Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

55 tävlingar hittades mellan 2018-01-01 och 2018-12-31 med följande urval: Småland, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1mån 1/1
tis 2/1
ons 3/1
tor 4/1
fre 5/1
lör 6/1
sön 7/1
v 2mån 8/1
tis 9/1
ons 10/1
tor 11/1
fre 12/1
lör 13/1
sön 14/1
v 3mån 15/1
tis 16/1
ons 17/1
tor 18/1
fre 19/1
lör 20/1
sön 21/1
v 4mån 22/1
tis 23/1
ons 24/1
tor 25/1
fre 26/1
lör 27/1
sön 28/1
v 5mån 29/1
tis 30/1
ons 31/1
tor 1/2
fre 2/2
lör 3/2
sön 4/2
v 6mån 5/2
tis 6/2
ons 7/2
tor 8/2
fre 9/2
lör 10/2
sön 11/2
v 7mån 12/2
tis 13/2
ons 14/2
tor 15/2
fre 16/2
lör 17/2
sön 18/2
v 8mån 19/2
tis 20/2
ons 21/2
tor 22/2
fre 23/2
lör 24/2
sön 25/2
v 9mån 26/2
tis 27/2
ons 28/2
tor 1/3
fre 2/3
lör 3/3
sön 4/3
v 10mån 5/3
tis 6/3
ons 7/3
tor 8/3
fre 9/3
lör 10/3
sön 11/3
v 11mån 12/3
tis 13/3
ons 14/3
tor 15/3
fre 16/3
lör 17/3
sön 18/3
v 12mån 19/3
tis 20/3
ons 21/3
tor 22/3
fre 23/3
lör 24/3
sön 25/3
v 13mån 26/3
tis 27/3
ons 28/3
tor 29/3
fre 30/3
lör 31/3
sön 1/4
v 14mån 2/4AnebyorienteringenSOK AnebySmåland
distL
tis 3/4
ons 4/4
tor 5/4
fre 6/4
lör 7/4SM, ultralång med Swedish League, #1IK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Småland
mästU
SM, ultralång, publiktävling, medel Gränna-Bygdens OKSmåland
natM
sön 8/4
v 15mån 9/4
tis 10/4
ons 11/4
tor 12/4
fre 13/4
lör 14/4Nybro OK, dag 1, långNybro OKSmåland
natL
AnebyorienteringenSOK AnebySmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/4Nybro OK, dag 2, medelNybro OKSmåland
natM
v 16mån 16/4
tis 17/4
ons 18/4
tor 19/4
fre 20/4SM, natt med Swedish League, #5IK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Småland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/4
sön 22/4Växjö OKVäxjö OKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 17mån 23/4
tis 24/4
ons 25/4
tor 26/4
fre 27/4
lör 28/4
sön 29/4Målilla OKMålilla OKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 18mån 30/4
tis 1/5OK BävernOK BävernSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 2/5
tor 3/5
fre 4/5MarkarydssprintenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/5Gränsfejden/VättefejdenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Torsås OKTorsås OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/5LagadalskampenFK FinnSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 19mån 7/5
tis 8/5
ons 9/5
tor 10/5AlvestaträffenAlvesta SOKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 11/5
lör 12/5
sön 13/5
v 20mån 14/5
tis 15/5
ons 16/5
tor 17/5
fre 18/5
lör 19/5DM, sprint, SmålandSOK AnebySmåland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, SmålandSOK AnebySmåland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/5
v 21mån 21/5
tis 22/5
ons 23/5
tor 24/5
fre 25/5
lör 26/5
sön 27/5LämmeltågetNässjö OKSmåland
distSSResultat
v 22mån 28/5
tis 29/5
ons 30/5
tor 31/5
fre 1/6
lör 2/6SM, sprint, individuell, kvalIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Småland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprint, individuell, finalIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Småland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprint, publiktävlingIK Hakarpspojkarna
OK Gränsen
Småland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 3/6SM, sprint, stafettIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Småland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
v 23mån 4/6
tis 5/6
ons 6/6
tor 7/6
fre 8/6
lör 9/6PreO på Öland + DM, SmålandNybro OKSmåland
P
mästP
Slättö sand-medelnBredaryds SOKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
PreO på ÖlandNybro OKSmåland
P
natP
v 24mån 11/6
tis 12/6
ons 13/6
tor 14/6
fre 15/6
lör 16/6
sön 17/6
v 25mån 18/6
tis 19/6
ons 20/6
tor 21/6
fre 22/6
lör 23/6
sön 24/6
v 26mån 25/6
tis 26/6
ons 27/6
tor 28/6
fre 29/6
lör 30/6TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/7TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
v 27mån 2/7
tis 3/7Tjust 2-dagars, dag 1Ankarsrums OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 4/7Tjust 2-dagars, dag 2Ankarsrums OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 5/7
fre 6/7
lör 7/7
sön 8/7
v 28mån 9/7
tis 10/7
ons 11/7
tor 12/7
fre 13/7
lör 14/7
sön 15/7
v 29mån 16/7
tis 17/7
ons 18/7
tor 19/7
fre 20/7
lör 21/7
sön 22/7
v 30mån 23/7
tis 24/7
ons 25/7
tor 26/7
fre 27/7
lör 28/7
sön 29/7
v 31mån 30/7
tis 31/7
ons 1/8
tor 2/8
fre 3/8
lör 4/8
sön 5/8
v 32mån 6/8
tis 7/8
ons 8/8
tor 9/8
