Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

91 tävlingar hittades mellan 2018-01-01 och 2018-12-31 med följande urval: Upplands Orienteringsförbund, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1mån 1/1
tis 2/1
ons 3/1
tor 4/1
fre 5/1
lör 6/1
sön 7/1
v 2mån 8/1
tis 9/1
ons 10/1
tor 11/1
fre 12/1
lör 13/1
sön 14/1
v 3mån 15/1
tis 16/1
ons 17/1
tor 18/1
fre 19/1
lör 20/1
sön 21/1
v 4mån 22/1
tis 23/1
ons 24/1
tor 25/1
fre 26/1
lör 27/1
sön 28/1
v 5mån 29/1
tis 30/1
ons 31/1
tor 1/2
fre 2/2
lör 3/2
sön 4/2
v 6mån 5/2
tis 6/2
ons 7/2
tor 8/2
fre 9/2
lör 10/2SkidO, DM, medel, UpplandOK Borgen
OK Rodhen
Upplands Orienteringsförbund
S
mästMResultat
SkidO, DM, sprint, UpplandOK Borgen
OK Rodhen
Upplands Orienteringsförbund
S
mästSResultat
sön 11/2MTBO träning och planeringslunchIFK Enskede
OK Linné
OK Rodhen
Stockholms Orienteringsförbund
Upplands Orienteringsförbund
LM
närL
v 7mån 12/2
tis 13/2
ons 14/2
tor 15/2
fre 16/2
lör 17/2
sön 18/2
v 8mån 19/2
tis 20/2
ons 21/2
tor 22/2
fre 23/2
lör 24/2
sön 25/2
v 9mån 26/2
tis 27/2
ons 28/2
tor 1/3
fre 2/3
lör 3/3
sön 4/3
v 10mån 5/3
tis 6/3
ons 7/3
tor 8/3
fre 9/3
lör 10/3
sön 11/3
v 11mån 12/3
tis 13/3
ons 14/3
tor 15/3Veterantour NorrtäljeOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närM
fre 16/3
lör 17/3
sön 18/3
v 12mån 19/3
tis 20/3
ons 21/3
tor 22/3
fre 23/3
lör 24/3
sön 25/3
v 13mån 26/3
tis 27/3
ons 28/3
tor 29/3
fre 30/3
lör 31/3
sön 1/4
v 14mån 2/4
tis 3/4
ons 4/4
tor 5/4
fre 6/4
lör 7/4LännamedelnLänna IFUpplands Orienteringsförbund
natM
sön 8/4RånässtafettenRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
natSL
v 15mån 9/4
tis 10/4
ons 11/4
tor 12/4
fre 13/4
lör 14/4
sön 15/4EnenracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 16mån 16/4
tis 17/4
ons 18/4MTBO Uppland, träning, Gränby sportfältOK Linné
OK Rodhen
Upplands Orienteringsförbund
M
närMVisa rutter i Livelox
tor 19/4Motionsorientering UpplandOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närM
fre 20/4Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Upplands Orienteringsförbund
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/4Uppsala möte, medelIF ThorUpplands Orienteringsförbund
natM
sön 22/4Uppsala möte, långOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
natL
v 17mån 23/4
tis 24/4Motionsorientering UpplandLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närL
ons 25/4
tor 26/4
fre 27/4
lör 28/4
sön 29/4
v 18mån 30/4
tis 1/5
ons 2/5MTBO Uppland, träning, StenhagenOK Linné
OK Rodhen
Upplands Orienteringsförbund
M
närMVisa rutter i Livelox
tor 3/5RoslagsveteranernaLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
Motionsorientering i UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
fre 4/5
lör 5/5Roslagshelg, långOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/5Roslagshelg, medelOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 19mån 7/5
tis 8/5DM, sprint, UpplandIdrottsföreningen OLGY UppsalaUpplands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 9/5RoslagsveteranernaLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
tor 10/5
fre 11/5
lör 12/5
sön 13/5
v 20mån 14/5
tis 15/5Motionsorientering UpplandIF ThorUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
Till Skogs #1 VÖOLVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
U-ringen 2018 Etapp 1: IF ThorIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 16/5MTBO Uppland, träning, LurboIF Thor
OK Rodhen
Upplands Orienteringsförbund
M
närLVisa rutter i Livelox
tor 17/5
fre 18/5
lör 19/5
sön 20/5
v 21mån 21/5
tis 22/5Motionsorientering UpplandRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
Till Skogs med Roslagens Sparbank del 2Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
