Swedish Orienteering Federation

Event calendar

199 events were found between 01/01/2018 and 31/12/2018 with the following selection: Dalarnas Orienteringsförbund, International event, Championship event, National event, Regional event, Local event, Club event.

Date Event Organiser Regions
D
Cl
F
ED
T
ED
w 1Mon 1/1Nyårsläger inför Rovaniemi 2020Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
clubL
Tue 2/1
Wed 3/1Träningsdag för Dalarnas 13-16 åringar Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
clubL
Thu 4/1
Fri 5/1
Sat 6/1
Sun 7/1
w 2Mon 8/1
Tue 9/1
Wed 10/1
Thu 11/1
Fri 12/1
Sat 13/1SkidO, OBS-tävling, medelIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
S
natMShow routes in LiveloxResults
Sun 14/1SkidO, OBS-tävling, långIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
S
natLShow routes in LiveloxResults
w 3Mon 15/1
Tue 16/1
Wed 17/1DOF Natt-Cup deltävling 2Stora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
locLNStart times
Thu 18/1
Fri 19/1
Sat 20/1
Sun 21/1
w 4Mon 22/1
Tue 23/1
Wed 24/1
Thu 25/1
Fri 26/1
Sat 27/1
Sun 28/1
w 5Mon 29/1
Tue 30/1Natträning LeksandLeksands OKDalarnas Orienteringsförbund
locMN
Wed 31/1
Thu 1/2
Fri 2/2
Sat 3/2DOF:U resa till Stockholm Indoor Cup 3-4/2Dalarnas Orienteringsförbund
Korsnäs IF OK
Dalarnas Orienteringsförbund
clubS
Sun 4/2DOF:U resa till Stockholm Indoor Cup 3-4/2Dalarnas Orienteringsförbund
Korsnäs IF OK
Dalarnas Orienteringsförbund
clubS
w 6Mon 5/2
Tue 6/2
Wed 7/2
Thu 8/2
Fri 9/2
Sat 10/2SkidO, DM, sprint, Dalarna/VärmlandHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
S
regSResults
Sun 11/2SkidO, DM, medel, Dalarna/VärmlandHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
S
regMResults
w 7Mon 12/2
Tue 13/2
Wed 14/2DOF natt-cup deltävling 3OK KåreDalarnas Orienteringsförbund
locLN
Thu 15/2
Fri 16/2
Sat 17/2
Sun 18/2Närtävling skid-oDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
S
locMShow routes in LiveloxResults
w 8Mon 19/2
Tue 20/2
Wed 21/2
Thu 22/2
Fri 23/2
Sat 24/2
Sun 25/2
w 9Mon 26/2
Tue 27/2
Wed 28/2SkidO nattSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
S
locLNResults
Thu 1/3
Fri 2/3
Sat 3/3
Sun 4/3
w 10Mon 5/3
Tue 6/3
Wed 7/3DOF Natt-cup deltävling 4Domnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
locLN
Thu 8/3
Fri 9/3
Sat 10/3FBCC "Förlängd sprint i Borlänge"Malungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
locS
Sun 11/3
w 11Mon 12/3
Tue 13/3
Wed 14/3
Thu 15/3Spets + Rovaniemiträning Korsnäs IF OK
Malungs OK Skogsmårdarna
Dalarnas Orienteringsförbund
clubL
Fri 16/3
Sat 17/3
Sun 18/3
w 12Mon 19/3
Tue 20/3
Wed 21/3
Thu 22/3Dalaoffensivens nattcup Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
locL
Fri 23/3Nyköpingshelgen Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
clubL
Sat 24/3Nyköpingshelgen Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
clubL
Skogsröjarträffen 2018Bjursås OKDalarnas Orienteringsförbund
locMResults
Sun 25/3Nyköpingshelgen Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
clubL
Skogsröjarträffen 2018Bjursås OKDalarnas Orienteringsförbund
locMResults
w 13Mon 26/3
Tue 27/3
Wed 28/3
Thu 29/3Nattcup 29/3IFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
locM
Fri 30/3
Sat 31/3
Sun 1/4
w 14Mon 2/4
Tue 3/4Dala Veteran OL 3/4 KvarnsvedenKvarnsvedens GOIF OKDalarnas Orienteringsförbund
locL
Wed 4/4
Thu 5/4
Fri 6/4
Sat 7/4UngdomslägerLudvika OKDalarnas Orienteringsförbund
locM
Utbildning tävlingsadministrationDalarnas OrienteringsförbundDalarnas Orienteringsförbund
locL
Sun 8/4UngdomslägerLudvika OKDalarnas Orienteringsförbund
locM
w 15Mon 9/4
Tue 10/4Sprintstafett/SäsongsupptaktVästerbergslagens OLDalarnas Orienteringsförbund
locSResults
Wed 11/4
Thu 12/4
Fri 13/4
Sat 14/4
Sun 15/4
w 16Mon 16/4
Tue 17/4
Wed 18/410Mila Känsla 2018OK KåreDalarnas Orienteringsförbund
clubLShow routes in Livelox
Thu 19/4
Fri 20/4
Sat 21/4
