Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

677 tävlingar hittades mellan 2018-03-12 och 2018-05-18 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 11må 12/3Runes reprisLjusdals OKHälsingland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ti 13/3Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närL
GOK Nattsprintcup nr 5 - finalGustavsbergs OKStockholm
klubbSNResultat
Bengt Borgs MinneGöteborg-Majorna OKGöteborg
närSNVisa rutter i LiveloxResultat
on 14/3Veteran-OL nr 23Kristinehamns OKVärmland
närLResultat
Midvinterduell etapp 7Linköpings OK
OK Eken
Östergötland
närLN
Vintercup 5SkogslöparnaÅngermanland
närLNResultat
HBT-4Halmstad OKHalland
klubbL
MarscupOK Pers LärjungarGästrikland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Foto-olLjusdals OKHälsingland
klubbLNResultat
Vintercupen deltävling 6BSundsvalls OKMedelpad
närMNResultat
Kylk(l)ampen 2017-2018 Deltävling 9Deje SFVärmland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Vinternattcup 7Attunda OKStockholm
klubbLNResultat
to 15/3Spets + Rovaniemiträning Korsnäs IF OK
Malungs OK Skogsmårdarna
Dalarna
klubbL
Veterantour NorrtäljeOK RoslagenUppland
närM
Veteran-OLMotala AIF OLÖstergötland
närL
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närMK
Hagaby öppna natt-KMHagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län
närLNResultat
OK Denselns natt-cup 2017-18 deltävling 8OK DenselnÖstergötland
klubbLNResultat
Natt-träning ImmelnFK GöingarnaSkåne
närLN
Vätterbygden by night, deltävling 14IK HakarpspojkarnaSmåland
närLNResultat
GOF NattCup Etapp 10Göteborgs OF
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
NattsprintJärfälla OKStockholm
klubbSN
Natt KMFK HerkulesGöteborg
närLNResultat
fr 16/3Vårracet, dag 1, nattOK OrionBlekinge
natLN
10MILA-test Lillomarka & Ärla IFSOIK Hellas
Ärla IF
Stockholm
Södermanland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Krets Motion Hultet-NattKristinehamns OKVärmland
närLNResultat
SumpnattaSundbybergs IKStockholm
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 17/3SkidO, Barents Winter Games, dag 1, sprintOK RenenNorrbotten
S
natSResultat
Tour de TGOK, etapp 1Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Tour de TGOK, etapp 2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Vårracet, dag 2, långOK OrionBlekinge
natL
Närtävling i SkidorienteringOK LandehofGöteborg
S
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Krets Motion-OL NobelhallenOK DjerfVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO-träning TullingeTullinge SKStockholm
M
närM
Romeleträffen, medelLunds OKSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Vårupptakt (Motions-OL)OK Kullingshof
OK Skogshjortarna
Västergötland
närL
SkidO, J-cup, sprint (DM Ångermanland)Härnösands OKÅngermanland
S
natSResultat
sö 18/3Kvillebyns klassiskaKvillebyns SKBohuslän-Dal
natL
LaxträffenFalkenbergs OKHalland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, Barents Winter Games, dag 2, långOK RenenNorrbotten
S
natLResultat
VinterserJärla OrienteringStockholm
närLResultat
Vårracet, dag 3, medelOK OrionBlekinge
natM
Löpex Vinterserie 2017-18, deltävling 8 (final)Lindebygdens OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Eskilstunaträning söndagarIK StandardSödermanland
klubbM
Krets motions-OL BruketDegerfors OKVärmland
närMResultat
O-ringenträning OKSOK SkogsströvarnaÖstergötland
närM
Romeleträffen, långLunds OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, J-cup, lång (DM Ångermanland)Härnösands OKÅngermanland
S
natLResultat
10MILA-test Lillomarka & Ärla IFSOIK Hellas
Ärla IF
Stockholm
Södermanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
v 12må 19/3Ivans förskräcklingsheterLjusdals OKHälsingland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ti 20/3Vet OLEskilstuna OLSödermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL MariebergKristinehamns OKVärmland
närSResultat
Mullsjö SOK - Snöpuls_Springa sitt namnMullsjö SOKVästergötland
klubbMN
IKS NattserienIK StandardSödermanland
närMN
on 21/3Läffe läffe litenLjusdals OKHälsingland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercup #6IFK Lidingö SOKStockholm
klubbLK
MOF Nattcup #10Sundsvalls OKMedelpad
närLNResultat
Kylklampen finalKils OKVärmland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
to 22/3Dalaoffensivens nattcup Korsnäs IF OKDalarna
närL
Veteran-OL HOK-1Hallstahammars OKVästmanland
närM
Veteran-OL tävling 1KFUM Örebro OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLResultat
Veteran OLIK UvenGöteborg
närLResultat
Motions-OL HembygdsgårdenKristinehamns OKVärmland
närMResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
KM natt 2018 VÖOL OKÖ WOKVallentuna-Össeby OLUppland
klubbLN
Natt KM / Nattcupsfinal 2018Attunda OK
Väsby OK
Stockholm
klubbLNResultat
Natt 7:an Etapp 7 + Sjuhäradsmästerskap NattHestra IFVästergötland
närLN
Natt-KM 2018, Halmstad OKHalmstad OKHalland
klubbLN
fr 23/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland
distLN
Partilletrippeln, natt (med DM, natt)Sävedalens AIKGöteborg
natLN
Tibrotrippeln, dag 1, natt, förkortad långTibro OKVästergötland
natLN
Nyköpingshelgen Korsnäs IF OKDalarna
klubbL
SkidO, SM, sprint prologSkellefteå OKVästerbotten
S
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcup 4Visborgs OKGotland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 24/3Nyköpingshelgen Korsnäs IF OKDalarna
klubbL
SkidO, SM, medel jaktstartSkellefteå OKVästerbotten
S
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland
natL
Partilletrippeln, sprintSävedalens AIKGöteborg
natS
Tibrotrippeln, dag 2, medelTibro OKVästergötland
natM
Finspångs vårloppFinspångs SOKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Skogsröjarträffen 2018Bjursås OKDalarna
närMResultat
Förenings-DM öppetSundsvalls OKMedelpad
S
närSM
Stafett-OL BokedalenSävedalens AIKGöteborg
närLVisa rutter i Livelox
Vårdubbeln, medelOK SkogsfalkenBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
TorsåkerssprintenStorviks IFGästrikland
närS
