Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

1203 tävlingar hittades mellan 2018-05-01 och 2018-09-30.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 18ti 1/5Bussresa till Sala OK:s tävling 1 maj ! Korsnäs IF OKDalarna
klubbL
KlemmingekampenOK KlemmingenSödermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OK BävernOK BävernSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Skaraborgsmästerskap, stafettOK SkogsstjärnanVästergötland
distSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Stockholm (WRE)Järla OrienteringStockholm
intSVisa rutter i LiveloxResultat
SilverjaktenSala OKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Vårserien Etapp 1Göteborgs OF
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ParkO 5Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
Allemansluffen, BårhällarnaÖsterfärnebo IFGästrikland
närM
on 2/5Dalaveteran Karlsbyheden-SvärdsjöSvärdsjö SOKDalarna
närL
Dala Veteran OLStora Tuna OKDalarna
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Vet-OL 3stadUddevalla OKBohuslän-Dal
närLResultat
DM, ultralång, VästmanlandArboga OKVästmanland
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering och Grand PrixVäxjö OKSmåland
närLResultat
Veckoturen 2 majOK ÖdmårdenGästrikland
närL
Motionsorientering Skatås IFK Göteborg OrienteringGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
FyrklövernStora Tuna OKDalarna
närLResultat
Motionsorientering Arvika city (sprint)OK JösseVärmland
närSResultat
MTBO Kalmarsunds cupen 2018 deltävling 1Kalmar OKSmåland
M
närMResultat
MTBO Uppland, träning, StenhagenOK Linné
OK Rodhen
Uppland
M
närMVisa rutter i Livelox
Park Tour Värmland (PTV) - Deltävling 1OK JösseVärmland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcup 2018, etapp 1Göteborg-Majorna OKGöteborg
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserie 1 Blekinge VästraOK Vilse 87Blekinge
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien deltävling 1Björkfors GOIFÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien östra etapp 1Ronneby OKBlekinge
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcupen i Gammelstad, #1Gammelstads IFNorrbotten
närSResultat
to 3/5MOL 5Gotlands Bro OKGotland
närLResultat
POL-KlyftamoHjobygdens OK
OK Klyftamo
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #1, krets norr 2Mälarö SOKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #1, krets norr 3Attunda OKStockholm
distLResultat
Veteran Ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
RoslagsveteranernaLänna IFUppland
närMResultat
Veteran-OL tävling 6Kristinehamns OK
Örebro Läns OF
Värmland
Örebro Län
närLResultat
Först i MålEskilstuna OLSödermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran OLStjärnorps SKÖstergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OLIF Marin VästGöteborg
närMResultat
Ungdomsserien / NOKSkogspojkarnas OKÖstergötland
närMResultat
DOK:s motions-OL VikenDegerfors OKVärmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ParkO 6Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närMResultat
Motionsorientering KåsjönSävedalens AIKGöteborg
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering Ursvik #2Sundbybergs IKStockholm
närLResultat
Motions OL 4Ankarsrums OKSmåland
klubbMResultat
Motion-OL HultetKristinehamns OKVärmland
närMResultat
Motions-O ÅrjängÅrjängs OKVärmland
närLResultat
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering Sörmon norraOK TyrVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motions OLLjungskile FKBohuslän-Dal
närMResultat
Torsdags orienteringKarlskrona SOKBlekinge
klubbL
Teknikträning GBG SYDFK HerkulesGöteborg
klubbM
Ungdomscupen, deltävling 1Södertälje-Nykvarn OFSödermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
OCK träning GropahåletOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närL
Borlänge - Säter träningSäterbygdens OKDalarna
närM
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
MarkbygdsträningMarkbygdens OKVästergötland
närL
Orienteringsskytte (Biathlonorienteering)Almby IKÖrebro Län
närMResultat
Sommarserie 1Njurunda OKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomskrets TibroTibro OKVästergötland
närLResultat
Ungdomsserien #1, krets söder 1Tumba-Mälarhöjden OKStockholm
distLResultat
Ungdomsserien #1, krets söder 2Gustavsbergs OKStockholm
distLResultat
Skärmjakten nr 1Storviks IFGästrikland
klubbL
Motionsorientering i UpplandOK LinnéUppland
närLResultat
Poängjakt #4Trosabygdens OKSödermanland
klubbMResultat
Nissadalszonens Ungdomscup etapp 1Bredaryds SOKSmåland
närLResultat
Ungdomsserien #1, krets söder 4Snättringe SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #1, krets norr 1Sundbybergs IKStockholm
distLResultat
Ungdomsserien #1, krets söder 3Järla OrienteringStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
fr 4/5MarkarydssprintenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Värmlandstrippeln, sprintOK ÄlgenVärmland
distSNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 5/5Dolkampen, dag 1, medelDalaportens OLDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gällstads medelGällstadbygdens SOKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
HaningeträffenHaninge SOKStockholm
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Värmlandstrippeln, långSkattkärrs SOKVärmland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Älgots Cup SV kretsenLunds OKSkåne
närL
SvartåfejdenMjölby OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Sommarserie 1 "andra chansen"Njurunda OKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Norra Hallands ungdomsserie Etapp 1IF RigorHalland
närLResultat
SkärmenträffenOK SkärmenBohuslän-Dal
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Gränsfejden/VättefejdenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Roslagshelg, långOK RoslagenUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Tisarträffen, dag 1, långOK TisarenÖrebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Vårserien Etapp 2Göteborgs OF
Kungälvs OK
Göteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Torsås OKTorsås OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 6/5Dolkampen, dag 2, långDalaportens OLDalarna
natLVisa rutter i LiveloxResultat
KM LångdistansOK SödertörnStockholm
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
LagadalskampenFK FinnSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Tisarträffen, dag 2, medelOK TisarenÖrebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Ulricehamns OKUlricehamns OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Träningstävling #1, 2018Snättringe SKStockholm
klubbM
Motionsorientering Umeå 6 majUmeå OKVästerbotten
närLResultat
OK Löftan PreO NärtävlingOK LöftanHalland
P
närP
PalmsprintenOK KontinentSkåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Roslagshelg, medelOK RoslagenUppland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Skogis Cup nr 3Garda OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Värmlandstrippeln, medelOK TyrVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcupen i Gammelstad, #2Gammelstads IFNorrbotten
distSResultat
v 19må 7/5Värmlandsserien MTBO deltävling 1Kristinehamns OKVärmland
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering och Grand Prix för ungdomarLessebo OKSmåland
närLResultat
Dalaserien i MTBOIFK Mora OKDalarna
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ti 8/5DM, sprint, UpplandIdrottsföreningen OLGY UppsalaUppland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
FOK:s sprintcup etapp 1Falkenbergs OKHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Morotsloppet, GotlandGotlands Bro OKGotland
närMResultat
POL-LarvHjobygdens OK
Ryda SK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Tisdags-OL Ryds ÄngarIF HagenVästergötland
närLResultat
Veteran-OL Hultängen-RöshultJönköpings OKSmåland
närMResultat
Dala Veteran Korsnäs IF OKKorsnäs IF OKDalarna
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Genrep VS SisjönFrölunda OLGöteborg
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering - ViksjöJärfälla OKStockholm
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Poängtävling 2OK MilanÖrebro Län
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Krets Motions-OL KedjeåsenOK DjerfVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Kretsträning Södra SkbgIK WilskeVästergötland
närMResultat
Motionsorientering HärskogenLerums SOKGöteborg
närLResultat
5-dagars på hemmaplan etapp 1OK StigenSmåland
närMResultat
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i Livelox
Motionsorientering TuggeliteOK TyrVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
MiniAlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
Allemansluffen, Bastfallet - TrekantenÖsterfärnebo IFGästrikland
närM
EES 2018 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 1Eslövs FKSkåne
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Klubbmästerskap sprint, Lunds OKEslövs FK
Lunds OK
Skåne
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering SkjutsbolOK MangenVärmland
närLResultat
Norrcup 180508OK DellenHälsingland
närMResultat
Pokaljakten 2018, deltävling 1Deje SF
Lustens OK
Sisu Forshaga SK
Värmland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsmatch och Sprint-OL 8/5 OK Kullingshof
OK Skogshjortarna
Västergötland
närSResultat
7-klubbsSkogslöparnaÅngermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
4-klubbsmatch #1Trosabygdens OKSödermanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-dagars E1Nybro OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Eskilstuna Sprint CUP #1Eskilstuna OLSödermanland
närSResultat
Sako 2 OKSOK SkogsvargarnaVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-dagars etapp 2 med Södra VätterbygdsmästerskapOK GränsenSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
VPT, deltävling 1Hallstahammars OKVästmanland
närSResultat
Höglandsserien, deltävling 2SOK AnebySmåland
närLResultat
on 9/5MiniAlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
Skolorientering Uddevalla GymnasieskolaHerrestads AIF
Uddevalla IS
Uddevalla OK
Bohuslän-Dal