fre 10/8GM, sprintEksjö SOKSmåland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 11/8GM, långEksjö SOKSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
GM, lång, publiktävlingEksjö SOKSmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/8GM, medel, publiktävlingEksjö SOKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
GM, stafettEksjö SOKSmåland
natSLVisa rutter i LiveloxResultat
v 33mån 13/8
tis 14/8
ons 15/8
tor 16/8
fre 17/8
lör 18/8
sön 19/8Hökensåsracet, medelOK GränsenSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Hökensåsracet, sprintOK GränsenSmåland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
v 34mån 20/8
tis 21/8
ons 22/8
tor 23/8
fre 24/8
lör 25/8DM, medel, SmålandÅlems OKSmåland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, stafett, SmålandKalmar OKSmåland
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Småland, individuella öppna klasserKalmar OKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 35mån 27/8
tis 28/8
ons 29/8
tor 30/8
fre 31/8
lör 1/9
sön 2/9PilaboträffenAnnebergs GIFSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 36mån 3/9
tis 4/9
ons 5/9
tor 6/9
fre 7/9
lör 8/9SM, lång, kvalIK HakarpspojkarnaSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/9SM, lång, finalIK HakarpspojkarnaSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
SM, lång, final, publiktävling medel IK Hakarpspojkarna
Skillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 10/9
tis 11/9
ons 12/9
tor 13/9
fre 14/9SM, medel, kvalIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Vaggeryds SOK
Småland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/9SM, medel, finalIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Vaggeryds SOK
Småland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
SM, medel, final, publiktävling medel IK Hakarpspojkarna
Skillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/9SM, stafettIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Småland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
v 38mån 17/9
tis 18/9
ons 19/9
tor 20/9
fre 21/9DM, natt, Småland + ÖstergötlandSOK Aneby
Östergötlands Orienteringsförbund
Småland
Östergötlands Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 22/9
sön 23/9DM, lång, Småland + ÖstergötlandSmålands OF
Sol Tranås
Östergötlands Orienteringsförbund
Småland
Östergötlands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 39mån 24/9
tis 25/9
ons 26/9
tor 27/9
fre 28/9Pölder OL-cup, avslutning, dag 1, nattOK NjudungSmåland
natMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 29/9Pölder OL-cup, avslutning, dag 2, medelOK NjudungSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/9
v 40mån 1/10
tis 2/10
ons 3/10
tor 4/10
fre 5/10
lör 6/10
sön 7/10
v 41mån 8/10
tis 9/10
ons 10/10
tor 11/10
fre 12/10
lör 13/10
sön 14/10
v 42mån 15/10
tis 16/10
ons 17/10
tor 18/10
fre 19/10
lör 20/10
sön 21/10Vilselöpet + DM, ultralång, Blekinge, Halland, Skåne och SmålandHallands OF
OK Vilse 87
Skånes OF
Smålands OF
Halland
Blekinge
Skåne
Småland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 43mån 22/10
tis 23/10
ons 24/10
tor 25/10
fre 26/10
lör 27/10SmålandskavlenAlvesta SOK
OK Norrvirdarna
Värend GN OL
Växjö OK
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/10SmålandskavlenAlvesta SOK
OK Norrvirdarna
Värend GN OL
Växjö OK
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
Smålandskavlen, individuell tävlingAlvesta SOK
OK Norrvirdarna
Värend GN OL
Växjö OK
Småland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 44mån 29/10
tis 30/10
ons 31/10
tor 1/11
fre 2/11
lör 3/11MTBO DM SmålandNybro OKSmåland
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/11SM, ultralång, publiktävling, medel Gränna-Bygdens OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SM, ultralångIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Småland
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
v 45mån 5/11
tis 6/11
ons 7/11
tor 8/11
fre 9/11
lör 10/11
sön 11/11
v 46mån 12/11
tis 13/11
ons 14/11
tor 15/11
fre 16/11
lör 17/11
sön 18/11
v 47mån 19/11
tis 20/11
ons 21/11
tor 22/11
fre 23/11
lör 24/11
sön 25/11
v 48mån 26/11
tis 27/11
ons 28/11
tor 29/11
fre 30/11
lör 1/12
sön 2/12
v 49mån 3/12
tis 4/12
ons 5/12
tor 6/12
fre 7/12
lör 8/12
sön 9/12
v 50mån 10/12
tis 11/12
ons 12/12
tor 13/12
fre 14/12
lör 15/12
sön 16/12
v 51mån 17/12
tis 18/12
ons 19/12
tor 20/12
fre 21/12
lör 22/12
sön 23/12
v 52mån 24/12
tis 25/12
ons 26/12
tor 27/12
fre 28/12
lör 29/12
sön 30/12
v 1mån 31/12

Annonser