Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

469 tävlingar hittades mellan 2018-05-01 och 2018-05-31 med följande urval: mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 18ti 1/5KlemmingekampenOK KlemmingenSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OK BävernOK BävernSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Skaraborgsmästerskap, stafettOK SkogsstjärnanVästergötland
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
SilverjaktenSala OKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Vårserien Etapp 1Göteborgs OF
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ParkO 5Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
Allemansluffen, BårhällarnaÖsterfärnebo IFGästrikland
närM
on 2/5Dalaveteran Karlsbyheden-SvärdsjöSvärdsjö SOKDalarna
närL
Dala Veteran OLStora Tuna OKDalarna
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Vet-OL 3stadUddevalla OKBohuslän-Dal
närLResultat
DM, ultralång, VästmanlandArboga OKVästmanland
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering och Grand PrixVäxjö OKSmåland
närLResultat
Veckoturen 2 majOK ÖdmårdenGästrikland
närL
Motionsorientering Skatås IFK Göteborg OrienteringGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
FyrklövernStora Tuna OKDalarna
närLResultat
Motionsorientering Arvika city (sprint)OK JösseVärmland
närSResultat
MTBO Kalmarsunds cupen 2018 deltävling 1Kalmar OKSmåland
M
närMResultat
MTBO Uppland, träning, StenhagenOK Linné
OK Rodhen
Uppland
M
närMVisa rutter i Livelox
Park Tour Värmland (PTV) - Deltävling 1OK JösseVärmland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcup 2018, etapp 1Göteborg-Majorna OKGöteborg
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserie 1 Blekinge VästraOK Vilse 87Blekinge
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien deltävling 1Björkfors GOIFÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien östra etapp 1Ronneby OKBlekinge
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcupen i Gammelstad, #1Gammelstads IFNorrbotten
närSResultat
to 3/5MOL 5Gotlands Bro OKGotland
närLResultat
POL-KlyftamoHjobygdens OK
OK Klyftamo
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #1, krets norr 2Mälarö SOKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #1, krets norr 3Attunda OKStockholm
distLResultat
Veteran Ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
RoslagsveteranernaLänna IFUppland
närMResultat
Veteran-OL tävling 6Kristinehamns OK
Örebro Läns OF
Värmland
Örebro Län
närLResultat
Först i MålEskilstuna OLSödermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran OLStjärnorps SKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OLIF Marin VästGöteborg
närMResultat
Ungdomsserien / NOKSkogspojkarnas OKÖstergötland
närMResultat
DOK:s motions-OL VikenDegerfors OKVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ParkO 6Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
Motionsorientering KåsjönSävedalens AIKGöteborg
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering Ursvik #2Sundbybergs IKStockholm
närLResultat
Motion-OL HultetKristinehamns OKVärmland
närMResultat
Motions-O ÅrjängÅrjängs OKVärmland
närLResultat
Motionsorientering Sörmon norraOK TyrVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motions OLLjungskile FKBohuslän-Dal
närMResultat
Ungdomscupen, deltävling 1Södertälje-Nykvarn OFSödermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
OCK träning GropahåletOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närL
Borlänge - Säter träningSäterbygdens OKDalarna
närM
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
MarkbygdsträningMarkbygdens OKVästergötland
närL
Orienteringsskytte (Biathlonorienteering)Almby IKÖrebro Län
närMResultat
Sommarserie 1Njurunda OKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomskrets TibroTibro OKVästergötland
närLResultat
Ungdomsserien #1, krets söder 1Tumba-Mälarhöjden OKStockholm
distLResultat
Ungdomsserien #1, krets söder 2Gustavsbergs OKStockholm
distLResultat
Motionsorientering i UpplandOK LinnéUppland
närLResultat
Nissadalszonens Ungdomscup etapp 1Bredaryds SOKSmåland
närLResultat
Ungdomsserien #1, krets söder 4Snättringe SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #1, krets norr 1Sundbybergs IKStockholm
distLResultat
Ungdomsserien #1, krets söder 3Järla OrienteringStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
fr 4/5MarkarydssprintenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Värmlandstrippeln, sprintOK ÄlgenVärmland
distSNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 5/5Dolkampen, dag 1, medelDalaportens OLDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gällstads medelGällstadbygdens SOKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
HaningeträffenHaninge SOKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Värmlandstrippeln, långSkattkärrs SOKVärmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Älgots Cup SV kretsenLunds OKSkåne
närL
SvartåfejdenMjölby OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Sommarserie 1 "andra chansen"Njurunda OKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Norra Hallands ungdomsserie Etapp 1IF RigorHalland
närLResultat
SkärmenträffenOK SkärmenBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gränsfejden/VättefejdenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Roslagshelg, långOK RoslagenUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Tisarträffen, dag 1, långOK TisarenÖrebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårserien Etapp 2Göteborgs OF
Kungälvs OK
Göteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Torsås OKTorsås OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 6/5Dolkampen, dag 2, långDalaportens OLDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
LagadalskampenFK FinnSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tisarträffen, dag 2, medelOK TisarenÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ulricehamns OKUlricehamns OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering Umeå 6 majUmeå OKVästerbotten
närLResultat
OK Löftan PreO NärtävlingOK LöftanHalland
P
närPResultat
PalmsprintenOK KontinentSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Roslagshelg, medelOK RoslagenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Skogis Cup nr 3Garda OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Värmlandstrippeln, medelOK TyrVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcupen i Gammelstad, #2Gammelstads IFNorrbotten
distSResultat
v 19må 7/5Värmlandsserien MTBO deltävling 1Kristinehamns OKVärmland
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering och Grand Prix för ungdomarLessebo OKSmåland
närLResultat
Dalaserien i MTBOIFK Mora OKDalarna
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ti 8/5DM, sprint, UpplandIdrottsföreningen OLGY UppsalaUppland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
FOK:s sprintcup etapp 1Falkenbergs OKHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Morotsloppet, GotlandGotlands Bro OKGotland
närMResultat
POL-LarvHjobygdens OK
Ryda SK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Tisdags-OL Ryds ÄngarIF HagenVästergötland
närLResultat
Veteran-OL Hultängen-RöshultJönköpings OKSmåland
närMResultat
Dala Veteran Korsnäs IF OKKorsnäs IF OKDalarna
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering - ViksjöJärfälla OKStockholm
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Krets Motions-OL KedjeåsenDegerfors OK
Kristinehamns OK
OK Djerf
Värmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Kretsträning Södra SkbgIK WilskeVästergötland
närMResultat
Motionsorientering HärskogenLerums SOKGöteborg
närLResultat
5-dagars på hemmaplan etapp 1OK StigenSmåland
närMResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
Motionsorientering TuggeliteOK TyrVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
MiniAlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
Allemansluffen, Bastfallet - TrekantenÖsterfärnebo IFGästrikland
närM
EES 2018 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 1Eslövs FKSkåne
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Klubbmästerskap sprint, Lunds OKEslövs FK
Lunds OK
Skåne
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering SkjutsbolOK MangenVärmland
närLResultat
Norrcup 180508OK DellenHälsingland
närMResultat
Pokaljakten 2018, deltävling 1Deje SF
Lustens OK
Sisu Forshaga SK
Värmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsmatch och Sprint-OL 8/5 OK Kullingshof
OK Skogshjortarna
Västergötland
närSResultat
7-klubbsSkogslöparnaÅngermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
4-klubbsmatch #1Trosabygdens OKSödermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-dagars E1Nybro OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Eskilstuna Sprint CUP #1Eskilstuna OLSödermanland
närSResultat
