Tävlingskalender

31 tävlingar hittades mellan 2018-01-01 och 2018-12-31 med följande urval: Södermanland, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Ändra sökningen Återställ sökningen Så här går anmälan till
Datum Tävlingens namn Arrangörsorganisationer Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1må 1/1
ti 2/1
on 3/1
to 4/1
fr 5/1
lö 6/1
sö 7/1
v 2må 8/1
ti 9/1
on 10/1
to 11/1
fr 12/1
lö 13/1
sö 14/1
v 3må 15/1
ti 16/1
on 17/1
to 18/1
fr 19/1
lö 20/1
sö 21/1
v 4må 22/1
ti 23/1
on 24/1
to 25/1
fr 26/1
lö 27/1
sö 28/1
v 5må 29/1
ti 30/1
on 31/1
to 1/2
fr 2/2
lö 3/2
sö 4/2
v 6må 5/2
ti 6/2
on 7/2
to 8/2
fr 9/2
lö 10/2SkidO, DM, sprint, SödermanlandKjula IFSödermanland
S
mästS
sö 11/2 SkidO, DM, lång, SödermanlandÄrla IFSödermanland
S
natL
v 7må 12/2
ti 13/2
on 14/2
to 15/2
fr 16/2
lö 17/2
sö 18/2
v 8må 19/2
ti 20/2
on 21/2
to 22/2
fr 23/2
lö 24/2
sö 25/2
v 9må 26/2
ti 27/2
on 28/2
to 1/3
fr 2/3
lö 3/3
sö 4/3
v 10må 5/3
ti 6/3
on 7/3
to 8/3
fr 9/3
lö 10/3
sö 11/3
v 11må 12/3
ti 13/3
on 14/3
to 15/3
fr 16/3
lö 17/3
sö 18/3
v 12må 19/3
ti 20/3
on 21/3
to 22/3
fr 23/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland
distLN
18/3
lö 24/3NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland
natL
18/3
sö 25/3MåsenstafettenOK MåsenSödermanland
natSL
v 13må 26/3
ti 27/3
on 28/3
to 29/3
fr 30/3PåskorienteringenKjula IFSödermanland
natL
lö 31/3
sö 1/4
v 14må 2/4KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natM
ti 3/4
on 4/4
to 5/4
fr 6/4SvartnattaKatrineholms OK
Vingåkers OK
Södermanland
natSLN
lö 7/4Mälarmårdsdubbeln, sprintKatrineholms OKSödermanland
natS
sö 8/4Mälarmårdsdubbeln, medelKatrineholms OKSödermanland
natL
v 15må 9/4
ti 10/4
on 11/4
to 12/4
fr 13/4
lö 14/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland
natSLK
sö 15/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland
natSLK
Stigtomtakavlen, individuella öppna klasserOK HällenSödermanland
distL
v 16må 16/4
ti 17/4
on 18/4
to 19/4
fr 20/4
lö 21/4OK Tors ungdomstävlingOK TorSödermanland
natL
sö 22/4TorfejdenOK TorSödermanland
natM
v 17må 23/4
ti 24/4
on 25/4
to 26/4
fr 27/4
lö 28/4
sö 29/4
v 18må 30/4
ti 1/5KlemmingekampenOK KlemmingenSödermanland
natM
on 2/5
to 3/5
fr 4/5
lö 5/5
sö 6/5
v 19må 7/5
ti 8/5
on 9/5
to 10/5
fr 11/5
lö 12/5
sö 13/5
v 20må 14/5
ti 15/5
on 16/5
to 17/5
fr 18/5
lö 19/5DM, sprint, SödermanlandSträngnäs-Malmby OLSödermanland
mästS
sö 20/5
v 21må 21/5
ti 22/5
on 23/5
to 24/5
fr 25/5
lö 26/5OK Måsens ungdomstävlingOK MåsenSödermanland
distM
sö 27/5
v 22må 28/5
ti 29/5
on 30/5
to 31/5
fr 1/6
lö 2/6
sö 3/6
v 23må 4/6
ti 5/6
on 6/6
to 7/6
fr 8/6
lö 9/6
sö 10/6
v 24må 11/6
ti 12/6
on 13/6
to 14/6
fr 15/6
lö 16/6
sö 17/6
v 25må 18/6
ti 19/6Melkers MinneSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natSL
