
fre 23/3
lör 24/3
sön 25/3
v 13mån 26/3
tis 27/3
ons 28/3
tor 29/3
fre 30/3
lör 31/3
sön 1/4
v 14mån 2/4
tis 3/4
ons 4/4
tor 5/4
fre 6/4Väsby OK, GrymnattaVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 7/4
sön 8/4MIK-medelnMälarhöjdens IK OKStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 15mån 9/4
tis 10/4
ons 11/4
tor 12/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distSLKVisa rutter i LiveloxResultat
fre 13/4
lör 14/4Täby OK, långTäby OKStockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/4Täby OK, medelTäby OKStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 16mån 16/4
tis 17/4
ons 18/4
tor 19/4
fre 20/4
lör 21/4IFK LidingöIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/4Järfälla OKJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 17mån 23/4
tis 24/4
ons 25/4
tor 26/4
fre 27/4Tiomila, open individual, FridayIFK Enskede
OK Älvsjö-Örby
Skogsluffarnas OK
Solna OK
Stockholms Orienteringsförbund
natLK
lör 28/4Tiomila, open individual, SaturdayIFK Enskede
OK Älvsjö-Örby
Skogsluffarnas OK
Solna OK
Stockholms Orienteringsförbund
natLKVisa rutter i LiveloxResultat
Tiomila i NynäshamnIFK Enskede
OK Älvsjö-Örby
Skogsluffarnas OK
Stockholms Orienteringsförbund
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/4Tiomila i NynäshamnIFK Enskede
OK Älvsjö-Örby
Skogsluffarnas OK
Stockholms Orienteringsförbund
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
v 18mån 30/4
tis 1/5DM, sprint, Stockholm (WRE)Järla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
intSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 2/5
tor 3/5Ungdomsserien #1, krets norr 2Mälarö SOKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #1, krets norr 3Attunda OKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien #1, krets söder 1Tumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien #1, krets söder 2Gustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien #1, krets söder 4Snättringe SKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #1, krets norr 1Sundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien #1, krets söder 3Järla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 4/5
lör 5/5HaningeträffenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/5
v 19mån 7/5
tis 8/5
ons 9/5
tor 10/5
fre 11/5
lör 12/5
sön 13/5
v 20mån 14/5
tis 15/5Ungdomsserien #2, krets söder 1Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets söder 2OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien #2, krets norr 1Väsby OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets norr 2Järfälla OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets söder 4Snättringe SKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets norr 3 Waxholms OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets söder 3Söders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 16/5Stockholms City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 17/5
fre 18/5
lör 19/5
sön 20/5
v 21mån 21/5
tis 22/5
ons 23/5Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 24/5
fre 25/5StOF Sommarläger Förkortad Medel UPTumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/5
sön 27/5StOF Sommarläger LägerstafettTumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
v 22mån 28/5
tis 29/5
ons 30/5Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 31/5
fre 1/6
lör 2/6
sön 3/6
v 23mån 4/6
tis 5/6
ons 6/6Centrum Team SprintCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/6
fre 8/6
lör 9/6
sön 10/6
v 24mån 11/6
tis 12/6
ons 13/6
tor 14/6
fre 15/6
lör 16/6
sön 17/6
v 25mån 18/6
tis 19/6
ons 20/6
tor 21/6
fre 22/6
lör 23/6
sön 24/6
v 26mån 25/6
tis 26/6
ons 27/6
tor 28/6
fre 29/6
lör 30/6
sön 1/7
v 27mån 2/7Trekvällars, etapp 1OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 3/7Trekvällars, etapp 2OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 4/7Trekvällars, etapp 3OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 5/7
fre 6/7
lör 7/7
sön 8/7
v 28mån 9/7
tis 10/7MastloppetHellas OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 11/7
tor 12/7
fre 13/7
lör 14/7
sön 15/7
v 29mån 16/7
tis 17/7
ons 18/7
tor 19/7
fre 20/7
lör 21/7