Sun 22/4
w 17Mon 23/4Dala Serien MTBO Etapp 2Leksands OKDalarnas Orienteringsförbund
M
locM
Tue 24/4Dala Veteran-OLAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
locMResults
Närtävling Avesta OKAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
locMResults
Wed 25/4Stafetträning 180425Stora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
locLC
Thu 26/4
Fri 27/4
Sat 28/4Kvarnsveden NärOlKvarnsvedens GOIF OKDalarnas Orienteringsförbund
locMResults
Sun 29/4
w 18Mon 30/4
Tue 1/5Bussresa till Sala OK:s tävling 1 maj ! Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
clubL
Wed 2/5Dalaveteran Karlsbyheden-SvärdsjöSvärdsjö SOKDalarnas Orienteringsförbund
locL
Dala Veteran OLStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
FyrklövernStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
locLResults
Thu 3/5Borlänge - Säter träningSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
locM
Fri 4/5
Sat 5/5Dolkampen, dag 1, medelDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
Sun 6/5Dolkampen, dag 2, långDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
natLShow routes in LiveloxResults
w 19Mon 7/5Dalaserien i MTBOIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
M
locMShow routes in LiveloxResults
Tue 8/5Dala Veteran Korsnäs IF OKKorsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
Wed 9/5
Thu 10/5
Fri 11/5
Sat 12/5
Sun 13/5
w 20Mon 14/5
Tue 15/5Dala-Veteran 15 maj 2018Smedjebackens OKDalarnas Orienteringsförbund
locMShow routes in LiveloxResults
Falukretserns ungdomsserieGrycksbo IF OKDalarnas Orienteringsförbund
locSResults
Wed 16/5Onsdagsorientering 1, SärnaSärna SKDalarnas Orienteringsförbund
locS
Thu 17/5Borlänge - Säter träningDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
locL
Fri 18/5
Sat 19/5Mora Youth Challenge, medelIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
Sun 20/5Mora Youth Challenge, medelIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
w 21Mon 21/5MotionsOLDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
locM
Tue 22/5Dala Veteran-OLBjursås OKDalarnas Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
VB-SerienGrangärde OKDalarnas Orienteringsförbund
locSShow routes in LiveloxResults
Wed 23/5Onsdagsorientering 2, SärnaSärna SKDalarnas Orienteringsförbund
locS
Thu 24/5Borlänge-Säter träning GyllbergenStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
locL
Falukretsens ungdomsserie deltävling 2 - OK KåreOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
locLResults
Fri 25/5
Sat 26/5
Sun 27/5DM, sprint, DalarnaKorsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
champsSShow routes in LiveloxResults
SprintstafettKorsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
regRSShow routes in LiveloxResults
w 22Mon 28/5
Tue 29/5Brödkavlen Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
clubL
Dala Veteran OLHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
locLResults
Motionsorientering för alla!Avesta OKDalarnas Orienteringsförbund
locL
VB-serien 29 majSmedjebackens OKDalarnas Orienteringsförbund
clubMShow routes in LiveloxResults
Wed 30/5Onsdagsorientering 3, SärnaSärna SKDalarnas Orienteringsförbund
FM
locL
Siljanskretsens ungdomsserie - IFK Mora OK IFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
locMResults
Falukretsens ungdomsserie deltävling 3 - Svärdsjö SOKSvärdsjö SOKDalarnas Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
Thu 31/5Borlänge-Säter teknikträningDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
locM
ORIENTERINGSSKYTTE Öppet Sprint-KM HJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
locS
Fri 1/6
Sat 2/6
Sun 3/6
w 23Mon 4/6
Tue 5/6Dala Veteran 2018:1OK KåreDalarnas Orienteringsförbund
locMResults
VB-stafettenLudvika OK
Västerbergslagens OL
Dalarnas Orienteringsförbund
locMShow routes in Livelox
Wed 6/6IFK Hedemora OKIFK Hedemora OKDalarnas Orienteringsförbund