Sako 2 OKSOK SkogsvargarnaVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-dagars etapp 2 med Södra VätterbygdsmästerskapOK GränsenSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VPT, deltävling 1Hallstahammars OKVästmanland
närSResultat
Höglandsserien, deltävling 2SOK AnebySmåland
närLResultat
on 9/5MiniAlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
RoslagsveteranernaLånghundra IFUppland
närMResultat
Veteran-OL VSKVänersborgs SKVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteranorientering VästervikVästerviks OKSmåland
närLResultat
Motionsorientering Skatås IFK Göteborg OrienteringGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcup 2018, etapp 2Göteborg-Majorna OKGöteborg
närSVisa rutter i LiveloxResultat
to 10/5Kalmar OK NärtävlingKalmar OKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Orintos vårtävling, medelOK OrintoVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
AlvestaträffenAlvesta SOKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ÅrsundarundanÅrsunda IFGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Orintos vårtävling, sprintOK OrintoVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, dag 1, långAlmby IK
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Frösö 5-dagars Etapp 1Frösö IFJämtland-Härjedalen
närMResultat
Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 1, medelNjurunda OK
Selånger SOK
Timrå SOK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-O Bodafjället, KoppomOK HierneVärmland
närLResultat
MOL 6Garda OKGotland
närMResultat
fr 11/5Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 2, förlängd medelKovlands IF
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, dag 2, medelAlmby IK
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO i Väst VänersborgVänersborgs SKVästergötland
LP
natL
lö 12/5Gävleloppet, medelGävle OKGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SOKs nationella medeldistansSkellefteå OKVästerbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Test Stafett 5Skene Sim o ISVästergötland
närSSResultat
Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 3, medelHärnösands OK
Medelpads OF
Ångermanland
Medelpad
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, dag 3, långGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering i Upplands VäsbyVäsby OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO i Väst TidaholmTidaholm SOK SisuVästergötland
P
natP
sö 13/5Gävleloppet, långGävle OKGästrikland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 4, förkortad långHärnösands OK
Medelpads OF
Ångermanland
Medelpad
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, dag 4, medelGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO i Väst TidaholmTidaholm SOK SisuVästergötland
P
natP
Motionsorientering UmeåIFK UmeåVästerbotten
närMResultat
Älgots cup sydöstra kretsenAndrarums IFSkåne
närLResultat
v 20må 14/5Östgötaserien i MTBO deltävling 1Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
M
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Kart o Hoj del 1Rehns BKHälsingland
M
närM
VOK Motionsorientering 1 (Hällfors)Vännäs OKVästerbotten
närMResultat
ti 15/5FOK:s sprintcup etapp 2Falkenbergs OKHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Staffans minneBoxholms OKÖstergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Tisdags-OL RydskogenIF HagenVästergötland
närLResultat
Ungdomens 5-dagars 2018 E2 SprintKalmar OKSmåland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets söder 1Tullinge SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets söder 2OK RavinenStockholm
distLResultat
Veterantävling scoutstuganNyköpings OKSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Dala-Veteran 15 maj 2018Smedjebackens OKDalarna
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL KnutsbolOK DjerfVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Frösö 5-dagars, etapp 2Frösö IFJämtland-Härjedalen
närMResultat
5-dagars på hemmaplan etapp 2OK StigenSmåland
närMResultat
Minialliansen 15 MajVimmerby OKSmåland
närSResultat
Motion-OL JutvikenKristinehamns OKVärmland
närLResultat
OL-NV KlubbmästerskapFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i LiveloxResultat
7-klubbs, Örnliga 1Husums IF OKÅngermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Allemansluffen, Motokrossbanan ÅrsundaÖsterfärnebo IFGästrikland
närM
EES 2018 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 2Eslövs FKSkåne
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering RackstadOK JösseVärmland
