Tävlingskalender

77 tävlingar hittades mellan 2018-04-01 och 2018-04-30 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Ändra sökningen Återställ sökningen Så här går anmälan till
Datum Tävlingens namn Arrangörsorganisationer Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 13sö 1/4Bohuslunken, Five-O, #4 Uddevalla OKBohuslän-Dal
natM
25/3
Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland
natSL
OK TorfinnOK TorfinnSkåne
natM
Rigors påskträffIF RigorHalland
natM
v 14må 2/4Hästveda OKHästveda OKSkåne
natL
25/3
SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland
natL
26/3
Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötland
natM
AnebyorienteringenSOK AnebySmåland
distL
KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natM
25/3
ti 3/4
on 4/4
to 5/4
fr 6/4Nattinatta, GotlandGotlands Bro OKGotland
distLN
SvartnattaKatrineholms OK
Vingåkers OK
Södermanland
natSLN
30/3
Väsby OK, GrymnattaVäsby OKStockholm
natLN
PreO, Syd NattHärlövs IFSkåne
P
natPN
26/3
lö 7/4Dackefejden, långKarlskrona SOKBlekinge
natL
IFK Linköpings OS, medelIFK Linköpings OSÖstergötland
natM
1/4
LännamedelnLänna IFUppland
natM
1/4
Mälarmårdsdubbeln, sprintKatrineholms OKSödermanland
natS
SM, ultralång med Swedish League, #1IK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Småland
mästU
25/3
SM, ultralång, publiktävling, medel Gränna-Bygdens OKSmåland
natM
Sydsvenska mästerskapen, individuell, långKarlskrona SOKBlekinge
mästL
VästkuststafettenIFK GöteborgGöteborg
natSM
Västkuststafetten, individuella öppna klasserIFK GöteborgGöteborg
distM
PreO, Syd LördagOK Pan-KristianstadSkåne
P
natP
26/3
sö 8/4Broruset, GotlandGotlands Bro OKGotland
distM
Dackefejden, medelKarlskrona SOKBlekinge
natM
Gudhems vårtävlingGudhems IFVästergötland
natM
Herkules skogsdådFK HerkulesGöteborg
natM
IFK Linköpings OS, långIFK Linköpings OSÖstergötland
natL
1/4
Mälarhöjdens IKMälarhöjdens IK OKStockholm
natM
Mälarmårdsdubbeln, medelKatrineholms OKSödermanland
natL
RånässtafettenRånäs OKUppland
natSL
Sydsvenska mästerskapen, stafettKarlskrona SOKBlekinge
mästSM
PreO, Syd SöndagFK BokenSkåne
P
natP
26/3
v 15må 9/4
ti 10/4
on 11/4
to 12/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
distSLK
fr 13/4Swedish League, #2, sprint (WRE), med CitadellssprintenOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
intS
lö 14/4Nybro OK, dag 1, långNybro OKSmåland
natL
8/4
OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötland
natM
Swedish League, #3, lång (WRE), med KlåverödsdubbelnOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
intL
Täby OK, långTäby OKStockholm
natL
StigtomtakavlenOK HällenSödermanland
natSLK
7/4
sö 15/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland
natSLK
7/4
EnenracetOK EnenUppland
natM
Nybro OK, dag 2, medelNybro OKSmåland
natM
8/4
Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dal
natL
2/4
Stigtomtakavlen, individuella öppna klasserOK HällenSödermanland
distL
7/4
Suderträffen, GotlandIF Hansa-HoburgGotland
distM
Swedish League, #4, medel (WRE), med KlåverödsdubbelnOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
intM
TraneträffenOK TrananVästergötland
natM
Täby OK, medelTäby OKStockholm
natM
Urban Hjärne-kampenOK MotalaÖstergötland
natL
v 16må 16/4
ti 17/4
on 18/4
to 19/4
fr 20/4SM, natt med Swedish League, #5IK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Småland
mästLN
8/4
Uppsala möte, nattRasbo IKUppland
natLN
lö 21/4DM, ultralång, VästmanlandArboga OKVästmanland
mästU
Göteborgsdubbeln, långLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborg
natL
15/4
HagenmedelnIF HagenVästergötland
natM
IFK LidingöIFK Lidingö SOKStockholm
natL
LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natM
OK Tors ungdomstävlingOK TorSödermanland
natL
15/4
RonnebymedelnRonneby OKBlekinge
natM
Uppsala möte, medelIF ThorUppland
natM
sö 22/4BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natL
GöingefejdenFK GöingarnaSkåne
natL
Göteborgsdubbeln, medelLerums SOKGöteborg
natM
Swedish League, #6, final, jaktstart + LOK:s jubileumstävling, långLinköpings OKÖstergötland
natL
TorfejdenOK TorSödermanland
natL
15/4
Uppsala möte, långOK LinnéUppland
natL
Vårträffen, GotlandVisborgs OKGotland
distL
Växjö OKVäxjö OKSmåland
distM
Öppet Skaraborgsmästerskap, långSOK TräffVästergötland
natL
Järfälla OKJärfälla OKStockholm
natM
v 17må 23/4
ti 24/4
on 25/4
to 26/4
fr 27/4Tiomila, open individual, FridayIFK Enskede
OK Älvsjö-Örby
Skogsluffarnas OK
Stockholm
natLK
lö 28/4Tiomila i NynäshamnIFK Enskede
OK Älvsjö-Örby
Skogsluffarnas OK
Stockholm
natSLK
7/3
Tiomila, open individual, SaturdayIFK Enskede
OK Älvsjö-Örby
Skogsluffarnas OK
Stockholm
natLK
sö 29/4FrostalunkenFrosta OKSkåne
distL
Målilla OKMålilla OKSmåland
natM
Veteranträffen i GästriklandÖsterfärnebo IFGästrikland
natL
Värst i HerrstaHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal
natM
Ymers vårtävlingIK YmerVästergötland
natL
v 18må 30/4

Annonser