locMShow routes in LiveloxResults
MtbO, Kvarnsveden, MTBO-touren Dalarna, medelKvarnsvedens GOIF OKDalarnas Orienteringsförbund
M
natMResults
KM långdistansIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
locL
Borlänge SommarSprint 1Stora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
locSShow routes in LiveloxResults
Onsdagsorientering 4, IdreSärna SKDalarnas Orienteringsförbund
locM
Thu 7/6MtbO, Kvarnsveden, MTBO-touren Dalarna, teknikträningKvarnsvedens GOIF OKDalarnas Orienteringsförbund
M
locM
Motionsorientering för alla!Avesta OKDalarnas Orienteringsförbund
locL
Borlänge-Säter teknikträning StafettDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
clubL
Fri 8/6MtbO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #3, sprintOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
M
champsSShow routes in LiveloxResults
StafetträningIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
locRL
Sat 9/6MtbO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #4, långOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
M
champsLShow routes in LiveloxResults
KM - Dalarnas Skogsflickor/Skogskarlars KlubbBjursås OKDalarnas Orienteringsförbund
clubLResults
Sun 10/6MtbO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #5, medelOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
M
champsMShow routes in LiveloxResults
Tävling individuell startIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
locL
Orienteringens dagSärna SKDalarnas Orienteringsförbund
locM
w 24Mon 11/6
Tue 12/6Dala Veteran-OLIK Jarl RättvikDalarnas Orienteringsförbund
locMResults
Wed 13/6Klubbserien #2IFK Hedemora OKDalarnas Orienteringsförbund
clubLShow routes in LiveloxResults
Onsdagsorientering 5, SärnaSärna SKDalarnas Orienteringsförbund
locM
Borlänge SommarSprint 2Stora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
locSShow routes in LiveloxResults
Thu 14/6Borlänge-Säter träning GunnarsboStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
locL
Fri 15/6
Sat 16/6DOF-läger, etapp 1Domnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
locL
Sun 17/6DOF-läger, etapp 2Domnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
locL
w 25Mon 18/6
Tue 19/6Dala-Veteran OLInsjöns IF OK
Leksands OK
Dalarnas Orienteringsförbund
locMResults
Junistafetten - För alla!Avesta OKDalarnas Orienteringsförbund
locRS
Wed 20/6Klubbserien #3IFK Hedemora OKDalarnas Orienteringsförbund
clubLShow routes in LiveloxResults
Onsdagsorientering 6, Särna Särna SKDalarnas Orienteringsförbund
locM
VildmarksloppetStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
locL
Thu 21/6Tränings-OL GåsmyrbergetAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
clubL
Fri 22/6
Sat 23/6
Sun 24/6Idreveckan Fjäll-OIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natLResults
w 26Mon 25/6IdresprintenIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natSResults
Tue 26/6Idre 3-dagars, etapp 1, långIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natLResults
Dala Veteran Korsnäs IF OKKorsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
Wed 27/6Idre 3-dagars, etapp 2, medelIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natMResults
Thu 28/6Idre 3-dagars, etapp 3, långIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natLResults
Fri 29/63+3 i Sälen, etapp 1, förkortad medeldistansMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
Sat 30/63+3 i Sälen, etapp 2, långMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natLShow routes in LiveloxResults
Sun 1/73+3 i Sälen, etapp 3, medelMalungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
w 27Mon 2/7
Tue 3/7Dala Veteran olLångshyttans AIK OKDalarnas Orienteringsförbund
locLResults
Wed 4/7
Thu 5/7
Fri 6/7
Sat 7/7
Sun 8/7
w 28Mon 9/7
Tue 10/73-SlinganAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
locRMResults
Wed 11/7
