Tävlingskalender

48 tävlingar hittades mellan 2018-03-01 och 2018-03-31 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Ändra sökningen Återställ sökningen Så här går anmälan till
Datum Tävlingens namn Arrangörsorganisationer Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 9to 1/3
fr 2/3Panvåren, nattOK Pan-KristianstadSkåne
natLN
25/2
lö 3/3Panvåren, medelOK Pan-KristianstadSkåne
natM
25/2
Panvåren, sprintOK Pan-KristianstadSkåne
natS
25/2
SkidO, VOF-cup, deltävling 4Umedalens IFVästerbotten
S
distM
sö 4/3Panvåren, långOK Pan-KristianstadSkåne
natL
25/2
SkidO, DM, medel, Norrbotten + Bergnäsets AIK cuptävlingBergnäsets AIKNorrbotten
S
mästM
25/2
SkidO,medel, Bergnäsets AIK cuptävlingBergnäsets AIKNorrbotten
S
distM
25/2
v 10må 5/3
ti 6/3
on 7/3Mila Stockholm by Night, #5, final, jaktstartStockholms OFStockholm
distLN
to 8/3
fr 9/3DM, natt, Halland med KattegattnattOK LindénaHalland
mästSN
4/3
lö 10/3Hallandspremiären, medelLaholms IF OKHalland
natM
4/3
SkidO, DM, lång, NorrbottenOK Vargen
Seskarö IF
Norrbotten
S
mästL
SkidO, DM, sprint, NorrbottenOK Vargen
Seskarö IF
Norrbotten
S
mästS
sö 11/3Hallandspremiären, långHalmstad OKHalland
natL
4/3
SkidO, DM, långFrösö IFJämtland-Härjedalen
S
distL
9/3*
v 11må 12/3
ti 13/3
on 14/3
to 15/3
fr 16/3Vårracet, dag 1, nattOK OrionBlekinge
natLN
11/3
SumpnattaSundbybergs IKStockholm
distLN
lö 17/3Romeleträffen, medelLunds OKSkåne
natM
11/3
SkidO, Barents Winter Games, dag 1, sprintOK RenenNorrbotten
S
natS
Vårracet, dag 2, långOK OrionBlekinge
natL
11/3
SkidO, J-cup, sprint (DM Ångermanland)Härnösands OKÅngermanland
S
natS
11/3
sö 18/3Kvillebyns klassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dal
natL
LaxträffenFalkenbergs OKHalland
natL
11/3
Romeleträffen, långLunds OKSkåne
natL
11/3
SkidO, Barents Winter Games, dag 2, långOK RenenNorrbotten
S
natL
Vårracet, dag 3, medelOK OrionBlekinge
natM
11/3
SkidO, J-cup, lång (DM Ångermanland)Härnösands OKÅngermanland
S
natL
11/3
v 12må 19/3
ti 20/3
on 21/3
to 22/3
fr 23/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland
distLN
18/3
Partilletrippeln, natt (med DM, natt)Sävedalens AIKGöteborg
natLN
18/3
Tibrotrippeln, dag 1, natt, förkortad långTibro OKVästergötland
natLN
18/3
SkidO, SM, sprint prologSkellefteå OKVästerbotten
S
mästS
12/3
lö 24/3SkidO, SM, medel jaktstartSkellefteå OKVästerbotten
S
mästM
12/3
NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland
natL
18/3
Partilletrippeln, sprintSävedalens AIKGöteborg
natS
18/3
Tibrotrippeln, dag 2, medelTibro OKVästergötland
natM
18/3
Vårdubbeln, medelOK SkogsfalkenBlekinge
natM
sö 25/3MåsenstafettenOK MåsenSödermanland
natSL
18/3
Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborg
natM
18/3
SkidO, DM, Västerbotten och VOF-cup, deltävling 5Umeå OKVästerbotten
S
mästM
20/3
Tibrotrippeln, dag 3, förlängd medelTibro OKVästergötland
natM
18/3
Vårdubbeln, långOK SkogsfalkenBlekinge
natL
v 13må 26/3
ti 27/3
on 28/3
to 29/3Häxjakten, Five-O, #1OK SkogsvargarnaVästergötland
natLN
25/3
Sydsvenska 7-mannabudkavelnHässleholms OKSkåne
natSLK
fr 30/3FriskusträffenFK Friskus-VarbergHalland
natM
25/3
Kortfredan, Five-O, #2Ryda SKVästergötland
natS
PåskorienteringenKjula IFSödermanland
natL
lö 31/3Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötland
natM
NackheträffenOK NackheHalland
natL
25/3
TyringerundanOK TyringeSkåne
natL
Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland
natL

Annonser