Swedish Orienteering Federation

Event calendar

326 events were found between 01/05/2018 and 30/09/2018 with the following selection: Hälsingland, Jämtland-Härjedalen, Medelpad, Norrbotten, Västerbotten, Ångermanland.

Date Event Organiser Regions
D
Cl
F
ED
T
ED
w 18Tue 1/5ParkO 5Östersunds OKJämtland-Härjedalen
locMResults
Wed 2/5Sprintcupen i Gammelstad, #1Gammelstads IFNorrbotten
locSResults
Thu 3/5ParkO 6Östersunds OKJämtland-Härjedalen
locMResults
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
clubLShow routes in LiveloxResults
Sommarserie 1Njurunda OKMedelpad
locLShow routes in LiveloxResults
Fri 4/5
Sat 5/5Sommarserie 1 "andra chansen"Njurunda OKMedelpad
locLShow routes in LiveloxResults
Sun 6/5Motionsorientering Umeå 6 majUmeå OKVästerbotten
locLResults
Sprintcupen i Gammelstad, #2Gammelstads IFNorrbotten
regSResults
w 19Mon 7/5
Tue 8/5Norrcup 180508OK DellenHälsingland
locMResults
7-klubbsSkogslöparnaÅngermanland
locMShow routes in LiveloxResults
Wed 9/5
Thu 10/5Frösö 5-dagars Etapp 1Frösö IFJämtland-Härjedalen
locMResults
Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 1, medelÅngermanlands OF
Njurunda OK
Selånger SOK
Timrå SOK
Ångermanland
Medelpad
natMShow routes in LiveloxResults
Fri 11/5Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 2, förlängd medelÅngermanlands OF
Kovlands IF
Sundsvalls OK
Timrå SOK
Ångermanland
Medelpad
natMShow routes in LiveloxResults
Sat 12/5SOKs nationella medeldistansSkellefteå OKVästerbotten
natMShow routes in LiveloxResults
Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 3, medelHärnösands OK
Medelpads OF
Ångermanland
Medelpad
natMShow routes in LiveloxResults
Sun 13/5Tour de Medelpad/Ångermanland, dag 4, förkortad långHärnösands OK
Medelpads OF
Ångermanland
Medelpad
natLShow routes in LiveloxResults
Motionsorientering UmeåIFK UmeåVästerbotten
locMResults
w 20Mon 14/5Kart o Hoj del 1Rehns BKHälsingland
M
locM
VOK Motionsorientering 1 (Hällfors)Vännäs OKVästerbotten
locMResults
Tue 15/5Frösö 5-dagars, etapp 2Frösö IFJämtland-Härjedalen
locMResults
7-klubbs, Örnliga 1Husums IF OKÅngermanland
locLShow routes in LiveloxResults
Norrcupen 180515Forsa OKHälsingland
locLResults
Sörklubbs #4Alfta-Ösa OKHälsingland
locMResults
Wed 16/54-sprinten 1Timrå SOKMedelpad
locSResults
Thu 17/5VOL 2 Stockviks skidstadionSundsvalls OKMedelpad
locLShow routes in LiveloxResults
Frösö 5-dagars, etapp 3Frösö IFJämtland-Härjedalen
locMResults
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
clubMShow routes in LiveloxResults
Sommarserie 2Njurunda OKMedelpad
locLShow routes in LiveloxResults
Fri 18/5Sprintcupen i Gammelstad, #3Gammelstads IFNorrbotten
regSShow routes in LiveloxResults
Sat 19/5Bergnäsets AIK vårtävling, dag 1, lång + För-USMBergnäsets AIKNorrbotten
natLShow routes in LiveloxResults
Stöcksjö IS vårtävlingStöcksjö ISVästerbotten
natMShow routes in LiveloxResults
Faxeträffen, medelSöderhamns OKHälsingland
natM
Frösö 5-dagars, etapp 4Frösö IFJämtland-Härjedalen
locMResults
Sun 20/5Bergnäsets AIK vårtävling, dag 2, medel + För-USMBergnäsets AIKNorrbotten
natMShow routes in LiveloxResults
TorvaldsblotetSkogslöparnaÅngermanland
regMShow routes in LiveloxResults
Faxeträffen, långSöderhamns OKHälsingland
natL
w 21Mon 21/5Kart o Hoj del 2Rehns BKHälsingland
M
locM
VOK Motionsorientering 2 (Berg)Vännäs OKVästerbotten