Earth Hour RogainingWaxholms OKStockholm
närL
sö 25/3Nyköpingshelgen Korsnäs IF OKDalarna
klubbL
Skogsröjarträffen 2018Bjursås OKDalarna
närMResultat
Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborg
natM
SkidO, DM, Västerbotten och VOF-cup, deltävling 5Umeå OKVästerbotten
S
mästMResultat
Tibrotrippeln, dag 3, förlängd medelTibro OKVästergötland
natM
MåsenstafettenOK MåsenSödermanland
natSL
Måsenstafetten, individuella öppna klasserOK MåsenSödermanland
distL
O-ringenträning OKSOK SkogsströvarnaÖstergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, DM medel Norrbotten + Bergnäsets AIK cuptävlingBergnäsets AIKNorrbotten
S
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO - Högbo BrukOK HammarenGästrikland
S
klubbLResultat
Stafett-träningNyköpings OKSödermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Vårdubbeln, långOK SkogsfalkenBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, medel, Bergnäsets AIK cuptävlingBergnäsets AIKNorrbotten
S
distMVisa rutter i LiveloxResultat
v 13må 26/3SoppatorskLjusdals OKHälsingland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ti 27/3POL-RådagårdenHjobygdens OK
Lidköpings VSK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ärla IF Veteran-OLÄrla IFSödermanland
närMVisa rutter i Livelox
RoslagsveteranernaOK ÖsteråkerStockholm
närLResultat
Tisdags-OL LövsjötorpIF Hagen
OK P4
Västergötland
närL
Motions-OL Hembygdsgården, NorrgårdenKristinehamns OKVärmland
närMResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
Kretsträning västra kretsenLidköpings VSKVästergötland
närL
Höglandsträning ESOKEksjö SOKSmåland
närL
Nattserien Ärla IFÄrla IFSödermanland
närLN
on 28/3Nattugglan EktorpTullinge SKStockholm
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
PåskäggetLjusdals OKHälsingland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Marscupen 28/3Gävle OKGästrikland
klubbLK
Vintercupen deltävling 7Sundsvalls OKMedelpad
närMNResultat
to 29/3LOK Sydsvenska 7-manna och 4-mannaLunds OKSkåne
klubbSLK
Veteran-OLLinköpings OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Häxjakten, Five-O, #1OK SkogsvargarnaVästergötland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
Teknikträning GBG SYDIK UvenGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
Nattcup 29/3IFK Mora OKDalarna
närM
Sydsvenska 7-mannabudkavelnHässleholms OKSkåne
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
fr 30/3Sydsvenska 7-mannabudkavelnHässleholms OKSkåne
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
FriskusträffenFK Friskus-VarbergHalland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Kortfredan, Five-O, #2Ryda SKVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
PåskorienteringenKjula IFSödermanland
natL
Sydsvenska 7-manna, öppna klasserHässleholms OKSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
MOL 1. PåskrisetIF Hansa-HoburgGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lö 31/3Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötland
natM
TyringerundanOK TyringeSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
NackheträffenOK NackheHalland
natLResultat
Vårracet, dag 1, långOK OrionBlekinge
natLStarttider
sö 1/4Bohuslunken, Five-O, #4 Uddevalla OKBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland
natSL
OK TorfinnOK TorfinnSkåne
natM
Rigors påskträffIF RigorHalland
natM
Kolmårdskavlen, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötland
distL
Vårracet, dag 2, medelOK OrionBlekinge
natMStarttider
Skogis Cup nr 1Garda OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 14må 2/4SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Påsk-OLSöderhamns OKHälsingland
klubbMVisa rutter i Livelox
Hästveda OKHästveda OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
AnebyorienteringenSOK AnebySmåland
distL
KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ti 3/4Tisdags-OL RydskogenIF HagenVästergötland
närLResultat
IKS Veteran OLIK StandardSödermanland
närMResultat
Dala Veteran OL 3/4 KvarnsvedenKvarnsvedens GOIF OKDalarna
närL
Motions-OL RävåsskolanOK DjerfVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
NOK-träning OK DenselnOK DenselnÖstergötland
närLResultat
Vårspringet i EskilstunaÄrla IFSödermanland
närLResultat
Motions-OL Östervik/GokartbanaKristinehamns OKVärmland
närL
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
Forsas vintersprintForsa OKHälsingland
närSResultat
on 4/4Kretsmästerskap NattOK MotalaÖstergötland
närLN
LuffarliganSnättringe SKStockholm
närL
Motionsorientering - GranskogJärfälla OKStockholm
närMResultat
IFK Lidingö MTBO-träningIFK Lidingö SOKStockholm
M
närM
OnsdagsträningOK KompassenSkåne
klubbM
to 5/4POL-MostuganHjobygdens OK
OK Skogsstjärnan
Västergötland
närL
Roslagsveteranerna TäbyTäby OKStockholm
närLResultat
Veteran-OL tävling 2Almby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-O GbgOK Landehof
OK Orinto
Göteborg
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsträning 2018-04-05Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län
klubbLResultat
Motions-OL GarnisonenKristinehamns OKVärmland
närMResultat
TorsdagsträningOK OrionBlekinge
klubbL
OCK träning DegebergaOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närMVisa rutter i Livelox
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
MarkbygdsträningMarkbygdens OKVästergötland
närM
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Torsdagsträning 1Täby OKStockholm
klubbLResultat
Stafett-träning IFK Göteborg OrienteringGöteborg
klubbL
fr 6/4Nattinatta, GotlandGotlands Bro OKGotland
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
SvartnattaVingåkers OK
Ärla IF
Södermanland
natSLNVisa rutter i LiveloxResultat
Väsby OK, GrymnattaVäsby OKStockholm
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skytte sprint Halmstad Garnisons IF
Halmstad OK
Halland
närSResultat
PreO, Syd NattHärlövs IFSkåne
P
natPNStarttider
lö 7/4Dackefejden, långKarlskrona SOKBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
LännamedelnLänna IFUppland
natM
