Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

227 tävlingar hittades mellan 2018-04-01 och 2018-04-30 med följande urval: mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 13sö 1/4Bohuslunken, Five-O, #4 Uddevalla OKBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland
natSL
OK TorfinnOK TorfinnSkåne
natM
Rigors påskträffIF RigorHalland
natM
Kolmårdskavlen, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötland
distL
Vårracet, dag 2, medelOK OrionBlekinge
natMStarttider
Skogis Cup nr 1Garda OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 14må 2/4SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Hästveda OKHästveda OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
AnebyorienteringenSOK AnebySmåland
distL
KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ti 3/4Tisdags-OL RydskogenIF HagenVästergötland
närLResultat
IKS Veteran OLIK StandardSödermanland
närMResultat
Dala Veteran OL 3/4 KvarnsvedenKvarnsvedens GOIF OKDalarna
närL
Motions-OL RävåsskolanOK DjerfVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
NOK-träning OK DenselnOK DenselnÖstergötland
närLResultat
Vårspringet i EskilstunaÄrla IFSödermanland
närLResultat
Motions-OL Östervik/GokartbanaKristinehamns OKVärmland
närL
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
Forsas vintersprintForsa OKHälsingland
närSResultat
on 4/4LuffarliganSnättringe SKStockholm
närL
Motionsorientering - GranskogJärfälla OKStockholm
närMResultat
IFK Lidingö MTBO-träningIFK Lidingö SOKStockholm
M
närM
to 5/4POL-MostuganHjobygdens OK
OK Skogsstjärnan
Västergötland
närL
Roslagsveteranerna TäbyTäby OKStockholm
närLResultat
Veteran-OL tävling 2Almby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-O GbgOK Landehof
OK Orinto
Göteborg
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL GarnisonenKristinehamns OKVärmland
närMResultat
OCK träning DegebergaOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närMVisa rutter i Livelox
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
MarkbygdsträningMarkbygdens OKVästergötland
närM
fr 6/4Nattinatta, GotlandGotlands Bro OKGotland
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
SvartnattaVingåkers OK
Ärla IF
Södermanland
natSLNVisa rutter i LiveloxResultat
Väsby OK, GrymnattaVäsby OKStockholm
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
OL-skytte sprint Halmstad Garnisons IF
Halmstad OK
Halland
närSResultat
PreO, Syd NattHärlövs IFSkåne
P
natPNStarttider
lö 7/4Dackefejden, långKarlskrona SOKBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
LännamedelnLänna IFUppland
natM
Mälarmårdsdubbeln, sprintKatrineholms OKSödermanland
natS
SM, ultralång med Swedish League, #1IK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Småland
mästU
SM, ultralång, publiktävling, medel Gränna-Bygdens OKSmåland
natM
Sydsvenska mästerskapen, individuell, långKarlskrona SOKBlekinge
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
Ulrikadubbeln, medelIFK Linköpings OSÖstergötland
natM
UngdomslägerLudvika OKDalarna
närM
Utbildning tävlingsadministrationDalarnas OFDalarna
närL
OL-skytte klassisk distansHalmstad Garnisons IF
Halmstad OK
Halland
närLResultat
Västkuststafetten, individuella öppna klasserIFK Göteborg OrienteringGöteborg
distMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO, Syd LördagOK Pan-KristianstadSkåne
P
natP
VästkuststafettenIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
Halmstad OKHalmstad OKHalland
närLResultat
sö 8/4UngdomslägerLudvika OKDalarna
närM
Broruset, GotlandGotlands Bro OKGotland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Dackefejden, medelKarlskrona SOKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gudhems vårtävlingGudhems IFVästergötland
natM
Herkules skogsdådFK HerkulesGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Mälarmårdsdubbeln, medelKatrineholms OKSödermanland
natL
RånässtafettenRånäs OKUppland
natSL
Sydsvenska mästerskapen, stafettKarlskrona SOKBlekinge
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
Ulrikadubbeln, långIFK Linköpings OSÖstergötland
natL
OL-skytte stafettHalmstad Garnisons IF
Halmstad OK
Halland
närSMResultat
MIK-medelnMälarhöjdens IK OKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering Umeå 8 aprilUmeå OKVästerbotten
närLResultat
PreO, Syd SöndagFK BokenSkåne
P
natP
v 15må 9/4Sprint 10Skene Sim o ISVästergötland
närSResultat
ti 10/4Test Stafett 10Skene Sim o ISVästergötland
närSS
Tisdags-OL RydskogenIF HagenVästergötland
närLResultat
Veteran-OL 180410OK KlemmingenSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL BullerdalenOK DjerfVärmland
närLResultat
NOK TräningFinspångs SOKÖstergötland
närL
Vårspringet Eskilstuna OLEskilstuna OLSödermanland
närLResultat
Motions-OL ÖlmeskolanKristinehamns OKVärmland
närMResultat
SSOK Motionsorientering GustavsbergSkattkärrs SOKVärmland
närMResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
SAKO-träning Snöfritt SlätthultTrollhättans SOKVästergötland
närLResultat
"Backe-upp-och Backe-ned" - StenkrossenAlmby IKÖrebro Län
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Forsas vintersprint 2Forsa OKHälsingland
närSResultat
Motions-OLOK SkogshjortarnaVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintstafett/SäsongsupptaktVästerbergslagens OLDalarna