Thu 12/7Tränings-OLAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
locL
Fri 13/7
Sat 14/7
Sun 15/7
w 29Mon 16/7
Tue 17/7Oringen-prep, koncentrationsväxlingOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
locL
Wed 18/7
Thu 19/7
Fri 20/7
Sat 21/7
Sun 22/7
w 30Mon 23/7
Tue 24/7
Wed 25/7
Thu 26/7
Fri 27/7
Sat 28/7
Sun 29/7
w 31Mon 30/7
Tue 31/7Dala Veteran OL - GrängesbergOK MalmiaDalarnas Orienteringsförbund
locLResults
Wed 1/8
Thu 2/8Grövelsjöorienteringen - prologenDalarnas Orienteringsförbund
Grövelsjöfjällens OK
Dalarnas Orienteringsförbund
regLShow routes in LiveloxResults
Fri 3/8Grövelsjöorienteringen, etapp 1, medelDalarnas Orienteringsförbund
Grövelsjöfjällens OK
Dalarnas Orienteringsförbund
regMShow routes in LiveloxResults
Sat 4/8Grövelsjöorienteringen, etapp 2, långDalarnas Orienteringsförbund
Grövelsjöfjällens OK
Dalarnas Orienteringsförbund
regLShow routes in LiveloxResults
MtbO, TällbergssprintenLeksands OKDalarnas Orienteringsförbund
M
natSShow routes in LiveloxResults
Sun 5/8Grövelsjöorienteringen, etapp 3, medelDalarnas Orienteringsförbund
Grövelsjöfjällens OK
Dalarnas Orienteringsförbund
regMShow routes in LiveloxResults
MtbO, Leksands orienteringssöndagLeksands OKDalarnas Orienteringsförbund
M
natLShow routes in LiveloxResults
Leksands orienterings söndagLeksands OKDalarnas Orienteringsförbund
locMResults
w 32Mon 6/8Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 1, sprintLudvika OKDalarnas Orienteringsförbund
regSShow routes in LiveloxResults
Tue 7/8Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 2, långLudvika OKDalarnas Orienteringsförbund
regLShow routes in LiveloxResults
Wed 8/8Onsdagsorientering 7, NornäsSärna SKDalarnas Orienteringsförbund
locM
Thu 9/8Borlänge-Säter teknikträningDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
clubM
Fri 10/8
Sat 11/8Tuna Ting, dag 1, medelStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
Sun 12/8Tuna Ting, dag 2, medelStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
w 33Mon 13/8
Tue 14/8Dala Veteran olIFK Hedemora OK
Långshyttans AIK OK
Dalarnas Orienteringsförbund
locMResults
KM - OK Kåre / DomnarvetDomnarvets GOIF
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
clubLResults
LämmeltågetHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
locRMResults
Wed 15/8Öppet MTBO KM Domnarvet/KåreDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
M
clubMResults
Onsdagsorientering 8, SärnaSärna SKDalarnas Orienteringsförbund
locM
Thu 16/8Sprint-KM - OK Kåre / DomnarvetDomnarvets GOIF
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
clubSShow routes in LiveloxResults
Klubbmästerskap Stora Tuna OKStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
clubLResults
Fri 17/8
Sat 18/8MockfjärdsflåsetGagnefs OKDalarnas Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
Sun 19/8BjursåsluffenBjursås OKDalarnas Orienteringsförbund
natLShow routes in LiveloxResults
w 34Mon 20/8
Tue 21/8Dala Veteran OLGrangärde OKDalarnas Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
Siljanskretsen IK Jarl RättvikDalarnas Orienteringsförbund
locMResults
Wed 22/8Onsdagsorientering 9, SärnaSärna SKDalarnas Orienteringsförbund
locM
Thu 23/8Borlänge-Säter teknikträningDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
clubL
Fri 24/8
Sat 25/8DM, medel, DalarnaAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
champsMShow routes in LiveloxResults
Sun 26/8DM, stafett, Dalarna + VästmanlandAvesta OK
Västmanlands Orienteringsförbund
Dalarnas Orienteringsförbund
Västmanlands Orienteringsförbund
champsRLShow routes in LiveloxResults
Öppna Banor DM Stafetten Dalarna/VästmanlandAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
w 35Mon 27/8
Tue 28/8Dala Veteran OLStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
Wed 29/8Onsdagsorientering 10, IdreSärna SKDalarnas Orienteringsförbund
locM
