Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

137 tävlingar hittades mellan 2018-05-01 och 2018-09-30 med följande urval: Småland.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 18ti 1/5OK BävernOK BävernSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
on 2/5Motionsorientering och Grand PrixVäxjö OKSmåland
närLResultat
MTBO Kalmarsunds cupen 2018 deltävling 1Kalmar OKSmåland
M
närMResultat
to 3/5Veteran Ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Motions OL 4Ankarsrums OKSmåland
klubbMResultat
Nissadalszonens Ungdomscup etapp 1Bredaryds SOKSmåland
närLResultat
fr 4/5MarkarydssprintenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lö 5/5Gränsfejden/VättefejdenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Torsås OKTorsås OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sö 6/5LagadalskampenFK FinnSmåland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
v 19må 7/5Motionsorientering och Grand Prix för ungdomarLessebo OKSmåland
närLResultat
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ti 8/5Veteran-OL Hultängen-RöshultJönköpings OKSmåland
närMResultat
5-dagars på hemmaplan etapp 1OK StigenSmåland
närMResultat
MiniAlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
Ungdomens 5-dagars E1Nybro OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-dagars etapp 2 med Södra VätterbygdsmästerskapOK GränsenSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Höglandsserien, deltävling 2SOK AnebySmåland
närLResultat
on 9/5MiniAlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
Veteranorientering VästervikVästerviks OKSmåland
närLResultat
to 10/5Kalmar OK NärtävlingKalmar OKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
AlvestaträffenAlvesta SOKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
fr 11/5
lö 12/5
sö 13/5
v 20må 14/5
ti 15/5Ungdomens 5-dagars 2018 E2 SprintKalmar OKSmåland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
5-dagars på hemmaplan etapp 2OK StigenSmåland
närMResultat
Minialliansen 15 MajVimmerby OKSmåland
närSResultat
on 16/5MTBO Kalmarsunds cupen 2018, deltävling 2Ålems OKSmåland
M
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
to 17/5Veteran-OL BarnarpJönköpings OKSmåland
närMResultat
GOK VeteranOL, KrogstorpGamleby OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Tjustalliansens ungdomsserie del1Gamleby OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomens 5-dagars etapp 3IK HakarpspojkarnaSmåland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
fr 18/5
lö 19/5DM, sprint, SmålandSOK AnebySmåland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
DM, sprintstafett, SmålandSOK AnebySmåland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sö 20/5
v 21må 21/5
ti 22/55-dagars på hemmaplan etapp 3OK StigenSmåland
närMResultat
Ungdomens 5-Dagars Etapp 3Alstermo IF
Torsås OK
Småland
närL
Höglandsserien deltävling 4Eksjö SOKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
on 23/5Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närLResultat
to 24/5Veteran Ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Veteran-OLMålilla OKSmåland
närLResultat
UngdomsserienMålilla OKSmåland
närLResultat
PoarpssprintenIK HakarpspojkarnaSmåland
klubbSResultat
Ungdomsserien deltävling 2Ankarsrums OKSmåland
närMResultat
fr 25/5
lö 26/5Höglandsserien deltävling 5Nässjö OKSmåland
närLResultat
sö 27/5LämmeltågetNässjö OKSmåland
distSSResultat
v 22må 28/5
ti 29/5U5-dagars Etapp 4Emmaboda Verda OKSmåland
närMResultat
5-dagars på hemmaplan etapp 4OK StigenSmåland
närMResultat
