Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

140 tävlingar hittades mellan 2018-03-01 och 2019-06-23 med följande urval: Örebro Läns Orienteringsförbund.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 9tor 1/3
fre 2/3
lör 3/3
sön 4/3
v 10mån 5/3
tis 6/3
ons 7/3Löpex Vinterserie 2017-18, deltävling 7OK Tisaren
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLNResultat
tor 8/3
fre 9/3
lör 10/3
sön 11/3Klubbdag med Skid-O KMGarphyttans IFÖrebro Läns Orienteringsförbund
S
klubbMResultat
v 11mån 12/3
tis 13/3
ons 14/3
tor 15/3Hagaby öppna natt-KMHagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLNResultat
fre 16/3
lör 17/3
sön 18/3Löpex Vinterserie 2017-18, deltävling 8 (final)Lindebygdens OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 12mån 19/3
tis 20/3
ons 21/3
tor 22/3Veteran-OL tävling 1KFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
fre 23/3
lör 24/3
sön 25/3
v 13mån 26/3
tis 27/3
ons 28/3
tor 29/3
fre 30/3
lör 31/3
sön 1/4
v 14mån 2/4
tis 3/4
ons 4/4
tor 5/4Veteran-OL tävling 2Almby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsträning 2018-04-05Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLResultat
fre 6/4
lör 7/4
sön 8/4
v 15mån 9/4
tis 10/4PoängtävlingOK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbM
"Backe-upp-och Backe-ned" - StenkrossenAlmby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 11/4FyrklöverKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
tor 12/4Veteran-OL tävling 3Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
fre 13/4
lör 14/4
sön 15/4
v 16mån 16/4
tis 17/4PoängtävlingOK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbM
Träningsserie 1Lindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 18/4
tor 19/4Veteran-OL tävling 4OK Tylöskog
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
fre 20/4
lör 21/4
sön 22/4
v 17mån 23/4
tis 24/4Poängtävling 1Lindebygdens OK
OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
10-Mila TräningLindebygdens OK
OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 25/4
tor 26/4Veteran-OL tävling 5OK Tisaren
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
FyrklöverFellingsbro GOIFÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
fre 27/4
lör 28/4
sön 29/4
v 18mån 30/4
tis 1/5
ons 2/5
tor 3/5Veteran-OL tävling 6Kristinehamns OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Värmlands Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
Orienteringsskytte (Biathlonorienteering)Almby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närMResultat
fre 4/5
lör 5/5Tisarträffen, dag 1, långOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/5Tisarträffen, dag 2, medelOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 19mån 7/5
tis 8/5Poängtävling 2OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 9/5
tor 10/5Närkekvartetten, dag 1, långAlmby IK
KFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 11/5Närkekvartetten, dag 2, medelAlmby IK
KFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/5Närkekvartetten, dag 3, långGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/5Närkekvartetten, dag 4, medelGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 20mån 14/5
tis 15/5Poängtävling 3OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 16/5
tor 17/5Veteran-OL tävling 7OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 18/5
lör 19/5Klackenloppet, dag 1Lindebygdens OK
OK Järnbärarna
Örebro Läns Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/5Klackenloppet, dag 2Lindebygdens OK
OK Järnbärarna
Örebro Läns Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 21mån 21/5
tis 22/5Poängtävling 4OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 23/5
tor 24/5Veteran-OL tävling 8Lindebygdens OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 25/5
lör 26/5Dag-KMLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/5
v 22mån 28/5
tis 29/5
ons 30/5
tor 31/5Veteran-OL tävling 9Degerfors OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Värmlands Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 1/6
lör 2/6
sön 3/6
v 23mån 4/6
