Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

21 tävlingar hittades mellan 2018-05-01 och 2018-05-31 med följande urval: Stockholms Orienteringsförbund, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 18tis 1/5DM, sprint, Stockholm (WRE)Järla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
intSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 2/5
tor 3/5Ungdomsserien #1, krets norr 2Mälarö SOKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #1, krets norr 3Attunda OKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien #1, krets söder 1Tumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien #1, krets söder 2Gustavsbergs OKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien #1, krets söder 4Snättringe SKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #1, krets norr 1Sundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien #1, krets söder 3Järla OrienteringStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 4/5
lör 5/5HaningeträffenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/5
v 19mån 7/5
tis 8/5
ons 9/5
tor 10/5
fre 11/5
lör 12/5
sön 13/5
v 20mån 14/5
tis 15/5Ungdomsserien #2, krets söder 1Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets söder 2OK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distLResultat
Ungdomsserien #2, krets norr 1Väsby OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets norr 2Järfälla OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets söder 4Snättringe SKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets norr 3 Waxholms OKStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets söder 3Söders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 16/5Stockholms City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 17/5
fre 18/5
lör 19/5
sön 20/5
v 21mån 21/5
tis 22/5
ons 23/5Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 24/5
fre 25/5StOF Sommarläger Förkortad Medel UPTumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/5
sön 27/5StOF Sommarläger LägerstafettTumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
v 22mån 28/5
tis 29/5
ons 30/5Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 31/5

Annonser