klubbLResultat
RoslagsveteranernaLånghundra IFUppland
närMResultat
Veteran-OL VSKVänersborgs SKVästergötland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteranorientering VästervikVästerviks OKSmåland
närLResultat
Motionsorientering Skatås IFK Göteborg OrienteringGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcup 2018, etapp 2Göteborg-Majorna OKGöteborg
närSVisa rutter i LiveloxResultat
OnsdagsträningOK KompassenSkåne
klubbM
to 10/5Kalmar OK NärtävlingKalmar OKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Orintos vårtävling, medelOK OrintoVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
AlvestaträffenAlvesta SOKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
ÅrsundarundanÅrsunda IFGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Orintos vårtävling, sprintOK OrintoVästergötland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, dag 1, långAlmby IK
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Frösö 5-dagars Etapp 1Frösö IFJämtland-Härjedalen
närMResultat
Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 1, medelNjurunda OK
Selånger SOK
Timrå SOK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-O Bodafjället, KoppomOK HierneVärmland
närLResultat
Sprint-KM Halmstad OKHalmstad OKHalland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
MOL 6Garda OKGotland
närMResultat
fr 11/5Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 2, förlängd medelKovlands IF
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, dag 2, medelAlmby IK
KFUM Örebro OK
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO i Väst VänersborgVänersborgs SKVästergötland
LP
natL
lö 12/5Gävleloppet, medelGävle OKGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
SOKs nationella medeldistansSkellefteå OKVästerbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Test Stafett 5Skene Sim o ISVästergötland
närSSResultat
Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 3, medelHärnösands OK
Medelpads OF
Ångermanland
Medelpad
natMVisa rutter i LiveloxResultat
UngdomslägerFalköpings AIK OKVästergötland
klubbL
Närkekvartetten, dag 3, långGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering i Upplands VäsbyVäsby OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO i Väst TidaholmTidaholm SOK SisuVästergötland
P
natP
sö 13/5UngdomslägerFalköpings AIK OKVästergötland
klubbL
Gävleloppet, långGävle OKGästrikland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 4, förkortad långHärnösands OK
Medelpads OF
Ångermanland
Medelpad
natLVisa rutter i LiveloxResultat
Närkekvartetten, dag 4, medelGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
PreO i Väst TidaholmTidaholm SOK SisuVästergötland
P
natP
Motionsorientering UmeåIFK UmeåVästerbotten
närMResultat
Älgots cup sydöstra kretsenAndrarums IFSkåne
närLResultat
v 20må 14/5Östgötaserien i MTBO deltävling 1Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
M
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Kart o Hoj del 1Rehns BKHälsingland
M
närM
VOK Motionsorientering 1 (Hällfors)Vännäs OKVästerbotten
närMResultat
ti 15/5FOK:s sprintcup etapp 2Falkenbergs OKHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Staffans minneBoxholms OKÖstergötland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Tisdags-OL RydskogenIF HagenVästergötland
närLResultat
Ungdomens 5-dagars 2018 E2 SprintKalmar OKSmåland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets söder 1Tullinge SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets söder 2OK RavinenStockholm
distLResultat
Veterantävling scoutstuganNyköpings OKSödermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Skol-OL LundenskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
Skol-OL TorpaskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
Dala-Veteran 15 maj 2018Smedjebackens OKDalarna
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Poängtävling 3OK MilanÖrebro Län
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL KnutsbolOK DjerfVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Frösö 5-dagars, etapp 2Frösö IFJämtland-Härjedalen
närMResultat
5-dagars på hemmaplan etapp 2OK StigenSmåland
närMResultat
Minialliansen 15 MajVimmerby OKSmåland
närSResultat
Motion-OL JutvikenKristinehamns OKVärmland
närLResultat
Månadens bana majUlricehamns OKVästergötland
klubbL
OL-NV KlubbmästerskapFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närLVisa rutter i LiveloxResultat
7-klubbs, Örnliga 1Husums IF OKÅngermanland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Allemansluffen, Motokrossbanan ÅrsundaÖsterfärnebo IFGästrikland
närM
EES 2018 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 2Eslövs FKSkåne
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering RackstadOK JösseVärmland
närLResultat
Motionsorientering UpplandIF ThorUppland
närLResultat
Norrcupen 180515Forsa OKHälsingland
närLResultat
Park Tour Värmland (PTV) - Deltävling 2OK ÄlgenVärmland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintstafett (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland
närSSResultat
Sprintstafett (Motions-OL) - Öppna banorOK SkogshjortarnaVästergötland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Sörklubbs #4 -2018Alfta-Ösa OKHälsingland
närMResultat
UngdomskretsFalköpings AIK OKVästergötland
närLResultat
Eskilstuna Sprint CUP #2Kjula IFSödermanland
närSResultat
Falukretserns ungdomsserieGrycksbo IF OKDalarna
närSResultat
SAKO Ungdomsserien Etapp 3OK GipenBohuslän-Dal
närMResultat
Till Skogs #1 VÖOLVallentuna-Össeby OLUppland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets norr 1Väsby OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets norr 2Järfälla OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets söder 4Snättringe SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
U-ringen 2018 Etapp 1: IF ThorIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland
närLResultat
VPT, deltävling 2Västerås SOKVästmanland
närSResultat
Ungdomsserien #2, krets norr 3 Waxholms OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets söder 3Söders-TyresöStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO-SprintOK ÄlgenVärmland
M
närSVisa rutter i LiveloxResultat
on 16/5O-ligan deltävling 1OK KroppefjällBohuslän-Dal
närMResultat
Skol-OL KärralundsskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
Stockholms City Cup, #1OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distSVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomskretstävling IF HagenIF HagenVästergötland
närMResultat
Kommunmästerskap ÅK 5A FornbyskolanTrosabygdens OKSödermanland
klubbL
Kommunmästerskap ÅK 5A VitalisTrosabygdens OKSödermanland
klubbL
Kommunmästerskap ÅK 5B FornbyskolanTrosabygdens OKSödermanland
klubbL
Kommunmästerskap ÅK 5B VitalisskolanTrosabygdens OKSödermanland
klubbL
Kommunmästerskap ÅK5 KyrkskolanTrosabygdens OKSödermanland
klubbL
Kommunmästerskap ÅK5 SkärlagsskolanTrosabygdens OKSödermanland
klubbM
Skol-OL KålltorpskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
VeckoturenGävle OKGästrikland
klubbLResultat
Motionsorientering SkatåsIF Marin VästGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motions-OL - Borås 1 av 4 VT [Bredared]Bredareds IF
SOK 68
Västergötland
närMResultat
Mtb-o träningstävling, sprintOK SkogshjortarnaVästergötland
M
närSVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO Uppland, träning, LurboIF Thor
OK Rodhen
Uppland
M
närLVisa rutter i Livelox
Onsdagsorientering 1, SärnaSärna SKDalarna
närS
Ungdomsserie 2, VästraOK SkogsfalkenBlekinge
närLResultat
4-sprinten 1Timrå SOKMedelpad
närSResultat
Ungdomsserie 2, Östra BlekingeOK OrionBlekinge
närMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO Kalmarsunds cupen 2018, deltävling 2Ålems OKSmåland
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcup 2018, etapp 3Tolereds Allmänna IKGöteborg
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Dammatch Västra kretsenFrämmestads IKVästergötland
närMResultat
to 17/5DM, sprint, GästriklandStorviks IFGästrikland
mästSResultat
POL-TibroHjobygdens OK
Tibro OK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
Ungdoms-KMOK KlemmingenSödermanland
klubbLResultat
Veteran-OL BarnarpJönköpings OKSmåland
närMResultat
VR VeteranVandrarringenVästmanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OL tävling 7OK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
RoslagsveteranernaAttunda OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
GOK VeteranOL, KrogstorpGamleby OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VOL 2 Stockviks skidstadionSundsvalls OKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Taik Veteran OLTolered-Utby Ol-klubbGöteborg
närMResultat
OLGY Lång-KMOL Teamet OlofströmBlekinge
klubbLResultat
DOK:s motions-OL BruketDegerfors OKVärmland
närSResultat
Motionsorientering HärskogenLerums SOKGöteborg
närLResultat
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
MOL 7Visborgs OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Frösö 5-dagars, etapp 3Frösö IFJämtland-Härjedalen
närMResultat
Motionsorientering SAIKSävedalens AIKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Motion-OL SätterbronKristinehamns OKVärmland
närMResultat
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborg
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
MotionsorienteringUddevalla OKBohuslän-Dal
närMResultat
Motionsorientering Lillängsviken SkoghallOK TyrVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
KM-SprintKarlskrona SOK
OK Orion
Blekinge
närSResultat
OCK träning Äspet-YngsjöOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närL
Borlänge - Säter träningDomnarvets GOIFDalarna
närL
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
MarkbygdsträningMarkbygdens OKVästergötland
närL
Motionsorientering, Vittensten (Åmotfors)Åmotfors OKVärmland
närLResultat
Sommarcupen etapp 1Kungälvs OKGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
Sommarserie 2Njurunda OKMedelpad
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Tjustalliansens ungdomsserie del1Gamleby OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Poängjakt 5Trosabygdens OKSödermanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