on 20/6
to 21/6
fr 22/6
lö 23/6
sö 24/6
v 26må 25/6
ti 26/6
on 27/6
to 28/6
fr 29/6
lö 30/6
sö 1/7
v 27må 2/7
ti 3/7
on 4/7
to 5/7
fr 6/7Eskilstuna weekend, etapp 1, medelÄrla IFSödermanland
natM
lö 7/7Eskilstuna weekend, etapp 2, långÄrla IFSödermanland
natL
sö 8/7Eskilstuna weekend, etapp 3, långÄrla IFSödermanland
natL
v 28må 9/7
ti 10/7
on 11/7
to 12/7
fr 13/7
lö 14/7
sö 15/7
v 29må 16/7
ti 17/7
on 18/7
to 19/7
fr 20/7
lö 21/7
sö 22/7
v 30må 23/7
ti 24/7
on 25/7
to 26/7
fr 27/7
lö 28/7
sö 29/7
v 31må 30/7OK Hällens 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanland
distM
ti 31/7OK Hällens 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanland
distL
on 1/8OK Hällens 3-dagars, dag 3, medelOK HällenSödermanland
distM
to 2/8
fr 3/8
lö 4/8
sö 5/8
v 32må 6/8
ti 7/8
on 8/8
to 9/8
fr 10/8
lö 11/8
sö 12/8
v 33må 13/8
ti 14/8
on 15/8
to 16/8
fr 17/8
lö 18/8
sö 19/8GripträffenOK GripSödermanland
natM
v 34må 20/8
ti 21/8
on 22/8
to 23/8
fr 24/8DM, natt, Södermanland + Västmanland + Örebro LänOK Tor
Västmanlands OF
Örebro Läns OF
Södermanland
Västmanland
Örebro Län
mästLN
lö 25/8
sö 26/8DM, stafett, Östergötland + SödermanlandNAIS Orienteringsklubb
Södermanlands OF
Östergötland
Södermanland
mästSL
DM, stafett, Östergötland + Södermanland, individuella öppna klasserNAIS Orienteringsklubb
Södermanlands OF
Östergötland
Södermanland
distL
v 35må 27/8
ti 28/8
on 29/8
to 30/8
fr 31/8
lö 1/9Åkers IF 100-årstävlingÅkers IFSödermanland
natM
sö 2/9StockenfejdenSträngnäs-Malmby OLSödermanland
natL
v 36må 3/9
ti 4/9
on 5/9
to 6/9
fr 7/9
lö 8/9
sö 9/9
v 37må 10/9
ti 11/9
on 12/9
to 13/9
fr 14/9
lö 15/9
sö 16/9
v 38må 17/9
ti 18/9
on 19/9
to 20/9
fr 21/9
lö 22/9DM, medel, SödermanlandOK TjärnenSödermanland
mästM
sö 23/9DM, lång, SödermanlandIK StandardSödermanland
mästL
v 39må 24/9
ti 25/9
on 26/9
to 27/9
fr 28/9
lö 29/9
sö 30/9Trosa skogsloppTrosabygdens OKSödermanland
natL
v 40må 1/10
ti 2/10
on 3/10
to 4/10
fr 5/10
lö 6/10
sö 7/10
v 41må 8/10
ti 9/10
on 10/10
to 11/10
fr 12/10
lö 13/10
sö 14/10
v 42må 15/10
ti 16/10
on 17/10
to 18/10
fr 19/10
lö 20/10
sö 21/10
v 43må 22/10
ti 23/10
on 24/10
to 25/10
fr 26/10
lö 27/10
sö 28/10
v 44må 29/10
ti 30/10
on 31/10
to 1/11
fr 2/11
lö 3/11
sö 4/11
v 45må 5/11
ti 6/11
on 7/11
to 8/11
fr 9/11
lö 10/11
sö 11/11
v 46må 12/11
ti 13/11
on 14/11
to 15/11
fr 16/11
lö 17/11
sö 18/11
v 47må 19/11
ti 20/11
on 21/11
to 22/11
fr 23/11
lö 24/11
sö 25/11
v 48må 26/11
ti 27/11
on 28/11
to 29/11
fr 30/11
lö 1/12
sö 2/12
v 49må 3/12
ti 4/12
on 5/12
to 6/12
fr 7/12
lö 8/12
sö 9/12
v 50må 10/12
ti 11/12
on 12/12
to 13/12
fr 14/12
lö 15/12
sö 16/12
v 51må 17/12
ti 18/12
on 19/12
to 20/12
fr 21/12
lö 22/12
sö 23/12
v 52må 24/12
ti 25/12
on 26/12
to 27/12
fr 28/12
lö 29/12
sö 30/12
v 1må 31/12

Annonser