Mälarmårdsdubbeln, sprintKatrineholms OKSödermanland
natS
SM, ultralång med Swedish League, #1IK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Småland
mästU
SM, ultralång, publiktävling, medel Gränna-Bygdens OKSmåland
natM
Sydsvenska mästerskapen, individuell, långKarlskrona SOKBlekinge
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Ulrikadubbeln, medelIFK Linköpings OSÖstergötland
natM
UngdomslägerLudvika OKDalarna
närM
Utbildning tävlingsadministrationDalarnas OFDalarna
närL
OL-skytte klassisk distansHalmstad Garnisons IF
Halmstad OK
Halland
närLResultat
Västkuststafetten, individuella öppna klasserIFK Göteborg OrienteringGöteborg
distMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Syd LördagOK Pan-KristianstadSkåne
P
natP
VästkuststafettenIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
Halmstad OKHalmstad OKHalland
närLResultat
sö 8/4UngdomslägerLudvika OKDalarna
närM
Broruset, GotlandGotlands Bro OKGotland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Dackefejden, medelKarlskrona SOKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gudhems vårtävlingGudhems IFVästergötland
natM
Herkules skogsdådFK HerkulesGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Mälarmårdsdubbeln, medelKatrineholms OKSödermanland
natL
RånässtafettenRånäs OKUppland
natSL
Sydsvenska mästerskapen, stafettKarlskrona SOKBlekinge
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
Ulrikadubbeln, långIFK Linköpings OSÖstergötland
natL
OL-skytte stafettHalmstad Garnisons IF
Halmstad OK
Halland
närSMResultat
MIK-medelnMälarhöjdens IK OKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering Umeå 8 aprilUmeå OKVästerbotten
närLResultat
PreO, Syd SöndagFK BokenSkåne
P
natP
v 15må 9/4Sprint 10Skene Sim o ISVästergötland
närSResultat
ti 10/4PoängtävlingOK MilanÖrebro Län
klubbM
Test Stafett 10Skene Sim o ISVästergötland
närSS
Tisdags-OL RydskogenIF HagenVästergötland
närLResultat
Veteran-OL 180410OK KlemmingenSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL BullerdalenOK DjerfVärmland
närLResultat
NOK TräningFinspångs SOKÖstergötland
närL
Vårspringet Eskilstuna OLEskilstuna OLSödermanland
närLResultat
Motions-OL ÖlmeskolanKristinehamns OKVärmland
närMResultat
SSOK Motionsorientering GustavsbergSkattkärrs SOKVärmland
närMResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
SAKO-träning Snöfritt SlätthultTrollhättans SOKVästergötland
närLResultat
"Backe-upp-och Backe-ned" - StenkrossenAlmby IKÖrebro Län
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Forsas vintersprint 2Forsa OKHälsingland
närSResultat
Träningsrace v.15 ”Bruksdubbeln", Del 1 av 2Surahammars SOKVästmanland
klubbMVisa rutter i Livelox
Motions-OLOK SkogshjortarnaVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintstafett/SäsongsupptaktVästerbergslagens OLDalarna
närSResultat
on 11/4Höglandets-Veteran-OLBoxholms OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL OKSOK SkogsvargarnaVästergötland
närM
Motions 5-DagarsVärend GN OLSmåland
närMResultat
OnsdagsträningOK KompassenSkåne
klubbM
FyrklöverKFUM Örebro OKÖrebro Län
närLResultat
to 12/4POL-GrästorpFrämmestads IK
Hjobygdens OK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OLJönköpings OKSmåland
närMResultat
VeteranorienteringNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närLResultat
Veteran-OLKöping-Kolsva OKVästmanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL tävling 3Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLResultat
DOK:s motions-OL RåbäckDegerfors OKVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
MOL 2Garda OKGotland
närLResultat
Motions-OL Kaffeberget/ HultetKristinehamns OKVärmland
närLResultat
Teknikträning GBG SYDFrölunda OLGöteborg
klubbL
Motionsorientering KronoparkenOK TyrVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Torsdags orienteringKarlskrona SOKBlekinge
klubbL
Motions OL 1Ankarsrums OKSmåland
klubbMResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närS
MarkbygdsträningMarkbygdens OKVästergötland
närL
Poängjakt 1Trosabygdens OKSödermanland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
OCK-träning TågarödFK GöingarnaSkåne
närL
TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
distSLKVisa rutter i LiveloxResultat
Natt-KMLinköpings OKÖstergötland
klubbLNResultat
fr 13/4Swedish League, #2, sprint (WRE), med CitadellssprintenOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
intSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 14/4Brudarebackens sprintstafettGöteborgs SKGöteborg
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
Nybro OK, dag 1, långNybro OKSmåland
natL
Täby OK, långTäby OKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
StigtomtakavlenOK HällenSödermanland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, #3, lång (WRE), med KlåverödsdubbelnOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
intLVisa rutter i LiveloxResultat
50turen NaturpassetSkogsluffarnas OKStockholm
närU
OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötland
natM
AnebyorienteringenSOK AnebySmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 15/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
EnenracetOK EnenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Nybro OK, dag 2, medelNybro OKSmåland
natM
Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Stigtomtakavlen, individuella öppna klasserOK HällenSödermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
TraneträffenOK TrananVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Täby OK, medelTäby OKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Urban Hjärne-kampenOK MotalaÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Suderträffen, GotlandIF Hansa-HoburgGotland
distMResultat
Swedish League, #4, medel (WRE), med KlåverödsdubbelnOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
intMVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-olIFK UmeåVästerbotten
närL
v 16må 16/4
ti 17/4PoängtävlingOK MilanÖrebro Län
klubbM
Tisdags-OL BillingenIF HagenVästergötland