JukolaträningGöteborg-Majorna OKGöteborg
närL
Medel-KMCentrum OKStockholm
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-dagars etapp 3IK HakarpspojkarnaSmåland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
fr 18/5Sprintcupen i Gammelstad, #3Gammelstads IFNorrbotten
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 19/5Bergnäsets AIK vårtävling, dag 1, lång + För-USMBergnäsets AIKNorrbotten
natLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, SmålandSOK AnebySmåland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, SödermanlandSträngnäs-Malmby OLSödermanland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
HammarslagetOK HammarenGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Klackenloppet, dag 1Lindebygdens OK
OK Järnbärarna
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Mora Youth Challenge, medelIFK Mora OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Stöcksjö IS vårtävlingStöcksjö ISVästerbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Sprint-KMIFK Lidingö SOKStockholm
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkåne
närMResultat
Norra Hallandsungdomsserie Etapp 2OK NackheHalland
närLResultat
Ungdomstrollet, GotlandSvaide Roma SOKGotland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
FilipstadsträffenFilipstads OKVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprint, Bohuslän-DalStigsökarnaBohuslän-Dal
mästSResultat
Lång-KMBoxholms OK
Linköpings OK
Östergötland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Faxeträffen, medelSöderhamns OKHälsingland
natM
Frösö 5-dagars, etapp 4Frösö IFJämtland-Härjedalen
närMResultat
DM, sprintstafett, SmålandSOK AnebySmåland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sö 20/5Bergnäsets AIK vårtävling, dag 2, medel + För-USMBergnäsets AIKNorrbotten
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, VästergötlandSkene Sim o ISVästergötland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
Jukolatest - BrosjönTullinge SKStockholm
klubbLResultat
Klackenloppet, dag 2Lindebygdens OK
OK Järnbärarna
Örebro Län
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Mora Youth Challenge, medelIFK Mora OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
TorvaldsblotetSkogslöparnaÅngermanland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
KMOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
klubbLResultat
Dag-KM SnättringeSnättringe SKStockholm
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Faxeträffen, långSöderhamns OKHälsingland
natL
Pekingduon, individuella öppna klasserMatteus SIÖstergötland
distMResultat
DM, sprint, VästergötlandSkene Sim o ISVästergötland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
VikingträffenIK Vikings OKVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Skogis Cup nr 4Garda OKGotland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
PekingduonMatteus SIÖstergötland
natSMVisa rutter i LiveloxResultat
Mälarcupen deltävling 1Attunda OKStockholm
närSResultat
Avslutning - Nybörjarkurs vuxnaMälarö SOKStockholm
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
v 21må 21/5Gripsholmsskolan SkolmästerskapOK GripSödermanland
närLVisa rutter i Livelox
Kart o Hoj del 2Rehns BKHälsingland
M
närM
Motionsorientering LångbroparkenOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
närS
VärmlandsSerien MTBO Del. 2Kils OKVärmland
M
närMVisa rutter i Livelox
VOK Motionsorientering 2 (Berg)Vännäs OKVästerbotten
närM
ti 22/5Skogsfemman-1Fältjägarnas IFJämtland-Härjedalen
närM
Tisdags-OL BillingenIF HagenVästergötland
närL
Mariefredsskolan SkolmästerskapOK GripSödermanland
närLVisa rutter i Livelox
Dala Veteran-OLBjursås OKDalarna
närLVisa rutter i Livelox
Poängtävling 4OK MilanÖrebro Län
klubbMVisa rutter i Livelox
Krets Motions-OL DOK LidetorpOK DjerfVärmland
närL
Kretsträning Bergshyddan Tidaholm SOK SisuVästergötland
närL
DOK:s Krets/motions-OL LidetorpDegerfors OKVärmland
närM
19/5
Visa rutter i Livelox
5-dagars på hemmaplan etapp 3OK StigenSmåland
närM
Norrcupen 2018-05-22Ljusdals OKHälsingland
närM
14/5*
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närL
22/5*
Pokaljakten 2018, deltävling 2OK TyrVärmland
närM
21/5*
Visa rutter i Livelox
Allemansluffen, Ulvkisbo sjönÖsterfärnebo IFGästrikland
närM
BOL180522Bolidens SKVästerbotten
närM
EES 2018 - Eslöv Evening Sprint - Etapp 3Eslövs FKSkåne
närS
20/5
Visa rutter i Livelox
Motionsorientering Brunskogsfjället (uppe på)OK MangenVärmland
närL
VPT, deltävling 3Köping-Kolsva OKVästmanland
närS
19/5
Starttider
Sprint-OL (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland
närS
Ungdomens 5-Dagars Etapp 3Alstermo IF
Torsås OK
Småland
närL
21/5
7-klubbsÖrnsköldsviks OKÅngermanland
närM
21/5
Sörklubbstävling #5 MTBO+Fot OLEdsbyns OKHälsingland
LM
närM
22/5*
NAIS - Ungdomsserien+NOKNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
närM
17/5
Starttider
Eskilstuna Sprint CUP #3Stora Sundby GoIFSödermanland
närS
19/5
Starttider
Brösarps sprintenAndrarums IFSkåne
klubbS
21/5
Visa rutter i Livelox
Herrmatchen 2018, Västra SkaraborgskretsenRyda SKVästergötland
närM
20/5
Motionsorientering UpplandRånäs OKUppland
närL
21/5
SAKO Ungdomsserien Etapp 4Trollhättans SOKVästergötland
närL
20/5*
Till Skogs med Roslagens Sparbank del 2Rånäs OKUppland
närM
21/5
U-ringen 2018 Etapp 2: Långhundra IFIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland
närM
17/5
Starttider
VB-SerienGrangärde OKDalarna
närS
19/5
Visa rutter i LiveloxStarttider
Vårserien Etapp 3Göteborgs OF
Utby IK
Göteborg
närL
20/5*
Visa rutter i LiveloxStarttider
Höglandsserien deltävling 4Eksjö SOKSmåland
närL
21/5
Visa rutter i Livelox
on 23/5FOK:s sprintcup etapp 3Falkenbergs OKHalland
närS
21/5*
Visa rutter i Livelox
Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distS
20/5
Öppet KM medelOK RodhenUppland
närM
22/5
World Orienteering DayÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
närS
22/5
Skol-DMHudiksvalls OKHälsingland
närS
14/5
Park Tour Värmland (PTV) del 3/World Orienteering DayOK TyrVärmland
närS
22/5*
Motionsorientering Skatås med World Orienteering DayIK SternGöteborg
närL
Motions-OL - Borås 2 av 4 VT [Hestra]Hestra IFVästergötland
närM
22/5
Fjällfemman 1Åre OKJämtland-Härjedalen
närM
Onsdagsorientering 2, SärnaSärna SKDalarna
närS
23/5*
Ungdomsserien deltävling 2IFK Linköpings OSÖstergötland
närL
21/5
Ungdomsserie 3 Blekinge Västra OK Vilse 87Blekinge
närS
20/5*
Visa rutter i Livelox
Motionsorientering Sprint i Uppland på VärldsorienteringsdagenOK LinnéUppland
närS
20/5
MtbO Bjästamon / World Orienteering DaySkogslöparnaÅngermanland
M
närM
22/5
Ungdomsserien Blekinge östra etapp 3Ronneby OKBlekinge
närS
21/5*
4-sprinten 2Selånger SOKMedelpad
närS
21/5
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
18/5
Starttider
U-serien Norra kretsen Etapp 1OK AmneVästergötland
klubbS
to 24/5OCK träning FKGOrienteringscentrum KristianstadSkåne
närL
POL-MariestadHjobygdens OK
Mariestads FK
Västergötland
närL
RoslagsveteranernaOK RodhenUppland
närL
23/5
Sprint-KMLinköpings OKÖstergötland
klubbS
23/5
Sprint-KMIK UvenGöteborg
klubbS
23/5*
Torsdagsträning Sommarcupen KMGöteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborg
klubbL
22/5
TräningsorienteringSeskarö IFNorrbotten
klubbMVisa rutter i Livelox
Veteran Ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmåland
närM
Veteran-OL tävling 8Lindebygdens OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
14/5
Visa rutter i Livelox
Veteran-OLMjölby OKÖstergötland
närL
VOL nr 3Selånger SOKMedelpad
närL
22/5
Veteran OLLerums SOKGöteborg
närL
MOL 10Garda OKGotland
närSVisa rutter i Livelox
Motionsorientering-Herrestads AIFBohuslän-Dal
närM
23/5*
Motionsorientering RiddarstenLerums SOKGöteborg
närL
Motionsorientering UpplandOK RodhenUppland
närM
24/5*
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm
närL
Frösö 5-dagars, etapp 5Frösö IFJämtland-Härjedalen
närM
Motionsorientering SAIK med World Orienteering DaySävedalens AIKGöteborg
närL
Motions-O MorokulienOK HierneVärmland
närL
Motions-OL HultetKristinehamns OKVärmland
närM
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbL
Motionsorientering UlvsbyOK TyrVärmland
närL
Borlänge-Säter träning GyllbergenStora Tuna OKDalarna
närL
23/5*
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
23/5*
KM, sprintOK KolmårdenÖstergötland
klubbS
23/5
SkärmjaktenÅrsunda IFGästrikland
närL
21/5
Sommarcupen etapp 2Kungälvs OKGöteborg
klubbL
23/5*
Sommarserie 3Njurunda OKMedelpad
närL
23/5
Ungdomsserien Östra KretsenHjobygdens OKVästergötland
närS
23/5
Ungoteket SprintstafettGöteborg-Majorna OK
Sävedalens AIK
Göteborg
närSS
19/5
Visa rutter i Livelox
Ungdomsserien deltävling 2Ankarsrums OKSmåland
närM
22/5
Ymer MTB-O med OIK YmerVästergötland
LM
närM
24/5*
Falukretsens ungdomsserie deltävling 2 - OK KåreOK KåreDalarna
närL
22/5*
fr 25/5StOF SommarlägerTumba-Mälarhöjden OKStockholm
närL
22/5
Jukola Träning Tibro MomentOLTibro OKVästergötland
närL
23/5
BjörkstubbematchenOK KullingshofVästergötland
närL
23/5
StOF Sommarläger Förkortad Medel UPTumba-Mälarhöjden OKStockholm
distM
22/5
lö 26/5StOF SommarlägerTumba-Mälarhöjden OKStockholm
närL
22/5
Bollnästräffen, medelRehns BKHälsingland
natM
23/5
Visa rutter i Livelox
DM, sprint, HallandIK Trenne UllaredHalland
mästS
24/5
DM, sprintstafett, HallandIK Trenne UllaredHalland
mästSS
24/5
Orienteringsskytte, KlassisktOK KlemmingenSödermanland
närL
22/5
Stråken dubbelsprint, etapp 1Mullsjö SOKVästergötland
natS
24/5
Starttider
Stråken dubbelsprint, etapp 2Mullsjö SOKVästergötland
natS
24/5
Umeå OK, medelUmeå OKVästerbotten
natM
23/5
Östhammars cykeläventyrOK RodhenUppland
M
klubbLL
21/5
Dag-KMLindebygdens OKÖrebro Län
närM
23/5
JukolaTest TibroTibro OKVästergötland
närL
23/5
DM, sprint, Västmanland + VPT-4OK HedströmmenVästmanland
mästS
22/5
JVM-test, medelOK Pan-KristianstadSkåne
natM
24/5*
Mölnbacka AIS och Deje SkidföreningDeje SFVärmland
närL
23/5
Älvsbyn vårtävling, dag 1, medelÄlvsby IF OKNorrbotten
natM
24/5
OK Måsens ungdomstävlingOK MåsenSödermanland
distM
22/5
Livebevakning