närLResultat
Motionsorientering UpplandIF ThorUppland
närLResultat
Norrcupen 180515Forsa OKHälsingland
närLResultat
Park Tour Värmland (PTV) - Deltävling 2OK ÄlgenVärmland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintstafett (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland
närSSResultat
Sprintstafett (Motions-OL) - Öppna banorOK SkogshjortarnaVästergötland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Sörklubbs #4Alfta-Ösa OKHälsingland
närMResultat
UngdomskretsFalköpings AIK OKVästergötland
närLResultat
Eskilstuna Sprint CUP #2Kjula IFSödermanland
närSResultat
Falukretserns ungdomsserieGrycksbo IF OKDalarna
närSResultat
SAKO Ungdomsserien Etapp 3OK GipenBohuslän-Dal
närMResultat
Till Skogs #1 VÖOLVallentuna-Össeby OLUppland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets norr 1Väsby OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets norr 2Järfälla OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets söder 4Snättringe SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
U-ringen 2018 Etapp 1: IF ThorIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland
närLResultat
VPT, deltävling 2Västerås SOKVästmanland
närSResultat
Ungdomsserien #2, krets norr 3 Waxholms OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets söder 3Söders-TyresöStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO-SprintOK ÄlgenVärmland
M
närSVisa rutter i LiveloxResultat
on 16/5O-ligan deltävling 1OK KroppefjällBohuslän-Dal
närMResultat
Stockholms City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomskretstävling IF HagenIF HagenVästergötland
närMResultat
Motionsorientering SkatåsIF Marin VästGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL - Borås 1 av 4 VT [Bredared]Bredareds IF
SOK 68
Västergötland
närMResultat
Mtb-o träningstävling, sprintOK SkogshjortarnaVästergötland
M
närSVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO Uppland, träning, LurboIF Thor
OK Rodhen
Uppland
M
närLVisa rutter i Livelox
Onsdagsorientering 1, SärnaSärna SKDalarna
närS
Ungdomsserie 2, VästraOK SkogsfalkenBlekinge
närLResultat
4-sprinten 1Timrå SOKMedelpad
närSResultat
Ungdomsserie 2, Östra BlekingeOK OrionBlekinge
närMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO Kalmarsunds cupen 2018, deltävling 2Ålems OKSmåland
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcup 2018, etapp 3Tolereds Allmänna IKGöteborg
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Dammatch Västra kretsenFrämmestads IKVästergötland
närMResultat
to 17/5DM, sprint, GästriklandStorviks IFGästrikland
mästSResultat
POL-TibroHjobygdens OK
Tibro OK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL BarnarpJönköpings OKSmåland
närMResultat
VR VeteranVandrarringenVästmanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL tävling 7OK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
RoslagsveteranernaAttunda OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
GOK VeteranOL, KrogstorpGamleby OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VOL 2 Stockviks skidstadionSundsvalls OKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Taik Veteran OLTolered-Utby Ol-klubbGöteborg
närMResultat
DOK:s motions-OL BruketDegerfors OKVärmland
närSResultat
Motionsorientering HärskogenLerums SOKGöteborg
närLResultat
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
MOL 7Visborgs OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Frösö 5-dagars, etapp 3Frösö IFJämtland-Härjedalen
närMResultat
Motionsorientering SAIKSävedalens AIKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motion-OL SätterbronKristinehamns OKVärmland
närMResultat
MotionsorienteringUddevalla OKBohuslän-Dal
närMResultat
Motionsorientering Lillängsviken SkoghallOK TyrVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
KM-SprintKarlskrona SOK
OK Orion
Blekinge
närSResultat
OCK träning Äspet-YngsjöOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närL
Borlänge - Säter träningDomnarvets GOIFDalarna
närL
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
MarkbygdsträningMarkbygdens OKVästergötland
närL
Motionsorientering, Vittensten (Åmotfors)Åmotfors OKVärmland
närLResultat
Sommarserie 2Njurunda OKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Tjustalliansens ungdomsserie del1Gamleby OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
JukolaträningGöteborg-Majorna OKGöteborg
närL
Ungdomens 5-dagars etapp 3IK HakarpspojkarnaSmåland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
