Tävlingskalender

113 tävlingar hittades mellan 2018-01-07 och 2018-03-13 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, klubbtävling.

Ändra sökningen Återställ sökningen Så här går anmälan till
Datum Tävlingens namn Arrangörsorganisationer Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 1sö 7/1SkidO, OBS-tävling, sprintOK Renen
Övertorneå IF
Norrbotten
S
intSResultat
Gröt-OL 2018OK FlundrehofVästergötland
klubbMKVisa rutter i LiveloxResultat
JämshögOK Vilse 87Blekinge
klubbLVisa rutter i Livelox
Vintercupen etapp 1Frölunda OLGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 2må 8/1Midvinternattens köld är hård, endast orienterarna äv vakenLjusdals OKHälsingland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ti 9/1NattCup 5OK HällenSödermanland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
GOK Nattsprintcup #2Gustavsbergs OKStockholm
klubbSN
on 10/1Mila Stockholm by Night, #3Attunda OKStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
Bütikofers brutala banaLjusdals OKHälsingland
klubbLN
to 11/1Vintercup 1Täby OKStockholm
klubbLNResultat
Nattcupen nr 3Attunda OK
Väsby OK
Stockholm
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
fr 12/1
lö 13/1SkidO, OBS-tävling, medelIFK Mora OKDalarna
S
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 14/1SkidO, OBS-tävling, långIFK Mora OKDalarna
S
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercupen Etapp 2IK UvenGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
B&L Vinterrogaine #2Sundbybergs IKStockholm
klubbU
v 3må 15/122:a dag jul ska orienterarna utLjusdals OKHälsingland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ti 16/1
on 17/1Vintercup #2IFK Lidingö SOKStockholm
klubbLN
Öster om edenLjusdals OKHälsingland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Vinternattcup 3Sundbybergs IKStockholm
klubbLNResultat
to 18/1OK Denselns natt-cup 2017-18 deltävling 4OK DenselnÖstergötland
klubbLNResultat
SMOL Nattcup del3Strängnäs-Malmby OLSödermanland
klubbLNVisa rutter i Livelox
fr 19/1
lö 20/1Löparsamling 20/01Tullinge SKStockholm
klubbLResultat
LOK Sprint Cup deltävling 3Linköpings OKÖstergötland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
sö 21/1Sprintcup#3Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
klubbSResultat
Sprint-KMÄrla IFSödermanland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercupen Etapp 3FK HerkulesGöteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Nyttårslöpet OK ÖsteråkerOK ÖsteråkerStockholm
klubbUVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, VOF-cup, deltävling 1Robertsfors IKVästerbotten
S
distLResultat
v 4må 22/1Busiga Berras banaLjusdals OKHälsingland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ti 23/1Vintercup 2Täby OKStockholm
klubbLN
22/1*
on 24/1Nu får det Bärra eller bristaLjusdals OKHälsingland
klubbLN
to 25/1Nattcupen nr 4Attunda OK
Väsby OK
Stockholm
klubbLN
23/1*
Nattråttan #3Waxholms OKStockholm
klubbLN
23/1
fr 26/1
lö 27/1SkidO, DM, medel, MedelpadSelånger SOKMedelpad
S
mästM
24/1
Vinterting 2018OK KompassenSkåne
klubbL
21/1
SkidO, DM, medel, Norrbotten + Bergnäsets AIK cuptävlingBergnäsets AIKNorrbotten
S
mästM
20/1*
SkidO, Bergnäsets AIK cuptävlingBergnäsets AIKNorrbotten
S
distM
20/1*
sö 28/1SkidO, DM, lång, MedelpadSelånger SOKMedelpad
S
mästL
24/1
Vintercupen Etapp 4Mölndal Outdoor IFGöteborg
klubbL
27/1
JOK RogaineJärfälla OKStockholm
klubbU
25/1
Visa rutter i Livelox
SkidO, medel, Älvsby IF OK Älvsby IF OKNorrbotten
S
distM
24/1
Vintercupen Etapp 5OK EnenUppland
klubbM
27/1*
Vinter-stadsorienteringRehns BKHälsingland
klubbL
v 5må 29/1De 5 stora. Varg, Björn, Lo, Järv och ?Ljusdals OKHälsingland
klubbLN
SkidO, DM, natt, MedelpadNjurunda OKMedelpad
S
mästMN
28/1
ti 30/1
on 31/1Öppet Natt-Sprint-KMSöders-TyresöStockholm
klubbSN
28/1
Jarse, Jarsse här kommer vi igenLjusdals OKHälsingland
klubbLN
to 1/2OK Denselns natt-cup 2017-18 deltävling 5OK DenselnÖstergötland
klubbLN
fr 2/2Vintercupen Etapp 6OK EnenUppland
klubbMN
lö 3/2DOF:U resa till Stockholm Indoor Cup 3-4/2Dalarnas OF
Korsnäs IF OK
Dalarna
klubbS
3/1*