locMShow routes in LiveloxResults
Tue 22/5Skogsfemman-1Fältjägarnas IFJämtland-Härjedalen
locMResults
Norrcupen 2018-05-22Ljusdals OKHälsingland
locMShow routes in LiveloxResults
BOL180522Bolidens SKVästerbotten
locMShow routes in Livelox
7-klubbsÖrnsköldsviks OKÅngermanland
locMResults
Sörklubbs #5 MTBO+Fot OLEdsbyns OKHälsingland
FM
locMResults
Wed 23/5World Orienteering DayÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
locSResults
Skol-DMHudiksvalls OKHälsingland
locSResults
MtbO Bjästamon / World Orienteering DaySkogslöparnaÅngermanland
M
locM
Fjällfemman 1Åre OKJämtland-Härjedalen
locMResults
4-sprinten 2Selånger SOKMedelpad
locSResults
Thu 24/5TräningsorienteringSeskarö IFNorrbotten
clubMShow routes in LiveloxResults
WOD StorsjöskolanÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
locSResults
VOL nr 3Selånger SOKMedelpad
locLResults
Frösö 5-dagars, etapp 5Frösö IFJämtland-Härjedalen
locMResults
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
clubLShow routes in LiveloxResults
Sommarserie 3Njurunda OKMedelpad
locLShow routes in LiveloxResults
Fri 25/5
Sat 26/5Bollnästräffen, medelRehns BKHälsingland
natMShow routes in LiveloxResults
Umeå OK, medelUmeå OKVästerbotten
natMShow routes in LiveloxResults
Älvsbyn vårtävling, dag 1, medelÄlvsby IF OKNorrbotten
natMShow routes in LiveloxResults
Sun 27/5Bollnästräffen, långRehns BKHälsingland
natLShow routes in LiveloxResults
Umeå OK, långUmeå OKVästerbotten
natLShow routes in LiveloxResults
Älvsbyn vårtävling, dag 2, långÄlvsby IF OKNorrbotten
natLShow routes in LiveloxResults
w 22Mon 28/5WOD HammerdalÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
locMResults
Kart o Hoj del 3Rehns BKHälsingland
M
locM
VOK Motionsorientering 3 (Marahällan)Vännäs OKVästerbotten
locMResults
Tue 29/5WOD HäggenåsÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
locMResults
Sörklubbs #6 Rehns BKHälsingland
locLResults
Skogsfemman 2OK StorsjönJämtland-Härjedalen
locMShow routes in LiveloxResults
Motionsorientering, Sprintcup 2, SkellefteåSkellefteå OKVästerbotten
locMShow routes in LiveloxResults
Norrcupen 180529Hudiksvalls OKHälsingland
locMResults
SK Björnen Motionsorientering 1SK BjörnenVästerbotten
locMResults
7-Klubbs, Örnligan 2OK NolaskogsarnaÅngermanland
locLResults
Wed 30/5Fjällfemman 2Åre OKJämtland-Härjedalen
locMResults
Thu 31/5Motionsorientering SunnanåLångvikens OKVästerbotten
locMShow routes in LiveloxResults
Veteran-OLVK UvarnaMedelpad
locLResults
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
clubSShow routes in LiveloxResults
Motionsorientering Umeå 31 majUmeå OKVästerbotten
locSResults
Run to the Hills 1Selånger SOKMedelpad
locMShow routes in LiveloxResults
Fri 1/6Ösaträffen, dag 1, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natMShow routes in LiveloxResults
Sat 2/6Ösaträffen, dag 2, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natMShow routes in LiveloxResults
RenlunkenOK RenenNorrbotten
regLShow routes in LiveloxResults
Sun 3/6BruksträffenRobertsfors IKVästerbotten
natMShow routes in LiveloxResults
DM, medel, ÅngermanlandOK NipanÅngermanland
champsMShow routes in LiveloxResults
KalvdansenOK RenenNorrbotten
regRMResults
Ösaträffen 2018 Camping/MatAlfta-Ösa OKHälsingland
locMResults
Ösaträffen, dag 3, långAlfta-Ösa OKHälsingland