fr 18/5Sprintcupen i Gammelstad, #3Gammelstads IFNorrbotten
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 19/5Bergnäsets AIK vårtävling, dag 1, lång + För-USMBergnäsets AIKNorrbotten
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, SmålandSOK AnebySmåland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, SödermanlandSträngnäs-Malmby OLSödermanland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
HammarslagetOK HammarenGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Klackenloppet, dag 1Lindebygdens OK
OK Järnbärarna
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Mora Youth Challenge, medelIFK Mora OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Stöcksjö IS vårtävlingStöcksjö ISVästerbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkåne
närMResultat
Norra Hallandsungdomsserie Etapp 2OK NackheHalland
närLResultat
Ungdomstrollet, GotlandSvaide Roma SOKGotland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
FilipstadsträffenFilipstads OKVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Bohuslän-DalStigsökarnaBohuslän-Dal
mästSResultat
Faxeträffen, medelSöderhamns OKHälsingland
natM
Frösö 5-dagars, etapp 4Frösö IFJämtland-Härjedalen
närMResultat
DM, sprintstafett, SmålandSOK AnebySmåland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sö 20/5Bergnäsets AIK vårtävling, dag 2, medel + För-USMBergnäsets AIKNorrbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, VästergötlandSkene Sim o ISVästergötland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
Klackenloppet, dag 2Lindebygdens OK
OK Järnbärarna
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Mora Youth Challenge, medelIFK Mora OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
TorvaldsblotetSkogslöparnaÅngermanland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Faxeträffen, långSöderhamns OKHälsingland
natL
Pekingduon, individuella öppna klasserMatteus SIÖstergötland
distMResultat
DM, sprint, VästergötlandSkene Sim o ISVästergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
VikingträffenIK Vikings OKVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Skogis Cup nr 4Garda OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
PekingduonMatteus SIÖstergötland
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
Mälarcupen deltävling 1Attunda OKStockholm
närSResultat
v 21må 21/5Gripsholmsskolan Skolmästerskap Grupp 1-2OK GripSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Gripsholmsskolan Skolmästerskap Grupp 3OK GripSödermanland
närLResultat
Kart o Hoj del 2Rehns BKHälsingland
M
närM
Motionsorientering LångbroparkenOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
närSResultat
VärmlandsSerien MTBO Del. 2Kils OKVärmland
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VOK Motionsorientering 2 (Berg)Vännäs OKVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ti 22/5Skogsfemman-1Fältjägarnas IFJämtland-Härjedalen
närMResultat
Tisdags-OL BillingenIF HagenVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Mariefredsskolan SkolmästerskapOK GripSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Dala Veteran-OLBjursås OKDalarna
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Kretsträning Bergshyddan Tidaholm SOK SisuVästergötland
närLResultat
DOK:s Krets/motions-OL LidetorpDegerfors OKVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
5-dagars på hemmaplan etapp 3OK StigenSmåland
närMResultat
Norrcupen 2018-05-22Ljusdals OKHälsingland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
Sprint-OL (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Pokaljakten 2018, deltävling 2OK TyrVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Allemansluffen, Ulvkisbo sjönÖsterfärnebo IFGästrikland
närM
BOL180522Bolidens SKVästerbotten
närMVisa rutter i Livelox
EES 2018 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 3Eslövs FKSkåne
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering Brunskogsfjället (uppe på)OK MangenVärmland
närLResultat
VPT, deltävling 3Köping-Kolsva OKVästmanland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-Dagars Etapp 3Alstermo IF
Torsås OK
Småland
närL
7-klubbsÖrnsköldsviks OKÅngermanland
närMResultat
Sörklubbs #5 MTBO+Fot OLEdsbyns OKHälsingland
LM
närMResultat
NAIS - Ungdomsserien+NOKNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närMResultat
Eskilstuna Sprint CUP #3Stora Sundby GoIFSödermanland
närSResultat
Motionsorientering UpplandRånäs OKUppland