närLResultat
Sörklubbs #2 ArbråVallsta SKHälsingland
närSResultat
IKS VårspringIK StandardSödermanland
närM
NOK-träningTjalve IF NorrköpingÖstergötland
närM
ParkO 1Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
Provlöpning Bofors/LetälvOK DjerfVärmland
närL
AlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
Motions-OL MarielundKristinehamns OKVärmland
närMResultat
Månadens bana aprilUlricehamns OKVästergötland
närLResultat
SSOK Motionsorientering RåtorpSkattkärrs SOKVärmland
närMResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
SAKOs 10-mila träningVänersborgs SKVästergötland
närLResultat
Motions-OL och UngdomsmatchOK SkogshjortarnaVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
10MILA-test individuell dag (damer)/natt (herrar)Snättringe SKStockholm
klubbLKResultat
Höglandsträning 17 aprilNässjö OKSmåland
närLVisa rutter i Livelox
Motionsorientering Styckåsen/FallebergetOK JösseVärmland
närLResultat
Träningsserie 1Lindebygdens OKÖrebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ljusdals VårvintersprintLjusdals OKHälsingland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Natt-KMTäby OKStockholm
klubbLNResultat
on 18/4MotionsorienteringVäxjö AISSmåland
närLResultat
10Mila Känsla 2018OK KåreDalarna
klubbLVisa rutter i Livelox
Allans prövelöpOK TyrVärmland
närLKVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO Uppland, träning, Gränby sportfältOK Linné
OK Rodhen
Uppland
M
närMVisa rutter i Livelox
OnsdagsträningOK KompassenSkåne
klubbM
to 19/4Motionsorientering 3Visby IF Gute SOKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
POL-ÅsarpFalköpings AIK OK
Hjobygdens OK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL GMOKGöteborg-Majorna OKGöteborg
närLResultat
Björnölufsen 2018Västerås SOKVästmanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OLOK GränsenSmåland
närMResultat
Veteran-OL tävling 4OK Tylöskog
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLResultat
Motions OL 2Ankarsrums OKSmåland
klubbMResultat
ParkO 2Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
Motions-O Gillevi KoppomOK HierneVärmland
närLResultat
Motions-OL AllétorpKristinehamns OKVärmland
närLResultat
Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbL
Motionsorientering Rud norraOK TyrVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
OCK träning ÄspetOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närMVisa rutter i Livelox
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
Gnestasprinten 2018OK KlemmingenSödermanland
närSResultat
Kretsträning västra kretsen - Istrums SKIstrums SKVästergötland
närM
MarkbygdsträningMarkbygdens OKVästergötland
närL
Poängjakt 2Trosabygdens OKSödermanland
klubbMResultat
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Träningstävling Grön - Vit/gulSjövalla FKGöteborg
klubbM
Motionsorientering UpplandOK RoslagenUppland
närM
fr 20/4SM, natt med Swedish League, #5IK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Småland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Uppland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 21/4Göteborgsdubbeln, långLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
HagenmedelnIF HagenVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OK Tors ungdomstävlingOK TorSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
RonnebymedelnRonneby OKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
IFK LidingöIFK Lidingö SOKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tour de Åtvidaberg Etapp 1, MedelCentrum OKStockholm
klubbMResultat
Uppsala möte, medelIF ThorUppland
natM
sö 22/4Göteborgsdubbeln, medelLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
TorfejdenOK TorSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårträffen, GotlandVisborgs OKGotland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Växjö OKVäxjö OKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Järfälla OKJärfälla OKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, #6, final, jaktstart + LOK:s jubileumstävling, långLinköpings OKÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Uppsala möte, långOK LinnéUppland
natL
Öppet Skaraborgsmästerskap, långSOK TräffVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
GöingefejdenFK GöingarnaSkåne
natLResultat
KurstävlingHelsingborgs SOKSkåne
klubbMResultat
Motionsorientering Umeå 22 aprilUmeå OKVästerbotten
närLResultat
Södra Hallands ungdomsserie - Etapp 1Falkenbergs OKHalland
närLResultat
v 17må 23/4Dala Serien MTBO Etapp 2Leksands OKDalarna
M
närM
ti 24/4OKM U-SerieOK MotalaÖstergötland
närMResultat
Tisdags-OL SkultorpIF Hagen
OK P4
Västergötland
närLResultat
Tisdagsträning OK EnenUppland
klubbM
Dala Veteran-OLAvesta OKDalarna
närMResultat
Poängtävling 1Lindebygdens OK
OK Milan
Örebro Län
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ParkO 3Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
Motionsorientering Waxholms OKStockholm
närLResultat
Motionsorientering EdanenäsetOK MangenVärmland
närLResultat
Motionsorientering UpplandLänna IFUppland
närL
NOK träningOK KolmårdenÖstergötland
närLResultat
Krets motions-OL PossebergKristinehamns OKVärmland
närLResultat
Närtävling Avesta OKAvesta OKDalarna
närMResultat
SSOK Motionsorientering HultSkattkärrs SOKVärmland
närMResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
Sörklubbs #3Söderhamns OKHälsingland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Allemansluffen, BygdegårdenÖsterfärnebo IFGästrikland
närM
GrandalskampenOK OrintoVästergötland
klubbLResultat
Norrcupen 180424Hudiksvalls OKHälsingland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Träningsrace v.15 ”Bruksdubbeln", Del 2 av 2Surahammars SOKVästmanland
klubbLVisa rutter i Livelox
10-Mila TräningLindebygdens OK
OK Milan
Örebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Terräng-KMSkogsluffarnas OKStockholm
klubbLResultat
Kretsstafett Södra och Västra SkaraborgIK GandvikVästergötland
närSLResultat
SAKO Ungdomsserien Etapp 1OK Flundrehof
Trollhättans SK
Västergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Höglandsserien deltävling 1Sol TranåsSmåland
närLResultat
Dag-KMOK SkogshjortarnaVästergötland
närLResultat
StockarydslöpetBodafors OK
IFK Stockaryd
Småland
klubbL
on 25/4MTBO-cupen 1Gotlands Bro OKGotland
M
närL
Landslagets sprintstafettträningSvenska Orienteringsförbundet
närL
MtbO1Visborgs OKGotland
M
klubbLResultat
Motions 5-dagars 2018 OK NorrvirdarnaOK NorrvirdarnaSmåland
närLResultat
VeckoturenGävle OKGästrikland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintträning IFK LinköpingIFK Linköpings OSÖstergötland
klubbSResultat
Stafetträning 180425Stora Tuna OKDalarna
närLK
OnsdagsträningOK KompassenSkåne
klubbM
MTBO, SNO ABCD-träningSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Grand Prix 2018 OK NorrvirdarnaOK NorrvirdarnaSmåland
närLResultat
to 26/4POL-AlbionHjobygdens OK
IK Albion
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprint-KMTäby OKStockholm
klubbLResultat
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-dagars E1Gränna-Bygdens OKSmåland
närMResultat
Veteran-OL OKSOK SkogsströvarnaÖstergötland
närLResultat
Veteran-OLKjula IFSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
OL-alliansen Veteranorientering TSOKTenhults SOKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
xOK RoxenÖstergötland
närL
RoslagsveteranernaEnebybergs IFStockholm
närMResultat
Veteran-OL tävling 5OK Tisaren
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteranorientering HOKHultsfreds OKSmåland
närMResultat
ParkO 4Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
MOL 4Svaide Roma SOKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering Ursvik #1Sundbybergs IKStockholm
närLResultat
Motions OL 3Ankarsrums OKSmåland
klubbMResultat
Motions-OL SundboKristinehamns OKVärmland
närMResultat
Motionsorientering SannaOK TyrVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Torsdags orienteringKarlskrona SOKBlekinge
klubbL
OCK träning UddarpOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närLVisa rutter i Livelox
FyrklöverFellingsbro GOIFÖrebro Län
närLResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
Poängjakt #3Trosabygdens OKSödermanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Träning Väster 2018-04-26FK GöingarnaSkåne
klubbLResultat
fr 27/4Tiomila, open individual, FridayIFK Enskede
OK Älvsjö-Örby
Skogsluffarnas OK
Solna OK
Stockholm
natLK
lö 28/4LOK 10milaLunds OKSkåne
klubbSL
Tiomila, open individual, SaturdayIFK Enskede
OK Älvsjö-Örby
Skogsluffarnas OK
Solna OK
Stockholm
natLKVisa rutter i LiveloxResultat
Kvarnsveden NärOlKvarnsvedens GOIF OKDalarna
närMResultat
Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkåne
närMResultat
Tiomila i NynäshamnIFK Enskede
OK Älvsjö-Örby
Skogsluffarnas OK
Stockholm
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
ICA-sprintenVännäs OKVästerbotten
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Skogsflickmatch - Blekinge, Göteborg, Skåne, Småland, Halland o VästergötlandIK Omega
OK Orinto
SOK 68
Västergötland
närMResultat
sö 29/4Tiomila i NynäshamnIFK Enskede
OK Älvsjö-Örby
Skogsluffarnas OK
Stockholm
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
FrostalunkenFrosta OKSkåne
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Målilla OKMålilla OKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteranträffen i GästriklandÖsterfärnebo IFGästrikland
natLResultat
Värst i HerrstaHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ymers vårtävlingIK YmerVästergötland
natL
Intensivkurs tävlingNorbergs OKVästmanland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
GMOK Intensivkurs #1 2018 TräningstävlingGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Skogis Cup nr 2Garda OKGotland
närLResultat
Motionsorientering Umeå 29 aprilUmedalens IFVästerbotten
närMResultat
v 18må 30/4
ti 1/5Bussresa till Sala OK:s tävling 1 maj ! Korsnäs IF OKDalarna
klubbL
KlemmingekampenOK KlemmingenSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OK BävernOK BävernSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Skaraborgsmästerskap, stafettOK SkogsstjärnanVästergötland
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Stockholm (WRE)Järla OrienteringStockholm
intSVisa rutter i LiveloxResultat
SilverjaktenSala OKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Vårserien Etapp 1Göteborgs OF
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ParkO 5Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
Allemansluffen, BårhällarnaÖsterfärnebo IFGästrikland
närM
on 2/5Dalaveteran Karlsbyheden-SvärdsjöSvärdsjö SOKDalarna
närL
Dala Veteran OLStora Tuna OKDalarna
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Vet-OL 3stadUddevalla OKBohuslän-Dal
närLResultat
DM, ultralång, VästmanlandArboga OKVästmanland
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering och Grand PrixVäxjö OKSmåland
närLResultat
Veckoturen 2 majOK ÖdmårdenGästrikland
närL
Motionsorientering Skatås IFK Göteborg OrienteringGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
FyrklövernStora Tuna OKDalarna
närLResultat
Motionsorientering Arvika city (sprint)OK JösseVärmland
närSResultat
MTBO Kalmarsunds cupen 2018 deltävling 1Kalmar OKSmåland
M
närMResultat
MTBO Uppland, träning, StenhagenOK Linné
OK Rodhen
Uppland
M
närMVisa rutter i Livelox
Park Tour Värmland (PTV) - Deltävling 1OK JösseVärmland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcup 2018, etapp 1Göteborg-Majorna OKGöteborg
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserie 1 Blekinge VästraOK Vilse 87Blekinge
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien deltävling 1Björkfors GOIFÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien östra etapp 1Ronneby OKBlekinge
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcupen i Gammelstad, #1Gammelstads IFNorrbotten
närSResultat
to 3/5MOL 5Gotlands Bro OKGotland
närLResultat
POL-KlyftamoHjobygdens OK
OK Klyftamo
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #1, krets norr 2Mälarö SOKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #1, krets norr 3Attunda OKStockholm