tis 5/6Sprint-KMLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/6Hagaby KMHagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLResultat
tor 7/6
fre 8/6
lör 9/6
sön 10/6DM, sprint, Örebro LänOK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, Örebro LänOK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
v 24mån 11/6
tis 12/6Träningsserie 2Lindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 13/6
tor 14/6
fre 15/6
lör 16/6
sön 17/6
v 25mån 18/6
tis 19/6Träningsserie 3Lindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 20/6
tor 21/6
fre 22/6
lör 23/6
sön 24/6Örebro City Sprint (WRE)Almby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
intSVisa rutter i LiveloxResultat
Örebro City SprintstafettAlmby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natSSVisa rutter i LiveloxResultat
v 26mån 25/6
tis 26/6Poängtävling 5Fellingsbro GOIF
OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 27/6
tor 28/6
fre 29/6
lör 30/6
sön 1/7
v 27mån 2/7
tis 3/7Poängtävling 6OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 4/7
tor 5/7
fre 6/7
lör 7/7
sön 8/7
v 28mån 9/7
tis 10/7Poängtävling 7OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 11/7
tor 12/7
fre 13/7
lör 14/7
sön 15/7
v 29mån 16/7
tis 17/7
ons 18/7
tor 19/7
fre 20/7
lör 21/7
sön 22/7
v 30mån 23/7
tis 24/7
ons 25/7
tor 26/7
fre 27/7
lör 28/7
sön 29/7
v 31mån 30/7
tis 31/7Poängtävling 8OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/8
tor 2/8
fre 3/8
lör 4/8
sön 5/8
v 32mån 6/8
tis 7/8Poängtävling 9OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 8/8
tor 9/8Veteran-OL tävling 10OK Järnbärarna
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 10/8
lör 11/8
sön 12/8
v 33mån 13/8
tis 14/8Poängtävling 10OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMResultat
ons 15/8
tor 16/8Veteran-OL tävling 11OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 17/8
lör 18/8
sön 19/8
v 34mån 20/8
tis 21/8Poängtävling 11OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/8
tor 23/8Veteran-OL tävling 12OK Djerf
Örebro Läns Orienteringsförbund
Värmlands Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/8DM, natt, Södermanland + Västmanland + Örebro LänOK Tor
Västmanlands Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
Södermanlands Orienteringsförbund
Västmanlands Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/8DM, medel, Örebro länHagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 26/8DM, lång, Örebro länHagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
v 35mån 27/8
tis 28/8Träningsserie 4Lindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/8
tor 30/8Veteran-OL tävling 13Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 31/8
lör 1/9
sön 2/9
v 36mån 3/9
tis 4/9Träningsserie 5Lindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 5/9
tor 6/9Veteran-OL tävling 14Askersunds OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Fyrklövertävling för ungdomarAlmby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 7/9
lör 8/9
sön 9/9
v 37mån 10/9
tis 11/9Träningsserie 6Lindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 12/9Medel-KMOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMResultat
tor 13/9Veteran-OL tävling 15OK Tisaren
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 14/9
lör 15/9Dubbelfajten, långGarphyttans IFÖrebro Läns Orienteringsförbund
natL
Dubbelfajten, patrulltävlingGarphyttans IF
OK Letstigen
Örebro Läns Orienteringsförbund
natPLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 16/9
v 38mån 17/9
tis 18/9Natt-KMLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 19/9
tor 20/9Veteran-OL tävling 16OK Alferna
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsträning BlankhultAlmby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 21/9
lör 22/9DM, stafett, Örebro länLaxå OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
TivedsorienteringenLaxå OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 23/9Fyrklöver 2018OK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 39mån 24/9
tis 25/9 Träningsserie 7, nattLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 26/9