DM, sprintstafett, VästmanlandOK HedströmmenVästmanland
mästSS
22/5
Höglandsserien deltävling 5Nässjö OKSmåland
närL
18/5
MtbO, Svenska Cupen, # 1, sprintTrollhättans SOKVästergötland
M
natS
24/5
StOF Sommarläger ÄventyrsstafettTumba-Mälarhöjden OKStockholm
närSL
22/5
Främmestad Klubbmästerskap Orientering 2018 Främmestads IKVästergötland
klubbM
24/5
Jukola Träning Tibro VägvalTibro OKVästergötland
närL
23/5
sö 27/5StOF SommarlägerTumba-Mälarhöjden OKStockholm
närL
22/5
Bollnästräffen, långRehns BKHälsingland
natL
23/5
Visa rutter i Livelox
DM, sprint, DalarnaKorsnäs IF OKDalarna
mästS
24/5*
Livebevakning
DM, sprint, GotlandGotlands Bro OKGotland
mästS
23/5*
Livebevakning
DM, sprint, SkåneLunds OKSkåne
mästS
25/5*
DM, sprintstafett, SkåneLunds OKSkåne
mästSS
25/5*
DM, sprintstafett, Skåne, öppna individuella klasserLunds OKSkåne
distS
25/5*
Gällstads sprintGällstadbygdens SOKVästergötland
distS
24/5
Orienteringskytte, SM MasstartOK KlemmingenSödermanland
närM
22/5
SprintstafettKorsnäs IF OKDalarna
distSS
24/5*
Livebevakning
Umeå OK, långUmeå OKVästerbotten
natL
23/5
DM, sprint, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge
mästS
24/5*
Jukola Träning Tibro StafettOLTibro OKVästergötland
närL
23/5
MtbO, Svenska Cupen, # 2, medelTrollhättans SOKVästergötland
M
natM
24/5
SAIS dubbelsprint, etapp 1Stångenäs AISBohuslän-Dal
natS
24/5*
SAIS dubbelsprint, etapp 2Stångenäs AISBohuslän-Dal
natS
24/5*
StOF Sommarläger LägerstafettTumba-Mälarhöjden OKStockholm
distSM
22/5
Älvsbyn vårtävling, dag 2, långÄlvsby IF OKNorrbotten
natL
24/5
LämmeltågetNässjö OKSmåland
distSS
25/5*
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 3Fjärås AIKHalland
närL
24/5*
Lång-KMCentrum OKStockholm
klubbL
21/5
JVM-test, långOK Pan-KristianstadSkåne
natL
24/5*
DM, sprintstafett, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge
mästSS
24/5*
Södra Hallands ungdomsserie - Etapp 2Falkenbergs OKHalland
närL
24/5
v 22må 28/5Kart o Hoj del 3Rehns BKHälsingland
M
närM
VOK Motionsorientering 3 (Marahällan)Vännäs OKVästerbotten
närM
ti 29/5Brödkavlen Korsnäs IF OKDalarna
klubbL
27/5*
FOK:s sprintcup etapp 4Falkenbergs OKHalland
närS
27/5
Tisdags-OL SimsjönIF Hagen
OK P4
Västergötland
närL
U5-dagars Etapp 4Emmaboda Verda OKSmåland
närM
23/5
SMOL-kaveln 2018Strängnäs-Malmby OLSödermanland
närSM
22/5
Visa rutter i Livelox
Dala Veteran OLHJS-Vansbro OKDalarna
närL
26/5
Mattila Grand PrixTrollhättans SK
Trollhättans SOK
Västergötland
närM
20/5
Motions-OL VillingsbergOK DjerfVärmland
närL
5-dagars på hemmaplan etapp 4OK StigenSmåland
närM
Motion-OL GarnisonenKristinehamns OKVärmland
närL
Sörklubbs #6 Rehns BKHälsingland
närL
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närL
29/5*
Skogsfemman 2OK StorsjönJämtland-Härjedalen
närM
Allemansluffen, OppsjönÖsterfärnebo IFGästrikland
närM
Motionsorientering TaserudOK JösseVärmland
närL
Norrcupen 180529Hudiksvalls OKHälsingland
närM
27/5
Sprintcupen 2018, etapp 1Markbygdens OKVästergötland
närL
27/5
Sprintcupen 2018, etapp 2Markbygdens OKVästergötland
närL
27/5
Ungdomsserie och NOK-träning sprintTjalve IF NorrköpingÖstergötland
närS
27/5*
VPT-FINALSurahammars SOKVästmanland
närS
22/5
Värmlandsserien MTBO deltävling 3Skattkärrs SOKVärmland
M
närM
27/5
Enen 3-dagars, etapp 1OK EnenUppland
klubbM
21/5
VB-serien 29 majSmedjebackens OKDalarna
klubbM
23/5*
Eskilstuna Sprint CUP #4OK TorSödermanland
närS
26/5*
U-ringen 2018 Etapp 3: OK LinnéIF Thor
Långhundra IF
OK Linné
Uppland
närL
24/5
Höglandets sprintcup deltävling 1Eksjö SOKSmåland
närS
28/5
Till Skogs med Roslagens Sparbank del 3OK RoslagenUppland
närM
27/5*
Motionsorientering UpplandOK RoslagenUppland
närM
29/5*
on 30/5Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholm
distL
27/5
Veteran OLOK SkärmenBohuslän-Dal
närL
Öppet SalaortsmästerskapSala OKVästmanland
närL
28/5
Motionsorientering SkatåsGöteborgs SKGöteborg
närL
Motions-OL - Borås 3 av 4 VT [Nordskogen]IK YmerVästergötland
närM
29/5
Mtb-o träningstävling, medelOK SkogshjortarnaVästergötland
M
närM
29/5
Fjällfemman 2Åre OKJämtland-Härjedalen
närM
MTBO Uppland, träning, HammarskogOK Linné
OK Rodhen
Uppland
M
närM
29/5
Onsdagsorientering 3, SärnaSärna SKDalarna
LM
närL
30/5*
Park tour Värmland (PTV), Deltävling 4 - finalKils OKVärmland
närS
27/5
Sprintcup 2018, etapp 4Göteborg-Majorna OKGöteborg
närS
27/5*
Tjustalliansens ungdomsserie 3Västerviks OKSmåland
närL
28/5
Ungdomsserie 4 Blekinge VästraStigmännen Karlshamns OKBlekinge
närL
25/5
O-ligan deltävling 2OK SkärmenBohuslän-Dal
närM
24/5
Chokladjakten 2018Lidköpings VSKVästergötland
närS
27/5
Siljanskretsens ungdomsserie - IFK Mora OK IFK Mora OKDalarna
närM
27/5
MTBO Kalmarsunds cupen deltävling 3Nybro OKSmåland
M
närM
27/5
Ungdomsserien Blekinge östra etapp 4Karlskrona SOKBlekinge
närL
28/5
Falukretsens ungdomsserie deltävling 3 - Svärdsjö SOKSvärdsjö SOKDalarna
närL
26/5
to 31/5Borlänge-Säter teknikträningDomnarvets GOIFDalarna
närM
29/5
Motionsorientering 9Visby IF Gute SOKGotland
närS
POL-TräffHjobygdens OK
SOK Träff
Västergötland
närL
Teknikträning GBG SYDFrölunda OLGöteborg
klubbL
Veteran-OL tävling 9Degerfors OK
Örebro Läns OF
Värmland
Örebro Län
närM
27/5
Visa rutter i Livelox
Veteran-OLVK UvarnaMedelpad
närL
RoslagsveteranernaHäverödals SKUppland
närL
30/5
Motionsorientering RiddarstenLerums SOKGöteborg
närL
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm
närL
Motion-OL Hultet AvslutningKristinehamns OKVärmland
närL
Motions-O Stegen, KoppomOK HierneVärmland
närL
Motionsorientering BjursjöstuganUddevalla ISBohuslän-Dal
närM
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborg
klubbM
27/5
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbS
Motionsorientering HammaröOK TyrVärmland
närL
28/5
Motionsorientering Umeå 31 majUmeå OKVästerbotten
närS
30/5*
Skärmjakt #2OK HammarenGästrikland
klubbL
Myggmedeln med Trimtex CupOK Pers LärjungarGästrikland
närM
28/5
ORIENTERINGSSKYTTE Öppet Sprint-KM HJS-Vansbro OKDalarna
närS
27/5
4-klubbsmatch #2OK HällenSödermanland
närL
29/5
fr 1/6Ösaträffen, dag 1, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natM
27/5
lö 2/6Kinnekullesprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötland
natS
27/5
Kinnekullesprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötland
natS
27/5
PreO, TempO-DM, UpplandBjörklinge SOKUppland
P
mästT
28/5
PreO, UpplandBjörklinge SOKUppland
P
natP
28/5
RenlunkenOK RenenNorrbotten
distL
27/5
SM, sprint, individuell, kvalIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Småland
mästS
27/5
SM, sprint, individuell, finalIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Småland
mästS
27/5
SM, sprint, publiktävlingOK GränsenSmåland
natS
27/5
Ösaträffen, dag 2, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natM
27/5
Bakom Grönskan, vernissage och tävlingVisborgs OKGotland
närM
Ungdomstävling Älgots Cup +lägerOK KompassenSkåne
närL
27/5
Vårserien Etapp 4Frölunda OL
Göteborgs OF
Göteborg
närL
27/5
sö 3/6BruksträffenRobertsfors IKVästerbotten
natM
28/5*
DM, medel, ÅngermanlandOK NipanÅngermanland
mästM
27/5
KalvdansenOK RenenNorrbotten
distSM
27/5
PreO, UpplandOK LinnéUppland
P
natP
28/5
SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland
natS
27/5
Ösaträffen, dag 3, långAlfta-Ösa OKHälsingland
natL
27/5
KM långdistans , Väsby OKVäsby OKStockholm
klubbL
1/6*
SM, sprint, stafettIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Småland
mästSS
27/5
Älgotscup och krets mästerskapSimrishamns OKSkåne
närS
27/5
Skogis Cup nr 5Garda OKGotland
närL
v 23må 4/6Mälarcupen deltävling 2IFK Tumba SOKStockholm
närM
1/6
Sprint-KMBromma-Vällingby SOKStockholm
klubbS
31/5
Kart o Hoj del 4Rehns BKHälsingland
M
närM
Ungdomens 5-dagars, Etapp 5Ålems OKSmåland
närL
1/6
VOK Motionsorientering 4 (Överboda)Vännäs OKVästerbotten
närM
ti 5/6Enen 3-dagars, etapp 2OK EnenUppland
klubbM
21/5
Dala Veteran 2018:1OK KåreDalarna
närM
DM, sprint, GöteborgMölndal Outdoor IFGöteborg
mästS
29/5
DM, sprint, ÖstergötlandOK SkogsströvarnaÖstergötland
mästS
29/5
FOK:s sprintcup etapp 5Falkenbergs OKHalland
närS
3/6*
Tisdags-OL RånnaIF HagenVästergötland
närL
Sprinthelgen, etapp 1OK OrionBlekinge
natS
30/5
VetOL OK Hällen Ålberga 2018-06-05OK HällenSödermanland
närL
28/5
Provlöpning Sprint DMOK DjerfVärmland
närS
5-dagars på hemmaplan etapp 5OK StigenSmåland
närM
Lilla 5-dagars, SV Kretsen Skåne, E1Malmö OKSkåne
närL
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närL
5/6*
Skogsfemman 3Brunflo IFJämtland-Härjedalen
närM
Ålems OK, KM långÅlems OKSmåland
klubbL
Allemansluffen, LittersboÖsterfärnebo IFGästrikland
närM
Motionsorientering VålängenOK MangenVärmland
närL
Sprint-KMLindebygdens OKÖrebro Län
klubbS
3/6
Norrcpen sprintForsa OKHälsingland
närS
4/6
Visa rutter i Livelox
Höglandets Sprintcup, deltävling 2SOK AnebySmåland
närS
4/6
Motionsorientering UpplandRasbo IKUppland
närL
4/6
KM i långdistansSkogsluffarnas OKStockholm
klubbL
3/6
Våravslutning "Götes minne"Väsby OKStockholm
klubbLS
3/6*
Lång-KMTäby OKStockholm
klubbL
28/5
Eskilstuna Sprint CUP #5IK StandardSödermanland
närS
2/6
Till Skogs med Roslagens Sparbank del 4Länna IFUppland
närM
on 6/6Sprinthelgen, etapp 2OK OrionBlekinge
natS
30/5
Sprinthelgen, etapp 3OK OrionBlekinge
natM
30/5
Aros summer summitVästerås SOKVästmanland
närM
4/6
Centrum Team SprintCentrum OKStockholm
distSS
DM, sprint, MedelpadSelånger SOKMedelpad
mästS
1/6
DM, sprint, VärmlandOK DjerfVärmland
mästS
30/5
Edetdubbeln, etapp 1OK GipenBohuslän-Dal
natS
28/5
Edetdubbeln, etapp 2OK GipenBohuslän-Dal
natS
28/5
Fjällfemman 3Åre OKJämtland-Härjedalen
närM
IFK Hedemora OKIFK Hedemora OKDalarna
närM
4/6
KlubbmästerskapFjärås AIKHalland
klubbL
Motionsorientering på Centrum Team SprintCentrum OKStockholm
närS
MtbO, Kvarnsveden, MTBO-touren Dalarna, medelKvarnsvedens GOIF OKDalarna
M
natM
1/6
KM-dag OK Södertörn , etapp 1 - MedeldistansOK Södertörn
Skogspojkarnas OK
Stockholm
Östergötland
klubbM
31/5
KM-dag OK Södertörn , etapp 2 - SprintOK Södertörn
Skogspojkarnas OK
Stockholm
Östergötland
klubbS
31/5
KM-medelLunds OKSkåne
klubbM
3/6
Nationaldagsmedeln i BodenI 19 IFNorrbotten
distM
30/5
LådkavelnNorbergs OKVästmanland
närM