U-ringen 2018 Etapp 2: Långhundra IFIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 23/5Öppet KM medelOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering Sprint i Uppland på VärldsorienteringsdagenOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
närS
tor 24/5RoslagsveteranernaOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering UpplandOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närM
fre 25/5
lör 26/5
sön 27/5
v 22mån 28/5
tis 29/5U-ringen 2018 Etapp 3: OK LinnéIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Upplands Orienteringsförbund
närLResultat
Till Skogs med Roslagens Sparbank del 3OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
Motionsorientering UpplandOK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
närM
ons 30/5MTBO Uppland, träning, HammarskogOK Linné
OK Rodhen
Upplands Orienteringsförbund
M
närMVisa rutter i Livelox
tor 31/5RoslagsveteranernaHäverödals SKUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
fre 1/6
lör 2/6PreO, TempO-DM, UpplandBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
mästT
PreO, UpplandBjörklinge SOKUpplands Orienteringsförbund
P
natP
sön 3/6PreO, UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natP
v 23mån 4/6
tis 5/6Motionsorientering UpplandRasbo IKUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Till Skogs med Roslagens Sparbank del 4Länna IFUpplands Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/6
tor 7/6
fre 8/6
lör 9/6SlottssprintenSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
natSResultat
Slottssprinten, 2-mannastafettSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
natSSResultat
sön 10/6
v 24mån 11/6
tis 12/6
ons 13/6Motionsorientering Uppland i TjäderleksbergenOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 14/6
fre 15/6
lör 16/6
sön 17/6
v 25mån 18/6
tis 19/6Motionsorientering Uppland, SunnerstastuganIF ThorUpplands Orienteringsförbund
närL
ons 20/6Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup, Etapp 1Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 21/6
fre 22/6
lör 23/6
sön 24/6
v 26mån 25/6
tis 26/6Motionsorientering L-100 IFLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup, Etapp 2Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 27/6PreO, Dag-DM, UpplandLänna IFUpplands Orienteringsförbund
P
mästP
tor 28/6
fre 29/6
lör 30/6
sön 1/7
v 27mån 2/7
tis 3/7Rånäs OK / Rimbo SOK Sprintcup, Etapp 3Rånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 4/7
tor 5/7
fre 6/7
lör 7/7
sön 8/7
v 28mån 9/7
tis 10/7
ons 11/7Motionsorientering i UpplandLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 12/7
fre 13/7
lör 14/7
sön 15/7
v 29mån 16/7
tis 17/7Skärgårdssprinten, etapp 1OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 18/7Skärgårdssprinten, etapp 2OK RoslagenUpplands Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 19/7
fre 20/7
lör 21/7
sön 22/7
v 30mån 23/7
tis 24/7
ons 25/7
tor 26/7
fre 27/7
lör 28/7
sön 29/7
v 31mån 30/7
tis 31/7
ons 1/8
tor 2/8
fre 3/8
lör 4/8
sön 5/8
v 32mån 6/8
tis 7/8Rimbo/Rånäs Sprintcup del 4 samt RM-sprintRimbo SOKUpplands Orienteringsförbund
närSResultat
ons 8/8
tor 9/8Roslagsveteranerna VÖOLVallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
närM
fre 10/8
lör 11/8
sön 12/8MtbO, RodhenmedelnOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
RodhenmedelnOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 33mån 13/8
tis 14/8Motionsorientering UpplandOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närM
ons 15/8Öppet KM långOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 16/8Roslagsveteranerna.Långhundra IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
Motionsorientering Uppland i Stenhagen OK LinnéOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 17/8
lör 18/8Långhundradubbeln, medelLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/8Långhundradubbeln, långLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 34mån 20/8