tor 27/9Veteran-OL tävling 17Hällefors OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
fre 28/9
lör 29/9
sön 30/9KM DjerfstuganGarphyttans IFÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 40mån 1/10
tis 2/10Träningsserie 8, nattLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 3/1025-mannaträningOK Tisaren
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
klubbLResultat
tor 4/10Veteran-OL tävling 18KFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
fre 5/10
lör 6/10
sön 7/10
v 41mån 8/10
tis 9/10
ons 10/10
tor 11/10Veteran-OL tävling 19Almby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsträning (natt) (veteranbanor)Almby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i Livelox
fre 12/10
lör 13/10
sön 14/10
v 42mån 15/10
tis 16/10
ons 17/10KM Natt GIFGarphyttans IFÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMNResultat
tor 18/10Veteran-OL 2018 FellingsbroFellingsbro GOIFÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 19/10
lör 20/10
sön 21/10
v 43mån 22/10
tis 23/10
ons 24/10
tor 25/10
fre 26/10
lör 27/10
sön 28/10SlutskubbetOK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbL
v 44mån 29/10
tis 30/10
ons 31/10
tor 1/11
fre 2/11
lör 3/11
sön 4/11
v 45mån 5/11
tis 6/11
ons 7/11
tor 8/11Öppen träningCentrum OK
Hagaby GoIF Örebro
Stockholms Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 9/11
lör 10/11
sön 11/11
v 46mån 12/11
tis 13/11
ons 14/11
tor 15/11Nattsprintercup 2018Almby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbSN
fre 16/11
lör 17/11
sön 18/11
v 47mån 19/11
tis 20/11Natt-stads-OLLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 21/11
tor 22/11
fre 23/11
lör 24/11
sön 25/11Löpex Vinterserie 2018-19, deltävling 1OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 48mån 26/11
tis 27/11
ons 28/11
tor 29/11
fre 30/11
lör 1/12
sön 2/12
v 49mån 3/12
tis 4/12
ons 5/12Löpex Vinterserie 2018-19, deltävling 2Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 6/12
fre 7/12
lör 8/12
sön 9/12LusselunkenLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 50mån 10/12
tis 11/12
ons 12/12
tor 13/12
fre 14/12
lör 15/12SkinkloppetOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMResultat
sön 16/12
v 51mån 17/12
tis 18/12
ons 19/12
tor 20/12
fre 21/12
lör 22/12
sön 23/12
v 52mån 24/12
tis 25/12
ons 26/12
tor 27/12
fre 28/12
lör 29/12Vit-gul jullovsträningAlmby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMResultat
sön 30/12
v 1mån 31/12
tis 1/1
ons 2/1
tor 3/1
fre 4/1
lör 5/1
sön 6/1
v 2mån 7/1
tis 8/1
ons 9/1
tor 10/1
fre 11/1
lör 12/1
sön 13/1
v 3mån 14/1
tis 15/1
ons 16/1Löpex Vinterserie 2018-19, deltävling 3Almby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 17/1
fre 18/1
lör 19/1
sön 20/1
v 4mån 21/1
tis 22/1
ons 23/1
tor 24/1Hagabys nattcup etapp1Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 25/1
lör 26/1
sön 27/1
v 5mån 28/1
tis 29/1
ons 30/1Löpex Vinterserie 2018-19, deltävling 4Laxå OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 31/1
fre 1/2
lör 2/2
sön 3/2
v 6mån 4/2
tis 5/2
ons 6/2
tor 7/2Hagabys nattcup etapp2Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 8/2
lör 9/2
sön 10/2Löpex Vinterserie 2018-19, deltävling 5KFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
v 7mån 11/2
tis 12/2
ons 13/2
tor 14/2Hagabys nattcup etapp 3Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLNResultat
fre 15/2
lör 16/2
sön 17/2
v 8mån 18/2
tis 19/2
ons 20/2
tor 21/2
fre 22/2
lör 23/2
sön 24/2
v 9mån 25/2
tis 26/2
ons 27/2Löpex Vinterserie 2018-19, deltävling 6Askersunds OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 28/2
fre 1/3
lör 2/3
sön 3/3
v 10mån 4/3
tis 5/3
ons 6/3Löpex Vinterserie 2018-2019 Deltävling 7OK Tisaren
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/3
fre 8/3
lör 9/3
sön 10/3
v 11mån 11/3
tis 12/3
ons 13/3Midvinterduell etapp 7Hagaby GoIF Örebro
Linköpings OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Östergötlands Orienteringsförbund
klubbLNResultat
tor 14/3
fre 15/3
lör 16/3Skid-O KMGarphyttans IFÖrebro Läns Orienteringsförbund