närLResultat
SAKO Ungdomsserien Etapp 4Trollhättans SOKVästergötland
närLResultat
Till Skogs med Roslagens Sparbank del 2Rånäs OKUppland
närMResultat
U-ringen 2018 Etapp 2: Långhundra IFIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland
närMResultat
VB-SerienGrangärde OKDalarna
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Vårserien Etapp 3Göteborgs OF
Utby IK
Göteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Höglandsserien deltävling 4Eksjö SOKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Herrmatchen 2018, Västra SkaraborgskretsenRyda SKVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
on 23/5FOK:s sprintcup etapp 3Falkenbergs OKHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Öppet KM medelOK RodhenUppland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
World Orienteering DayÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
närSResultat
Skol-DMHudiksvalls OKHälsingland
närSResultat
MtbO Bjästamon / World Orienteering DaySkogslöparnaÅngermanland
M
närM
Park Tour Värmland (PTV) del 3/World Orienteering DayOK TyrVärmland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering Skatås med World Orienteering DayIK SternGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL - Borås 2 av 4 VT [Hestra]Hestra IFVästergötland
närMResultat
Fjällfemman 1Åre OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
Onsdagsorientering 2, SärnaSärna SKDalarna
närS
Ungdomsserien deltävling 2IFK Linköpings OSÖstergötland
närLResultat
Ungdomsserie 3 Blekinge Västra OK Vilse 87Blekinge
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering Sprint i Uppland på VärldsorienteringsdagenOK LinnéUppland
närS
Ungdomsserien Blekinge östra etapp 3Ronneby OKBlekinge
närSVisa rutter i LiveloxResultat
4-sprinten 2Selånger SOKMedelpad
närSResultat
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLResultat
to 24/5OCK träning FKGOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närL
POL-MariestadHjobygdens OK
Mariestads FK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
RoslagsveteranernaOK RodhenUppland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien Östra KretsenHjobygdens OKVästergötland
närSResultat
WOD StorsjöskolanÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
närSResultat
Veteran Ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OLMålilla OKSmåland
närLResultat
Veteran-OL tävling 8Lindebygdens OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OLMjölby OKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VOL nr 3Selånger SOKMedelpad
närLResultat
Veteran OLLerums SOKGöteborg
närLResultat
MOL 10Garda OKGotland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering-Herrestads AIFBohuslän-Dal
närMResultat
Motionsorientering Riddarsten med World Orienteering DayLerums SOKGöteborg
närLResultat
Motionsorientering UpplandOK RodhenUppland
närM
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Frösö 5-dagars, etapp 5Frösö IFJämtland-Härjedalen
närMResultat
Motionsorientering SAIK med World Orienteering DaySävedalens AIKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Borlänge-Säter träning GyllbergenStora Tuna OKDalarna
närL
Motions-O MorokulienOK HierneVärmland
närL
Motions-OL HultetKristinehamns OKVärmland
närMResultat
UngdomsserienMålilla OKSmåland
närLResultat
Motionsorientering UlvsbyOK TyrVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
SkärmjaktenÅrsunda IFGästrikland
närLResultat
Sommarserie 3Njurunda OKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungoteket SprintstafettGöteborg-Majorna OK
Sävedalens AIK
Göteborg
närSSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien deltävling 2Ankarsrums OKSmåland
närMResultat
Ymer MTB-O med OIK YmerVästergötland
LM
närMResultat
Falukretsens ungdomsserie deltävling 2 - OK KåreOK KåreDalarna
närLResultat
fr 25/5StOF SommarlägerTumba-Mälarhöjden OKStockholm
närL
Jukola Träning Tibro MomentOLTibro OKVästergötland
närL
BjörkstubbematchenOK KullingshofVästergötland
närLResultat
StOF Sommarläger Förkortad Medel UPTumba-Mälarhöjden OKStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 26/5StOF SommarlägerTumba-Mälarhöjden OKStockholm
närL
Bollnästräffen, medelRehns BKHälsingland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Orienteringsskytte, KlassisktOK KlemmingenSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Stråken dubbelsprint, etapp 1Mullsjö SOKVästergötland
natSResultat
Stråken dubbelsprint, etapp 2Mullsjö SOKVästergötland