natLShow routes in LiveloxResults
w 23Mon 4/6Kart o Hoj del 4Rehns BKHälsingland
M
locM
VOK Motionsorientering 4 (Överboda)Vännäs OKVästerbotten
locMResults
Tue 5/6Skogsfemman 3Brunflo IFJämtland-Härjedalen
locMResults
SK Björnen Motionsorientering 2SK BjörnenVästerbotten
locMShow routes in LiveloxResults
Norrcpen sprintForsa OKHälsingland
locSShow routes in LiveloxResults
7klubbs Bjästamon SkogslöparnaÅngermanland
FM
locMShow routes in LiveloxResults
Wed 6/6DM, sprint, MedelpadSelånger SOKMedelpad
champsSShow routes in LiveloxResults
Nationaldagsmedeln i BodenI 19 IFNorrbotten
regMShow routes in LiveloxResults
Motionsorientering Umeå 6 juniStöcksjö ISVästerbotten
locMResults
Motionsorientering, Sprintcup 3, SkellefteåSkellefteå OKVästerbotten
locMShow routes in LiveloxResults
BreddstafettenHudiksvalls OKHälsingland
locRM
Fjällfemman 3Åre OKJämtland-Härjedalen
locMResults
Thu 7/6Träningsorientering Seskarö IFNorrbotten
locLShow routes in LiveloxResults
VOL 5, LV5Sundsvalls OKMedelpad
locMShow routes in LiveloxResults
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
clubMShow routes in LiveloxResults
Fri 8/6Västerbottens 3-dagars, etapp 1, medelIFK Umeå
Umedalens IF
Västerbotten
natMShow routes in LiveloxResults
Sat 9/6Västerbottens 3-dagars, etapp 2, långIFK Umeå
Umedalens IF
Västerbotten
natLShow routes in LiveloxResults
DM, medel, Medelpad + Jämtland-HärjedalenÅnge OK
Jämtland-Härjedalens OF
Medelpad
Jämtland-Härjedalen
champsMResults
Sun 10/6Västerbottens 3-dagars, etapp 3, medelIFK Umeå
Umedalens IF
Västerbotten
natMShow routes in LiveloxResults
DM, lång, Jämtland-Härjedalen + BräcketräffenÅnge OK
Jämtland-Härjedalens OF
Medelpad
Jämtland-Härjedalen
champsLResults
w 24Mon 11/6Kart o Hoj del 5 FinalRehns BKHälsingland
M
locM
SK Björnen Motionsorientering 3SK BjörnenVästerbotten
locMResults
VOK Motionsorientering 5 (Hemberget)Vännäs OKVästerbotten
locMResults
Tue 12/6Norrcupen 2018-06-12Ljusdals OKHälsingland
locMShow routes in LiveloxResults
Skogsfemman etapp 4Frösö IFJämtland-Härjedalen
locMResults
Motionsorientering KroksjönSkellefteå OKVästerbotten
locMShow routes in LiveloxResults
SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanland
regSResults
Wed 13/6Sundsvalls Arbetsplatsorientering #4Sundsvalls OKMedelpad
locMShow routes in LiveloxResults
Fjällfemman 4Åre OKJämtland-Härjedalen
locMResults
Thu 14/6VOL 6 MedelpadTimrå SOKMedelpad
locLResults
KM SprintLjusdals OKHälsingland
clubSShow routes in LiveloxResults
Motionsorientering Umeå 14 juniUmeå OKVästerbotten
locLResults
DM, sprint, Jämtland/HärjedalenFältjägarnas IFJämtland-Härjedalen
champsS
Fri 15/6NOF-läger 2018Norrbottens OFNorrbotten
locM
Sat 16/6NOF-läger 2018Norrbottens OFNorrbotten
locM
Sun 17/6NOF-läger 2018Norrbottens OFNorrbotten
locM
Piteå IF OrienteringsklubbPiteå IF OrienteringsklubbNorrbotten
regMShow routes in LiveloxResults
w 25Mon 18/6MtbO BjästamonSkogslöparnaÅngermanland
M
locM
VOK Motionsorientering 6 (Vännäsby)Vännäs OKVästerbotten
locMResults
Tue 19/6Skogsfemman 5Östersunds OKJämtland-Härjedalen
locMResults
Sörklubbs #7Söderhamns OKHälsingland
locMShow routes in LiveloxResults
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
clubMShow routes in LiveloxResults
7-klubbs 7OK NolaskogsarnaÅngermanland
locLResults
Run to the Hills 2Selånger SOKMedelpad
