Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

43 tävlingar hittades mellan 2018-05-01 och 2018-09-30 med följande urval: Halland.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 18ti 1/5
on 2/5
to 3/5
fr 4/5
lö 5/5Norra Hallands ungdomsserie Etapp 1IF RigorHalland
närLResultat
sö 6/5OK Löftan PreO NärtävlingOK LöftanHalland
P
närPResultat
v 19må 7/5
ti 8/5FOK:s sprintcup etapp 1Falkenbergs OKHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
on 9/5
to 10/5Sprint-KM Halmstad OKHalmstad OKHalland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
fr 11/5
lö 12/5
sö 13/5
v 20må 14/5
ti 15/5FOK:s sprintcup etapp 2Falkenbergs OKHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
on 16/5
to 17/5
fr 18/5
lö 19/5Norra Hallandsungdomsserie Etapp 2OK NackheHalland
närLResultat
sö 20/5
v 21må 21/5
ti 22/5
on 23/5FOK:s sprintcup etapp 3Falkenbergs OKHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
to 24/5
fr 25/5
lö 26/5DM, sprint, HallandIK Trenne UllaredHalland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, HallandIK Trenne UllaredHalland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sö 27/5Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 3Fjärås AIKHalland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Södra Hallands ungdomsserie - Etapp 2Falkenbergs OKHalland
närLResultat
v 22må 28/5
ti 29/5FOK:s sprintcup etapp 4Falkenbergs OKHalland
närSResultat
on 30/5
to 31/5
fr 1/6
lö 2/6
sö 3/6
v 23må 4/6
ti 5/6FOK:s sprintcup etapp 5Falkenbergs OKHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
on 6/6Klubbmästerskap för Fjärås AIK, IF Rigor och OK LöftanFjärås AIKHalland
klubbLResultat
Södra Hallands Ungdomsserie Etapp 3Halmstad OKHalland
närLResultat
to 7/6
fr 8/6
lö 9/6
sö 10/6
v 24må 11/6
ti 12/6
on 13/6
to 14/6TjogetträningHalmstad OKHalland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Öppet Varbergsmästerskap SprintFK Friskus-VarbergHalland
närSResultat
fr 15/6
lö 16/6
sö 17/6
v 25må 18/6
ti 19/6FOK:s sprintcup etapp 6Falkenbergs OKHalland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
on 20/6
to 21/6
fr 22/6
lö 23/6
sö 24/6
v 26må 25/6
ti 26/6KlubbMästerskap FK Friskus-Varberg och OK NackheFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Halland
klubbLResultat
on 27/6
to 28/6
fr 29/6
lö 30/6
sö 1/7
v 27må 2/7
ti 3/7
on 4/7
to 5/7
fr 6/7
lö 7/7
sö 8/7
v 28må 9/7
ti 10/7
on 11/7
to 12/7
fr 13/7Hallands 3-dagars, etapp 1, medelHalmstad OK
Laholms IF OK
OK Lindéna
Oskarströms OK
Simlångsdalens IF
Halland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lö 14/7Hallands 3-dagars, etapp 2, långHalmstad OK
Laholms IF OK
OK Lindéna
Oskarströms OK
Simlångsdalens IF
Halland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
PreO närtävling Hallands 3-dagars Halmstad OK
Oskarströms OK
Halland
P
närP
sö 15/7Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartHalmstad OK
Laholms IF OK
OK Lindéna
Oskarströms OK
Simlångsdalens IF
Halland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 29må 16/7
ti 17/7
on 18/7
to 19/7
fr 20/7
lö 21/7
sö 22/7
v 30må 23/7
ti 24/7
on 25/7
to 26/7
fr 27/7
lö 28/7
sö 29/7
v 31må 30/7
ti 31/7
on 1/8
to 2/8Närtävling LångasandOK LindénaHalland
närLResultat
fr 3/8
lö 4/8
sö 5/8
v 32må 6/8
ti 7/8
on 8/8
to 9/8
fr 10/8
lö 11/8
sö 12/8
v 33må 13/8
ti 14/8FOK:s höstcup etapp 1Falkenbergs OKHalland
närMResultat
Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 4FK Friskus-VarbergHalland
närSResultat
on 15/8
to 16/8TorsdagsträningHalmstad OKHalland
klubbLVisa rutter i Livelox
fr 17/8
lö 18/8Norra Hallands ungdomsserie etapp 5IK Trenne UllaredHalland
närLResultat
sö 19/8
v 34må 20/8
ti 21/8FOK:s höstcup etapp 2Falkenbergs OKHalland
närMResultat
Familjestafett 2018OK NackheHalland
klubbSMResultat
on 22/8
to 23/8OrienteringsträningHalmstad OKHalland
klubbM
fr 24/8
lö 25/8DM, medel, HallandFalkenbergs OKHalland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 26/8DM, stafett, HallandHylte OK
Oskarströms OK
Halland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat
DM, stafett, Halland, individuella öppna klasserHylte OK
Oskarströms OK
Halland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
v 35må 27/8
ti 28/8FOK:s höstcup etapp 3Falkenbergs OKHalland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Öppet Varbergsmästerskap MedeldistansOK NackheHalland
närMResultat
on 29/8
to 30/8
fr 31/8
lö 1/9Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 6. FinalOK LöftanHalland
närMResultat
sö 2/9Södra Hallands Ungdomsserie, Etapp 4Laholms IF OKHalland
närLResultat
v 36må 3/9
ti 4/9FOK:s höstcup etapp 4Falkenbergs OKHalland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
on 5/9
to 6/9
fr 7/9
lö 8/9SaftlunkenFjärås AIKHalland
klubbM
sö 9/9Södra Hallands Ungdomsserie Etapp 5Halmstad OKHalland
närLResultat
v 37må 10/9
ti 11/9FOK:s höstcup etapp 5Falkenbergs OKHalland
närLResultat
KM-Friskus och KM-Nackhe / Sprint-OLOK NackheHalland
närSResultat
on 12/9
to 13/9
fr 14/9
lö 15/9
sö 16/9
v 38må 17/9
ti 18/9
on 19/9
to 20/9
fr 21/9DM, natt, HallandOK LindénaHalland
mästSNVisa rutter i LiveloxResultat
lö 22/9
sö 23/9DM, lång, HallandOK LöftanHalland
mästL
20/9
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
v 39må 24/9
ti 25/9
on 26/9
to 27/9
fr 28/9
lö 29/9
sö 30/9

Annonser