3/6
Sprint-KM för Landehof och SjövallaOK LandehofGöteborg
klubbS
3/6
BreddstafettenHudiksvalls OKHälsingland
närSM
KM Långdistans JärlaSkogsluffarnas OKStockholm
klubbL
28/5
Motionsorientering Umeå 6 juniStöcksjö ISVästerbotten
närM
Dag-KM 6 JuniGävle OKGästrikland
klubbL
1/6
OK Djerfs sprintstafettOK DjerfVärmland
närSS
30/5
KM LångOK HammarenGästrikland
klubbL
3/6
KM Medeldistans KIF 2018Kamrat och IF KIFStockholm
klubbM
31/5
KM långdistansIFK Mora OKDalarna
närL
4/6
Borlänge SommarSprint 1Stora Tuna OKDalarna
närS
4/6
Södra Hallands Ungdomsserie Etapp 3Halmstad OKHalland
närL
3/6
Onsdagsorientering 4, IdreSärna SKDalarna
närM
6/6*
to 7/6AOK Veteran OL 2018-06-07Ankarsrums OKSmåland
närL
Lilla 5-dagars etapp 2Rävetofta OKSkåne
närL
MtbO, Kvarnsveden, MTBO-touren Dalarna, teknikträningKvarnsvedens GOIF OKDalarna
M
närM
6/6
POL i HjoHjobygdens OKVästergötland
närL
Teknikträning GBG SYDFK HerkulesGöteborg
klubbL
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborg
klubbL
5/6
VM-test, medeldistansSvenska Orienteringsförbundet
distM
31/5
Veteran-OL JäbovägenJönköpings OKSmåland
närM
Veteran-OLLinköpings AIKÖstergötland
närL
VOL 5Sundsvalls OKMedelpad
närM
5/6*
MOL 8Svaide Roma SOKGotland
närL
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholm
närL
KM lång för Orion och KSOK OK OrionBlekinge
klubbL
5/6*
Motions-O Mjögsjön, KoppomOK HierneVärmland
närL
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbM
Motionsorientering JakobsbergsskogenOK TyrVärmland
närL
Ungdomsserien deltävling 3Linköpings OKÖstergötland
närM
31/5
fr 8/6MtbO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #3, sprintOK KåreDalarna
M
mästS
1/6
StafetträningIFK Mora OKDalarna
närL
7/6
Västerbottens 3-dagars, etapp 1, medelIFK Umeå
Umedalens IF
Västerbotten
natM
3/6
Träningshelg Kungshögarna TeamBorjessonErikssonStorviks IFGästrikland
närL
7/6
lö 9/6Västerbottens 3-dagars, etapp 2, långIFK Umeå
Umedalens IF
Västerbotten
natL
3/6
Träningshelg Kungshögarna TeamBorjessonErikssonStorviks IFGästrikland
närL
7/6
DM, medel, Medelpad + Jämtland-HärjedalenJämtland-Härjedalens OF
Ånge OK
Jämtland-Härjedalen
Medelpad
mästM
2/6
MtbO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #4, långOK KåreDalarna
M
mästL
1/6
VM-test, långdistansSvenska Orienteringsförbundet
distL
31/5
SlottssprintenSigtuna OKUppland
natS
3/6
Fejden Småland-Östergötland 2018 för Skogsflickor och SkogskarlarBoxholm-Mjölby OLÖstergötland
närL
3/6
Klubbmästerskap Lång för MOK och OKKMalmö OKSkåne
klubbL
3/6
Vårserien Etapp 5Göteborgs OF
IFK Göteborg Orientering
Göteborg
närL
3/6
PreO på Öland + DM, SmålandNybro OKSmåland
P
mästP
4/6
Slottssprinten, 2-mannastafettSigtuna OKUppland
natSS
3/6
Slättö sand-medelnBredaryds SOKSmåland
distM
3/6
sö 10/6Västerbottens 3-dagars, etapp 3, medelIFK Umeå
Umedalens IF
Västerbotten
natM
3/6
Träningshelg Kungshögarna TeamBorjessonErikssonStorviks IFGästrikland
närL
7/6
DM, lång, Jämtland-Härjedalen + BräcketräffenJämtland-Härjedalens OF
Ånge OK
Jämtland-Härjedalen
Medelpad
mästL
2/6
DM, sprint, Örebro LänOK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästS
3/6
DM, sprintstafett, Örebro LänOK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSS
3/6
High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmåland
natS
3/6
MtbO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #5, medelOK KåreDalarna
M
mästM
1/6
Tävling individuell startIFK Mora OKDalarna
närL
8/6
PreO på ÖlandNybro OKSmåland
P
natP
4/6
Skogs-KMAttunda OKStockholm
klubbL
7/6
Triangelmatchen Västmanland-Uppland-Gästriklands skogsflickorVandrarringenVästmanland
närL
3/6
Klubbmästerskap, långdistansSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
klubbL
v 24må 11/6Kart o Hoj del 5 FinalRehns BKHälsingland
M
närM
VOK Motionsorientering 5 (Hemberget)Vännäs OKVästerbotten
närM
ti 12/6Enen 3-dagars, etapp 3OK EnenUppland
klubbM
21/5
Tisdags-OL HäggumIF HagenVästergötland
närL
Dala Veteran-OLIK Jarl RättvikDalarna
närM
11/6
DOK:s KM/motions-OL RamshöjdenDegerfors OKVärmland
närM
9/6
Motions-OL MossbergaOK DjerfVärmland
närL
Skogsfemman Frösö IFJämtland-Härjedalen
närM
Motionsorientering Waxholms OKStockholm
närL
Lilla 5-dagars etapp 3Lunds OKSkåne
närL
Norrcupen 2018-06-12Ljusdals OKHälsingland
närM
11/6
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
närL
12/6*
Närmixen 2018Lesjöfors SKVärmland
närM
10/6
Allemansluffen, LjusbrunnÖsterfärnebo IFGästrikland
närM
KM Kils OK & Lustens OKLustens OKVärmland
klubbL
Motionsorientering GunnarskogOK JösseVärmland
närL
Träningsserie 2Lindebygdens OKÖrebro Län
klubbL
JukolatestJärfälla OKStockholm
klubbL
8/6
KMOK HällenSödermanland
klubbL
10/6
Sävedalens AIK, KM 2018Sävedalens AIKGöteborg
klubbL
9/6
JukolarodeoAttunda OKStockholm
klubbL
10/6
Eskilstuna Sprint CUP #6Ärla IFSödermanland
närS
9/6
SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanland
distS
5/6
on 13/6SpettaloppetSnättringe SKStockholm
klubbS
Veteran-OL Annebergs GIFAnnebergs GIFSmåland
närL
VeckoturOslättforspojkarnas IKGästrikland
närL
Motionsorientering SkatåsSävedalens AIKGöteborg
närM
Motions-OL - Borås 4 av 4 VT [Knektås]Borås GIFVästergötland
närM
12/6
Fjällfemman 4Åre OKJämtland-Härjedalen
närM
HSOK 50 år! JubileumsorienteringHelsingborgs SOKSkåne
närL
11/6
Kalmarsundscupen Etapp 4SOK ViljanSmåland
M
närM
8/6
VeteranmatchKristinehamns OKVärmland
närL
13/6*
Borlänge SommarSprint 2Stora Tuna OKDalarna
närS
11/6
to 14/6DM, sprint, Jämtland/HärjedalenFältjägarnas IFJämtland-Härjedalen
mästS
Medel-KM, Klubbdagen IF Thor, OL-skoleavslutningIF ThorUppland
klubbM
11/6
POL AxvallHjobygdens OK
Istrums SK
Västergötland
närL
Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbL
Veterantävling OK MotalaÖstergötland
närL
VOL 6 MedelpadTimrå SOKMedelpad
närL
14/6*
DOK:s motions-OL RöhöjdenDegerfors OKVärmland
närM
11/6
MOL 11Visborgs OKGotland
närM
Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm
närL
KM SprintLjusdals OKHälsingland
klubbS
Motions-O ÅrjängÅrjängs OKVärmland
närL
Motionsorientering SkattkärrOK TyrVärmland
närL
Lilla 5 dagars etapp 4OK SilvaSkåne
närL
Motionsorientering Umeå 14 juniUmeå OKVästerbotten
närL
13/6*
KM MedelOK AlehofGöteborg
klubbM
Öppet Varbergsmästerskap SprintFK Friskus-VarbergHalland
närS
10/6*
fr 15/6Tre skåningar och en dansk, etapp 1, sprintHelsingborgs SOKSkåne
natS
3/6
NOF-läger 2018Norrbottens OFNorrbotten
närM
6/6
lö 16/6Tre skåningar och en dansk, etapp 2, medelHelsingborgs SOKSkåne
natM
3/6
Tre skåningar och en dansk, etapp 3, sprintHelsingborgs SOKSkåne
natS
3/6
NOF-läger 2018Norrbottens OFNorrbotten
närM
6/6
JukolaOK Älvsjö-ÖrbyStockholm
klubbL
4/6
PreO, Öppet DM Göteborg + Bohuslän/Dal + VästergötlandBohuslän-Dals OF
Kungälvs OK
Västergötlands OF
Bohuslän-Dal
Göteborg
Västergötland
P
mästL
9/6
Skogskarlar Länskamp Dalarna - VästmanlandSala OKVästmanland
närL
15/6
DOF-läger, etapp 1Domnarvets GOIFDalarna
närL
Trimtex cup 2Gävle OKGästrikland
närL
10/6
sö 17/6Tre skåningar och en dansk, etapp 4, sprintHelsingborgs SOKSkåne
natS
3/6
NOF-läger 2018Norrbottens OFNorrbotten
närM
6/6
DOF-läger, etapp 2Domnarvets GOIFDalarna
närL
Kristinehamns SommarSprint MTBOKristinehamns OKVärmland
M
närS
MtbO, DM, medel, VärmlandKristinehamns OKVärmland
M
mästM
10/6
Piteå IF OrienteringsklubbPiteå IF OrienteringsklubbNorrbotten
distM
Skogis Cup nr 6Garda OKGotland
närL
50turen swimrunSkogsluffarnas OKStockholm
närL
KOK:s Sommarquattro, etapp 1Kristinehamns OKVärmland
närM
14/6
KOK:s Sommarquattro, etapp 2Kristinehamns OKVärmland
närS
14/6
v 25må 18/6O-CAMP 2018, etapp 1Västergötlands OFVästergötland
närL
4/5
Östgötaserien i MTBO deltävling 2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland
M
närL
17/6
MtbO BjästamonSkogslöparnaÅngermanland
M
närM
17/6
Motionsorientering TjörnarpRingsjö OKSkåne
närM
VOK Motionsorientering 6 (Vännäsby)Vännäs OKVästerbotten
närM
ti 19/6FOK:s sprintcup etapp 6Falkenbergs OKHalland
närS
17/6
POL-HökesåsHjobygdens OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
närL
Tisdags-OL VallersjönIF HagenVästergötland
närL
Träningsserie 3Lindebygdens OKÖrebro Län
klubbL
Veteran Ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmåland
närM
Dala-Veteran OLInsjöns IF OK
Leksands OK
Dalarna
närM
Lilla 5-dagars Etapp 5OK KontinentSkåne
närL
Skogsfemman 5Östersunds OKJämtland-Härjedalen
närM
17/6
Allemansluffen, StolpupplagetÖsterfärnebo IFGästrikland
närM
KOK:s Sommarquattro, etapp 3Kristinehamns OKVärmland
närM
17/6
Minitjoget i SätilaOK RävenVästergötland
närSS
16/6
Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkåne
närM
17/6
Motionsorientering Söder IgeltjärnOK MangenVärmland
närL
Melkers MinneSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natSS
Juni-OL-distansenTjalve IF NorrköpingÖstergötland
klubbL
17/6*
Motionsorientering UmeåIFK UmeåVästerbotten
närL
on 20/6Fjällfemman 5Åre OKJämtland-Härjedalen
närM
MTBO-cupen 3Visborgs OKGotland
M
närL
DM, ultralång, Gästrikland + Hälsingland med Trimtex CupHälsinglands OF
Valbo AIF
Hälsingland
Gästrikland
mästU
13/6
KOK:s Sommarquattro, etapp 4Kristinehamns OKVärmland
närL
18/6
MTB-O träningOK SödertörnStockholm
M
närSK
8/4
VildmarksloppetStora Tuna OKDalarna
klubbU
Tjogetträning 2OK Vilse 87Blekinge
närL
18/6*
to 21/6LövmarknadsnattaKarlskrona SOKBlekinge
närLN
19/6
Motions-O MorokulienOK HierneVärmland
närL
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbM
fr 22/6
lö 23/6
sö 24/6Idreveckan Fjäll-OIdrefjällens OKDalarna
natL
11/6
Örebro City Sprint (WRE)Almby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
intS
15/6
BMOL Klubbmästerskap Boxholm-Mjölby OLÖstergötland
klubbL
21/6
Örebro City SprintstafettAlmby IKÖrebro Län
natSS
15/6
MidsommarpokalenSOK AnebySmåland
närL
23/6
v 26må 25/6IdresprintenIdrefjällens OKDalarna
natS
11/6
Mini 4-dagars 2018, etapp 1OK Tyr
Skattkärrs SOK
Värmland
närL
VOK Motionsorientering 7 (Pengfors)Vännäs OKVästerbotten
närM
ti 26/6Mini 4-dagars 2018, etapp 2OK Tyr
Skattkärrs SOK
Värmland
närM
Nostalgitävling - JOK 80 årJönköpings OKSmåland
närL
24/6
Tisdags-OL BoskogenIF Hagen
OK P4
Västergötland
närL
Idre 3-dagars, etapp 1, långIdrefjällens OKDalarna
natL
11/6
Poängtävling 5Fellingsbro GOIF