distLResultat
Veteran Ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
RoslagsveteranernaLänna IFUppland
närMResultat
Veteran-OL tävling 6Kristinehamns OK
Örebro Läns OF
Värmland
Örebro Län
närLResultat
Först i MålEskilstuna OLSödermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran OLStjärnorps SKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OLIF Marin VästGöteborg
närMResultat
Ungdomsserien / NOKSkogspojkarnas OKÖstergötland
närMResultat
DOK:s motions-OL VikenDegerfors OKVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ParkO 6Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
Motionsorientering KåsjönSävedalens AIKGöteborg
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering Ursvik #2Sundbybergs IKStockholm
närLResultat
Motions OL 4Ankarsrums OKSmåland
klubbMResultat
Motion-OL HultetKristinehamns OKVärmland
närMResultat
Motions-O ÅrjängÅrjängs OKVärmland
närLResultat
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering Sörmon norraOK TyrVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motions OLLjungskile FKBohuslän-Dal
närMResultat
Torsdags orienteringKarlskrona SOKBlekinge
klubbL
Teknikträning GBG SYDFK HerkulesGöteborg
klubbM
Ungdomscupen, deltävling 1Södertälje-Nykvarn OFSödermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
OCK träning GropahåletOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närL
Borlänge - Säter träningSäterbygdens OKDalarna
närM
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
MarkbygdsträningMarkbygdens OKVästergötland
närL
Orienteringsskytte (Biathlonorienteering)Almby IKÖrebro Län
närMResultat
Sommarserie 1Njurunda OKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomskrets TibroTibro OKVästergötland
närLResultat
Ungdomsserien #1, krets söder 1Tumba-Mälarhöjden OKStockholm
distLResultat
Ungdomsserien #1, krets söder 2Gustavsbergs OKStockholm
distLResultat
Skärmjakten nr 1Storviks IFGästrikland
klubbL
Motionsorientering i UpplandOK LinnéUppland
närLResultat
Poängjakt #4Trosabygdens OKSödermanland
klubbMResultat
Nissadalszonens Ungdomscup etapp 1Bredaryds SOKSmåland
närLResultat
Ungdomsserien #1, krets söder 4Snättringe SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #1, krets norr 1Sundbybergs IKStockholm
distLResultat
Ungdomsserien #1, krets söder 3Järla OrienteringStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
fr 4/5MarkarydssprintenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Värmlandstrippeln, sprintOK ÄlgenVärmland
distSNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 5/5Dolkampen, dag 1, medelDalaportens OLDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gällstads medelGällstadbygdens SOKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
HaningeträffenHaninge SOKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Värmlandstrippeln, långSkattkärrs SOKVärmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Älgots Cup SV kretsenLunds OKSkåne
närL
SvartåfejdenMjölby OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Sommarserie 1 "andra chansen"Njurunda OKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Norra Hallands ungdomsserie Etapp 1IF RigorHalland
närLResultat
SkärmenträffenOK SkärmenBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gränsfejden/VättefejdenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Roslagshelg, långOK RoslagenUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Tisarträffen, dag 1, långOK TisarenÖrebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårserien Etapp 2Göteborgs OF
Kungälvs OK
Göteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Torsås OKTorsås OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 6/5Dolkampen, dag 2, långDalaportens OLDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
KM LångdistansOK SödertörnStockholm
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
LagadalskampenFK FinnSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tisarträffen, dag 2, medelOK TisarenÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ulricehamns OKUlricehamns OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Träningstävling #1, 2018Snättringe SKStockholm
klubbM
Motionsorientering Umeå 6 majUmeå OKVästerbotten
närLResultat
OK Löftan PreO NärtävlingOK LöftanHalland
P
närPResultat
PalmsprintenOK KontinentSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Roslagshelg, medelOK RoslagenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Skogis Cup nr 3Garda OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Värmlandstrippeln, medelOK TyrVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcupen i Gammelstad, #2Gammelstads IFNorrbotten
distSResultat
v 19må 7/5Värmlandsserien MTBO deltävling 1Kristinehamns OKVärmland
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering och Grand Prix för ungdomarLessebo OKSmåland
närLResultat
Dalaserien i MTBOIFK Mora OKDalarna
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ti 8/5DM, sprint, UpplandIdrottsföreningen OLGY UppsalaUppland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
FOK:s sprintcup etapp 1Falkenbergs OKHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Morotsloppet, GotlandGotlands Bro OKGotland
närMResultat
POL-LarvHjobygdens OK
Ryda SK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Tisdags-OL Ryds ÄngarIF HagenVästergötland
närLResultat
Veteran-OL Hultängen-RöshultJönköpings OKSmåland
närMResultat
Dala Veteran Korsnäs IF OKKorsnäs IF OKDalarna
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Genrep VS SisjönFrölunda OLGöteborg
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering - ViksjöJärfälla OKStockholm
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Poängtävling 2OK MilanÖrebro Län
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Krets Motions-OL KedjeåsenOK DjerfVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Kretsträning Södra SkbgIK WilskeVästergötland
närMResultat
Motionsorientering HärskogenLerums SOKGöteborg