natSResultat
Umeå OK, medelUmeå OKVästerbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Dag-KMLindebygdens OKÖrebro Län
närMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, HallandIK Trenne UllaredHalland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
JukolaTest TibroTibro OKVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Västmanland + VPT-4OK HedströmmenVästmanland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
JVM-test, medelOK Pan-KristianstadSkåne
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Mölnbacka AIS och Deje SkidföreningDeje SFVärmland
närLResultat
Älvsbyn vårtävling, dag 1, medelÄlvsby IF OKNorrbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OK Måsens ungdomstävlingOK MåsenSödermanland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, HallandIK Trenne UllaredHalland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, VästmanlandOK HedströmmenVästmanland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
Höglandsserien deltävling 5Nässjö OKSmåland
närLResultat
MtbO, Svenska Cupen, # 1, sprintTrollhättans SOKVästergötland
M
natSVisa rutter i LiveloxResultat
StOF Sommarläger ÄventyrsstafettTumba-Mälarhöjden OKStockholm
närSLStarttider
Jukola Träning Tibro VägvalTibro OKVästergötland
närL
sö 27/5StOF SommarlägerTumba-Mälarhöjden OKStockholm
närL
Bollnästräffen, långRehns BKHälsingland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, DalarnaKorsnäs IF OKDalarna
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, GotlandGotlands Bro OKGotland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Gällstads sprintGällstadbygdens SOKVästergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Orienteringskytte, SM MasstartOK KlemmingenSödermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
SprintstafettKorsnäs IF OKDalarna
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
Umeå OK, långUmeå OKVästerbotten
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, SkåneLunds OKSkåne
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Jukola Träning Tibro StafettOLTibro OKVästergötland
närL
MtbO, Svenska Cupen, # 2, medelTrollhättans SOKVästergötland
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SAIS dubbelsprint, etapp 1Stångenäs AISBohuslän-Dal
natSVisa rutter i LiveloxResultat
SAIS dubbelsprint, etapp 2Stångenäs AISBohuslän-Dal
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Älvsbyn vårtävling, dag 2, långÄlvsby IF OKNorrbotten
natLVisa rutter i LiveloxResultat
StOF Sommarläger LägerstafettTumba-Mälarhöjden OKStockholm
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
LämmeltågetNässjö OKSmåland
distSSResultat
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 3Fjärås AIKHalland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
JVM-test, långOK Pan-KristianstadSkåne
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, SkåneLunds OKSkåne
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, Skåne, öppna individuella klasserLunds OKSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Södra Hallands ungdomsserie - Etapp 2Falkenbergs OKHalland
närLResultat
v 22må 28/5WOD HammerdalÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
Motions Orientering Rudan Haninge SOKStockholm
närMResultat
Kart o Hoj del 3Rehns BKHälsingland
M
närM
Motionsorientering MTBOHaninge SOKStockholm
M
närM
VOK Motionsorientering 3 (Marahällan)Vännäs OKVästerbotten
närMResultat
ti 29/5FOK:s sprintcup etapp 4Falkenbergs OKHalland
närSResultat
Tisdags-OL SimsjönIF Hagen
OK P4
Västergötland
närLResultat
U5-dagars Etapp 4Emmaboda Verda OKSmåland
närMResultat
WOD HäggenåsÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
SMOL-kaveln 2018Strängnäs-Malmby OLSödermanland
närSMVisa rutter i LiveloxResultat
Dala Veteran OLHJS-Vansbro OKDalarna
närLResultat
Mattila Grand PrixTrollhättans SK
Trollhättans SOK
Västergötland
närM
Motions-OL VillingsbergOK DjerfVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
5-dagars på hemmaplan etapp 4OK StigenSmåland
närMResultat
Motion-OL GarnisonenKristinehamns OKVärmland
närLResultat
Motionsorientering för alla!Avesta OKDalarna
närL
Sörklubbs #6 Rehns BKHälsingland
närLResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
Skogsfemman 2OK StorsjönJämtland-Härjedalen
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Allemansluffen, OppsjönÖsterfärnebo IFGästrikland
närM
Motionsorientering TaserudOK JösseVärmland
närLResultat