OK Milan
Örebro Län
klubbM
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbM
Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkåne
närM
24/6
on 27/6Idre 3-dagars, etapp 2, medelIdrefjällens OKDalarna
natM
11/6
Mini 4-dagars 2018, etapp 3OK Tyr
Skattkärrs SOK
Värmland
närS
PreO, Dag-DM, UpplandLänna IFUppland
P
mästP
to 28/6Idre 3-dagars, etapp 3, långIdrefjällens OKDalarna
natL
11/6
KlubbMästerskap FK Friskus-Varberg och OK NackheFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Halland
klubbL
Mini 4-dagars 2018, etapp 4OK Tyr
Skattkärrs SOK
Värmland
närL
Motionsorientering 12Visby IF Gute SOKGotland
närL
POL HagenstuganHjobygdens OK
IF Hagen
Västergötland
närL
Veteran-OL SAIKSävedalens AIKGöteborg
närL
26/6
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholm
närL
SkogssprintLjusdals OKHälsingland
klubbS
Motionsorientering Umeå 28 juniUmeå OKVästerbotten
närM
27/6*
Motionsorientering, Vittensten (Åmotfors)Åmotfors OKVärmland
närL
Skärmjakt #7OK HammarenGästrikland
klubbL
Sommarserie 4Njurunda OKMedelpad
närL
27/6
fr 29/63+3 i Sälen, etapp 1, Förkortad medeldistansMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna
natM
17/6
lö 30/63+3 i Sälen, etapp 2, långMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna
natL
17/6
World Cup Svenska cupen OL-skytteOK GipenBohuslän-Dal
närL
17/6
Gränsjakten i Strömstad, etapp 1Idefjordens SKBohuslän-Dal
natM
24/6
TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSLK
18/6
Tjoget_Lunds_OKLunds OKSkåne
klubbL
15/6*
sö 1/73+3 i Sälen, etapp 3, medelMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna
natM
17/6
Gränsjakten i Strömstad, etapp 2Idefjordens SKBohuslän-Dal
natL
24/6
TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSLK
18/6
Skogis Cup nr 7Garda OKGotland
närL
Wold Cup Svenska cupen SM sprint OL-skytteOK GipenBohuslän-Dal
närS
17/6
v 27må 2/7Närtävling inför Tjust 2-dagarsGamleby OKSmåland
närM
Hälsinglands 3-dagarsLjusdals OKHälsingland
närL
30/6
Trekvällars, etapp 1OK RavinenStockholm
distL
25/6
VOK Motionsorientering 8 (Tvärålund)Vännäs OKVästerbotten
närM
ti 3/7Trekvällars, etapp 2OK RavinenStockholm
distM
25/6
Tjust 2-dagars, dag 1Ankarsrums OKSmåland
natL
26/6
Poängtävling 6OK MilanÖrebro Län
klubbM
Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkåne
närL
1/7
on 4/7Trekvällars, etapp 3OK RavinenStockholm
distL
25/6
Tjust 2-dagars, dag 2Ankarsrums OKSmåland
natL
26/6
Havs-OL, dag 1, långStigmännen Karlshamns OKBlekinge
natL
27/6
to 5/7Havs-OL, dag 2, sprintStigmännen Karlshamns OKBlekinge
natS
27/6
MOL 13IF Hansa-HoburgGotland
närL
2/7
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbM
Havs-OL, dag 2, medelStigmännen Karlshamns OKBlekinge
natM
27/6
Motionsorientering Umeå 5 juliUmeå OKVästerbotten
närL
4/7*
Sommarserie 5Njurunda OKMedelpad
närL
4/7
fr 6/7Eskilstuna weekend, etapp 1, medelIK Standard
Ärla IF
Södermanland
natM
1/7
Vålådalens 3-dagars, etapp 1, sprintFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natS
1/7
lö 7/7Eskilstuna weekend, etapp 2, långIK Standard
Ärla IF
Södermanland
natL
1/7
Seskarö IF jubileumSeskarö IFNorrbotten
distM
Gotlands 2-dagars, etapp 1, medelSvaide Roma SOKGotland
natM
1/7
Morokulien 2-dagars, etapp 1, medelÅmotfors OKVärmland
natM
Vålådalens 3-dagars, etapp 2, medelFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natM
1/7
sö 8/7Eskilstuna weekend, etapp 3, långIK Standard
Ärla IF
Södermanland
natL
1/7
Gotlands 2-dagars, etapp 2, långSvaide Roma SOKGotland
natL
1/7
Morokulien 2-dagars, etapp 2, långÅmotfors OKVärmland
natL
Vålådalens 3-dagars, etapp 3, långFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natL
1/7
v 28må 9/7
ti 10/7Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbM
Gotlands 3-dagars, etapp 1, medelGotlands Bro OKGotland
natM
3/7
MastloppetHellas OrienteringStockholm
distL
Poängtävling 7OK MilanÖrebro Län
klubbM
Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkåne
närL
8/7
on 11/7Gotlands 3-dagars, etapp 2, medelGotlands Bro OKGotland
natM
3/7
to 12/7Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartGotlands Bro OKGotland
natL
3/7
Cykel-OrienteringLjusdals OKHälsingland
LM
klubbL
Motions-O Boda, KoppomOK HierneVärmland
närL
Sommarserie 6Njurunda OKMedelpad
närL
11/7
Motionsorientering UmeåIFK UmeåVästerbotten
närL
fr 13/7Hallands 3-dagars, etapp 1, medelHalmstad OK
Laholms IF OK
OK Lindéna
Oskarströms OK
Simlångsdalens IF
Halland
natM
1/7
lö 14/7Hallands 3-dagars, etapp 2, långHalmstad OK
Laholms IF OK
OK Lindéna
Oskarströms OK
Simlångsdalens IF
Halland
natL
1/7
Lostwater Swimrun Orienteering StockholmSkogsluffarnas OKStockholm
närPU
Härmanödubbeln, medelOK GripSödermanland
klubbM
12/7
sö 15/7Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartHalmstad OK
Laholms IF OK
OK Lindéna
Oskarströms OK
Simlångsdalens IF
Halland
natL
1/7
Härmanödubbeln, jakstart långOK GripSödermanland
klubbL
12/7
v 29må 16/7Österlens 3-kvällars, kväll 1Andrarums IFSkåne
natM
8/7
ti 17/7Österlens 3-kvällars, kväll 2Andrarums IFSkåne
natM
8/7
Skärgårdssprinten, etapp 1OK RoslagenUppland
mästS
Sommarorientering (nostalgitävling)OK Tylöskog
Örebro Läns OF
Örebro Län
distL
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbM
Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkåne
närM
15/7
Motionsorientering Umeå 17 juliUmeå OKVästerbotten
närL
16/7*
on 18/7Österlens 3-kvällars, kväll 3Andrarums IFSkåne
natM
8/7
Skärgårdssprinten, etapp 2OK RoslagenUppland
mästS
Forsa OK, medelForsa OKHälsingland
natM
11/7
to 19/7Forsa OK, långForsa OKHälsingland
natL
11/7
MOL 14Visborgs OKGotland
närL
Sommarserie 7Njurunda OKMedelpad
närL
19/7
fr 20/7PreO, DM, HälsinglandRehns BKHälsingland
P
mästL
13/7
lö 21/7
sö 22/7TriathlonGarda OKGotland
närL
O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, långO-Ringen
Ångermanlands OF
Ångermanland
LMP
natL
v 30må 23/7O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, långO-Ringen
Ångermanlands OF
Ångermanland
LMP
natL
ti 24/7
on 25/7O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medelO-Ringen
Ångermanlands OF
Ångermanland
LMP
natM
to 26/7O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, långO-Ringen
Ångermanlands OF
Ångermanland
LMP
natL
fr 27/7O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstartO-Ringen
Ångermanlands OF
Ångermanland
LMP
natL
lö 28/7
sö 29/7
v 31må 30/7OK Hällens 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanland
distM
25/7
ti 31/7OK Hällens 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanland
distL
30/7
Poängtävling 8OK MilanÖrebro Län
klubbM
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbL
Höglands-OLSOK AnebySmåland
närL
30/7
Engelska milenOK HierneVärmland
närS
Motionsorientering i HelsingborgHelsingborgs SOKSkåne
närM
29/7
on 1/8OK Hällens 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanland
distL
31/7
to 2/8Grövelsjöorienteringen - prologenDalarnas OF
Lapplandsfjällens Orienteringsklubb
Dalarna
Norrbotten
distL
Motionsorientering 15Visby IF Gute SOKGotland
närM
StjärnorpsmedelnOK DenselnÖstergötland
natM
Veteran Ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmåland
närM
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbM
Teknikträning GBG SYDIK UvenGöteborg
klubbL
fr 3/8Ungdomens 10milaIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
natSLK
Grövelsjöorienteringen, etapp 1, medelDalarnas OF
Lapplandsfjällens Orienteringsklubb
Dalarna
Norrbotten
distM
Malå sprintLångvikens OKVästerbotten
distS
29/7
lö 4/8Grövelsjöorienteringen, etapp 2, långDalarnas OF
Lapplandsfjällens Orienteringsklubb
Dalarna
Norrbotten
distL
GötenemedelnIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
natM
Medeltidskampen, Gotland, etapp 1, sprintGarda OKGotland
natS
29/7*
Medeltidskampen, Gotland, etapp 2, medelGarda OKGotland
natM
29/7*
SpringlispringetLångvikens OKVästerbotten
distM
29/7
MtbO, TällbergssprintenLeksands OKDalarna
M
natS
23/7
sö 5/8Grövelsjöorienteringen, etapp 3, medelDalarnas OF
Lapplandsfjällens Orienteringsklubb
Dalarna
Norrbotten
distM
Medeltidskampen, Gotland, etapp 3, lång, jaktstartGarda OKGotland
natL
29/7*
GötenelångenIstrums SK
Mariestads FK
OK Amne
OK Klyftamo
OK Skogsstjärnan
SOK Träff
Västergötland
natL
MtbO, Leksands orienteringssöndagLeksands OKDalarna
M
natL
23/7
Augustiloppet i MotalaMotala AIF OLÖstergötland
natL
Tjamstan medelLångvikens OKVästerbotten
distM
29/7
v 32må 6/8Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 1, sprintLudvika OKDalarna
distS
ti 7/8Distriktsmatch Dalarna, Gästrikland, Hälsingland, Uppland och Västmanland, dag 2, långLudvika OKDalarna
distL
Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 1, medelSkogspojkarnas OKÖstergötland
distM
Höglands-OL Annebergs GIFAnnebergs GIFSmåland
närL
Tisdags-OL BoskogenIF Hagen
OK P4
Västergötland
närL
Dala Veteran OLÅrsunda IFGästrikland
närL
Poängtävling 9OK MilanÖrebro Län
klubbM
Motions-OL Stegelviken (Storfors)OK DjerfVärmland
närL
Medel-OL (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland
närM
on 8/8Distriktsmatch Södermanland, Värmland, Örebro län och Östergötland, dag 2, stafettSkogspojkarnas OKÖstergötland
distSM
Motionsorientering SkatåsIK SternGöteborg
närL
to 9/8Motionsorientering Umeå 9 augUmeå OKVästerbotten
närM
8/8*
Teknikträning GBG SYDFrölunda OLGöteborg
klubbL
TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
natM
5/8
Veteran-OL tävling 10OK Järnbärarna
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
DOK:s motions-OL VikenDegerfors OKVärmland
närM
6/8
MOL 16IF Hansa-HoburgGotland
närS
Motionsorientering SAIKSävedalens AIKGöteborg
närL
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholm
närL
Cykel-OrienteringLjusdals OKHälsingland
LM
klubbM
Motions-O Tallmon, Cg-bergOK HierneVärmland
närL
KM Dag - Sydvästra kretsenFrosta OKSkåne
närM
Skärmjakt #9OK HammarenGästrikland
klubbL
Sommarserie 8Njurunda OKMedelpad
närL
8/8
fr 10/8GM, sprintEksjö SOKSmåland
mästS
5/8
Öppna Norrlandsmästerskapen, sprintOckelbo OKGästrikland
mästS
5/8
lö 11/8Bruksdubbeln, medelHallstahammars OK
Surahammars SOK
Västmanland
natM
GM, långEksjö SOKSmåland
mästL
5/8
GM, lång, publiktävlingEksjö SOKSmåland
distL