locMShow routes in LiveloxResults
Motionsorientering UmeåIFK UmeåVästerbotten
locMResults
Wed 20/6DM, ultralång, Gästrikland + Hälsingland med Trimtex CupHälsinglands OF
Valbo AIF
Hälsingland
Gästrikland
champsUShow routes in LiveloxResults
Fjällfemman 5Åre OKJämtland-Härjedalen
locMResults
Thu 21/6Motionsorientering Falkträsket, SkellefteåSkellefteå OKVästerbotten
locMShow routes in LiveloxResults
Fri 22/6
Sat 23/6
Sun 24/6RBK-stafetten 2018Rehns BKHälsingland
clubRMResults
w 26Mon 25/6Nisses Minne E1Edsbyns OKHälsingland
locMResults
VOK Motionsorientering 7 (Pengfors)Vännäs OKVästerbotten
locMResults
Tue 26/6Träningsorientering HOKHaparanda OKNorrbotten
locLResults
Nisses Minne E2Edsbyns OKHälsingland
locMResults
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
clubMShow routes in LiveloxResults
Sörklubbs #8Segersta OKHälsingland
locMResults
SK Björnen Motionsorientering 4SK BjörnenVästerbotten
locMResults
Finnfors180626Bolidens SKVästerbotten
locMShow routes in Livelox
Wed 27/6
Thu 28/6Motionsorientering Storforsen Älvsby IF OKÄlvsby IF OKNorrbotten
locL
VOL 7Kovlands IFMedelpad
locMResults
Nisse Minne Sprint E3 2018Edsbyns OKHälsingland
clubSResults
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
clubMShow routes in LiveloxResults
Motionsorientering Umeå 28 juniUmeå OKVästerbotten
locMResults
Sommarserie 4Njurunda OKMedelpad
locLShow routes in LiveloxResults
Fri 29/6
Sat 30/6Nisse Minne 2018 FinalEdsbyns OKHälsingland
clubMResults
Sun 1/7Poängorientering BjuröklubbSkellefteå OKVästerbotten
locLResults
w 27Mon 2/7Hälsinglands 3-dagars Etapp 1Ljusdals OKHälsingland
locLShow routes in LiveloxResults
VOK Motionsorientering 8 (Tvärålund)Vännäs OKVästerbotten
locMResults
Tue 3/7Hälsinglands 3-dagars Etapp 2Alfta-Ösa OKHälsingland
locLResults
Run to the Hills 3Selånger SOKMedelpad
locM
Wed 4/7Hälsinglands 3-dagars Etapp 3Segersta OKHälsingland
locLResults
Thu 5/7Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
clubMShow routes in LiveloxResults
Motionsorientering Umeå 5 juliUmeå OKVästerbotten
locLResults
Sommarserie 5Njurunda OKMedelpad
locLShow routes in LiveloxResults
Fri 6/7Vålådalens 3-dagars, etapp 1, sprintFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natSResults
Sat 7/7Seskarö IF jubileumSeskarö IFNorrbotten
regMShow routes in LiveloxResults
Vålådalens 3-dagars, etapp 2, medelFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natMResults
Sun 8/7Vålådalens 3-dagars, etapp 3, långFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natLResults
Skellefteå OK, Ostvik Skellefteå OKVästerbotten
locMShow routes in Livelox
w 28Mon 9/7
Tue 10/7Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
clubMShow routes in LiveloxResults
Sörklubbs #9Ljusne-Ala OKHälsingland
locMResults
Wed 11/7
Thu 12/7Cykel-OrienteringLjusdals OKHälsingland
FM
clubLShow routes in LiveloxResults
Motionsorientering RisböleSkellefteå OKVästerbotten
locLShow routes in Livelox
Sommarserie 6Njurunda OKMedelpad
locLShow routes in LiveloxResults
Motionsorientering UmeåIFK UmeåVästerbotten
locMResults
Fri 13/7
Sat 14/7
Sun 15/7
w 29Mon 16/7
Tue 17/7Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
FM
clubLResults
Motionsorientering Umeå 17 juliUmeå OKVästerbotten
locLResults
Byakavlen 2018Njurunda OKMedelpad
locRMShow routes in LiveloxResults