närSResultat
on 11/4Höglandets-Veteran-OLBoxholms OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL OKSOK SkogsvargarnaVästergötland
närM
Motions 5-DagarsVärend GN OLSmåland
närMResultat
FyrklöverKFUM Örebro OKÖrebro Län
närLResultat
to 12/4POL-GrästorpFrämmestads IK
Hjobygdens OK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OLJönköpings OKSmåland
närMResultat
VeteranorienteringNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närLResultat
Veteran-OLKöping-Kolsva OKVästmanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL tävling 3Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLResultat
DOK:s motions-OL RåbäckDegerfors OKVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
MOL 2Garda OKGotland
närLResultat
Motions-OL Kaffeberget/ HultetKristinehamns OKVärmland
närLResultat
Motionsorientering KronoparkenOK TyrVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närS
MarkbygdsträningMarkbygdens OKVästergötland
närL
OCK-träning TågarödFK GöingarnaSkåne
närL
TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
distSLKVisa rutter i LiveloxResultat
fr 13/4
lö 14/4Brudarebackens sprintstafettGöteborgs SKGöteborg
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
Nybro OK, dag 1, långNybro OKSmåland
natL
Täby OK, långTäby OKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
StigtomtakavlenOK HällenSödermanland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
50turen NaturpassetSkogsluffarnas OKStockholm
närU
OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötland
natM
AnebyorienteringenSOK AnebySmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 15/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
EnenracetOK EnenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Nybro OK, dag 2, medelNybro OKSmåland
natM
Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Stigtomtakavlen, individuella öppna klasserOK HällenSödermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
TraneträffenOK TrananVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Täby OK, medelTäby OKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Urban Hjärne-kampenOK MotalaÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Suderträffen, GotlandIF Hansa-HoburgGotland
distMResultat
Motions-olIFK UmeåVästerbotten
närL
v 16må 16/4
ti 17/4Tisdags-OL BillingenIF HagenVästergötland
närLResultat
Sörklubbs #2 ArbråVallsta SKHälsingland
närSResultat
IKS VårspringIK StandardSödermanland
närM
NOK-träningTjalve IF NorrköpingÖstergötland
närM
ParkO 1Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
Provlöpning Bofors/LetälvOK DjerfVärmland
närL
AlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
Motions-OL MarielundKristinehamns OKVärmland
närMResultat
Månadens bana aprilUlricehamns OKVästergötland
närLResultat
SSOK Motionsorientering RåtorpSkattkärrs SOKVärmland
närMResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
SAKOs 10-mila träningVänersborgs SKVästergötland
närLResultat
Motions-OL och UngdomsmatchOK SkogshjortarnaVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Höglandsträning 17 aprilNässjö OKSmåland
närLVisa rutter i Livelox
Motionsorientering Styckåsen/FallebergetOK JösseVärmland
närLResultat
Träningsserie 1Lindebygdens OKÖrebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ljusdals VårvintersprintLjusdals OKHälsingland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
on 18/4MotionsorienteringVäxjö AISSmåland
närLResultat
Allans prövelöpOK TyrVärmland
närLKVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO Uppland, träning, Gränby sportfältOK Linné
OK Rodhen
Uppland
M
närMVisa rutter i Livelox
to 19/4Motionsorientering 3Visby IF Gute SOKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
POL-ÅsarpFalköpings AIK OK
Hjobygdens OK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL GMOKGöteborg-Majorna OKGöteborg
närLResultat
Björnölufsen 2018Västerås SOKVästmanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OLOK GränsenSmåland
närMResultat
Veteran-OL tävling 4OK Tylöskog
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLResultat
ParkO 2Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
Motions-O Gillevi KoppomOK HierneVärmland
närLResultat
Motions-OL AllétorpKristinehamns OKVärmland
närLResultat
Motionsorientering Rud norraOK TyrVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
OCK träning ÄspetOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närMVisa rutter i Livelox
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
Gnestasprinten 2018OK KlemmingenSödermanland
närSResultat
Kretsträning västra kretsen - Istrums SKIstrums SKVästergötland
närM
MarkbygdsträningMarkbygdens OKVästergötland
närL
Motionsorientering UpplandOK RoslagenUppland
närM
fr 20/4SM, natt med Swedish League, #5IK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Småland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Uppland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 21/4Göteborgsdubbeln, långLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
HagenmedelnIF HagenVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OK Tors ungdomstävlingOK TorSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
RonnebymedelnRonneby OKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