8/8*
Hjo 2-dagars, medelHjobygdens OKVästergötland
natM
5/8
Tuna Ting, dag 1, medelStora Tuna OKDalarna
natM
Öppna Norrlandsmästerskapen, medelOckelbo OKGästrikland
mästM
5/8
Öppna Norrlandsmästerskapen, stafettOckelbo OKGästrikland
mästSM
5/8
sö 12/8Bruksdubbeln, långHallstahammars OK
Surahammars SOK
Västmanland
natL
GM, medel, publiktävlingEksjö SOKSmåland
distL
5/8
GM, stafettEksjö SOKSmåland
natSL
5/8
Hjo 2-dagars, långHjobygdens OKVästergötland
natL
5/8
MtbO, RodhenmedelnOK RodhenUppland
M
natM
RodhenmedelnOK RodhenUppland
natM
5/8
Tuna Ting, dag 2, medelStora Tuna OKDalarna
natM
Ändå någotÅmåls OKBohuslän-Dal
natM
Öppna Norrlandsmästerskapen, långOckelbo OKGästrikland
mästL
5/8
v 33må 13/8SPF SprintMariestads FKVästergötland
närS
29/7
ti 14/8SPF Mästerskap 2018Mariestads FKVästergötland
närM
29/7
Tisdags-OL RånnaIF HagenVästergötland
närL
Poängtävling 10OK MilanÖrebro Län
klubbM
Motions-OL KnappedshöjdenOK DjerfVärmland
närL
Motionsorientering UpplandOK RodhenUppland
närM
14/8*
Motionsorientering Waxholms OKStockholm
närL
Norrcupen 2018-08-14Ljusdals OKHälsingland
närS
Motionsorientering SmådalOK MangenVärmland
närL
Medel-OL (Motions-OL)OK SkogshjortarnaVästergötland
närM
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 4FK Friskus-VarbergHalland
närS
on 15/8Storviks natt med DM, GästriklandStorviks IFGästrikland
mästLN
MotionsorienteringVäxjö OKSmåland
närL
MTBO-cupen 4Visborgs OKGotland
M
närL
Motionsorientering SkatåsSävedalens AIKGöteborg
närM
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
to 16/8Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbL
Veteran-OL tävling 11OK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
DM i orientering för PRO och SPF Seniorerna samt Klubbmatch mellan PRO och SPFOK VivillSmåland
närL
6/8
DOK:s motions-OL ParkenDegerfors OKVärmland
närS
13/8
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbL
Motionsorientering SkattkärrOK TyrVärmland
närL
Motionsorientering Umeå 16 augustiStöcksjö ISVästerbotten
närM
Motionsorientering vid Gärdesskolan i ÅmotforsÅmotfors OKVärmland
närL
fr 17/8Partilletrippeln, natt (med DM, natt, Göteborg)Sävedalens AIKGöteborg
mästLN
12/8
lö 18/8DM, lång, NorrbottenHaparanda OKNorrbotten
mästL
Golden Weekend, dag 1Arboga OKVästmanland
natM
Kolmårdsträffen, medelTjalve IF NorrköpingÖstergötland
natM
13/8
Långhundradubbeln, medelLånghundra IFUppland
natM
MockfjärdsflåsetGagnefs OKDalarna
natM
MTBO, Golden Weekend, SprintArboga OKVästmanland
M
natL
Pan-Kristianstads jubileumstävlingar, dag 1OK Pan-KristianstadSkåne
natM
RSK-träffenRydboholms SKVästergötland
natM
Norra Hallands ungdomsserie etapp 5IK Trenne UllaredHalland
närL
Kils OKKils OKVärmland
natM
16/8
Partilletrippeln, sprintSävedalens AIKGöteborg
natS
12/8
MTBO, Golden Weekend, MedelArboga OKVästmanland
M
natL
FäbodträffenLjusdals OKHälsingland
klubbLK
sö 19/8BjursåsluffenBjursås OKDalarna
natL
Dag-KMSundsvalls OKMedelpad
klubbL
DM, lång, Västerbotten med Rallarsvängen Vännäs OKVästerbotten
mästL
DM, stafett, NorrbottenHaparanda OKNorrbotten
mästSL
DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna klasserHaparanda OKNorrbotten
distL
Golden Weekend, dag 2Arboga OKVästmanland
natM
GripträffenOK GripSödermanland
natM
Kolmårdsträffen, långTjalve IF NorrköpingÖstergötland
natL
13/8
Långhundradubbeln, långLånghundra IFUppland
natL
Pan-Kristianstads jubileumstävlingar, dag 2OK Pan-KristianstadSkåne
natM
SISU/Deje TräffenDeje SF
Sisu Forshaga SK
Värmland
natL
12/8
Hökensåsracet, medelOK GränsenSmåland
distM
MtbO, KolmårdsträffenTjalve IF NorrköpingÖstergötland
M
natM
12/8
Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborg
natM
12/8
SvartviksmedelnOK SödertörnStockholm
natM
12/8
DM, sprint, ÅngermanlandOK BrantenÅngermanland
mästS
Gotland Team SprintVisborgs OKGotland
distSS
12/8
Gotland Team Sprint, individuella öppna klasserVisborgs OKGotland
distS
18/8
Hökensåsracet, sprintOK GränsenSmåland
distS
v 34må 20/8
ti 21/8Tisdags-OL BjärsjöIF HagenVästergötland
närL
Poängtävling 11OK MilanÖrebro Län
klubbM
Krets Motions-OL Stafett DjerfstuganOK DjerfVärmland
närSL
Medel-KMIFK Lidingö SOKStockholm
klubbM
20/8*
Motions-OLOK SkogshjortarnaVästergötland
närM
on 22/8O-CAMP 2018, etapp 2Västergötlands OFVästergötland
närL
4/5
Motionsorientering - ViksjöJärfälla OKStockholm
närM
20/8
Motionsorientering i SkatåsGöteborg-Majorna OKGöteborg
närL
21/8
Motions-OL - Borås 1 av 5 HT [Bredared]Bredareds IFVästergötland
närM
21/8
NjudungsmästerskapLandsbro IF SKSmåland
närL
19/8
to 23/8Teknikträning GBG SYDFK HerkulesGöteborg
klubbL
Veteran-OLGöteborg-Majorna OKGöteborg
närL
Veteran-OL tävling 12OK Djerf
Örebro Läns OF
Värmland
Örebro Län
närL
Motionsorientering UrsvikSundbybergs IKStockholm
närL
Motions-O Adolfsfors, KölaOK HierneVärmland
närL
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbM
Motionsorientering TyrterrängenOK TyrVärmland
närL
Sommarserie 9Njurunda OKMedelpad
närL
22/8
fr 24/8DM, natt, HälsinglandAlfta-Ösa OKHälsingland
mästLN
DM, natt, Södermanland + Västmanland + Örebro LänOK Tor
Västmanlands OF
Örebro Läns OF
Södermanland
Västmanland
Örebro Län
mästLN
18/8
DM, natt, UpplandRånäs OKUppland
mästLN
DM, natt, VärmlandSK ÖrnenVärmland
mästLN
Vittjärvs 2-dagars, etapp 1, sprint, NorrbottenVittjärvs IKNorrbotten
mästS
Höst-springetÄrla IFSödermanland
närL
lö 25/8Vittjärvs 2-dagars, etapp 2, medel + DM, medel, NorrbottenVittjärvs IKNorrbotten
mästM
DM, lång, Medelpad+ÅngermanlandMedelpads OF
Sundsvalls OK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
mästL
DM, lång, StockholmIFK Enskede
Snättringe SK
Stockholm
mästL
DM, medel, BlekingeOK OrionBlekinge
mästM
DM, medel, Bohuslän-DalIdefjordens SKBohuslän-Dal
mästM
DM, medel, DalarnaAvesta OKDalarna
mästM
DM, medel, GotlandSvaide Roma SOKGotland
mästM
19/8
DM, medel, HallandFalkenbergs OKHalland
mästM
DM, medel, SkåneHelsingborgs SOKSkåne
mästM
DM, medel, SmålandÅlems OKSmåland
mästM
19/8
DM, medel, VästergötlandIK Gandvik
Lidköpings VSK
Västergötland
mästM
DM, medel, Örebro länHagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästM
DM, medel, ÖstergötlandNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
mästM
DM, stafett, inofficiell Jämtland/HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
mästSM
DM, medel, VästerbottenUmeå OKVästerbotten
mästM
19/8
sö 26/8DM, lång, Bohuslän-DalIdefjordens SKBohuslän-Dal
mästL
DM, lång, Gästrikland + HälsinglandHälsinglands OF
Valbo AIF
Hälsingland
Gästrikland
mästL
DM, lång, GöteborgGöteborg-Majorna OKGöteborg
mästL
19/8
DM, lång, UpplandLänna IFUppland
mästL
DM, lång, VärmlandOK HierneVärmland
mästL
23/8*
DM, lång, Örebro länHagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästL
DM, medel, StockholmIFK Enskede
Snättringe SK
Stockholm
mästM
DM, stafett, BlekingeOK OrionBlekinge
mästSL
DM, stafett, Dalarna + VästmanlandAvesta OK
Västmanlands OF
Dalarna
Västmanland
mästSL
DM, stafett, GotlandSvaide Roma SOKGotland
mästSL
19/8
DM, stafett, HallandHylte OK
Oskarströms OK
Halland
mästSL
DM, stafett, Halland, individuella öppna klasserHylte OK
Oskarströms OK
Halland
distL
DM, stafett, Medelpad+ÅngermanlandMedelpads OF
Sundsvalls OK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
mästSL
DM, stafett, Medelpad+Ångermanland, individuella öppna klasserSundsvalls OK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
distL
DM, stafett, SkåneHelsingborgs SOKSkåne
mästSL
DM, stafett, SmålandKalmar OKSmåland
mästSM
19/8
DM, stafett, Småland, individuella öppna klasserKalmar OKSmåland
distM
23/8
DM, stafett, VästergötlandIK Gandvik
Lidköpings VSK
Västergötland
mästSL
DM, stafett, Östergötland + SödermanlandNAIS Orienteringsklubb
Södermanlands OF
Östergötland
Södermanland
mästSL
DM, stafett, Östergötland + Södermanland, individuella öppna klasserNAIS Orienteringsklubb
Södermanlands OF
Östergötland
Södermanland
distL
DM, ultralång, Jämtland/Härjedalen + MagnumloppetÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
mästU
DM, ultralång, Norrbotten I 19 IFNorrbotten
mästU
DM, stafett, Skåne, individuella öppna klasserHelsingborgs SOKSkåne
distL
DM, stafett, VästerbottenUmeå OKVästerbotten
mästL
19/8
v 35må 27/8
ti 28/8Tisdags-OL KlagstorpIF Hagen
OK P4
Västergötland
närL
Dala Veteran OLStora Tuna OKDalarna
närL
Motion-OL BåsbergenOK DjerfVärmland
närL
Motionsorientering Mangskog (Elljusspåret)OK MangenVärmland
närL
Motions-OLOK SkogshjortarnaVästergötland
närM
Kretsmästerskap sprintMotala AIF OLÖstergötland
närS
on 29/8MTBO-cupen 5Gotlands Bro OKGotland
M
närL
TjOL kaveln 2018VK UvarnaMedelpad
närSM
Ungdomsserien, regionsfinal söder ÖSkarpnäcks OLStockholm
distM
Ungdomsserien, regionsfinal, norrBromma-Vällingby SOKStockholm
distM
Ungomdsserien, regionsfinal söder VHaninge SOK
Stockholms OF
Stockholm
distM
Motionsorientering SkatåsGöteborgs SKGöteborg
närL
Motions-OL - Borås 2 av 5 HT [Ymer]IK YmerVästergötland
närL
28/8
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
to 30/8Falukretsens deltävling 4 Korsnäs IF OKDalarna
närL
20/8
MOL 18Gotlands Bro OKGotland
närL
Teknikträning GBG SYDIK UvenGöteborg
klubbL
Distriktsmatch Södermanland/VästmanlandKöping-Kolsva OKVästmanland
närM
25/8
Veteran-OL tävling 13Hagaby GoIF Örebro
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
Veteran-OLVK UvarnaMedelpad
närL
Motionsorientering SAIKSävedalens AIKGöteborg
närL
Motions-O Mon, KoppomOK HierneVärmland
närL
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbS
Motionsorientering SkutbergetOK TyrVärmland
närL
Medel-KMLinköpings OKÖstergötland
klubbM
Motionsorientering Umeå 30 augUmeå OKVästerbotten
närS
29/8*
Nissadalszonens ungdomscup etapp 4Anderstorps OKSmåland
närS
27/8
fr 31/8Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skåne
natSLN
26/8
Ungdoms-SM, sprintBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
mästS
lö 1/9Kristinehamns OL-WeekendKristinehamns OKVärmland
natM
MtbO, Svenska Cupen, #9, sprintSäterbygdens OKDalarna
M
natS
OL-rounden, dag 1, medelOK HedströmmenVästmanland
natM
PreO, Natt-DM, UpplandLånghundra IFUppland
P
mästP
PreO, TempO, UpplandOK LinnéUppland
P
natT
Ungdoms-SM, långBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