sön 22/7
v 30mån 23/7
tis 24/7
ons 25/7
tor 26/7
fre 27/7
lör 28/7
sön 29/7
v 31mån 30/7
tis 31/7
ons 1/8
tor 2/8
fre 3/8
lör 4/8
sön 5/8
v 32mån 6/8
tis 7/8
ons 8/8
tor 9/8
fre 10/8
lör 11/8
sön 12/8
v 33mån 13/8
tis 14/8
ons 15/8
tor 16/8
fre 17/8
lör 18/8
sön 19/8SvartviksmedelnOK SödertörnStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 34mån 20/8
tis 21/8
ons 22/8
tor 23/8
fre 24/8
lör 25/8DM, lång, StockholmIFK Enskede
Snättringe SK
Stockholms Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, medel, StockholmIFK Enskede
Snättringe SK
Stockholms Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
v 35mån 27/8
tis 28/8
ons 29/8Ungdomsserien, regionsfinal söder ÖSkarpnäcks OLStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, regionsfinal, norrBromma-Vällingby SOKStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungomdsserien, regionsfinal söder VHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 30/8
fre 31/8
lör 1/9
sön 2/9TyresöorienteringenSöders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 36mån 3/9
tis 4/9
ons 5/9
tor 6/9
fre 7/9
lör 8/9Skärgårdsdubbeln, långdistansGustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/9Skärgårdsdubbeln, medeldistans OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 10/9
tis 11/9
ons 12/9
tor 13/9
fre 14/9
lör 15/9ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
OK Österåker, medelOK ÖsteråkerStockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/9Waxholms OKWaxholms OKStockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 38mån 17/9
tis 18/9
ons 19/9
tor 20/9
fre 21/9DM, natt, StockholmIFK Tumba SOKStockholms Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/9
sön 23/9DM, stafett, StockholmTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasserTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 39mån 24/9
tis 25/9
ons 26/9Natti NattiIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distSSNVisa rutter i LiveloxResultat
Natti Natti, MotionsorienteringIFK EnskedeStockholms Orienteringsförbund
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 27/9
fre 28/9
lör 29/9Ungdomsseriefinalen, StockholmSkogsluffarnas OKStockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/9
v 40mån 1/10
tis 2/10
ons 3/10
tor 4/10
fre 5/10
lör 6/1025mannaAttunda OK
Järfälla OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 7/1025mannamedelnAttunda OK
Järfälla OK
Sundbybergs IK
Väsby OK
Stockholms Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 41mån 8/10
tis 9/10
ons 10/10
tor 11/10
fre 12/10
lör 13/10Tullinge teamsprintTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distSSVisa rutter i Livelox
sön 14/10
v 42mån 15/10
tis 16/10
ons 17/10
tor 18/10
fre 19/10
lör 20/10
sön 21/10
v 43mån 22/10
tis 23/10
ons 24/10
tor 25/10
fre 26/10HaningenattenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/10Haninge sprintstafettHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distSSResultat
sön 28/10
v 44mån 29/10
tis 30/10
ons 31/10
tor 1/11
fre 2/11
lör 3/11
sön 4/11Höstlunken, patrullSnättringe SKStockholms Orienteringsförbund
distUVisa rutter i LiveloxResultat
v 45mån 5/11
tis 6/11
ons 7/11
tor 8/11
fre 9/11
lör 10/11Novembertävlingarna, långTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/11Novembertävlingarna, medelTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 46mån 12/11
tis 13/11
ons 14/11Mila Stockholm by Night, #1OK SödertörnStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 15/11
fre 16/11
lör 17/11Stockholm RogainingOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
LM
distPUK
sön 18/11
v 47mån 19/11
tis 20/11
ons 21/11
tor 22/11
fre 23/11
lör 24/11
sön 25/11
v 48mån 26/11
tis 27/11
ons 28/11
tor 29/11
fre 30/11
lör 1/12
sön 2/12
v 49mån 3/12
tis 4/12
ons 5/12
tor 6/12
fre 7/12
lör 8/12
sön 9/12
v 50mån 10/12
tis 11/12
ons 12/12Mila Stockholm by Night, #2Enebybergs IF
Solna OK
Stockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 13/12
fre 14/12
lör 15/12
sön 16/12
v 51mån 17/12
tis 18/12
ons 19/12
tor 20/12
fre 21/12
lör 22/12
sön 23/12
v 52mån 24/12
tis 25/12
ons 26/12
tor 27/12
fre 28/12
lör 29/12
sön 30/12
v 1mån 31/12

Annonser