Höglandets sprintcup deltävling 1Eksjö SOKSmåland
närSResultat
on 30/5KlubbmatchSol TranåsSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Tjustalliansens ungdomsserie 3Västerviks OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO Kalmarsunds cupen deltävling 3Nybro OKSmåland
M
närMVisa rutter i LiveloxStarttider
to 31/5UngdomsserienHultsfreds OKSmåland
klubbMResultat
fr 1/6
lö 2/6SM, sprint, individuell, kvalIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Småland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprint, individuell, finalIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Småland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
SM, sprint, publiktävlingIK Hakarpspojkarna
OK Gränsen
Småland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sö 3/6SM, sprint, stafettIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
OK Gränsen
Småland
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
v 23må 4/6Ungdomens 5-dagars, Etapp 5Ålems OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ti 5/65-dagars på hemmaplan etapp 5OK StigenSmåland
närMResultat
Ålems OK, KM långÅlems OKSmåland
klubbL
Höglandets Sprintcup, deltävling 2SOK AnebySmåland
närSResultat
on 6/6KM Eksjö SOK o Vimmerby OKVästerviks OKSmåland
närLResultat
KM-Sprint Eksjö SOKVästerviks OKSmåland
närSResultat
to 7/6Veteran OL 2018-06-07Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
Veteran-OL JäbovägenJönköpings OKSmåland
närMResultat
TjuststafettenVästerviks OKSmåland
närSL
Ungdomsserien Vimmerby 7 juniVimmerby OKSmåland
närLResultat
fr 8/6
lö 9/6PreO på Öland + DM, SmålandNybro OKSmåland
P
mästP
Slättö sand-medelnBredaryds SOKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sö 10/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmåland
natSVisa rutter i LiveloxResultat
PreO på ÖlandNybro OKSmåland
P
natP
v 24må 11/6
ti 12/6Uppvidingekarusellen 2018-06-12Kexholms SKSmåland
närLResultat
Höglandets Sprintcup Deltävling 3Nässjö OKSmåland
närSResultat
Zontävling Markaryds FKMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
närMResultat
on 13/6Veteran-OL Annebergs GIFAnnebergs GIFSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Kalmarsundscupen Etapp 4SOK ViljanSmåland
M
närM
to 14/6Veteran-OL VaggerydVaggeryds SOKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
fr 15/6
lö 16/6
sö 17/6Nisses Lång-KMOK GränsenSmåland
klubbU
v 25må 18/6NjudungskavelnIFK SävsjöSmåland
närSMResultat
ti 19/6Veteran Ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
FK Finn NärtävlingFK FinnSmåland
närL
KM i terränglöpningSOK AnebySmåland
klubbL
on 20/6Veteranorientering VästervikVästerviks OKSmåland
närLResultat
Nissadals breddbudkavleOK VivillSmåland
närSL
to 21/6
fr 22/6
lö 23/6
sö 24/6GängbudkavlenEksjö SOKSmåland
klubbSLResultat
MidsommarpokalenSOK AnebySmåland
närLResultat
v 26må 25/6
ti 26/6Nostalgitävling - JOK 80 årJönköpings OKSmåland
närL
OK Älmes närtävling i KölabodaOK ÄlmeSmåland
närMResultat
SommarAlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
on 27/6
to 28/6Närtävling VaggerydVaggeryds SOKSmåland
närMResultat
fr 29/6
lö 30/6TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
sö 1/7TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSLKVisa rutter i LiveloxResultat
v 27må 2/7Närtävling inför Tjust 2-dagarsGamleby OKSmåland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ti 3/7Tjust 2-dagars, dag 1Ankarsrums OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
on 4/7Tjust 2-dagars, dag 2Ankarsrums OKSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