närLResultat
5-dagars på hemmaplan etapp 1OK StigenSmåland
närMResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
Motionsorientering TuggeliteOK TyrVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
MiniAlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
Allemansluffen, Bastfallet - TrekantenÖsterfärnebo IFGästrikland
närM
EES 2018 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 1Eslövs FKSkåne
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Klubbmästerskap sprint, Lunds OKEslövs FK
Lunds OK
Skåne
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering SkjutsbolOK MangenVärmland
närLResultat
Norrcup 180508OK DellenHälsingland
närMResultat
Pokaljakten 2018, deltävling 1Deje SF
Lustens OK
Sisu Forshaga SK
Värmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsmatch och Sprint-OL 8/5 OK Kullingshof
OK Skogshjortarna
Västergötland
närSResultat
7-klubbsSkogslöparnaÅngermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
4-klubbsmatch #1Trosabygdens OKSödermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-dagars E1Nybro OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Eskilstuna Sprint CUP #1Eskilstuna OLSödermanland
närSResultat
Sako 2 OKSOK SkogsvargarnaVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-dagars etapp 2 med Södra VätterbygdsmästerskapOK GränsenSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VPT, deltävling 1Hallstahammars OKVästmanland
närSResultat
Höglandsserien, deltävling 2SOK AnebySmåland
närLResultat
on 9/5MiniAlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
Skolorientering Uddevalla GymnasieskolaHerrestads AIF
Uddevalla IS
Uddevalla OK
Bohuslän-Dal
klubbLResultat
RoslagsveteranernaLånghundra IFUppland
närMResultat
Veteran-OL VSKVänersborgs SKVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteranorientering VästervikVästerviks OKSmåland
närLResultat
Motionsorientering Skatås IFK Göteborg OrienteringGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcup 2018, etapp 2Göteborg-Majorna OKGöteborg
närSVisa rutter i LiveloxResultat
OnsdagsträningOK KompassenSkåne
klubbM
to 10/5Kalmar OK NärtävlingKalmar OKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Orintos vårtävling, medelOK OrintoVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
AlvestaträffenAlvesta SOKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ÅrsundarundanÅrsunda IFGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Orintos vårtävling, sprintOK OrintoVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, dag 1, långAlmby IK
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Frösö 5-dagars Etapp 1Frösö IFJämtland-Härjedalen
närMResultat
Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 1, medelNjurunda OK
Selånger SOK
Timrå SOK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-O Bodafjället, KoppomOK HierneVärmland
närLResultat
Sprint-KM Halmstad OKHalmstad OKHalland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
MOL 6Garda OKGotland
närMResultat
fr 11/5Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 2, förlängd medelKovlands IF
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, dag 2, medelAlmby IK
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO i Väst VänersborgVänersborgs SKVästergötland
LP
natL
lö 12/5Gävleloppet, medelGävle OKGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SOKs nationella medeldistansSkellefteå OKVästerbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Test Stafett 5Skene Sim o ISVästergötland
närSSResultat
Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 3, medelHärnösands OK
Medelpads OF
Ångermanland
Medelpad
natMVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomslägerFalköpings AIK OKVästergötland
klubbL
Närkekvartetten, dag 3, långGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering i Upplands VäsbyVäsby OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO i Väst TidaholmTidaholm SOK SisuVästergötland
P
natP
sö 13/5UngdomslägerFalköpings AIK OKVästergötland
klubbL
Gävleloppet, långGävle OKGästrikland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 4, förkortad långHärnösands OK
Medelpads OF
Ångermanland
Medelpad
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, dag 4, medelGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO i Väst TidaholmTidaholm SOK SisuVästergötland
P
natP
Motionsorientering UmeåIFK UmeåVästerbotten
närMResultat
Älgots cup sydöstra kretsenAndrarums IFSkåne
närLResultat
v 20må 14/5Östgötaserien i MTBO deltävling 1Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
M
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Kart o Hoj del 1Rehns BKHälsingland
M
närM
VOK Motionsorientering 1 (Hällfors)Vännäs OKVästerbotten
närMResultat
ti 15/5FOK:s sprintcup etapp 2Falkenbergs OKHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Staffans minneBoxholms OKÖstergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Tisdags-OL RydskogenIF HagenVästergötland
närLResultat
Ungdomens 5-dagars 2018 E2 SprintKalmar OKSmåland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets söder 1Tullinge SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets söder 2OK RavinenStockholm
distLResultat
Veterantävling scoutstuganNyköpings OKSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Skol-OL LundenskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
Skol-OL TorpaskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
Dala-Veteran 15 maj 2018Smedjebackens OKDalarna
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Poängtävling 3OK MilanÖrebro Län
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL KnutsbolOK DjerfVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Frösö 5-dagars, etapp 2Frösö IFJämtland-Härjedalen
närMResultat
5-dagars på hemmaplan etapp 2OK StigenSmåland
närMResultat
Minialliansen 15 MajVimmerby OKSmåland
närSResultat
Motion-OL JutvikenKristinehamns OKVärmland
närLResultat
Månadens bana majUlricehamns OKVästergötland
klubbL
OL-NV KlubbmästerskapFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i LiveloxResultat