Stockholm Indoor Cup, etapp 1Stockholms InomhusorienterareStockholm
distL
28/1
SkidO, DM, sprintOK StorsjönJämtland-Härjedalen
S
distS
31/1
sö 4/2DOF:U resa till Stockholm Indoor Cup 3-4/2Dalarnas OF
Korsnäs IF OK
Dalarna
klubbS
3/1*
Stockholm Indoor Cup, etapp 2Stockholms InomhusorienterareStockholm
distL
28/1
Vintercupen Etapp 5Frölunda OLGöteborg
klubbL
SkidO, VOF-cup, deltävling 2IFK UmeåVästerbotten
S
distM
31/1
v 6må 5/2Stefan var en orienterardrängLjusdals OKHälsingland
klubbLN
ti 6/2Natt-Cup deltävling 4 Kalmar OKKalmar OKSmåland
klubbLN
4/2
on 7/2Mila Stockholm by Night, #4Gustavsbergs OKStockholm
distLN
29/1
Buss på dom, FidoLjusdals OKHälsingland
klubbLN
SkidO, DM, nattBrunflo IFJämtland-Härjedalen
S
distMN
5/2
to 8/2Vintercup 3Täby OKStockholm
klubbLN
7/2*
Nattcupen nr 5Attunda OK
Väsby OK
Stockholm
klubbLN
6/2*
fr 9/2
lö 10/2SkidO, TvåÅkerIF StrategenMedelpad
S
distSM
LOK Sprint Cup deltävling 4Linköpings OKÖstergötland
klubbS
5/2
SkidO, BBK/WIK, sprintBodens Bandyklubb OS
Vittjärvs IK
Norrbotten
S
distS
4/2
SkidO, DM, sprint, Södermanland + StockholmKjula IFSödermanland
S
mästS
6/2
SkidO, DM, sprintHJS-Vansbro OKDalarna
S
distS
4/2
SkidO, BBK/WIK, medelBodens Bandyklubb OS
Vittjärvs IK
Norrbotten
S
distM
4/2
sö 11/2Medelpad SkidO Cup, #1IF StrategenMedelpad
S
distM
SkidO, DM, medelHJS-Vansbro OKDalarna
S
distM
4/2
SkidO, DM, lång, Södermanland +StockholmÄrla IFSödermanland
S
natL
6/2
Vintercupen Etapp 7OK EnenUppland
klubbM
SkidO, VOF-cup, deltävling 3Vännäs OKVästerbotten
LS
distM
8/2
v 7må 12/2Rolfhamres fetmåndagLjusdals OKHälsingland
klubbLN
ti 13/2
on 14/2HBT-3Halmstad OKHalland
klubbL
12/2
Magnus hjärtliga banaLjusdals OKHälsingland
klubbLN
VinterNattCup 5Järfälla OKStockholm
klubbLN
11/2
to 15/2OK Denselns natt-cup 2017-18 deltävling 6OK DenselnÖstergötland
klubbLN
fr 16/2
lö 17/2SkidO, SM/JSM, medelSundsvalls OKMedelpad
S
mästM
11/2
sö 18/2Vintercupen Etapp 6Göteborgs SKGöteborg
klubbL
SkidO, SM/JSM, stafettSundsvalls OKMedelpad
S
mästSM
11/2
SkidO, SM, publiktävlingSundsvalls OKMedelpad
S
natM
11/2
v 8må 19/2Kajsa Kavats KlurigheterLjusdals OKHälsingland
klubbLN
ti 20/2Vintercup 4Täby OKStockholm
klubbLN
19/2*
on 21/2I wildkids ol-spårLjusdals OKHälsingland
klubbLN
to 22/2
fr 23/2Vintercupen Etapp 8OK EnenUppland
klubbMN
lö 24/2SkidO, SM/JSM/USM/VSM och Nordiska Ungdomsspelen, sprintÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
mästS
14/2
LOK Sprint Cup deltävling 5Linköpings OKÖstergötland
klubbS
19/2
sö 25/2SkidO, SM/JSM/USM/VSM och Nordiska Ungdomsspelen, långÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
mästL
14/2
Vintercupen Etapp 7IK UvenGöteborg
klubbL
24/2
Vintercupen Etapp 9OK EnenUppland
klubbM
v 9må 26/2Andersgrens tokigheterLjusdals OKHälsingland
klubbLN
ti 27/2
on 28/2Ove å fasa, grenen igenLjusdals OKHälsingland
klubbLK
to 1/3OK Denselns natt-cup 2017-18 deltävling 7OK DenselnÖstergötland
klubbLN
fr 2/3Panvåren, nattOK Pan-KristianstadSkåne
natLN
25/2
lö 3/3Panvåren, medelOK Pan-KristianstadSkåne
natM
25/2
Panvåren, sprintOK Pan-KristianstadSkåne
natS
25/2
SkidO, VOF-cup, deltävling 4Umedalens IFVästerbotten
S
distM
sö 4/3Panvåren, långOK Pan-KristianstadSkåne
natL
25/2
Vintercupen Etapp 8Frölunda OLGöteborg
klubbL
SkidO, DM, medel, Norrbotten + Bergnäsets AIK cuptävlingBergnäsets AIKNorrbotten
S
mästM
25/2
SkidO,medel, Bergnäsets AIK cuptävlingBergnäsets AIKNorrbotten
S
distM
25/2
v 10må 5/3Bengt Gunnars loppLjusdals OKHälsingland
klubbLN
ti 6/3
on 7/3Mila Stockholm by Night, #5, final, jaktstartStockholms OFStockholm
distLN
PensionärslöpetLjusdals OKHälsingland
klubbLN
to 8/3Vintercup 5Täby OKStockholm
klubbLN
7/3*
fr 9/3DM, natt, Halland med KattegattnattOK LindénaHalland
mästSN
4/3
lö 10/3Hallandspremiären, medelLaholms IF OKHalland
natM
4/3
SkidO, DM, lång, NorrbottenOK Vargen
Seskarö IF
Norrbotten
S
mästL
SkidO, DM, sprint, NorrbottenOK Vargen
Seskarö IF
Norrbotten
S
mästS
sö 11/3Hallandspremiären, långHalmstad OKHalland
natL
4/3
SkidO, DM, långFrösö IFJämtland-Härjedalen
S
distL
9/3*
Vintercupen Etapp 10OK EnenUppland
klubbM
v 11må 12/3Ivans förskräcklingsheterLjusdals OKHälsingland
klubbLN
ti 13/3

Annonser