to 5/7Närtävling Jönköpings OL-AlliansIF Hallby SOKSmåland
närSResultat
fr 6/7
lö 7/7
sö 8/7
v 28må 9/7
ti 10/7Höglands-OLNässjö OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
on 11/7
to 12/7Rälla SommarorienteringKalmar OKSmåland
klubbL
BOTTNARYDBottnaryds IFSmåland
närMResultat
fr 13/7
lö 14/7Idö OpenVästerviks OKSmåland
närL
sö 15/7
v 29må 16/7
ti 17/7Höglands-OLForserums SOKSmåland
närL
11/6
Närtävling Jönköpings Ol-alliansIK VistaSmåland
närL
on 18/7
to 19/7
fr 20/7
lö 21/7
sö 22/7
v 30må 23/7
ti 24/7
on 25/7
to 26/7
fr 27/7
lö 28/7
sö 29/7
v 31må 30/7
ti 31/7Höglands-OLSOK AnebySmåland
närL
30/7
on 1/8
to 2/8Veteran Ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmåland
närM
fr 3/8
lö 4/8
sö 5/8
v 32må 6/8
ti 7/8Höglands-OL Annebergs GIFAnnebergs GIFSmåland
närL
on 8/8
to 9/8
fr 10/8GM, sprintEksjö SOKSmåland
mästS
5/8
lö 11/8GM, långEksjö SOKSmåland
mästL
5/8
GM, lång, publiktävlingEksjö SOKSmåland
distL
8/8*
sö 12/8GM, medel, publiktävlingEksjö SOKSmåland
distL
5/8
GM, stafettEksjö SOKSmåland
natSL
5/8
v 33må 13/8
ti 14/8Höglands-OLSol TranåsSmåland
närL
13/8*
on 15/8MotionsorienteringVäxjö OKSmåland
närL
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
10/8
to 16/8DM i orientering för PRO och SPF Seniorerna samt Klubbmatch mellan PRO och SPFOK VivillSmåland
närL
6/8
fr 17/8
lö 18/8Klubbudkavlen 2018Lessebo OKSmåland
klubbSM
17/8
sö 19/8Hökensåsracet, medelOK GränsenSmåland
distM
12/8
Hökensåsracet, sprintOK GränsenSmåland
distS
12/8
v 34må 20/8
ti 21/8
on 22/8NjudungsmästerskapLandsbro IF SKSmåland
närL
19/8
to 23/8
fr 24/8
lö 25/8DM, medel, SmålandÅlems OKSmåland
mästM
19/8
sö 26/8DM, stafett, SmålandKalmar OKSmåland
mästSM
19/8
DM, stafett, Småland, individuella öppna klasserKalmar OKSmåland
distM
23/8
v 35må 27/8
ti 28/8
on 29/8Motionsorientering och Grand Prix för ungdomarLessebo OKSmåland
närL
27/8*
Njudungszonens ungdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
to 30/8Veteran OL TSOKTenhults SOKSmåland
närM
29/8
Nissadalszonens ungdomscup etapp 4Anderstorps OKSmåland
närS
27/8
Undomens 5-dagars etapp 4Tenhults SOKSmåland
närL
26/8
fr 31/8
lö 1/9
sö 2/9PilaboträffenAnnebergs GIFSmåland
distM
26/8
Klubbmästerskap LångKalmar OKSmåland
klubbL
20/8
v 36må 3/9
ti 4/9HöglandsträningSOK AnebySmåland
närL
on 5/9Motionsorientering och Grand PrixVäxjö OKSmåland
närL
to 6/9
fr 7/9
lö 8/9SM, lång, kvalIK HakarpspojkarnaSmåland
mästL
26/8
sö 9/9SM, lång, finalIK HakarpspojkarnaSmåland
mästL
26/8
SM, lång, final, publiktävling medel Skillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natM
2/9
v 37må 10/9
ti 11/9
on 12/9MotionsorienteringVäxjö AISSmåland
närL
to 13/9
fr 14/9SM, medel, kvalIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Småland
mästM
2/9
lö 15/9SM, medel, finalIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Småland
mästM
2/9
SM, medel, final, publiktävling medel Skillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natM
9/9
sö 16/9SM, stafettIK Hakarpspojkarna
Jönköpings OK
Småland
mästSL
2/9
v 38må 17/9
ti 18/9
on 19/9
to 20/9
fr 21/9DM, natt, Småland + ÖstergötlandSOK Aneby
Östergötlands OF
Småland
Östergötland
mästLN
16/9
lö 22/9
sö 23/9DM, lång, Småland + ÖstergötlandSmålands OF
Sol Tranås
Östergötlands OF
Småland
Östergötland
mästL
21/9*
v 39må 24/9
ti 25/9
on 26/9
to 27/9Veteran Ol i Södra VätterbygdenIK HakarpspojkarnaSmåland
närM
fr 28/9Pölder OL-cup, avslutning, dag 1, nattOK NjudungSmåland
natMN
23/9
lö 29/9Pölder OL-cup, avslutning, dag 2, medelOK NjudungSmåland
natM
23/9
sö 30/9

Annonser