Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

55 tävlingar hittades mellan 2018-03-01 och 2018-03-31 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
fr 2/3Panvåren, nattOK Pan-KristianstadSkåne
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 3/3Panvåren, medelOK Pan-KristianstadSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 3/3Panvåren, sprintOK Pan-KristianstadSkåne
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 3/3SkidO, TvåÅkerVK UvarnaMedelpad
S
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 3/3SkidO, VOF-cup, deltävling 4Umedalens IFVästerbotten
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 4/3Medelpad SkidO Cup, #1IF StrategenMedelpad
S
distM
sö 4/3Panvåren, långOK Pan-KristianstadSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 4/3 ̶S̶k̶i̶d̶O̶,̶ ̶D̶M̶,̶ ̶m̶e̶d̶e̶l̶ + ̶B̶e̶r̶g̶n̶ä̶s̶e̶t̶s̶ ̶A̶I̶K̶ ̶c̶u̶p̶t̶ä̶v̶l̶i̶n̶g̶Bergnäsets AIKNorrbotten
S
mästM
sö 4/3 ̶S̶k̶i̶d̶O̶,̶m̶e̶d̶e̶l̶,̶ ̶B̶e̶r̶g̶n̶ä̶s̶e̶t̶s̶ ̶A̶I̶K̶ ̶c̶u̶p̶t̶ä̶v̶l̶i̶n̶g̶Bergnäsets AIKNorrbotten
S
distM
on 7/3Mila Stockholm by Night, #5, final, jaktstartSnättringe SKStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
fr 9/3DM, natt, Halland med KattegattnattOK LindénaHalland
mästSN
lö 10/3Hallandspremiären, medelLaholms IF OKHalland
natM
lö 10/3SkidO, DM, sprint, Norrbotten NOF cup 8OK Vargen
Seskarö IF
Norrbotten
S
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 10/3SkidO, DM, lång, Norrbotten NOF cup 9OK Vargen
Seskarö IF
Norrbotten
S
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 11/3Hallandspremiären, långHalmstad OKHalland
natL
sö 11/3SkidO, DM, långFrösö IFJämtland-Härjedalen
S
distLResultat
fr 16/3Vårracet, dag 1, nattOK OrionBlekinge
natLN
fr 16/3SumpnattaSundbybergs IKStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 17/3SkidO, Barents Winter Games, dag 1, sprintOK RenenNorrbotten
S
natSResultat
lö 17/3Vårracet, dag 2, långOK OrionBlekinge
natL
lö 17/3Romeleträffen, medelLunds OKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 17/3SkidO, J-cup, sprint (DM Ångermanland)Härnösands OKÅngermanland
S
natSResultat
sö 18/3Kvillebyns klassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dal
natL
sö 18/3LaxträffenFalkenbergs OKHalland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 18/3SkidO, Barents Winter Games, dag 2, långOK RenenNorrbotten
S
natLResultat
sö 18/3Vårracet, dag 3, medelOK OrionBlekinge
natM
sö 18/3Romeleträffen, långLunds OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 18/3SkidO, J-cup, lång (DM Ångermanland)Härnösands OKÅngermanland
S
natLResultat
fr 23/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland
distLN
fr 23/3Partilletrippeln, natt (med DM, natt)Sävedalens AIKGöteborg
natLN
fr 23/3Tibrotrippeln, dag 1, natt, förkortad långTibro OKVästergötland
natLN
fr 23/3 - lö 24/3SkidO, SMSkellefteå OKVästerbotten
S
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 24/3NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland
natL
lö 24/3Partilletrippeln, sprintSävedalens AIKGöteborg
natS
lö 24/3Tibrotrippeln, dag 2, medelTibro OKVästergötland
natM
lö 24/3Vårdubbeln, medelOK SkogsfalkenBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 25/3Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborg
natM
sö 25/3SkidO, DM, Västerbotten och VOF-cup, deltävling 5Umeå OKVästerbotten
S
mästMResultat
sö 25/3Tibrotrippeln, dag 3, förlängd medelTibro OKVästergötland
natM
sö 25/3MåsenstafettenOK MåsenSödermanland
natSL
sö 25/3Måsenstafetten, individuella öppna klasserOK MåsenSödermanland
distL
sö 25/3SkidO, DM medel Norrbotten + Bergnäsets AIK cuptävlingBergnäsets AIKNorrbotten
S
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 25/3Vårdubbeln, långOK SkogsfalkenBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 25/3SkidO, medel, Bergnäsets AIK cuptävlingBergnäsets AIKNorrbotten
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
to 29/3Häxjakten, Five-O, #1OK SkogsvargarnaVästergötland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
to 29/3 - fr 30/3Sydsvenska 7-mannabudkavelnHässleholms OKSkåne
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
fr 30/3FriskusträffenFK Friskus-VarbergHalland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fr 30/3Kortfredan, Five-O, #2Ryda SKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
fr 30/3PåskorienteringenKjula IFSödermanland
natL
fr 30/3Sydsvenska 7-manna, öppna klasserHässleholms OKSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lö 31/3Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötland
natM
lö 31/3TyringerundanOK TyringeSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lö 31/3Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lö 31/3NackheträffenOK NackheHalland
natLResultat
lö 31/3Vårracet, dag 1, långOK OrionBlekinge
natLStarttider

Annonser