Tävlingskalender

99 tävlingar hittades mellan 2018-05-01 och 2018-05-31 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Ändra sökningen Återställ sökningen Så här går anmälan till
Datum Tävlingens namn Arrangörsorganisationer Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 18ti 1/5DM, sprint, Stockholm (WRE)Järla OrienteringStockholm
intS
KlemmingekampenOK KlemmingenSödermanland
natM
OK BävernOK BävernSmåland
natM
OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmåland
natM
24/4
SilverjaktenSala OKVästmanland
natM
Skaraborgsmästerskap, stafettOK SkogsstjärnanVästergötland
distSL
on 2/5
to 3/5Ungdomsserien, Stockholm, kretstävlingar #1Stockholms OFStockholm
distL
fr 4/5MarkarydssprintenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
distS
lö 5/5Dolkampen, dag 1, medelDalaportens OLDalarna
natM
Gränsfejden/VättefejdenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
distM
Gällstads medelGällstadbygdens SOKVästergötland
natM
HaningeträffenHaninge SOKStockholm
natL
Roslagshelg, långOK RoslagenUppland
natL
SkärmenträffenOK SkärmenBohuslän-Dal
natM
SvartåfejdenMjölby OKÖstergötland
natM
Tisarträffen, dag 1, långOK TisarenÖrebro Län
natL
Torsås OKTorsås OKSmåland
natL
Värmlandstrippeln, långSkattkärrs SOKVärmland
natL
sö 6/5Dolkampen, dag 2, långDalaportens OLDalarna
natL
LagadalskampenFK FinnSmåland
natM
PalmsprintenOK KontinentSkåne
distS
Roslagshelg, medelOK RoslagenUppland
natM
Tisarträffen, dag 2, medelOK TisarenÖrebro Län
natM
Ulricehamns OKUlricehamns OKVästergötland
natM
Värmlandstrippeln, medelOK TyrVärmland
natM
Ändå någotÅmåls OKBohuslän-Dal
natM
v 19må 7/5
ti 8/5LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötland
natM
on 9/5
to 10/5AlvestaträffenAlvesta SOKSmåland
distM
Orintos vårtävling, medelOK OrintoVästergötland
natM
Orintos vårtävling, sprintOK OrintoVästergötland
natS
Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 1, medelNjurunda OK
Selånger SOK
Timrå SOK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
natM
ÅrsundarundanÅrsunda IFGästrikland
natM
Närkekvartetten, dag 1, långAlmby IK
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natL
fr 11/5PreO i Väst VänersborgVänersborgs SKVästergötland
LP
natL
Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 2, förkortad långKovlands IF
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
natL
Närkekvartetten, dag 2, medelAlmby IK
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natM
lö 12/5Gävleloppet, medelGävle OKGästrikland
natM
Närkekvartetten, dag 3, långGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
natL
PreO i Väst TidaholmTidaholm SOK SisuVästergötland
P
natP
SOKs nationella medeldistansSkellefteå OKVästerbotten
natM
5/5
Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 3, medelHärnösands OK
Medelpads OF
Ångermanland
Medelpad
natM
sö 13/5Gävleloppet, långGävle OKGästrikland
natL
Närkekvartetten, dag 4, medelGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
natM
PreO i Väst TidaholmTidaholm SOK SisuVästergötland
P
natP
Seskarö IF jubileumSeskarö IFNorrbotten
distM
Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 4, långHärnösands OK
Medelpads OF
Ångermanland
Medelpad
