Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

80 tävlingar hittades mellan 2018-04-01 och 2018-04-30 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
sö 1/4Bohuslunken, Five-O, #4 Uddevalla OKBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 1/4Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland
natSL
sö 1/4OK TorfinnOK TorfinnSkåne
natM
sö 1/4Rigors påskträffIF RigorHalland
natM
sö 1/4Kolmårdskavlen, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötland
distL
sö 1/4Vårracet, dag 2, medelOK OrionBlekinge
natMStarttider
må 2/4SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
må 2/4Hästveda OKHästveda OKSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
må 2/4Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
må 2/4AnebyorienteringenSOK AnebySmåland
distL
må 2/4KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fr 6/4Nattinatta, GotlandGotlands Bro OKGotland
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
fr 6/4SvartnattaVingåkers OK
Ärla IF
Södermanland
natSLNVisa rutter i LiveloxResultat
fr 6/4Väsby OK, GrymnattaVäsby OKStockholm
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
fr 6/4PreO, Syd NattHärlövs IFSkåne
P
natPNStarttider
lö 7/4Dackefejden, långKarlskrona SOKBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lö 7/4LännamedelnLänna IFUppland
natM
lö 7/4Mälarmårdsdubbeln, sprintKatrineholms OKSödermanland
natS
lö 7/4SM, ultralång med Swedish League, #1IK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Småland
mästU
lö 7/4SM, ultralång, publiktävling, medel Gränna-Bygdens OKSmåland
natM
lö 7/4Sydsvenska mästerskapen, individuell, långKarlskrona SOKBlekinge
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lö 7/4Ulrikadubbeln, medelIFK Linköpings OSÖstergötland
natM
lö 7/4Västkuststafetten, individuella öppna klasserIFK Göteborg OrienteringGöteborg
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 7/4PreO, Syd LördagOK Pan-KristianstadSkåne
P
natP
lö 7/4VästkuststafettenIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 8/4Broruset, GotlandGotlands Bro OKGotland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 8/4Dackefejden, medelKarlskrona SOKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 8/4Gudhems vårtävlingGudhems IFVästergötland
natM
sö 8/4Herkules skogsdådFK HerkulesGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 8/4Mälarmårdsdubbeln, medelKatrineholms OKSödermanland
natL
sö 8/4RånässtafettenRånäs OKUppland
natSL
sö 8/4Sydsvenska mästerskapen, stafettKarlskrona SOKBlekinge
mästSMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 8/4Ulrikadubbeln, långIFK Linköpings OSÖstergötland
natL
sö 8/4MIK-medelnMälarhöjdens IK OKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 8/4PreO, Syd SöndagFK BokenSkåne
P
natP
to 12/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
distSLKVisa rutter i LiveloxResultat
fr 13/4Swedish League, #2, sprint (WRE), med CitadellssprintenOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
intSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 14/4Brudarebackens sprintstafettGöteborgs SKGöteborg
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 14/4Nybro OK, dag 1, långNybro OKSmåland
natL
lö 14/4Täby OK, långTäby OKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lö 14/4 - sö 15/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
lö 14/4Swedish League, #3, lång (WRE), med KlåverödsdubbelnOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
intLVisa rutter i LiveloxResultat
lö 14/4OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötland
natM
lö 14/4AnebyorienteringenSOK AnebySmåland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 15/4EnenracetOK EnenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 15/4Nybro OK, dag 2, medelNybro OKSmåland
natM
sö 15/4Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dal
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 15/4Stigtomtakavlen, individuella öppna klasserOK HällenSödermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 15/4TraneträffenOK TrananVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 15/4Täby OK, medelTäby OKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 15/4Urban Hjärne-kampenOK MotalaÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 15/4Suderträffen, GotlandIF Hansa-HoburgGotland
distMResultat
sö 15/4Swedish League, #4, medel (WRE), med KlåverödsdubbelnOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
intMVisa rutter i LiveloxResultat
fr 20/4SM, natt med Swedish League, #5IK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Småland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fr 20/4Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Uppland
natLNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 21/4Göteborgsdubbeln, långLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborg
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lö 21/4HagenmedelnIF HagenVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 21/4OK Tors ungdomstävlingOK TorSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lö 21/4RonnebymedelnRonneby OKBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 21/4IFK LidingöIFK Lidingö SOKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lö 21/4LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 21/4Uppsala möte, medelIF ThorUppland
natM
sö 22/4Göteborgsdubbeln, medelLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 22/4TorfejdenOK TorSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 22/4Vårträffen, GotlandVisborgs OKGotland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 22/4Växjö OKVäxjö OKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 22/4BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 22/4Järfälla OKJärfälla OKStockholm
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 22/4Swedish League, #6, final, jaktstart + LOK:s jubileumstävling, långLinköpings OKÖstergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 22/4Uppsala möte, långOK LinnéUppland
natL
sö 22/4Öppet Skaraborgsmästerskap, långSOK TräffVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 22/4GöingefejdenFK GöingarnaSkåne
natLResultat
fr 27/4Tiomila, open individual, FridayIFK Enskede
OK Älvsjö-Örby
Skogsluffarnas OK
Solna OK
Stockholm
natLK
lö 28/4Tiomila, open individual, SaturdayIFK Enskede
OK Älvsjö-Örby
Skogsluffarnas OK
Solna OK
Stockholm
natLKVisa rutter i LiveloxResultat
lö 28/4 - sö 29/4Tiomila i NynäshamnIFK Enskede
OK Älvsjö-Örby
Skogsluffarnas OK
Stockholm
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
sö 29/4FrostalunkenFrosta OKSkåne
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 29/4Målilla OKMålilla OKSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 29/4Veteranträffen i GästriklandÖsterfärnebo IFGästrikland
natLResultat
sö 29/4Värst i HerrstaHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 29/4Ymers vårtävlingIK YmerVästergötland
natL

Annonser