Thu 30/8Falukretsens deltävling 4 Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
locLResults
Borlänge-Säter träningStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
locL
Fri 31/8
Sat 1/9MtbO, Svenska Cupen, #9, sprintSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
M
natSShow routes in LiveloxResults
Sun 2/9MtbO, Svenska Cupen, #10, masstart, finalSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
M
natLShow routes in LiveloxResults
w 36Mon 3/9
Tue 4/9Dala Veteran-OLAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
locMShow routes in LiveloxResults
Västerdalsmästerskap (Siljanskrets)Malungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
locLResults
VB-serien, deltävling 3OK MalmiaDalarnas Orienteringsförbund
locMResults
3-dagars Avesta OK, etapp 1Avesta OKDalarnas Orienteringsförbund
locMShow routes in LiveloxResults
Wed 5/9Onsdagsorientering 11, SärnaSärna SKDalarnas Orienteringsförbund
locS
Thu 6/93-dagars Avesta OK, etapp 2Avesta OKDalarnas Orienteringsförbund
locSResults
Sprint-KMIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
locS
Borlänge-Säter träningDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
clubM
Fri 7/9DM, natt, Dalarna och Öppna FalumästerskapetBjursås OKDalarnas Orienteringsförbund
champsLNShow routes in LiveloxResults
Sat 8/9Öppna FalumästerskapenKarlsbyhedens OKDalarnas Orienteringsförbund
regLShow routes in LiveloxResults
Sun 9/9
w 37Mon 10/9
Tue 11/93-dagars Avesta OK, etapp 3Avesta OKDalarnas Orienteringsförbund
locMShow routes in LiveloxResults
VB-serien 11/9Ludvika OKDalarnas Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
Dala Veteran-OLBjursås OKDalarnas Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
Wed 12/9Onsdagsorientering 12, IdreSärna SKDalarnas Orienteringsförbund
locSShow routes in LiveloxResults
Thu 13/9Borlänge-Säter träning SkräddarbackenStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
clubL
Fri 14/9
Sat 15/9
Sun 16/9MtbO-närtävling, FalunOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
M
locMResults
w 38Mon 17/9
Tue 18/9Dala Veteran OL 18/09 KvarnsvedenKvarnsvedens GOIF OKDalarnas Orienteringsförbund
locLResults
Wed 19/9
Thu 20/9Borlänge-Säter 25-mannna träningDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
clubL
Fri 21/9
Sat 22/9DM, lång, Dalarna + VästmanlandSmedjebackens OKDalarnas Orienteringsförbund
champsLShow routes in LiveloxResults
Sun 23/9Öppet KM och Dalaserien i MTBOIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
M
locMResults
BarkenträffenSmedjebackens OKDalarnas Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
w 39Mon 24/9
Tue 25/9Dala veteran OLSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
locLResults
Wed 26/9Medel kmIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
clubLShow routes in LiveloxResults
Thu 27/9Säter Borlänge träningSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
locL
Fri 28/9
Sat 29/9Skärmjakten, dag 1, långHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natLShow routes in LiveloxResults
Sun 30/9Skärmjakten, dag 2, medelHJS-Vansbro OKDalarnas Orienteringsförbund
natMShow routes in LiveloxResults
w 40Mon 1/10
Tue 2/10Dalarnas veteran-OLIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
Wed 3/10
Thu 4/1025-mannaträning 181004Stora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
locL
Fri 5/10
Sat 6/10
Sun 7/10
w 41Mon 8/10
Tue 9/10Dala-Veteran OLLeksands OKDalarnas Orienteringsförbund
locMResults
Natt träningAvesta OKDalarnas Orienteringsförbund
clubL
Wed 10/10Go Natt AvestaDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
locMN
Öppna natt-KMIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
locLN
Thu 11/10
Fri 12/10
Sat 13/10Siljanskrets långLeksands OKDalarnas Orienteringsförbund
locLResults
Sun 14/10
w 42Mon 15/10
Tue 16/10Veteran-OL OK Kåre 2018:2OK KåreDalarnas Orienteringsförbund
locMShow routes in LiveloxResults
