Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

38 tävlingar hittades mellan 2018-05-01 och 2018-09-30 med följande urval: Gästrikland.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 18ti 1/5Allemansluffen, BårhällarnaÖsterfärnebo IFGästrikland
närM
on 2/5Veckoturen 2 majOK ÖdmårdenGästrikland
närL
to 3/5Skärmjakten nr 1Storviks IFGästrikland
klubbL
fr 4/5
lö 5/5
sö 6/5
v 19må 7/5
ti 8/5Allemansluffen, Bastfallet - TrekantenÖsterfärnebo IFGästrikland
närM
on 9/5
to 10/5ÅrsundarundanÅrsunda IFGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fr 11/5
lö 12/5Gävleloppet, medelGävle OKGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 13/5Gävleloppet, långGävle OKGästrikland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 20må 14/5
ti 15/5Allemansluffen, Motokrossbanan ÅrsundaÖsterfärnebo IFGästrikland
närM
on 16/5VeckoturenGävle OKGästrikland
klubbLResultat
to 17/5DM, sprint, GästriklandStorviks IFGästrikland
mästSResultat
fr 18/5
lö 19/5HammarslagetOK HammarenGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 20/5
v 21må 21/5
ti 22/5Allemansluffen, Ulvkisbo sjönÖsterfärnebo IFGästrikland
närM
on 23/5
to 24/5SkärmjaktenÅrsunda IFGästrikland
närL
21/5
fr 25/5
lö 26/5
sö 27/5
v 22må 28/5
ti 29/5Allemansluffen, OppsjönÖsterfärnebo IFGästrikland
närM
on 30/5
to 31/5Skärmjakt #2OK HammarenGästrikland
klubbL
Myggmedeln med Trimtex CupOK Pers LärjungarGästrikland
närM
28/5
fr 1/6
lö 2/6
sö 3/6
v 23må 4/6
ti 5/6Allemansluffen, LittersboÖsterfärnebo IFGästrikland
närM
on 6/6Dag-KM 6 JuniGävle OKGästrikland
klubbL
1/6
KM LångOK HammarenGästrikland
klubbL
3/6
to 7/6
fr 8/6Träningshelg Kungshögarna TeamBorjessonErikssonStorviks IFGästrikland
närL
7/6
lö 9/6Träningshelg Kungshögarna TeamBorjessonErikssonStorviks IFGästrikland
närL
7/6
sö 10/6Träningshelg Kungshögarna TeamBorjessonErikssonStorviks IFGästrikland
närL
7/6
v 24må 11/6
ti 12/6Allemansluffen, LjusbrunnÖsterfärnebo IFGästrikland
närM
on 13/6VeckoturOslättforspojkarnas IKGästrikland
närL
to 14/6
fr 15/6
lö 16/6Trimtex cup 2Gävle OKGästrikland
närL
10/6
sö 17/6
v 25må 18/6
ti 19/6Allemansluffen, StolpupplagetÖsterfärnebo IFGästrikland
närM
on 20/6DM, ultralång, Gästrikland + Hälsingland med Trimtex CupHälsinglands OF
Valbo AIF
Hälsingland
Gästrikland
mästU
13/6
to 21/6
fr 22/6
lö 23/6
sö 24/6
v 26må 25/6
ti 26/6
on 27/6
to 28/6Skärmjakt #7OK HammarenGästrikland
klubbL
fr 29/6
lö 30/6
sö 1/7
v 27må 2/7
ti 3/7
on 4/7
to 5/7
fr 6/7
lö 7/7
sö 8/7
v 28må 9/7
ti 10/7
on 11/7
to 12/7
fr 13/7
lö 14/7
sö 15/7
v 29må 16/7
ti 17/7
on 18/7
to 19/7
fr 20/7
lö 21/7
sö 22/7
v 30må 23/7
ti 24/7
on 25/7
to 26/7
fr 27/7
lö 28/7
sö 29/7
v 31må 30/7
ti 31/7
on 1/8
to 2/8
fr 3/8
lö 4/8
sö 5/8
v 32må 6/8
ti 7/8Dala Veteran OLÅrsunda IFGästrikland
närL
on 8/8
to 9/8Skärmjakt #9OK HammarenGästrikland
klubbL
fr 10/8Öppna Norrlandsmästerskapen, sprintOckelbo OKGästrikland
mästS
5/8
lö 11/8Öppna Norrlandsmästerskapen, medelOckelbo OKGästrikland
mästM
5/8
Öppna Norrlandsmästerskapen, stafettOckelbo OKGästrikland
mästSM
5/8
sö 12/8Öppna Norrlandsmästerskapen, långOckelbo OKGästrikland
mästL
5/8
v 33må 13/8
ti 14/8
on 15/8Storviks natt med DM, GästriklandStorviks IFGästrikland
mästLN
to 16/8
fr 17/8
lö 18/8
sö 19/8
v 34må 20/8
ti 21/8
on 22/8
to 23/8
fr 24/8
lö 25/8
sö 26/8DM, lång, Gästrikland + HälsinglandHälsinglands OF
Valbo AIF
Hälsingland
Gästrikland
mästL
v 35må 27/8
ti 28/8
on 29/8
to 30/8
fr 31/8
lö 1/9
sö 2/9Sandvikens öppna kommunmästerskapÖsterfärnebo IFGästrikland
distL
v 36må 3/9
ti 4/9
on 5/9
to 6/9
fr 7/9
lö 8/9
sö 9/9Tre på en pinne, lagtävlingÅrsunda IFGästrikland
natLL
v 37må 10/9
ti 11/9
on 12/9
to 13/9
fr 14/9
lö 15/9
sö 16/9
v 38må 17/9
ti 18/9
on 19/9
to 20/9
fr 21/9
lö 22/9DM, medel, GästriklandOK HammarenGästrikland
mästM
sö 23/9DM, stafett, GästriklandOK HammarenGästrikland
mästSM
v 39må 24/9
ti 25/9
on 26/9
to 27/9
fr 28/9
lö 29/9
sö 30/9

Annonser