Wed 18/7Forsa OK, medelForsa OKHälsingland
natMShow routes in LiveloxResults
Thu 19/7Forsa OK, långForsa OKHälsingland
natLShow routes in LiveloxResults
Sommarserie 7Njurunda OKMedelpad
locLShow routes in LiveloxResults
Fri 20/7PreO, DM, HälsinglandRehns BKHälsingland
T
champsL
Sat 21/7
Sun 22/7O-Ringen Höga Kusten, etapp 1, långÅngermanlands OF
O-Ringen
Ångermanland
FMT
natLShow routes in LiveloxResults
w 30Mon 23/7O-Ringen Höga Kusten, etapp 2, långÅngermanlands OF
O-Ringen
Ångermanland
FMT
natLShow routes in LiveloxResults
Tue 24/7
Wed 25/7O-Ringen Höga Kusten, etapp 3, medelÅngermanlands OF
O-Ringen
Ångermanland
FMT
natMShow routes in LiveloxResults
Thu 26/7O-Ringen Höga Kusten, etapp 4, långÅngermanlands OF
O-Ringen
Ångermanland
FMT
natLShow routes in LiveloxResults
Fri 27/7O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstartÅngermanlands OF
O-Ringen
Ångermanland
FMT
natLShow routes in LiveloxResults
PreO, Elitserien & A-CupenÖrnsköldsviks OKÅngermanland
T
natL
Sat 28/7
Sun 29/7
w 31Mon 30/7
Tue 31/7Sörklubbs #10Rehns BKHälsingland
locMResults
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
clubLShow routes in LiveloxResults
Wed 1/8
Thu 2/8Grövelsjöorienteringen - prologenDalarnas OF
Lapplandsfjällens Orienteringsklubb
Dalarna
Norrbotten
regLShow routes in LiveloxResults
VOL 8 ÅstönSundsvalls OKMedelpad
locLShow routes in LiveloxResults
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
clubMShow routes in LiveloxResults
Fri 3/8Grövelsjöorienteringen, etapp 1, medelDalarnas OF
Lapplandsfjällens Orienteringsklubb
Dalarna
Norrbotten
regMShow routes in LiveloxResults
Malå sprintLångvikens OKVästerbotten
regSShow routes in LiveloxResults
Sat 4/8Grövelsjöorienteringen, etapp 2, långDalarnas OF
Lapplandsfjällens Orienteringsklubb
Dalarna
Norrbotten
regLShow routes in LiveloxResults
HittaUt-träning 1Hudiksvalls OKHälsingland
locMResults
SpringlispringetLångvikens OKVästerbotten
regMShow routes in LiveloxResults
Sun 5/8Grövelsjöorienteringen, etapp 3, medelDalarnas OF
Lapplandsfjällens Orienteringsklubb
Dalarna
Norrbotten
regMShow routes in LiveloxResults
Tjamstan medelLångvikens OKVästerbotten
regMShow routes in LiveloxResults
w 32Mon 6/8
Tue 7/8Sörklubbs #11IFK Bergvik
Segersta OK
Hälsingland
locMResults
Träningsorientering och KM lång HOK, SIF och OKVHaparanda OKNorrbotten
locLResults
ÖOK:s dagserie 1Östersunds OKJämtland-Härjedalen
locLShow routes in LiveloxResults
Norrcupen långForsa OKHälsingland
clubLShow routes in LiveloxResults
Svröjnor20180807Bolidens SKVästerbotten
locM
Wed 8/8
Thu 9/8Motionsorientering Umeå 9 augUmeå OKVästerbotten
locMResults
VOL 9 BrukshundklubbenKovlands IFMedelpad
locMResults
Cykel-OrienteringLjusdals OKHälsingland
FM
clubMShow routes in LiveloxResults
Sommarserie 8Njurunda OKMedelpad
locLShow routes in LiveloxResults
Fri 10/8
Sat 11/8
Sun 12/8
w 33Mon 13/8VOK Motionsorientering 9 (Strand)Vännäs OKVästerbotten
locMResults
Tue 14/8Sörklubbs #12Alfta-Ösa OKHälsingland
locMResults
Träningsorientering HOK 2018-08-14Haparanda OKNorrbotten
clubLResults
ÖOK:s dagserie 2Östersunds OKJämtland-Härjedalen
locLShow routes in LiveloxResults
Motionsorientering KågeSkellefteå OKVästerbotten
locMShow routes in LiveloxResults
7-klubbs Örnligan 4SkogslöparnaÅngermanland
locLShow routes in LiveloxResults
Norrcupen 2018-08-14Ljusdals OKHälsingland
