Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

87 tävlingar hittades mellan 2018-05-01 och 2018-09-30 med följande urval: Göteborg.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 18ti 1/5Vårserien Etapp 1Göteborgs OF
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
on 2/5Motionsorientering Skatås IFK Göteborg OrienteringGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcup 2018, etapp 1Göteborg-Majorna OKGöteborg
närSVisa rutter i LiveloxResultat
to 3/5Veteran-OLIF Marin VästGöteborg
närMResultat
Motionsorientering KåsjönSävedalens AIKGöteborg
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborg
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Teknikträning GBG SYDFK HerkulesGöteborg
klubbM
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
fr 4/5
lö 5/5Vårserien Etapp 2Göteborgs OF
Kungälvs OK
Göteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 6/5
v 19må 7/5
ti 8/5Genrep VS SisjönFrölunda OLGöteborg
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Motionsorientering HärskogenLerums SOKGöteborg
närLResultat
on 9/5Motionsorientering Skatås IFK Göteborg OrienteringGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcup 2018, etapp 2Göteborg-Majorna OKGöteborg
närSVisa rutter i LiveloxResultat
to 10/5
fr 11/5
lö 12/5
sö 13/5
v 20må 14/5
ti 15/5Skol-OL LundenskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
Skol-OL TorpaskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
on 16/5Skol-OL KärralundsskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
Skol-OL KålltorpskolanGöteborg-Majorna OKGöteborg
klubbLResultat
Motionsorientering SkatåsIF Marin VästGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sprintcup 2018, etapp 3Tolereds Allmänna IKGöteborg
närSVisa rutter i LiveloxResultat
to 17/5Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
Taik Veteran OLTolered-Utby Ol-klubbGöteborg
närMResultat
Motionsorientering HärskogenLerums SOKGöteborg
närLResultat
Motionsorientering SAIKSävedalens AIKGöteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborg
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
Sommarcupen etapp 1Kungälvs OKGöteborg
klubbLVisa rutter i Livelox
JukolaträningGöteborg-Majorna OKGöteborg
närL
fr 18/5
lö 19/5
sö 20/5
v 21må 21/5
ti 22/5Vårserien Etapp 3Göteborgs OF
Utby IK
Göteborg
närLVisa rutter i LiveloxResultat
on 23/5Motionsorientering Skatås med World Orienteering DayIK SternGöteborg
närL
to 24/5Sprint-KMIK UvenGöteborg
klubbS
23/5*
Torsdagsträning Sommarcupen KMGöteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborg
klubbL
23/5*
Veteran OLLerums SOKGöteborg
närL
Motionsorientering RiddarstenLerums SOKGöteborg
närL
Motionsorientering SAIK med World Orienteering DaySävedalens AIKGöteborg
närL
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närM
23/5*
Sommarcupen etapp 2Kungälvs OKGöteborg
klubbL
23/5*
Ungoteket SprintstafettGöteborg-Majorna OK
Sävedalens AIK
Göteborg
närSS
19/5
Visa rutter i LiveloxStarttider
fr 25/5
lö 26/5LördagsträningIF Marin VästGöteborg
klubbM
25/5
sö 27/5
v 22må 28/5
ti 29/5
on 30/5Motionsorientering SkatåsGöteborgs SKGöteborg
närL
Sprintcup 2018, etapp 4Göteborg-Majorna OKGöteborg
närS
27/5*
to 31/5Teknikträning GBG SYDFrölunda OLGöteborg
klubbL
Veteran OLSjövalla FKGöteborg
närL
30/5
Motionsorientering RiddarstenLerums SOKGöteborg
närL
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SKGöteborg