mästL
Åkers IF 100-årstävlingÅkers IFSödermanland
natM
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 6. FinalOK LöftanHalland
närM
26/8
Ulrikadubbeln, medelIFK Linköpings OSÖstergötland
natM
26/8
AleträffenOK AlehofGöteborg
natM
OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötland
natM
sö 2/9Hedjakten, partävlingLunds OKSkåne
natPL
Kristinehamns OL-WeekendKristinehamns OKVärmland
natM
MtbO, Svenska Cupen, #10, masstart, finalSäterbygdens OKDalarna
M
natL
OL-rounden, dag 2, långOK HedströmmenVästmanland
natL
PilaboträffenAnnebergs GIFSmåland
distM
PreO, UpplandOK LinnéUppland
P
natP
Sandvikens öppna kommunmästerskapÖsterfärnebo IFGästrikland
distL
TyresöorienteringenSöders-TyresöStockholm
natL
Ungdoms-SM, stafettBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
mästSL
PepparkaksluffenKungälvs OKGöteborg
natL
Ulrikadubbeln, långIFK Linköpings OSÖstergötland
natL
26/8
Öppet Skaraborgsmästerskap, medelTibro OKVästergötland
mästM
26/8
Söders Tyresö motionsorienteringSöders-TyresöStockholm
närL
Motionsorientering UmeåIFK UmeåVästerbotten
närM
v 36må 3/9
ti 4/9Tisdags-OL BillingenIF HagenVästergötland
närL
Dala Veteran-OLAvesta OKDalarna
närM
DOK:s Krets/motions-OL SolbergaDegerfors OKVärmland
närM
1/9
Höst-springetKjula IFSödermanland
närL
Krets Motion-OL KOKOK DjerfVärmland
närL
HöglandsträningSOK AnebySmåland
närL
Motionsorientering SegerforsOK JösseVärmland
närL
Motions-OLOK SkogshjortarnaVästergötland
närM
Motionsorientering UpplandRasbo IKUppland
närL
3/9
on 5/9Motionsorientering - GranskogJärfälla OKStockholm
närM
3/9
Motionsorientering och Grand PrixVäxjö OKSmåland
närL
Motionsorientering i SkatåsGöteborg-Majorna OKGöteborg
närL
4/9*
Motions-OL - Borås 3 av 5 HT [Rävlanda]OK OrintoVästergötland
närM
4/9
to 6/9Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbL
Veteran-OL tävling 14Askersunds OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
Motionsorientering SAIKSävedalens AIKGöteborg
närL
Motions-O ÅrjängÅrjängs OKVärmland
närL
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbM
Motionsorientering Sanna VåxnäsOK TyrVärmland
närL
Motionsorientering Umeå 6 sepUmeå OKVästerbotten
närS
5/9*
fr 7/9DM, natt, Dalarna och Öppna FalumästerskapetBjursås OKDalarna
mästLN
lö 8/9Bredareds höstmedelBredareds IFVästergötland
natM
GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dal
natL
OK RavinenOK RavinenStockholm
natL
Öppna FalumästerskapenKarlsbyhedens OKDalarna
distL
SM, lång, kvalIK HakarpspojkarnaSmåland
mästL
26/8
Ombergsjakten, dag 1Mjölby OK
Ödeshögs SK
Östergötland
natM
2/9
Linnéklassikern, medelOK LinnéUppland
natM
2/9
sö 9/9SM, lång, finalIK HakarpspojkarnaSmåland
mästL
26/8
FyrklubbsHärlövs IFSkåne
distL
Gustavsbergs OKGustavsbergs OKStockholm
natM
HjortsöndanOK SkogshjortarnaVästergötland
natL
Linnéklassikern, långOK LinnéUppland
natL
5/9
Skogis Cup nr 8Garda OKGotland
närL
SM, lång, final, publiktävling medel Skillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natM
Tre på en pinne, lagtävlingÅrsunda IFGästrikland
natLL
TrätäljalunkenSäffle OKVärmland
distL
Vandrarringens höstträffVandrarringenVästmanland
natL
Ombergsjakten, dag 2Mjölby OK
Ödeshögs SK
Östergötland
natM
2/9
Motionsorientering Umeå 9 septemberUmedalens IFVästerbotten
närM
PreO, FyrklubbsHärlövs IFSkåne
P
distM
v 37må 10/9
ti 11/9Tisdags-OL SkärvIF Hagen
IK Gandvik
Västergötland
närL
Krets Motion-OL DOKOK DjerfVärmland
närL
Norrcupen Ffinal 2017-09-11Ljusdals OKHälsingland
närM
10/9
Motionsorientering Prästtjärnsstugan (med korvgrillning)OK MangenVärmland
närL
Motions-OLOK SkogshjortarnaVästergötland
närM
on 12/9MTBO-cupen 6Gotlands Bro OKGotland
M
närL
Motions-OL - Borås 4 av 5 HT [Rydboholm]Rydboholms SKVästergötland
närM
11/9
to 13/9Dag-KMFrölunda OLGöteborg
klubbL
Veteran-OL tävling 15OK Tisaren
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
VOL 14, SOKSundsvalls OKMedelpad
närL
13/9*
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbL
Motionsorientering TyrstuganOK TyrVärmland
närL
fr 14/9PreO, Natt-DM, GöteborgOK LandehofGöteborg
P
mästLN
SM, medel, kvalIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Småland
mästM
2/9
Veteran-SM, sprintFK BokenSkåne
mästS
9/9
lö 15/9SM, medel, finalIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Småland
mästM
2/9
LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
natM
Norbergs OK:s nationellaNorbergs OKVästmanland
natM
OK Landehofs höstweekend, medelOK LandehofGöteborg
natM
OK Österåker, medelOK ÖsteråkerStockholm
natM
SM, medel, final, publiktävling medel Skillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natM
ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholm
natSL
Dubbelfajten, patrulltävlingGarphyttans IFÖrebro Län
natPL
Dubbelfajten, långGarphyttans IFÖrebro Län
natL
Veteran-SM, medelFK BokenSkåne
mästM
9/9
sö 16/9BergslagsträffenFagersta OK
Norbergs OK
Västmanland
natL
BjörkforskampenBjörkfors GOIFÖstergötland
natM
Korpen propagandaorienteringNärkes Skogskarlars Klubb
Örebro Läns OF
Örebro Län
distL
OK Landehofs höstweekend, långOK LandehofGöteborg
natL
Skogis Cup nr 9Garda OKGotland
närL
SM, stafettIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Småland
mästSL
ÄlgjaktenFrösö IFJämtland-Härjedalen
natSM
Waxholms OKWaxholms OKStockholm
natL
Veteran-SM, långFK BokenSkåne
mästL
9/9
Brotorp TrailrunSkogsluffarnas OKStockholm
närL
VärmlandsserienOK JösseVärmland
distL
13/9
v 38må 17/9
ti 18/9Tisdags-OL IstrumIF Hagen
Istrums SK
Västergötland
närLN
Motions-OL LunedetOK DjerfVärmland
närM
Motions-OLOK SkogshjortarnaVästergötland
närM
Natt-KMLindebygdens OKÖrebro Län
klubbMN
NorrnattLjusdals OKHälsingland
närLN
on 19/9Motions-OL - Borås 5 av 5 HT [Knektås]Borås GIFVästergötland
närM
18/9
to 20/9Teknikträning GBG SYDFK HerkulesGöteborg
klubbL
Veteran-OL tävling 16OK Alferna
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
Veteran-olTjällmo-Godegårds OKÖstergötland
närL
DOK:s motions-OL LidetorpDegerfors OKVärmland
närM
17/9
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbM
Motionsorientering Umeå 20 sepUmeå OKVästerbotten
närLN
19/9*
fr 21/9DM, natt, BlekingeOK Vilse 87Blekinge
mästLN
DM, natt, Bohuslän-DalKvillebyns SKBohuslän-Dal
mästLN
DM, natt, Skåne med TormestorpsträffenTormestorps IFSkåne
mästLN
DM, natt, StockholmIFK Tumba SOKStockholm
mästL
DM, natt, VästergötlandOK Mark
Skene Sim o IS
Västergötland
mästLN
DM, natt, ÅngermanlandHärnösands OKÅngermanland
mästLN
DM, natt, Småland + ÖstergötlandSOK Aneby
Östergötlands OF
Småland
Östergötland
mästLN
16/9
lö 22/9DM, lång, Dalarna + VästmanlandSmedjebackens OK
Västmanlands OF
Dalarna
Västmanland
mästL
DM, medel, GästriklandOK HammarenGästrikland
mästM
DM, medel, GöteborgUtby IKGöteborg
mästM
DM, medel, SödermanlandOK TjärnenSödermanland
mästM
DM, medel, UpplandOK TriangelnUppland
mästM
DM, medel, VärmlandKroppa IFVärmland
mästM
20/9
DM, natt, GotlandVisborgs OKGotland
mästLN
16/9
DM, natt, NorrbottenOK RenenNorrbotten
mästLN
DM, sprint, Norrbotten OK RenenNorrbotten
mästS
DM, stafett, Örebro länLaxå OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSL
DM, stafett, Örebro län, individuella öppna klasserLaxå OKÖrebro Län
distL
Motionsorientering i Upplands VäsbyVäsby OKStockholm
närL
21/9*
sö 23/9BarkenträffenSmedjebackens OKDalarna
natM
DM, lång, BlekingeRonneby OKBlekinge
mästL
DM, lång, HallandOK LöftanHalland
mästL
DM, lång, SkåneFK ÅsenSkåne
mästL
16/9
DM, lång, Småland + ÖstergötlandSmålands OF
Sol Tranås
Östergötlands OF
Småland
Östergötland
mästL
DM, lång, SödermanlandIK StandardSödermanland
mästL
DM, lång, VästergötlandOK Mark
Skene Sim o IS
Västergötland
mästL
DM, medel, VästmanlandKöping-Kolsva OKVästmanland
mästM
16/9
DM, stafett, Bohuslän-DalLjungskile FKBohuslän-Dal
mästSL
DM, stafett, GästriklandOK HammarenGästrikland
mästSM
DM, stafett, GöteborgTolereds Allmänna IKGöteborg
mästSL
DM, stafett, StockholmTullinge SKStockholm
mästSL
DM, stafett, UpplandLånghundra IFUppland
mästSL
DM, stafett, VärmlandIK Vikings OKVärmland
mästSL
DM, stafett, Värmland, individuella öppna klasserIK Vikings OKVärmland
distL
DM, sprint, HälsinglandForsa OKHälsingland
mästS
LappmannaLycksele IFVästerbotten
distL
16/9
DM, medel, HälsinglandForsa OKHälsingland
mästM
v 39må 24/9
ti 25/9Tisdags-OL KarstorpIF HagenVästergötland
närLN
Motions-OL SandviksskolanOK DjerfVärmland
närS
on 26/9Natti-NattiIFK EnskedeStockholm
distSSN
to 27/9DM, natt, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
mästLN
Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbL
Veteran Ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmåland
närM
Veteran-OL tävling 17Hällefors OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
klubbM
Motionsorientering Umeå 27 septemberStöcksjö ISVästerbotten
närLN
fr 28/9DM, natt, MedelpadNjurunda OKMedelpad
mästLN
Pölder OL-cup, avslutning, dag 1, nattOK NjudungSmåland
natMN
23/9
Öppet Skaraborgsmästerskap, nattTibro OKVästergötland
mästLN
23/9
lö 29/9Bahco cup, långLidköpings VSKVästergötland
natL
DM, natt, VästerbottenIFK UmeåVästerbotten
mästLN
DM, sprint, VästerbottenIFK UmeåVästerbotten
mästS
Ekorren cupLinköpings OKÖstergötland
distSL
Kristinehamns PreOKristinehamns OKVärmland
P
natP
Kristinehamns TempOKristinehamns OKVärmland
P
natT
MedeluvenIK UvenGöteborg
natM
Skärmjakten, dag 1, långHJS-Vansbro OKDalarna
natL
Ungdomsseriefinalen, StockholmSkogsluffarnas OKStockholm
distS
VÖOL 2-dagarsVallentuna-Össeby OLUppland
natM
Älgots CupÖrkelljunga FKSkåne
distL
23/9
Pölder OL-cup, avslutning, dag 2, medelOK NjudungSmåland
natM
23/9
sö 30/9Bahco cup, stafettLidköpings VSKVästergötland
natL
DM, lång, GotlandVisborgs OKGotland
mästL
23/9
DM, stafett, HälsinglandSegersta OKHälsingland
mästSL
FolskubbetFrölunda OLGöteborg
natL
Höstrusket i ÖrkelljungaÖrkelljunga FKSkåne
natM
23/9
Skärmjakten, dag 2, medelHJS-Vansbro OKDalarna
natM
Trosa skogsloppTrosabygdens OKSödermanland
natL
UngdomsstafettenÖrkelljunga FKSkåne
natSL
23/9
VÖOL 2-dagarsVallentuna-Össeby OLUppland
natM
Öppet PreO-DM VärmlandOK TyrVärmland
P
mästP
Martinsons Cup avslutningSK BjörnenVästerbotten
närM
MidälvastafettenNjurunda OKMedelpad
distSL

Annonser