locSShow routes in LiveloxResults
SK Björnen Motionsorientering 5SK BjörnenVästerbotten
locMResults
Wed 15/8Fjällfemman JärpenÅre OKJämtland-Härjedalen
locLResults
Thu 16/8VOL 10 2018Njurunda OKMedelpad
locLShow routes in LiveloxResults
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
clubLShow routes in LiveloxResults
Motionsorientering Umeå 16 augustiStöcksjö ISVästerbotten
locMResults
Fri 17/8
Sat 18/8DownhillSegersta OKHälsingland
clubMResults
DM, lång, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbotten
champsLResults
FäbodträffenLjusdals OKHälsingland
clubLCShow routes in LiveloxResults
Sun 19/8DM, stafett, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbotten
champsRLResults
DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna klasserArvidsjaurs OKNorrbotten
regLResults
Dag-KMSundsvalls OKMedelpad
clubLShow routes in LiveloxResults
Hitta-Ut träningForsa OKHälsingland
locMResults
DM, sprint, ÅngermanlandOK BrantenÅngermanland
champsSResults
DM, lång, Västerbotten med Rallarsvängen Vännäs OKVästerbotten
champsLShow routes in LiveloxResults
w 34Mon 20/8VOK Motionsorientering 10 (Starberget)Vännäs OKVästerbotten
locMResults
Tue 21/8Motionsorientering vid BiltemaSkellefteå OKVästerbotten
locLShow routes in LiveloxResults
Norrcupen långOK DellenHälsingland
locLShow routes in LiveloxResults
ÖOK:s dagserie 3Östersunds OKJämtland-Härjedalen
locLShow routes in LiveloxResults
Sörklubbs #13Söderhamns OKHälsingland
locLResults
SK Björnen Motionsorientering 6SK BjörnenVästerbotten
locMResults
Run to the Hills 3Selånger SOKMedelpad
locMShow routes in LiveloxResults
TräningsorienteringPiteå IF OrienteringsklubbNorrbotten
clubL
7-klubbs med Örnligan 5 och MTBOÖrnsköldsviks OKÅngermanland
locMShow routes in LiveloxResults
Wed 22/8Fjällfemman FröåÅre OKJämtland-Härjedalen
locLResults
Thu 23/8VOL 11 KuskvägenSelånger SOKMedelpad
locMShow routes in LiveloxResults
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
clubMShow routes in LiveloxResults
Sommarserie 9Njurunda OKMedelpad
locLShow routes in LiveloxResults
MotionssorienteringLångvikens OKVästerbotten
locM
Fri 24/8Vittjärvs 2-dagars, etapp 1, sprint, NorrbottenVittjärvs IKNorrbotten
champsSShow routes in LiveloxResults
DM, natt, HälsinglandAlfta-Ösa OKHälsingland
champsLNShow routes in LiveloxResults
Sat 25/8Vittjärvs 2-dagars, etapp 2, medel + DM, medel, NorrbottenVittjärvs IKNorrbotten
champsMShow routes in LiveloxResults
DM, lång, Medelpad+ÅngermanlandÅngermanlands OF
Medelpads OF
Sundsvalls OK
Ångermanland
Medelpad
champsLShow routes in LiveloxResults
DM, stafett, inofficiell Jämtland/HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
champsRMResults
DM-stafett Jämtland-Härjedalen: Öppna banorÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
locMResults
DM, medel, VästerbottenUmeå OKVästerbotten
champsMShow routes in LiveloxResults
Sun 26/8DM, stafett, Medelpad+ÅngermanlandÅngermanlands OF
Medelpads OF
Sundsvalls OK
Ångermanland
Medelpad
champsRLShow routes in LiveloxResults
DM, stafett, Medelpad+Ångermanland, individuella öppna klasserÅngermanlands OF
Sundsvalls OK
Ångermanland
Medelpad
regLShow routes in LiveloxResults
DM, ultralång, Jämtland/Härjedalen + MagnumloppetÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
champsUShow routes in LiveloxResults