Motionsorientering, Sprintcup 2, SkellefteåSkellefteå OKVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Norrcupen 180529Hudiksvalls OKHälsingland
närMResultat
SK Björnen Motionsorientering 1SK BjörnenVästerbotten
närMResultat
Sprintcupen 2018, etapp 1Markbygdens OKVästergötland
närLResultat
Sprintcupen 2018, etapp 2Markbygdens OKVästergötland
närLResultat
Ungdomsserie och NOK-träning sprintTjalve IF NorrköpingÖstergötland
närSResultat
VPT-FINALSurahammars SOKVästmanland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Värmlandsserien MTBO deltävling 3Skattkärrs SOKVärmland
M
närMResultat
Pokaljakten 2018, deltävling 3Kils OKVärmland
närLResultat
7-Klubbs, Örnligan 2OK NolaskogsarnaÅngermanland
närLResultat
Ungdomstävling och Kretsträning Södra Skaraborgskretsen Gudhems IFVästergötland
närMResultat
Eskilstuna Sprint CUP #4OK TorSödermanland
närSResultat
U-ringen 2018 Etapp 3: OK LinnéIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland
närLResultat
Höglandets sprintcup deltävling 1Eksjö SOKSmåland
närSResultat
Till Skogs med Roslagens Sparbank del 3OK RoslagenUppland
närMResultat
Motionsorientering UpplandOK RoslagenUppland
närM
on 30/5Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran OLOK SkärmenBohuslän-Dal
närLVisa rutter i LiveloxResultat
KlubbmatchSol TranåsSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Öppet SalaortsmästerskapSala OKVästmanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veckoturen RullsandSkutskärs OKGästrikland
närM
Motionsorientering SkatåsGöteborgs SKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL - Borås 3 av 4 VT [Nordskogen]IK YmerVästergötland
närMResultat
Mtb-o träningstävling, medelOK SkogshjortarnaVästergötland
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Fjällfemman 2Åre OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
MTBO Uppland, träning, HammarskogOK Linné
OK Rodhen
Uppland
M
närMVisa rutter i Livelox
Onsdagsorientering 3, SärnaSärna SKDalarna
LM
närL
Park tour Värmland (PTV), Deltävling 4 - finalKils OKVärmland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcup 2018, etapp 4Göteborg-Majorna OKGöteborg
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Tjustalliansens ungdomsserie 3Västerviks OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserie 4 Blekinge VästraStigmännen Karlshamns OKBlekinge
närLVisa rutter i LiveloxResultat
O-ligan deltävling 2OK SkärmenBohuslän-Dal
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Chokladjakten 2018Lidköpings VSKVästergötland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien Östra skaraborgSOK TräffVästergötland
närMResultat
Siljanskretsens ungdomsserie - IFK Mora OK IFK Mora OKDalarna
närMResultat
MTBO Kalmarsunds cupen deltävling 3Nybro OKSmåland
M
närMVisa rutter i LiveloxStarttider
Ungdomsserien Blekinge östra etapp 4Karlskrona SOKBlekinge
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Falukretsens ungdomsserie deltävling 3 - Svärdsjö SOKSvärdsjö SOKDalarna
närLVisa rutter i LiveloxResultat
to 31/5Borlänge-Säter teknikträningDomnarvets GOIFDalarna
närM
Motionsorientering SunnanåLångvikens OKVästerbotten
närMVisa rutter i LiveloxResultat
POL-TräffHjobygdens OK
SOK Träff
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL tävling 9Degerfors OK
Örebro Läns OF
Värmland
Örebro Län
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OLVK UvarnaMedelpad
närLResultat
Veteran OLSjövalla FKGöteborg
närLResultat
RoslagsveteranernaHäverödals SKUppland
närLResultat
Motionsorientering 9Visby IF Gute SOKGotland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering RiddarstenLerums SOKGöteborg
närLResultat
DOK:s motions-OL SolbergaDegerfors OKVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motion-OL Hultet AvslutningKristinehamns OKVärmland
närLResultat
Motions-O Stegen, KoppomOK HierneVärmland
närLResultat
Motionsorientering BjursjöstuganUddevalla ISBohuslän-Dal
närMResultat
Motionsorientering HammaröOK TyrVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
OCK träning BalsbergetOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närL
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
Motionsorientering Umeå 31 majUmeå OKVästerbotten
närSResultat
Myggmedeln med Trimtex CupOK Pers LärjungarGästrikland
distMResultat
ORIENTERINGSSKYTTE Öppet Sprint-KM HJS-Vansbro OKDalarna
närS
Run to the Hills 1Selånger SOKMedelpad
närMVisa rutter i LiveloxResultat
4-klubbsmatch #2OK HällenSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat

Annonser