tis 21/8Motionsorientering L-100Långhundra IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 22/8
tor 23/8RoslagsveteranernaRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
fre 24/8DM, natt, UpplandRånäs OKUpplands Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/8
sön 26/8DM, lång, UpplandLänna IFUpplands Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 35mån 27/8
tis 28/8FM L-100 IF/Sigtuna OKLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
ons 29/8
tor 30/8RoslagsveteranernaLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
Motionsorientering Uppland i Hammarskog OK LinnéOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 31/8
lör 1/9PreO, Natt-DM, UpplandLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
P
mästP
PreO, TempO, UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natT
Öppet Roslagsmästerskap medeldistansRånäs OK
Vallentuna-Össeby OL
Upplands Orienteringsförbund
närMResultat
sön 2/9PreO, UpplandOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
P
natP
v 36mån 3/9
tis 4/9Motionsorientering UpplandRasbo IKUpplands Orienteringsförbund
närLResultat
ons 5/9
tor 6/9
fre 7/9
lör 8/9Linnéklassikern, medelOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/9Linnéklassikern, långOK LinnéUpplands Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 37mån 10/9
tis 11/9
ons 12/9
tor 13/9Roslagsveteranerna.Häverödals SKUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 14/9
lör 15/9
sön 16/9
v 38mån 17/9
tis 18/9
ons 19/9
tor 20/9
fre 21/9
lör 22/9DM, medel, UpplandOK TriangelnUpplands Orienteringsförbund
mästMResultat
sön 23/9DM, stafett, UpplandLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Uppland, individuella öppna klasserLånghundra IFUpplands Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 39mån 24/9
tis 25/9
ons 26/9
tor 27/9RoslagsveteranernaOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 28/9
lör 29/9VÖOL-dubbeln, dag 1Vallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 30/9VÖOL-dubbeln, dag 2Vallentuna-Össeby OLUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, IF Thor ABCD-cupIF ThorUpplands Orienteringsförbund
M
närSVisa rutter i LiveloxResultat
v 40mån 1/10
tis 2/10
ons 3/10
tor 4/10
fre 5/10
lör 6/10
sön 7/10
v 41mån 8/10
tis 9/10
ons 10/10
tor 11/10VeterantourenSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
fre 12/10
lör 13/10
sön 14/10
v 42mån 15/10
tis 16/10
ons 17/10
tor 18/10
fre 19/10
lör 20/10
sön 21/10
v 43mån 22/10
tis 23/10
ons 24/10
tor 25/10
fre 26/10
lör 27/10Skogskarlsmatch Uppland - GästriklandOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 28/10OktoberracetOK EnenUpplands Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 44mån 29/10
tis 30/10Länna öppna natt-KMLänna IFUpplands Orienteringsförbund
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 31/10
tor 1/11
fre 2/11
lör 3/11Rodhenloppet, nattpatrullOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
natPLNVisa rutter i LiveloxResultat
MtbO, RodhenloppetOK RodhenUpplands Orienteringsförbund
M
natPLNVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/11
v 45mån 5/11
tis 6/11
ons 7/11
tor 8/11
fre 9/11
lör 10/11
sön 11/11
v 46mån 12/11
tis 13/11
ons 14/11
tor 15/11
fre 16/11
lör 17/11
sön 18/11
v 47mån 19/11
tis 20/11
ons 21/11
tor 22/11
fre 23/11
lör 24/11
sön 25/11Höstrusket MedelRimbo SOKUpplands Orienteringsförbund
närMResultat
v 48mån 26/11
tis 27/11
ons 28/11
tor 29/11
fre 30/11
lör 1/12
sön 2/12
v 49mån 3/12
tis 4/12
ons 5/12
tor 6/12
fre 7/12
lör 8/12
sön 9/12
v 50mån 10/12
tis 11/12
ons 12/12
tor 13/12
fre 14/12
lör 15/12
sön 16/12
v 51mån 17/12
tis 18/12
ons 19/12
tor 20/12
fre 21/12
lör 22/12
sön 23/12
v 52mån 24/12
tis 25/12
ons 26/12
tor 27/12
fre 28/12
lör 29/12
sön 30/12
v 1mån 31/12

Annonser