S
klubbMResultat
sön 17/3Örebro läns Vinterserie 2018-19, deltävling 8 (final)Lindebygdens OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 12mån 18/3
tis 19/3
ons 20/3
tor 21/3Veteran-OL tävling 1Almby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsträning (Natt-OL)Almby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 22/3
lör 23/3
sön 24/3
v 13mån 25/3
tis 26/3
ons 27/3
tor 28/3Veteran-OL tävling 2KFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 29/3
lör 30/3
sön 31/3
v 14mån 1/4
tis 2/4
ons 3/4
tor 4/4Veteran-OL tävling 3Kristinehamns OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Värmlands Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 5/4
lör 6/4
sön 7/4
v 15mån 8/4
tis 9/4Träningsorientering 9/4Lindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 10/4
tor 11/4Veteran-OL tävling 4OK Tisaren
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 12/4
lör 13/4
sön 14/4
v 16mån 15/4
tis 16/4Poängtävling 1Lindebygdens OK
OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 17/4
tor 18/4
fre 19/4
lör 20/4
sön 21/4
v 17mån 22/4
tis 23/4Poängtävling 2OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
10-MilaträningOK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 24/4
tor 25/4Veteran-OL tävling 5OK Tylöskog
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdoms/NybörjarträningHagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 26/4
lör 27/4
sön 28/4
v 18mån 29/4
tis 30/4
ons 1/5
tor 2/5Teknikträning (backe-upp-och-backe-ned)Almby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbSResultat
Veteran-OL tävling 6OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
MTB-O-träningGarphyttans IFÖrebro Läns Orienteringsförbund
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/5
lör 4/5Tisarträffen, dag 1, medelOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 5/5Tisarträffen, dag 2, långOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 19mån 6/5
tis 7/5Poängtävling 3OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 8/5
tor 9/5Veteran-OL tävling 7Hällefors OK
OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLResultat
fre 10/5
lör 11/5Närkekvartetten, #1, långGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/5Närkekvartetten, #2, medelGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 20mån 13/5
tis 14/5Poängtävling 4OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 15/5
tor 16/5Veteran-OL tävling 8Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
FyrklöverLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 17/5
lör 18/5Närkekvartetten, #3, medelKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 19/5Närkekvartetten, #4, långKFUM Örebro OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 21mån 20/5
tis 21/5Poängtävling 5OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 22/5
tor 23/5Veteran-OL tävling 9Lindebygdens OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 24/5
lör 25/5
sön 26/5Örebro City Sprint / DM, sprint, Örebro LänAlmby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, Örebro LänAlmby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
v 22mån 27/5
tis 28/5Poängtävling 6OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/5OL-skytte, sprint, OLGY HallsbergAlleskolans IFÖrebro Läns Orienteringsförbund
Y
klubbSResultat
tor 30/5
fre 31/5
lör 1/6
sön 2/6Öppet Dag KMLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 23mån 3/6
tis 4/6Träningstävling 4/6Lindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Fyrklöver, SprintGarphyttans IFÖrebro Läns Orienteringsförbund
närSResultat
ons 5/6
tor 6/6Hagaby Dag-KMHagaby GoIF ÖrebroÖrebro Läns Orienteringsförbund
klubbMResultat
fre 7/6
lör 8/6
sön 9/6
v 24mån 10/6
tis 11/6Träningstävling 11/6Lindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skytte, sprintAlmby IKÖrebro Läns Orienteringsförbund
Y
klubbSResultat
ons 12/6
tor 13/6
fre 14/6
lör 15/6
sön 16/6
v 25mån 17/6
tis 18/6Sprint-KMLindebygdens OKÖrebro Läns Orienteringsförbund
närSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 19/6
tor 20/6
fre 21/6
lör 22/6
sön 23/6

Annonser