Wed 17/10Go Natt AvestaDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
locSN
Thu 18/10Smålle Natträning Korsnäs IF OK
Malungs OK Skogsmårdarna
Dalarnas Orienteringsförbund
clubLN
Fri 19/10Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
regSNResults
Sat 20/10Daladubbeln, individuella öppna klasser lördag Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
regLShow routes in LiveloxResults
Daladubbeln, stafettKarlsbyhedens IK
Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natRMShow routes in LiveloxResults
Dala-Dubbeln, patrull klubb, etapp 1Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
clubL
Sun 21/10Dala-Dubbeln, patrull klubb, etapp 2Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
clubL
Daladubbeln, individuella öppna klasser söndag Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
regLShow routes in LiveloxResults
Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens IK
Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarnas Orienteringsförbund
natPUShow routes in LiveloxResults
w 43Mon 22/10
Tue 23/10Dala veteran-OL, Domnarvets GoIFDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
locLShow routes in LiveloxResults
Wed 24/10Go Natt AvestaDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
locMN
Thu 25/10Tjärna skoltävling 1Kvarnsvedens GOIF OKDalarnas Orienteringsförbund
clubMResults
Tjärna Skoltävling 2Kvarnsvedens GOIF OKDalarnas Orienteringsförbund
clubMResults
Fri 26/10Tjärna Skoltävling 3Kvarnsvedens GOIF OKDalarnas Orienteringsförbund
clubMResults
Tjärna Skoltävling 4Kvarnsvedens GOIF OKDalarnas Orienteringsförbund
clubMResults
Sat 27/10
Sun 28/10
w 44Mon 29/10
Tue 30/10
Wed 31/10Go Natt AvestaDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
locSN
Thu 1/11
Fri 2/11
Sat 3/11
Sun 4/11
w 45Mon 5/11
Tue 6/11
Wed 7/11Go Natt AvestaDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
locMN
Thu 8/11
Fri 9/11
Sat 10/11
Sun 11/11
w 46Mon 12/11
Tue 13/11
Wed 14/11GoNattAvestaDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
locMN
Thu 15/11
Fri 16/11
Sat 17/11MUMS 2018Domnarvets GOIF
Stora Tuna OK
Dalarnas Orienteringsförbund
locPLN
Sun 18/11
w 47Mon 19/11
Tue 20/11
Wed 21/11Go Natt AvestaDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
locMN
Thu 22/11Natt-Cup 1 DalarnaKorsnäs IF OK
Malungs OK Skogsmårdarna
Dalarnas Orienteringsförbund
locLN
Fri 23/11
Sat 24/11Dalaoffensiven 2018Dalarnas OrienteringsförbundDalarnas Orienteringsförbund
locM
Sun 25/11Skinkloppet Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
clubL
w 48Mon 26/11
Tue 27/11
Wed 28/11Go Natt AvestaDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
locMN
Thu 29/11
Fri 30/11
Sat 1/12Skinkrace 2018Smedjebackens OKDalarnas Orienteringsförbund
clubMResults
Sun 2/12
w 49Mon 3/12
Tue 4/12
Wed 5/12Go Natt AvestaDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
locS
Natt-Cup 2 DalarnaKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
Dalarnas Orienteringsförbund
locLN
Thu 6/12
Fri 7/12
Sat 8/12
Sun 9/12
w 50Mon 10/12
Tue 11/12
Wed 12/12Go Natt AvestaDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
locM
Thu 13/12
Fri 14/12
Sat 15/12SkinkloppetStora Tuna OKDalarnas Orienteringsförbund
clubL
TomtesprintenDomnarvets GOIFDalarnas Orienteringsförbund
locSResults
Sun 16/12
w 51Mon 17/12
Tue 18/12
Wed 19/12Go Natt Avesta - SkinkloppetDalaportens OLDalarnas Orienteringsförbund
locS
Tomtejakten med efterföljande klappbyte ! Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
clubL
Thu 20/12DOF natt-cup deltävling OK KåreOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
locLN
Fri 21/12
Sat 22/12
Sun 23/12
w 52Mon 24/12
Tue 25/12
Wed 26/12
Thu 27/12Träningsdag DOF 13-Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
clubL
Fri 28/12Hemlängtan ! Korsnäs IF OKDalarnas Orienteringsförbund
clubL
Sat 29/12
Sun 30/12
w 1Mon 31/12

Advertisements