7-klubbs, Örnliga 1Husums IF OKÅngermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Allemansluffen, Motokrossbanan ÅrsundaÖsterfärnebo IFGästrikland
närM
EES 2018 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 2Eslövs FKSkåne
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering RackstadOK JösseVärmland
närLResultat
Motionsorientering UpplandIF ThorUppland
närLResultat
Norrcupen 180515Forsa OKHälsingland
närLResultat
Park Tour Värmland (PTV) - Deltävling 2OK ÄlgenVärmland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintstafett (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland
närSSResultat
Sprintstafett (Motions-OL) - Öppna banorOK SkogshjortarnaVästergötland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Sörklubbs #4Alfta-Ösa OKHälsingland
närMResultat
UngdomskretsFalköpings AIK OKVästergötland
närLResultat
Eskilstuna Sprint CUP #2Kjula IFSödermanland
närSResultat
Falukretserns ungdomsserieGrycksbo IF OKDalarna
närSResultat
SAKO Ungdomsserien Etapp 3OK GipenBohuslän-Dal
närMResultat
Till Skogs #1 VÖOLVallentuna-Össeby OLUppland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets norr 1Väsby OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets norr 2Järfälla OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets söder 4Snättringe SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
U-ringen 2018 Etapp 1: IF ThorIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland
närLResultat
VPT, deltävling 2Västerås SOKVästmanland
närSResultat
Ungdomsserien #2, krets norr 3 Waxholms OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets söder 3Söders-TyresöStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO-SprintOK ÄlgenVärmland
M
närSVisa rutter i LiveloxResultat
on 16/5O-ligan deltävling 1OK KroppefjällBohuslän-Dal
närMResultat
Skol-OL KärralundsskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
Stockholms City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomskretstävling IF HagenIF HagenVästergötland
närMResultat
Kommunmästerskap ÅK 5A FornbyskolanTrosabygdens OKSödermanland
klubbL
Kommunmästerskap ÅK 5A VitalisTrosabygdens OKSödermanland
klubbL
Kommunmästerskap ÅK 5B FornbyskolanTrosabygdens OKSödermanland
klubbL
Kommunmästerskap ÅK 5B VitalisskolanTrosabygdens OKSödermanland
klubbL
Kommunmästerskap ÅK5 KyrkskolanTrosabygdens OKSödermanland
klubbL
Kommunmästerskap ÅK5 SkärlagsskolanTrosabygdens OKSödermanland
klubbM
Skol-OL KålltorpskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
VeckoturenGävle OKGästrikland
klubbLResultat
Motionsorientering SkatåsIF Marin VästGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL - Borås 1 av 4 VT [Bredared]Bredareds IF
SOK 68
Västergötland
närMResultat
Mtb-o träningstävling, sprintOK SkogshjortarnaVästergötland
M
närSVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO Uppland, träning, LurboIF Thor
OK Rodhen
Uppland
M
närLVisa rutter i Livelox
Onsdagsorientering 1, SärnaSärna SKDalarna
närS
Ungdomsserie 2, VästraOK SkogsfalkenBlekinge
närLResultat
4-sprinten 1Timrå SOKMedelpad
närSResultat
Ungdomsserie 2, Östra BlekingeOK OrionBlekinge
närMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO Kalmarsunds cupen 2018, deltävling 2Ålems OKSmåland
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcup 2018, etapp 3Tolereds Allmänna IKGöteborg
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Dammatch Västra kretsenFrämmestads IKVästergötland
närMResultat
to 17/5DM, sprint, GästriklandStorviks IFGästrikland
mästSResultat
POL-TibroHjobygdens OK
Tibro OK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
Ungdoms-KMOK KlemmingenSödermanland
klubbLResultat
Veteran-OL BarnarpJönköpings OKSmåland
närMResultat
VR VeteranVandrarringenVästmanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL tävling 7OK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
RoslagsveteranernaAttunda OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
GOK VeteranOL, KrogstorpGamleby OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VOL 2 Stockviks skidstadionSundsvalls OKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Taik Veteran OLTolered-Utby Ol-klubbGöteborg
närMResultat
OLGY Lång-KMOL Teamet OlofströmBlekinge
klubbLResultat
DOK:s motions-OL BruketDegerfors OKVärmland
närSResultat
Motionsorientering HärskogenLerums SOKGöteborg
närLResultat
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
MOL 7Visborgs OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Frösö 5-dagars, etapp 3Frösö IFJämtland-Härjedalen
närMResultat
Motionsorientering SAIKSävedalens AIKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motion-OL SätterbronKristinehamns OKVärmland
närMResultat
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborg
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
MotionsorienteringUddevalla OKBohuslän-Dal
närMResultat
Motionsorientering Lillängsviken SkoghallOK TyrVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
KM-SprintKarlskrona SOK
OK Orion
Blekinge
närSResultat
OCK träning Äspet-YngsjöOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närL
Borlänge - Säter träningDomnarvets GOIFDalarna
närL
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
MarkbygdsträningMarkbygdens OKVästergötland
närL
Motionsorientering, Vittensten (Åmotfors)Åmotfors OKVärmland
närLResultat
Sommarcupen etapp 1Kungälvs OKGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
Sommarserie 2Njurunda OKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Tjustalliansens ungdomsserie del1Gamleby OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Poängjakt 5Trosabygdens OKSödermanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
JukolaträningGöteborg-Majorna OKGöteborg
närL
Medel-KMCentrum OKStockholm
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-dagars etapp 3IK HakarpspojkarnaSmåland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
fr 18/5Sprintcupen i Gammelstad, #3Gammelstads IFNorrbotten
distSVisa rutter i LiveloxResultat

Annonser