natL
v 20må 14/5
ti 15/5Staffans minneBoxholms OKÖstergötland
distS
8/5
Ungdomsserien, Stockholm, kretstävlingar #2Stockholms OFStockholm
distL
on 16/5Stockholms City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distS
to 17/5DM, sprint, GästriklandStorviks IFGästrikland
mästS
fr 18/5
lö 19/5Bergnäsets AIK vårtävling, dag 1, lång + För-USMBergnäsets AIKNorrbotten
natL
DM, sprint, Bohuslän-DalStigsökarnaBohuslän-Dal
mästS
DM, sprint, SmålandSOK AnebySmåland
mästS
DM, sprint, SödermanlandSträngnäs-Malmby OLSödermanland
mästS
DM, sprintstafett, SmålandSOK AnebySmåland
mästSS
Faxeträffen, medelSöderhamns OKHälsingland
natM
FilipstadsloppetFilipstads OKVärmland
natM
HammarslagetOK HammarenGästrikland
natM
Klackenloppet, dag 1OK JärnbärarnaÖrebro Län
natM
Mora Youth Challenge, långIFK Mora OKDalarna
natL
Stöcksjö IS vårtävlingStöcksjö ISVästerbotten
natM
Ungdomstrollet, GotlandSvaide Roma SOKGotland
distL
sö 20/5Bergnäsets AIK vårtävling, dag 2, medel + För-USMBergnäsets AIKNorrbotten
natM
DM, sprint, VästergötlandSkene Sim o ISVästergötland
mästS
DM, sprintstafett, VästergötlandSkene Sim o ISVästergötland
mästSS
Faxeträffen, långSöderhamns OKHälsingland
natL
Klackenloppet, dag 2OK JärnbärarnaÖrebro Län
natM
Mora Youth Challenge, medelIFK Mora OKDalarna
natM
PekingduonMatteus SIÖstergötland
natSM
VikingträffenIK Vikings OKVärmland
natM
v 21må 21/5
ti 22/5
on 23/5Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distS
to 24/5
fr 25/5
lö 26/5Bollnästräffen, medelRehns BKHälsingland
natM
DM, sprint, HallandIK Trenne UllaredHalland
mästS
DM, sprintstafett, HallandIK Trenne UllaredHalland
mästSS
JVM-test, långOK Pan-KristianstadSkåne
natL
OK Måsens ungdomstävlingOK MåsenSödermanland
distM
Stråken dubbelsprint, etapp 1Mullsjö SOKVästergötland
natS
Stråken dubbelsprint, etapp 2Mullsjö SOKVästergötland
natS
Umeå OK, medelUmeå OKVästerbotten
natM
Älvsbyn vårtävling, dag 1, medelÄlvsby IF OKNorrbotten
natM
DM, sprint, VästmanlandOK HedströmmenVästmanland
mästS
DM, sprintstafett, VästmanlandOK HedströmmenVästmanland
mästSS
MtbO, Svenska Cupen, # 1, sprintTrollhättans SOKVästergötland
M
natS
sö 27/5Bollnästräffen, långRehns BKHälsingland
natL
DM, sprint, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge
mästS
DM, sprint, DalarnaKorsnäs IF OKDalarna
mästS
14/5
DM, sprint, GotlandGotlands Bro OKGotland
mästS
DM, sprint, SkåneLunds OKSkåne
mästS
20/5
DM, sprintstafett, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge
mästSS
DM, sprintstafett, SkåneLunds OKSkåne
mästSS
20/5
DM, sprintstafett, Skåne, öppna individuella klasserLunds OKSkåne
distS
20/5
Gällstads sprintGällstadbygdens SOKVästergötland
distS
JVM-test, medelOK Pan-KristianstadSkåne
natM
LämmeltågetNässjö OKSmåland
distSS
SprintstafettKorsnäs IF OKDalarna
distSS
Umeå OK, långUmeå OKVästerbotten
natL
Älvsbyn vårtävling, dag 2, långÄlvsby IF OKNorrbotten
natL
MtbO, Svenska Cupen, # 2, medelTrollhättans SOKVästergötland
M
natM
SAIS dubbelsprint, etapp 1Stångenäs AISBohuslän-Dal
natS
20/5
SAIS dubbelsprint, etapp 2Stångenäs AISBohuslän-Dal
natS
20/5
v 22må 28/5
ti 29/5
on 30/5Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distL
to 31/5

Annonser