DM, ultralång, Norrbotten I 19 IFNorrbotten
champsUShow routes in LiveloxResults
DM, lång, Gästrikland + HälsinglandHälsinglands OF
Valbo AIF
Hälsingland
Gästrikland
champsLShow routes in LiveloxResults
DM, stafett, VästerbottenUmeå OKVästerbotten
champsRLShow routes in LiveloxResults
DM, stafett, Västerbotten, individuella öppna klasserUmeå OKVästerbotten
regLShow routes in LiveloxResults
w 35Mon 27/8VOK Motionsorientering 11 (Överboda)Vännäs OKVästerbotten
locMResults
Tue 28/8Norrcupen 180828Forsa OKHälsingland
FM
locLResults
Sörklubbs #14Rehns BKHälsingland
locMShow routes in LiveloxResults
SK Björnen Motionsorientering 7SK BjörnenVästerbotten
locMResults
7-klubbsOK NolaskogsarnaÅngermanland
locLShow routes in LiveloxResults
Råbergstestet1Piteå IF OrienteringsklubbNorrbotten
locL
Wed 29/8Fjällfemman TossönÅre OKJämtland-Härjedalen
locSResults
IFK-cupen 2018IFK UmeåVästerbotten
clubM
TjOL kaveln 2018VK UvarnaMedelpad
locRS
Thu 30/8Veteran-OLVK UvarnaMedelpad
locLShow routes in LiveloxResults
Motionsorientering Umeå 30 augUmeå OKVästerbotten
locSShow routes in LiveloxResults
Fri 31/8Ungdoms-SM, sprintBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
champsSShow routes in LiveloxResults
Ungdoms-SM, sprint, publiktävlingBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
regSResults
Sat 1/9Ungdoms-SM, långBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
champsLShow routes in LiveloxResults
Hittaut-träning 1 sept.OK DellenHälsingland
locMResults
Motionsorientering, Sjungande dalenSkellefteå OKVästerbotten
locMResults
Run to the Hills 4Selånger SOKMedelpad
locMShow routes in LiveloxResults
Ungdoms-SM, lång, publiktävlingBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
regLShow routes in LiveloxResults
Sun 2/9Ungdoms-SM, distriktsstafettBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten
natRLShow routes in LiveloxResults
25-mannatest 1Sundsvalls OKMedelpad
clubMResults
Motionsorientering UmeåIFK UmeåVästerbotten
locMShow routes in LiveloxResults
w 36Mon 3/9VOK Motionsorientering 12 (Ö Vännfors)Vännäs OKVästerbotten
locMResults
Tue 4/9Sörklubbs #15Rehns BKHälsingland
locMShow routes in LiveloxResults
Norrcupen 180904Hudiksvalls OKHälsingland
locSShow routes in LiveloxResults
SK Björnen Motionsorientering 8SK BjörnenVästerbotten
locM
4-sprinten 3Selånger SOKMedelpad
locSResults
7-klubbs nattSidensjö IKÅngermanland
locMNResults
Wed 5/9
Thu 6/9VOL 13 HOKHudiksvalls OKHälsingland
locMShow routes in LiveloxResults
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
clubMShow routes in LiveloxResults
Motionsorientering Umeå 6 sepUmeå OKVästerbotten
locSResults
NASANATTABolidens SKVästerbotten
locMN
Fri 7/9
Sat 8/9
Sun 9/925-mannatest 2Sundsvalls OKMedelpad
clubLShow routes in LiveloxResults
Hittautträning #1 ViksjöforsAlfta-Ösa OKHälsingland
locMResults
Motionsorientering Umeå 9 septemberUmedalens IFVästerbotten
locMResults
w 37Mon 10/9VOK Motionsorientering 13 (Vännäs, Kronberget)Vännäs OKVästerbotten
locMShow routes in LiveloxResults
Tue 11/9Sörklubbs #16Söderhamns OKHälsingland
locMShow routes in LiveloxResults
4-Sprinten nr 4Timrå SOKMedelpad
locSResults
SK Björnen Motionsorientering 9SK BjörnenVästerbotten
locM
Norrcupen Final 2017-09-11Ljusdals OKHälsingland
locMShow routes in LiveloxResults
Wed 12/9IFK-cupen 2018IFK UmeåVästerbotten