klubbM
27/5
fr 1/6
lö 2/6Vårserien Etapp 4Frölunda OL
Göteborgs OF
Göteborg
närL
27/5
sö 3/6
v 23må 4/6
ti 5/6DM, sprint, GöteborgMölndal Outdoor IFGöteborg
mästS
29/5
on 6/6Sprint-KM för Landehof och SjövallaOK LandehofGöteborg
klubbS
3/6
to 7/6Teknikträning GBG SYDFK HerkulesGöteborg
klubbL
Torsdagsträning SommarcupenGöteborgs SK
IF Marin Väst
Göteborg
klubbL
5/6
fr 8/6
lö 9/6Vårserien Etapp 5Göteborgs OF
IFK Göteborg Orientering
Göteborg
närL
3/6
sö 10/6
v 24må 11/6
ti 12/6Sävedalens AIK, KM 2018Sävedalens AIKGöteborg
klubbL
9/6
on 13/6Motionsorientering SkatåsSävedalens AIKGöteborg
närM
to 14/6Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbL
KM MedelOK AlehofGöteborg
klubbM
fr 15/6
lö 16/6PreO, Öppet DM Göteborg + Bohuslän/Dal + VästergötlandBohuslän-Dals OF
Kungälvs OK
Västergötlands OF
Bohuslän-Dal
Göteborg
Västergötland
P
mästL
9/6
sö 17/6
v 25må 18/6
ti 19/6
on 20/6
to 21/6
fr 22/6
lö 23/6
sö 24/6
v 26må 25/6
ti 26/6
on 27/6
to 28/6Veteran-OL SAIKSävedalens AIKGöteborg
närL
26/6
fr 29/6
lö 30/6
sö 1/7
v 27må 2/7
ti 3/7
on 4/7
to 5/7
fr 6/7
lö 7/7
sö 8/7
v 28må 9/7
ti 10/7
on 11/7
to 12/7
fr 13/7
lö 14/7
sö 15/7
v 29må 16/7
ti 17/7
on 18/7
to 19/7
fr 20/7
lö 21/7
sö 22/7
v 30må 23/7
ti 24/7
on 25/7
to 26/7
fr 27/7
lö 28/7
sö 29/7
v 31må 30/7
ti 31/7
on 1/8
to 2/8Teknikträning GBG SYDIK UvenGöteborg
klubbL
fr 3/8
lö 4/8
sö 5/8
v 32må 6/8
ti 7/8
on 8/8Motionsorientering SkatåsIK SternGöteborg
närL
to 9/8Teknikträning GBG SYDFrölunda OLGöteborg
klubbL
Motionsorientering SAIKSävedalens AIKGöteborg
närL
fr 10/8
lö 11/8
sö 12/8
v 33må 13/8
ti 14/8
on 15/8Motionsorientering SkatåsSävedalens AIKGöteborg
närM
to 16/8Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbL
fr 17/8Partilletrippeln, natt (med DM, natt, Göteborg)Sävedalens AIKGöteborg
mästLN
12/8
lö 18/8Partilletrippeln, sprintSävedalens AIKGöteborg
natS
12/8
sö 19/8Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborg
natM
12/8
v 34må 20/8
ti 21/8
on 22/8Motionsorientering i SkatåsGöteborg-Majorna OKGöteborg
närL
21/8
to 23/8Teknikträning GBG SYDFK HerkulesGöteborg
klubbL
Veteran-OLGöteborg-Majorna OKGöteborg
närL
fr 24/8
lö 25/8
sö 26/8DM, lång, GöteborgGöteborg-Majorna OKGöteborg
mästL
19/8
v 35må 27/8
ti 28/8
on 29/8Motionsorientering SkatåsGöteborgs SKGöteborg
närL
to 30/8Teknikträning GBG SYDIK UvenGöteborg
klubbL
Motionsorientering SAIKSävedalens AIKGöteborg
närL
fr 31/8
lö 1/9AleträffenOK AlehofGöteborg
natM
sö 2/9PepparkaksluffenKungälvs OKGöteborg
natL
v 36må 3/9
ti 4/9
on 5/9Motionsorientering i SkatåsGöteborg-Majorna OKGöteborg
närL
4/9*
to 6/9Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbL
Motionsorientering SAIKSävedalens AIKGöteborg
närL
fr 7/9
lö 8/9
sö 9/9
v 37må 10/9
ti 11/9
on 12/9
to 13/9Dag-KMFrölunda OLGöteborg
klubbL
fr 14/9PreO, Natt-DM, GöteborgOK LandehofGöteborg
P
mästLN
lö 15/9OK Landehofs höstweekend, medelOK LandehofGöteborg
natM
sö 16/9OK Landehofs höstweekend, långOK LandehofGöteborg
natL
v 38må 17/9
ti 18/9
on 19/9
to 20/9Teknikträning GBG SYDFK HerkulesGöteborg
klubbL
fr 21/9
lö 22/9DM, medel, GöteborgUtby IKGöteborg
mästM
sö 23/9DM, stafett, GöteborgTolereds Allmänna IKGöteborg
mästSL
v 39må 24/9
ti 25/9
on 26/9
to 27/9Teknikträning GBG SYDMölndal Outdoor IFGöteborg
klubbL
fr 28/9
lö 29/9MedeluvenIK UvenGöteborg
natM
sö 30/9FolskubbetFrölunda OLGöteborg
natL

Annonser