IFK LidingöIFK Lidingö SOKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Uppsala möte, medelIF ThorUppland
natM
sö 22/4Göteborgsdubbeln, medelLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
TorfejdenOK TorSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårträffen, GotlandVisborgs OKGotland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Växjö OKVäxjö OKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Järfälla OKJärfälla OKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Swedish League, #6, final, jaktstart + LOK:s jubileumstävling, långLinköpings OKÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Uppsala möte, långOK LinnéUppland
natL
Öppet Skaraborgsmästerskap, långSOK TräffVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
GöingefejdenFK GöingarnaSkåne
natLResultat
Motionsorientering Umeå 22 aprilUmeå OKVästerbotten
närLResultat
Södra Hallands ungdomsserie - Etapp 1Falkenbergs OKHalland
närLResultat
v 17må 23/4Dala Serien MTBO Etapp 2Leksands OKDalarna
M
närM
ti 24/4OKM U-SerieOK MotalaÖstergötland
närMResultat
Tisdags-OL SkultorpIF Hagen
OK P4
Västergötland
närLResultat
Dala Veteran-OLAvesta OKDalarna
närMResultat
ParkO 3Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
Motionsorientering Waxholms OKStockholm
närLResultat
Motionsorientering EdanenäsetOK MangenVärmland
närLResultat
Motionsorientering UpplandLänna IFUppland
närL
NOK träningOK KolmårdenÖstergötland
närLResultat
Krets motions-OL PossebergKristinehamns OKVärmland
närLResultat
Närtävling Avesta OKAvesta OKDalarna
närMResultat
SSOK Motionsorientering HultSkattkärrs SOKVärmland
närMResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
Sörklubbs #3Söderhamns OKHälsingland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Allemansluffen, BygdegårdenÖsterfärnebo IFGästrikland
närM
Norrcupen 180424Hudiksvalls OKHälsingland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
10-Mila TräningLindebygdens OK
OK Milan
Örebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Kretsstafett Södra och Västra SkaraborgIK GandvikVästergötland
närSLResultat
SAKO Ungdomsserien Etapp 1OK Flundrehof
Trollhättans SK
Västergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Höglandsserien deltävling 1Sol TranåsSmåland
närLResultat
Dag-KMOK SkogshjortarnaVästergötland
närLResultat
on 25/4MTBO-cupen 1Gotlands Bro OKGotland
M
närL
Landslagets sprintstafettträningSvenska Orienteringsförbundet
närL
Motions 5-dagars 2018 OK NorrvirdarnaOK NorrvirdarnaSmåland
närLResultat
VeckoturenGävle OKGästrikland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Stafetträning 180425Stora Tuna OKDalarna
närLK
MTBO, SNO ABCD-träningSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Grand Prix 2018 OK NorrvirdarnaOK NorrvirdarnaSmåland
närLResultat
to 26/4POL-AlbionHjobygdens OK
IK Albion
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-dagars E1Gränna-Bygdens OKSmåland
närMResultat
Veteran-OL OKSOK SkogsströvarnaÖstergötland
närLResultat
Veteran-OLKjula IFSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
OL-alliansen Veteranorientering TSOKTenhults SOKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
xOK RoxenÖstergötland
närL
RoslagsveteranernaEnebybergs IFStockholm
närMResultat
Veteran-OL tävling 5OK Tisaren
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteranorientering HOKHultsfreds OKSmåland
närMResultat
ParkO 4Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
MOL 4Svaide Roma SOKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering Ursvik #1Sundbybergs IKStockholm
närLResultat
Motions-OL SundboKristinehamns OKVärmland
närMResultat
Motionsorientering SannaOK TyrVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
OCK träning UddarpOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närLVisa rutter i Livelox
FyrklöverFellingsbro GOIFÖrebro Län
närLResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
fr 27/4Tiomila, open individual, FridayIFK Enskede
OK Älvsjö-Örby
Skogsluffarnas OK
Solna OK
Stockholm
natLK
lö 28/4Tiomila, open individual, SaturdayIFK Enskede
OK Älvsjö-Örby
Skogsluffarnas OK
Solna OK
Stockholm
natLKVisa rutter i LiveloxResultat
Kvarnsveden NärOlKvarnsvedens GOIF OKDalarna
närMResultat
Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkåne
närMResultat
Tiomila i NynäshamnIFK Enskede
OK Älvsjö-Örby
Skogsluffarnas OK
Stockholm
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
ICA-sprintenVännäs OKVästerbotten
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Skogsflickmatch - Blekinge, Göteborg, Skåne, Småland, Halland o VästergötlandIK Omega
OK Orinto
SOK 68
Västergötland
närMResultat
sö 29/4Tiomila i NynäshamnIFK Enskede
OK Älvsjö-Örby
Skogsluffarnas OK
Stockholm
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
FrostalunkenFrosta OKSkåne
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Målilla OKMålilla OKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteranträffen i GästriklandÖsterfärnebo IFGästrikland
natLResultat
Värst i HerrstaHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ymers vårtävlingIK YmerVästergötland
natL
Skogis Cup nr 2Garda OKGotland
närLResultat
Motionsorientering Umeå 29 aprilUmedalens IFVästerbotten
närMResultat
v 18må 30/4

Annonser