clubS
Thu 13/9VOL 14, SOKSundsvalls OKMedelpad
locLShow routes in LiveloxResults
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
clubLShow routes in LiveloxResults
Vittjärvs Natt KM/TräningVittjärvs IKNorrbotten
locMN
Fri 14/9ÖOK:s nattserie 1Östersunds OKJämtland-Härjedalen
locLResults
Sat 15/9LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
natMShow routes in LiveloxResults
TrailÖvikSkogslöparnaÅngermanland
clubLResults
EOK Hitta Ut Gårdtjärnsberget Edsbyns OKHälsingland
locMResults
Sun 16/9EOK Hitta Ut Gårdtjärnsberget Edsbyns OKHälsingland
locMResults
Motionsorientering ByskeSkellefteå OKVästerbotten
locM
ÄlgjaktenFrösö IFJämtland-Härjedalen
natRMResults
Älgjakten Öppna banorFrösö IFJämtland-Härjedalen
locSShow routes in LiveloxResults
w 38Mon 17/9VOK Motionsorientering 14 (Hammarskolan,Sprint)Vännäs OKVästerbotten
locSResults
Tue 18/9SOK Natt-KM och närtävling nattSundsvalls OKMedelpad
locLNShow routes in LiveloxResults
NorrnattLjusdals OKHälsingland
locLNShow routes in LiveloxResults
Wed 19/9
Thu 20/9VOL 15 MedelpadTimrå SOKMedelpad
locMResults
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
clubMShow routes in LiveloxResults
Motionsorientering Umeå 20 sepUmeå OKVästerbotten
locLNResults
Fri 21/9ÖstraNatt Etapp 2Seskarö IFNorrbotten
locLNShow routes in LiveloxResults
DM, natt, ÅngermanlandHärnösands OKÅngermanland
champsLNResults
Sat 22/9DM, natt, NorrbottenOK RenenNorrbotten
champsLNShow routes in LiveloxResults
DM, sprint, Norrbotten OK RenenNorrbotten
champsSResults
DM, sprint, HälsinglandForsa OKHälsingland
champsSResults
Mountainbike orientering ObbolaUmeå OKVästerbotten
M
locL
IFK-cupen 2018IFK UmeåVästerbotten
clubL
25Mannatest 3Sundsvalls OKMedelpad
clubLShow routes in LiveloxResults
DM, medel, HälsinglandForsa OKHälsingland
champsMResults
Sun 23/9DM, stafett, HälsinglandSegersta OKHälsingland
champsRLResults
DM stafett Hälsingland, individuella öppna klasserSegersta OKHälsingland
locMResults
LappmannaLycksele IFVästerbotten
regLShow routes in LiveloxResults
w 39Mon 24/9VOK Motionsorientering 14 (Överboda, Natt)Vännäs OKVästerbotten
locMN
Tue 25/9Norrnatt 180925Hudiksvalls OKHälsingland
locSN
24/9
Wed 26/9Motionsorientering Umeå 26 septemberStöcksjö ISVästerbotten
locLN
Thu 27/9DM, natt, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
champsLN
24/9
Tränings-OLLjusdals OKHälsingland
clubM
Fri 28/9World Cup och Svenska cupen i OrienteringsskytteForsa OKHälsingland
locS
26/9
DM, natt, MedelpadNjurunda OKMedelpad
champsLN
23/9
Sat 29/9SM, World Cup och Svenska cupen i OrienteringsskytteForsa OKHälsingland
locL
26/9
DM, sprint, VästerbottenIFK UmeåVästerbotten
champsS
23/9
DM, natt, VästerbottenIFK UmeåVästerbotten
champsLN
23/9
Sun 30/9Klubbmästerskap och säsongsavslutning 2018Vittjärvs IKNorrbotten
clubM
23/9
SM stafett i OrienteringsskytteForsa OKHälsingland
locRL
26/9
Martinsons cup, avslutning, sprintstafettSK BjörnenVästerbotten
regRS
25/9*
KM Långdistans SkogslöparnaSkogslöparnaÅngermanland
clubL
27/9
MidälvastafettenNjurunda OKMedelpad
regRL
23/9
Midälvastafetten Öppna klasserNjurunda OKMedelpad
locL
29/9*
Martinsons cup, avslutning, medel, individuella öppna klasserSK BjörnenVästerbotten
regM
27/9*
Martinsons cup, avslutning, medel, patrullSK BjörnenVästerbotten
regPM
25/9*

Advertisements